LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Dinsdag 14 April 1936 Wat de Westelijke klassers deden, FEYENOORD IS KAMPIOEN. De wedstrijd Excelsior—Feyenoord is op den eersten Paaschdag op het Sparta-ter- rein te Rotterdam gespeeld ten aanschou- we van ruim 20.000 kijker* Het spel Is 7 minuten oud, wanneer Barendregt een fraaien aanval van Feyen oord leidt. Vrauwdeunt snelt naar binnen, hij komt er goed voor te staan en met een hard schot geeft hij zijn club de leiding (01). Excelsior onderneemt dan een serie snelle aanvallen, waaruit eenige hoek schoppen ontstaan. Deze worden alle mooi genomen, maar Van Male heeft er goed het oog in en plukt telkenmale den bal keurig weg. Na verloop van een kwartier leidt Manssen een prachtigen aanval van Excelsior. Nlehoff zet zijn hoofd onder den voorzet en onberispelijk snort de bal in het net (1—1). Er is 25 minuten gespeeld wanneer Van Heel een zuivere pass geeft naar Barendregt. deze speelt den bal door naar rechts, Vrauwdeunt zwenkt naar bin nen en met een schitterend schot geeft hij Feyenoord andermaal de leiding. (12). Na de rust heeft Feijenoord over het algemeen het beste van het spel, doch haar voorhoede verknoeit verschillende kansen. Daarbij komt nog, dat doelman Jongste en de achterspeler Hoogesteeger van Excelsior heel wat aanvallen resoluut afslaan Na een kwartier zet Linssen laag voor, Barendregt zwaait er zijn been ach ter en de stand is 13. Vrauwdeunt en A. Paauwe verwisselen eenige malen van plaats. Eerstgenoemde vergast het publiek herhaaldelijk op schitterende staaltjes solospel, besloten met afgemeten voorzetten, waarvan zijn partners evenwel geen gebruik maken. Af en toe komt de voorhoede van Excelsior in de omgeving van Van Male, dóch gevaar lijk is deze linie nooit. Het is aan brillant werk van Vrauwdeunt te danken, dat Kantebeen den voorsprong tot 14 kan vergrooten. De Feyenoord-voorhoede krijgt nog een paar malen de kans om de score te ver- hoogen, maar het gelukt haar niet. Na afloop werd aanvoerder Van Heel voor het behaalde kampioenschap door de supportersvereeniging van Feyenoord met een krans gehuldigd. H.D.V.S. VERLIEST VAN XERXES (2—3). Het was een vrij spannende wedstrijd, die gisteren op Sparta's terrein werd ge speeld tusschen Xerxes en Hermes D.V.S. ter beslissing wie van hen degradatiewed strijden zou moeten spelen. Meer dan 20.000 toeschouwers waren er getuige van, dat Xerxes, wier voorhoede in W-formatie speelde, zoodat Hermes D.V.S. in het veld meestentijds wat meer aanvallend kon optreden, in de laatste seconden dank zij de snelheid waarmede de Jong in het doel gebied startte achter een goeden pass van Polle, den bal voor de derde maal langs Beun kon plaatsen, hetgeen de overwin ning voor de Rotterdammers beteekende. Xerxes verdiende die ook door be- heerschter spel en gevaarlijker aanvallen van haar voorhoede. Geen oogenbllk kreeg men den indruk, dat Hermes D.V.S. veel kans maakte tegen de ploeg van Lagen- daal, die zich niet overrompelen liet. Tweemaal had Xerxes de leiding genomen en even zooveel keeren had Hermes D.V.S. gelijk gemaakt. De derde maal was de ge lijkmaker niet meer mogelijk en werd niet meer afgetrapt. Goed en snel spel ontwikkelt zich in de eerste minuten. Na vijf minuten breken de Jong en Lagendaal door. de laatste dringt tot in het doel met den bal door, 10. Spoedig krijgt Hermes D.V.S. gele genheid gelijk te maken als van de Berg slecht terugspeelt. Wasserval stopt het goede schot van Van de Tuyn. Na 18 minuten zet de linkervleugel van Hermes D.V.S. een goeden aanval op, van de Tuyn kopt uit den voorzet onhoudbaar langs Wasserval. 