LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 28 April 1936 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Von Ribbentrop weer naar Londen? De „News Chronicle" schrijft met be trekking tot de Engelsche vragenlijst: „Waarschijnlijk zal von Ribbentrop tegen half Mei naar Londen komen voor het voeren van nieuwe besprekingen. Het ge detailleerde antwoord van Dultschland zal waarschijnlijk niet voor de bijeenkomst van den Volkenbondsraad op 11 Mei wor den ontvangen". DUITSCHLAND. GOERING ECONOMISCH DICTATOR. In een officieel communiqué wordt ver klaard: „Nu talrijke autoriteiten van staat en partij moeten samenwerken tot regeling van de grondstoffen- en deviezenkwestles. heeft de „Führer" en rijkskanselier den minister-president van Pruisen belast met de studie en ordening van alle noodlge maatregelen. Minister-president generaal Doering kan te dien einde alle autoriteiten van staat en partij hooren. Hij kan zich door de competente rijksministers doen voor lichten en eventueel doen vertegenwoordi gen". Betreffende de nieuwe functie van Goe- ring kan opgemerkt worden, dat deze hem in zekeren zin tot economisch dictator van Duitschland maakt. De benoeming van Goering beperkt de bevoegdheden van dr. Schacht boven wien een controleerend, co- ordoneerend en beslissend orgaan geplaatst wordt. Goering zal nu na den raad te hebben ingewonnen der betrokken diensten in laatste instantie beslissingen kunnen ne men betreffende het economische leven van Dultschland. Zelfs zal Goering con trole kunnen uitoefenen op den minister van Oorlog, maarschalk von Blomberg. De laatste weken Is het probleem van econo mie en oorlog benevens van de economi sche mobilisatie verscheidene malen op den voorgrond der besprekingen getreden. De benoeming van Goering vormt zeker een prlnclpieele maatregel. In verband hiermede zal Goering voortaan uiteindelijk beslissen over de industrieele ravitaillee ring en de organisatie der Duitsche pro ductie, waarnaast Schacht niet meer dan een technisch raadsman en uitvoerder zal zijn. De nieuwe economische dictator zal de coördinatie moeten regelen van de werk zaamheid der verschillende ministeries en zal dus verantwoordelijk zijn voor de voor ziening van Duitschland van voedingsmid delen, hetgeen temeer van belang is, daar den laatsten tijd ernstige verschillen van meendng bestonden op dit gebied tusschen Schacht en Darre. Voorts zal Goering nu uit hoofde van zijn nieuwe functie een directen Invloed uitoefenen op de begroo- tingsultgaven, waarover hij in zekeren zin controleur zal zijn. Zijn persoonlijk gezag, het vertrouwen van Hitler en het prestige waarover hij in de nationaal-socialistlsohe partij beschikt, zullen Goering ln staat stellen de pijnlijke maatregelen op te leg gen, waarop een artikel ln de „Deutsche Volkswlrt" geïnspireerd door Schacht, dui delijke toespelingen maakte. Het ls wel licht in dit opzicht, dat de benoeming ge schied ls in volledige overeenstemming met de verlangens van dr. Schacht, die op deze wijze door Goering gedekt zou worden bij de uitvoering van een strenge deflatie- pqlitlek, welke zware offers voor het Derde Rijk met zich mee zou brengen, die Schacht niet met voldoende gezag zelf zou kunnen opleggen. De minister van economische zaken, dr. Schacht, had eenigen tijd geleden reeds, toen de bekende meeningsverschillen tus schen hem en andere instanties zich voor deden, voorgesteld, dat een bijzondere commissie zich met de economische kwesties zou bezig houden, daar deze aan gelegenheden in kabinetszittingen niet steeds regelmatig konden worden bespro ken. De kabinetszittingen waren namelijk toch reeds van langen duur. Schacht had daarom de Instelling van een commissie voorgesteld, welke uit zes of zeven ministers zou bestaan. Thans is een dergelijke commissie onder voorzitterschap van Goering benoemd. Tot de commissie behooren o.a. de minister van financiën, Krosigk en de ministers Kerll en Schacht. De rijkskanselier Hitler heeft de vor ming van de commissie goedgekeurd. FRANKRIJK. De verkiezingen. Op de 618 kiesdistricten is thans van 616 de uitslag bekend. 