PUROL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 15 April 1936 UIT OE OMSTREKEN. r Losse nummers van ons Blad AGENDA. AALSMEER. Jaarverslag Coöp. Tuinbouwbank. Verschenen Is het jaarverslag 1935 der Coöp. Tuinbouwbank alhier. De secretaris constateert in dit verslag dat in den al- gemeenen toestand nog geen verbetering is getreden. Wat de Coöp. Tuinbouw bank betreft, kan worden vastgesteld, dat de uitkomsten zeer bevredigend zijn. Het aantal rekeninghouders bedroeg op 31 TVc. 1005 (v. j. 970). Var 530 rekening houders was te vorderen f. 1.940.660.66. terwijl aan 475 rek.houders f. 1.492.335,54 verschuldigd was, waarvan f. 609.948,90 aan de centrale bank en f. 222.000 aan het reservefonds. Het aantal leden bedroeg 525. Het aantal spaarders steeg in het efgeloopen jaar tot 1820. Aan spaargeld werd gestort f. 404.142,16 en terugbetaald f. 485.262,02. Op 31 Dec. was aan spaar geld ingelegd f. 1.023.083,40. Aan voor schotten stond in totaal uit f. 548.436.45. Het omzetcijfer wijst in ontv. en uitg. een bedrag van f. 14.319.294,04 aan. De winst bedroeg f. 18.154,36. Voorgesteld wordt dit bedrag als volgt te verdeelen: reserve fonds f 3000, reserve dub. debiteuren f. 10.922,43, pensioenfonds f. 1000, afschrij ving f. 731.93, idem gebouwen f. 2500. Het reservefonds zal dan gestegen zijn tot f. 225.000. Schrijvende over de gezamen lijke Raiffeisenbanken, zegt de secr. o.m.: ,.De onrust, welke gedurende een groot deel van 1935 heerscht op de valuta markt en die leidde' tot belangrijke rente- verhoogingen bij de Ned. Bank, is aan de Raiffeisenbanken voorbijgegaan. Zij heb ben ook niet het voorbeeld der commer- cieele banken gevolgd, om met de Ned. Bank de rente te verhoogen. Getrouw aan haar beginsel hebben zij ook in 1935 de rente aan voorschotten en credieten steeds zoo laag mogelijk gehouden. De rekening sluit in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f. 14.319.294,04, de ex ploitatierekening aan lasten en baten op f. 136.515.17. de balans aan debet en credit op f. 2.533.573,30. Jaarvergadering Speeltuinvereeniging. De speeltuinver. „Aalsmeer" heeft haar jaarvergadering gehouden in café „Flora- lia", onder voorzitterschap van den heer J. Wentzel. Na opening werden door den secretaris, den heer W. B. Buis, de no tulen gelezen. Uit het jaarverslag 1935 bleek, dat de ver. in het middelpunt der belangstelling staat. Ruim 6000 kinderen bezochten den speeltuin (v. j. 4500). Uit het verslag van den penningm., den heer G. Nap, bleek, dat er per 31 Dec. een saldo in kas was van c.a. f. 46. De heer J. Wentzel werd tot voorz. herkozen. Als leden van het bestuur werden herkozen de heeren W. B. Buis en G. Nap, terwijl de heer J. Paarlberg in een vacature werd gekozen. Als leden der kascommissie 1936 werden aangewezen de heeren J. v. d. Zwaard, P. Biesheuvel en Th. van Veen. Na enkele besprekingen volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida, d. van P. M. van der Sman en M. Havenaar; Cornells, z. van G. de Vries en C. van de Velde; Pieter Gerrit, z. van K. Leegwater en M. Eigen huis; Cornelia Maria Johanna, d. van J. v. Rijn en W. A. Lunenburg; Johannes Cor- nelis, z. van H. Zandvliet en C. L. Bader. Ondertrouwd: L. Oazemler, oud 27 jaar en K. de Vos, 26 jaar. Getrouwd: M. W. Offerman, 22 jaar en A E. Tulp. 20 jaar; P. E. Barthel, 27 jaar en A. S. Gessier, 26 jaar; C. J. Moleman, 26 jaar en M. Tas. 28 jaar. Overleden: Neeltje Elsje van der Laken, 36 jaar, echtg. van A. van Toorn. De Bloemenhandel. Het Paaschfeest heeft hier gedurende