LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 27 April 1936 WEERBERICHT. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. BEURSOVERZICHT. MARKT k IIÜItHTïNc^; Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 769. telegrafisch weerbericht. Hedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand: 773.9 te La Coruna Laagste stand: 755.9 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 28 April Zwakke tot matige wind uit Noordelijke I tot Oostelijke richtingen, half tot zwaar I bewolkt of betrokken, weinig of geen regen Iweinig verandering in temperatuur buitenlandsch WEERBERICHT llledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De diepe depressie in het Noordwesten ■trok naar de Poolzee af. De volgende ligt Inog ver ten Zuidwesten van IJsland. De gedruk in het Zuiden nam af en (maakt plaats voor een secundaire depres- Itie. die gisteren in den nacht zware regens ■gaf ten zuiden van ons land en naar lltalië trok. De hoogedruk herstelde zich in het |ïoordoosten die in het Zuidwesten neemt toe. Er vormt zich een verbinding tasscïien deze gebieden over de Noordzee. ar door de wind door het Noorden naar |let Oosten zal draalen en föhnachtig drcee luchtmassa's in de bovenlucht de Khtiee luchtmassa's. die thans nog uit ■het Noordwesten worden aangevoerd zul- |l:n vervangen. In ae bovenlucht is thans alle koude Ivrieken er. de temperatuur van het vries- liijnt aordt eerst op 5200 meter hoopte Itsngetroffen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 12'/i gr. C. (55 gr. F.). IBOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 8.49 uur; nam. te 9.23 uur. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 7.48 n.m. tot 4.08 v.m. maans- op- en ondergang. 27 April op: 9.37 uur; onder 1.01 uur. de zware binnenbrand in den haag. Omtrent hetgeen aan den brand te Den Haag, die in den afgeloopen nacht in het I .Haagsche leder- en sporthuls" gewoed I ieelt, is voorafgegaan, kan nog gemeld I sorden, dat de bediende N. p. H. G. te I middernacht in den winkel is geweest om I it étalage-lichten uit te doen. Het ver- I moeden bestaat, dat hij hierbij een sigaret i o! lucifers onachtzaam heeft weggewor- I l*n, waardoor de inventaris vlam vatte. Hij ls voorlooplg op het hoofdbureau van politie in bewaring gesteld. Een brigadler- hoofdbrandwacht en twee agenten kregen 'I den brand snijwonden aan de handen. ordening in de steenindustrie. Naar wij vernemen, ls de commissie ex ortlkel 8 van de wet op het algemeen verbindend en onverbindend verklaren van ondernemersovereenkomsten met betrek, king tot de steenindustrie bezig aan de voorbereiding van een desbetreffend ad- vies aan den minister van handel, nijver- I "eld en scheepvaart. De fabrikanten in °e baksteenindustrie en die in de kalkzand- v teen Indus trie hebben plannen tot orde ring in hun bedrijven aanhangig gemaakt. 01 genoemde commissie over deze plan nen twee afzonderlijke rapporten zal uit brengen, dan wel of zij, de plannen in onderling verband beschouwende, haar advies in een enkel rapport zal samen- vatten, staat op dit oogenblik nog niet Vuti De commlssie heeft in drie a vier I attingen de belanghebbenden gehoord, voor- en tegenstanders, ook vertegenwoor digers van werknemersorganisaties, en «studeert nu het zeer uitgebreide, schrif- jriljke materiaal, dat te harer beschikking ja gesteld. Zij streeft ernaar, zoo spoedig mogelijk aan den minister advies uit te brengen. croote loods te rotterdam afgebrand. Omstreeks kwart voor twaalf is heden middag op den Grietweg bij den Sluis]es- d'Jk te Rotterdam een groote loods afge brand In dit geheel met olie gedrenkte iil .r de foods ligt op het voorma 's6 terrein van het petroleum-établisse- ment van de Shell en de a. P. C„ waarvan tanks echter al eenigen tijd geleden vrant Petroleumhaven zijn overgebracht wl I?