Een Indisch legervliegtuig neergestort. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 15 April 1936 RECHTZAKEN. Drie der vier inzittenden gedood. DE OORLOG IN ABESSYNIE IAAT/TE GEMCHTIN ir>^i= Trein ontspoord bij Woerden VEREENIGDE STATEN. De presidentsverkiezing De werkloosheid. Volgens goed georiënteerde persoonlijk heden heeft gouverneur Landon van Kan sas de grootste kans om bij de aanstaande presidentsverkiezingen voor de republikei nen als tegencandidaat tegenover presi dent Roosevelt gesteld te worden. De kan sen van Hoover worden steeds geringer, terwijl ook senator Boraih tot dusverre bij de proefsteminingen weinig geluk heeft gehad. Zelfs in Illinois bleef Borah met nog geen 33.000 stemmen in de minder heid tegen Frank Knox, die 54.000 stem men behaalde. De administrateur der openbare wer ken. Hopkins, heeft ter staving van zijn aanbeveling tot. goedkeuring van een cre- dlet van 1 milliard 600 milloen dollar be kend gemaakt, dat op het oogenblik nog 20 mlllioen personen ten laste van den staat komen. Hij voegde hieraan toe, dat bijstand der regeering noodig zal zijn, zoolang er werkloozen zijn en dat het te verkiezen is een politiek van uitvoering van openbare werken te volgen boven een politek van het verstrekken van onder steuningen. die tot vagabondage leiden. UIT HET VERRE OOSTEN. Grensafbakening op eigen houtje? Uit Hsinking wordt gemeld, dat de regeering van Mandsjoekwo aan de sov jets het voornemen te kennen heeft ge geven. op eenzijdige wijze de grenzen over een afstand van 630 KM. ten Zuiden san het Halka-meer af te bakenen, zon der te wachten tot met de sovjets over eenstemming is bereikt. Volgens het blad „Asahi" zullen zich begin Mei militaire en civiele deskundi gen naar de plaats begeven. Het is zeker onnoodig er op te wijzen, dat op zoo'n manier van een „grensrege ling" niets terecht komt! De Japansche minister van buitenl. zaken, Arita, is gistermiddag door den keizer ontvangen, wien hij rapport uit bracht over den internationalen toestand, speciaal met betrekking tot China en de ongeregeldheden op de grens tusschen Mandsjoekwo en sovjet-Rusland. Het verluidt, dat Arita overleg pleegt met de leden van den uitvoerenden raad van het ministerie van buitenlandsche zaken om de grondslagen van een nieuwe buitenlandsche politiek te formuleeren. Men verwacht, dat Arita morgen de diplomatieke vertegenwoordigers zal ont vangen en de buitenlandsche correspon denten de volgende week. Hij zal dan een verklaring afleggen. HAAGSCH GERECHTSHOF. De autohandelaar J B. D. R.. uit Oegst- geest, die op 6 Augustus van het vorig jaar met zijn auto op den Vinkenweg te Rijswijk twee vrouwen aanreed, die ten gevolge daarvan lichamelijk letsel bekwa men. was veroordeeld tot f. 250 subs. 50 dagen. Het Hof heeft dit vonnis vernietigd en R. vrijgesproken. DE OSSCHE STRAFZAKEN. Het Bossche Hof wees heden arrest in de zaak van den op 2 November 1930 te Zevenbergen gepleegden roofoverval ln de woning van J. Kuypers. De 39-jarige schil der W. A Bloemers en de 26-jarige arbei der J. den Brok werden leder door de rechtbank tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. De 31-jarige landbouwer Frans de Reuver werd tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld. In hooger beroep eischte de advocaat-generaal tegen Bloe mers zeven jaar, tegen den Brok zes jaar en tegen De Reuver drie jaar gevangenis straf. Het Hof veroordeelde Bloemers en Brok ieder tot zes jaar en De Reuver tot drie jaar gevangenisstraf. De 44-jarige Ossche arbeider N. H. Schuyvers, die door de rechtbank tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld, terzake van de brandstichting in het sportpark te Oss ln Juli 1933, werd overeenkomstig den eisch tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Den 40-jari- gen gewezen directeur van de Ossche wie lerbaan, J. Fr. Verhoeven, werd wegens uitlokking van die brandstichting twee Jaar en zes maanden gevangenisstraf op gelegd Hij was door de rechtbank tot twee Jaar veroordeeld en