LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 8 April 1936 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crïsisnubücaties. Losse nummers van ons Blad U kunt er van op aan, dat het de beste artikelen en de beste zaken zijn, die regel matig in dit Dagblad worden geadverteerd. VISSCHERIJBERICHTEN. DE ALGEMEENE TOESTAND. De besprekingen te Genève. Flandin, Eden, Boncour en Titulescu zijn gezamenlijk naar Genève gereisd en hebben dus gelegenheid gehad om met elkaar in den trein alle vraagstukken nog eens door te nemen. Ook de Russische gezant tè Parijs Potemldn, die Lltwlnoff zal vervangen, was .iog van de partij. De diplomatieke medewerker van de Daily Telegraph schrijft naar aanleiding van de vandaag te Genève beginnende be sprekingen. dat, hoewel Italië geen lid is van de commissie van dertien, men toch als zeker kan veronderstellen, dat baron Alolsi als vertegenwoordiger van Mussolini ite Genève zeer nauw betrokken zal wor den bij de werkzaamheden der commissie. Groot-Britbannlë en Frankrijk zullen Italië waarschijnlijk vragen of het thans bereid is zyn opmarsch in Abessynië te staken. Daarby zal men Italië in een of anderen vorm te verstaan geven, dat men by het sluiten van een wapenstilstand met Abessynië de sancties jegens Italië zal opheffen. Men erkent, dat langdurige en moeiiyke onderhandelingen noodig zullen pijn om de voorwaarden voor een defini tieve regeling vast te stellen Volgens de Engelsche opvatting bestaat evenwel de eerste en belangrijkste taak er in het „afslachten van de in feite weer- looze Abessynsche bevolking" te doen eindigen. Indien baron Aloisl niet gemach tigd zou zyn, de kwestie van den Abessyn- sohen oorlog te bespreken, verwacht men, dat Madarlaga, de voorzitter der Commis sie van Dertien, die werd uibgenoodigd Mussolini te bezoeken, zich met instem ming der commissie naar Rome zal be geven. o BELGIË. Waarschijnlijke data der verkiezingen.' De Kamerverkiezingen zullen waar- schyniyk den 24sten Mei plaats vinden, die voor de provinciën den 7en Juni. o ENGELAND. Vredesfilm verboden. De censuur heeft de vertooning van een film van drie minuten, waarin persoon lijkheden uit alle klassen der maatschap pij hun zienswyze aangaande den oorlog uiteenzetten, en waarin aan het slot een beroep wordt gedaan op het publiek, bij de parlementsleden ten gunste van den vrede te intervenieeren, doen staken. Dit staken der vertooningen zal zeker nog tot verschil van meening leiden, zoo verklaar de de schrijver Wells reeds: „het zou een beieediging zijn een film van een dergelijk belang uit de circulatie te nemen". o SPANJE. PRESIDENT ZAMORA AFGETREDEN. Gisteren t>egon in de Cortes het debat over de vraag of het noodzakelijk was ge weest de vorige Cortes te ontbinden. Deze quaestle was vooral daarom van belang, omdat zy het aftreden van den president der republiek, Zamora, tot gevolge kon hebben. De centrum-party van Portela Valladares (die als minister-president het geincrimeerde ontbindingsbesluit heeft uitgevaardigd met medewerking van Za mora was van meening, dat het ontbin dingsbesluit gerechtvaardigd was. De hou ding van de andere party was onzeker Alle republikeinsche partijen zouden zich, heette het, aaneengesloten hebben om een tegencandidaat tegen Zamora te steu nen. zy schenen eenige vooraanstaande persoonlykheden, in het byzonder Sanchez Roman, voor hun plan te hebben gewon nen. Dit wees erop, dat de linkerzyde in de Cortes by de stemming over de al of niet noodzakeiykheid van de ontbinding van de vorige Cortes met „neen" zou stemmen. Martinez Barrio, voorzitter van de Cor tes, opende de zitting en