11. Hermes D.V.S. Is wat ster ker in het veld. maar de aanvallen van Xerxes zijn gevaarlijker. Twee minuten voor de rust herneemt Xerxes de leiding door De Jong. 21. Hermes D.V.S. neemt na rust het initiatief zonder het Xerxes- doel echter in ernstig gevaar te kunnen brengen daar de binnenvoorwaartsen mee verdedigen. De uitvallen van Xerxes zijn echter verrassend. Na 38 minuten maakt van Eembergen met een kopbal na een vrijen schop gelijk. 22. In de laatste minuten doet Xerxes ver schillende aanvallen. Een paar seconden voor tijd loopt de Jong snel achter een bal aan. de Hermes D.V.S. verdediging, verrassend. Langs den uitgeloopen Beun, verdwijnt de bal in het net. Er wordt niet meer afgetrapt. QUICK BOYS I—V.D.L. I 6—5. Ten aanschouwe van een zeer groot aantal toeschouwers speelde Quick Boys I gisteren een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Maassluische 2de klasser V.D.L I De gastheeren speelden beter dan wij in den laatsten tijd gewend waren en de voor hoede spreidde een ongewone productivi teit ten toon. De blauw-wltte achterhoe de, waarin van Duyvenbode voor de Wilt speelde, heeft het zwaar te verantwoorden gehad, maar door goed volhouden werd uiteindelijk de overwinning bevochten. V.D.L. is dadelijk sterker en binnen het kwartier heeft Parlevllet tweemaal moe ten visschen. Quick Boys krijgt dan een strafschop toegewezen welke door P Barn- hoorn wordt benut. 12. Lang duurt even wel de vreugde niet want 5 min. daarna ls de stand 13. Hoewel de gasten beter spelen weet Quick Boys dit weer aan te vullen met grooter enthousiasme en als Neyenboer goed voorzet, weet de V.D.L.- keeper den bal wel vallende te onder scheppen. doch hij slaat het leer vlak voor de voeten van G. Pluimgraaff die den bal in het verlaten doel deponeert. 2—3. Direct na de rust vergrooten de gasten hun voorsprong tot 24. Als bij een aan val van Quick Boys van Rijn hard op doel schiet, verandert een der achterspelers van V.D.L. den bal even van richting en onhoudbaar vliegt deze in de vijandelijke touwen. 34. Quick Boys blijft dan even in den aanval en van Rijn weet mooi ge lijk te maken 4—4. Weer neemt V.D.L. de leiding als de linksbuiten van de zijlijn een boogschot inzendt. Quick Boys geeft het echter niet op. G Pluimgraaff scoort 55 en bij een voorzet van J. Pluymgraaff trapt een der V.D.L.-spelers in eigen doel 6—5. Den resteerenden tijd doen de gasten ai het mogelijke om gelijk te maken, maar de Katwijksche achterhoede houdt stand en zoo komt het einde. ■o- QUICK BOYS III—S.C.O II 3—1. De gasten nemen de leiding, doch de Mol zorgt voor den gelijkmaker, door een van de bovenlat terugkomenden bal in het doel te plaatsen Rust 1—1. Na de rust gaat het, ondanks den tegenwind, stuk ken beter bij Quick Boys. Bedeker zorgt voor een 21 voorsprong door van dicht bij hard in te schieten. 