de advocaat- generaal had drie jaar tegen hem geëischt. Den 47-jarigen koopman J. Timmers uit Heesch, die in eerste Instantie wegens op lichting van een verzekeringmaatschappij en valsche aangifte van een inbraak was veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, werd nu dezelfde straf opgelegd. De eisch was bevestiging van het vonnis. De advocaat-generaal had ln hooger beroep drie jaar en zes maanden gevan genisstraf geëischt tegen den 32-jarigen J. W. Lagarde, die tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld was door de recht bank. Het gerechtshof legde hem twee en zes maanden gevangenisstraf op. Bij alle straffen werd voorarrest in min dering gebracht. Het gerechtshof zette heden de behan deling van eenige andere Ossche straf zaken in hooger beroep voort. Terecht stonden de landbouwer A. J. Hendriks (Toon de Soep) en de voerman L. Vos (Bijs de Sijp) uit Oss, ieder door de rechtbank tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld, wegens inbraken te Langen- boom en Reutum en den roofoverval te Loon op Zand. Volgens de dagvaarding zouden zij met O Gisteren te 14.45 werd te Bandoeng be richt ontvangen van den Wedana van TJllilin dat een militair vliegtuig was neergestort in de Dessa Tjltadas van het onderdistrict Goenoenghaloe. De Wedana had deze tijding op zijn beurt ontvangen Van den administrateur van de onderne ming Rongga, den heer Wagner, die door de bevolking was gewaarschuwd en daarop Ijlings met zijn Europeesch personeel naar de plaats van het ongeluk was getogen. Na ontvangst van het bericht van den Wedana Is een hulpbrigade uitgerukt on der persoonlijk bevel van den commandant van de luchtvaartafdeeling uit Andlr, wel ke brigade të circa halfzeven ln den avond de plaats van het ongeluk bereikte, welk punt slechts 70 kilometer van Bandoeng is gelegen. De laatste vier kilometer gaan echter over een weg. welke voor auto's on berijdbaar is. Gelukkig slaagde een em ployé van de onderneming Rongga. de heer Schmidt, er in den geneesheer met een kleine auto over het moeilijk gedeelte van den weg te brengen, zoodat de dokter drie kwartier eerder ter plaatse was. Het bleek dat verongelukt was het leegervliegtuig Fokker 417 T, dat te Salatri (Zuidkust) gewone schietoefe ningen had gehouden. Vermoedelijk is de machine door de zware bewolking in een vTille geraakt. Het toestel is neergestort bij de Dessa Bodjong, on derdistrict Goenoeng Haloe, in de buurt van Tjililin en boorde zich met den motor in de sawah. Gedood werden de onderluitenant P. van Lavieren en de Javaansche mon teurs Amat Kasiroen en Mento Taroeno. De Europeesche monteur brigadier-geweermaker Rapmund werd zwaar gewond. De bevolking waarschuwde den admini strateur van een nabij gelegen theeonder neming. die de luchtvaartafdeeling van het ongeluk op de hoogte bracht. De toestand van brigadier Rapmund. die een heup- en kaakfractuur. benevens verwondingen aan hoofd en bëenen heeft bekomen, was hedenmorgen niettegen- staande de zware verwondingen be vredigend. De begrafenis van de slachtoffers zal hedenmiddag uit de ziekenzaal te Ban doeng met militaire honneurs plaats vin den Het stoffelijk overschot van onder luitenant van Lavieren zal ter aarde wor den besteld op het Europeesche kerkhof bij Bandoeng, dat van de beide monteurs op de lnheemsche begraafplaats bij Andir. Bij de begrafenis van eerstgenoemde zullen onderofficieren van de luchtvaart afdeeling een eere-wacht vormen. Omtrent de definitieve oorzaak van het ongeval valt nog niets vast te stellen. Een commissie van onderzoek is naar TJitadas vertrokken. Het toestel is geheel vernield. De commandant van dc luchtvaartafdee ling acht het zeker dat het toestel niet heeft getracht een noodlanding te maken, doch in een vrille is geraakt. Het horloge van onderluitenant van Lavieren wees uit dat het ongeluk te circa 13.00 uur heeft plaats gehad. Wij'en van Lavieren laat een weduwe en 1 kind achter, de overledene Kasiroen viif kinderen. Taroena was eveneens ge huwd. brigadier