KLEINE JANNEMAN EN DE GROOTE PAN '»te Jaargang Donderdag 23 April 1936 No. 17 HET VIERSPAN. (Slot). „Ja", zei Meta plotseling ernstig, terwijl Moeders hand streelde, „U heeft ook óóveel nachten voor mij opgezeten". Kinderen", zei Nelly Rietveld, toen de vriendinnen weer buiten stonden, .kinderen, ik heb een plan". ,Voor den dag er mee, Grootmoeder", ichte Suze. Nelly werd niet boos. Ze wist el, dat zoo dikwijls zij de anderen kin- ren" noemde, zij ook vast den naam „grootmoeder" kreeg. „Luister", zei ze dus, zonder op die be- ming acht te slaan, „morgen is het Woensdag ,Dat weten we", spotte Suze. „Stil, laat ze nu uitpraten", zei Gerry. Morgen is 't Woensdag", ging Nelly verstoorbaar voort, gullen wij dan met drieën bij mevrouw Veerman kousen aan stoppen? Mevrouw moet er natuur- niets van merken, dat spreekt vanzelf". .Maar hoe wil je dat dan aanleggen?" roeg Suze. „Wel, je hebt gehoord dat mevrouw en leta iederen middag een poos moeten aan rusten. Als wij nu zachtjes aanbellen Rika, het dienstmeisje, vragen om ons kousen en de wol te geven, dan zal ze it best doen. Rika is een leuke meid, die ons best willen helpen ,Ik doe mee", riep Suze. „En ik ook" zei ■rry haar na. al i Den volgenden middag om half drie nden de drie vriendinnen voor Meta's mis. Zachtjes belden ze aan en zooals ze ihoopt hadden werden ze door Rika ngedaan. Na een fluisterend gesprek, dat in de ing gevoerd werd begreep Rika volkomen at er van haar verlangd werd. En graag ilde ze haar deel in de verrassing leve- ■n. Ze bracht de meisjes naar het kleine ikamertje aan den achterkant van het Uis. „Hier zijn jullie het verst van de zieke nner en van de slaapkamer van mevrouw zoodat je kunt praten zonder gehoord worden. Gaat hier nu maar zitten, dan ik de kousenmand halen". Even later kwam Rika al weer terug met n flinke mand vol kousen. De verschdl- ide kleuren wol en. zij hiad ze in een lein doosje er bij. ^..Ziezoo jullie kunt vooruit", lachte ze. We zullen zien hoever je komt." ,.0, we maken alles af", blufte Suze. Toen ging Rika weer de kamer uit en de meisjes begonnen vol ijver te stoppen, «wel dit handvak anders niet hun lief- bezigheid was, genoten ze er nu be- ald van. En wat ging het vlug als er >'n drie paar handen bezig waren en >n niet veel durfde praten of lachen, uit €st van gehoord te worden. en toe kwam Rika eens kijken en acht de meisjes dan een kopje thee. Al l&a twee uur waren de vriendinnen zoo 'g. door C. E. DE LTT.T.K HOGERWAARD. Janneman kan nog niet loopen, Janneman is nog maar klein. Maar je weet niet, hoe nieuwsgierig Onze Janneman kan zijn! Moeder zette op het grasveld Eens een groote, oude pan Met wat water voor de vogels. Wat deed toen de kleine man? Met nieuwsgierig snuitje kroop hij Er naar toe. Wat was dat daar? Moeder was al weer naar binnen, Met haar werk nog lang niet klaar! Janneman moest onderzoeken. Wat voor ding Mam staan daar liet. Keek met d'oogjes ende handjesl Hoe het kwam, hij wist het niet! Maar op eens lag daar te spartlen In de groote, oude pan, Angstig schreeuwend: Mammie! Mammie! Onze kleine Janneman. Moeder kwam vlug aangeloopen, Nam het ventje in haar arm, Gal het schoone, droge kleertjes En wat drinken, lekker warm. Voortaan, als Jan weer een pan ziet. Kruipt hij ver er steeds vandaan En hij zal 't wel laten op een Onderzoekingstocht te gaan! (Nadruk verboden.) „Hoera, ik heb het laatste paar", Ju belde Nelly op onderdrukten toon. „Geef mij er ook een van Nel" vroeg Suze, „want met deze ben ik al klaar". „Alstublieft", zei Nelly, terwijl ze haar vriendin een kous toewierp. Nog één kwartiertje, toen was het laat ste gaatje gestopt. Juist stak Nelly haar hoofd om het hoekje van de deur om naar Rika te kij ken, toen het meisje de keuken uitkwam. Nelly wenkte haar. „We zijn klaar, Rika", zei ze. „Met alles?" vroeg het meisje verbaasd. „Ja Riek, we hebben heel hard gewerkt, maar nu is alles klaar. Kijk zelf maar". „Laten we nu gauw naar huis gaan, voordat mevrouw beneden komt", zei Gerry. „Ja laten we dat doen", meende Suze. In haar blijdschap dat de verrassing zoo goed geslaagd was, hadden de drie vrien dinnen er niet meer aan gedacht, zachtjes te praten. Zoo kwam het, dat ze ook niet gemerkt hadden, dat er iemand heel sul de trap af was gekomen. Nu werd de deur achter haar geopend. „Wat is hier aan de hand?" vroeg me vrouw Veerman verba&sd, terwijl ze in de dirie opgewonden meisjesgezichten keek. „Hè. dat is jammer!" riep Suze, terwijl ze van schrik een paar kousen uit haar handen liet vallen. „We hadden u willen verrassen". „Verrassen?" herhaalde mevrouw weer verbaasd, en toen tot Rika: „Wat doen die kousen hier?" „Die hebben we voor u gestopt, me vrouw", vertelde Suze nu. „We wilden u verrassen en daarom hebben we van middag stilletjes al uw kousen gestopt. Maar u had nog een kwartiertje boven moeten blijven, dan waren we net weg geweest" „Maar ik ben blij, dat ik nog net bijtijds opgestaan ben", lachte mevrouw. „Nu kan ik de ijverige kabouters tenminste nog voor hun vriendelijke hulp bedanken. En weet je wat? Komen jullie nu Zaterdag middag, neen, niet om kousen te stoppen natuurlijk, maar om een gezellig middagje te hebben. Afgesproken?" 't Spreekt vanzelf, dat de drie vrien dinnen de vriendelijke uitnoodiging aan namen. En 't was een belooning, die ze ook best verdiend hadden FRANCINA.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13