LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 25 April 1936 weerbericht. VISSCHERIJBERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. FINANCIEN. VRAGENRUBRIEK. DE OORLOG IN ABESSYNIE. SPORT. lawn-tennis. duivensport. LA4T/II eiMCUIEN BINNENLAND. het koninklijk bezoek aan goeree en overflakkee. TELEGRAMMEN. BEURSOVERZICHT. BIlKIITfN^^ Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 785. Hedenmiddag 2 uur: 767. telegrafisch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand 771.8 te Roche- tort en Toulouse. Laagste barometerstand: 736.5 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 26 April Matige tot zwakke Zuidwestelijke tot Westelijke wind, (half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Zachter, vooral des nachts. buitenlandsch weerbericht Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. De depressie op den Oceaan beweegt zich lunchen IJsland en Schotland door naar het Noordoosten. De hooge druk op het vasteland breidt zich nog steeds naar het Oosten uit en neemt nog'in beteekenls toe. Het luchtdrukverval in Zuidoostelijke rich ting over de Britsche eilanden nam daar door sterk toe en een golf van warme en Tochtige lucht wordt naar het Oosten ge toerd, zoodat het weer tot over de Noord se vochtig en mistig ls geworden. Tot in Midden-Duitschland geven de taegtuigwaarnemingen 10 tot 12 graden taogere temperaturen op groote hoogten, terwijl de bergstations in de Middelgeberg ten nog temperaturen onder het vriespunt melden met mist. In de mlddellagen ls de vochtigheid zeer groot. In de Alpen ls de koude nog niet ge seken en een zwaar wolkendek hangt over de Noordelijke ketens. Een restant van de oude depressie in het Oostzeegebied geeft nog regen en sneeuw In Oost-Dultschland. Het gebied van groote sarmte in het Oosten verdween. De toevoer van koude der laatste dagen ls door de verandering ln de luchtdarukver- deellng nu geheel verdwenen en de lucht- musa's die thans uit het Westen naderen nin belangrijk minder koud, zoodat thans uditer weer te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 's mldd.: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 6 u. 54 m.; nam. te 7 u. 15 m. Voor Maandag. Voorm. te 7 u. 47 m.; nam. te 8 u. 14 m. licht op voor fietsers e.a. Zaterdag: 7.45 nm. tot 4.12 vm. Zondag: 7.46 nm. tot 4T0 vm. maans- op- en ondergang. 25 Aiprll: op: 7 u. 14; onder 24 u. 23. 26 April: op: 8 u. 25. •ML IJMUIDEN, 25 April 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per kilo f. 1.601.00, griet p. kist van 50 kilo f. 2514, tongen per kilo f. 0.98- 0.81, kleine schol per kist van 50 kilo 18—6, schar f. 5.203.70, wijting per kist van 50 kilo f. 4.10—2.80. Levende beugvisch: kabeljauw f. 4.70 0.95 per stuk, leng f.4.1.20 per stuk, "ellbob f. 0.96—0.82 per kilo, gul 13.50—13. Doode beugvisch: kabeljauw f.27.50 '•22.50. gul f. 11.50—11, leng f. 2.30—0.38. Aangekomen de loggers: KW 169 met 1360, KW 44 met f. 485, KW 147 met f. 415, kW 149 met f.491, KW 61 met f.415, KW '61 met f.724, KW 40 met f.524, KW 18 met f.316, KW 65 met f,508, KW 3 met J-522, 1 beuger VL 114 met f.886 besom ming. Opgeheven J Qualm Sr., Hazerswoude, J. Noppen te «'den, A. Alt te Leiden. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Wederom geen dividend. .,^,lar "hen ons mededeelt zal aan de versadering van aandeelhou- vrvMw, Roterdamsche Lloyd worden nm>cd over het jaar 1935 geen divi- - "it te keeren. Hbld. F T t> alle' teJfi'i,— De vaste hruggen zijn niet Utrecht! 