de afgeloopen week veel drukte gebracht in den snij bloemenhandel. Zoowel naar binnen- als buitenland zijn flinke hoe veelheden bloemen verzonden. Duitsch- land heeft weer massa's narcissen betrok ken. Wat den aanvoer betreft, naast de massa's bolbloemen, was het aanbod van seringen nog flink, terwijl rozen nu dage lijks in toenemende mate ter veiling ko men. poewel in het algemeen niet gespro ken kan worden van hooge prijzen, was de opbrengst zeker niet onbevredigend, dank zij de flinke vraag en de voor de snijpro- ducten gunstige weersomstandigheden. Door het koele weer werd de kwaliteit der seringen weer beter, wat aan de opbrengst ten goede kwam. Ook rozen van goede kwaliteit brachten bevredigende prijzen op. De lathyrus-bloempjes, mits le kwali teit gaven nog een flinke opbrengst, n.l. van 4050 cent per bosje. Deze bloem soort wordt veel voor export gekocht, waar ze zich, mede door haar lichte gewicht, uitstekend voor eigent. De Am anjers ble ven goed op prijs, terwijl de kléine partijen orchideeën een flinke opbrengst gaven. Calla's, waarvan af en toe een flink aan bod was, noteerden onregelmatige prijzen, evenals de freesia's; ze werden tusschen 15 en 56 cent per bosje verhandeld. Voor zoover nog Meilelietjes werden aangevoerd was de opbrengst laag, evenals van de gerbera's. Voor plumosus snijgroen van goede kwaliteit, golden bevredigende prij zen, wat eveneens van de anemonen kan gezegd worden. Veel van deze bloemen, evenals andere soorten bolbloemen, kon den tegen matige opbrengst door de straathandelaars worden gekocht. Jaarverslag C T. A. V. Aan het jaarverslag 1935 der Coöp. Tuin bouw Aankoop Ver. ontleenen wij, dal de omzet over 1935, in vergelijking met 1934, met f. 25.000.is achteruit gegaan. Het or.kostencijfer is gelijkerwijze gedaald De uitkomst over 1933 mag dan ook bevredi gend worden genoemd, want ondanks de zeer ongunstige tijdsomstandigheden is de bedrijfswinst f. 5192,98, of f. 895.39 lager dan het vorige jaar, maar toch voldoende om aan de overeengekomen verplichtingen te voldoen. Van de afd. brandstoffen Is de omzet verhoogd; ook het winstcijfer over die afdeeling is niet ongunstig. De afd. hout heeft verlies opgeleverd Algeheele stopzetting van dat bedrijf zou echter, door de hierop drukkende vaste lasten, het verlies nog grooter maken. Op de afd. goederen, t.w. den winkelverkoop, is een behoorlijke winst gemaakt De verlies- en winstrekening over 1935 sluit ln lasten en baten op f. 62.952.16; de balans per 31 Dec j.l. aan schuld en bezit op f. 464.055.05. Aan loonen en salarissen werd in 1935 uitge geven f. 33.853.98 2054 (Ingez. Med.) Aanbesteding. Door den bouwkundige J. J. Hansma al hier is aanbesteed: de bouw van een win kel- en woonhuis te Aalsmeer-Oost, aan den Oostelnderweg. voor rekening van mej. wed. N J. Rinkel Het werk werd ter uit voering opgedragen als volgt: metsel- en timmerwerk aan Fa. Oudenes en van der Meent te Alphen aan den Rijn voor f, 5826; lood- en zinkwerken aan C. v. d. Lagemaat te Aalsmeer voor f. 495.—; schilderwerk enz aan D. de Vos, idem voor f. 623. Stijgende omzet der Centrale Veiling. Gedurende de eerste 3 maanden van dit jaar vertoont de omzet, vergeleken bij de zelfde periode van het vorige, een belang rijke stijging Nu is omgezet aan snijbloe men f. 594 273.98. aan pot- en perkplanten f. 134.310.15. totaal f. 728.584.13. In het le kwartaal 1935 waren deze ciifers respectie velijk f. 569.475.94. f. 101.554.41. totaal f. 671.030.35 Er is dus thans reeds voor f. 57.553.78 meer geveild. De vooruitgang in den omzet van pot- en perkplanten vindt zijn oorzaak in het zachte weer, dat in Maart heeft geheerscht, waardoor ver schillende producten vroeger dan andere jaren tot ontwikkeling zijn gekomen. De afd. van den Sportbond organi seerde een propaganda-avond in hotel ..De Dl Kolommen". De heer Vos, van Amsterdam, hield een propaganda-rede. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Pieter Binnendijk 35 jaar te Stompwiik en Antje Eneelina Spijker. 34 jaar. Loop der bevolking. Vertrokken: Jacob van Leeuwen en gez.. arbeider, naar Hazerswoude Wilhelmina Klazina Groen, huishoudster, naar Hazers woude Klaas Hamersma. veehouders- knecht. naar Hazerswoude. Uitvoering der Mondaccordeonvereeniging. De mondaccordeonver. „Kunst en Eens gezindheid", gaf in het veilinggebouw haar eerste openbare uitvoering. Het ge bouw was overvol. Verschillende nummers werden ten gehoore gebracht, afgewisseld met voordrachten. Uit het daverend ap plaus bleek, datkhet program zeer ln den smaak viel. Hulde aan den directeur den heer J. v. d. Reijden, te Leiden, die in slechts 4'/i maand de vereeniging zóóver wist te brengen. Den directeur, werd een prachtig bloemstuk aangeboden. Wij roe pen de véreèn'igihg eèn „tot weerziens" toe! HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. Het 12-jarig dochtertje van den heer H., wonende aan den Kruisweg te Hoofd dorp, was ln de openbare school aan het stoelen met een paar vriendinnetjes. Het meisje kwam hierbij tegen het hek te val len. Dr. B. constateerde een ernstige in wendige kneuzing en achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Haarlem noodza kelijk. Loop der Bevolking, Gevestigd: J. H. v. Beest, van Aalsmeer; W. Boerstra, van Amsterdam; J Breure, van Amsterdam; R. ten Wolde, van Am sterdam; H. B. Janmaat, van Haarlem; A. G. Kievits, van Leimuiden; L. Koop- mans, van Nieuwer Amstel; H. Kooreman, van Haarlem; H. Ploeger, van Amsterdam; H. Reuman, van Amsterdam; L. Roubos, van Alkemade; P. Struijk, van Amster dam; J. A. Veen, van Amsterdam. Vertrokken: J. C. van Acker, naar Aals meer; A. M. L. Verstraeten, naar Stoppel dijk; J. Korringa, echtg. van J. A. v. d. Bos, naar Den Helder; G. M. Brenner, n. Alkmaar; H. de Vries, naar 's Graven'hage; C. H. Visbeen, naar Haarlemmerliede; B. Wagenaar, naar St. Jansteen; H. F. A. C. Groepenhoff, naar Amsterdam; A. Rinze- ma, naar Leeuwarderadeel; K. Dane, naar Epe; M. Scholte, naar Bussum; G. Slerds- ma, naar Heerenveen; M, Heijstek, naar Heemstede; D. van der Made, naar Am sterdam; K. Spieard, naar Amsterdam; A. Hogeveen, naar Heerlen; P. van Walstijn, naar Amsterdam; M. H. van der Vlugt, n. Tilburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Cornelia Maria, d van A. G. Wiersum en B. A. J. Schlatter; Geraldine Margatetha, d. van R. Veendorp en G. Tonkens; Jan, z. van P. Selser en H. van der Meer; Willemijntje, d. van D. van Bergen en A. Roubos; Adriana Mar- gretha, d. van A. Korthals en G. Boellaard; Cornells Petrus, z. van P. J, van Seumeren en M. A. Jansen; Geertruida Catharina, d. van H. G. Zikking en P. T. Schiphorst; Willy Florentia, d. van W. van Niel en W Schoorl. Ondertrouwd: Adrianus Slingerland. 34 jaar en Maria C. Smit, 31 jaar; Bernardus J. Dreijer, 22 jaar en Elisabeth Maarsen, 20 jaar; Govert Leendertse, 28 jaar en Maria B. Verstoep, 28 jaar; Petrus van Andel, 24 jaar en Antonia N. Visser, 23 jaar. Gehuwd: Jan Wortel, 31 jaar en Johanna E Hobo, 27 jaar; Jozua J. van Kordelaar, 24 jaar en Jacoba D. van der Peet, 23 Jaar; Christiaan C. Groeneweg, 32 jaar en Neel tje M. van Veen, 25 Jaar; Jacob Edel, 22 jaar en Wilhelmina C. Elmers. 