77®t0 Jaargang DINSDAG 21 APRIL 1936 No. 23334 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein - Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen, gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden 4- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. UITBREIDING SPLAN. De burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding jffiör de gemeente Leiden, ten aanzien van gronden gelegen ten Zuiden van de Fruin- iaan en ten Oosten van de Cobetstraat, van 22 Apriil 1936 tot en met 19 Mei 1930 voor een leder ter inzage zal liggen ter gemeentesecretarie (Afd. Alg. Zaken). A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. Beiden, 21 April 1936. 2358 KINDERHUIS VOORDORP. (Het was een sympathieke gedachte van (de vereeniging „Rhodé" om ten bate van [het Kinderhuis Voordorp, dat van regee- ringswege zijn subsidie verminderd zag, gisteravond een uitvoering van muziek en tooneel te beleggen. Zeer velen, w.o. de directrice van het Kinderhuis, woonden deze uitvoering in de Stadsgehoorzaal bij. De voorzitter van Voordorp, de heer B. van Kleef, heette alle aanwezigen har telijk welkom om er dan met een enkel woord op te wijzen, dat waar de regee- ringssubsidie verminderde, dit aangevuld kan worden door particulier initiatief. Spr. dankte allen, in 't bijzonder de Ver. Rhodé, voor de medewerking aan dezen avond. Afgewisseld met muziek van de Ohr. Harmonie-vereeniging „Athalia" voerden de Abelspelers ,,'n Zomerzotheid" op. Dit stuk, dat door dit gezelschap voor de tweede maal werd opgevoerd, beleefde een vlotte opvoering mede, dank zij de goede regie van den heer Hendriks. ..Rhodé" en allen, die aan deze uitvoe ring hebben medegewerkt, mogen op een prachtigen avond, welke een mooi doel diende, terugzien. o DE TARIEVEN VAN DE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. Een comité van actie opgericht. Naar wij vernemen is hier ter stede een comité opgericht, dat actie wil voeren te gen de tarieven der Leidsche Duinwater maatschappij. Het tracht door het zenden van adressen aan den raad en het houden van vergaderingen de tarieven z. i. meer in overeenstemming te brengen met de tijdsomstandigheden. In het comité heb ben o.m. zitting de heeren Walewijn, Haarlemmerstraat 26 en G. J. de Graaff, Breestraat 145. „DOOR WILSKRACHT STERK". Propaganda-feestavond. In de groote zaal van „Zomerlust" heeft het Eerste Leidsche tamboers- en pijpers- taps „Door Wilskracht Sterk", gister avond een geslaagde propaganda-feest avond georganiseerd. Jammer was het, dat de zaal slechts half bezet was. De voorzittel-, de heer P. A. Krekelaar, heette ln zijn openingswoord de aanwezi gen hartelijk welkom. Door middel van een tableau liet spr. zien op welk een eenvoudige en sobere manier D.W.S. het vorige jaar is opgericht. D.W.S., zoo vervolgde spr., Is als het Ware uit niets ontstaan. Wat de vereeni ging op het oogenblik is, is het geworden door de wilskracht der leden. Vol vertrou wen en goeden moed gaan wijzoo zeide spr., de toekomst tegemoet. Wij zijn er van overtuigd, dat aan D.W.S. de plaats zal worden toegekend, die het ten volle verdient. Nadat we dan D.W.S. bij de oprichting hadden gezien, werd eveneens door een tableau te zien gegeven, wat D.W.S. ln minder dan een jaar tijd Is geworden. De tamboers, pijpers en bazuinblazers van de jonge vereeniging lieten vervolgens, onder de uitstekende leiding van den heer f Kuiper, hooren wat in het afgeloopen jaar is bereikt. Op keurige wijze werd een taptoe uitgevoerd. De heer Kuiper zal, dat bleek wel duidelijk, met zijn mannen nog heel wat kunnen bereiken. Mej. Kuy venhoven zong een aantal alleraardigste liederen. Na de pauze werd door het tooneelgezel- schap ,De Glippers" een blijspel „Trouwen op afbetaling" ten tooneele gebracht Dat het stuk insloeg bewees het hartelijke applaus. De D.W.S.