LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 April 1936 U kunt er van op aan, dat het de beste artikelen en de beste zaken zijn, die regel matig in dit Dagblad worden geadverteerd. UIT DE RIJNSTREEK. OEGSTGEEST. Afd. der C. D. U. opgericht. Onder leiding van het Kring,bestuur der C D. U. had een oprichtingsvergadering eener aid. Oegstgeest plaats, ten huize ran den Kring-voorzitter, den heer C. G. perlors. De voorzitter zette de noodzake- ÜJkheld uiteen, dat er op iedere plaats een afdeeling van de Christelijk Democratische Unie is, wil men tot de gewenschte resul taten komen Ook schetste spr. de plichten van eiken C.D.N.'er. Hierop volgde een ge animeerde bespreking. Zeven leden traden toe, zoodat de afd. Oegstgeest kon worden opgericht. Het totaal aantal leden der afd. bedraagt nu 18. Een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren: L. G. Perfors Sz„ voorz., Jac. Perfors, secr., Rijnzichtweg 157 en N. v. Duin, peruilngm Nog werd besloten tot een krachtige propaganda te Oegstgeest en naastgelegen gemeenten, waar nog geen afdeelingen van de C.D.U. gevestigd zijn. Loop der bevolking. Gevestigd: Wed. S. Barnstljn geb. v. d. Berg en zn„ de Kempenaerstraat 78, van Den Haag M. v. Kessel. db„ Emmalaan 65. van Apeldoorn L, J. P. Voet, 11. verpl.. Endegeest, van Nijmegen R. Posthumus. 11. verpl.. Endegeest, van Sas- senheim G. J. Wissenburgh. L de Col.laan 8 van Leiden J. J. Kop en gezin, de Kempenaerstraat 77. van Leiden - Fr. van Nielsen en gez„ mil. apoth., Emmalaan 32, van Kota Radja H. Geirnaert. musicus. Emmalaan 35. van Lelden J. Doornbosch, slager, de Kem penaerstraat 33, van Soest H. Prak. db„ Oranjel. 29, van Winschoten D, Vissers db.. Duivcnvoordestraat 32. van Heem stede A. J. van Thiel, vertegenwoordiger H, Morschweg 140. van Rotterdam Wed Kraaiieveld geb. v. Wijngaarden en gez., Hofbrouckerlaan 6. van Middelburg Wed. C. J. Blom geb. Koster en gez., Juffermansstraat 44. van Lelden, Vertrokken: L. J. Rietdijk, van Fred. Hendriklaan 25, naar TJilatlap, N.O.I, M. L. Rietdijk, van Fred Hendrikl, 25, naar Leiden Gr. van Mulligen, db.. van Dorpsstraat 2. naar Voorschoten N. A. A v. d. Spek. van Rhijngeesterstraatweg 4, naar Den Haag J. Mooi) verpl., van Endegeest. naar Deventer M. Gijsman, db., van Rhijngeest. naar Leiden A. H. van der Voort, verpl.. van Warmonderweg 80. n Lelden A. S. Bruns. van Oranje laan 21. naar Oldenburg H. Verbeek, kant. bed., van Emmalaan 10. naar Leiden A. J. F. Siegert. van Koninginnelaan 8, naar Leiden W. Holleman. van L. v. Oudpoelgeest 24. naar Zuid Afrika. Burgerlijke Stand. Geboren: Niel August, z. van N. Schut en A. C. E. Deknatel Petronella. d. van K. van Ees en P. v. d. Mei1. Ondertrouwd: J. van der Kamp en J. H. Strijk IJ. Tj. Reisma en W. J. Versluijs. RIJNSBURG. Teraardebestelling van wijlen den heer H. A. de Mooy Czn. Gistermiddag te half drie vond onder zeer groote belangstelling op de Ger Be graafplaats aan de Sandtlaan alhier de teraardebestelling plaats van wijlen den heer H. A. de Mooy Czn., in leven mede bestuurslid van de Veilingver. „Flora". Be halve het bestuur, de leden en het perso neel van „Flora" merkten wij vele vrien den en kennissen van den overledene op. Ten sterfhulze hield ds. Broekstra, Geref. predikant alhier, een rouwdienst. Toen de stoet op het kerkhof was aangekomen en de kist in de groeve was nedergelaten, trad naar voren ds. Broekstra, Ger. pred., die een grafrede hield, welke een diepen indruk maakte. Vervolgens sprak de heer