1| gelegd. De Koepoorts- en °Phaïïbtugg brUS waren vroeger Inderdaad antwoord !att% vraaS moeten wij het men schuldig blijvenn wellicht dat kan inllchtr0Ver in het gemeente-archief Vluchten boven Addis Abeba. ADDIS ABEBA, 25 April (Reuter) - Een Italiaansch vliegtuig heeft een vlucht boven de stad gemaakt. Naar het scheen wilde de piloot zich op de hoogte stellen van de juiste ligging van het vliegveld Akakl en de koninklijke paleizen. Bij het vlieg tuig voegde zich na eenlgen tijd een tweede, waarop de belde toestellen geza menlijk koers zetten naar het NBorden. ADDIS ABEBA, 25 April (Reuter). - Slechts eenige minuten nadat het lucht alarm was gegeven, vlogen Italiaansche vliegtuigen boven de stad. Vanuit de stad werd op de toestellen geschoten, die het vuur met hun mitrailleurs Zouden hebben beantwoord. Er zijn echter geen slacht offers te betreuren. Sassabaneh en Daggaboer ingenomen? LONDEN, 25 April (Reuter). - Uit Rome wordt gemeld dat gemotoriseerde Italiaan sche eenheden gisteren Sassabaneh en Daggaboer hebben bezet, doch officieel ls dit nog niet bevestigd. De Italianen bezetten Bakar. ASMARA, 25 April (Stcfanl). - De Ita liaansche troepen dringen thans Godjam binnen. De troepen, die van Gondar waren vertrokken, hebben na een vermoelenden marsch Bakar, het meest Zuidelijke punt van het Tsarra-mecr bezet. „PASSING SHOT", CLUBBLAD VAN LEIDSCHE LAWN TENNIS EN LEIDSCHE MIXED HOCKEYCLUB. Vermoedelijk in samenmerking met de Leidsche Mixed Hockey club is door de Leidsche Lawn Tennis Club een clubblad uitgegeven, voorloopig onder den naam „Passing Shot". De verschijning van dit blad, ofschoon nog klein van opzet, mag als een gelukkig begin beschouwd wor den van de viering van het vijftigjarig bestaan der Leidsche Lawn Tennis Club, een club. die onder de Leidsche burgers zoo een belangrijke plaats heeft ingeno men. Te zijner tijd zullen wij op haar historie nog nader terugkomen. Bij dit eerste nummer moest nog al wat plaats ingeruimd worden aan inleidende artikelen, naast interne belangen, o.a. be schouwingen over de competitie, een al gemeen overzicht over het seizoen 1935 1936 der Leidsche Mixed Hockey Club enz., benevens een beschouwing voor de ad verteerders. Zoodra het volgende num mer de rubrieken meer kan vastleggen, zal dit blad ongetwijfeld een gretig ont haal vinden onder haar talrijke lezers. LEIDSCHE LAWN TENNIS CLUB, Met drie teams in de competitie Moge door de weerswisseling der maan den Maart en April de sport nog meer voor wintergewaad geschikt zijn, morgen zullen toch de flanellen wederom tc voor schijn dienen te worden gehaald, om mede te werken aan het dan weer draaiende rad der tenniscompetltie. Door de „Leid sche" zal hieraan, evenals vorige jaren met drie teams deelgenomen worden. Het eerste zal haar plaats ln de over gangsklasse dit jaar met moeite te ver dedigen hebben. H. de Koster, die jaren achtereen als captain het team leidde, verblijft buitenslands, B. van Haatten en T. Damsté worden door belangrijker be zigheden gebonden. Toch behoeft de toe komst niet al te somber te worden inge zien. De vaste dames mej. A. Moolen- burgh en thans mevrouw H. Meyer Boekwijt, krijgen dit jaar nog steun van mevrouw R. de GruyterBouwmeester, terwijl bij de heeren R. Hesselink en, zoo-- verre zijn werkzaamheden dat toelaten, N. Schut, waardige