LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 April 1936 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Maarse 25 j. en A. Slijkoord 22 j. H. G. van der Laan 25 j. en K. A. P. Vonk 23 j. W. Kruijswljk 44 j. en X. M. Schouten 33 j. P. Smit 29 j. en G. Harting 26 j. Getrouwd: L. Cazemier 26 j. en K. de Vos 26 j. Overleden: Geertje Spaargaren 54 j., echtgenoote van G. Bol Petrus van Heteren 74 j„ echtgenoot van E. van Egmond. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. C. van Acker van Haar lemmermeer naar Stommeerweg 69 G. C. van der Laan van Nleuwer-Amstel naar Luwte 15 P. M. van Dijk van Haarlem mermeer naar Oosteinderweg 119 W. Groeneveld van Haarlemmermeer naar Uiterweg 56 D. de Rooij van Nieuwkoop naar Kudelst. weg 57 J. K. Rotmans van Goor naar Hoornweg 185. Vertrokken: P. L. van Andel van Sport- laan 29 naar Uithoorn, Hoofdweg 29. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. OndertrouwdJacob de Vlaming. 25 jaar te Leiden en Margje Hartman. 24 iaar. Voor de -vacante betrekking van onderwijzeres aan de openbare school heb- bën zich slechts 7 sollicitanten aangemeld. o HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Margaretha van Gelderen, Sloterweg 137 Arnoldus G. Geurink. Plesmanlaan 16 Sybrandus Jorna, Spie- ringweg 289 Echtge, R. van der Lee, Akerdijk 99 Melis G. van Leeuwen. Lis- se rdijk 32 Jacobus Menschaart, Ples manlaan 7 Pieter Plooij, Nieuwemeer- dijk 144 Antje E. Pruis, Sloterweg 220 Hulbert G. B. Rissink, Hoofdweg 1766 Jan Schreuders, Aalsmeerderweg 933 Elsa Struttmann, H. M. Dijklaan 37 Ge- rarda M. Nieuweveen. Korenaarstraat 21 Andries van Es, Aalsmeerderweg 492 Rijk Spelt. IJweg 264 Marretje Wilner, Iepenlaan 56 Alïda E. Voogt, Plesman laan 15 Aart Waaijenberg. Nieuwemeer- dijk 212 Sijbrand Wolf. Lijsterstraat 8 Jan de Vries, Nieuweemerdijk 238 Johanna Gedaan. Wilgenlaan 65 Jan van Essen, Domineeslaan 99 Theodora Faas, Lisserdijk 580 Willem F. van Heil, Wilgenlaan 93 Dingena M. 't Hooft, Aalsmeerderdijk 400 Hendrik Luijt, Ven- neperweg 693 Jitse van der Ploeg, Raad huislaan 40 Echtge. P. van Roosmalen, Hillegommerdijk 151 Jan H. Schijff, Lei- muiderdjjk 476 Wed. D. van der Wal, Venneperweg 3 Wilhelmus W. Turk, St. Anthoniusstr. 9 Maartje Zwijnen- burg, Lisserdijk 399 Willem Boere. Slo terweg 250 Jan Diederik, Akerdijk 244 Wed. H. Dijkgraaf, Kruisweg 646. Vertrokken: Leentje Tiggelman, wed. W. Zorge, naar Amsterdam, Sloterkade 87, 1 hg Jacoba D. van der Peet, naar Lei den, Leliestraat 10 Pieternella v. Sloch- teren naar Amsterdam, Haarlemmerdijk 87 Henri de Jong naar Amsterdam, P. C. Hooftstraat 66 Johannes H. Vervloed, naar 's-Gravenhage, Loosduinen, Vermeer straat 123 Jacob de Roon naar Lisse, Dorpstraat 86 Arendine J. Ch. Muller n. Haarlem, Sparenbergstr. 44 Wilhelmus J. de Ruijter, naar Amsterdam, van Lim burg Stirumstraat 16 3 hg Huibert J. v. Ingen naar Zoelen, Kerk-Avezaath. Ach terstraat 43 Cornells van Stappen naar Amsterdam, Jacob van Lennepstr. 319 2 hg Harm de Jonge naar Haarlem, Rijks straatweg 86 Johannes Tueln n. Kat wijk, Zeeweg 42 Willem Groeneveld naar Aalsmeer, Uiterweg 56 Mattheus W. Offerman naar Aalsmeer, Weteringplant soen 14 Edwin G. Harsant naar Croy don (Engeland) Dirkje Bos naar Leiden, van Ledenberchstr. 6 Cornells Markus, ■naar Aalsmeer, Pontweg 25 Aartje Hoeve wed. G. Dekker naar Zaandam, Tuinstraat 61 Dirkje C. van Dijk, naar Alphen aan den Rijn, Gousluischeweg 35 Adrianus A. M. Snelleman naar 's Gravenhage, Roer straat 18 Scheveningen) Jleles A. van der Griend naar Schoterweg 4 Roeland den Hollander, naar Apeldoorn, Asselsche- straat 64 Sietsche Haagsma naar Am sterdam, Amstelveenscheweg 816 Martha J. Pelsma, naar Nieuwer-Amstel, Laanhom 2 Hendrik P. van Vugt naar Haarlem- merliede c.a., Polanenkade 13 Antonia A. Vissers, naar Zandvoort, Wilehlminaweg 17 Maria L. Korsuize naar Oegstgeest, Rijnsburgerweg 150 Arnoldus G. J. Geu rink n. Eindhoven, St. Th'eresiastr. 