Werk! LEIDSCH DAGBLAD Woensdag 8 April 1936 RECHTZAKEN. FINANCIEN. kKIJN/T IN OTTEREN RADIO Losse nummers van ons DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. (Vervolg van gisteren.) Na de pauze wordt het verhoor van den rij teaccountant Meyer voortgezet. Dit ver hoor levert weinig Interessants op. Een Juffrouw, die vroeger bevriend met verd. PI. was, komt dan voor het hekje. In October 1932 heeft zij op verzoek van verd. een briefje geschreven met verzoek een aantal obligaties uit te betalen. Zij gaf het briefje aan PI. de obligaties had ze niet gezien. In het briefje dat zij tee- kende stond dat zij 19 aandeelen bezat. In werkelijkheid had zij geen enkel aan deel. Donderdag hoort het hof de rest van de getuigen. De zitting wordt besloten met een ver hoor van de verdachten. De ex-directeur geeft toe te hebben ge weten, dat de P. voor de nummers ln het obligatleboek bcteekende, dat het stuk Paleisbezit was, maar het kon ook „payé" beteekenen. Op een vraag of er wel eens half ver brandde obligaties zijn aangeboden geeft verd. geen antwoord. Voorts ontkent verd. een deel van de opbrengst van de Winnipeg obligaties te hebben gekregen. Wel ontving hij geld, doch dat was PI. hem schuldig. Op een vraag van den pres. hoe het komt dat na verd. arrestatie geen aandeelen meer werden aangeboden, antwoordt verd. dat de bezitters angst hadden gekregen. Verdachte P. geeft toe de briefjes te hebben geschreven, waarin om uitbetaling van obligaties weid gevraagd en die met gefingeerde namen werden geteekend. Hij deed dit op verzoek van den ex-directeur. Verd. zeide in de meening te zijn dat ze goedkoop werden Ingekocht en ze dan voor 't volle bedrag aan het paleis werden aan^ebcdsn Hierna wordt de zitting tot Donderdag geschorst. DE MALVERSATIES TE AMBT HARDENBERG. Ook tegen den oud-burgemeester 2 jaar geëischt. Gistermiddag werd te Almelo de zaak behandeld tegen den ex-burgemeester van Ambt Hardenberg. Als eerste getuige werd gehoord de ge meente-secretaris J. W. Reeslnk. aan wien de burgemeester ook meermalen geld ter leen heeft gevraagd. Wanneer deze zelde zelf geen geld te hebben wees de burgemeester op de crisiskassen, die deze gem. secretaris onder zich had. Nadat ook nog de gemeente-ontvanger gehoord was, hield de officier requisitoir. Hij eischte tenslotte ook tegen den ex- burgemeester W. een gevangenisstraf voor den tijd van twee Jaar. Uitspraak over veertien dagen. DRAMA IN DONKER ROTTERDAM. Twaalf jaar geëischt. In een pand op den Schledamschendljk te Rotterdam is in den morgen van Zater dag 11 Januari j.l. een stervende vrouw aangetroffen, die aan snljwonden ln den hals was doodgebloed. In een andere ka mer van dit pand lag een man. die hevig uit belde polsen bloedde. Deze man was de 35-jarige varensgezel J. B., die eind December 1935 zijn intrek had genomen bij de 36-jarige vrouw E. G. B., in de buurt bekend als Miel. Vrijdagmiddag 10 Januari had Miel den varensgezel gezegd, dat hij moest verdwij nen en hy den volgenden dag zijn kleeren kon komen halen Zaterdagmorgen onge veer elf uur kwam de zeeman terug. BIJ de klaargelegde, gewasschen kleeren be vond zich ook een trommel, waarin een scheermes lag. In een vlaag van jalouzie opende de man het mes, en op de vrouw toeloopend. drukte hij haar op een stoel en drukte het mes in