plaatsvervangers voor 't geleden verlies zullen blijken te zijn Kan morgen in deze opstelling gespeeld wor den, dan durven wij een overwinning te gen de gastvrouwe T.C.H. I (Haarlem) te voorspellen. Is het weer een beetje gunstiger, dan zal Leiden's home: Noordwijk, morgen al weer de gezellige sfeer te zien geven, die alleen zij bieden kan. Zoowel het tweede als het derde team thuis, geeft een be zetting van de banen 7 en 8 (het oude centre-court) door Leidsche spelers. Leiden n zal zich morgen in de nieuw verworven omgeving der 2de klasse kun nen inspelen. Haar kansen tegen S.O.S. II zijn geheel open, de wilskracht van dit team zou Zaayer c.s. de overwinning kun nen brengen. Het bestuur van de Leidsche heeft gemeend, het derde team voor haar jongere krachten te moeten reserveeren, die zij daarmede de noodige wedstrijd routine hoopt te geven. Of zij hiermede morgen iets bereiken zal? Het Leidsche Cocktail I zal wel te sterk blijken, om veel gelegenheid tot oefening te laten. Het ongunstige weer heeft nog weinig gelegenheid tot tennis geboden, overwin ningen zijn dan nog des te meer van kleinigheden afhankelijk. Mogen de spe lers die zooveel mogelijk aangrijpen en dezen eersten Zondag terstond inzetten als een waardigen aanvang van het vijf tigste jaar der Leidsche Lawn Tennis Club „DE LUCHTBODE" (BOSKOOP). Wedvlucht vanaf Dordrecht, afstand 30 K.M. Er waren 96 duiven in concours. De uitslag is als volgt: 1, 13 G. C. v. Kleef; 2. 12 J. Spek; 3. 9. 16, 17, 18, 22, P. v. d. Berg; 4, 19, 20 24, 29, 31 C. F. Middelkoop; 5. 33, C. Hoogen- doorn; 6, 8, 10 H. Middelkoop; 7. J. Kraan, 11. 26. 27. 32 G. Lamoree; 14, 30 B. N. Houtman; 15, J. v. Nes; 21. 23 A. Sytzema; 25. J. v. Dijk en 28 A. v. Prulssen. Aankomst le duif 11 uur 4 min., laat ste duif 11 uur, 8 minuten. Nader meldt men ons nog men zie het 3e Blad Eenvoud, sobprheld, maar vooral har telijkheid waren het kenmerk- van het be zoek, dat Koningin en Prinses heden aan Goeree en Overflakkee hebben gebracht. De bevolking van het eiland komt niet gemakkelijk los en geeft niet gauw uiting aan haar gevoelens, maar ditmaal heeft het enthousiasme het toch van de aange boren kalmte gewonnen. Juist de eenvoud van het bezoek gaf daaraan zijn harte lijkst karakter en stralend van vreugde namen Koningin en Prinses overal de hulde der bevolking ln ontvangst. Ook deze landbouwstreek, die overal de sporen van zijn bloei draagt, ls door de crisis zwaar getroffen, en derhalve was 't op wensch van de Koningin zelve, dat van grootsche feesten en ontvangsten ls afgezien. Maar Juist de eenvoudige wijze waarop overal de bevolking der dorpen op vorstelijke bezoeksters ontving gaven de zen tocht over liét eiland grootere charme dan eerepoorten en parades hadden kun nen doeri Bijna overal ging de ontvangst op dezelfde wijze en niettemin ging ner gens het eigen karakter verloren. Steeds weer waren het kleinere of oudere meis jes, die ln elk dorp bloemen aanboden en telkens opnieuw was het een ontroerend oogenblik als hooge kinderstemmen het aloude Wilhelmus Inzetten en vooral ook toen een zangkoor van oudere jongelui aan de grens van het gehucht Achthuizen het „WH heden nu treden", uit de Vale rius gedenckklanck Inzetten. Te den Bom mel liet de schooljeugd op het „Wilhel mus", de psalm „Dat 's Heeren zegen op u daal" volgen, wat luidkeels door de ge- heele verzamelde bevolking werd meege zongen. En dan ging het