maande de leden tot kalmte aan. De zitting wekte een buitengewone be langstelling; de tribunes waren overvol. Op de ministerieele banken was geen enkele minister aanwezig, hetgeen deed vermoeden dat de regeering zich bulten het debat zou houden. Eenige oogenblikken vóór de opening der zitting dienden de leiders van dc tot het Volksfront behoorende partyen een voorstel in, waarin de Cortes verzocht wor den te vetklaren, dat de op 7 Januari 1936 plaats gehad hebbende ontbinding niet noodzakelyk was. Indien dit voorstel met een absolute meerderheid van stemmen zou worden aangenomen, zou dit ipso facto met zich brengen, dat de president der republiek aftrad. Vervolgens deelde Idalecio Prieto (socia list) mede, dat een der groepen bezig was een voorstel op te stellen, hetwelk een basis voor de besprekingen zou kunnen vormen. Hy verzocht daarom den voorzit ter de zitting te schorsen, waarin deze toe stemde. Na hervatting der zitting waren zeven ministers in de regeeringsbanken versche nen. De griffier las het door het Volksfront opgestelde voorstel voor. Er ontspon zich een discussie tusschen Ventosa (Regiona- üstlsche Liga) en den voorzitter over de noodzakeiykheid van het aanwyzen eener commissie voor de bestudeering van het voorstel van het Volksfront. Barrio be streed de noodzakeiykheid hiervan. De Cortes verwierpen Ventosa's voorstel; w -®k?clien stemden tegen, de Ceda ont- .?h'. ^rwyl een dertigtal agrariërs, regionalistische Catalanen en progressisten voor stemden. ,,„Daarn llati de stemming over een motie van wantrouwen plaats. Deze motie van wantrouwen werd aangenomen met 238—5 stemmen. Daarmede was dus het aftreden van Zamora een feit! President van de Cortes, Martinez parrio, zal zich belasten met de leiding ad ïuenm van de zaken van den president der republiek. ®e,239 stemmen, die den president ten ai hebben gebracht behoorden aan het volksblok. bestaande uit de commu- ..«xHM'-democraten, Catalaansche terzijde, republikeinsche actie en linksch-republikeinen. De oppositie bracht vyf stemmen daartegenover uit, terwyi de action pouular. en de beide monarchisti sche partijen zich van het uitbrengen van stemmen onthielden. Zamora. Artikel 81 van de grondwet bepaalt ten opzichte van het onderhavige geval het volgende: Ingeval van een tweede ont binding van het parlement bestaat de eerste daad van de nieuwe Kamer er in, de noodzakeiykheid te onderzoeken van de ontbinding der vorige Cortes. Mocht daar bij de absolute meerderheid zich tegen die ontbinding uitspreken, dan sluit dit de afzetting van den president der republiek in zich op. De voorzitter van de Cortes is door de grondwet aangewezen ad interim den pre sident der republiek te vervangen. Nieuwe verkiezingen voor een president moeten binnen acht dagen worden uitgeschreven en binnen 30 dagen daarna gehouden wor den. Tot dit doel worden door evenredig, ge- helm en direct kiesrecht evenveel „com- promisarios" gekozen als er leden in de Cortes zijn. Deze vertrouwenslieden leg gen dan. tezamen met de afgevaardigden de eigenlyke presidentsverkiezing ten uit voer. Zamora schynt nog een beroep te wil len doen op het gerecht voor constitutio- neele garanties en derhalve heeft hij het bureau van de Cortes verzocht een ge schreven proces-verbaal van dë stemming te verstrekken. Veel kans op.succes is er echter niet. De Cortes kwam na een lang durige onderbreking weer byeen. Jimenez de Asua bracht het verzoek van Zamora aah de Cortes over. Vervolgens legde Mar tinez Barrio den eed op de grondwet af, waarna de Cortes tot 15 April werd ver daagd. Algemeen wordt verwacht, dat het ka binet heden