PERRY IN ONS LAND LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Dinsdag 14 April 1936 EEN NEDERLAAG EN EEN OVERWINNING TEGEN TIMMER. KERK- EN SCH00LNIEUWS M ZELDZAAM JUBILEUM TE WARMOND. Thijs IJs trekt op tegen het kattenlegej} Een gure harde wind blies Zaterdag middag door het D.D.V. tennisstadion te Amsterdam en maakte het verblijf voor degenen, die gekomen waren voor de wed strijden der Nederlandsche spelers tegen Perry e-s. verre van aangenaam. Geen wonder, dat onder bovengeschetste weersomstandigheden en geringe belang stelling (200 toeschouwers» de echte sfeer in het groote houten stadion ontbrak. Werd er door Perry of door Timmer een fraai staaltje spel te zien gegeven, dan klonk plichtmatig 't goedkeurend applaus, maar er was geen spoor van enthousiasme, geen blijk van intens medeleven met dat gene, wat op de baan geschiedde. Het merkwaardige nu was, dat de jpartij tusschen Perry en Timmer bovendien weinig hoogtepunten kende. Het was een baselineduel van begin tot eind, waarbij Timmer's spel vaster was, zijn slagen meer vaart hadden en de ballen in het alge meen beter geplaatst werden dan door zijn tegenstander. Perry faalde menigmaal in de rally, het was Timmer die dan het initiatief nam en behield, tot de Engelschman miste, in het net sloeg of juist buiten de lijnen. Perry kon de goede lengte niet vinden en was anderzijds ook verrast door het uit stekende tegenspel van onzen landgenoot, die in de eerste set met 32 de leiding had en deze voorsprong tot 42 vergrootte, toen Perry zijn service verloor. De service van Timmer was overigens verre van sterk. Niettemin wist hij op 52 te komen. Perry haalde, door meer snelheid en vaart in zijn spel te leggen en vooral door af en toe op te loopen, tot 54 op. doch in de tiende game kwam Timmer na 3015 met 4030 op setpoint. Een hartelijk applaus weerklonk toen Timmer met 64 de eerste set won. In de tweede set ging het tot 22 gelijk op. Timmer gaf geen krimp, won game na game en met 62 verloor Perry set en match. Het was een alleszins verdiende over winning van Timmer, die in goeden vorm bleek te zijn, doch een Perry tegenover zich vond, wiens spel nog slechts een schaduw vormde van dat van den Wim- bledon-winnaar 1935. Het bleek ook in het dubbelspel met Filby, waarin hij tegen Hughan en van Swol wel de beste van de vier was, doch games speelde, waarin slechts heel matig spel met een zeer groot aantal missers te zien werd gegeven. In tegenstelling met de enkelspelen werd in het dubbel „best of five" gespeeld en de Engelschen had den de volle vijf sets noodig om hun eenige overwinning van den middag te behalen. Van Swol en Hughan hadden betrekke lijk weinig moeite om in twee sets van resp. Filby en Shayes te winnen. De re sultaten waren: Van Swol sloeg Filby met 6—3, 64; Timmer sloeg Perry 64, 62; Hughan sloeg Shayes 61, 62; Hughan en van Swolverloren van Perry en Filby met 6—8, 6—2, 1—6, 8—6, 6—8. De ontmoeting te Scheveningen. Op de ME.T.S.-banen te Scheveningen Vond Zondagmiddag de tweede ontmoeting plaats. Ook nu aas het lang niet vol. Begonnen werd met de partij Karsten Filby, waarin onze landgenoot met 86, 62 won door goed spel. De hoofdpartij TimmerPerry werd „best of five" gespeeld. Het begin was zeer matig, want Perry was er zeer slecht in en al spoedig stond Timmer met 30 voor. Als hij zelfs door groote vastheid en prachtig passeeren op 50 weet te komen, laat Perry de set loopen en met 60 gaat de eerste wel verdiend aan onzen landgenoot. In de tweede set pakt Perry van meet af aan de zaken beter aan. Er zit nu meer vaart in en betere lengte in zijn slagen. Maar toch weet Timmer hem door prach tig spel te weerstaan, om zelfs een 31 voorsprong te verkrijgen. De vijfde game wordt heftig omstreden, waarbij Timmer goede returns heeft op de