T. Kralt, voorz van de Veilingver. „Flora" die den overledene dank bracht voor dé krachten, die wijlen de heer De Mooy heeft besteed voor den groei en bloei der Vereeniglng. Hierna werd gezongen „Ik zal eeuwig zingen van Gods goedertieren- heen" enz. Ds. Broekstra ging tenslotte in gebed voor. Kransen van de Snijbloemen- vereerdging Rijnsburg, van de Ver. Snij bloemen Exporteurs en een van den com pagnon van den overledene dekten de kist. Burgerlijke Stand. Geboren: Prijna, dochter van C. Noort dn G. v. d. Veen. Ondertrouwd: Jacob van Egmond. j.m. 26 Jaar en C. de Mooy, Jd„ 25 jaar. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Jozef, z. van J. J. Rotteveel en J. M. Timp Hubertus Jo annes. z. van C. H. van der Krogt en M. ■A Warmerdam. Ondertrouwd: W. C. S. Veldhoven. 27 Oaar en A. C. van Nobelen. 27 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Ca. Ha, Ammerlaan, Hoofd straat 171. van Alkmaar P. van der Reiden, H. Baderstraat 23. van Oegstgeest T- Aa. Pa. Noodermeer. Fl. Schoutenstraat van 's Gmvenhage M J. J. M. Maanberg, Hoofdstraat 99. van Nijmegen N. van Dooren, Lindelaan 16. van Bloe- r"daa, e. Nederveld. Lindelaan 16. an Llsse Ma. La. Diemei, Hoofdstraat 259 van Haarlem. Ucen: H- J- van der Laan en gez., ir"new*K naar Hillegom J. D. Pa- nendrecht en gez.. Teij.lingerlaan 11. naar oorhout Aa. Ga. Haver, Biidorpstraat Kéoo Wassenaar S. L. van der n en echtg.. Lindelaan 3. n. Warmond VEUR-LEIDSCHENDAM. V."T Ps- Vermet heeft aan het bestuur meïieofrf 0ranievereeniglng Juliana, voorin afc z^n benoeming tot ïtter niet zal aanvaarden. VOORHOUT. alhier^ ambtenaar ter secretarie lontab 'L^e"oemd öe heer J. Kempen, vo- ^ijkerhout gemeente'secretari® te Noord- Aan het kantoor der posterijen alhier werd op spaarbankboekjes ln Maart Inge legd f. 1135.19, en terugbetaald f. 1104.79; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 30.40. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 1. WARMOND. De heer G. Onderwater, lid van den Raad alhier, heeft als zoodanig ontslag genomen. Hij zal worden opgevolgd door den heer C. van Schic. De heer Onderwa ter was lid van de R.K. Raadsfractie. WASSENAAR. Vergadering der Tulnbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken haar maandelijksche ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. Zegwaard sprak er zijn groote voldoening over uit. dat zoo wel op de prijsvragen als voor het pun- tenstelsei zoo goed was ingezonden. Nadat de secretaris, de heer C. van der Zalm de notulen had voorgelezen, benoemde de voorzitter tot leden der jury de heeren van Biezen. R. Daarman en H. Schipper. Hierop had de benoeming plaats wegens per. aftr. van een lid der Cursuscommissie, in de plaats van den heer J. van den Berg die zich hiervoor niet meer herkiesbaar stelde. Gekozen werd de heer J. Weekhout. Volgde de uitslag en de voorlezing van de bekroonde opstellen over de rozen in den siertuin. Ingezonden waren drie opstellen onder motto „Krabbeltjes" bekroond met le pr. inzender P. Kelderman. 