haar hals. Daarna trachtte hij ook de hand aan zichzelf te slaan, door de polsslagaders door te snij den. Gistermiddag heeft de varensgezel, die, na uit het ziekenhuis te zijn ontslagen, naar het huls van bewaring is overge bracht, zich voor de rechtbank te Rotter dam wegens doodslag te verantwoorden gehad. Naar de werkman M. H. M.. bekend als Lange Tinus, mededeelde, had deze al sinds 1929 relaties met Miel onderhouden en was met verdachte daarover twist ont staan. Verdachte antwoordde op vragen van den president, mr. J. G. Huyser, dat hy ervan overtuigd was, dat als Miel hechte vriendschap met Lange Tinus zou sluiten, zij voor dezen de kost zou moeten verdie nen. Dit vond verdachte zoo troosteloos, dat hij meende, dat de vrouw beter dood kon zijn, dan op zoo'n manier verder te moeten leven. Omdat het leven voor hem ook geen waarde meer had, had hij zich in de pol sen gesneden. Verdachte zelde, dat hij voor hij het misdrijf beging, niets had gedronken. Het O. M., mr. Meischke, was van oor deel, dat de Fransche en de Engelsche jury dezen verdachte ter dood zouden ver- oordeelen. Het ten laste gelegde ls zeer ernstig en spreker beschouwde verdachte als een gevaarlijk mensch De eisch luidde twaalf jaar gevangenisstraf wegens dood slag. De verdediger, mr. H. de Ble Jr., pleitte clementie. Uitspraak 21 April. DE KNOEIERIJEN BIJ DE O.H.I.M. De Rotterdamsche rechtbank deed heden uitspraak in de zaak van de O.H.I.M. De rechtbank achtte de ten laste ge laste gelegde valschheld ln geschrifte t. w. knoeierijen in de verlies- en winstrekeningen en de balansen ten aan zien van den gewezen president commis saris B en commissaris H bewezen. Zli werden reso. veroordeeld tot zes en vier maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en bovendien ieder tot een boete van f. 500 subs. 100 dagen hechtenis. Het O.M. had resp. vijf en drie maan den gevangenisstraf geëischt. „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederiandsche tandpasta. ]6g7 (Ingez. Med.i KASSIER UIT BARNEVELD VOOR DE RECHTBANK. Officier eischt drie jaar. De Officier van Justitie te Utrecht heeft naar de Tel. meldt, drie jaar gevangenis straf geëischt tegen den 53-jarlgen kassier J. G. K. te Barneveld, die zich te verant woorden had wegens verduistering van geldswaardige bedragen en papieren ten nadeele van verschillende Ingezetenen van Barneveld. De verduisteringen bellepen ln totaal 12.400 gulden. Bij zijn verhoor verklaarde verdachte, dat in de jaren 1932 en 1933 zijn zaak groote verliezen had geleden, in totaal ongeveer 70.000 gulden. Verschillende be dragen welke hem werden toevertrouwd had verdachte toch nog in ontvangst ge nomen. ofschoon hij wist, dat hij met het geld geen uitweg meer kon vinden. Een van verdaohte's relaties was plotseling ln de confiture geraakt waardoor de geheele rekening geliquideerd was. Verscheiden stukken, die verdachte aan zijn relatie had gezonden, waren executoriaal verkocht. Naar verdachte mededeelde zal zijn ge heele deficit ongeveer 100.000 gulden be dragen. Hij genoot een vertrouwenspositie en jarenlang wist hij, dat het hem toe vertrouwde geld niet terugbetaald kon worden. Verschillende Inwoners van Bar neveld, die als getuigen werden gehoord, legden thans formeele verklaringen af. Daarna was het woord aan den Officier van