service van Perry. Via deuce komt de Engelschman echter op 32 en dan, niet onfortuinlijk, op 33. Timmer weet door prachtig pas seeren 43 af te dwingen in een grootsch gespeelde game. Het wordt 53 voor Tim mer, die zelfs twee set-points krijgt, welke echter door aces van services van den Engelschman verloren gaan. Deze loopt tot 5 -5 in, waarna Timmer de service van dén Engelschman wint en op 65 komt. Perry maakt er hard vechtend 66 van en in grootschen stijl wint hij met 7—9 de set. ïn de derde set komt Timmer door goed passeeren en mooie lengte op 20 en 31. Perry probeert alles en zet zijn machtigste wapen, de keiharde forehand in werking, doch Timmer houdt dapper stand en komt op 42. Door mooi spel maakt Perry 43. Timmer's spel zakt dan iets af en Perry maakt gelijk 44, om vervolgens de lei ding te nemen en in goeden stijl met 64 de set te winnen. In de vierde set is Perry veruit superieur. Zijn drives en volleys zijn thans prachtig zuiver, hij gaat veel naar voren om af te maken en Timmer wordt lichtelijk over speeld. Het wordt snel 03. doch fraai weet Timmer dan zijn service te winnen (13). Hoewel Perry overwegend sterker blijft, weet Timmer hem toch herhaalde lijk met mooie passings en juist geplaatste lobs te verrassen. Van 15 wordt het daardoor 25 en zelfs 35. Dan maakt Perry er echter met 36 een einde aan, waarmede hij de match met 31 wint. (60, 57, 46, 36). Een door Timmer uitstekend gespeelde partij. Het resteerende enkelspel tusschen van Swol en Shayes was uiteraard van heel wat minder gehalte. De Hollander was vrij goed op dreef en vooral zijn service anders een zwak punt bij onze land- genooten was zeer goed. Met 63. 63, bleef hij op verdiende wijze meester van het terrein. Tenslotte volgde het dubbelspel tusschen HughanKarsten en PerryShayes. Onze landgenooten wonnen de eerste set, zij het op moeizame wijze, met 64 en toen het in de tweede set 32 in hun voordeel stond, moest de partij wegens den regen worden gestaakt, om niet mêer voortgezet te worden. Al met al, ondanks het gure weder, een mooie tennismiddag, met voor Nederland lang niet ongunstige aspecten. WIELRENNEN. NIEUW-SWIFT. Fraaie strijd van twee B-klassers. Gistermorgen hield bovengenoemde vereeniging haar voorlaatsten competitie wedstrijd bestaande uit een peleton-wed- strijd. Allereerst startten de C-klassers die 35 K.M. moesten rijden. Er verschenen hier 8 renners aan den start, doch spoedig lag het geheele veld uit elkaar. W. Rijsbergen haalde het stoute stukje uit om er alleen tusschen uit te trekken, doch werd inge haald. J. v. d. Leest reed moedig en bleef, toen Ouwehand pech had nog wachten. Bij het keerpunt bestond de kopgroep uit J. v. d. Leest, C. Ouwehand, W. Rijsbergen, M. Segaar en P. Verberg op 100 Meter ge volgd door W. Huisman. Daarachter kwam het nieuwe lid W. Crama die flink volhield en tenslotte J. Hintzbergen, die door te laat komen, alleen moest starten. Op den terugweg dunde de kopgroep nog daar P. Verberg met kettingpech kreeg te kam pen. In een fraaie eindspurt wist J. v. d. Leest tenslotte met een half wiel over Ouwehand te zegevieren. De totaaluitslag was: 1. J. v. d. Leest, 10 pnt.; 2. C. Ouwe hand, 8 pnt.; 3. M. C. Segaar, 6 pnt.; 4. W. Rijsbergen, 4 pnt.; 5. J. Hintzbergen; 6 Huisman; 7. P. Verberg, 8. W. Crama. Vervolgens kwamen 6 B-klassers aan de beurt voor een zwaren rit over 85 K.M. n.l. H. en J. Krimp, J. Bosman, J. Ribot, W. Burgy en W. van Rooyen. Ook hier werd in een zoo hoog tempo gereden, dat al spoedig J. Krimp een achterstand kreeg. Met hulp van zijn broer zette hij echter door en na 35 KM. kregen zij gezelschap van J. Ribot, die alhoewel hij goed had gereden het tempo niet kon houden. Met z'n drieën wisten zij herhaaldelijk vlak achter de vluchtelingen te komen, doch op het critieke