21 jaar; Jan A. Kooij, 21 jaar en Petronella G. Wit- ziers, 22 jaar; Arie Kranenburg. 23 jaar en Emmetje C. Groot, 20 jaar. Overleden: Stijntje Donker, 57 jr, echtg. van W. H. Wijnhout; Maria G. van Leeu wen, 55 Jaar, echtg. van C. J. Wennekers; Willem de Koning, 81 jaar, echtg. van C. M. Kooijman; Jacoba van Wissen, 68 jaar, echtg. van L. Post; Theodoras Kok, 71 J„ echtg. van H. Boon. Begrafenis W de Koning. Op de Alg. begraafplaats te Hoofddorp werd ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer Willem de Koning, die in zijn woning aan den Kruisweg op bij na 82-jarige leeftijd is overleden. De heer de Koning, die meer dan 70 jaren in deze gemeente heeft gewoond, is gedurende vele Jaren lid geweest van het Kerkbestuur der Herv. Kerk en heeft de ontwikkeling van den Haarlemmermeerpolder bijna geheel meegemaakt. Aan de groeve werd gesproken door ds. J. C. Salverda. Ned. Herv predikant te Hoofddorp. Vergadering S. D. A. P. De afd Haarlemmermeer van de S.D.A. P. hield in de Beurs te Hoofddorp onder veel belangstelling een propaganda-verga- derlng, onder leiding van den voorzitter, den 'neer Goosen, die een openingswoord sprak, waarna de zangver. „Kunst en strijd" eenige liederen ten gehoore bracht, die een hartelijk applaus verwierven. Als spreker trad op de heer Vorrlnk, die o.m. zeide, dat deze vergadering belegd was om in breeden kring bekend te maken met „Het Plan van den Arbeid". Na het beantwoorden van vragen, zong de zang- vereeniging tot besluit nog een paar lie deren. Bijtijds gered. In Haarlemmermeer had 's avonds een man, de 68-j. V„ het ongeluk in 't langs den Kruisweg gelegen water te geraken. Hij kon nog bijtijds worden gered en werd na bij een der bewoners van droge kleeren te zijn voorzien door de zorg van de politie naar zijn woning gebracht. De bij den Kruisweg en den Ringdijk nabij Aalsmeer staande windkorenmolen van den heer W„ die gedurende tal van jaren de omgeving ter plaatse tot een schilderachtig geheel heeft gemaakt, ver keert thans In een zoodanigen bouwval- ligen toestand, dat hij gevaar voor instor ting begint op te leveren Bij stormachtig weder zijn er reeds groote stukken van den omloop en de wieken afgevallen, waardoor schade aan de aangrenzende gebouwen werd toegebracht Pogingen om het be houd van den molen verzekerd te krijgen, zullen wel geen succes meer hebben. In het college van Notabelen der Herv. gemeente Haarlemmermeer zijn drie vacatures ontstaan wegens benoeming van den heer P. Kamer te Hoofddorp tot kerkvoogd en bedanken door de heeren C. Zorge en R. J Middelkoop te Badhoeve- dorp. Het bestuur van den Haarlemmer meerpolder heeft den bouw van het brag- gencomplex over de Hoofdvaart en den Lisserdwarstocht in den Llsserweg alhier gegund aan de firma Matsir te de Rijp. voor de som van f. 21800.w.o. begrepen de kosten voor het leggen van een hulp brug. In verband met den te Hoofddorp aan de vrouwen van de door de crisis getroffen arbeiders gegeven naai- en kookcursus waartoe van hgt bps tuur der Nijverheids school de volle medewerking werd onder vonden vernemen wij, dat aan 't einde van dezen cursus de directrice een har telijk woord van dank sprak tot haar leer lingen en daarbij den wensch uitte dat het hier geleerde in de praktijk voor de huis houding van veel nut zal mogen zijn. De voorzitter van het sub crisis-comité A„ de heer A. van der Mik, dankte hierop namens dit comité en de cursisten de di rectrice