183 definitieve uitslagen zijn gevallen, terwijl 433 herstemmingen noodig zijn. De stand van de uitslagen is thans; behouden gew. verloren Communisten 6 3 0 Socialisten S.F.I.O. 21 2 6 Republikelnsch-soc. .4 1 0 Onafh. socialisten ..1 0 3 Rad. socialisten 23 2 7 Onafh. radicalen ..11 2 3 Links Republikeinen. 33 5 5 Volksdemocraten ..12 0 2 Republikeinen 40 11 2 Conservatieven 4 2 0 De resultaten van Ajaccio en Sartene ontbreken nog. Op het eiland Reunion blijken nog bot singen te hebben plaats gehad, waarbij 30 gewonden zijn gevallen. Flandin heeft tegenover een vertegen woordiger van de „Intransigeant" de vol gende verklaring afgelegd: „Het valt niet te loochenen, dat de ver kiezingen een sterke winst van de com munisten te zien geven. Opgemerkt kan echter ook worden, dat de politiek der concentratie degenen heeft begunstigd, die bij de gematigde partijen op eenheid aandringen. Indien, zooals ik hoop. de winst der communisten als waarschuwing dient, zullen wij bij den tweeden stembus gang het succes kunnen waarnemen van die elementen, welke, evenals ik, van meening zijn, dat de republikeinsche aan eensluiting meer dan ooit noodzakelijk is. ENGELAND. Uit het Lagerhuis. Het Lagerhuis heeft met 242 tegen 118 stemmen de nieuwe theebeiasting goed gekeurd. De conservatief Smiles had te voren voorgesteld om de thee uit het empire te belasten met 3 pence in plaats van 4, doch na debat werd dit voorstel ingetrokken. Het Lagerhuis heeft eveneens de resolu ties goedgekeurd, waarbij de wet betref fende de bescherming van sleutellndus- trieën met tien taar wordt verlengd. Het Lagerhuis heeft voorta een resolutie aangenomen waarbij de invoerrechten op bier zooals deze ln de begrootine zijn voorzien worden goedgekeurd. Baldwin verklaarde in antwoord op een vraag, dat de mogelijkheid bestaat dat de voorwaarden, onder we'ke de mandaten kunnen worden overgedragen, niet goed begrepen ziin. Hij wil dus deze nogmaals uiteenzetten. Een overdracht van mandaat heeft tot nu toe nooit plaats gehad en zou alleen kunnen plaats hebben met toestem ming van den staat, welke op het oogen bllk het mandaat uitoefent en van den staat, die het mandaat zou kriigen. terwijl bovendien eenparig toestemming van den Volkenbondsraad wordt verelscht. De kwestie van een overdracht van mandaat zal Indien deze zich voordoet, nauwkeurig worden onderzocht; het is niet een kwestie, waartoe eemakkellik zal kunnen worden besloten. Baldwin verklaarde verder, dat de Brit- sche regeering niet voornemens ls een mandaat over te dragen. Eden verklaarde, dat de Oostenrljksche herbewapening op het oogenbllk wordt be studeerd en dat hti ln het huidig stadium geen verklaring dienaangaande kan af leggen. Van conservatieve zijde alsmede ran oppositie zlide werden Eden vragen ge steld over verscherping van de sancties. Eden antwoordde hierop, dat de sanctie- actie strikt collectief bliift en in samen werking met de overige leden van den Volkenbond: ook maatregelen tot flnancieelen steun aan Abessynlë moeten door den Volken bond worden genomen. De minister van Financien. Neville Chamberlain, heef een korte verklaring afgelegd over het voortüdtg bekend wor den van de tariefs- en belastingverhoo- eingen. waarin de nieuwe begrooting voor ziet en over de verzekerincstransacties, die in verband daarmede hebben plaats gehad in eeniee nog onbekende kringen. De minister deelde mede. dat een onder zoek is ingesteld en dat hii persoonlijk ln contact ls getreden met den directeur- generaal van Lloyds'. Het onderzoek ls nog niet beëindigd. Chamberlain heeft den directeur-generaal meegedeeld, dat hii volledige opheldering verlangt. Overleens staat nog niet vast. dat indiscreties ten aanzien ran den in houd van de ontwerp-begrooting zijn ee- schied. o SPANJE. De presidentsverkiezing - Nieuwe ongeregeldheden. De „compromisarios", de