** ^eze foods was voor de sloop pL I vond het vuur gretig voedsel, aenige arbeiders waren bezig op het m»t„Jan foods, die ongeveer 100 bij 120 „„/.irneet en gedeeltelijk van hout en ,i„„° telljk van steen is opgetrokken, met 2aaïw Andere arbeiders waren werk- dc vL? snijbranders aan een ketel in rest™ Hserbij is een vonk in de olie- da<MiibaP den ketel terecht gekomen en laaie n daarop stond de loods in lichter goed'v,» ?rbe'ders moesten in allerijl een "eenkomen zoeken, hetgeen hun zon der Jat fJlflSlukken plaats vonden, is ge lukt. Een aantal leege terpentijn-vaten en ook eenige zuurstofcylinders konden in veiligheid worden gebracht. De drijvende motorspuit „Havendienst 6" en de drij vende stoomspuit „Havendienst 4" werk ten leder met 3 stralen en de vaste straal- pijp van de rivierzijde. Aan de landzijde werkten een drietal slangenwagens en een motorspuit. In totaal werd de brand be streden met 15 stralen. De loods is echter vrijwel geheel afgebrand. De loods was op beurspolls verzekerd. STADSNIEUWS. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal Indisch recht de heer b. da Costa (Lelden i. Onze stadgenoot, de heer Th. J. Hannema is benoemd tot lid van het Fr*v»3ch Genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde, gevestigd te Leeuwarden. Bij Kon. besluit is met Ingang van 1 Mei 1936, overgeplaatst bij het regiment Jagers, de kapitein E. A. W Houbolt, van het 4e regiment Infanterie alhier. UIT NED. OOST-INDIË. DE BEGROOTING VOOR 1937. de eerste etappe op den weg naar het herstel. BATAVIA, 27 April (Aneta). Heden is, onder presidium van den gouverneur-ge neraal. een vergadering gehouden van den Raad van Ned.-Indië, ter bespreking van het voorlooplg ontwerp voor de begrooting over het dienstjaar 1937. De vergadering werd bijgewoond door den president-directeur van de Javasche Bank, den directeur van het departement van financiën, den algemeen secretaris, den thesaurier-generaal en enkele ambte naren van de algemeene secretarie en de generale thesaurie. Omtrent hetgeen ter vergadering is be sproken, kan worden medegedeeld, dat er redenen bestaan om aan te nemen dat in 1937 de eerste étappe kan worden inge gaan op den weg naar het herstel van 's lands financiën, met name het voorko men van verdere toename van schuld. Daarbij is rekening gehouden met de ver. laging van schoolgelden, verlaging van sommige tarieven van den P.T.T.-dienst en verlaging van de slachtbelastlng. Op het gebied van bezoldigingen zal worden voortgegaan met uitbouw en verdere de tailleering der maatregelen, die met 1 Januari in werking zijn getTeden, en waar van met name te noemen zijn de z.g.n. regionale bezoldigingen. het ongeluk met de „kriel" BANDOENG, 27 April (Aneta). - Naar aanleiding van het bericht omtrent het neerstorten van 't les-vliegtulg de „Kriel" waarbij mevrouw Van Llerop werd ge dood en sergeant Keim lichtgewond werd. kan nog nader worden medegedeeld, dat de sergeant H. C. Keim slechts een hoofd wonde en een kwetsuur aan den rechter- onderarm heeft bekomen. De begrafenis van mevr. Van Lierop zal hedenmiddag te 4 uur plaats hebben. Het toestel, dat geheel vernield Is, was een De Havilland-Moth, waarmede