46 Kate E. E. Tijssen naar Zandvoort, Kinder huis, Kostverlorenstraat Peter v. Andel, naar Medemblik, Ooster Middenweg M. 59. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, zoon van A. Kamer man en J. Pols Arie, zoon van B. van Vugt en F. de Keizer Cornelie, dochter van H. C. Noorman en W. van den Bos Cornelis, zoon van W. Korthals en G. van Maasdam Johanna Hendrlka. dochter van A. H. Buckers en G. G. Verhaar Jan Pieter, zoon van C. Maarse en J. S. C. Maarse Pietje, dochter van H. M. Filius en JHogeveen Okker, zoon van J. Sloot weg en P. H. de Kok Hendrik, zoon van C. Ruighaver en S. de Wilde. Ondertrouwd: Gerardus J. Kraak. 27 J. en Elisabeth M. v. d. Peet, 24 j. Willem Nederveld. 28 j. en Mientje Hogeveen 23 j Otto van der Maat, 23 j. en Jacoba Kees- sen, 21 j. Abraham C. N. Stieva, 26 j. en Gerrltje van Es, 20 j. Johannes Verburg 24 j. en Margrleta van Es, 23 j. Hendrik de Ruiter, 25 j. en Jacoba A. van Wijk, 23 j. Gerardus G. Duwel, 26 j. en Adrlana M. Doeswijk, 24 j. Cornelis J. Blom, 27 j. en Maria E. Stokman, 30 j. Wilhelmus van Zanden, 31 j. en Wilhelmina K. v. d. Weele, 24 j. Wouterus W. M. Stokman, 26 j. en Anna M. E. Wennekers, 22 j. Gehuwd: Bernardus J. Dreijer, 22 j. en Elisabeth Maarsen, 20 j. Adrianus Slin gerland, 34 j. en Maria C. Smit, 31 j. Petrus van Andel, 24 J. en Antonia N. Vis ser, 24 j. Govert Leendertse, 28 j. en Maria B. Verstoep. Overleden: Maria Anna de Wit, 63 j„ geh. met J. B. J. A. Pierson Aaltje van Houten, 66 j., geh. met L. Kooij Gillis Groeneweg, 50 j„ geh. met M. J. Haspels Geertje Noordhoek, 67 j„ geh. met G. J. Kooijman Dirk van Westen, 92 j„ wed. van E. Buur Carolina Petronella Smits, 36ij, ongehuwd Daniël Gerardus van Dijk, 36 j„ ongehuwd Maria Schrier, 76 j., wed. van C. Roodzand Marijtje van Leeuwen, 74 j., ongehuwd. Cornelis Christlaan van den Heuvel en Anna Verkuijl, wonende in de Eugenle- Previnaireweg te Nieuwvennep de ouders van het lid van de Tweede Kamer den heer Cnr. van den Heuvel hebben gisteren onder veel blijken van belang stelling hun 50-jarige echtvereeniging mo gen herdenken. De burgemeester mr. A. Slob, heeft de nog krasse oudjes persoon lijk gecomplimenteerd. Tot notabelen der Herv. Gem. Haar lemmermeer zijn gekozen de heeren A. E. Gros en P. van Dam te Badhoevedorp en P. B. v. d. Ban te Hoofddorp. o HILLEGOM. Het bezoek der Belgische scholieren. De Belgische scholleren, die. gelijk ge meld gisteren een bezoek aan onze ge meente brachten, maakten een wandelirtg langs de bloemenvelden. Ter eere van dit bezoek was de vlag van de gemeente gebouwen uitgestoken, terwijl bij de firma's M. van Waveren en Zn., Gebr. van Zanten, F. Rijnveld en Zn. en R. A. van der Schoot, de gastvrouwen der scholie ren. de Nederl. en Belgische vlaggen wap perden. Aan het station zijn de scholieren met muziek ontvangen. Aanwezig waren de secretaris-generaal van het departe ment van onderwijs, prof. mr. van Poelje, consul-generaal van België van Houten en burgemeester Pont. Bij het vertrek was er wederom muziek. Elke scholier kreeg een tuiltje bloemen mee naar huls. Burgemeester Pont heeft de scholleren en hun geleiders toegesproken. Het Wilhel mus is gespeeld en door allen uit volle borst gezongen. Alle tochtgenooten waren dankbaar voor de vriendelijke en harte lijke ontvangst! o KATWIJK AAN ZEE. A. L. de J. uit de Varkevisserstraat deed bij de politie aangifte, dat hij in de Voorstraat voor een winkel zijn