vertrouwens mannen, die tezamen met de afgevaardig den den president moeten kiezen, zijn thans ailen gekozen. Tweehonderd-drie-en-zestig hunner be hooren tot het volksfront en 54 tot de andere partijen. Na de besprekingen, die hebben plaats gehad met persoonlijkheden uit de partij der links-republikeinen en der republi keinsche unie. staat het vrijwel vast, dat Azana de eenige persoonlijkheid is, die men als candidaat van het volksfront op het oog heeft. Uit Bilbao wordt gemeld, dat gisteren drie jongelieden onder den Invloed van sterken drank handgemeen werden over een politieke kwestie. Een van hen, een monarchist, wondde zijn beide socialisti sche gezellen met revolverschoten, waarna het publiek ingreep en den monarchist met stokken en stoelen doodsloeg. Het incident verwekte groote opwinding in de arbeiderswijken en tijdens den nacht werd een bar, waar de fascisten geregeld vergaderen, overvallen en het meubilair vernield. De stormtroep van de politie greep in, doch werd met revolverschoten ontvan gen. De politie beantwoordde het vuur. Bij deze schietpartij werden drie politieman nen gewond, waarvan een ernstig, vier burgers werden ernstig en zes lichter ge wond. Verscheidene personen werden gear resteerd. In de dorpen Coria en Puebla del Rio zijn groepen communisten met geweld de kerk binnengedrongen, waar zij het meu bilair vernielden. Tenslotte heschen zij de roode vlag op den klokketoren. Naar de twee dorpen zijn afdeelingen gardisten gezonden, om de orde te her stellen. GRIEKENLAND. Votum voor de regeering. De Kamer heeft de regeeringsverklaring van de regeering Metaxas met 241 stem men tegen 16 goedgekeurd. PALESTINA. Toestand blijft gespannen. De toestand in Palestina blijft gespan nen. De Joodsche handel schijnt zich te Jerusalem weer te herstellen, doch de al- gemeene staking wordt onder bedreiging gehandhaafd. De handel verlangt een be- talings-moratorium. In de provincie ls het nog zeer onrustig. De enkele automobielen die hier rijden, zijn genoodzaakt de hulp van de gewa pende macht tn te roepen, om incidenten te vermijden. Niettegenstaande de getrof fen voorzorgsmaatregelen is een Italiaan- sche bedevaart met steenen aangevallen. Tel Aviv blijft geheel afgescheiden van Jaffa. Toch willen de autoriteiten hier Donderdag de Jaarmarkt van de Levant openen. Aangezien Tel Aviv geen haven heeft, wil men de goederen onder bescher ming van de gewapende macht aanvoeren. EGYPTE. Koning Foead. De toestand van koning Foead blijft zorgelijk, al ontving de kroonprins, prins Faroek te Londen iets gunstiger berichten. De prins zal zoo snel mogelijk naar Cairo vertrekken. De constitutloneele situatie in geval van overlijden van den koning is buitengewoon onduidelijk. De grondwet van 1923 voorziet, dat het parlement binnen tien dagen na het overlijden van den vorst zal bijeen komen. totdat de nieuwe verkozen Is. De verkiezingen voor de nieuwe Kamer zijn bepaald op 2 Mei en het is niet moge lijk. dat zij zal kunnen vergaderen voor 25 Mei. Men meent te weten, dat koning Foead ln 1922 drie regenten aangewezen heeft, waarvan de namen geheim gehou den zijn en gesloten zijn in een verzegelde enveloppe. Men vermoedt, dat het zijn Fakhry pasja, die op het oogenbllk gezant ls te Parijs, Nessim pasja, de vroegere minister-president en Mohamed Taher pasja. UIT HET VERRE OOSTEN. Ontspanning en spanning. De Sovjet-Russische ambassadeur te Tokio, Joerenef heeft minister van bulten- landsche zaken Arita meegedeeld, dat Sovjet-Rusland de voorstellen van Japan aanneemt, inzake de beperking van de competentie van de gemengd Russlsch- Mandsjoekwosche commissie tot afbake ning van de grens tot het Oosten tusschen het Khankameer en de rivier Toemen. Men is van oordeel, dat deze Russische toestemming een aanmerkelijke verbete ring beteekent ln de Russisch-Japansche betrekkingen. Naar verluidt, ls tusschen Japan en den politleken raad van Hopel en Tsjahar een semi-milltalr pact gesloten. Dit bericht heeft ln