weer met groote snelheid langs de vlakke polderwegen naar het volgende dorp, de auto's in de verte reeds zichtbaar als kleine zwarte stippen in het wijde land. De Koningin had er prijs op gesteld om in een geheel open wagen te rijden en men moet be wondering koesteren voor de wijze, waar op zij overal even minzadm, voor iedereen een vriendelijk woord over hebbend, de zen vermoeienden tocht heeft gemaakt, met als enkel rustpunt, na de ontvangst (en stadhulze van Mlddelharnls, 't fraaie ziekenhuis te Dlrksland, waar een kop bouillon werd gebruikt en een bezoek werd gebracht aan de zieken, die dezen dag lang als een mooi aandenken in hun her innering zullen bewaren. Voor het vertrek uit Stellendam te rubn half twee. waar de „Nautilus" op de reeóe lag te wachten met het politlevaartulg .Triton' in de onmiddellijke nabijheid, nam de Koningin hartelijk afscheid van de burgemeesters der verschillende gemeen ten van het eiland, die zich hier hadden verzameld om de vorstelijke bezoeksters uitgeleide te doen Hare Majesteit sprak haar groote vol doening over dit bezoek uit en verzocht den burgemeesters de bevolking haar dank over te brengen voor de zeer harte lijke ontvangst, die haar en de Prinses zoo' warm had getroffen. sportvliegtuig maakt een noodlanding bij pernis. Een Leopard Moth, een sportvllegtuig van den heer H. S. Heymans, die tezamen met den instructeur van de N.L.S., den heer a. f. Postmaa -Vanmorgen om half acht van Schiphol voor eeh 'vlucht naar Cairo ls vertrokken, hééft na nog geen half uur vliegen, vanwege de mist een noodlanding moeten maken op een stuk bouwland van den, heer j. Schaberg, ge legen in den polder „Lange Bakkersoord", vroeger gelegen onder Pernis, thans onder Rotterdam. BIJ deze noodlanding werd. de schroef van het toestel licht beschadigd. Personeel van Waalhaven was spoedig aanwezig om het vliegtuig van een nieuwe schroef te voorzien. De heer Postmaa slaagde er daarna in om de Leopard Moth van den grond te krijgen en naar Waalhaven te vliegen, waar net toestel nog een algeheele Inspectie zal ondergaan. Vanmiddag zal de. reis naar Cairo wor den voortgezet. de noodlanding bij elburg. i De Nederlandsche vliegtuigenfabriek Fokker heeft opdracht ontvangen de Tsjechische machine, die bij EIburg een noodlanding maakte, naar haar fabriek te Amsterdam te vervoeren. Aldaar zal de Douglas geheel worden gedemonteerd en aan een grondige inspectie worden onder worpen, ten einde de mogelijkheid van reparatie vast te stellen. jongeman door auto overreden. Te Zaandam ls hedenmorgen op de Westzllde bij de meisjesvakschool de 20- jarige M. Timmer woonachtig in de Tuin straat. door een achteroprijdende vracht auto gegrepen waardoor hll kwam te vallen en door het rechtervoorwiel werd overreden. In zorewekkenden toestand is het slachtoffer naar het gemeente zie kenhuis overgebracht. GRIEKSCH SCHIP GESTRAND. Hedenmorgen is de binnenkomende Grieksche zeeboot „KalliopiS" tijdens dik ken mist tusschen Hansweert en Hoede- kenskerke gestrand. Bij laag water komt het schip bijna geheel droog. Sleepbooten zijn in de nabijheid om assistentie te ver- leenen. DE STAKING IN DE tyiERINGERMEER. Nadat gisteravond onder leiding van het comité van actie tegen het rouleeringssy- steem een vergadering was belegd, zijn hedenmorgen de Hoornsche werkloozen, naar schatting 160 a 180 man, niet naar de Wierlngermeer vertrokken. Naar wij vernemen, zijn