15 min. voor het einde brengt dan de Mol den stand op 3—1 waarmee het einde komt. Scheids rechter J. Hlllebrand leidde zeer goed. o HILLINEN—DE KENNEMERS 0—3. Beide elftallen speelden over het geheel niet best. De bezoekers toonden zich de meerderen over Hilllnen. Kansen deden zich legio voor. zoowel voor het doel der thuisclub als voor dat der Kennemers. De beide doelverdedlgers deden uitstekend v.erk en v. d. Jagt kon dan ook niet ver hinderen dat de linksbinnen der Wijkers na een half uur spelen de score opende (01). Zoodra Brethouwer na de rust de stand met een vliegend schot op 20 had gebracht, was het met Blauw-Wit gedaan. De Kennemers echter gingen steeds beter spelen en met een derde doelpunt werd de overwinning een feit. Wel deed Hilllnen de laatste twintig minuten krachtige pogingen om tenminste een tegengoal te maken, maar Dinkla c.s. hielden goed stand en met een sterk aanvallend Hilli- uen kwam het einde met een verdiende 30 overwinning der bezoekers. Scheids rechter Melkman leidde verdienstelijk. Aandere Hillinen-uitslagen zijn: Hilligom IV—Hillinen IV 23 E. H. S. Jun. Hillinen Jun0—1 o ALPHIA—WADDINXVEEN 2—0. Zooals te verwachten was heeft Alphia de grootste moeite gehad om Waddinx veen een nederlaag toe te brengen. De be zoekers vochten als het ware om hun zeer kleine theoretische kans op de bovenste plaats. Hun spel was dikwiils dermate (hard ei^ruw. dat er werkelijk wel eens -paal en perk aan gesteld had mogen wor den. Scheidsrechter Graafmans trad hier tegen echter niet voldoende op en was meerdere malen niet gelukkig met het nemen van z'n beslissingen. Het spreekt vanzelf, dat Alphia zich ook zoo maar niet in den hoek liet drukken en het aantal vrije schoppen was dan ook groot De thuisclub begon zenuwachtig en het duurde vrij lang eer men was ingespeeld. Toch moest de keeper der gasten het eerst handelend optreden, waarna ook Vet in actie moest komen Beide doelwachters toonden zich echter betrouwbaar en wisten om beurten gevaar te voorkomen. Wad- dinxveen was iets sterker, ook al doordat Alphia een meer afwachtende houding aannam. Haar voorhoede kon echter maar niet op dreef komen. Schellingerhout -kwam in botsing met een zijner clubge- nooten, waarna hij den geheelen wedstrijd zwak speelde. De botsing was blijkbaar nogal aangekomen. Men dacht reeds aan een puntlooze eerste helft, toen een der backs van Waddinxveen den bal met de hand wegsloeg. De penalty werd door De Jager onhoudbaar ingeschoten, zoodat Alphia met de rust een 1—0 voorsprong had. In de tweede helft kwam Alphia's voorhoede er wat beter in. doch de wijze waarop de Waddinxveensche defensie trachtte stand te houden, deed de spelers nogal eens terugschrikken. Toch nam Alphia het spel meer en meer in handen. D? halflinie der bezoekers moest nu gere geld haar aandacht aan de verdediging schenken, waardoor haar voorhoede ge deeltelijk werkloos moest blijven. Haar aanvallen werden nu regelmatig door de steeds beter spelende Alphia-halflinie en achterhoede afgeslagen, doch de voorhoede der Oranjehemden zag geen kans door de robuste Waddinxveensche verdediging heen te dringen. Toch zag Alphia tenslotte haar volhouden beloond toen Zwaan een zuivere pass naar Britsemmer gaf, dje snel door liep en vanaf de doellijn met een omhaal de bal precies tusschen paal en keeper door in het net schoot. Alphia won dezen strijd, hoewel beneden haar kunnen spe lend. Waddinxveen hebben we wel eens beter zien spelen. V. C. S. T—ROODENBURG 0—4. De zware uitwedstrijd tegen de Hage naars is een fraaie 40 overwinning ger worden. Over alle linie's was Roodenburg ster ker, vooral de halflinie der blauw zwartën was in vorm. Als scheidsrechter Dhondt beginnen blaast, trapt V.C.S.T. met wind en zon mee af. De eerste 5 min. zijn geheel voor de gastheeren doch dan raakt Roodenburg ingespeeld en het is Siera die doelpunt. 