een passaglersvlucht werd gemaakt. Het toe stel vloog op een hoogte van circa 30 m„ botste tegen een hoogspanningskabel, welke brak en stortte neer met den neus in den gïond. Hét toestel sloeg onj- De cockpitt. waarin mevr. Van Lierop gezeten was, werd geheel vernield, terwijl de ach terste cockpit, waarin sergeant Keim, de bestuurder zich bevind, vrijwel heel bleef. Het toestel stortte neer op een afstand van circa 3 Kilometer hemelsbreed ten Noorden van Bandoeng. De inlander bracht het eerste bericht, waarop Onmid dellijk de geneesheer van de luchtvaart- afdeeling, dr. Hubach, naar de plaats van het onheil vertrok. Aneta verneemt, dat de vliegclub, waar aan de „Kriel" in eigendom toebehoorde, een nieuw vliegtuig zal bestellen. nachttreinen in indiê. BANDOENG, 27 April (Aneta) De in stelling van nachttreinen tusschen Ba tavia en Soerabaja, is in de besprekingen van de commissie van bijstand der staats spoorwegen ter sprake gebracht. De trei nen zullen eventueel te 6 uur des avonds uit Batavia vertrekken en des morgens te. even over half acht in Soerabaja arrivee- ren. In omgekeerde richting zullen de treinen te haifzes uit Soerabaja vertrek ken en vijf minuten voor acht te Ba tavia arriveeren. marine-personeel voorloopig nog aangehouden. batavia, 27 April. Aneta verneemt uit officieele bron, dat de onlangs genomen maatregelen om marinepersoneel, dat daarvoor in aanmerking kwam. geleidelijk weer te laten thuisvaren, voorlooplg moe ten worden opgeschort, zulks in verband met een ernstig personeelstekort, zoomede met het oog op den, nog altijd onzekeren, politieken toestand. VOETBAL. D. S. O. iii —ROUWKOOP IV 9—2. D.S.O. III heeft haar ongeslagen record ook tegen Rouwkoop 4 nog gehandhaafd en hierdoor de kans op het kampioen schap weer vergroot. Als de aangewezen scheidsrechter niet aanwezig Is, wordt be gonnen onder leiding van den heer Vee- lenturf. Als er ongeveer een half uur is gespeeld ls het Rozeboom die D.S.'O. de leiding geeft 1—0. Even voor de rust wordt AALSMEER. De Bloemenhandel. Het koude weer was voor den snijbloe- menhandel een gelukkige omstandigheid. Hierdoor waren de meeéte bloemsoorten in gunstige conditie, terwijl de anvoer van kasproducten zich weinig uitbreidde. On danks de gunstige weersomstandigheden was de handel, tengevolge van weinig vraag zoowel in binnen- als buitenland, lusteloos, en vooral voor het artikel serin gen was weinig belangstelling meer. Van deze bloemtakken was, ondanks dat het trekseizoen nu vrijwel ten einde loopt, nog veel aanvoer, hoofdzakelijk van de varië teit Marie Legraye. De allerbeste takken brachten vam 812 cent per stuk op, ter wijl de kleine takken, het zg. bosgoed, weinig, soms zelfs niets kunnen opbren gen. Over het geheel waren ook de rozen laag in prijs; enkele beste koopen brachten het tot 8 cent per stuk, doch voor 3 cent werden ook mooie rozen verkocht. Wat de Am. anjer-s betreft, deze waren eveneens matig in prijs, terwfjl de calla's zeer on gelijkmatige noteeringen te zien gaven; voor deze bloemen werd van 5—16 ct. per stuk betaald. De lathyrus werd goedkoo- per; als hoogste prijzen golden deze bloe men van 1423 cent per bosje. De bol- bloemen-aanvoer, welke den laatsten tijd van groote beteekenis was, neemt nu snel af en vooral van narcissen werd het aan bod klein, met tot gevolg, dat de prijzen iets beter werden. Anemonen werden bij massa's aangevoerd, waarvoor van 715 c. per bos als hoogste opbrengst gold. Van freesia's is weinig aanbod meer, in tegen