Justitie, jhr. mr. J. E. W. Twlss Quarles van Ufford. Deze noemde de zaak een zeer ernstig feit. Verdachte genoot vertrouwen. Daarom is een zware straf noodzakelijk. Het gaat hier om duizenden guldens, die van mensdhen zijn afgeno men, die ze zeer slecht kunnen missen. De eisdh luidde drie Jaar met bevel tot ge vangenneming van verdachte bij de uit spraak. Mr. Maris, de verdediger, zelde dat ver dachte het eene gat met het andere had gestopt. Verdachte die daarna gelegenheid kreeg iets te zeggen betreurde diep ontroerd, dat ihij in de groote verliezen die tot hem kwamen niet den moed had gehad een einde aan zijn zaken te maken. Uitspraak 21 April. DE INBRAAK AAN DEN STEENWEG TE UTRECHT. De Utrechtsche rechtbank heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen de drie inbrekers die de geruchtmakende in- braak hebben gepleegd bit den iuweher Esmann aan den Steenweg te Utrecht. Zij veroordeelde den 25-jarieen koopman H. A. S. overeenkomstig den elsch van den Officier tot een jaar gevangenisstraf met aftrek en den 24-iarigen metselaar H v. L. en den 22-Jarigen wikelbedlende H. A. J. H. ieder tot een jaar en zes maanden eveneens met aftrek der preventieve hechtenis. De Officier had tegen deze beide verdachten een gevangenisstraf ge- eischt voor den tiid van een jaar. waar- j van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. NOODLOTTIGE AANVARING OP DE WAAL. Schippersvrouw en haar dochtertje verdronken. In den avond van 23 Augustus J.l., omstreeks half elf, heeft op de Waal, on der de gemeente Vuren, een aanvaring plaats gehad, die aan twee personen het leven kostte. De Belgische motorboot „Albula", ge laden met olie, komende van Duitschlond, kwam in aanvaring met het schip „Nooit Gedacht", geladen met zand, op weg naar Leiden. Deze botsing had tot gevolg, dat de zandschuit vrijwel onmiddellijk zonk. De zich aan boord bevindende vijf perso nen geraakten allen te water. De schip persvrouw mej. B. uit Woerdeh, en haar zevenjarig dochtertje verdronken. Op 20 Februari j.l. stonden, wegens het veroorzaken van dood door schuld voor de Haagsche Rechtbank terecht de kapi tein der „Albula" a.b. uit Burght (België) en de schippersknecht S. W. uit Hazers- woude. De dagvaarding legde hun ten laste, dat zij onvoorzichtig en onoordeelkundig heb ben gevaren en, wat de gebruikelijke voor geschreven signalen betreft, onachtzaam hebben gemanoeuvreerd met hun schip, waardoor de beide schepen met elkander ln botsing zijn gekomen met bovenver meld gevolg. De behandeling dezer zaak werd destijds geschorst teneinde alsnog eenige getuigen te hooren. Thans was alleen de verdachte S. W. verschenen. Volgens de verklaringen van den des kundige op blnnenscheepvaartgebied, den heer Klein uit Dordrecht, bezat de schip per van de „Nooit Gedacht" voldoende kennis van den plaatselijken toestand en, naar de meening van dezen getuige, had hy niet door mogen varen, doch behoorde hy voor anker te gaan. Een expert op blnnenvaartgebled te Rotterdam, gaf enkele Inlichtingen om trent de ligging van het gezonken schip. Belde deskundigen waren van meening, dat het niet noodig is, dat een schip, dat waarschuwingssetnen ontvangt, daarop door seinen antwoordt. De officier van justitie, mr. Rouffaer, stelde in het licht, dat de „Albula" wel sei nen heeft gegeven, maar te laat