-leden brachten ten slotte nog een aantal populaire nummers t«n gehoore. De heer J. Oris met zijn ..Dutch Players" vulde met vroolijke mu ziek de pauzes tusschen de verschillende nummers Een aardige afwisseling brachit de heer Albert Gerritsen met zijn vroolijke Praatjes en liedjes. D.W.S. Is er dezen avond zeker in geslaagd de sympathie der aanwezigen te winnen. Te Nijmegen slaagde voor het door de Ned. Chem. Ver. afgenomen examen ana lyst lste gedeelte chemie, met vrijstel ling voor scheikunde, de heer F. M. Slot houwer te Nijmegen, opgeleid door de Middelbaar. Chemische School alhier. DE SOCIALE VOORWAARDEN VOOR HET MAATSCHAPPELIJK WERK. Lezing door jhr. dr. J. J. von Schmid. Als tiende van de serie lezingen over Maatschappelijke Zorg en Voorzorg, uit gaande van de ambtenaren van den Gem. Dienst voor Soc. Zaken alhier, hield jhr. dr. J. J. von Schmid, privaatdocent voor de sociologie aan de Rijksuniversiteit al hier en secretaris van de Nederlandsche Sociologische Vereeniging een lezing over „De Sociale Voorwaarden voor het Maat schappelijk werk". De voorzitter, de heer P. C. G. A. Wijk- mans. directeur van den Gem. Dienst v. Sociale Zaken heette de aanwezigen wel kom en verleende het woord aan jhr. dr. J. J. von Schmid. Deze betuigde allereerst zijn sympathie met het streven van degenen, bij wien het plan tot de organisatie van deze voor drachten is opgekomen en die dit op zoo voortreffelijke wijze hebben weten ten uitvoer te brengen. Niets is immers zoo gewenscht als dat personen zich uit eigen beweging bekwamen voor hun werk en de geestelijke verruiming, die van zulke le zingen uitgaat, zal hen dan ook niet al leen beter de algemeene beteekenis van het werk, waaraan zij dagelijks medewer ken, doen inzien, het zal hen ook als mensch moreel sterken voor het met op gewektheid vervullen van hetgeen dikwijls ongetwijfeld moeilijk en zwaar zal vallen. In de tweede plaats verheugt het spr., dat de organisatoren van deze voordrachten zich niet uitsluitend hebben beperkt tot de praktijk, maar dat zij ook de weten schap hier een woordje willen laten me- despreken en hiervoor o.a. ook kozen de leer der maatschappij, de sociologie. Het doel van de commissie dient dan ook te worden gesteund. Bij het maatschappelijk werk legt men als spr. er zich op toe de sociale omstan digheden bij anderen te veranderen. Wie hiermede begint, zal dienen te weten, wat dit is en wat hij doet. De meeste teleur stellingen en vergissingen ontstaan, door dat men dit niet weet noch begrijpt. Ken nis van psychologie en sociologie verge makkelijken de taak enorm, al leert men veel uit de ervaring. Spreker schetste het proces in zijn geestelijke werking, wan neer een gezin uit een verwaarloosde om geving overgebracht wordt naar een goede woning en de moeilijkheden waarmede het dan te worstelen heeft. Zij zijn de zelfde als wanneer wij plotseling gedwon gen zouden worden, onder het gevoel dat men ons sociaal leven afkeurt, tot een on gevraagd luxeleven. Eerst in den aller- laatsten tijd begint men op deze proble men de aandacht te vestigen. Acht een beschaving uitsluitend de tra ditie. dan kent zij ook geen streven naar veranderingen, daardoor ook geen maat schappelijk werk. Ook het geven van aal moezen valt daar niet onder, wel het