moment gooiden dezen er weer een schepje op. Vooral Burgy en Van Rcoyen wisten van geen ophouden en onderhielden steeds een hoog tempo. Drile minuten na de B- waren de A- klassers gestart. Reeds direct werden hier uitlooppogingen gedaan en Schüller wist met J. Bergman weg te loopen, hetgeen echter veel van hun krachten vergde. Toen Schüller nog een lekke band kreeg, v/as Bergman spoedig ingeloopen en werd toen hij even daarna opgaf, evenals Schüller in de volgauto opgenomen. Het peleton A-klassers bestond toen nog uit de renners Rienk Riethoven, Ab. Strijk, K. de Haas, S. J. de Jong en C. v. Diemen. Door het herhaaldelijk demareeren van Riethoven, begon ook hier teekening in het veld te komen. Teneinde het peleton uit elkaar te trekken demareerde hij zoo wat om de tweehonderd meter en de gevolgen bleven niet uit. C. van Diemen was het volgend slachtoffer en moest wegens zadelpijn in de auto worden op genomen Het lid S. J. de Jong, welke een jaar lang niet aan wedstrijden heeft deelge nomen, moest, na zich schitterend te hebben geweerd, evenais K. de Haas voor de demarages van Riethoven en Strijk zwichten. De zware versnelling van de Jong zal er het zijne wel toe hebben bij gedragen. Intusschen waren 60 KM. afgelegd en nu kwamen pas de wegloopers der B- klasse. nl. Bosman, Van Rooyen en Burgy in zicht, welke na een vijftal kilometers door Strijk en Riethoven werden inge loopen. Gezamenlijk ging het toen verder tot Bosman door een lekke band tol moest betalen. Na van wiel te zijn verwisseld, ging hij met J. Ribot, die keurig volhield, verder. Twee A- en twee B-klassers vormden toen den kopgroep en hier werd een zeer straf tempo van 35 tot 40 KM. geloopen. Van Rooyen en Burgy hebben hier prach tig werk verricht. Vooral laatstgenoemde, die pas een paar maanden rijdt, schroomt niet zwaar werk te doen en komt steeds beter in vorm. 12 KM. voor de finish kreeg Van Rooyen na een demarage van Strijk oen inzinking, waar hij vlug genoeg kon doorkomen, terwijl 2 KM. verder Burgy met hetzelfde euvel te kampen kreeg. Geen van beiden dacht echter aan op geven en zij bleven stug volhouden. Riethoven en Strijk gingen samen op de eindstreep af, waar eerstgenoemde door zijn betere sprintcapaciteiten de over winning wist te behalen. Strijk was ook nog opmerkelijk frisch na afloop. De totaaluitslag der A-klassers was: 1. R. Riethoven 10 pnt.; 2. Ab. Strijk 8 pnt.; 3. K. de Haas 6 pnt.; 4. S. J. de Jong 4 p. In de B-klasse wist W. Burgy zijn 2de achtereenvolgende overwinning te beha- Ie. 2. W. van Rooyen 8 pnt.; 3. J. Krimp 6 pnt.; 4. H. Krimp 4 pnt. De renners R. Riethoven, Ab. Strijk, K. de Haas, W. Burgy, W. Burgy, W. van Rooyen, J. v. d. Leest en C. Ouwehand kwamen allen in het bezit van 'n eieren- premie, welke hedenavond zullen worden uitgereikt. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. De uitslagen van de openingswedstrijden op tweeden Paaschdag luiden als volgt: Series voor amateurs en onafhankelij- ken: le serie: 1. Arnds, 2e serie: 1. Op den Berg, 3e serie: 1. S. Duin, 4e serie: 1. B. Leene. Finale: 1. B. Leene, 2. S. Duin, 3. Arnds 4. Op den Berg Wedstrijd a deux over 800 meter: le rit: 1. Scherens. 2. Gerardln: 2e rit: 1. Rich ter, 2. G. Leene; 3e rit: 1. Scherens, 2. G. Leene; 4e rit: 1. Richter, 2. Gerardin; 5e rit: 1. G. Leene, 2. Gerardin; 6e rit: 1. Richter, 2. Scherens. Wedstrijd over 300 M. tusschen G. Leene Richter, Gerardin en Scherens: 1. Rich ter (D.l, 2. Scherens (B.3. Gerardin (Fr.), 4. G. Leene (Nederl.) Aanval op het wereldrecord over 1/4 mijl of 402.33 meter. Het oude record staat op naam van Lawson, Amerika, met 23 4/5 sec. Scherens. ttjd 25 2/5 sec. Richter, ld. Gerardin, tijd 26 2/5 sec. Leene, tijd 25 3/5 sec. 2 x 40 K.M. achter groote motoren tus schen Ronsse, Wambst, Snoek, Alkema en Gramser: Eerste rit: 1. Ronsse (België) 33 min. 16 sec. 2. Gramser (Holland) op 50 meter. 