af zal treden, doch dit zal zuiver protocolair zijn, niemand verwacht, dat Barrio het ontslag van Azana zal aanvaarden. Toch is het mogelyk, dat Azana van de gelegenheid gebruik zal ma ken eenige wijzigingen in zijn kabinet aan te brengen. De rechterzyde vreest, dat Se Meerder heid van de ..compromisario" communist of socialist zullen zyn en sommigen gaan zelfs -zoo ver te veronderstellen, dat de nieuwe president een socialist zal zyn. Als nieuwe president worden de namen genoemd van Sanchëz Roman, natlonaal- republikein, Martinez Barrio, republi keinsche unie en Besteiro, gematigd so cialist De ten val gebrachte president der Spaansehe republiek Niceto Alcala Zamora werd in 1866 in Andalusië geboren en is dus zeventig Jaar oud. Hij studeerde in de rechten, werd ad vocaat en sloot zioh aanvankelyk aan by de liberale monarchistische partij. In 1900 werd hij voor de eerste maal als afgevaardigde van het district La Carolina in de Cortes gekozen, waar hy al heel spoedig de aandacht rok door zijn groot redenaarstalent en de vertrouwensman werd van den liberalen leider, graaf Roma- nones, die hem tot tweemaal toe belastte met de portefeuille van oorlog, voor het laatst in December 1915. Tijdens den oorlog kwam er evenwel een verwydering tussdhen beide staatslieden, daar Romanones zich uitsprak voor aan sluiting van Spanje bij de Entente, terwyl Zamora onvoorwaardeiyke neutraliteit verlangde. Zamora was een felle vyand van Primo de Rivera, onder wiens dictatuur hy het hard te verduren heeft gehad, doch ook met de latere regeering-Berenguer lag hy voortdurend overhoop. Tot aan het najaar van 1930 bleef hy monarchist en ging daarna over tot de republikeinen, om daar reeds terstond een leidende positie in te nemen. Hij was het, die voor den mislukten Decemberputch in 1930 als „president van de Spaansehe republiek" het manifest onderteekende, waarin het volk werd op geroepen, om de monarchie te vernietigen. Na de onderdrukking van dezen putsch stelde, hy zich vrywillig ter beschikking van de politie en werd overgebracht naar de Madrileensche modelgevangenis, waar ook de overige revolution n a ire leiders wer den opgesloten. De gevangenen werden daar met groote voorkomendheid behandeld en mochten van den kerker uit hun partijen blijven leiden. Kort voor de benoeming van het kabi- net-Aznar zond de koning Sanchez GUerra naar Zamora om met hem te onderhande len over de vorming van 'n liberale regee ring doch plotseling bedacht Alfonso zich en sloeg een anderen weg in. Den 23sten Maart 1931 werd Zamora toen tezamen met de republikeinsche leiders Maura, De Los Rios en Caballero wegens hoogverraad voor den oppersten krygsraad veroordeeld tot een gevangenis straf van zes maanden, nadat de procu reur-generaal vyftien jaar tegen hem ge- eischt had. Toen daarop den 14en April 1931 de ge meenteraadsverkiezingen voor drie-kwart anti-monarchistisch uitvielen, de republiek werd uitgeroepen en de koning het. land verliet, vormde Camera den 15°n April 1931 een provisorische revering. Toen de Kamer den lldcn October 1931 de anti-godsdicr "uige wetten aannam, maakte Zamora pl-.ats voor Azana, die hem in November v—i- el zelfde Jaar het presidentschap der publiek aanbood, hetwelk hy aanvaaidde. HAARLEMMERMEER. Zes gouden echtparen. Het echtpaar Dirk Oor (72 j.) en Haasje Maarse (76 j.)wonende te Haarlemmer meer aan den Aalsmeerderdijk viert heden zyn 50-j. echtvereeniging. Vrienden en bekenden hebben niet stil gezeten om dezen nog krassen oudjes een onvergeteiykem dag te bereiden. Aan biy- ken van belangstelling, ook van de zyde van den burgemeester, zal het hun