rijwiel, merk Schaart, had neergezet. Bij zijn te rugkomst was het verdwenen en dus ont vreemd. De politie stelt een onder zoek in. De politie heeft met een minimax een schoorsteenbrand gebluscht bij P. in het. 2de Duinpad; oorzaak was een ver vuilde schoorsteen. W. de M. uit de Schoolstraat deed bij de politie aangifte, dat hij op straat is mishandeld door H. v. B. uit de 1ste Ka naalstraat. Evenzoo deed mej. M, uit de Varke visserstraat aangifte van mishandeling door D. v. d. P. uit de Annastraat. De AR. Propagandaclub „Idenburg" hield haar laatste vergadering van dit seizoen in Irene. De heer Van Bruggen hield een inlei ding over ..Bewapening of ontwapening". De daarop volgende bespreking was ge animeerd en veelzijdig. Over het geheel genomen heeft de propagandaclub een goed winterseizoen achter den rug. Op Zaterdag 9 Mei a.s. zal alhier door middel van speldjesverkoop een col lecte worden gehouden ten bate van het werk der Reclasseerings-instellingen. o NOORD WIJK. Geslaagd te Den Haag voor het machinisten examen de heer J. v. d. Vink alhier. o OEGSTGEEST. Jaarvergadering Oegstgeester Burgerwacht. In de feestelijk met bloemen versierde zalen van „Het Witte Huis" is de drukbe zochte vergadering gehouden van de Oegstgeester Burgerwacht. Deze werd geopend door den voorzitter, den heer J. M. Pos, met een hartelijk wel kom, die mede namens het bestuur, zijn groote vreugde uit sprak over de stijgende belangstelling voor de B.W. Het ledental, vooral wat de jongere generatie betreft, is sterk vooruitgaande. Ook de oefeningen worden meer en geregeld bezocht, zoodat nieuwe afdeelingen konden worden opge richt en een algeheele reorganisatie tot stand kwam en nog in bewerking is. Deze groote vooruitgang is in hoofd zaak te danken aan het onvermoeid stre ven van den commandant, de heer K. J. C. Beekman, wien spr. daarvoor warme hulde bracht. De notulen van den secretaris, den heer B. J. v. d. Meene, werden onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag van den Commandant gewaagde tevens van een sterken vooruitgang. In het afgeloopen Jaar steeg het ledental met 127, waardoor verschillende afdeelin gen tot stand zijn gekomen, w.o. een uit gebreide geneeskundige afdeeling. De wekelijksche opleiding voor jeugdige leden toont gunstige vooruitzichten. De wandelsportafdeeling wist reeds een mooie medaille te bemachtigen. De schietoefe ningen te Katwijk werden regelmatig be zocht. In het komende seizoen wordt grooter deelneming verwacht. De schiet wedstrijden in den Haag brachten niet het verwachte resultaat. Bij de personeele wedstrijden werden een drietal prijzen behaald. Gezien de slechts korten tijd gehouden oefeningen in tijdschleten, zijn toch de resultaten niet ongunstig. Tijdens de as. zomermaanden zal met ernst worden be gonnen aan de kader-opleiding, waartoe spr. alle B.W.'ers opwekte. Hij merkte met nadruk op, dat de Burgerwacht niet mag beschouwd worden als een amuse- mentsvereeniging, maar als een instelling met ernstig doel, waar het nuttige mèt het aangename kan worden vereenigd. Spr. wekte allen op tot medewerking aan de vorming tot oprechte burgerwachters. Hierna gaf de heer B. J. v. d. Meene rekening en verantwoording over het af geloopen jaar, waarvan wij het volgende vermelden: Inkomsten f. 716.50; Uitgaven f 655.70; Batig saldo f. 60.80. De begrooting 1936 werd vastgesteld op f. 560.80. De bescheiden van den penning meester nagezien door de heeren J C Krijger en M C. W. van Gent werden in volkomen orde bevonden Inzake den financieelen toestand deelde de Commandant mede, dat de aan hem verleende vergoeding als zoodanig door hem wordt aangewend tot aankoop van prijzen en e.v. onmisbare