3. Aikema (Holland i op 70 M. 4. Snoek (Holland) op 230 M. 5. Wambst (Frankrijk) op 300 M.) Tweede rit: 1. Ronsse, tijd 30 min. 52 3/3 sec. 2. Gramser op 395 M. 3. Wambst op drie ronden en 180 M., 4. Snoek, op zeven ronden en 95 M. 5. Alkema, opgegeven. Totaal uitslag: 1. Ronsse, 2 p., 2. Gram ser, 4 p., 3. Wambst, 8 p., 4. Snoek, 8 p„ 5. Alkema. 8 p. Totaal uitslag wedstrijd voor professio nals: 1. Richter. 4 p.. 2. Scherens, 6 p., 3. Gerardin, 9 p., 4. G. Leene, 9 p. PREDIKBEURT NOORDWIJK AAN ZEE. Ger. Bond (Julianaweg 27): Hedennam. 8 uur ds. Vroeg in de Weij van Waddinx- veen. BOSKOOP. Geref. Gem.: Woensdagnam. half acht. ds. Barth van Dordrecht. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Enschede J. Eikema te Schagen; voor Groot-Ammers P. J. Steen beek te Oudewater. DE UNIE „EEN SCHOOL MET DEN „BIJBEL". De 58e jaarvergadering. Heden kwam de Unie „Een school met den Bijbel" te Utrecht onder leiding van dr. K. Dijk, Geref. predikant te Den Haag- West, in 58e algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende hedenmorgen de vergadering op gebruikelijke wijze en hield hierna een uitvoerige openingsrede waarin hij in de eerste plaats de aan dacht vestigde op het streven om den Bijbel weer een plaats te geven in de open bare school. Voorstanders van Chr. onder wijs kunnen echter met zulk een school, die niet geheel leeft uit het beginsel van Gods Woord geen genoegen nemen. Na dat spr breedvoerig had stilgestaan bij den strijd rondom paragraaf 12 van het bezuinigingsontwerp, wees hij er op dat vrijwillige concentratie in de Unie een vriend vindt. Spr. teekende ook protest aan tegen het streven der dialectische theologie die van oordeel is dat de zaak van de Ohr. school niet mag vereenzelvigd met die van het koninkrijk Gods en wees op het voorbeeld der voortrekkers, die zich medearbeiders Gods wisten. Ten slotte wekte spr. de aanwezigen op zich te scharen rondom de aloude, maar altijd frissche en nieuwe banier van de Unie. Hierna kwamen de huishoudelijke zaken aan de orde. Het jaarverslag van den seer., mr. J. J. Hangelbroek van Den Haag, dat is uitgedijd tot een lijvig handboek voor het Chr. onderwijs, werd goedge keurd. Eveneens werden goedgekeurd de rapporten omtrent de kas van fondsen bestemd voor stichting van scholen met den Bijbel en schoolfondsen. Besloten werd uit de kas verschillende bijdragen te voteeren voor onderscheiden doelein den in betrekking tot het Chr. onderwijs. Daaronder was een bedrag van f. 450 ten behoeve van den paedagogischen leer stoel van prof. dr. J. Waterink aan de Vrije Universiteit. Tenslotte werd in de morgenvergadering het rapport over de Unie-Propaganda-actle behandeld. In de middagvergadering sprak dr. G. Kalsbeek, directeur van de Chr. Kweek school te Zetten over: „De beteekents der opleiding voor het Chr. onderwijs". Waar na de vergadering werd gesloten. VEREENIGING VAN HOOFDEN VAN SCHOLEN. De jaarvergadering te Arnhem. Te Arnhem is Zaterdag onder voorzit terschap van den heer A. J. van Goethem de algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging van hoofden van Scholen in Nederland. Door de afd. Rotterdam werd voorge steld zich te wenden tot de besturen van andere landelijke vakvereenigingen en vereenigingen van artsen om te komen tot een doeltreffende vacantleregeling. Het hoofdbestuur achtte een bespreking van de vacantieregellng nuttig en noodig. Het hoofdbestuur zal trachten te komen tot richtlijnen die aan de Regeering zul len worden voorgelegd. Het oordeel van andere vakvereenigingen zal worden ge vraagd. Naar aanleiding van het rapport betref fende den invloed der bezuinigingsmaat regelen vereenlgde de vergadering zich met de volgende conclusiën: 1. Over het algemeen geeft de verzor ging van schoolgebouwen en meubilair geen aanleiding tot klachten. Het crediet dat beschikbaar is voor het aanschaffen van leermiddelen, wordt steeds verminderd, zoodat men gegronde vrees koestert, daarmee in de nabije toe komst niet te kunnen volstaan. 