wel niet ontbreken. Verder hopen in deze gemeente binnen kort nog vijf echtparen hun 5.0-jarige echtvereënlging te herdenken en wel: Op Dinsdag, 28 April a.s. het echtpaar Cornells Christiaan van den Heuvel (77 j.) en Anna Verkuijl (73 j.), wonende aan den Eugenie Prevlnaireweg te Nieuw- Vennep. Deze echtelieden wonen reeds meer dan 60 jaren in dezen polder; zy zyn dé ouders van het bekende lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, den heer Chr. van den Heuvel. Op Donderdag, 30 April as. het echt paar Jacob Weber (72 J.) en Maartje Boon (72 j.)wonende aan den Fortweg te Hoofddorp. De heer Weber heeft vanaf zijn geboorte in den Haarlemmermeer polder gewoond. Op Dinsdag 5 Mei as. het echtpaar Jan van Ophem (76 j.) en Anna Wassenberg (73 J.)wonende aan den Vyfhuizerdyk te Vijfhuizen. De heer van Ophem woont eveneens vanaf zyn geboorte in dezen polder. Op Donderdag 14 Mei a.s. Marinus Oomen (75 j.) en Wilhelmina Bastiana de Bruin (73 jwonende aan de Venne perstraat te Nieuw-Vennep, die beiden ook ongeveer 50 jaren bewoners van dit dorp zyn geweest. Op Donderdag 21 Mei a.s. Alixander van der Mooren (76 j.) en Aagjë Links (75 j.), wonende aan den Sloterweg te Hoofddorp, die ongeveer een halve eeuw in Haarlemmermeer hebben gewoond. Bovengenoemde echtparen zijn allen te Haarlemmermeer gehuwd en over het al gemeen nog kras. Willem de Koning In zyn woning aan den Kruisweg te Hoofddorp is op byna 82-j. leeftijd over leden de heer Willem de Koning, een bekend ingezetene dezer gemeente, die byna 70 jaren in Hoofddorp heeft ge woond en de wordingsgeschiedenis van den Haarlemmermeerpolder byna geheel heeft meegemaakt. Gedurende tal van jaren heeft hy het korenmolenaarsbedryf uitgeoefend in de midden in Hoofddorp staanden grooten windkorenmolen „De Eersteling", de eer ste molen, die in 1856 in Haarlemmermeer werd gebouwd, nog in uitstekendeh staat verkeert en de omgeving ter plaatse nog tot een aesthetisch geheel maakt. o HILLEGOM. Mevrouw Payens-Kamphuis t Alhier is overleden Payens-Kamp huis. echtgenoote van den directeur van het Ga^- en Waterbedrijf De overledene is meer dan 25' iaar oenningmeesteres gewe'est vamde Hil'.egomsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose in welke UIT HET VERRE OOSTEN. Het Russisch-Mongoolsch verdrag. In de Russische bladen wordt thans de tekst gepubliceerd van het protocol, dat tusschen Sovjet-Rusland en Buiten- Mongolië op 12 Maart j.l. is onderteekend. Hierin staat o m. dat de regeeringen van Rusland en van Buiten-Mongolië be sloten hebben in dit protocol het gentle men-agreement te formuleeren dat sedert 27 November 1934 tusschen haar bestond en dat voorzag in wederzydsche onder steuning met alle middelen, ten behoeve van voorkoming van het gevaar eener militaire agressie benevens een weder zydsche assistentie en ondersteuning in geval van een aanval van een derde zijde op de Sovjet Unie of op de Mongoolsche volksrepubliek. Het protocol bepaalt dan. dat ln geval van een dreigenden aanval de beide re geeringen onmiddellijk den ontstanen toestand gemeenschappelijk zullen óver wegen en alle maatregelen zullen nemen, die ter bescherming van de veiligheid harer gebieden noodig mochten blijken. Be'de regeeringen verplichten zich bij een aanval od eéh van beiden elkander iedere, ook mi'itaire hulp te bieden. De troepen van een der partijen die zich na wederzüdsche overeenkomst ter nako ming van het bovenstaande oo het gebied van de andere cartit zouden bevinden, zullen, zoodra dit onnoodig is geworden, or verwijld weer teruggetrokken worden. Het protocol is in het Russisch en Mon goolsch