77lte Jaargang DONDERDAG 16 APRIL 1936 No. 23330 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Nederl. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs. BUITENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 cts7 por regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 33 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRJJS DEZER COURANT; Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden .;i..y~pV*.f.2.35 - r per week .....7.77.'!!ïr.fi f.0.18 Franco 7 per post f. 2:35 per 3 maanden V portokosten. (voor binnenland f. 0.30 per 3 mni.} Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. DE VOORTGEZETTE JAAR VERGADERING. ONTVANGST DOOR HET GEMEENTEBESTUUR. opleidingschool voor instrumentmakers te Leiden, welker leerlingen steeds dadelijk een plaats in de maatschappij vinden. Spr. besloot met de beste wenschen voor het slagen van het congres. De voorzitter van den bond, de heer G. N. Meurs, heeft den burgemeester bedankt voor de ontvangst. De dag van heden werd geheel In beslag genomen door een huishoudelijke verga dering. KOLONEL A. E. KIST t Na de heropening stelde de voorzitter gistermiddag een voorstej van de afdeellng Eindhoven aan de orde. luidende als volgt: Hèt H.B. verzoeke de regeering met aandrang ten spoedigste te willen over gaan tot pensionneering van het bli het N.O. werkzaam zijnde personeel: 1 Van hen. die een leeftiid van 60 jaar hebber; bereikt met een voor persloen in aanmerking komenden diensttijd van 35 jaar: 2. van hen. die een diensttijd van 35 jaar hebben en jonger zijn dan 60 jaar; 3. van de sub 1 en 2 bedoelden, uitge zonderd zij die op 60 jarigen leeftijd 3 of meer kinderen te hunnen laste hebben beneden 18 laar. 4. de sub 3 bedoelden te pensionneeren op een leeftijd tusschen 60 en 6J jaar. als het aantal kinderen in dat tijdvak minder dan 3 beneden 18 jaar gaat bedragen: 5. de pensionneering tijdelijk te doen zijn bijv. voor 5 jaar, indien de regeering tegen definitieve pensionneering bezwaar heeft: 6. gelegenheid te openen, dat leerkrach ten bij het N.O. op 55-larlgen leeftiid vrijwillig worden gepensionneerd. Het H.B. adviseerde een regeling, zooals die bestaat voor de leerkrachten bli het L.O. en die om. omvat: Leerkrachten met minstens 10 dienst jaren worden uiterlijk 4 maanden na het bereiken van den leeftijd van 60 jaar voorloopig gepensionneerd. behalve wan neer a. de leerkracht één of meer minder jarige kinderen heeft: b, de leerkracht minder dan 36 dienst jaren voor pensioen kan doen gelden. De afdeellng Middelburg amendeerde het voorstel-Eindhoven door de bepaling, dat leerkrachten op 60-iarigen leeftijd vrijwillig kunnen worden gepensionneerd. Ook de afd. Lelden had een amende ment ingediend, dat door het H.B. werd overgenomen en dat luidde als volgt: Leerkrachten worden uiterlijk 4 maan den na het bereiken van den 60-iarigen leeftijd voorloopig gepensionneerd. behalve wanneer de leerkracht minder dan 36 dienstjaren voor pensioen kan doen gelden of een of meer minderjarige kinderen te zijnen laste heeft of andere bijzondere lasten heeft. Deze leerkrachten kunnen échter op eigen verzoek wél voorloopig gepensionneerd worden. Het door Leiden geamendeerde voorstel van de afdeeling Eindhoven werd na breedvoerige discussies aangenomen. Aan de orde was daarna een voorstel van de afdeeling Deventer om aan de besturen der Nijverheidsscholen het recht te verleenen buiten de gewone vacantie- dagen om de school te sluiten Indien dit ook plaats heeft voor andere inrichtingen van onderwlis in de gemeente. Na een uiteenzetting van de vacantie- regeling bli de verschillende inrichtingen van onderwijs wees de voorzitter er op, dat die voor