benoodigdheden. omdat de kas zulks in vele gevallen niet toelaat. Helaas echter wordt de gemeente subsidie geregeld verlaagd. Dit beteekent dus feitelijk een niet toekennen van ver goeding voor deze functie. Bij de groote uitbreiding van het ledental zal dan ook blijken dat de financiën niet toereikend zijn. Hij verwacht, dat hierin spoedig verandering zal komen en wekt allen op tot medewerking in dezen. Spr. merkte op dat tot vorming van goede B.W.'ers ln alle opzichten geregeld wordt geoefend, waartoe de afdeeling wandelsport een onmisbare factor is. Er zal wekelijks een trainingsavond worden ingesteld, waarbij als leiders zullen optreden de heeren J. C. Krijger en A. van Breda, bij wie de leden zich kunnen aanmelden. Ook de kader-opleiding zal worden voort gezet. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de aftredende heeren: B. J. v. d. Meene, J. H. Juffermans en G. Koelman. In de vacature A. Bakker werd gekozen de heer A. van Bréda. Bij de rondvraag werden eenige interne aangelegenheden besproken, w.o. de plan nen tot aanleg van een schietbaan binnen de grenzen van de gemeente. Aan de voor bereiding wordt nog steeds gewerkt, aldus de commandant, doch de financiën spelen in deze een groote rol. Vervolgens werden door den commandant de prijzen uitge reikt van het K SO. prijsschieten aan de volgende heften De zilveren beker aan A. Nek Jr. Klasse A: le prijs J. F Beekman Jr.; 2e prijs M. Daniëk3e prijs G. v. d. SChrier. De heer C. Kok stelde de door hem be haalde 3e prijs aan zijn opvolger beschik baar. Klasse B: le prijs H. J. Juffermans; 2e prijs M. van Tol; 3e prijs C. v. d. Leeden. Het verdere gedeelte van den avond was bestemd voor tooneel en muziek. o RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Aankoop van land - Een geldleening. De Raad kwam bijeen. Afwezig de hee ren Van der Vijver en Van Delft. De voor zitter opende met gebed. Ingekomen wa ren eenige mededeelingen van Ged. Staten, houdende goedkeuring van diverse raads besluiten, o.a. de huurverlaging der ge meentewoningen en van „Spmoza", de aanvulling der politieverordening enz. Aankoop perceel land. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. er in geslaagd zijn een perceel grond' te koopen, waar een nieuwe vuilnisbelt aangelegd kan worden. De thans ln gebruik zijnde aan de Rijsjes kan dan verdwijnen. Dit zal voor de omwonenden, alleen reeds met het oog op de gezondheid, een groot voordeel zijn. Wethouder Kralt gaf nadere toe lichting. Het betreft hier een stuk grond in de zgn. Waard, groot 3 H.A., 15 A., 61 c.A. De koopprijs Is f. 8000 plus over drachtskosten. Uit' nadere becijferingen blijkt, dat een gedeelte van den grond weer verhuurd kan worden. Gelet op het geen de tegenwoordige belt jaarlijks kost, n.l. f. 800, blijkt, dat er voor de gemeente- financiën nog voordeel aan verbonden is, afgezien van het feit, dat aan een wan toestand in de onmiddellijke nabijheid van de bebouwde kom een einde wordt gemaakt. Rente en aflossing van een te sluiten geldleening zijn mede in de ex ploitatiekosten van het nieuwe terrein be grepen. Dr. Jonker vond de becijfering van den wethouder te optimistisch. Hij wees op Rijnlandsch bundergeld en grondbelasting. Bovendien achtte hij het onderhoud van de laan, welke naai- de nieuwe belt leidt, veel te laag geschat. Echter was hij alleen reeds uit hygiënisch oogpunt voor het voorstel van B. en W. Ook de heeren Knijff, Zandbergen en Van Duin stemden met het voorstel in. maar hadden ook enkele bezwaren wat het onderhoud en de toegang te water be treffen. De heer Zandbergen wilde het terrein afdoende in orde maken, al zijn dan de uitgaven iets hooger. De heer v. d. Gugten vond den