opgesteld. Beide teksten hebben gelijke geldigheid. Het protocol wordt bl1 onderteekening van kracht en zal van dat oogenbllk af tien jaar van kracht, blijven. De minister van buitenlandsche zaken te Nanking heeft den Japanschen consul- generaal verzekerd, dat er geen enkel ge heim bondgenootschap tusschen de Chi- neesche regeering en Moskou bestaat, functie zij zeer veel arbeid heeft verricht en aller achting had verworven. Zii ver vulde mede eenige functies in R.K. chari tatieve vereenlgingen. De Emmabloem-collecte wordt hiet op Woensdag 15 April as gehouden. De nagedachtenis van de overleden penning meesteres kan geëerd worden door de collecte krachtig te steunen. De vereeniging heeft te kampen met sterk verminderde subsidie. De moedercursus, die georganiseerd werd door de ol. Ver. tot bestrijding der tuberculose en gegeven is door Zuster Reidsma Provinciaal huisbezoekster voor de kinderhygiëne. is in de zaal van het Nutsgebouw gesloten. Het aantal cursisten bestond uit 82 dames, die zeer getrouw den cursus gevolgd hebben. Zuster Reid sma zeide zeer voldaan te zlin over de trouwe opkomst en de belaneste'line Deze bleek o m. uit vraeen die na elke voor dracht gesteld en bpentwoord ziin Mevr v. d. Voorn dankte namens de curs'sten voor het onderricht en mevr. van Dril bood mede namens de dames een prachtig bloemstuk aan. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderycentrale maakt bekend, dat ten aanzien van de kalveren, waarvan het aanhouden door een identiteitsbewys gedekt dient te zyn. met Ingang van 1 Mei 1936 als laagste ge- wichtsgrenzen zullen gelden: voor wel of niet gecastreerde stierkal veren 60 K.G. voor vaarskalveren 100 K.G. Mitsdien wordt den veehouders ln hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den voornoemden datum de aangege ven gewichtsgrenzen zullen hebben be reikt, ten spoedigste ter schetsing aan te bieden, indien dit nog niet is geschied. 1714 De heer Vooren. secr. der T.B.C.-ver- eeniglng wees op de T.B.C.-vereeniging die steun noodig heeft en weldra bij de Emmabloem-collecte krachtig gesteund kan worden; op het consultatiebureau voor zuigelingen, welks bestaan bedreigd wordt door de sterke vermindering der subsidies; voorts op het consultatiebureau voor de T.B.C.-bestrijding en den schoolartsen- dienst. Wat hier nog ontbreekt is een vereeniging voor uitzending van zwakke kinderen naar vacantie-kolonies. HU beval de oprichting ter overwegingaan HU be sloot met de mededeeling van sterk ver minderde sterftecijfers onder kinderen, in plaatsen, waar de kinderhygiëne ped ver zorgd is Zuster Reidsma dankte ten slotte voor de vriendelijke woorden' en het geschenk, KATWIJK AAN ZEE. ZILVEREN JUBILEUM COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. VijL jubileerende bestuurders gehuldigd. In „Casa Cara" alhier werd de 25ste jaar vergadering der Coop. Boerenleenbank ge houden, waarvoor groote belangstelling bestond. Geen plaatsje in de zaal bleef on bezet. De voorzitter de heer L. Kruyt open de de samenkomst en wenschte de leden, bestuur, den'raad van toezicht en den kas sier geluk met 't vyf-en-twintigjarig be staan. Spr. memoreerde 't feit, dat de hee- ren N. Guyt. J. v. d. Marei en C. v. d. Rhee als bestuurslid en H. Haasnoot en L. Kruyt als lid van den raad van toezicht gedu rende die kwart-eeuw de bank hebben be stuurd. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd, waarna de kassier het finan cieel verslag uitbracht, waaruit wy het vol gende aanstippen (de tusschen haakjes ge plaatste getallen geven de overeenkom stige cijfers aan over 't 'eerste boekjaar) aantal leden 375 (63). posten dagboek 4627 (179), aantal spaarboekjes 1432 (15), spaar gelden f.850772 (f.5295), omzet f.2565398 (f.7537), winst f. 5169,89 (f. 1.73), reserve fonds f. 50544,73"/; (f. 173). De heer J. v. d. Luit bracht als- oudste lid 'der k'as-commissie gunstig rapport uit over 't gehouden beheer. Hierna werden rekening en verantwoording door de ver gadering goedgekeurd. Onder het ronddienen van verv'erschin- gen hadden nu de periodieke verkiezingen plaats. Aan de beurt van aftreden waren de volgende heeren: G. van Duyn, lid van 't bestuur, L. Kruyt, lid van den raad van toezicht, A. Haasnoot Azn. en A. van den Oever, plaatsvervangende bestuursleden. Alle aftredenden werden reeds by eerste stemming herkozen. In de kascommissie over 1936 werden benoemd de heeren D. J. Kleen en J. Arnoldus, tot plaatsvervangers de heeren A. Verdoes en A. Haasnoot Gz. Een bestuursvoorstel om 't huishoudelyk reglement in dezen zin te wyzigen, dal de convocatie voor de algemeene vergadering voortaan zal geschieden én door convoca- ten èn door een advertentie, werd by occl. aangenomen. De secretaris bracht nu een gedetail leerd verslag uit over de oprichting en de geschiedenis der bank. De Boerenleenbank werd in 't voorjaar van 1911 opgericht op initiatief der Ver. voor Bloembollencultuur te dezer plaatse. Het bestuur bestond toen uit de heeren I. Haasnoot Nzn., D. Parle- vliet, N. Guyt, J. v. d. Marei en C. van der Rhee; de Raad van Toezicht uit de hee ren H. Haasnoot, L. Kruyt en A. Ouwehand. De heer P. Haasnoot Nz. werd in 1913 ver vangen door den heer D. B. Parlevliet, de heeren D. Parlevliet en A. Ouwehand wer den respectievelyk in 1929 en 1931 door de heeren G. v. Duyn en P. v. Rijn vervan gen. In 1929 trad de tegenwoordige kas sier de heer Veltkamp in functie; in het zelfde jaar werd 't tegenwoordige bankge bouw in gebruik genomen, 't Verslag ge waagde verder van den aangenamen geest, die gedurende deze kwart-eeuw steeds in de bestuursvergaderingen heerschte en ein digde met den wensch. dat de Allerhoogste ook verder de bank met Zijn zegen moge kronen! Een warm applaus volgde op dit verslag, Het bestuurslid de heer G. van Duyn richtte hierop een harteiyke toespraak tot de jubileerende bestuurders, welke hy elk afzonderiyk schetste in hun verdiensten voor de bank. Hij stelde voor deze heeren als-bewys van erkentelykheid een blijvend aandenken aan te bieden, welk voorstel unaniem werd aanvaard. Nog vele andere personen voerden het woord, waarna men nog lang feesteiyk byeen bleef. De voorzitter sloot hierop deze gezellige byeenkomst. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, 'Katwijk aan Zee. NOORDWIJK AAN ZEE. AANLEG WANDELWEG NAAR KATWIJK ZEE. Door de Zuidduinen. Krachtens raadsteslu't is een aan gemaakt met den aanlez van een wand weg ter breedte van 2"/i M door de Zun duinen aansluitende aan het bebouwde gedeelte van de badplaats naar Katwijk aan Zee. Een bestaande verbinding van mul zand was feitelijk onbruikbaar e% werd dan ook zelden benut, terwyi- hel strand zelve, in verband met eb en vloed ook niet steeds goed begaanbaar is. De nieuwe wandelweg die aan een 20 tal werkloozen werk biedt gedurende een 6 tal weken, wordt in werkverschaffing aangelegd en zal zeer zeker een groote aanwinst blijken voor de velen, die de schoonheid van het duinlandschap op priis stellen. Voor de badgasten zal de weg stellig een groote aantrekkelijkheid zün! o OEGSTGEEST. Kleine zolderbrand. Hedenmorgen te kwart over acht is brand ontdekt op de zolder van de bui tenplaats „Mukashl"" bewoond door prof. E. in de Dorpstraat. De brand is ontdekt door de dienstbode mej. C. E., op