Rapmund was niet ge huwd. DESSIE BEZET. (Vervolg van het 3e Blad). ROME, 15 April (Reuter). Maarschalk Badoglio telegrafeert: „Onze troepen zijn hedenmorgen Dessie binnengetrokken". Het zijn de troepen, die deel uitmaken van het Erythreesche legercorps, die Dessie hebben bezet, na in negen dagen den af stand tusschen Kworam en Dessie te heb ben afgelegd. Zulks niettegenstaande het slechte weer en den buitengewonen on- gunstigen staat der wegen. Op 6 April J.l. is de tweede Erytreesche divisie, geëscorteerd door vliegtuigen, te Alomata aangekomen, dat op 15 K.M. ten Zuiden van Kworam ligt. De troepen van het eerste legercorps hielden toen halt te Kworam. Op 8 April bevond het Erytreesche legercorps, dat voortdurend uit vliegtuigen levensmidde len en munitie ontving, zich in de zone van Alomata, waar een zuiveringsactie werd uitgevoerd. Den volgenden dag werd de marsch naar Dessie ingezet, dat van daag is bezet. Dessie is door een goeden autoweg met Addis Abeba verbonden. Tsjoa ligt thans open voor de Italianen. Dessie ligt 250 K.M. van Addis Abeba. Uit Rome wordt nog gemeld: Het binnentrekken van Addis Abeba is nog slechts een kwestie van dagen. Waar- sohijnlijk zal eerst Graziani nog een of fensief beginnen, en zullen zijn gemotori seerde troepen tegelijkertijd met die van het Noordelijk Front Addis Abeba be reiken Dessie is steeds een belangrijk militair centrum geweest, en sedert twee jaar heb ben de Europeesche militaire missies er de strategische hoofdstad van Abessynië van gemaakt. Dessie bezit kazernes, wapen en munitiedepots, een telegraaf- en tele foonkantoor, een vliegveld, en een modern ziekenhuis, dat op 300 meter van de st.ad is gelegen. Dessie is het knooppunt der karavaanwegen, die naar Gondar en DJi- boeti lelden. De Negus geeft zich niet gewonnen. LONDEN, 15 April. (Reuter). - In een Interview dat den correspondent van Reu ter werd toegestaan, heeft de keizerin van Abessynië verklaard: „De keizer is nog niet overwonnen. Hij zal tot het einde strijden. Zelfs al mocht hij den oorlog verliezen, verdient hij nog tot overwinnaar te worden uitgeroepen, daar hij heeft moeten strijden tegen ele menten, waarvan de moderniseering de kracht vormt". Dank aan Engeland. LONDEN. 15 April. (Reuter) De „Daily Telegraph" maakt bekend, dat de Abessijnsche regeering verleden week a'an de Britsche regeering officieel haar dank heeft betuigd voor de gedane pogingen, de onafhankelijkheid vap Abessynië te waar borgen. In de betreffende boodschap, die door Wolde Mariam, den Abessljnschen gede legeerde te Geneve, Is overgebracht, werd erkend, dat het niet de schuld van Enge land is, dat zijn pogingen niet het ge- wensohte resultaat hebben gehad. Beroep op Engeland. LONDEN, 15 April. (A.N.P.). Keizer Hailt Selassie heeft een dringend beroep ge daan op de Britsche regeering medica menten beschikbaar te willen stellen voor de behandeling der slachtoffers van de gasaanvallen der Italianen. De vredesbesprekingen. PARIJS, 15 April, (Reuter). De Matin meldt, dat ministerpresident Sarraut gis teren den pauselijken nuntius, mgr. Ma- glione, heeft ontvangen. Het blad acht het niet uitgesloten, dat het bezoek van den nuntius verband houdt met de Abessijnsche kwestie, die het Vati- eagn zoo spoedig mogelijk geregeld zou willen zien. LONDEN, 15 April. (Reuter). De cor respondent van de „Daily Express" te Rome meent te weten, dat de Due aan den Italiaansohen ambassadeur te Londen. Grandi, instructies heeft gezonden, Vol gens welke terugtrekking van de Britsche vloot uit de Middellandsohe Zee zou wor den geëischt vóór de opening der vredes onderhandelingen te Genève. Het gebruik van gifgassen. GENEVE. 15 April. (A.N.P.) In een van de Abessijnsche regecring ontvangen me- dedeeling wordt verklaard, dat de Ita lianen tusschen 22 December 1935 en 7 April 1936 19 malen gebruik hebben tre- maakt van gasbommen. 11 steden werden gebombardeerd. Bij de laatste vier bom bardementen op Kworam, dat in het ge heel zeven maal werd gebombardeerd, werd de stad geheel ln gas gehuld. De Commissie van Achttien. GENEVE. 