kostprijs wel wat hoog in verband met den thans geldenden huurprijs van den grond, (f250 per jaar). De voorzitter en weth. Kralt wezen er op, dat zich zeer zeker wel eenige bezwa ren zullen voordoen en dat enkele ge raamde posten verhoogd zullen worden maar achtte de voordeelen groot en wilde deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Oorspronkelijk vroeg de eigenaar f.9000, doch B. en W. wisten er reeds f. 1000 af te krijgen. Verdere verlaging is niet mo gelijk. Zij bevelen het voorstel warm aan. In stemming gebracht verklaren alle leden er zich vöor. In verband met dezen koop stond het volgende voordel: het aangaan van een geldleening. groot f. 8500 bij de N.V. Ge- meente-crediet A pari tegen 41/»af te lossen in 4Q/j^ar. Ook dit voorstel werd met alg. st. aangenomen. Enkele pensioengrondslagen, o.a. van burgemeester, secretaris en ontvanger werden nader vastgesteld. Aan den schatter van het vergunnings recht werd een jaarlijksche belooning van f. 5 toegekend. In verband met enkele bepalingen van de Ziektewet, werd een verordening op de heffing en invordering van zlektegelden vastgesteld. De voorzitter las het ontwerp voor. Daaruit bleek, dat het hier betreft het heffen van gelden bij besmettelijke ziekten: kosten van patiëntenvervoer, rei niging van woningen, ontsmetting enz. Het kwam hierop neer, dat evenlueele kosten door belanghebbenden gedragen moeten worden. Conform een schrijven van Ged. Staten werd z.h.s. ln de begrooting 1936 een aan tal kleine wijzigingen aangebracht. De belooningen van den secrtaris van de commissie van toezicht op het L. O. en van de commissie tot wering van schoolver zuim werden elk vastgesteld op f. 10 per jaar, zulks in verband met de pensioen grondslagen van den belanghebbende. De heer Van Duin vroeg B. en W. het op halen van de huur der gemeentewoningen eenigszins anders te regelen. Hij achtte het beter, dat de betaalde bedragen door den ophaler op een kaart worden aange- teekend. opdat een overzicht daardoor ge makkelijker wordt. Nadat de voorzitter overweging had toe gezegd ging de Raad over ln geheime zit ting. RIJNSBURG. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prins Juliana zal het mu ziekgezelschap Wilhelmina morgenavond een openluchtconcert geven op het Ra penburg. Tot kweekeling met akte aan de openbare lagere school is benoemd mej. T. Diekman te Oegstgeest. o SASSENHEIM. Prop.-vergadering Ned. R.-K. Volksbond. De opkomst tijdens deze vergadering was zeer groot. De voorzitter, de heer Kortekaas, zette uiteen, dat men dezen avond nuttig achtte door het bedanken van vele leden voor hun vakorganisatie en de vrees voor wan trouwen in het Bondsbestuur. Daar de heer A. J. Loerakker verhinderd was, trad als spreker op de heer J. Sal man, lid van het hoofdbestuur van den R.-K Landarbeidcrsbond, die de proble men van dezen tijd belichtte. In groote trekken schilderde spr. het communisme, fascisme en nat.-sociallsme als gevaarlijk voor de R.-K. arbeidersbeweging. Spr. erkende de vele moeilijkheden, waarin vele leden thans verkeeren, maar hij waarschuwde allen om zich niet over te geven aan onverschilligheid ten op zichte van de organisatie. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. o STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. M. van Vliet geb. Arkesteyn z. J. M. van Rijn geb. Haaster z. M. C. Onderwater geb. Vollebregt d. C. M. C. Blonk geb. De Groot z. Getrouwd: F. H. Versteegen en A. J. Roozenburg L. Roos en P. J. Meyburg H. Ovc-.devest en H. M. Verhagen M. Roelofse en H. A. Kouwenberg. o VEUR- Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. H. Heemskerk en M. J. Oomen J. J. van der Meer en A. M. van der Hoeven. Getrouwd: E. M. de Haan en A. M. Thierry. o VEUR-LEIDSCHENDAM. 