politieke Chlneesche kringen groote bezorgheld gewekt, want het pact zou Japan belangrijke nieuwe militaire rechten in Noord-China verlee- nen. Intusschen is het Japansche garni zoen te Tientsin volgens hier ontvangen berichten van 2000 tot 10.000 man ver sterkt. De Nanklng-regeerlng heeft het nieuwe pact nog niet goedgekeurd. ZUID-AFRIKA. Versterking der Weermacht. De Zuid-Afrikaansche minister van de fensie, Pirow, heeft ln het Huis van Afge vaardigden een verklaring afgelegd over de defensiepolitiek der regeering. HIJ zelde, dat in de eerstvolgende vijf jaar duizend piloten zullen worden opgeleid. Men is verder voornemens, een bataljon voor tankafweer samen te stellen, dat met de modernste middelen zal zijn uitgerust en binnen 48 uur een afstand van 800 kilo meter zal kunnen afleggen. Volgens een vijfjarenplan zullen uit de verkeerslucht- vloot 12 bombardementseskaders gevormd worden. Intusschen verklaarde Pirow, dat het nog geenszins zeker ls, dat deze maatre gelen voldoende zullen zijn. Wellicht zal men over eenige jéren vaststellen, dat het aantal gevechtsvliegtuigen driemaal zoo groot moet zijn. De unie behoudt zich in alle defensiekwesties vrijheid van hande len voor, hetgeen niet beteekent, dat tus schen Engeland en Zuid-Afrika geen con tact bestaat in militaire aangelegenheden. In de laatste zestien jaren in het bijzon der sedert 1924 hebben herhaaldelijk ge- dachtenwisselingen tusschen de Britsche rljksdefensiecommissie en het Zuid-Afri kaansche ministerie van defensie plaats gehad. ALPHEN. Op den Kortsteekterweg kwam de autobestuurder W. J. H. uit Gouda in aan rijding met een kaasbrik van den landbouwer S. de J. met daarvoor bespan, nen paard. Het gespan van den landbou wer, dat de aanrijding veroorzaakte we gens het niet voldoende uithalen, kwam er goed af, doch de auto werd bescha digd. Woensdag 29 April a.s. zal in onze gemeente de jaarlijksche Emmabloemcol- lecte worden gehouden. Tot badmeester aan het Alphens zwembad is benoemd de heer G. Kalte- necker uit Gouda. Nu het voorjaar is gekomen, is het park aan den Buitenweg ook weer een Julianaboom rijk. Thans geschiedde de pla nting zonder eenig ceremonieel. Het is te wenschen dat de jeugd nu wat voor zichtiger zal zijn omdat men niet zooals os. in het Hazeveld om het plantsoen een hekwerk met prikkeldraad moet aanbren gen, wat niet alleen ontsiert, doch boven dien noodelooze kosten veroorzaakt. Wegens gezondheid heeft de kerke- raad ran de Geref. Kerk Oudshoom den heer T. de Wit. ontheffing veneend uit het ambt van ouderling. BOSKOOP. Ernstige aanrijding. Aan den Reijerskooperweg, ter hoogte van de loods van de firma P. v. Nes, heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijwiel en een tweetal wielrijders De botsing was zeer hevig, zoodat allen over den weg kwamen te rollen. De bestuurder van het motorrijwiel, zekere Van H. alhier, was evenwel zóó ongelukkig terecht ge komen, dat dokters hulp moest worden ingeroepen, waarbij geconstateerd werd, dat het rechtersleutelbeen was gebroken. Na voorloopig te zijn verbonden, werd de patiënt voor verdere behandeling naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De rijwielen, alsmede het motorrijwiel werden ernstig beschadigd; de schade zal onderling geregeld worden. LEIDERDORP. Winterhulp Chr, Besturenbond. Door een comité uit bovengenoemden Besturenbond werd dezen winter wederom een hulpactie georganiseerd voor de aan gesloten leden die voor hulp in aanmer king kwamen. Het comité beschikte voor dit doel, met inbegrip van een saldo van het vorig jaar van f. 19.14. over een totaal bedrag van f. 118.96 Uitgegeven werd voor een bedrag van f. 115.97 zoodat nog ln kas bleef f. 3.79. De steun werd verleend in natura. De goederen werden tn de gemeente gekocht. Door ingezetenen werden nog ter beschik king van het comité gesteld rundvet. melk. cokes enz., die mede werden uitgedeeld. Het comité is den gevers voor de mede werking hartellik dankbaar. Jaarvergadering „Door Eendracht Sterk". De eier- en pluimveevereenlglng „Door Eendracht sterk" hield in .Ret Wapen van Lelden" de jaarvergadering. De voor zitter. de heer P. v. d. Kwaak opende en sprak ziin tevredenheid uit over de op komst. Na het voorlezen der notulen werd het Jaarverslag uitgebracht. Hieruit bleek, dat ïn 1916 werden geveild 116543 eieren. 