15 April. (Reuter). De voor zitter van de commissie van achttien heeft aan de leden medegedeeld, dat het op grond der omstandigheden mogelijk ls, dat een spoedige bijeenkomst van de com missie noodig zal blijken. De bljeenroeping zou in dit geval op korten termijn ge schieden. BINNENLAND. MET 90 K.M. VAART UIT DE RAILS GELOOPEN. GROOTE MATERIEELE SCHADE. anderen (Den Brus en Peer de Bie) in den nacht van 29 op 30 Juli 1933 bij A. van Gaal te Langenboom 1000 gulden hebben gestolen en ln den nacht van 19 op 20 Augustus 1933 in de woning van A. H. Mensink te Reutum 120 gulden Bij den roofoverval op P. Verhoeve te Loon op Zand ln den nacht van 8 op 9 Februari 1935. waarbij ook Peer de Bie en Den Brus betrokken waren, behaalden zij een buit van 120 gulden. Nadat de verdachten hun bekentenis hadden herhaald, eischte de advocaat- generaal mr. Masslnk bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Johanna Maria van Ballegooy-Vossen- bere (Hanneke van Martekus) die te Oss een stille kroeg hield was door de recht bank wegens het koonen. ruilen en ver- berzen van ln 1933 eerio'en goederen, tot vijf taar gevanzen'sstraf veroordeeld. In hooger beroep bleef z!1 ontkennen en de verklaringen van wachtmeester de Gier en inspecteur van Kempen bestrijden. Het O.M, eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank. De verdediger mr. Zinnicq Bergmann was van oordeel dat de rechtbank verdachte niet zoozeer ge straft had wegens heling, dan wel omdat zli de Ossche ieugd zedelijk had bedorven. Hierna werd behandeld de strafzaak tegen de Ossche arbeiders F. van Berne en P van Galen, die ln het najaar van 1933 tezamen met B. van Geenen hadden Ingebroken in de woning van Timmer mans te Oss waar een geldkistie met 400 gulden werd ontvreemd Van Berne was voor dit feit door de rechtbank tot twee iaar gevangenisstraf veroordeeld en Van G«'en tot drie laar De advocaat-generaal eischte voor van Berne bevestiging van dit vonnis en voor van Galen verhooging van de straf tot drie jaar en zes maanden. 1 (Van onzen eigen verslaggever). Hedenmorgen is trein 102, een ge combineerde internationale D-trein, komende uit Duitschland, en om 8.36 uit Utrecht vertrokken, met bestem ming Rotterdam, te 8.51 even voorbij het station Woerden met een vaart van ongeveer 90 K.M. uit de rails ge- loopen. Het mag een wonder beeten, dat hierbij geen dooden te betreuren zijn en slechts drie personen lichtgewond werden. Het laatste is ln hoofdzaak wel te dan- den aan de uitstekende conditie van het stalen materieel der wagens. Slechts een houten wagen werd gedeeltelijk ingedrukt, zoodat een postconducteur bekneld ge raakte. Deze ls echter door een der passa giers, n.l. de 29-J. schipper Van Loon, uit zijn benarde positie bevrijd. De conduc teur, die spoedig doorgereisd ls en wiens naam onbekend bleef, kreeg een lichte beenwonde, de schipper eenige onbedui dende verwondingen aan zijn hand ten gevolge van het feit, dat hij bij de redding een ruit had Ingeslagen. Toen wij ons onmiddellijk na de mel ding van het ongeluk, dat zich zeer ern stig liet aanzien, naar Woerden spoedden om de situatie persoonlijk op te nemen, bleek ons bij aankomst dat de eerste ge ruchten overdreven waren. Niettemin was de aanblik van den ontspoorden trein, die uit een locomotief, een bagagewagen en 7 passagierswagens bestond, ruïneus. Omtrent de oorzaak der ontsporing tastte men nog ln het duister; vermoedelijk is zij te wijten aan het springen van een wielband. Locomotief, bagagewagen en de ach terste passagierswagen bleken zoo goed als geheel intact te zijn, doch de 6 mid delste wagens waren totaal ontspoord, terwijl de materieele schade daaraan zeer belangrijk bleek. De locomotief en twee wagens waren nog een honderdtal meters doorgereden, hoewel reeds gedeeltelijk van de rails ge sleurd, de tweede passagierswagen had losgelaten en had zich diep in de spoor baan gewerkt. De daarop volgende wagen stond schuins omhoog gericht en