stelling van snijgroen, dat nu bij flinke hoeveelheden wordt aangeboden en waar van de beste kwaliteit nog tot 30 cent per 'bos werd verhandeld. Aan de veilingen van pot- en perkplanten is steeds een ruim aanbod van velerlei producten, waarbij de hortensia's nog in fllnken ge tale vertegenwoordigd zijn. Hoewel de prij zen der perkplanten wel wat lager zijn ge worden, is de opbrengst toch niet onbe vredigend. Tot nu toe zijn de prijzen beter dan vorig jaar voor deze producten. Aanbesteding. Bij de door den bouwkundige H. Prins gehouden aanbesteding voor de verbou wing van café „De Tuinbouw" tot 3 wo ningen, werd he laagst ingeschreven als volgt: Metselwerk, J. W. Kok, Aalsmeer, f. 1394.—; timmerwerk (a. met triplex pla fonds, b. zonder) a. J. de Jong, Aalsmeer, f. 1713.b. dezelfde f. 1613.metsel- en timmerwerk, a. Gebrs. P. en J. Hulsbos, Aalsmeerderdljk f. 3644 b. dezelfde f. 3497.50; loodgieterswerk, Gebr Prins, Aalsmeer, f. 683.schilderwerk (b. met triplexbekleeding toegepast, a, zonder), Gbr. Hoogeboom, Kudelstaart, a. f. 937. dezelfden b. f. 827.—. HILLEGOM. De voetbalver. .'.Hlllihen" heeft een feestavond gegeven mét Willy Derby. De groote zaal van Flora "was geheel bezet. De voorzitter de héér Fr. van Waveren sprak het welkomstwoord en een woord over de snort, in het bijzonder de voetbalsnort. De humorist en zanger Willv Derbv heeft daarna de vele aanwezigen bezig gehouden bijgestaan door den pianist Bob Snoek. De Zandvoortsche accordëon-spelers hebben het nrogramima aangevuld en af gewisseld. Men vermaakte zich uitstekend. Burgerlijke Stand, Geboren: Iny Adriana Johanna, d. v. J. H. Veldhuljzen van Zanten en van J. J. C. S. Sluis Arnoldus Theodoras Marie, z. v. C. L. Zwetsloot en E. M. Bosman Mat- theus Jozef, z. v. M. J. Nieuwenhuizen en J Kroon Marianne Ellle Bertine, d. v. H. H. Veldhuijzen van Zanten en M. A. Moolhuijzen Gerardina Agnes Anna, d. v. P. J. van Lierop en A. M. J. Huijsmans. Ondertrouwd: F. J. Toledo en Th. Klin kenberg. Getrouwd: A. de Jong en A, W. A de Greef C. van Roode en F. E. Hegemann G, van Engelen en J. Verkerk. Overleden: A. C. Uitendaal, vr. 29 j. echtge.van J. A. H. van der Zwet. Loop der Bevolking. Gevestigd: M, C. van Aalst. Prins Hen drikstraat 13 C. E. van Berkel, Hoofd straat 81 M. A. Goemans. Weeresteln- straat 86 C. E Hoogervorst, Wilhel- minalaan 26 C. W. Huisman met gezin, Hoogewerfstraat 2 A. M. Kaptein, Wee- resteinstraat 24 H. J. Post, Stations weg 31 J. Salier met gezin. Burgemees ter Pontstraat 47. Vertrokken: A. van Mourik. Voorburg, Da Costaplein 4 W. M. van der Putten, Heemslede, Hugo de Grootiaan 1 A. W. A. de Greef, Assendelft, Noordeinde 666 M. Prook, Heemstede, Lucas van Leijden- laan 12. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: Portemonnaie met inh.; ceintuur; padvindersrlem; dop van autobenzlne-reservoir, wagentouw. NOORDWIJK. Naar wij vernemen is alhier een af- deeling van den Ned. Geheelonthouders- bond ongericht. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. v. d. Niet. voorzitter; T. v. Mastrlgt. secretaris. Rulterstraat 22; P. de Bruin, penningmeester. o SASSENHEIM. Aanbesteding. Door het bestuur der Woniitgbouwver. „Vooruitgang" alhier werd onderhands aanbesteed het afbreken en weder om bouwen van de oerceelen van Heemstra straat 19 en Tyloosstraat 20 alhier. Ingeschreven werd als volgt: het 20. Als de D.S.O.