stre ven naar opvoeding, al is dit veel eenvou diger, daar hier niets afgeleerd dient te worden. Maar ook toen het intellect in de maat schappij in de 19e eeuw naar voren kwam, ontstond er niet terstond uitgebreid maat schappelijk werk, omdat men meende, dat sociaal gebrek een bewijs van luiheid en ondeugd was, en maatschappelijk stijgen een bewijs van voortreffelijkheid. Maar de tegenwoordige tijd, waarin een geweldige ontwikkeling plotseling tot stil stand kwam. dwingt door de feiten wel tot andere gedachten en heeft een enorm uit- uitgebreid maatschappelijk werk in het leven geroepen, dat neutraal staat ten op zichte van de verschillende levens- en we reldbeschouwingen. Praktisch leeft een groot deel van de bevolking van een an der deel, waarmede enorme sommen ge moeid zijn. Omtrent de toekomst laat zich niets wetenschappelijk voorspellen. Daar voor is het maatschappelijk leven te sa mengesteld van krachten. In de Romein- sche geschiedenis droeg een dergelijk pro ces van economische veranderingen in de grondslagen der maatschappij, waarbij 'n vrije boerenstand tot een werkloos stads- proletariaat werd, dat door den staat door brood en spelen stoffelijk en geestelijk verzorgd moest worden, ln belangrijke mate bij tot den ondergang van de beschaving, nadat het een totale ommekeer in de staatkundige en sociale verhoudingen had gebracht. Maar waarom zouden wij pessimistisch zijn! Waarom zouden wij dit maatschap pelijk ziekteproces niet kunnen overmees teren. Iedere groote sociale verandering, waarbij men niet wist. hoe de nieuwe toe standen zouden worden heeft noodeloos ongerust gemaakt diegenen, die geheel door het oude geestelijk heheerscht wer den. Laat ons door optimisme geleid met uiterste krachten door theorie en praktijk streven naar een overwinning uit de moeilijkheden. Na de pauze werd door enkele aanwe zigen gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarbij bleek dat verschillende sociale werkers reeds van het ln de lezing naar voren gebrach- ■te terrein der wetenschap studie maakten. Met een hartelijk woord van dank tot jhr. dr. v. Schmid, sloot de heer Wijkmans deze zeer leerzame vergadering. Mej. O. Parmentier alhier is benoemd tot lid van de commissie, welke in 1936 belast is met het afnemen van de exa mens ter verkrijging van de akte Na, de aanteekening op deze akte voor het da- meskleermaken, de akte Ns en de verkla ringen en de getuigschriften, bedoeld in artikel 38 der Nijverheidsonderwijswet. VEREENIGING „OUD-LEIDEN" Pleidooi tot behoud van windmolens. Het bestuur van de vereeniging „Oud- Leiden" heeft een adres gericht tot het bestuur van den Drooggemaakten polder aan de westzijde van Aarlanderveen al daar-, waarin het erop aandringt om niet over te gaan tot vervanging van de be maling met windmolens door een mecha nische, zooals dat bestuur overweegt, doch waarin het adviseert om de molens, ln navolging van vele andere in de omgeving van Leiden, te „verdekkeren". Het betreft hier vier molens. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen „De Twee Sleutels". Gebrs. Overduin, Wasstraat 15, Leiden. Machinale breierij. Wijziging uitgeoefend bedrijf: machinale breierij is opgeheven; thans alleen handel in gebreide goederen en wollen garens. Jac. van der Waals, Hooge Rijndijk 280, Leiden. Hout- en deurenhandel. Vestiging filiaal: Heerengracht 9/11, Leiden, han del in deuren, hout en triplex onder den naam „De Concurrent". Naamlooze Vennootschap Beekman's Dames- en Heerenkleedinghandel, Steen- schuur 2/Korevaarstraat, Leiden. De zaak is met ingang van 31 Maart 1936 in liqui datie getreden. Liquadateur: J. H. H. Beekman. Leiden. Katwijksche Stoom-, Wasch- en Strijk- inrichting, Paul Krugerstraat 6. Katwijk aan Zee. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: afdeeling voor chemische reiniging. L. Verhaar, Valkenburgscheweg 18, Voorschoten. Groentenkweekerij en -han del Wijziging uitgeoefend bedrijf: thans alleen groentenhandel. M. van Muiswinkel en Zoon N.V., Lin- denhovenstraat 29, Alphen a. d. Rijn. Graanmaalderij en handel in veevoeder en grutterswaren. Overleden directeur: C. v. Muiswinkel. De heeren J. H. A A. Gubbens en A. Goudswaard, beiden alhier en onze oud stadgenoot, de heer A. L. Demenint, thans woonachtig te Tilburg, zijn benoemd tot adjunct-accountant der directe belas tingen. De firma B. de Koning, Haarlemmer straat hoek Donkerstee® heeft een ge deelte van haar pand, n.l. het perceel Haarlemmerstraat 137, gedeeltelijk doen verbouwen en ingericht als etalageruimte. Het ligt in de bedoeling in deze nieuwe portiek-etalage in het bijzonder de aan dacht te vestigen op de bekende Leidsche wollen dekens, maar voorts ooi: op tapijt en gordijnstoffen, baby-uitzetten e.d. De Vadertje Langbeenclub geeft Woensdag 29 dezer een liefdadigheidsvoor stelling van het tooneelstuk „Dicky" ten bate van het Chr. Comité voor Werkloo- zenzorg. In overleg met het bestuur der Leid sche Chr Oranjevereen. wordt de viering van den verjaardag van Prinses Juliana dit jaar hier ter stede georganiseerd door het vendel Leiden der Oranje-garde, dat in den avond van 30 April een feestelijke uitvoering in de Stadsgehoorzaal heeft be legd Ds. van der Loo uit Rijnsburg zal de feestrede uitspreken. Dc politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen S. A S. uit Den Haag we gens diefstal van een tafelkleed. Hedenmiddag heeft de heer P. J, H. van der Pluym in de perceelen Hoogewoerd 41 en Sint Jorissteeg 6 zijn bedrijf ln 2de handsch meubelen heropend, dat tot dus verre gevestigd was aan den Oude Rijn 122. In de uitgestrekte magazijnen, kan men van alles vinden wat in een huis te pas kan komen; van comlpete ameuble menten tot keukenfornuizen en schilde rijen toe. Wie het een of ander meubel stuk over heeft, kan er hier eveneens af zet voor vinden, aangezien de heer van der Pluym zoowel in- als verkoopt. IJ MUIDEN, 21 April 1936. Tarbot per kilo f. 1.020.80, griet p. kist van 50 kilo f.3015, tongen per kilo f. 1.151.94, zetschol per kist van 50 kilo f. 3322, klein schol f. 254.70, schar f10- f. 2.50, tongschar f. 3529, roggen per 20 st. f.177, vleeten per stuk f. 2.251.40, groote roode poon per kist van 50 kilo f. 26—23, middel roode poon f. 27, kleine roode poon f. 22, pieterman en poontjes f5.705. groote schelvisch f. 2519, mid del schelvisch f. 2119, kleinmiddel schel visch f. 1914, kleine schelv. f. 157.10, kabeljauw per kist van 125 kilo f. 39—17.50, gullen per kist van 50 kilo f. 15—9, lengen per stuk f. 1.400.50, heilbot per kilo f. 0.840.64, wijting per kist van 50 kilo f,4.602.40, koolvisch per stuk f. 1.150.14, makreel per kist van 50 kilo f. 3.55—2.70, groote hake f. 102, groot middel hake f. 120, klein middel hake f. 53, kleine hake f. 25 f. 11, 12 kisten versche haring, prijs f. 3 per kist. Aangekomen 6 stoomtrawlers: IJM 90 met f. 1178, IJM 77 met f. 1593, IJM 38 met f.4319. IJM 2 met f.2656, IJM 37 met f. 2195, IJM 42 met f. 886, en de loggers KW 124 met f. 591, KW 110 met f. 355, KW 162 met f.317 en SCH 16 met f.313 be somming. DE ALGEMEENE TOESTAND. Abessynië blijft verlaten staan. De zitting