01. Door dit succes aangemoedigd, blijft blauw zwart sterker doch talrijke kansen worden gemist en daar ook de V.C.S.T. aanvallers het niet verder dan de backs brengen wordt er voor de rust niet meer gedoelpunt. Na de rust met wind mee is Rooden burg direct sterker.. De vleugelspelers zet ten telkenmale goed voor doch voorloo- pig houdt de thuisclub stand. Ook de zwart witte voorhoede zit niet stil doch de blauw zwarte backs vormen een groot struikelblok zoodat keeper v. d. Steen er maar weinig aan te pas hoeft te komen. Na 20 min. spelens wordt een handig doorzetten van Nieuwenhulzen beloond. Met een overwinning in het vooruitzicht speelt Roodenburg enthousiast verder. Veel wordt er geschoten doch de zwart witte keeper keert alles, totdat Peter een afgemeten pass geeft welke de rechts binnen benut 03. Prachtig stuwt de halflinie de voor hoede op. Een zeker doelpunt slaat een back hands. Trouwee benut de strafschop onberispelijk, 04. Zoo komt het einde en plaatst Roodenburg zich op de zesde plaats. o H.D.V. II—U.V.S. II 1—5. De U.V.S.-reserves hebben het seizoen besloten met een groote overwinning op de groen-witte Hagenaars. De wedstrijd zelve was vrij slap. Mede doordat U.V.S. het kampioenschap reeds binnen had, werd deze kamp vrij gemakkelijk opgeno men en bereikte zij zelden een peil van middelmatigheid. Deer dit zeer onproductieve spel brak de rust dan ook aan met blanken stand. (0—01. Toen na de rust Beekman met 2 goede doelpunten de score had geopend kwam er even wat meer vuur in maar even spoe dig was dit weer verdwenen. Hoofdzakelijk werd er op het middenveld gestreden. Ach tereenvolgens wisten toen Onvlee en Hen driks den stand op 4—0 te brengen. Zeer spcadisch waren de Haagsche aanvallen en c' ::e enkele werden neg door Bosboon c afgeslagen. Even voor tijd wisten beide pariijen nog eenmaal het net te vinden alzoo de stand op 51 brengend. De lei ding van den heer Hokke paste volkomen in het kader van deze match. UTRECHT II—BODEGRAVEN II 4—1. De tweede Paaschdag is nu eenmaal voor vele voetballers een uitgaansdag en zoo kon men dan ook zien, dat hel team dat onder den naam van Bodegraven II den uitwedstrijd tegen Utrecht II speel de, behalve aanvoerder B. Vermeulen uit sluitend spelers van Bodegraven III en Boaegraven IV bevatte. Het valt ons dan ook werkelijk nog meer, dat deze ploeg met .vrij bescheiden cijfers in Utrecht sneu velde, terwijl de 41 zege voor Utrecht eerder geflatteerd dan verdiend is. De thuisclub nam vrij spoedig de leiding om 5 minuten later haar voorsprong tot 20 te vergrooten. Het spel van beide ploegen wat nu volgde was vrij onbeteekenend en doelpunten bleven dan ook uit. totdat 10 minuten voor de rust Utrecht uit een door braak de score tot 30 verhoogde. Had in de eerste speelhelft de roodzwarte mid denvoor door te lang treuzelen enkele op gelegde kansen om zeep bracht, ook in de tweede speelhelft zou hem dit tweemaal overkomen. Toch was in deze tweede helft het spel van Bodegraven aanmerkelijk be ter. Vooral de verdediging was er goed in, doelman