-keeper een bal ver keerd beoordeelt maakt Rouwkoop een te- genpunt 2—1. Na de rust maakt D.S.O. er spoedig 3—1 van en dan is de beurt weer aan Rouwkoop. Door haar midvoor ver kleint zij den achterstand 3—2. Hiermede heeft zij echter haar kruit verschoten en D.S.O. voegt nog zes doelpunten aan de score toe. Einde 92. G. Alyslagers massa f. 2200; J. E. Dijk stra perc. I f. 1100, perc. n f. 1100, massa f.2200; Gèbr. van Breda massa f.2120: Th. Reeuw lik I f. 1044. II f. 1044 massa f. 2088; Gebr. v. Nieuwkoop I f. 1028. II f. 970 massa f. 1958: J. P Oudshoorn en Zn I f. 1000. II f. 1000 massa f.2000: Gebr. Meeuwissen I f. 1090. II f. 040 massa f.1930; Jac. Waasdorp I f.973. II f.934. massa f. 1866 VEUR-LEIDSCHENDAM. Gecombineerde Raadsvergadering. De openbare gecombineerde vergadering van de raden der gemeenten Stompwljk en Veur ls bepaald op Donderdag as. te 19.30 uur in het raadhuis te Leldschen- dam. 1. Beëediging van het lid van den Raad mevr. E. Visser-van der Linden; 2. Voor stel tot vaststelling eener regeling van de salarissen en loonen van het gemeente- personeel; 3. Voorstel tot verieening van subsidie aan het Crisis-comité B over 1936; 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op den keuringsdienst van vee en vleesch; 5. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1936; 6. Verder komende zaken. WASSENAAR. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag as, in open bare vergadering bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Subsidie te stichten lyceum Wassenaar; 4. Subsidie restaura tie kerk en toren Ned. Herv. Kerk; 5. Verzoek Gebr. Knijnenburg betr. inrich ting van een zwemvijver aan de Maal drift; 6. Regeling bijdragen Tuberculose bestrijding; 7. Rapport betreffende de administratie der gemeentebedrijven; 8. Verzoek art. 72 L.O. Wet Wassenaarsche Schoolverèeniglng; 9. Verhuur Gemeente woningen; 10. Verordening Maatschap pelijk Hulpbetoon; 11. Exploitatie speel tuin Oostdorp: 12. Loonbijslagregeling voor de bloembollencultuur en landbouw- en veehoudersbedrijven; 13. Aanleg pad door de duinen; 14. Verordening art. 6 der Warenwet; 15. Verordening indienst neming personeel op arbeidsovereen komst; 16. Verkoop bouwterrein; 17. Bij drage medaillefonds Muziekvereeniging „Excelsior"; 18. Begrootingswijziging; 19. Uitleening van kasgeld aan gemeente Nootdorp f. 10.000, aan gemeente Zwijn- drecht f. 55.000; 20. Benoeming onbezol digd ambtenaar van den Burgerlijken Stapd (vacature J. J. M. Wiegman); 21. Retributierechten; 22. Belastingreclames. ALPHEN. Tot lid der Zendingscommissie der Ger. Kerk te Oudshoorn werd benoemd de heer C. J. Roos. BOSKOOP. Jaarvergadering b.v.l. De afd. Boskoop van den B.V.L. hield in het R. K. vereenlgingsgebouw aan de Rozenlaan haar jaarlljksche vergadering. De slechts matig bezochte vergadering werd o.m. bijgewoond door den heer Van Mechelen, officier, propagandist; verder waren van de gewestelijke commissie aan wezig de heer Pot, gemeente-secretaris te Gouda, alsmede de burgemeesters, Baan, van Bleiswljk, Verheul Benthuizen en Ver loop, Capelle a/d. IJsel. De w.n. voorz. de heer J. J. Steenbakker Morilyon Loysen heette allen hartelijk welkom. Na de vaststelling der notulen werd overgegaan tot de uitreiking van eenige brevetten en bewijzen van ontslag. In bespreking kwam vervolgens de a.s. Landdag die op 1 Juli a.s te Gouda gehou den zal worden, waaraan tevens een défilé verbonden zal worden. De heeren Pot, Baan. Verheul en Ver loop hielden allen een korte toespraak. Na de rondvraag volgde sluiting. NIEUWVEEN. Bijeenkomst der R.K. Staatspartij. De afd. Nieuwveen van de R.K. Staats