van den Volkenbondsraad is besloten met een resolutie, die totaal niets oplevert. Italië zal Abessynië kalmpjes verder gaan vereveren, zonder dat er iets gebeurt De tegenstelling EngelandItalië en FrankrijkDuitschiand blijft het struikel blok. Of het afwachten der Fransche ver kiezingen iets zal opleveren, betwijfelen we, want Frankrijk blijft ook dan in de eerste plaats het oog gericht houden op Duitschiand, terwijl Engeland het eerst ziet naar Abessynië! Eden heeft per vliegtuig waarmede ook de hertog van Kent en zijn echtge- nocte reisden Genève reeds veriaten en is te Croydon geland. Te Rome hebben studenten betoogd voer de Britsohe ambassade. BELGIË. Van Zeeland Zaterdag naar Warschau. Minister-president van Zeeland zal 25 April naar Warschau vertrekken, ter be antwoording van het bezoek dat de Pool- sche minister van buitenlandsche zaken. Beek. onlangs aan Brussel heeft gebracht. FRANKRIJK. Uitbreiding van mijnstaking? De buitengewone nationale raad van den mijnwerkersbond heeft besloten, het sta kingsparool, waartoe de vakbonden ln de mijnbekkens van Anzin en Pas-de-Calais Nord besloten hebben, per 1 Mei tot alle mijnbekkens uit te breiden, indien de mijndirecties doof blijven voor de eischen der mijnwerkers. DUITSCHLAND. De verjaardag van Hitier. In geheel Duitschiand is gisteren met groot vertoon van parades en feestelijkhe den de verjaardag van Hitier gevierd. Voor de rijkskanselarij, waar zich een onover zienbare menigte verdrong, werden ont zaggelijke hoeveelheden bloemen aange dragen. Om vier uur verscheen de rijks kanselier op het balcon, waar hij luide werd toegejuicht. Talrijk waren ook de uit het buitenland telegrafisch gezonden ge- lukwenschen. Hieronder bevonden zich te legrammen van de koningen van Engeland, Bulgarije en Italië, benevens van Mussolini. Een der plechtigheden, die in verband met Hitler's verjaardag gehouden zijn, was de beëediging van de politieke leiders in München, bij welke gelegenheid de plaats vervanger van Hitler, Rudolf Hess een redevoering uitsprak. Hij herdacht dege nen, die in den strijd van de NSDAP ge vallen zijn en zeide verder, dat Hitier het symbool is geworden van den diepen in- nerlijken vredeswil van het Duitsche volk. Wat diegenen betreft, die den eed aflegden, zij moeten-er aan indachtig zijn, dat niet de rechten, maar de plichten van hun functie het belangrijkste zijn. Deze alleen verleenen gezag, gelijk Hitier zich het hoogste gezag in het land verworven heeft zonder titels, enz. Onwrikbare trouw en onvoorwaardelijke gehoorzaamheid aan den Fuehrer werden gezworen. Ook in Berlijn, in het Sportpalast, zijn een groot aantal functionarissen 41.418 der NSDAP beëedigd. Hier hield dr. Göb- bels een redevoering, waarin hij Hitier ver heerlijkte, zijn tegenstanders becritlseerde en de organisatie der partij roemde. ITALIË. De lichting 1916 opgeroepen. Bij decreet van het ministerie van oor log is de lichting 1916 opgeroepen. De tot deze lichting behoorende manschappen zullen van 23 April tot het einde van het jaar successievelijk onder de wapens komen. Tegelijkertijd zullen degenen, die bij de keuring der lichtingen 1911 tot 1914 afgekeurd werden, aan een herkeuring worden onderworpen. ZWEDEN. Interessante enquête van een dagblad. Het blad „Nya Dagligt Allehanda" heeft onder zijn lezers een referendum gehou den over de vraag of Zweden den Volken bond moet verlaten. Van de 26.000 binnen gekomen antwoorden luidde 95% voor uittreding uit den Volkenbond. Opgemerkt dient echter te worden, dat het blad sedert het begin van den