2. Het meerendeel der klassen is nog niet tot het maximum opgevoerd. Het platte land verkeert in gunstiger conditie dan de stad. In de steden is het ruimtevraagstuk dikwijls een moeilijk oplosbaar probleem. De kunstmatige verwarming en verlich ting zijn voldoende te noemen. 3. Het aantal afgevloeide vrouwelijke leerkrachten overtreft het aantal manne lijke. Vooral in de steden ls de afvloeiing het best merkbaar en het aantal defecte scholen, onrustbarend groot. Het onderwijs ondervindt ernstig nadeel van de ontwrichting der scholen. De taak van het hoofd der school wordt door het opvoeren van het aantal leerlingen per klas wel degelijk bemoeilijkt. Geregelde controle op het onderwijs in de verschil lende klassen is bijna niet meer mogelijk. De behandeling der leerstof komt niet, of slechts met de uiterste krachtsinspan ning tot haar recht. De tegenwoordige mentaliteit der ouders en die der leerlin gen maakt het orde houden met de thans ten dienste staande tuchtmiddelen veel zwaarder. De vergadering vereenigde zich daarna met algemeene stemmen met eenige mo ties. Allereerst een motie van het hoofd bestuur, waarin de vergadering dringend aan de regeering verzoekt: lo. de salarissen der hoofden van scho len te willen verbeteren door vaststelling van een afzonderlijke salarisregeling; 2o. de regeling van het ziekteverlof voor de rijksambtenaren ook toepasselijk te verklaren voor de onderwijzers; 3o. de vergoeding van reis- en verblijf kosten welke gehuwde wachtgelders bij te werkstelling genieten, ook toe te kennen aan ongehuwde wachtgelders; 4o. de werkzaamheden van de commis sie voor georganiseerd overleg zoodanig te regelen, dat daardoor inderdaad, van over leg kan worden gesproken. Verder een motie Haarlem: De alge meene vergadering spreekt als haar een stemmig oordeel uit, dat het een elsch van rechtvaardigheid en billijkheid Is, dat na het openbaar onderwijs ook het bijzonder onderwijs wordt verplicht, zijn evenredig deel bij te dragen aan de noodzakelijk ge achte bezuinigingen op de openbare uit gaven voor het lager onderwijs, o.a. door beperking van het aantal scholen tot het strikt noodzakelijke. Tenslotte een motie-Amsterdam: De al gemeene vergadering enz. kennis genomen hebbende van het besluit der Staten Generaal inzake het ontslag van de ge huwde onderwijzeres, niet kostwinster; van oordeel dat de wijze waarop dat ont slag zal worden verleend, indruischt tegen elk gevoel van billijkheid en recht; dringt er bij de regeering op aan, dat aan deze leerkrachten alsnog een behoor lijke compensatie wordt verleend. ARTSEN EN ONDERWIJZERS BIJ HET BUITENGEWOON ONDERWIJS. Jaarlijksche vergadering der vereeniging te Rotterdam. De Vereeniging van onderwijzers en artsen, werkzaam bij het buitengewoon onderwijs heeft haar jaarlijksche verga dering te Rotterdam gehouden. Ter gele genheid van het veertigjarig bestaan van het buitengewoon onderwijs heeft het ge meentebestuur de congressisten op het Raadhuis officieel ontvangen. Het belangrijkste punt van de congres agenda vormde de bespreking over de richtlijnen voor de organisatie van den medisch-paedagogischen dienst aan de school voor buitengewoon onderwijs, welke richtlijnen na uitvoerige discussies over de punten 1, 4. 