ook de werk loozen uit Medemblik en Enkhuizen niet naar de werkverschaffing gegaan, terwijl in de diverse dorpen ln West-Friesland, o.a. Hensbroek en Nieuwe Niedorp even eens het werk is neergelegd. Zooals reeds eerder is gemeld, hebben ook de Wierlngers ten getale van circa 400 man sinds Donderdag het werk ge staakt. Deze stakers zijn gisteren den Wie rlngermeer Ingetrokken en hebben de an deren opgewekt om ook het werk te be ëindigen. Op het oogenblik wordt ook ln de werk verschaffingen van Bergen en Castricum getracht de arbeiders tot staking te be wegen. De eischen welke men stelt, zijn de volgende drie; 1. Afschaffing van 't rouleeringssysteem, 2. de drie dagen steun, welke om admini stratieve redenen niet zijn uitgekeerd en waarvoor in de plaats een klein voorschot is gegeven, wel te doen uitbetalen en 3. alsnog verstrekken van de kolenbons, welke aan een gedeelte der werkloozen niet is afgegeven. o BURGEMEESTERSBENOEMINGEN. Bij Koninklijk besluit van 24 April is met ingang van 15 Mei benoemd tot burgemeester der gemeente Moordrecht: K. H. Brandt. Bij Koninklijk besluit van 24 April ls met ingang van 15 Mei benoemd tot burgemeester der gemeente Veghel: M. A. Ellens, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Erp. o HET BEZOEK VAN DEN PRINS VAN WIED. Prins Willem van Wied en zijn zoon zullen hedenmiddag per auto Den Haag verlaten en zich naar het kasteel Warden burg (Noordelijk van Zaltbommel) bege ven, waar zij de gasten zijn van de fa milie van Nagell. Maandag, in den loop van den dag, zul len zij ons land verlaten en naar Neuwied rijden, vanwaar zij zich naar München zullen begeven. De Prinses van Wied, de dochter van Prins Willem, heeft na een kort verblijf op den Rulgenhoek, eergisteren Den Haag verlaten en is naar Berlijn vertrokken. wijziging in den oefentijd van adspirant-reserve-officieren. Naar aanleiding van een bericht van de „Zwolsche Courant", volgens hetwelk het in het voornemen van den minister van defensie zou liggen een belangrijke wijzi ging te brengen in den eersten oefenlngs- tljd en de bevordering van de dienst plichtigen, bestemd voor de opleiding tot reserve-officier der infanterie en voor het dienstvak der militaire administratie, ver nemen wl] van wélingelichte zijde, dat men hier eenvoudig te doen heeft met een uitvloeisel van de zgn. aanpassingswet, waarbij de aanstelling tot reserve-officier twee jaar ls uitgesteld, in de eerste plaats ter verkrijging van bezuiniging, doch tevens om de asptrant-reserve-offlcieren langer te kunnen laten dienen ln de onderofficiersrangen. De maatregel geldt niet uitsluitend de opleidingsschool voor reserve-officieren bij de infanterie en bij de militaire admi nistratie, maar voor alle opleidingsscholen voor reserve-officiereh met uitzondering van de school voor leserve-offlcieren van gezondheid. o, Op zijn verzoek is met ingang van 39 Aipril aan mr. G. G. van der Hoeven eervol ontslag verleend als hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Met ingang van 1 Mei is als zoodanig be noemd mr. p. C. Swart, adjunct-hoofd redacteur. De gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal op Maandag 27 April as. niet plaats hebben. DE BESTRIJDING VAN HET COMMUNISME. PEKING, 25 April. (Reuter). Uit Chi- neesche bron wordt gemeld, dat de Chl- neesche en Japansche vertegenwoordigers, die te Tientsin bijeen zijn gekomen, het in principe eens zouden zijn