Veelenturf weerde zich kranig en invaller Rijkaart toonde zich naast aan voerder Vermeulen een goed speler. Steeds beter kwamen de gasten er in en het doel punt, dat de vierde elftal speler van der Wilt met een ver schot na een half uur spelen scoorde, was slechts een matige be looning voor het overwicht van Bodegra ven. Ook na dit doelpunt behield Bodegra ven het beste van het spel, doch moest ten slotte toch toezien, dat de thuisclub uit een goed opgezetten aanval het vierde doelpunt scoorde en daarmede aan alle onzekerheid een einde maakte. De prettige en sportieve strijd werd door scheidsrech ter van der Laan op voorbeeldige wijze ge leid. o EXCELSIOR—LIERSCHE SPORTCLUB. De Belgen winnen verdiend met 51. De L.V.V. Sportman heeft ter gelegen heid van haar jubileum den Leidschen SDortenthousiasten een Internationalen voetbalwedstrijd tgeoffreerd. waarvan gis teren dankbaar gebruik werd gemaakt. Een groot aantal bezoekers was opgetrokken om den bekenden Belgischen internatio naal Voorhoof in de Liersche S. K. tegen de Rotterdamsche eerste klasser Excelsior aan het werk te zien Aanvankelijk was het een aardige wedstrijd met geilik op gaand spel waarin vrij goede staaltjes voetbal werden geboden en waarin voor de rust de Belgen de leiding konden nemen, die echter heel in het begin der tweede helft na een goeden aanval van Excelsior werd teniet gedaan. 11. Na den zwaren wedstrlid van Excelsior oo len Paaschdag tegen Feijenoord echter kon zii het snelle spel tegen de uitstekend spelende Belgen niet volhouden en spoedig namen laatst genoemden het spel dan ook vrijwel ge heel in handen. Keurig ging het telkens met korte tikjes, afgewisseld met verras send open spel. op het doel der Rotter dammers af en slechts de in keurigen stijl keepende doelman Jongste in het Rotterdamsche doel heeft voor Excelsior een zeer groote nederlaag voorkomen. Toch wisten de Belgen nog vier maal on houdbaar voor Jongste het net te vinden, zoodat het einde kwam met een verdiende 51 zege der Belgen. o BOSK. BOYS—F. C. CONCORDIA 1919. Evenals vorige jaren, heeft het bestuur van Boskoopsche Boys op den 2en Pink sterdag e.k. een internationalen voetbal wedstrijd georganiseerd. Het le elftal van de Boys zal dan een ontmoeting hebben met de zeer sterke Duitsche club „F. C. Concordia e.v. 1919, Goch". LUGDUNUM II KAMPIOEN le KL. L.V.B. Door een 5—1 zege op L.F.C. III. Door haar laatsten wedstrijd tegen L.F.C. III met 51 te winnen, is het Lugd. II gelukt beslag te leggen op het kampioenschap der 1ste kl. L.V.B.Zon dagcompetitie. Na een buitengewoon span nend competitie-verloop, waarin aanvan kelijk Rouwkoop de beste papieren had, kwamen door een .onverwachte nederlaag der V oorsc h ote n are ri tegen Sportman belde candidaten gelijk, doch tevens schiep Sportman,zich zelf een goede kampioens kans, die 'nog vergroot werd. toen Sport man er in slaaide dè groen-witte reserves op eigen terrein een 3—2 nederlaag toe te brengen. Er restten Lugd. II nadien nog 4 wedstrijden, die alle gewonnen moesten worden, om tenslotte als no. 1 te eindigen. En ze zijn alle gewonnen met de buiten gewoon fraaie doelcijfers van 26 voor en 2 tegen doelpunten. De wedstrijd die ten slotte de beslissing bracht was spannender dan de uitslag zou doen vermoeden. Immers eerst 20 minuten voor het einde kon groen wit uit een strafschop de leiding nemen, nadat voor dien het L F.C.