5 en 9 werden vastgesteld. De belangrijkste zijn de volgende: I. De leiding van de school voor buiten gewoon onderwijs berust bij den paeda- goog, die theoretisch en practisch in deze richting geschoold moet zijn. Hij wordt bijgestaan door een schoolarts, die studie van afwijkende kinderen heeft gemaakt en zich ook in paedagoglsche richting heeft ontwikkeld. Aan de school zij ook een schoolver- De heer A. Cozijn. Morgen herdenkt de heer A. Cozijn te Warmond den dag, waarop hij 50 jaar geleden in dienst trad als molenaar bij den Zwanenburgerpolder. Wij twijfelen niet of den heer Cozijn zeer bekend in de gansche omgeving zal het niet aan belangstelling ontbreken, want vooral de watersportbeoefenaars zullen zeker van deze gelegenheid gebruik maken om ,,Arie" persoonlijk te complünenteerenI Hiertoe is gelegenheid des namiddags van twee tot half vijf uur. De heer Oudshoorn geeft gaarne toe stemming aan de bezoekers van de recep tie om over zijn terrein te gaan. Wij wenschen hem van harte geluk met dit jubileum en roepen hem nog vele jaren toe. pleegster verbonden, die zich als maat schappelijk werkster heeft bekwaamd. 2. Het onderwijzend personeel en de schoolarts werken samen aan de goede ontwikkeling van den paedagogischen ar beid in de school, door geregelde bespre king omtrent de moeilijkheden, bij de kinderen ondervonden. 3.. In de zuivere onderwijszaken zijn de onderwijzers alleen bevoegd, in alle zuiver geneeskundige kwesties beslist de school arts. In kwesties van anderen aard blijft de beslissing met de verantwoordelijkheid daarvan aan den onderwijzer, maar deze is verplicht het advies van den schoolarts in te winnen. 4. Aan de plaatsing van een kind op de school gaat een medisch-paedagoglsch on derzoek vooraf. 5. Zoo spoedig mogelijk, in leder geval binnen drie maanden na de plaatsing van een kind op de school, wordt het kind be sproken door onderwijzer en schoolarts tezamen. Deze bespreking dient ter aan vulling van het onderzoek, bedoeld in punt 4 en strekt zich uit tot: lichamelijke af wijkingen, milieu-invloeden (eventueel met behulp van de school verpleegster), verstand, gemoed en karakter. 6. De aanteekeningen van den onder wijzer en van den schoolarts omtrent hun bevindingen en genomen maatregelen ten opzichte der leerlingen worden eveneens bij de betreffende dossiers gevoegd. 7. Bij het verlaten van de school wordt de leerling aan een eind-onderzoek onder worpen, van welk onderzoek de ambtenaar voor de nazorg kennis neemt. 8. De schoolarts houdt zich op de hoog te van den toestand der leerlingen. Op zijn spreekuur worden hem de kinderen ge toond. bü wie de onderwijzer afwijkende verschijnselen meent te bespeuren. Hij verordent, welke onderzoekingen en be handelingen door of met hulp van de schoolverpleegster regelmatig behooren te worden verricht. 9. Onderwijzer, schoolarts, en schoolver pleegster trachten gunstlgen invloed uit te oefenen op de eigen-milieu-omstandig heden van de leerlingen en In het bijzon der op de houding van de verwanten te hunnen opzichte. In 't algemeen heeft de school de leiding van de opvoeding zoo veel mogelijk te steunen. 10. In gemeenten, waar meer scholen voor buitengewoon onderwijs zijn, verdient het aanbeveling, dat de leerkrachten, schoolartsen en schoolverpleegsters dier scholen regelmatig wetenschappelijke ver gaderingen houden, waarin verschillende vraagstukken worden behandeld en be langwekkende gevallen worden voorge steld en besproken. 8. Toen Thijsje heel lang nergens witte katten nog bespeuren kon, zei hij„Ik wed, dat deze houthakker heel dat verhaaltje maar verzon. Ik vond het dadelijk al raar en nu zie je: 't is niet waar!" Maar nauwelijks had hij nu dit gedacht, of hij zag zeer onver wacht. dat er een groote. witte kater langs het pad aankwam Thijs zocht snel een dikke stam, en heeft zich daar achter verborgen; want hij moet er wel voor zorg'en, dat het dier hem niet bespeurt. Gelukkig maar, dat dit ook niet gebeurt.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 12