2e pr. motto: ..Rosa Polyantha" inzender H Schipper: 3e pr. inzending onder motto: „The queen of the flowers" inzender W. C. van Zetten. De samensteller van het opstel „Krab beltjes" las dit voor en werd met aan dacht gevolgd. Na afloop hiervan ontspon zich nog een prettige gedachtenwisseling naar aanleiding van het voorgelezene. Uit naam van de vergadering bracht de voor zitter den heer Kelderman dank voor de moeite die hij zich heeft getroost op dit mooie en degelijke opstel saam te stellen, waarmede hit het succes van den lsten prils wist te behalen. Na afloop van de pauze werd verslag uitgebracht van de gèhouden keuringen, In prijsvraag I. luidende 3 Cineraria's behaalden de heeren P. Zegwaard 26'/< en G. Verlind 26 punten, zoodat zij beiden een 2en prils verwierven, In de prijsvraag luidende 5 soorten bloeiende heestertakken van elk ten hoog ste 5 takken behaalden de heeren C. van der Zalm 27 punten. P. Zegwaard 26 pun ten en P. Kelderman 21Vt pnt, zoodat zij resp. behaalden len, 2en en 3en pr. Voor het puntenstelse] werden aan de heer C. Verlind toegekend voor 1 Caladium Gloriosa 10 pnt.: 1 Caladium Paillet 8 pnt. en aan den heer P. Zegwaard voor 1 Azalea Indica Reine des Pays Bas 10 pnt.; 1 Idem madame v. d. Cruyssen 10 pnt. met lof; 1 idem vervalneana 9 pnt.; I Idem alba 10 pnt. met lof; 1 Idem violatia 9 pnt.; 1 Zepkroleyes Roosevelt plumosa 10 pnt. met lof der jury. Na een langdurige bespreking werd in principe besloten om het 25-jarig bestaan der vereenlging (12 Januari 1937) te her denken door in Augustus 1937 een ten toonstelling te organiseeren. Op de e.v. vergadering zullen uit de vergadering eenlge commissieleden worden benoemd, die in samenwerking van het bestuur de verdere plannen zullen moeten uitwerken. Na vragenbus en rondvraag volgde sluiting.. Benoemd tot lid, eerste secretaris en w.n. voorzitter der commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrij ging van de akten van bekwaamheid tot het geven van nijverheidsonderwijs, de heer B. Th. de Hey, alhier. Gevonden: autoplaid, handschoen, deurgordijn, heerenarmbandhorloge, kip, kerkboekje, bos sleutels, enkele triplex- plaatjes, handschoen, gouden broche, damesarmbandhorloge, bagageriem, kabel van motorrijwiel, damesarmbandhorloge, rijwielbelastingmerk, alpino, hond, 1 paar heerenhandsohoenen, step, das. Toen op den Katwijkschen weg een vrachtauto een groep wielrijders, die twee aan twee reden, passeerde, wend één der wielrijders, de G. uit Den Haag, door de auto aangereden. Hij bekwam hierdoor een verwonding aan de knie, terwijl zijn rijwiel totaal werd vernield. Dr. X. ver leende hem geneeskundige hulp. De vrachtauto is doorgereden; de politie ver moedt echter, wie de dader is. Bij de familie B. aan de Van der Oudermeulenlaan alhier ls 's avonds te II uur ingebroken door verbreking van een ruit aan de achterzijde der woning. Enkele voorwerpen werden ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. ZEVENHOVEN. Burgerlijke ''tand. Ondertrouwd: Jacobus v. d. Bijl, 27 jaar en Maaike Bastlaantje v. Elswiik, 22 Jaar. De Geref. Kerk droeg voor de zen ding f. 25.— af. Tijdens de jaarvergadering van de afd. Voorzorg bleek er een kassaldo van 100 te zijn. Tot bestuurslid werd gekozen H. Bos, zulks in de plaats van D. Spek, die bedankte. DRUKTE BIJ DE SPOORWEGEN. Gedurende de Paaschdagen is het rei- zlgersvervoer bij de spoorwegen tusschen AlphenBoskoop en Gouda weder bij zonder druk geweest. Zooals gewoonlijk werden Zaterdagmid dag en Tweeden Paaschdag de meeste reizigers vervoerd; de treinen waren flink bezet. Zaterdagmiddag en Tweeden Paaschdag hebben er geregeld Dieseltfeinen geloopen. Tot voorzitter van de A.