-elftal met kee per de Wetering aan het hoofd met de grootste hardnekkigheid weerstand had geboden. Ondanks het feit dat de L.F.C.- doelman uitstekend werk verrichtte moest hij ten slotte door de Roo 2 x en de Lange (2( nog vier malen visschen, terwijl L.F.C. een tegenpunt wist te maken. Het einde kwam derhalve met een 51 overwinning voor Lugdunum II. Na afloop heeft de heer Teeuwen, na mens het bestuur de spelers gehuldigd en aanvoerder Goddijn bloemen aangeboden. Het 7e elftal bood bij monde van aan voerder J. Breedeveld eveneens bloemen aan, een sympathieke gedachte, welke op hoogen prijs werd gesteld. Ook L.F.C. en Rouwkoop boden hun gelukwenschen aan evenals de heer Velthuyzen (Leidsche Boys). Aanvoerder Goddijn dankte alle sprekers met een toepasselijk woord. Na afloop bleef men nog eenige uren gezel lig bijeen waarbij het prettig toeging. Het lid W. v. Deventer bracht een gloednieuw kampioenslied ten gehoore dat luide werd meegezongen. Al met al een prettig be sluit van een spannend seizoen. D.S.O. I—ARCHIPEL I 2—2. D.8.O. heeft Blijleven als Invaller voor v. d. Burg. Het begin ls voor Archipel. Na een kwartier is het een heen en weer getrap voor het D.S.O.-doel, waaruit ten slotte de linksbinnen der gasten doelpunt, 01. Dan is D.S.O. even sterk ln de meer derheid en na een half uur benut Dul- venbode een mooie kans, 1—1. De vreugde is van korten duur. Bij een aanval der gasten krijgt de rechtsbinnen den bal en met een pracht schot geeft hij zijn club opnieuw de leiding. Na de thee is D.S.O. direct in den aanval. Na 10 minuten krijgt D.S.O. een vrijen schop. Dontje scoort met een pracht schot 2—2. Belde partijen probeeren het winnende doelpunt te ma ken. Eenmaal denken wij, dat D.S.O. dit zal gelukken als Dontje een mooien voor zet geeft; maar het is De Hertog, die van drie meter hoog over schiet. Het laatste kwartier ls D.S.O. sterk ln de meerder heid, maar tot doelpunten komt het niet meer. De wedstrijd van D.S.O. II ging niet door omdat Rouwkoop IV niet was opge komen. o ROODENBURG II—ZUIDERKW. I 1—2. Reeds ln de eerste vijf minuten geeft Kapaan door goed doorzetten Zuiderkwar tier de leiding. Hoewel Zuiderkwartier in het offensief blijft weet Roodenburg door stug verdedigen verdere doelpunten te voorkomen. Even voor de rust weet Roo- denburg's midvoor na een scrimmage voor het doel waarbij de bal 4 maal door Grif fioen gekeerd wordt, té doelpunten. (1—1). Na de rust het zelfde spelbeeld. Na 20 minuten geeft Houps een mooie pass tus schen de backs door en Kapaan geeft met een laag schot Zuiderkwartier opnieuw de leiding. (12). Het spel wordt onnoodig ruw, waartegen de scheidsrechter onvol doende optreedt. Vijf minuten voor het einde een mooie kopbal van den Rooden burg midvoor, doch deze gaat juist over de lat. Met Zuiderkwartier ln den aanval komt het einde. LUGDUNUM VI—L. F. C. V 4—3. Reeds kort na het begin hadden beid» partijen het net gevonden (11), waarna na de Kruis met tweede goede goals Lugd. een 31 voorsprong bezorgde. Nog voor de rust bracht LFC den stand op 32 te rug om kort na de thee den gelijkmaker te scoren (33). Een minuut voor het einde hergaf Smit uit een strafschop Lugdunum andermaal de leiding (43), waarbij het bleef. LUGDUNUM Vm-L. BOYS III 3—3. Hoewel de groen-wilten aanvankelijk een 