en de leeraressen voor hun be- langeloozen arbeid. Het werd op hoogen prijs gesteld, dat ze ook dezen winter naast haar drukke dagelijksche schoolwerkzaam- heden nog tijd konden vinden om in deze moeilijke en zorgvolle tijden, ook in dit opzicht nog iets in het belang van de ar beidersgezinnen te kunnen doen. Het ge sprokene ging met het aanbieden van bloemen gepaard. Tot lid van het bestuur van de afd. Haarlemmermeer van den Ned. Protestan tenbond, werd in de plaats van wijlen den lieer J. H. Stoel benoemd mej. M Stoel te Hoofddorp. In een in de Beurs te Hoofddorp ge houden ledenvergadering van de tooneel- vereeniglng „Gezellig samenzijn" werd door het bestuur een duidelijke uiteen zetting van den gang van zaken gegeven. Vele oud-leden van deze vereeniging tra den weder als lid toe, terwijl het bestuur thans werd samengesteld uit de heeren W. A. Meeuwig, voorzitter; R. G C Hoff- schlag. secretaris; J. van der Walle, 2e se cretaris; L. v. d Ven, penningmeester; Th. Heemskerk. 2e penningm. Als leden van de kascommissie werden gekozen de hee ren J. H. Pooters en M Gerritse. Tot re gisseur van de vereeniging werd benoemd de heer Arie Mourik uit Haarlem. De heer C. M. Polhuvs, onderwijzer aan de Chr, school te Vijfhuizen is be noemd in gelijke betrekking aan de Herv. school te Vianen 7 April 1900 maaltijden verstrekt. Het be stuur is zeer dankbaar voor de betoonde hulp en medewerking. Gevonden: Alpino, bankbiljet van 10.000 Mark, handbeschermer, alpino, boek banden drukmeter, kinderportemonnaie. Te bevragen aan het Bureau van Politie. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, dochter van L. van Duijvenbode en C. Vlieland Wilhelm Erich, zoon van A. van Duijn en E, E. Schreiber Pieter, zoon van C. Vlieland en A. Kuijt Jacobus, zoon van J. de Best en D. Haasnoot Hulbertje, dochter van A. van Duijvenvoorde en H. IJspelder Willem, zoon van D. Berkheij en J. Plokker Johanna, dochter van W. van Muijen en A. E. Soest Cornell Amerika, dochter van M. van Duijn en J Meijvogel. Overleden: Cornelis van Duijvenbode, oud 70 jaren, ongehuwd Elisabeth de Mooij, oud 86 jaren, weduwe van A. van Beelen Cornelis Glasbergen, oud 67 ja ren, gehuwd met A. Looijestein. Ondertrouwd: D. Schaap en I. Vlieland A Schalkers en J. van der Plas Getrouwd: W. van Duijn en M. C. Hooft- man. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoering „Ons Genoegen". De tooneelclub „Ons Genoegen" van de Meisjescongregatie gaf een uitvoering in I het Parochiehuis, waarvoor goede be- I langstelling bestond. Pastoor Buys gaf j zijn dankbaarheid te kennen voor de be langstelling. Eerst werd gegeven het I spannende tooneelstuk in 2 bedrijven „Familiejjuweelen". Alle rollen waren in goede handen. Het was voor „Ons Ge noegen" een succesnummer. Het daverend I applaus bewees zulks. De tooneelclub had 1 de attentie in de pauze, na genoemd stuk, j den regisseur, den heer v. d. Mare! bij monde van den voorzitter dank te zeggen voor de welwillende medewerking en hierbij tevens een daadwerkelijk bewijs van dankbaarheid te voegen, n.l. een foto van de tooneelclub, ln lijst. Ook de heer v. d. Valk, die de pauzen bij de uitvoerin gen van „Ons Genoegen" steeds belang loos met pianomuziek vult, werd een stoffelijk bewijs van waardeering aange boden, n.l. een muziektasch. De heer v. d. Marei dankte in welgekozen woorden en sprak de hoop uit nog lang met „Ons Ge noegen" te kunnen en te mogen optreden. Ook de heer v. d. Valk sprak zijn dank uit voor de bewezen attentie. Na de pauze volgde een klucht