7964 pond kaas. 930 pond boter. 800 kippen en hanen. 1177 konilnen en 147 duiven. Bovendien werden nog geveild verschillen de goederen als groenten, fruit, bloemen, eenige mobilaire goederen enz. De totale ontvangsten hebben bedragen f. 7141.48. De uitgaven waren f. 7155.50. Er was alzoo een tekort van f. 14.02. Door aankoop van materiaal steeg de post be zittingen met f.48. Ook ziin er nog en kele achterstallige vorderingen, die vrij zeker binnen komen. De bestuursverkiezing wegens de vaca ture ran den heer van der Wijngaard en het periodiek aftreden van den heer Ra maker had tot resultaat dat daarvoor werden gekozen de heeren M. de Koning te Zoeterwoude en A. Donk te Warmond, Zilldljk. Het dagelilksch bestuur bestaat thans uit de heeren P. v. d. Kwaak, voorzitter; A. Helikoon, secretaris en C. de Graaf, penningmeester. Na rondvraag volgde sluiting NIEUWVEEN. B. en W. hebben toestemming ver leend tot het houden van een collecte op 9 Mei ten bate van de samenwerkende Reclasseerlngslns tellingen. NOORDEN. De Geref. Kerk ontving van haar zusterkerk te Oudshoorn f. 22.79'/i gecol lecteerd aldaar. TER AAR. Eenige Jongelui, die op den openba ren weg in Langeraar bezig waren elkaar met straatsteenen te gooien en hierbij een straatlantaarn vernielden, zijn door de politie geverbaliseerd wegens baldadigheid. WADDINXVEEN. De collecte in de Ned. Herv. Kerk voor het jubileum der Zondagsschool, die 40 jaar bestaat, bracht ruim f. 132 op. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Aartje, d. van A. J. Hoogen- dam en D Oskam. Ondertrouwd: J. H. H. Buysen. 24 jaar en M. E. Visser 24 jaar. Morgen zal alhier een bloempjesdag worden gehouden ten bate van het Ned. Bijbelgenootschap. Door de politie werden alhier eenige landbouwers geverbaliseerd, wegens het niet verwijderen van rupsennesten, waar door zij de nieuwe politieverordening over traden. In verband met den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana zal de Oranje- Garde dezen dag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Des morgens zal de reveille geblazen worden, met een marsch door het dorp. Des avonds zal ds. Woldendorp spreken in het clubgebouw voor ouders der gardisten en genoodigden. De opwekking der Oranje-Garde om op 30 April te vlag gen verdient zeker aanbeveling. HAZERSWOUDE. Donderdagavond zal ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana ln de Ned. Herv. Kerk alhieT om 7 uur een gedachten'srede worden gehouden door ds Thomas. Geref. predikant te Leiden. VOOR WOENSDAG 29 APRIL. Hilversum I. 1875 M. NCRV-ultzending. 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst 11.00—12.00 en 12.15: Ensemble v. d. Horst en Gr.pl. 2.00: Orgelspel 3.00: Chr. Lectuur 3.303.45: Gr.pl. 4.00: Trio-concert 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwhalfuur 6.30: Onbekend 7.00: Berichten 7.15: Reportage 7.30: Lezing 8.00; Berichten 8.15: Samenkomst v. d. Fed. Chr. Corp. in Nederland tot bevordering van de toenadering tusschen Jood en Christen 9.30: Gr.pl. 10.00: Berichten 10.05: Kwartetconcert 10.4511.30; Gr.pl. Hilversum II. 301 M. 8.00: VARA. 12.00: AVRO. 4.00: VARA. 8.00: VPRO. 11.00: VARA. 8.00: Gr.pl. 9.30: Kookpraatje 10.00: Morgenw-ding 10.15: Orvltro- pia. Voordracht en lezing 12.00: Gr.pl. 12 40: Orgelspel 1.00: Omroep-orkest 2.00: Continental Five 2.45: Gr.pl. 3.00: Voor de kinderen 4.00: Kinder uurtje 5.30: De Flierefluiters en zang 6.30: RVU: Medische causerie 7.00: Lezing 7.35: „De Krekeltjes" 7.40: Gr.pl. 8.45 en 8.00: Berichten 8.05: Cursus 8.30: Viool en piano 9.00: Le zing 9.30: Viool en piano 10.00: Voor dracht 10.45: Berichten 11.00—12.