30 voorsprong hadden. Hepen de hard werkende Boys dezen achterstand geheel ln (3—31. Verdere Lugdunum-uitslagen waren: UVS V—Lugdunum V 12; Tona III Lugdunum VII 41; Lugd. IX—LDWS IV 1—8; Jun.: Sportman (B)Lugdunum 59; Nleuw-Vennep ILugd. IV 2—2. SPORTMAN III—L.D.W.S. III 3—3. Sportman weet kort na den aanvang het net reeds te vinden. (10).. L.D.W.S. maakt echter spoedig gelijk. (11). Voor de rust wordt er niet meer gescoord. De tweede helft begint met een overwicht der thuisclub en spoedig heeft de rechtsbuiten succes. (21). Als dan weer L.D.W.S. ten aanval trekt, laat de keeper de bal vallen en het is 22. Nogmaals scoort L.D.W.S. door den rechtsbinnen. 32. Als Sportman gelijk heeft gemaakt, fluit scheidsrechter Hoogervorst voor de laatste maal. o ALPHEN IV—D. S. O. II 6—3. Al spoedig ls het door v. Dien I0. Even later maakte dezelfde speler er 20 van. Even spoedig is het ook weer gelijk, als de midvoor doorloopt en keihard doel punt. 21. Uit een algemeene aanval van de gasten zette de rechtsbuiten voor en de linksbuiten schiet ln, 22. Dan is het Alphen dat verwoed aanvalt, Kok maakt er met een vèr schot 32 van. Ook van Dien weet nog eens te doel punten, na vele kansen teloor hebben laten gaan (42). Na de hervatting zorgt Roest dat de voorsprong vergroot wordt door een hard schot ln te zenden (52). Nadat D.S.O. er 5—3 van heeft gemaakt, doelpunt v. Dien wederom, zoodat het einde met 63 voor Alphen komt. AALSMEER I—S.A.V.M. I 2—0. Nu Aalsmeer ook dezen wedstrijd weer gewonnen heeft, ls het kampioenschap bijna een feit geworden. Met nog twee wedstrijden te spelen, behoeft Aalsmeer nog slechts twee punten te veroveren om den titel te behalen.' Dat wil dus zeggen: aan één overwinnig of twee gelijke spelen heeft het dus genoeg; ja zelfs met slechts één gelijk spel zou in het ongunstigste geval een beslissingswedstrijd noodigzijn. Doch zoover zal Aalsmeer het wel niet laten komen, ofschoon het vertoonde spel van de laatste weken Aalsmeer niet tot een kampioensploeg stempelt. Ook nu was het weer buitengewoon slecht; gelukkig voor Aalsmeer was het dat S.A.V.M. nog slechter speelde, zoodat de overwinning geen moment in gevaar was. Aanvankelijk ging het nog, maar toen al spoedig een flksche hagelbui het spelen nu juist niet aangenaam maakte, leek het of alle vuur bij beide partijen gebluscht was. De twee doelpunten waren echter fraai en werden beide door den middenvoor vóór de rust gescoord. Doch verder ls er ook van den wedstrijd niet veel te zeggen wat de moeite van het vermelden waard is. Wij zouden bijna zeggen, dat deze ontmoeting den naam van „wedstrijd" eigenlijk niet eens verdiende en zoo ooit, dan zal deze middag het zeer talrijke pu bliek wel erg onvoldaan naar huls zij'n gegaan. o DE VIER BONDEN BEKERWEDSTRIJDEN Op 17 Mei te Haarlem. De jaarlijksche wedstrijden van den Amsterdamschen, Noord-Holl., Haarlem- schen en Leidschen Voetbalbond om den Vier bonden beker worden te Haarlem gehouden op 17 Mei a.s. De Leidsche Voet talbond, die momenteel bekerhouder is. komt in den eersten wedstrijd uit tegen het vertegenwoordigend elftal van den Noord-Holl. Voetbalbond. o ZWALUWEN TEGEN GRASSHOPPERS. Op het Go-Ahead-terrein te Deventer speelden de Grasshoppers lsten Paaschdag tegen het Oostellik Zwaluwen-elftal. De verrichtingen van de bezoekers bleven ver beneden de