strijd in Abessynië een campagne heeft gevoerd tegen een blijven van Zweden in den Volkenbond, aangezien deze volgens het blad niet in staat is de kleine staten te beschermen. BINNENLAND. Begrafenis Jhr. Ruys de Beerenbroucls te Vicrakker. {Laatste Berichten, le Blad). De Nederlandsche ambulance is heden nacht te Addis Abeba aangekomen. (Bin nenland, 3e Blad). Dc Eerste Kamer over de Indische be grooting. (Binnenland, 3e Blad). Waartoe de 25 millioen voor Indië ge bruikt zullen worden. (Laatste Berichten, le Blad). Noodlanding Tsjechisch vliegtuig bij EIburg; angstige oogenblikken boven het IJselmeer. (2e Blad en Laatste Berichten, le Blad). Een merkwaardig luchtvaartdiner to Parijs op 14 Mei. (Gemengd, 2e Blad). De verduistering te Ambt-Hardcnberg; uitspraak van de rechtbank te Almelo. (Rechtzaken, 2e Blad). BUITENLAND. De Volkenbondsraad schorst de zitting tot Mei, na het aannemen van een niets zeggende resolutie. (3e Blad). Verdere opmarsch der Italianen in Abessynië. (3e en le Blad). De onlusten in Palestina duren voort. (Buitenland en Tel., le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. ENGELAND. Het dienstnemen. Tijdens een oproep tot aanmoediging van het dienstnemen bij het gewone landleger, ten einde het effectief op de vereischte hoogte te brengen, bestreed de minister van oorlog Duff Cooper de in vloeden, die werkzaam waren tegen deze dienstneming. Hij voegde er aan toe, dat de toestand in Europa ernstiger was dan in 1914. De toestand is zoo ernstig, en gaat ons zoo nauw aan, dat, hoe eerder ons geheele volk zich daarvan rekenschap zal geven, hoe beter het voor dat volk en de geheele wereld zal zijn. Onze kansen buiten een of ander groot conflict te blijven, zijn veel kleiner dan in het verleden. Wij moeten de feiten onder de oogen zien en onze verantwoordelijkheden op ons nemen. Het gewone leger telt 21 bataljons min der dan in 1914 en zijn huidige effectieven zijn 12.000 man minder dan die, welke werden voorzien. In 1914 telde het land leger 312.0C0 man, op het oogenblik telt het er 182.000 op papier. GRIEKENLAND. Dc herbewapening van de zee-engten. Metaxas verklaarde aan de pers, dat de houding van Griekenland tegenover de hertewapening van de zee-engten gun stig is. Metaxas denkt zelf naar de Balkan- conferentie te Belgrado te gaan. Tenslotte verklaarde hij. dat een haven voor Bulgarije aan de Aegeische Zee voor Griekenland onbestaanbaar is. SPANJE. Nog altijd onrust. De arrestatie van de leden der fascis tische partij blijven voortduren. Tot dus verre zouden volgens betrouwbare inlich tingen reeds 3000 fascisten gevangen ge nomen zijn. In Oviedo is de kanunnik der historische basiliek van Covadonga teza men met verscheidene andere geestelijken gearresteerd, daar hun optreden gevaarlijk geacht werd voor de openbare orde en rust. Vluchtelingen, die te Gibraltar ziin ge arriveerd. hebben tai van staaltjes mede gedeeld over het vernielend optreden van communisten en socialisten tegen kerken en kloosters en fascisten, zulks onder de oogen der politie, die li.ideli.ik toezag. RUSLAND. Het bezoek van den Noorschen minister. De Volkscommissaris van buitenlandsche zaken der sovjet-unie, Litwinof, heeft gis teravond ter eere van den Noorschen mi nister van buitenlandsche zaken, Koht, een diner aangeboden. Aan dezen maaltijd zaten voorts aan verschillende leden van den Raad van Volkscommissarissen. In tafelreden werden hartelijke woorden gewisseld en vooral gewezen op het vre» desveriangen van beide volken.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1