en dat het schip daarop weer van koers veran derde, waardoor de „Nooit Gedacht" den motor afzette en toen ls gaan drijven, het geen Invloed op de koersverandering heeft geihad. Tenslote vroeg de officier vrijspraak voor den verdachte S. Wi en requireerde hy ten aanzien van B„ dat de rechtbank zich onbevoegd zou verklaren, daar deze verdachte bulten het arrondissement woonachtig is en het feit ook niet binnen het ressort van deze rechtbank ls ge pleegd. Uitspraak 21 April. N.V. LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ „UTRECHT". Heden werd de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Levensver- zekeringmaatschappy „Utrecht" gehou den. Aan het overzicht ontleenen wij het volgende In 1935 werden afgesloten: Overeenkomsten van levensverzekering f. 38.711.437, rentecontracten, gekapitali seerd met 10 f. 6.094.190, tot. f. 44.805.627: terwijl vervielen aan levensverzekering contracten door overlijden, beëindiging, afkoop, wanbetaling, wyzlglng en andere oorzaken f. 45 045.615, en aan rentecon tracten gekapitaliseerd met 10 f 3.872.750. In dit verval zyr. begrepen: de achter uitgang van de Belgische portefeuille om gerekend ln guldens, tengevolge van de waardedaling van den Belgischen frank, ten bedrage van f. 9.933.632, en voorts door het opzeggen van een retrocessie-contract groot f. 1.536.811, Tengevolge van bovengenoemde buiten gewone oorzaken ls het verzekerd kapi taal. dat toegenomen zou zyn met f. 7.357.705, afgenomen met f. 4.112.738. De wiskundige reserve met Inbegrip van herverzekering klom van f. 111.675.006, tot f. 116.281.723. Alle onkosten van aankoop onderhoud en verbetering werden afgeschreven, ter wijl voorzichtigheidshalve, daartoe in staat gesteld door de verkregen gunstige resultaten, uit de winst aanzleniyk meer dan normaal werd afgeschreven. Deze af schrijvingen bedroegen ln tot. f. 640.274.10. Bq het sluiten van hypotheken werd tot ln het begin van 1935 met groote omzich tigheid te werk gegaan; later werden met het oog op de betreffende aanhangige wetsontwerpen geen nieuwe hypotheken geplaatst. Deze wyze van belegging vormt 39.02°/n van dt totale beleggingen, terwijl hierby een gemiddelde rente werd ge maakt van 4.64%. De ter leen verstrekte bedragen vormen hoogstens 60% van een conservatief verrichte taxatie, waarby als regel tenminste l"/o aflossing per jaar op de hoofdsom wordt bedongen. In 1935 moest 13 maal tot executie wor den overgegaan, terwyi 7 daarmee gelyk te stellen vrywillige overdrachten plaats hadden; ln 14 gevallen werd onze ven nootschap door aankoop eigenaar, ln de overige gevallen werd een ander kooper. Aan verzekerden met recht op aandeel in de winst kon wederom een bedrag van f. 717.226. ten goede komen, zoodat in het laatste 11-jarlg tijdvak 19251935 een to taal bedrag van ruim zes en drie kwart mlllioen gulden aan deze verzekerden ten goede kwam, waarmede jaarlyks het ver zekerd bedrag met 1% kon worden ver hoogd. Nadat van de extra reserve het verlies op de effecten in mindering is gebracht, bedraagt deze na de toevoeging uit de winst over het afgeloopen boekjaar Inclu sief de waarborgreserve f. 5.147.282.62. Over het volgestorte kapitaal van f. 1.800.000 wordt een dividend gedecla reerd van 12.6%>. GRETA KELLER IN DE WEENSCHE FILM „CONFETTI". De productlemaatschappy