was met de achterzijde gedrukt in de eerste coupé van den hierachterkomenden wa gen, waarin de postconducteur gezeten was. Ook de twee resteerende wagens wa ren zwaar beschadigd: kapotgeslagen rui ten, gebroken onderstellen, gelijk bij de vier andere wagens. Verwonderlijk echter mag het heeten. dat de onderscheidene chassis niet noemenswaardig beschadigd waren, ten gevolge van de sterke constructie, hetgeen het behoud der talrijke passagiers betee- kend heeft. Kwamen dus de passagiers gelukkig met den schrik vrij, slechts één hunner, n.l, de ongeveer 50-jarige heer Schutte uit Apeldoorn, met wien wij nog een kort onderhoud hadden, kreeg een koffer op het hoofd, die hem een bloeduitstorting onder het linkeroog bezorgde. Hij had nog juist tot zijn medepassagiers, Bemer kend dat er iets aan de hand was, kun nen roepen: „Kalm aan, menschen, trek Je beenen toch in de hoogte!" Aanvankelijk bleken de passagiers ten zeerste geschrokken, doch toen zij hoor den, dat er geen dooden of ernstig ge wonden waren, was er al spoedig van eenige paniekstemming geen sprake meer en kwamen de gemoederen tot rust. Onmiddellijk na het ongeval verleenden de plaatselijke doktoren, de heeren Griet huizen, v. Dorsten en v. d. Giessen hulp. Kort daarna arriveerden diverse spoor wegautoriteiten uit Utrecht met perso neel. Onder leiding van de heeren Ir. Beunke (afd. weg en werken), ir. Laumans (afd. tractie) en Alma (inspecteur van vervoer) werd nu met het opruimingswerk begon nen. Het ongeval had plaats gevonden op het opgaande spoor richting Rotterdam. Het verkeer werd over één lijn geleid, de treinen naar Leiden gingen over Gouda en Boskoop, het verkeer uit Leiden werd over Amsterdam gevoerd. Het opruimings werk zal nog geruimen tijd in beslag nemen, daar de rails op meerdere plaat sen geheel verwrongen zijn en de houten dwarsliggers een chaotlschen aanblik op leveren. De wagens staan schots en scheef tegen elkander aan en hellen ge deeltelijk over, zoodat de berging hier van vele uren zal vorderen. De 50-Jarige machinist E. A. T. M. ver klaarde nog, dat de ramp niet te overzien zou geweest zijn, indien de trein uit hou ten wagens had bestaan, temeer door de vaart van 90 K.M., waarmee zoo juist Woerden was gepasseerd. Een der seinpalen ls nog 100 M, mee gesleurd, eveneens een bewijs van de hevigheid, die aan deze verwonderlijk goed afgeloopen ontsporing gespaard is gegaan. Een verkeerde wisselstand kan onmoge lijk de oorzaak geweest zijn; alle seinen stonden op veilig. De reizigers konden spoedig na het ongeval hun reis naar Rotterdam ver volgen. o DE GLASFABRIEK LEERDAM. Naar wij vernemen, zal er aanstaanden Vrijdag ten departemente van handel, nijverheid en scheepvaart weder een be spreking plaats vinden met het> bestuur van de glasfabriek Leerdam. H M. DE KONINGIN BEZOEKT DE „PRIMAVERA". DE AANLEG IS EEN DROOM GELIJK. Hedenmorgen heeft H.M. de Koningin met Haar gevolg, waarin zich bevonden gravin van Lynden van Sandenberg, grootmeesteres, baronesse van Asbeck, hof dame, baron van Hardenbroek van Har- denbroek, generaal-majoor de Jonge v. d. Halen, adjudant en jhr. mr. Debel, kamer heer, een bezoek gebracht aan de voor jaarsbloemententoonstelling „Prlmavera" in de Nenijtohal.te Rotterdam. De Koningin, die gekleed' was ln een witten mantel met Witté pelerine, afgezet met wit bont, kwam om even elf uut aan den zij-ingang van het Nenyto-gebouw, waar reeds een grpote schare van belang stellenden zich eenige uren tevoren had opgestehj, aan. ZÜ werd verwelkomd door den burgemeester mr. D, Droogleever For- tuyn en den hoofd-commlssarls vari poli tie mr. H. Elnthoven. De burgemeester heeft daarbij verschillende leden van de stichting Voorjaarsbloemen- en Tuin bouwtentoonstelling „Prlmavera" en van het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde aan Hare Majesteit - voorgesteld, waarop de voorzitter van de stichting, de heer B. C. D. Hanegraaff de Koningin heeft rondgeleid door den bulten aangelegden rotstuin. Toen de Koningin de groote hal