in één bedrijf, n! „Blauw-Bloed". Ook dit stuk viel ln den smaak en was een mooi slot voor de uitvoeringen van dit seizoen. De huisbusjes voor de zending der Geref. Kerken hebben het 1ste kwartaal van 1936 opgebracht-f. 154.84'/j. Door de politie zijn hier twee opkoo- i pers uit Lelden aangehouden, die op een I wagen oud-ijzer vervoerden, dat zij van 1 de gemeente-vuilnisbelt hadden wegge haald. Zij gaven voor, dat zij het opge kocht hadden. Wegens diefstal zal tegen hen proces-verbaal worden opgemaakt HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Gerarda. d. van H. F. J. Bouckaert en C. G. Hoogkamer Cornelis Johannes, z van J. van Steiin en C. M. Balm Tine. d. van B. van Wierln- gen en T. Allis Adrianus Leonardus, z. van J. A. Teeuwen en A. G Verhaar. Ondertrouwd: G. van Engelen en J. Verkerk. Overleden: M. E. H. Kamphui) s. vr. 54 jaar. echtgen. van F. J. Paijens J. A. Rock. vr., 87 jaar. wed, van P. C. Ter heggen. Loop der bevolking. Vertrokken: J. C. E. van Marls, Haar lem. Bloemhofstraat 9 G. Foks. Heem stede. Heerenweg 7 P. Neelen met gez., Noordwilkerhout, Zlkerbinnenweg 6 C. A. R. M. van de Wouw Amsterdam (N.) Heggerankweg 4 huis N. van der Meer. De Lier. Wilhelminastraat E 62 A. Fark. Amsterdam. Nassaukade 167 V L. Guilloteaux. Voorschoten Willem de Zwij gerlaan 8 De collecte voor Jong Holland snakt naar werk, heeft f. 248.88 opgebracht. De kindervoeding in Huize St. Joseph is beëindigd. Êr zijn van 28 Januari tot KATWIJK AAN ZEE. De intrede van ds. F. J. Broeyer. De beroepen predikant bij de Herv. Gemeente alhier, ds. F. J. Broeyer van Woerden hoopt 26 Juli a.s. zijn intrede hier te houden. Tot diaken vande Herv. Gemeente Is benoemd de heer M. v. d. Plas, die deze benoeming heeft aangenomen. De opbrengst van de verjaardag- busjes voor de Chr. Jeugdorganisatie be droeg in Maart f. 21,70. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. v. d. Zaal, van 's Gra venhage; H. Groenewegen, van Schiedam. Vertrokken: A. van Es, naar Haarlem mermeer; G. J. v. d. Zon, naar Velsen; J. C. v. d. Zon, naar Abcoude; C. G. v d. Voort, naar Voorhout; P. H. van Zeist, naar Noordwijk; H. P. van Amsterdam, naar Noordwijkerhout; A. H. Vetter, naar Niederau (Did.)C. Gastelaars en gez., naar Leiden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Willem,z. van W. Möhlman en H. van Leeuwen; Theodoras Adrianus, z. van G. V. Augustlnus en A. v. d Klugt; Neeltje, d. van J. Buurman en G. van Duijn; Thomas Cornells, z. van J. van Velzen en P, M. de Jeu; Anna Maria, d. van C. v. Zwet en M. HoogkamerPetras Jacobus, z. van Th. H. van Kampen en G. J. v. d. Ploeg Overleden: Willem Brak, 77 Jaar, echtg. van Ohr. Stolker; Martha Vreeburg, 65 j., wed. van M. Duivenvoorden; Gerdbia Bo- terman, 37 Jaar, ecihtg. van W. Kulk. Ondertrouwd: A. J. Heemskerk en A. C. Wassenaar; Th. A, Turnhout en C. C. van Kesteren; J. J. v. d, Zwet en C. de Vos; G. J. de Boer en W. A. van Eijk. Getrouwd: G. Horsman en P. Groene- veld; A, J Mesman en A. M. J. Schoone; C. van Voorst en C. P. de Jong. Gevonden: Huissleutel, hangslot met slapte! bruine heerenportemonnaie, zilve ren ring met steentje, ruigharige hond, gouden zegelring met steen, rozenkrans, zilveren collier, diverse sleutels, een vul pen, een belastlngmerk. Inlichtingen bij de politie. HEDEN. Hooge Morschweg 12, prediking door ds. C. Hartwigsen. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara)Spr. de heer Schoonerbeek van Lunteren. 7'/i uur nam. Rijnsburg (Werkloozenlokaal)Spr. ds, Siegers van Utrecht. 