van ar. Sze- kely te Weenen heeft, na haar eerste grocte Weensche film „De kandelaars van den keizer", waarin naast Sybille Schmitz en Karl Luawig Diehl,, ook onze land genoot Johan Meesters een belangryke rol vervult, thans haar tweede Weensche film, onder regie van den Oostenrijkschen tooneelregisseur Hubert Marischka, vol tooid. In de rolbezetting van deze film, „Confetti" geheeten, treft men, naast het komische trio. Hans Moser, Leo Slezak en Richard Romanovsky, een nieuwe ster aan. Friedl Czepa, die reeds kleinere rol len vervulde o.a. in „Episode" en „De kandelaars van den keizer", (in film kringen gelooft men, dat zy even grooten opgang zal maken als Paula Wessely). Nog een byzonderheld omtrent de film „Confetti" is, dat de hiervoor gecompo neerde muziek van Robert Stolz 'voor gedragen wordt door de ook in ons land bekende chansonnière Greta Keller. De film „Confetti" zal binnenkort in ons land door Lumina-ftlm worden uitgebracht. DICK VAN VEEN VERLAAT „HET MASKER". Het volgend seizoen zal de acteur Dick van Veen geen deel meer uitmaken van de tooneelgroep „Het Masker". KANTONGERECHT ALPHEN. VERSTEKVONNISSEN Door het kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonnissen ge wezen. wegens overtreding der motor- en rijwielwet: M. D f. 20 subs. 10 dagen: H. C. B M. K te Boskoop: J. A. J. te Bo degraven: T. K. te JoskooD: D. v. T. te Boskoop: W N. de W te Bodegraven; B. B. te Rijnzaterwoude allen f. 2 subs. 2 dagenT. V. te Ter Aar 2 x f2 subs. 2 dagen: P. V te Leimuiden; C. B. te Wad- dinxveen: H. S. den Haag: W F B. te Ter Aar; D de J„ allen f. 2.50 subs. 2 dagen; C. B. te Waddinxveen f. 1.50 subs. 1 dag; W. G. D. C. te Rot terdam f. 7 subs. 7 dagen: M. W. te Den Haag f. 4.50 subs 4 dagen; J. H. K. te Haarlem f. 3.50 subs. 3 dagen: H. S. te Den Haag f. 4 subs. 4 dagen: W E. S. te Zoetermeer f.3 subs. 3 dagen: Invalidi teitswet A K. te Bodegraven 2 x f. 5 subs. 5 dagen: Melbbesluit W. C. v. d. V. f.200 subs. 100 dagen; Arbeidswetovertreding H. M. te Ter Aar f. 4 subs. 4 dagen: Over treding der algemeene politieverordening der gemeente Bodegraven C B. en D. B. te Bodegraven beiden f.2 subs. 2 dagen: Idem der gemeente Boskoop H. U. te Hazerswoude f. 1.50 subs 2 dagen: C. F. M. te Boskoop f. 2.50 subs. 2 dagen: idem der gemeente Alphen A. S. te Lelden f. 1 subs. 1 dag: Overtreding van art. 453 wetb. v. strafrecht A. v. L, te Boskoop en H M. zonden bekende woon- of verbiyfplaats hier te lande f.5 subs. 5 dagen: J. C. v. W zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande 8 dagen hechtenis: Over treding van art. 461 wetboek van straf recht C. v. d S. en M. H. beiden tot f 1 50 subs. 1 dag: Wet op de openb. middelen van vervoer H. v. E. te Nieuwveen f2 subs 2 dagen: Leerpllchtwetovertreding A. G H. te Nieuwkoop f.4 subs. 4 dagen; C. P te Nieuwkoop ontslag van rechts vervolging. iLu iiaiiiwuoiaciyiirieia aei tted.) Copie van de al ol niet geplaatste stukken wordt nlei teruggegeven FILM GOLGOTHA. Het Ingezonden Stuk betreffende boven genoemde film, voorkomende in Uw blad van 6 April 1.1.,. ingezonden door de Ohr. Hlst Unie, zou ik als Remonstr. Gerefor meerde met klem willen onderschryven en aan de Overheid, in wier handen de ver gunningen voor het loopen van films is ge-, legd, willen verzoeken onmiddeliyk deze vergunning