het Nijverheidsonderwijs scherp daarvan afwijkt. Het gaat niet om verlenging van vacantie. maar het is noodzakelijk, dat het Nijverheidsonderwijs op dezelfde wlize wordt behandeld als andere takken van onderwijs Besloten werd bij den minister aan te dringen op een regeling in den geest van de afd. Deventer. Aangenomen werd een voorstel Haarlem om er bij den minister op aan te dringen een schoolgeldrpgeline vast te stellen ge baseerd op de rijksinkomsten- en vermo gensbelasting Daarna wérd de jaarvergadering ge schorst tot hedenmorgen en begaven de congressisten zich naar de Lakenhal, waar op de Groote Pers de ontvangst door het gemeentebestuur plaats vond. Ontvangst door het gemeentebestuur De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, achtte het een voorrecht zulk oen groote groep van leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs uit alle deelen van 't •and te mogen welkom heeten. Door het congres is in Leiden opnieuw de aandacht gevestigd op dit belangrijke onderwijs, waarvoor het gemeentebestuur van Leiden groote belangstelling heeft. Spr. noemde vit J1^verlleidsobderwijs een algemeen Volksbelang en memoreerde hoe te Leiden sÜ- ^aar ou<le genootschap Mathesis pcientianim Genitrix eigenlijk de moeder J! va" aIle ambachtsscholen. Steeds meer wordt vakkennis vereischt. waarvoor op uo nijverheidsscholen de grondslag wordt eeleedj In dit verband wees spr. op de Oud-commandant van 6 R.V.A. In den ouderdom van 63 jaar is gisteren te zijnen huize in Wassenaar overleden de reserve-kolonel A. E. Kist van den staf der artillerie. De heer Kist werd tweede-luitenant op 24 Juli 1893, eerste luitenant op 2 Juni 1900 en kapitein op 1 Januari 1912. Als majoor waartoe hij op 13 Augustus 1923 was be vorderd, was hij toegevoegd aan den in specteur der artillerie. Hij bleef dit, ook na zijn bevordering tot luitenant-kolonel op 13 Augustus 1925. In 1927 werd hij com mandant van het 6e reg. veldartillerie al hier. Op 1 November 1928 werd hij kolonel en commandant van de 3e artillerie bri gade. In 1931 verliet kolonel Kist, die ridder in de orde van Oranje-Nassau was, den actieven dienst en ging over naar de reser ve. Hij was de eenige reserve-kolonel der artillerie. MAATSCHAPPIJ DER NED. LETTERKUNDE. De voorgestelde wetswijzigingen. Mevrouw J. van DullemenDe Wit en de heeren W. J. M. A. Asselbergs, ar. N. J. Krom, mr. J. Slagter en dr. J. de Vries, in de buitengewone vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde van 21 September J.l. benoemd tot leden eener commissie met de opdracht, voorstellen tot wetswijziging te doen, waar door 'de Maatschappij beter aan haar doel zou kunnen beantwoorden, hebben een ontwerp tot wijziging van de wet aan het bestuur aangeboden, met een memorie van toelichting. Op deze voorstellen heeft het bestuur praeadvies uitgebracht. In een buitengewone vergadering op Zaterdag 2 Mei zullen de voorstellen worden behan deld. De commissie heeft de geheele Wet in haar onderzoek betrokken. Aan haar voor stellen is het volgende ontleend: Teneinde 'n harmonische vertegenwoor diging van de drie ledengroepen te bevor deren, wordt voorgesteld te bepalen, dat in het bestuur, bestaande uit negen leden, de Nederlandsche taal- en letterkunde, de geschied- en oudheidkunde en de schoone letteren zooveel mogelijk gelijkelijk verte genwoordigd zullen zijn. De voorzitter zal door de jaarlijksche vergadering uit de leden van het bestuur worden gekozen. De verkiezing van den voorzitter werd te belangrijk geacht om die te doen geschie den in een maandelijksche vergadering, welke grootendeels door leden uit Leiden en omstreken wordt bezocht. Door deze verkiezing over te laten aan de