's Avonds heeft men zich door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot de woning van den heer V., tuinbaas, wonende aan den Westvlietweg. Eenmaal binnen het huls zijnde heeft men alles op zijn gemak doorzocht; laden van kasten zijn eenvoudig op den vloer leeggestort, terwijl geen plek in het huis is aan te wijzen, dat niet is doorzocht. De buit was echter zeer gering; slechts een bedrag van ca. f. 12, uit een spaarbusje voor een liefdadig doel is buitgemaakt. De gemeentepolitie heeft direct een uit gebreid onderzoek ingesteld. Gevonden: 1 bruin lederen porte- monnaie, 1 zilveren armband. Adres Bu reau van Politie;. Bij het uitgaan van de R.K. Jongens school aan den Damlaan, geraakte de leerling G. van Oosten onder een passee- rende auto. Met een gebroken dijbeen is de jongen naar St. Antonius-Hove vervoerd en al daar opgenomen. o VOORSCHOTEN. Bezoek van den a.s. Burgemeester. De heer M. F. Berkhout heeft, verge zeld van zijn echtgenoote, gisteren een bezoek gebracht aan deze gemeente ter kennismaking met den secretaris en de ambtenaren ter secretarie. De a.s. Burge meester bezichtigde het raadhuis, evenals het gebouw der gemeentebedrijven, waarna een korte wandeling door de ge meente is gemaakt. De installatie zal plaats hebben Vrijdag 15 Mei as. WARMOND. Jaarvergadering St. Mathias. De R.-K. Muziek-, Zang- en Tooneel- vereeniging St. Mathias hield haar alge- meene jaarvergadering in Hotel de Zon onder presidium van den heer C. Zwet sloot. Deze bracht dank aan de besturen der afdeelingen en de werkende leden dezer afdeeling voor de wijze waarop zij aan den groei en bloei der vereenfging hebben medegewerkt. De secretaris las de notulen welke onder dankzegging werden vastgesteld. In een leerzaam j aaiwerslag gaf deze een over zicht van de verrichtingen der resp. af deelingen over het verstreken jaar. De penningmeester bracht het finan cieel verslag uit. De totale ontvangsten hadden bedragen f. 1492.26. de totale uit gaven f. 1583.59, nadeelig slot alzoo f. 91.33. Ook over 1934 was er een nadeelig saldo en wel van f. 65.84, zoodat er dus een kas tekort was van f. 157.17. De heer Th. Weyers deelde mede, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. De penningmeester werd onder dankzegging gedéchargeerd voor het door hem gevoer de beheer. De voorzitter deelde mede dat eenige ware St. Mathias vrienden bereid gevon den waren het tekort aan te zuiveren, waarvoor hij hartelijk dankte. Als leden der kascommissie voor 1936 werden aangewezen de heeren J. Schaven maker, C. Kortekaas en Th. Weyers. Aan gezien geen tegencandidaten waren inge diend werd het aftredende lid van het hoofdbestuur de heer A. P. M. Versluys als zoodanig herkozen, terwijl in de vaca ture ontstaan door bedanken van den heer H. van Hulst als eenige candidaat werd gekozen de heer C. Schölvinck. De voorzitter bracht den heer van Hulst dank voor alles wat hij tijdens zijn be stuurslidmaatschap voor de vereeniging had gedaan. Ook feliciteerde spr. den heer Versluys met zijn herbenoeming en riep den heer Schölvinck een hartelijk welkom toe in het hoofdbestuur. Beide gekozenen dankten den voorzitter. Na een langdurige rondvraag volgde sluiting. Door de gecombineerde vergadering van het R.K. Kerkbestuur en het R.K. Armbestuur werd. wegens het bedanken door den heer G. Onderwater om gezond heidsreden als armmeester, als zoodanig gekozen de heer H, van Schie, HEDEN. Nutsgebouw: Psychometrische seance 8'/« uur nam. Rehoboth: V.C.O. Spr. de heeren Bu- walda en Langeveld. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Vadertje Langbeenclub „Dickey". 