een ge deelte van den zolder, welke dienst doet als bergruimte. Direct werd de brandweer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was onder leiding van den commandant den heer Rietveld. Intusschen trachtten de bewoners zelf den brand te blusschen met emmers wa ter. Dit werd overgenomen door de brand weer. Een gedeelte van den zolder en van het dak is uitgebrand, w.o. eenig meubi lair. De motorspuit behoefde geen dienst te doen. Oorzaak is vermoedelijk het broeien van kapok ln eenige kussens. o VEUR-LEIDSCHENDAM. In de jaarvergadering van de Chr. Oranjevereeniging „Juliana", werden goedgekeurd de jaarverslagen van secre taris en penningmeester. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. van Elswijk en gekozen in de vacature-Schwarts als voor zitter ds. Vermet. De heer T. Borst, een der oprichters der vereeniging, werd tot eere-voorzitter benoemd. -o- VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. van W. Zonneveld en W. M. Koot Willem, z. van G. J. Goemans en G. Bouthoorn Arie, z. van H. Boekhout en C. v. d. Bos Hendrik Nlcolaas. z. van K. M. Wolles- winkel en W. de Jong Gysbertus Joannes Jozeph, z. van R. van Aken en C. M. J. van Huik. Overleden: H. H. G. Wullings, 66 jaar. Lood der bevolking. Vertrokken: H, Deelman, naar Den Haag H. P. J. A. Henkus en gezin, naar Engeland A. Eggink. naar Noordwijk J. Luidner. naar Bussum M. A. Duymaer van Twist-Oorthuys, naar Lisse C. H. ■Puymaer-'Van Twist.-naar Den Haag C. ter Meer. naar Katwyk. IJMUXDEN, 8 April. 1936. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 1.201; Griet per kist van 50 KG. f.3012; Tongen per KG. f. 0.910.79; Groote Schol per kist van 50 KG. f. 28; Middelschol per kist van 50 KG. f.2720; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2016.50; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.182.50; Schar per kist van 50 KG. f. 124.40; Tongschar per kist van 50 KG. f. 3023; Roggen per 20 stuks f.228.50; Vleeten per stuk f. 1.35; Pie terman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 4.602.40; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 1712; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 15: Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f.1514; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 139.50; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.5423: Gullen per kist.van 50 KG. f. 1810.50; Lengen per stuk f. 21.13; Heilbot per KG. f. 10.72; Wyting per kist van 50 KG. f. 81.60; Koolvisch per stuk f. 0.650.12; Makreel per kist van 50 KG. f. 3.60. Aangekomen 5 stoomtrawlers: IJM. 77 met f. 1957; IJM. 16 met f. 4298; IJM. 89 met f. 1052; IJM. 147 met f. 1674; IJM. 161 met f.1062; 1 kotter E. 436 met f.414. En 7 loggers: KW. 29 met f.655; KW. 78 met f.734; KW; 77 met f.549; KW. 144 met f.429; SCH. 181 met f.855; SCH. 412 met f.371; SCH. 25 met f. 534. 471»te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 3de ltfst Trekking: van Woensdag: 8 April 1936 Hoog:e Prijzen 200.— 11282 100.— 3964 8500 19491 Pryzen van f 30. 245 545 607 629 854 1074 1136 1358 2115 2207 2319 2790 2860 3018 3146 3147 3404 3550 3589 3692 4056 4366 4555 4585 4606 5351 5477 5815 6102 6128 6299 6409 6466 6718 6981 7630 7671 8048 8365 8393 8989 8997 9400 9547 9566 9576 9828 10072 10114 10412 10485 10504 10614 10627 10885 10994 11313 11322 12559 12692 12778 12802 12836 12866 12900 13173 13437 13755 14447 14755 15248 15354 15545 15924 16031 16502 16506 16C45 17515 17713 18283 1.7331 13Ü75 19070 19785 19829 20018 20198 20229 20293 20307 20346 20611 20652 20482 20742 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7