jaarlijk sche vergadering komt tevens beter tot uiting, dat de Maatschappij Nederlandsch en niet Leidsch is. De commissie acht geen reden voor bezoldiging van den secretaris aanwezig, evenmin van den penningmees ter. De bibliothecaris, die geen lid van het bestuur zal zijn, zal een jaarwedde van ten hoogste f. 600 genieten. Elke vijf jaren (in plaats van eens in de drie jaren, wegens de financiën der Maatschappij) kan een der commissiën aan 't bestuur een met redenen omkleede schriftelijke voordracht doen tot toeken ning van een prijs voor meesterschap ten bedrage van f. 1000. De jaarlijksche ver gadering kent den prijs toe: zij is bevoegd de toekenning af te wijzen, doch niet, voor een door de commissie voorgedra- gene een ander in de plaats te stellen. De commissie of het bestuur is niet bevoegd verdeeling van den prijs voor te stellen. Dg rente van het door schenking ont stane en afzonderlijk beheerde Fonds voor den C. W. van der Hoogt-prijs wordt telken jare uitgekeerd als prijs van aan moediging voor de schoone letteren. Deze prijs kan slechts worden toegekend aan dichters of schrijvers van letterkundig proza in het Nederlandsch of Afrikaansch, die niet langer dan twee jaren voor de dagteekening der voordracht eenig werk in afzonderlijke uitgave hebben doen ver schijnen. De commissie voor schoone let teren doet een met redenen omkleede voordracht tot toekenning van den prijs aan het bestuur, dat deze voordracht met zijn advies ter kennis van de jaarlijksche vergadering brengt. De jaarlijksche ver gadering kent den prijs toe: zij is be voegd de toekenning af te wijzen, doch niet, voor een door de commissie voorge- dragene een ander in de plaats te stellen. De commissie is niet bevoegd, verdeeling van den prijs voor te stellen. In het be staande artikel ligt de oorzaak besloten van de meeningsverschillen, welke in 1935 zijn ontstaan omtrent de toekenning van den C. W. van der Hoogt-prijs voor dat jaar en welke strijd de oorzaak werd van de aanvaarde motie tot benoeming van de commissie inzake wetswijziging. De som van f. 1000 wordt niet meer genoemd, zoo dat slechts de verplichting bestaat tot uitkeering van de rente van het fonds. De bestaande Wet bevat geen regelen voor de toekenning van den Dr. Wij- naendts Francken-prijs. Om de twee jaren kan er worden beschikt over e?n prijs van f. 500 voor het best geoordeelde, in druk verschenen, in Nederlandsch proza ge schreven werk, beurtelings zich bewegend op het gebied van: a. essays en litteraire crltiek, b. biographie en cultuurgeschie denis, zoodat in elk dier beide rubrieken om de vier jaren een prijs, die vergezeld zal gaan van een oorkonde, kan worden toegekend. De toekenning geschiedt door het bestuur der Maatschappij op voor dracht van een voor ieder der beide prij zen te benoemen commissie van voor dracht. Het te bekronen werk moet voor het eerst in druk verschenen zijn, in boek vorm of in krant of tijdschrift, in de vier jaren, voorafgaande aan het jaar, waarin de prijs verleend wordt. Het bestuur is niet bevoegd den prijs te splitsen en te verdeelen. De commissie is van oordeel, dat van de Maatschappij meer naar buiten moet uitgaan en wel door het bezorgen van uit gaven van Nederlandsche letterkunde in den ruimsten zin des woords. Zij acht daarvoor noodig de instelling van een commissie voor de uitgaven. Op de be grooting wordt elk jaar een bedrag, ver tegenwoordigende ten minste 10 percent der jaarlijksche inkomsten, uitgetrokken voor de eigen uitgaven der Maatschappij, ongerekend het bedrag, dat daartoe uit het Fonds beschikbaar wordt gesteld. Over uitgave beslist de jaarlijksche vergade ring. Jaarlijks geeft de Maatschappij een