geworden over een anti-communistisch bondgenootschap. Soeng Tsjeh Joean, de voorzitter van den politieken raad van Hopei en Tsjahar, zou aan Nanking telegrafisch om goedkeuring hebben verzocht. Dit bondgenootschap zou het mogelijk maken, Japansche troepen naar het binnenland van Hopel en Tsjahar te zenden. De overige bepalingen zouden nog geheim blijven. NAUWER CONTACT TUSSCHEN OORLOG, MARINE EN BUITEN- LANDSCHE ZAKEN. TOKIO, 24 April (A.NP.). Het kabinet heeft op voorstel van Arita besloten, dat de drie ministers van buitenlandsche za ken, oorlog en marine iederen Vrijdag ln het bureau van den minister-president zullen bijeenkomen om vrijelijk van ge dachten te wisselen over belangrijke vraagstukken. Het is de bedoeling, dat daardoor een gemeenschappelijke richt lijn tot stand komt over de buitenlandsche politiek en de nationale verdediging. MUSSOLINI BEDIENT EIGENHANDIG DE PLOEG. ROME, 25 April. (Reuter). Als een mo derne Romulus heeft de Duce hedenmor gen persoonlijk de mechanische ploeg be stuurd, waarmede hij een voor trok rond het vierkant, waarbinnen de nieuwe stad „Aprilia" ln de drooggelegde Pontljnsche moerassen zal worden, gebouwd. Hy hield bij deze gelegenheid een rede, waarin hij o.a. zeide: „Vandaag, op den 160en dag van de eco nomische belegering, die de wanorde en de ellende in de wereld nog hebben doen toe nemen, geven wij een bewijs, dat onze wil steeds methodisch, koppig en onwrikbaar blijft. Aprilia zal op 29 October 1937, en Pomezla op 29 October 1939 worden inge wijd. Dan zal gezegd kunnen worden, dat ons werk zal zijn voltooid". broeder van marconi overleden. LONDEN. 25 April. (Reuter). Terwijl Italië en alle Italiaansche schepen op zee vandaag den „Marconi-dag" vieren, werd hedenmorgen bekend, dat Alfonso Marconi een broer van den uitvinder der draad- looze telegrafie, Juist ln een hotel in het centrum van Londen aan een beroerte is overleden. AMSTERDAM, 25 April. De handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs was, zooals des Zaterdags ge bruikelijk ls, van kleine afmetingen. De stemming viel echter bepaald mee, vooral wanneer rekening wordt gehouden met de verschillende averecht werkende factoren. Op de suikerafdeellng vonden ruime om zetten plaats ln H.V.A.'s, die ln 'een groo- ten open hoek werden verhandeld. Reeds gisteren legde het toonaangeven de suikeraandeel tegen het slot van de no teering duidelijke teekenen van herstel aan den dag,en heden kon een verdere verbe tering worden waargenomen. Ook de overige suikeraandeelen werden ■meerendeels wat hooger genoteerd. Van de ■petroleum-aandeelen werden Koninklijken goed prijshoudend ingezet, zoodat zij bo ven 250 pet. werden afgedaan, doch nadien viel de koers een kleinigheid terug. De Amerikaansche petroleum-aandeelen wer den op zeer kleine schaal verhandeld. Shell Unions waren weinig veranderd. Onder de industrieelen trokken de Phi lips aandeèlen ,de attentie, doordat die aanvankelijk nogal wat beweging veroor zaakten. doch de koersstijging, dje gisteren werd Ingezet', vond toch 'geen verderen voortgang. Voornamelijk werd omstreeks het middenkoerspeh van den vorlgen dag afgedaan. Unilevers konden zich bij be perkte omzetten op peil houden. In .rub- beraandeelen ging maar weinig om. Am sterdam Rubbers trokken onder beurstijd1 een kleinigheid aan. De scheepvaartmarkt was stil. De obligatlën Koninklijke Stoom boot Maatschappij trokken nog