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Spr. J. de Reus. 81/4 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.)Toon- kunst, „La Damnation de Faust". 8 u. nam, Katwijk aan Zee (Caca Cara); Spr. de heer Schoonerbeek van Lunteren. V/, uur nam. Oegstgeest (Wilte Huls)Feest avond Zwemver. Poelmeer. 8 uur nam. Rijnsburg (Werkloozenlokaal). Spr de heeren Susan en Na/uta. 7V« uur nam] Donderdag. Harmonie: Lezing over Anthroposofle 8'/i uur nam. Kam. Onneslaan 4: Aandeelhoudersverg C. V. „Hetneken's Blerhandel". 11 u. voorm] School H. Morschweg 12: Spr. dr. Lo cher. 8 uur nam. Schouwburg. Erika Mann's Pfeffermiihle 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Viering Juliana-dag door Oranje-garde. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier. Inenting tegen diphterle 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Oonsultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Stagende Jugend". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De droomer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. na. „Oekraïne". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstr. 39, 81/4 u. na, „Een midzomernachtdroom". Woensdag en Zaterdagnam. 2V« uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15, Het Nieuwe Roxy. Haarl.str. 7 uur nam, „Het masker van Fu Manchu". lederen middag 2'/« u., Zondag vaf 2 u De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheker wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. WASSENAAR. Vergadering Ver. van Oud-leerlingen. In Het Wapen van Lelden hield de afd. Wassenaar van den Ned. Bond van ver- eeniglngen der Tutabouwcursussen haar maandelljksohe ledenvergadering. De voorzitter, de heer H. Schipper heette speciaal welkom de heer De Jong uit Lel- - den. die als jurylid een toelichting zou geven over de Ingeleverde tuinteekenlngen der laatste twee Jaren, Ingezonden naar aanleiding van de door den Bond uitge schreven teekenprljsrvragen. Na eenige besprekingen was het woord aan den heer de Jong, die er op wees, dat het deelnemen aan deze prijsvragen zeer nuttig is, ook al doordat het geleerde nog eens wordt herhaald. Daardoor wordt ver kregen dat men niet bij het oude blijft stilstaan. Spr. hield aan de hand van de Ingezonden teekentagen een leerzame cau serie. Door een jury, bestaande uit de heeren ter Burg, G. Verlind en A. L. Sutorius werd een inzending voor het puntenstelsel ge keurd. Toegekend werd aan spinazie, Am- sterdamsche groene, soherp 6 punten; sla, Meikoningin 7 p.; wortelen, Amsterdam- sceh Bak 8 p.; Bloemkool, Erfurter dwerg 7 p.; groene raapstelen 7 p.; postelein 7 p.; Rabarber Paragon 8 p.; Hollandsche Zu ring 6 p.; Australische Pluksla 6 p.; Nieuwe aardappelen, eensteling, 10 p.; Radijs 7 p. en aan een inzending krulden, bestaande uit Kervel, Russische Dragon, Kruisen- rnunt, Lavendel, Lavais, Biesloof, Krul- Peterselie, SelderijMenkwörtel en Citroen melisse totaal 9 punten. De inzender was de heer P. Kelderman. Hierna sluiting. Door de gemeentepolitie werd wegens openbare dronkenschap gearresteerd zekere van L., alhier. Een en ander ging onder verzet van hem gepaard. Nadat hij den nacht in het politiebureau had doorge bracht is hij. nadat tegen hem twee prp- c:ssen-verbaal waren opgemaakt, weder op vrije voeten gesteld. ZOETERWOUDE. Ten gemeentehuize alhier werd aan besteed voor rekening der gemeente de leverantie van 500 ft 600 M3. grind, afme tingen 1—3 en 75 M3. afmetingen 1 De leverantie is gegund aan J. C. van der Ploeg te Hazerswoude voor f. 2.05 p. M3. De collecte ten bate van de t.b.c.-be strijding (Emmabloem-collecte) heeft al hier f. 53.95 opgebracht.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6