Jaarboek uit. bestaande uit een officieel en een redactioneel gedeelte. De commis sie voor het jaarboek bestaat uit vier leden, te benoemen door het bestuur, en wel bij voorkeur uit een filoloog, een lit terator en een historicus, benevens een bestuurslid. Het recht van benoeming van de leden der commissie voor de bibliotheek wordt verplaatst van de maandelijksche naar de jaarlijksche vergadering. In een aantal opzichten wijkt het oor deel van het bestuur geheel of gedeeltelijk van de voorstellen tot wetswijziging af, o.a. wat de positie van secretaris, pen ningmeester en bibliothecaris betreft; van secretaris en penningmeester wordt zoo veel arbeid gevergd, dat de mogelijkheid moet bestaan, hun een tegemoetkoming toe te kennen. Het bestuur zou willen spreken van: commissie voor de uitgave van geschrif ten. Het acht een bindend voorschrift om 10 procent van de inkomsten voor dit doel te besteden, financieel niet verantwoord. De commissie zou met het Tijdschrift v. Nederlandsche Taal- en Letterkunde gee- nerlel bemoeienis moeten hebben. CHR. JONGEL.-VER. JOZUA 18 12B. De jaarvergadering. De Chr. Jongel. Ver. Jozua 18 12 B, onderafdeeling van de Chr. J. V. Prediker 12 la, hield in het Gebouw Prediker haar 57e jaarvergadering. Na gebruikelijke opening sprak de voor zitter, de heer D. v. 't Zelfde 'n openings woord uit waarin hij den bloei der veree- niging memoreerde en wees op de gezel lige sfeer, welke de Zondagmiddagbijeen komsten kenmerkt. Namens het clubbestuur bood de heer J. van Biezen den voorzitter een voorzitters hamer aan, waarvoor deze met een enkel woord dankte. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer K. Vreedendaal, vernamen wij, dat het ledental momenteel 43 bedraagt. In deze samenkomst, die afgewisseld werd met muziek, tooneelspel en declama tie, hebben achtereenvolgens de heeren E. van Duuren, vice-voorz. van de J. V. Pre diker, J. Vergunst. voorz. Knapenvereeni- ging en P. Mazurel, eere-voorz. van Pre diker gelukwenschen aangeboden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: P. Uittenbogaard, Vinkebuurt 46, Alphen a/d. Rijn. Garage, carrierbedrijf, rijwiel handel. Eigen.: P. Uittenbogaard, Zwam- merdam. Wijzigingen: N. V. Koninklijke Nederlandsche Grof smederij. Zuidsingel 66, Leiden. De procu ratie van F. Chr. Rauwenhoff, is ingetrok ken. De Leidsche Broodfabriek, Nieuwe Mare 1, Leiden. Vestiging filiaal: Korevaarstr. 51, dd. 4 Apr. 1936. Firma S. Vies, Haarlemmerstraat 163, Leiden. Heerenkleedingwinkel. Vestiging filiaal: Breestraat 140, Leiden, „London House". C. M. Bahlmann. Bruggestraat 4, Alphen a/d. Rijn. Manufacturen en confectlegoe- deren. Nieuwe Eigenaar: C. M. Bahlmann, Alphen a/d. Rijn. Zaterdag 18 April a.s. herdenken de heeren M. van Putten en C. Goudswaard, conducteur en bestuurder bij de Haagsche Tramweg Maatschappij Den HaagWas senaarLeiden, den dag, dat zij vóór 25 jaar bij genoemde maatschappij in dienst traden. DE ALGEMEENE TOESTAND. De besprekingen der generale staven. Men is algemeen van meening, dat de besprekingen tusschen de Fransche, Belgi sche en Engelsohe generale staven onge veer acht dagen zullen duren. Deze be sprekingen wekken nog steeds ontstem ming In Duitschlad. Het orgaan van Goe- ring „National Zeitung" doet van zijn mis noegen blijken, door over de conferentie te schrijven onder het opschrift „oorlogs voorbereiding als gevolg van het vredes plan". DUITSCHLAND. De zaak Thaelmann. Twee afgevaardigden der Labour-partij zijn naar Berlijn vertrokken om persoon lijk het door 108 Britsche parlementsleden van alle partijen ingediende verzoekschrift te ondersteunen, waarbij verzocht wordt om den communist Thaelmann in het openbaar