verwachting. Na ruim een half uur spelen plaatste Wugerlnck den bal kalm in het verlaten doel. Na de rust maakten de Grasshoppers uit een hoekschop gelllk. Gistermiddag speelden de Grasshoppers in het Haagsche Zuiderpark tegen een Westelttk Zwaluwen elftal en zli wisten met 4—2 te winnen. Binnen twee minuten stonden de Zwitsers met 20 voor. Daar na ging de wedstrlid weer gellik op. Het einde kwam met een 42 zege voor de gasten. o WEDSTRIJDEN U.V.V. Morgenmiddag 3 uur speelt U.V.V. tegen een Tona comb, op het terrein van laatst genoemde. Dohderdagmlddag half 5 speelt U.V.V. op het Leidsche Boysterrein tegen de Rot terdamsche Broodfabriek. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN ELECTRO BOYS. Zaterdag speelde Electro Boys haar vijfden wedstrijd tegen A.A.S.V. en verloor deze met 26. Scheidsrechter Hillebiand leidde correct. B RIJNSE. BOYS I—NOORDWIJK I 2—1. Het eerste doelpunt wordt na 20 minu ten spelen gemaakt door de midvoor der gasten. Even voor de rust maken de Boys gelijk door een strafschop. Na de rust zijn de gasten direct in den aanval, maar vin den de verdediging van de thuisclub op haar plaats. Uit een der aanvallen van de R. B. maakt de linksbuiten het tweede doelpunt. Vinnig wordt verder gestreden, doch van beide zijden zonder resultaat. De heer Arnoldus leidde goed o ZUIDERKWARTIER III—D.S.O. IV 5—3. Zuiderkwartier begint goed en weet in het eerste kwartier reeds 2 doelpunten te maken, door Fasel en Haneveld. Even voor de rust maakt de linksbuiten van D.S.O. een tegenpunt. 2—1. Na de rust maakt Zuiderkwartier er binnen 20 minuten door Fasel. Haneveld en Vogt 51 van! Doordat Zuiderkwartier het wat kalmer op gaat nemen weet D.S.O. nog 2 doel punten te maken. o D. V. S. H—LUGDUNUM III 0—2. Een door beide partijen slecht gespeel de wedstrijd, waarin groen-wit door iets beter spel de zege wel verdiende. Voor de rust scoorde Dool met een 'oog schot (0II. Na de rust duqrde het tot 10 min. voor het einde voor Oudshoorn een der talrijke kansen benutte (02). Lugdunum in zal beter moeten gaan spelen. ZUIDERKWARTIER II—U.V.S. VI 1—3. De strijd gaat aanvankelijk gelijk op, totdat bU een doorbraak v. Bovenen, U.V.S. met een onhoudbaar schot de leiding geeft. (0—1). Zuiderkwartier houdt het spel te kort om succes te hebben. Na de thee vergroot de U.V.S.-midvoor uit een pracht-pass den voorsprong. Zuiderkwartier gaat dan beter aanpakken en met mooie open aanvallen wordt het U.V.S.-doel bestookt. Het gelukt dan ook om het verdiende tegenpunt te maken. 12. Weer vervalt Zuiderkwartier in het te korte spel, zoodat de achterhoede van U.V.S. gemakkelijk kan Ingrijpen. Bij een doorbraak doelpunt v. Bovenen ln bui- tenspelpositle. 13. Hiermede komt het einde. —o RIJNSB. B. I—VLUG EN VAARDIG 1—2. Gistermiddag werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld. De gastheeren telden 1 invaller. Er ontspon zich een vinnige strijd met de thuisclub ln de meerderheid. Na 20 minuten spelen weet de linksbinnen van R. B. te scoren Na de rust pakt V. en V. hard aan en neemt reeds na 5 minuien spelen de leiding resp. door de linksbuiten en de midvoor Hoe de Boys ook zwoeg den, de stand bleef 2—1 voor de gostoni De leiding was goed. Om 1 uur nam. speelden Rljnsb Boys nj tegen V. en V. II. Ruststand 0—2. Eind stand 23.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10