in te trekken, ten einde deze meer dan aanstoot gevende reclame en materialistisch gebruik van het Aller- Heiligste, te doen staken. U beleefd verzoekende bovenstaande in Uw blad te willen doen opnemen, waar voor by voorbaat myn dank, teeken ik, Hoogachtend, Uw abonn. Rem. Ger. Het ingezonden stukje, naar aanleiding van de opvoering van de film „Golgotha" las lk met genoegen. Want zoodra ik wist van dit voorne men heb ik me gewend tot de Directie van het theater, met verzoek: deze film niet te doen draaien. Ik houd veel van de film, erken graag haar waarde, ben haar zelfs zeer dankbaar maar er zyn van die zaken waar we af moeten blyven. Op een plaats waar we, behalve het vele goede, toch ook minderwaardigs te zien kunnen krijgen, hoort het beeld van den Heiland der wereld niet en dan nog wel op Zyn hjdensweg! U dankend voor de plaatsing. J. H. OUWEHAND VERHOEFF. Katwyk a/d. Ryn, Julianalaan 5. Geachte Redactie. Zoudt u het volgende in uw veel gele zen blad willen opnemen, by voorbaat dank Over het Ingezonden stuk, van de Be- stuurderen der C. H. U., het volgende. zy spreken over de godsdienstige gevoe lens, van „menschen" doch zien voorby de verachting van het werk van Christus, wat in de Film openbaar wordt, lk bedoel de Film als zoodanig. Ze spreken wel over den „mensch" als gekrenkte maar niet van het werk Gods, wat door het siyk gesleurd wordt. In plaats dat gy. bestuurderen der C. H. U„ God God laat, geeft gy de eer aan mensohen Maar God zegt: ik geef myn Eer aan geen andere. Alzoo dwaalt gy erger dan zy, die het niet weten. Hoogachtend, EEN OPMERKER. Na het lezen van het Ingezonden Stuk van Maandag, voelde ik aan, dat er Dinsdag een antwoord op zou verschynen. Daarom wachtte ik myn beurt af. Wat de film op zichzelf betreft, daar biyf ik bui ten. Ik had niet gedacht, dat het bestuur der C.H.U. zich zoo dom zou laten mee- sleepen, door het voeren van een tactiek, welke ik beschouw als „eigen rechter spelen". De C.H.U. weet toch ook, wat in ons land wel of niet toelaatbaar is. „Gol gotha" is toelaatbaar, dus leg U daarby neer. Het is wel opvallend, dat de C.H.U. by nog kort geleden vertoonde film van gelyke strekking geen enkel protest liet hooren. Deze waren „De Koning der Ko ningen". „De Wandelende Jood" en „Het teeken des Kruises", alle in het Trianon vertoond. Doch nu na de relletjes by de „Beul" en „Heldenkermis" opeens een VOOR DONDERDAG 9 APRIL. Hilversum I, 1875 M. 8.009.15 KRO 10.00: NCRV 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV 8.00—9.30: Plechtige H. Mis 10.00: Gramofoonpl. 10 15: Morgen dienst 10.45: Gramofoonpl. 11.30— 12.00: Godsd. halfuur 12.15: Gramo foonpl en KRO-orkest 2.00: Handwerk- cursus 3.00: Gramofoonpl. 3.15—3.45: Voor de vrouw 4.00: Bijbellezing 5.00: Handenarbeid v. d. jeugd 5 30: Ensemble v. d. Horst 6.45: Canserle. Berichten, reportage 7.30: Journ. Week overzicht 8.00: Berichten 8.15: „Spangens Koor". 9.00: Lydensoverden- klng 9.30: Orgelconcert lOm 10.00 Berichten) 10.30—11.30: Gramofoonpl. Hilversum U. 301 M. AVRO-uitzending 8,00: Gramofoonplaten 9,00: Omroep orkest 10,00: Mcrgenwyding. Gramo foonplaten 10,30: Vervolg concert 11,CO: Kniples 11.30: Rcmania-Ensemble 12,45: Kovacs Lajos' orkest 1,30: Gramofoonplaten 2,00: Viool, plano, voordnacht en gramofconDlaten 3,00: Kniplec 3,45: Gramofoonplaten 4,00: Voor zieken 4,30: Lyra-Trio 5.15: Voor meisjes 5,30: Kovacs Lajos' orkest 6,30: Sportpraatje 7,00: Voor de kinderen 7,05: Radiotooneel 7,30: Engelsche les 8,00: Berichten 8,10: De Octophonikers 9,00: Gramofoonpl. 