te doen terecht staan of in vrij heid te stellen. ENGELAND. Weer sabotage? De „Daily Mail" bevat het bericht, dat in de fabriek van Arthur Lee Zonen, een bekende staaldraadfabriek te Sheffield, welke momenteel werkt aan de uitvoering van orders voor de Britsche defensie, een geval van sabotage zou zijn ontdekt. Een stalen kabel, verbonden aan een vliegwiel van een groote machine, was draad voor draad gedeeltelijk doorgesneden. De sabo teurs zouden hun werk in den nacht heb ben verricht. Nog voordat de machine op vollen gang was. bemerkte de mecanicien des morgens bij den aanvang van het werk, dat de kabel defect was. Daardoor werd een ernstig ongeluk voorkomen. SPANJE. Regeeringsverklaring van Azana Invasie van communisten Nieuwe incidenten. De ministerpresident Azana heeft het kabinet aan het parlement voorgesteld en een uitvoerige regeeringsverklaring voor gelezen, waarin hij verscheidene wetsont werpen aankondigde. Het parlementaire werk moet worden bespoedigd door ver mindering van het aantal plenaire zittin gen. Het voornaamste werk moet worden verricht door de parlementaire commissies De regeering ziet in oplossing van het werkloozenprobleem en verbetering v AP den toestand op het land haar voornaam ste taak. Ter vereffening van de groote verschillen tusschen arm en rijk overweegt de regeering speciale vermogensbelastin gen. Voorts kondigde de premier een om vangrijk werkverschaffingsprogram aan, welks financiering de regeering echter in geen geval wil mogelijk maken door een vermeerdering van de in omloop zijnde betalingsmiddelen, aangezien een derge lijke maatregel slechts rampspoedige ge volgen zou hebben. De door de laatste re- geeringen afgekondigde wijzigingswetten betreffende de agrarische hervormingen zuilen opgeheven worden, terwijl de wet op de agrarische hervorming der eerste links-republikeinsche regeeringen weer van kracht zal worden. Het algeheele pacht en kolonisatiewezen zal worden georgani seerd, waarbij de staat den kolonisten niet alleen waarborg van grondbezit zal geven, maar ze tevens met geldmiddelen zal steu nen. Azana wees erop, dat in de afgeloo- pen weken reeds ruim zeven duizend land arbeiders gekoloniseerd zijn Overigens zal de geheele sociale wetgeving van de vroegere Spaansche nationale vergadering worden hersteld. Er zullen wetten worden opgesteld aangaande arbeidsbescherming, reorganisatie der justitie en der stedelijke en provinciale besturen. In de interna tionale politiek zal Spanje voortgaan ac tief deel te nemen aan het vredeswerk van den Volkenbond en bereid zijn alle ver plichtingen, die uitgaan van den Volken bond, op zich te nemen. Eenzijdige ver- De heer J. M. Westen alhier is be noemd tot gemeente-ontvanger van Lei- muiden en Rijnsaterwoude. Maandagavond a.s. geven de Abel spelers in samenwerking met het Chr. Muziekcorps „Athalia" een uitvoering ten bate van het kinderhuis „Voordorp". O.m. zal worden opgevoerd het bekende tooneel- stuk: ,,'n Zomerzotheid". De tweede ploeg der lichting 1936, bestemd voor het bereden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie (uitgezonderd de dienstplichtigen, bestemd voor den dienst als treinsoldaat) wordt 1 Juli inge lijfd en direct naar hier gezonden. Op verzoek van de politie te Katwijk is alhier aangehouden zekere I. L. F. als verdacht van diefstal van een portemon- naie, inhoudeDde een klein geldsbedrag. BINNENLAND. De voortgezette vergadering der Chr. Hist. Unie; Prof. de Zaan tot bestuurslid benoemd. (Binnenland, 2e Blad). De heer D. G. Draayer, burgemeester van Wonnerveer, wordt directeur-generaal van de werkverschaffing en steunverlee- ning. (Binnenland, 2e Blad). Steun van het Nat. Luchtvaartfonds voor de Nederlandsche Zweefsport. (Bin nenland, 2e Blad). Het landbouwcrisisfonds in de practijk. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). De storing op de lijn LeidenWoerden duurt voort. (Gemengd, 3e Blad). Vrachtauto bij Beverwijk door trein ge grepen; de chauffeur gedood. Gemengd, 3e Blad). Het Ned. Hockey-elftal voor den wed strijd tegen Frankrijk vastgesteld. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. Italië in feestroes over de bezetting van Dessie, die wel een feit is trots Abessijn- sche ontkenning. (3e Blad). Eerste onderhoud tusschen de Mada- riaga en Aloisi. (3e Blad). Een politieke rede van den Franschen premier Sarraut. (3e Blad). De regeeringsverklaring van het Spaan sche kabinet Azana. (Buitenland, le BI.). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. bintenissen zal Spanje daarentegen af wijzen. Na de voorlezing der regeeringsverkla ring, protesteerde de monarchistische af gevaardigde Calvo Sotelo tegen de talrijke bloedige incidenten en ,de brandstichtin gen der laatste weken. Hij vroeg Azana hoe het mogelijk was, dat een links-bur gerlijk politicus en een partij, die burger lijke belangen wil vertegenwoordigen in het volksfront schouder aan schouder staat met sociaal-democraten en commu nisten, die dagelijks de instelling van het communistische regime prediken? Is de regeering bereid de republiek te verdedi gen en haar politieke bondgenooten te be schermen tegen het communisme? Calvo Sotelo gaf als zijn meening te kennen, dat in den tegenwoordigen toestand alleen een totale en autoritaire staatsleiding, Spanje van het communisme zou kunnen redden, Gil Robles stelde als leider der katho lieke Accion Popular de goede voornemens der regeering in het licht, doch meende, dat daarover eerst een oordeel kan wor den uitgesproken, wanneer zij in de prac tijk zijn gebracht. De regeering moet zich rekenschap geven van de onvermijdelijke consequenties van een samengaan der partijen, die de verovering van de staats macht door geweld in hun vanen hebben geschreven. Spr. legde er den nadruk op, dat zijn partij zich steeds bewogen heeft bmnen het kader van de wet en dit zal blijven doen en dat hij zelf bereid is in het straatgevecht te sterven Naar uit Warschau aan dé „Daily Tel." wordt gemeld, zijn de laatste weken tal rijke afgevaardigden uit leidende sovjet kringen de Poolsche hoofdstad gepasseerd op weg naar Spanje, waar zij den triomf der „roode zaak" willen helpen bespoedi gen. Gedurende hun kort oponthoud te War schau hebben deze „handelsreizigers in communisme" vol geestdrift uiting gege ven aan de stellige verwachting van Mos kou, dat zeer binnenkort de uitroeping der Spaansche sovjet-republiek te wachten is. Velen dezer Moscovieten zijn jonge vrou wen. Zij blijken goed Spaansch te spre ken, een kennis, welke zij zich blijkbaar bij de voorbereiding tot hun revolution- naire zending hebben eigen gemaakt. De incidenten duren intusschen voort. De president van de rechtbank Eizaguir- re is te Sevilla door politieke tegenstan ders overvallen en door drie schoten le vensgevaarlijk gewond. De politiebeambte, die den rechter steeds begeleidt, gaf direct vuur op de aanval lers. van wie twee werden gewond. Hij werd zelf evenwel zoo ernstig getroffen, dat men voor zijn leven vreest. Eizaguirre is de vader van den doelverdediger van, het Spaansche vertegenwoordigend voet balelftal. Eizaguirre Sr. en Jr. sympathiseeren beiden met de Spaansche fascistische partij. En te Guascas hebben vechtpartijen plaats gehad tusschen linksche en recht- sche elementen, waarbij een persoon werd gedood en zes gewond.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1