partij vergaderde. In de vorige vergadering uitte gelijk vermeld de heer J. van Eijk de meening, dat de heer H. S. Ran niet langs reglementairen weg tot voorz. gekozen was, waarop besloten werd in de zitting van thans deze zaak recht te zet ten, waarvoor om advies was gevraagd bij de R.K. Kamer-Centrale Leiden. De heer P. A. Vink, 2e voorz., opende, waarna de secr. de heer F. M. v. d. Berg, de ditmaal bijzonder uitvoerige notulen las, die goed- 'gèkeurd werden. Als afgevaardigde naar de Kamer-Centrale werd z. h. st. de heer P. Wijfje gekozen. Dan volgde verk. van een voorzitter. Van het bestuur stelden zich candidaat de heeren Ran, P. A. Vink, en P. Wijfje. De uitslag luidde: uitge bracht 29 St.; Ran 16, Vink 5, Wijfje 7, on geldig 1 stem. De - heer Ran was dus ge kozen. Bij de rondvraag verzocht de heer Wijfje voorlezing van een schrijven van den heer Togni, Ter Aar, die f. 100 uit looft aan dengene, die bewijzen kan, dat de heer J. v. Eijk aan adressant om ad vies gevraagd heeft inzake de voorzitter materie; schrijver zette uiteen in geen twee jaar bedoelden persoon te hebben gesproken. De heer Wijfje lichtte den brief nader toe, doch niemand zag kans deze som te verdienen. Men geloofde gaarne, dat de heer Togni niet in deze zaak ge moeid Is. De heer J. v. Eijk zeide, dat zijn houding ter vorige vergadering geenszins gericht was tegen den heer Ran persoon lijk, al laten de notulen, waar zij de mee ning van den heer Haakman weergeven, het tegendeel hooren. De laatste beweerde, dat de op 3 April gelezen notulen de schuld dragen van deze kwestie, daar zij niets over de keuze van den heer Ran tot voor zitter vermelden. Na gedachtenwisseling sloot de heer Vink de bijeenkomst. ZOETERMEER. In een schuur van C. v. R. aan de* Zegwaartschenweg, ontstond, door een petroleumtoestel, een begin van brand. Spoedig werd dit ontdekt en door den eigenaar, met behulp van omwonenden gebluscht. De schade was niet groot; eenige kle dingstukken werden een prooi der vlam men. AMSTERDAM, 27 April. Beperkte affaire. Aarzelende stemming. H.V.A.'s na prijshoudende opening terug loopend. Staatspapieren goed prijshou dend Amerika kalm. Zooals gewoonlijk moet het publiek zich bij het begin van een nieuwe week eerst oriënteeren, zoodat de handel dan dikwijls van bescheiden afmetingen is. Ook heden had de affaire niet veel te beteekenen. Op de Amerlkaansche afdeellng ontwikkelde zich nogal eenige beweging in de bekende toonaangevende aandeelensoorten. Daar in verband met den zomertijd de ope ningskoersen van Wallstreet heden om half drie bekend zouden worden, bepaalde men zich ertoe een afwachtende houding aan te nemen. Over het algemeen werd iets boven de koersen van den vorigen beursdag afgedaan waarbij de Koperwaar den en de Staalaandeelen de grootste om zetten te aanschouwen gaven. Het zaken verkeer op de locale markt bewoog zich in kalme banen. Van de Suikerfondsen stelden H.V.A.'s zich bij de opening eenige procenten bo ven het vorige slot, doch daarna werd een dalende richting Ingeslagen, zoodat onder beurstijd enkele procenten verloren gin gen. De minder courante soorten waren dooreen genomen prijshoudend. Voor de Tabakken bestond aanvankelijk een vaste stemming, doch aanleiding tot omvang rijke affaire gaf dit toch niet en ook hier liepen de koersen tijdens de middaguren iets terug. Rubberfondsen hadden een rustig voorkomen. Amsterdam Rubbers werden op ongeveer het vorige niveau ver handeld. De petroleummarkt was stil. In Koninklijke vonden