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 10.20—10.50: Gr. pl. 11.05: Orgelspel 11.35: BBC-Em- HEDEN. Kagerstraat: Jaarvergadering Chr. H.B.8. 8 uur nam. Plantsoen 71: Ledenverg. „Tot Steun" afd. Lelden. 3'/» uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te uur nam. Oud-Hortuszlcht: Spr. H. M. Josephson over de film „Jonge Harten". 8 uur nam, Remonstr. Kerk: Concert Annie Smlnk en Fred, de Nle, 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Concert „Ex Animo", 8 uur nam. Woensdag. Nutsgebouw: Psychometrische seance, 8'/« uur nam. Rehoboth: V.C.O. Spr. de heeren Bu- walda en Langeveld. 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Vadertje Langbeenclub. „Dlckey". 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Spr. J. de Reus. 81/4 uur nam. Den Haag (Gebouw K. en W.)Toon kunst, „La Damnation de Faust". 8 u. nam. Katwijk aan Zee (Caca Caral: Spr, de heer Schoonerbeek van Lunteren. 7'/t uur nam. Oegstgeest (Wlite Huis)Feest avond Zwemver. Poelmeer. 8 uur nam. Rij nsburg (Werkloozenlokaal). Spr, de heeren Susan en Nauta. 7'/i uur nam, DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier. Inenting tegen dlphterle 4-5 u. nam, 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Stagende Jugend". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De droomer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „Oekraïne". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m, „Een mldzomemachtdroom". Woensdag en Zaterdagnam. 2</i uur. Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 u. 15, Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Het masker van Fu Manchu". lederen middag 2'/> u., Zondag vat 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheker wordt van Maandag 27 April tot en met Zondag 3 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18. bel. 85 en C. van Zlj.p, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. pire-orkest en solist 12.351.20: Gr.pl. 2.10: Planorecital 2.35: Sted. orkest Bournemouth en solist 4.05; Het McAr- thur-kwltet 4.35: Dansmuziek 5.20: Berichten 5.50: Koorconcert 6.10: Lezingen 6.50: Dansmuziek 7.35: BBC-orkest en solist 8.35: Lezing 8.50: Berichten 9.20: Voordracht 9.40: BBC-Theater-orkest en sopraan 10.35: Dansmuziek 10.50—11.20: Gr.pl. Radio Paris, 1648 M. 6.20 en 7.35: Gr.pi. 10.20: Concert 3.20: Gr.pl. - 4.50: Orkestconcert 7.20: Zang 8.05: Radlotooneel 10.05: Populaire en dans muziek. Keulen, 456 M. 5.507.20: Concert 11.20: Verzoekprogramma 12.35: Con cert 1.35: Gevar. Concert 3.50: West- duitsch kamerorkest 5.20: Populair concert 6.20: Gr.pl. 7.35: Radiotoo- neel 8.05: Het Omroeporkest en solis ten 9.5011.20: Populaire en dansmu- Brussel, 322 en 434 M. 322 M.: 11.20: Zigeunermuziek 12.301.20: Omroepor kest 4.20 en 5.20: Gr.pl. 5.50: Ka mermuziek 7.20: Zigeunermuziek 8.20: Concert en Gr.pl. 9.5010.20: Gr.pl. 484 M.: 11.20: Omroeporkest *- 12.30: Klein-orkest 4.25: Dansmuziek 5.35: Gr.pl. 5.50: Zigeunermuziek 7.20: Hoorspel met muziek 9.3010.20: Dans muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 1.30: Viool en piano 8.05: Radlotooneel 8.35: Blaasconcert 9.20: Berichten 9.40: Politiek overzicht 10.05: Weerbe richt 10.2011.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 29 April. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO. VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO. NCRV. enz. 3e Programma: 8.00: Brussel. V. - 9 95: Keulen. - 10.20: Parijs R. - 11.20: Keulen. - 12.15: Brussel, VI. - 13.20: Keulen. - 13.50: Parijs R. - 15.50: Keulen. - 19.20: Brussel. VI. - 20.05: Leipzig. - 21.20: Wee- nen of div. 4e Programma: 8.00: Diversen. - 9.35: London Reg. - 11.05: Droitwich. - 13.25: London Reg. - 14.10: Droitwich. - 17.20: Di versen - 17 50: Brussel, VI. - 18.50: Droity wich. - 20.35: London Reg - 21.35- Brussel, VI. - 21.50: London Reg. - 22,35. DrottvWch. - 23.20: Stuttgart. Wijzigingen voorbehouden. 2-»

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6