-R. Klesver- eeniging werd aangewezen de heer P. M. Smit, terwijl ln diens plaats tot secretaris werd benoemd de heer F. Noordhoek, tot 2den secr., de heer G. Uithol. AARLANDERVEEN. Onder leiding van den heer M. Hoo- geveen, kwam de ziekenhuisverpleging in vergadering bijeen. Na opening en vast stelling notulen kwam in behandeling het voorstel tot aansluiting bij het tusschen- tarief Alphen en omstreken. Na bespre king en toelichting werd dit voorstel aan genomen, zoodat zich de leden voor dit tarief kunnen opgeven. ALPHEN. Aanrijding door vrachtauto. De bruggekneciit de V. aan Gouwsluis H. Z. gaf gisteravond te omstreeks half zeven aan den vrachtautobestuurder A. 't stopteeken, zoodat de vrachtauto de brug niet kon passeeren. De bestuurder reed daarop plotseling zeer snel achteruit met het gevolg dat de vrachtauto ln botsing kwam met een personenauto bestuurd door L. uit Leiden, die met zijn wagen op i i 3 meter achter de vrachtauto reed. De personenauto werd zwaar beschadigd; persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Tegen den vrachtautobestuurder is proces verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand. Geboren: Arle, z. van Teunis Dekker en van Geertje Zaal Adrïanus, z. van Bas- tiaan Kapteijn en van Gertrude Helena Franclsca Schoute Cornelis Nicolaas Gerardus, zoon van Gerardus An- tonius Kleijn en Johanna Maria Hoo- geveen Norbert Adriaan Jozef, zoon van Jozef Theodorus van der Burg en Johanna Cecilia Maria Verkleij Wouter, z. van Willem van Leeuwen en van Sara de Groot Nellie, d. van Jaco bus Baltus Samson en Frederike Made leine Dieterich Simon Jan, z. van Gijs- bert Wortman en Maartje Margaretha Goebel. Gehuwd: Peter Boef 27 j. met Maria van der Pouw Kraan 20 j. Jan Rijvers 24 j. met Jantje Kramer 19 j. Overleden: Cornelis Jacobus van den Bosch 54 j. Johannes Wijsman 78 j., weduwnaar van Hendrika Verkade Si- mom Dompeling 76 j„ weduwn. van Adreana Anna van Wijk Johanna Adriana de Jong 85 j., weduwe van Leen- dert Hoogêrvorst. Loop der Bevolking. Tsq Gevéstigd: Johanna den Hoed, zonder beroep, van Boetzeiaeïstr. 52 Maartje van Velde, diensto,, Qaadhuisstr. 279 Hubertus Werlher ent echtgenoote, bank werker, Leliestr. 27 Arie van Beijeren en gezin, schipper aan boord Wilhel- mlna M. Verblaauw, z. beroep, Hoorn 18 Nicolaas van Oosterom, schoenmakers knecht, Hofzichtstr. 12 Wed. J. den Hoed-Dubbeldeman, z. beroep. Bloemhof straat 2 Adrianus J. Verhagen en echtgenoote, z. beroep, van Genderenstr. 21 Margaretha Vester, z. beroep, Prin senlaan 6. Vertrokken naar: Zwammerdam, Bulten- dorpstr., J. B. Spreij en echtgen., hout handelaar Boskoop, Julianastr. 2, Sijtje M. Kapteijn, hulp in de huish. Noord- wijk, Piekestr, 38, Maria E. Edelaar, huis houdster, Amsterdam. Heerengracht 366 Grietje Boxma, db. Delft, Ja cob Gerritstr. 20. Pleternella van Zoome ien, dienstbode Bodegraven, N. Markt 19, Maria Ceton. z. beroep Hazerswou- de, H. Rijndijk, Maria Voorsluis, hulp in de huish. Hengelo, Grundellaan 8, Ger- harus J. C Berflo, winkelbediende Bun- nik, Schoudermantel 7, Dirk J. van Wijk en echtgenoote, vertegenwoordiger Lei den, Haagweg 192, Theodorus Coxc en ge zin, secretaris L. C. O. 's-Gravenhage, Bakhuizenstr. 81, Pieter van Doorn, schip per Duitsohland, Heinrioh Schiitz en gezin, metaaidraaier Wageningen, Hoogstr. 35. Martinus Kroon, bakkerskn. Rotterdam, Oostzeedyk 286b, Henri A. J. de Haan, zonder beroep Vreeswijk, Wiersedijk 23, Mcindert de Jong en gezin, landarbeider. De kerkeraad der Geref. Kerk te Al phen heeft voor de vacature M. de Jong als ouderling genomineerd de heeren J. Erkelens en W. C. Snel. Met ingang van 1 Sept. a.s. is tot leerares in de Fransche taal en letterkun de aan de Chr. H.B.S. met. 5-jarigen cur sus alhier benoemd mej. dra. C. A. Ubbens uit Groningen. BOSKOOP. Openstelling Gemeentelijk Park. Tweeden Paaschdag is het Gemeente park met Rosarium voor het publiek open gesteld. Zooals begrijpelijk, werd dit zeer ge waardeerd. In de middaguren kwamen er tal van bezoekers om de ontluikende heesters te bewonderen, terwijl er ook ruimschoots gebruik werd gemaakt van de gezellige zitjes. Enkele jongens, die vrij baldadig waren, werden, na eerst door het publiek te zijn gev/aarschuwd, uit het park verwijderd. Een goede maatregel. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Maria, dochter van A. Verlaan en M. J. Starreveld Johan nes, zoon van J. van Helden en G. J. van Beek Susanna Adriana, dochter van P. F. Bosman en S. M. Mathot Ondertrouwd: R. G. H. van Leeuwen en A. J. van Zoomeren Getrouwd: A Pols, 32 jaar en L. C. Schouten, 27 jaar. Overleden: Jacobus Marlnus Bontekoe, 40 jaar Hendrik Vermeulen, 79 jaar Cornelis van Hoff, 60 jaar. Morgen zal er vanwege het crisis comité B langs de huizen der ingezetenen een inzameling worden gehouden van kleeding, schoeisel, huisraad, enz. In aansluiting op ons bericht inzake het Diamanten bruidspaar N. de JeuT. de Jeu—Hoogerbrug zij gemeld, dat deze oudjes tijdens hun bruidsdagen zeer vele blijken van belangstelling mochten ont vangen. Ook de trouwdag is voor hen een onvergetelijke geworden Het comité voor de voedselvoorzie ning aan schoolkinderen heeft zijn werk zaamheden voor dezen winter geëindigd, en betuigt haar dank aan de zeer velen, die het weer mogelijk maakten om tal van kinderen te voeden. Tot voorzitter van den Voorofschen polder onder Boskoop en Wadainxveen is gekozen de heer Jac, Groenewegen alhier. l Gevonden: glacé heerenhandschoen, kluwen touw,2 belastingmerken, padvin- I dersriem, 2 rozenkransen en een ceintuur. Inlichtingen op het politiebureau. Onder groote belangstelling had de ofticieele opening plaats van de tentoon- stelling van voorwerpen vervaardigd op I de Jeugdavonden ln „Ons Jeugdhuis". Deze tentoonstelling is een bezoek overwaard! Aan de Landbouwhuishoudschool te I Alphen slaagden o.m. de dames Corrle v. I d. Valk, Maartje v. Tol, Corrie Heljkoop, Riena Nijhof, Rie v. Wijk. Tiene Schrijver, Corrie Hoogendoorn en Nel Dortland. j Onze plaatsgenooten H. v. d. Valk en J. de Jong, behaalden aan de avond- ambachtschool te Gouda het einddiploma resp. als schilder en timmerman, terwijl I eerstgenoemde tevens de eerste prijs voor boetseeren; J van Wijngaarden, afd. tim meren, werd bevorderd naar de 2e klasse. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van Hendrik Schellingerhout en Jacoba Guldemond Johannes Reinoud. z. van Pier Wester terp en Taetske Vriesema. De Chr. Besturenbond „Koudekerk- Hazerswoude" kwam in „Hotel de Bruin" in vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter den heer G. P. de Jong en afhandeling der gewone werkzaamheden, zooals ingekomen stukken van het Chr. V. en enkele zaken van plaatselijken aard in beide gemeenten, bestuursverkiezing en het benoemen van een tweetal afgevaar digden naar de as. districtvergadering in Den Haag, hield de secr de heer P. de Jong een inleiding voor de sociale studie club. Deze behandelde „Inrichting en werkwijze van de organen van den Neder- landschen Staat" en sprak over „Het be grip Staat" Na een leerzame bespreking volgde een slotwoord van den voorzitter; de heer P. de Jong ging voor in dankgebed. LEIMUIDEN. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van Th, Bekker en G. Uithol; Pleuntje, d. van D. v. Vreedendoal en A. Uithol. Ondertrouwd: C. Oppelaar, 23 jaar en A. Aanker. 