7uur nam Donderdag, Oud-Hortuszicht Leldsche Radio-Ver. Clubavond 81/4 uur nam. School H. Morschweg: Spr. ds. C, Hart wigsen. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hartz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). Pleterskerkgi-acht: Tentoonstelling „De Kunst om de Kunst", dagelijks 1012 en 2—5 uur, 's Zondags 24 uur. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier. Inenting tegen diphterie 4-5 u. nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Oonsultatiebur. v. Alcoholisten 8 uur nam. 's VrijdagsInst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Carlo Carvelli". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Paasohdagen van 27 en 811 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „De melkboer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. le Paaschdag van 27en 8111/4 uur; 2e Paaschdag 241/»; 4 3/47'/i en 8—U 1/4 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. non. „Hartedlef". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Paaschdagen 47 en 811 uur. Lldo-Theater. Steensfcr. 39, 8 1/4 u. n.m. „Schots en scheef". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u. 15. Paaschdagen 27 en 8 1/4111/4 uur. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Uilenspiegel leeft nog". lederen middag 2'/i u„ Zondag v.af 2 u. Beide Paaschdagen vanaf 2 uur dood. voorstelling. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 14 tot en met Zondag 19 April a.s. waargenomen door de apotheken: M Boekwijt, Visch- markt 4, Telef. 552 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. De naaikrans van Dorcas" kon in den afgeloopen winter uitreiken: 144 st. kleeren, 35 lakens, 26 sloopen, 7 groote en kleine wollen dekens. De naaikrans mocht een extra gift van f. 20 ontvangen. LEIDSCHENDAM. Met ingang van Maandag 20 April a.s. wordt de heer C. M. Trlebllnlng, 1ste controleur der beweging aan de werk plaats der Electrische Tractie der Nederl. Spoorwegen alhier, als zoodanig overge plaatst naar Utrecht. Ingaande 20 April a.s. wordt de heer C. M. Triebeinig, 1ste controleur van Be weging der Ned. Spoorwegen te Leldj schendam als zoodanig overgeplaatst naar Utrecht. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestléd: C. C. M. Molenkamp, van Oegstgeest; A. F. Zewald, van Arnhem; H. P. Peelen, van Rheden; N. H. Vegt, van Zutphen; J. Jolink, van Amsterdam; P. A. Scholten, van Uitgeest; G. Haanstra, van Haarlem. Vertrokken: P. Slingerland, naar H. I. Ambacht: E. B. Dumolln, naar Maastricht; J. E. Meijer, naar Den Haag; M. P. van Staveren, naar Alphen a. d. Rijn; A. J. Odijk, naar Tiel; J. Caughlin, naar Enge land; W. A. Guldemond, naar Leiden; J. van Konijnenburg, wed. B. H. Bussink, n. Ned. Indië; N. Bos, naar Haren (Gr.); P. Varkevisser, naar Doesburg, Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Pietemella, d. van J. Kleton en J. H. Dekker; Cornelia Maria, d. van A. J. Koeleman en C. M. J. v. d. Burg; Krijn, z van F. N. van Beveren en W. K. van Duijvenbode; Qurtnus, z. van A. Smit en W. J. van Os; Klaartje Johanna d. van C. v. d. Hoonaard en J. van Duin; Elisabeth Cornelia Maria, d. van W. Schel vis en C. P. Wassenaar. Ondertrouwd: A. Plug en M. van Maa- nen; N. G. M. Vreweij en H. P. van Bo- hemen; J. W. de Lange en J. M. van den Berg. Getrouwd: A. Hazenoot en P. M. Hoek; P. G. Ouwehand en J. Schrier. NOORDWIJKERHOUT. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meis jesschool te Naarden is benoemd mej. M. Haazevoet. alhier. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6