slechts kleine om zetten plaats, waarbij de koers in door snee iets lager kwam te liggen De Ame rlkaansche soorten trokken slechts ge ringe attentie. Onder de Nederlandsche industrleelen gaven de Philips aandeelen slechts weinig handel te aanschouwen.. Unilevers bleven ongeveer op peil. De scheepvaartmarkt was stil. De animo voor obligatiën Konink lijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij was bekoeld. De koers onderging geen noemenswaardige verandering. Be- legginsfondsen hadden een kalm voorko men. Voor de Nederlandsche staatspapie ren bestond een vaste stemming, in het bijzonder voor de oude schuld. Gemeente lijke en provinciale obligatiën werden op een weinig gewijzigd koerspeil genoteerd. wisselkoersen. Engeland 7.281/8; Duitschland 59.26; Frankrijk 9.7C/4; België 24.91'/!: Zwitser land 48.02'/:; Denemarken 32.52'/i; Zweden 37.57'/=; Noorwegen 36.60; New-York 1.47'/t Prolongatie l'A pC. AMSTERDAM, Veemarkt 27 April 1936. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 551 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kwaliteit 50—54 en enkele boven noteering, 2e kwaliteit 4048, 3e. kwaliteit 3238 per kilo slachtgewicht90 melk- en kalfkoeien per stuk f. 160200; 133 vette kalveren: le kwaliteit 5054, 2e kwaliteit 4048, 3e kwaliteit 30—38, per kilo levend gewicht; 184 nuchtere kalveren, per stuk f. 3.00—6.50, 18 schapen en 652 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kilo 40—41, zware varkens 3839. vette varkens 3738, per kilo slachtgewicht. BOSKOOP, 25 April. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Hadley 3548 ct., Wilh. Kordes 20 ct., Ellen Poulsen 3961 cent, Butterfly 2230 ct.. Mevr. v. Straaten v. Nes 5079 ct., Else Poulsen 2559 cent, Pechtold 6780 ct.. August Noack 2432 ct., Rosalandia 1726 ct., Edith Helen 36 51 ct„ Wendland 5250 ct„ Dr. Kraus 37 ct., Briarclilf 30—43 ct„ Florex 35—42 ct.. Steward 38 cent. Diversen per bos: Tulpen 1517 ct., Ciematis Prins Hendrik f. 1.40—2.10, Iris 10—12 ct.. Asparagus 14 ct.. Hortensia's per stuk 4046 cent. NAALDWIJK, 25 April Postelein 12— 14; spinazie 3548; bloemkool 915; II 46; sla 2.20—4.50; peen 1524; radijs 2.504.10; andijvie 822. ROTTERDAM, 27 April 1936. - Aanvoer totaal 1850, vette runderen 675, vette kal veren 270. schapen en lammeren 260 en 630, nuchtere kalveren 17, bokken. Vette koeien le kwaliteit 51, 2e kw. 43, 3e kw. 30—35, vette ossen 45, 41, 3035, vette kal veren 85, 70. 4550, varkens (levend ge wicht) 34, 32, 31; schapen 40 37, 30; lam meren 39, 34, 29; prijzen per stuk: schapen le kwalteit f. 20, 2e kwal. f. 16, 3e kw. f. 12, lammeren f. 18, f. 14, f. 10. WESTLAND, 25 April Anjers 5.60— 10.00. Violieren 3.505.90 per 100; Horten sia 451.15; Azalea 3060; Geranium 8 10 per pot; Eischeneria 1220 per bak Lathyrus 1217; Anemonen 47; Coplant 1415; Bartigon 1520; Gele Tulpen 12 16; Imperator 912; Yellow Queen 9 11; Witte Irissen 1114; Ranonkels 9 ct. per bos. WESTLAND, 25 April Veiling van den Bond Westland. Export Bloemkool 9— 15.—; II 4—6.50; Peen 12—24; radijs 2.70 4.10; sla 1.604.60; Postelein 1015' Spinazie 3050. ZOETERMEER. 25 April. Eierveiling. Aanvoer 8000 stuks. Prijs kippeneieren f. 2.403.25. eendeneieren f. 2.10f. 2.50 p 100 stuks. VEUR 25 April Kropsla le soort 2.50 •5.20; 2e soort 1.202.40; Stoofsla 6— 7.80; Bloemkool, le soort 10.00—14.50; 2J soort 58; Andijvie per 100 48; Spina zie per 4 kg. 1436; Rabarber per 100 bo 3.50—4.50; Seldery 1.00—1.80. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3