25 jaar. Getrouwd: J. Müller, 28 jaar en C. van Ingen 25 jaar; C. J. Weekhout, 25 jaar en C. van Ingen, 24 jaar; P. Greep. 26 jaar en C. C. v. d. Boon, 25 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J, Cuperus, van Benthuizen; M. Ceton, van Alphen a. d. Rijn; W. Jon kers en gezin, van Zevenhoven; A. Zwij- nenburg en gez., van Reeuwijk. Vertrokken: J. Broekhuizen, naar Delft; J. Muyt en gezin, naar Zegveld. Onder leiding van dëh heer v. Ghesel Grothe vergaderde het Roode Kruis. De secr., de heer P. Domburg, deelde in zijn jaarverslag mede, dat een tweede hulp post was gesticht en dat in 14 gevallen door de colonne bij ongevallen hulp was verleend. Verder vermeldde hij, dat 31 van de 32 cursisten zijn geslaagd en dat een nieuwe colonne van 20 personen uit die nieuw-geslaagden zal kunnen worden ge sticht. De Emmabloemcollecte bracht alhier luim f 77.op. Een woord van waardee ring voer de dames die zulk een opbrengst wisten te verkrijgen is zeker op zijn plaats! o NIEUWVEEN. De as. Installatie van den Burgemeester. Omtrent de installatie van den burge meester, den heer J. A. Bakhuizen, zij nog gemeld, dat a.s. Vrijdag te half drie de burgemeester bij de Kattenbrug verwel komd wordt door de beide wethouders. Zij rijden dan naar het Raadhuis, waar de schoolkinderen den burgemeester zul len toezingen. Na afloop zal het gezel schap zich begeven naar Hotel Schreuder, waar de buitengewone Raadzitting plaats vind ter installatie van den burgemeester. De leden van het comité van ontvangst zullen daarbij zooveel mogelijk tegen woordig ziin. Na de officleele zitting zal er gelegenheid zijn voor enkele toespra ken, o.a, zal de voorzitter van het comité, de heer P. Sprei, het woord voeren na mens de burgerij. 's Avonds te half acht vindt in Hotel Schreuder de huldiging plaats; personen onder de 18 jaar zullen daar geen toegang hebben. Een receptieboek, zal ter teeke- ning liggen; afgevaardigden van vereeni- gingen kunnen den burgemeester com plimenteeren en toesnreken. Dit laatste alleen na voorafgaande kennisgeving aan het Comité. Nogmaals wordt de burgerij verzocht de vlag uit te steken. :odat de gemeente een eenigszins feestelijk karakter krijgt. TER AAR. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, z. van D. Spaargaren en M. W. H. van Holland Elisabeth Ceci- liana, d. van H. van Tol en A. M. Lenting Petrus Cornelis, z. van Ph. Lek en W. H. Valentijn, Overleden; L. van Halm 20 j. Tot hoofd van de Chr. School te Vinkeveen ls benoemd de heer S. de Man, hoofd van de Herv. School alhier. WADDINXVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: J. A. Steenhuijsen van 's-Gravenhage naar Zuidkade 56 A. H. van Amerongen van Moordrecht naar Kanaaldijk 2 Wed. W. Hoekstra—Kok van Lochem naar Kleikade 95 P. J. van Wijk van Dubbeldam naar Kleikade 52 G. Esselink van Borculo naar Noordeinde 102 A. Rodenburg van Bleiswijk naar Onderweg 89 J. H. van der Ben van 's-Gravenhage naar Brugweg 32. Vertrokken: M. van Dijk en gezin van Kerkweg 88 naar Amsterdam G. van 't Slot en gezin van Brugweg 135 naar Schiebroek W. M. Verblauw van Noord- einde 90 naar Alphen a. d. Rijn C. Rapis van Nesse 15 naar Gouda J. Kraaijestein van Brugweg naar Stolwijk W. de Boer van Kleikade 41 naar Gouda C. Kunst van Pr. Hendrikstraat 7 naar Eindhoven C. I. v. d. Weele van Wilhelminakade 14 naar Gouda J. Broer en gezin van Henegouwerweg 65 naar 's-Gravenhage C. Okkerse van Henegouwerweg 109 naar Gouda C. Sol van Breedeweg 17 naar Zevenhuizen. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 100.50. De rondgang door eenige dames in de gemeente voor de actie „Jong Holland snakt naar werk" bracht f. 105 op. Een der kinderen van den heer v. d. W., had het ongeluk den vader met een hard voorwerp in het oog te stooten. Hoe wel het zich aanvankelijk niet ernstig liet aanzien, moest v. d. W. zich later toch onder geneeskundige behandeling stellen, In de jaarvergadering van de IJsclub „Nooit Gedacht" werden de bestuursleden herkozen de heeren A. Alblas en H. Bor- man en gekozen tot bestuurslid de heer P. Donker. Voor het, examen E.H.B.O. slaagden de dames C. v. d. Berg, E. de Boer, G. van Leeuwen, L. Marcelis, T. Hoogendoorn, C. Melderwijk, J. Roubos, N. Spruit en G. Verboom, alsmede de heeren A. C. Baas, A. van Bodegraven, G. Bos. J. Langen- dam, H. Roos en J. de Wit. Aan allen werd het diploma met insigne uitgereikt. Dr. Montage uit Gouda was exami nator. Een zoontje van den heer V. kwam in de Noordeindsche vaart terecht. De heer Zwanenburg, die zich direct te water begaf, bracht den knaap op het droge. De heer J. v. Sprang bedankte als lid van het bestuur van de Ohr. Uloschool- vereeniglng. De chauffeur N. had het ongeluk bij het achteruit rijden met zijn auto, tegen de carrier van den melkhandelaar J. te rijden. De carrier die met bussen melk was geladen werd omver gereden en de melk ging verloren. WOUBRUGGE. Vergadering A.R. Kieskring. De A.R. Kiesver. Nederland en Oranje kwam voor de laatste maal in dit winter seizoen onder leiding van den heer H. de Boer bijeen. Door den heer Ch. van der Nagel, wethouder, werd een verhandeling gegeven over A.R. gemeentepolitiek, waar op een bespreking volgde. Aan het einde der vergadering deelde de voorz. mede dat dit de laatste vergadering was die hij pre sideerde. Door spr. werd een terugblik geworpen op het politieke verleden, waarbij het steeds zijn streven is geweest in eensge zindheid den strijd op het staatkundig terrein des levens te voeren. Het bestuurslid, de heer Joh. van Ree- nen, was de tolk der vergadering toen hij den scheldenden voorzitter dankte voor de plichtsgetrouwe wijze, waarop hij ge durende zulk een lange reeks van jaren zijn krachten aan dezen belangrijken ar beid heeft mogen wijden. Als stoffelijk blijk van erkentelijkheid werd nogscen boek- werk aangeboden, waarna de heer de Boer in dankgebed voorging. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert Jan, z. van F. van 't Hof en J. Militie Johannes Leonardus, z. van J. C. Hoogeveen en M. A. Borst. Overleden: Friedricih Wilhelm Brewe 71 j„ gewoond hebbende te Bleiswijk, echtge noot van B. van der Lek. ZOETERMEER. Het zoontje van den heer S. alhier kwam zoodanig te vallen dathij zijn arm brak. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia Geertruida, d. van B. J. v. Dijk en J. G. v. Leeuwen. Gehuwd: C. v. Reeuwijk 24 j. en M. van den Bos 20 j. Overleden: E. H. Koele 33 j. echtg. van G. G. van Gelderen. De knecht van den landbouwer S. alhier kwam onder een paard, dat hij los aan de teugel had, te vallen. Het dier schrok hiervan en trapte hem tegen den schouder. Geneeskundige hulp werd inge roepen. Het bleek dat een sleutelbeen ge broken was. Door het tekort, nemen van de bocht hoek Molenstraat-Stationsstraat reed de chauLeur van Z. uit Moercapelle met zijn vrachtauto tegen twee palen van het elec- trisch net Beide knapten af. De politie stelde een onderzoek in. 3-ï

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7