9,30: Passiebyeenkomst 11,00: Be richten 11,1012,00: Gramofoonplaten. Droitwich. 1500 M. 11,25: Orgelspel 11,50: Gramofoonplaten 12,20: Troca- dero Cinema Orkest 1.20: Gramofoon platen 2.20: BBC.-Welsh orkest en sopraan 3.20: Vesper 4.10: Lezing 4,30: Gramofoonpl. 5,05: Het „Harp"- trio 5,35: Dansmuziek 6,20: Berich ten 6,50: Piano-recital 7,15: Spaan- sche les 7,50: Lezing 8,20: Dialoog 8,30: Dansmuziek 9.00: Radiotooneel 9,50: Berichten 10,20: Kerkdienst 10,40: Trioconcert 11,35: Dansmuziek 11,5012,20: Gramofoonplaten. Radio Paris. 1648 M. 7,20 en 8,40: Gramofoonplaten 9,50: Orgelconcert 11,20: Omroeporkest 2,50: Gramofoon platen 5,20: Radiotooneel 8,20: Zang en cembalo 8,50: Nat Orkest, Raugel- koor en solisten 11.0512,35: Dans muziek en populair concert. Keulen. 456 M. 5,50: Orkestconcert 11,20: Concert 12,35: Omroep-Amuse- ments-orkest 1.35: Gramofoonplaten 5,20: Omroepkleinorkest en solisten 7,30: Trioconcert (tot 9,20). Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20:' Gramofoonplaten 12,50: Orgelspel, flult- soll 1.502,20: Gramofoonplaten 5,20: Gewyd programma 5,50: Omroep orkest 6.50: Gramofoonplaten 8,20: Symphonieconcert 10,3011,20: Gramo foonplaten 484 M.: 12,20: Gramofoon platen 12,50: Klein-orkest en zang 1,502,20: Gramofoonplaten - 5,20: Klein- orkest 6,35: Harmonicamuziek 7,05 en 7,35: Gramofoonplaten 8.20: Omroep orkest en zang 10,3011.20: Gram. pl. Deutschlandsender. 1571 M. 7,30: Cello en plano 8,30: Radiotooneel 9,20: Berichten 9,40: Nieuws uit Amerika 9 50: Gramofoonplaten 10.05: Weer bericht 10,20—11,20: Concert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 9 April. Ie Programma: lederen dag, van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20—9 35: Keulen 9.50: Parijs Radio 13 05: Brussel VI. 14.20: Kalundborg 14.50: Parijs Radio 15.50: Deutschland sender 16.20: Parijs Radio 17.20: Keulen 19.05: Brussel Fr. 19.20: Leipzig 21.20: Motala of diversen 22 20: Berlijn 23.20: Parijs Radio 4e programma: 8.05: Parijs Radio 8.20: diversen 10.20: Londen Reg. 13.35: Dro twich 14.20: Londen Reg. 15 20: Droitwich 16.10: Londen Reg. 17.35: Droitwich 18 20: diversen 18.50: Droitwich 19.15: Londen Reg. 19.30: Sioortpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist) 20.00: Londen Reg. 20.20: Droitwich 2150: Brussel Fr. 22.20: Droitwich 22.40. Londen Reg. Wyzigingen voorbehouden. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. PK. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. J. H. WIJTENBURG. Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 J. A. MANHAVE, Haarl.straat 1 28 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. teeken van gelykgaand protest by „Gol gotha" door de C.H.U. Daarom. Myne Heeren der C.H.U., nogmaals, laat U niet voor het karretje spannen van groepsfa- natisme, want daar staat de C.H.U. ver boven verheven. U, geachte Redactie, mijn hartelijken dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, F. KNAAP, Merelstr. 2. Wii sluiten na deze stukken het debat. Red. „L. D."

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 15