maar ge ringe belangstelling, doch werden des niettemin iets hooger afgedaan. De handel ln tabakken had niet veel te beteekenen, hetgeen niet kon verhinderen, dat voor enkele Sumatra-aandeelen beduidend hooger noteeringen tot stand kwamen. Voor Amerikaansche shares was de animo niet bepaald groot. In Anaconda's en staalwaren vonden de gebruikelijke omzetten plaats Anaconda's bewqgen zich op ongeveer het vorige niveau. Eveneens was dit het geval met Bethlehem Steel. United States Steel kwamen Iets lager te liggen. De beleggingsmarkt was.stil en vertoon de niets bijzonders Prolongatie 1 1/4 tot 11/2 pCt. Wat U.ook te verkoop.en hebt, Dagbladreclame doet het werk. LEIDEN, 24 April. Komkommers f 7—16. Bloemkool I f 6.30—22.20. II. f2.60—13.60. Pieterselie f 1.70—3.30. Prei f 0.30—1.60. Radijs f 1.804.40. Kropsalade f 15. Sel derie f 1.70—3.80. Uien f 0.70. Wortelen f7 14.30. Rabarber f 1.20—1.40 p. 100 stuks. Kroten f 1. Kroten, gekookt f 58. Witloof f 2—17. Peulen f 68. Postelein f 20—25. Spi nazie f 4—10. Uien f 33.90. Wortelen f9.20—18.30. Andijvie f 5—13 p. 100 K.G. Botermarkt van 25 April. Aangevoerd 1955 K.G. Fabrieksboter f-1.52. Boerenbo- ter f 1.381.45. Handel matig. Turfmarkt van 20 tot en met 25 April. Geen aanvoer. Prijs lange turf f. 68 p. 1000 stuks. AARLAJ7DERVEEN, 23 April. Eier- veiling. Kipeieren f. 2:302.80 per 100; Eendeieren f. 1.90; Boter 6567 cent per pond; Kaas 22 cent per pond. NAALDWIJK, 24 April. Roode bessen 2,55; Aardbeien 1,351,90; Dubb. boonen 7585; Snijboonen. 8090; Postelein 18— 20; Spinazie 3554 (p. 8 Kg.)Champig nons 0,851,15, per Kg.; Bloemkool 1119; Idem II 4—8; Sla 2,20—4,30, idem II 1,00— 1,80; Eieren 2,803,10 per 100; Asperges wit 52; Peen 1422 per bos; Kelén 0,85 1,05 p. 100 bos; Prei 1,601,80 per 100 Kg.; Radijs 1.803,60 p. 100 bos; Andijvie 18 29 per bak. RIJNSBURG, 24 April. Bloemenveiling Tulpen per dozijn: Copland 1017; Islam 1418; Murillo 812; Bartigon 14— 207 Proseperity 412; Ibis 416; Rijzen de Zon 22—32; Elisabeth 1822; King of the Yellow 718; Cramoisie Brillant 9-14; Prins van Oostenrijk 816; Moore 412; Gelf Prins 816; Narcissen per 100: No- vrlus 1222; Ornatus 812; Victoria 14 20; Emperor 1418; Phenix 20—30; Lelies f. 4,60—6,30 per 100 ROELOFARENDSVEEN, 24 April. Aard beien 3447 cent per doosje. Spinazie 7 cent per K.G Sla, f. 1.3Q-J-4.20 per 100 krop. Peulen f. 3.604 per 10 pond. TER AAR, 24 April Centrale velling Spinazie per bak 2947 ct.; Andijvie 2940 ct.; Sjalotten 3.503.80; Snijboo nen 5.807.20; Peulen 7.008.80; Radijs 1.70—2.10; Peen 8 ct.; Prey 0.60—2.70; Seldery 3.20; Rabarber 3.00—3.40; Witloof per 100 pond 6.506.80; Sla 1.00—3.40; Slavellen 1421 c.t; Bloemkool 325 ct.; Postelein 1520 ct.; Tomaten per pond 1524 ct. Aardbeien per doosje 29 ct VEUR, 24 April. Eng. komkommers le srt. f. 912, 2e srt. f. 68.50. 3e srt. f. 5 6.50; Gele komkommers le srt. f. 1215, 2e srt. f.8.50—11.50, 3e srt. f.6—8.50; Kropsla le srt. f. 2.50—5.50. 2e srt. f. 1—2.20; Stoof- sla f. 4.50—7.50; Peen f. 15.50; Bloemkool le srt. f. 1015, 2e srt. f. 6—10. uitschot f. 1.503.50: Tomaten midd. f.24, groote ronde f.26, 2e srt. f.22, 3e srt. f.21; Andij vie Der K.G. 410: SDinazie 4 k.g. f. 0.20— 0.42; Postelein f.1821: Rabarber per 100 bos f. 3.50—5.50; Snijboonen f.6080; Radijs f. 1.50—i; Prei f. 1—2.50; Seldery f. 0.60—1.80; Aardbeien per p. f. 0.60—0.95. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3