bin nentrad, werd Haar het Wilhelmus toege zongen en daar heeft het dochtertje van den heer A. H. van Hoey Smith Hare Majesteit een bouquet orchideeën aange boden. Tijdens den rondgang heeft de Koningin, die een groote interesse voor diverse tentoongestelde bloemen en plan ten, alsmede ook voor den geheelen aan leg aan den dag legde en er op stond, niets over te slaan, zich met vele kweekers en inzenders onderhouden en belangstel lend geïnformeerd naar de economische mogelijkheden van het bedrijf, alsmede naar de handelsaspecten en de export mogelijkheden. Daarna heeft de Koningin den wensch uitgesproken, dat het den tuinders in de toekomst ook mogelijk zal blijven het bedrijf voort te zetten. Tijdens een rondgang bevonden zich ln de groote hal ongeveer tweeduizend menschen, die Hare Majesteit telkenmale hartelijk heb ben toegejuicht. Bij het afscheid nemen heeft de Konin gin het bestuur gecomplimenteerd en ge zegd, dat de aanleg een droom gelijk was en dat deze tentoonstelling vooral bij avond ook zeer mooi moet zijn. Het bezoek aan de „Prlmavera" heeft ongeveer een uur geduurd. KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. Het ligt ln het voornemen van H. M. de Koningin om het jaarlljksche bezoek aan de Hoofdstad te brengen tusschen He melvaartsdag en Pinksteren. Het ligt niet in Harer Majesteits be doeling om te Amsterdam audiënties te verleenen. o CHRISTEL. HISTORISCHE UNIE. DE VOORTGEZETTE VERGADERING. (Vervolg van het 3e Blad) Na de openingsréde van jhr. de Geer, stelde deze voor, dat de vergadering een telegram van hulde zou zenden aan H.M. de Koningin. Dit voorstel werd onder ap plaus aangenomen en staande zong de vergadering twee coupletten van het Wil helmus. De rekening en verantwoording over 1935 werden zonder discussie goed gekeurd en hierna kwamen aan de orde de voorstellen van het hoofdbestuur tot wijziging der statuten. Het voornaamste voorstel betrof een wijziging van de wijze van candldaatstelling bij verkiezingen ln geval het versterkte hoofdbestuur zou be sluiten tot het vormen van meerdere nlet- gelijkluldende candidatenlijsten. Verschil lende afgevaardigden spraken de vrees uit dat door deze wijzigingen de Invloed van het hoofdbestuur op de samenstelling en volgorde der candidatenlijsten te groot zou worden en de afdeelingen min of meer zouden worden uitgeschakeld. De heer Snoeck Henkemans weerlegde namens het dagelijksch bestuur de geop perde bezwaren en wees er o.a. op, dat •vanneer het hoofdbestuur zou besluiten tot het indienen van een gelijkluidende lijst voor het geheele land, er niets aan den bestaanden toestand zal veranderen. Wanneer er echter verschillende lijsten komen is coördinatie noodig en deze kan slechts verkregen worden door een ster kere leiding van het hoofdbestuur. De in vloed van de groepen en afdeelingen wordt daarbij echter niet aangetast. Met groote meerderheid keurde de ver gadering het wijzigingsvoorstel van het hoofdbestuur goed. Na behandeling van eenige organisato rische kwesties en de schriftelijke be stuursverkiezing ging de vergadering over tot behandeling van de verschillende voor stellen der afdeelingen. Amerongen had voorgesteld korte brochures ln populairen vorm uit te geven over de vraagstukken van den dag. zooals bijv. onze defensie, de N.S.B.. het Plan van den Arbeid, bestrij ding der werkloosheid enz Amersfoort wenscht een commentaar op het christe lijk historische program van beginselen. Beide voorstellen werden aangenomen. RUNDVLEESCH EN GEHAKT IN BLIK. De voorraad rundvleesch is uitgeput. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ls de voorraad rundvleesch in blik, welke de Nederlandsche veehouderijcentrale voor distributie ter beschikking heeft gesteld, thans uitgeput. Wel is nog een beperkte hoeveelheid bussen gehakt in blik aanwezig. Dit ge hakt zal ln plaats van het rundvleesch worden gedistribueerd, zoodra de bij de gemeenten aanwezige voorraad rund vleesch. is uitgeput. M

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 2