Besprekingen over de Duitsche voorstellen. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 4 April 1936 Frankrijk zal tegenvoorstellen doen. DE OORLOG IN ABESSYNIE. „Daar moest de politie op letten I" GEMENGD NIEUWS. EDEN OVER DE DUITSCHE VOORSTELLEN. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken Eden heeft gisteren in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over het Duitsche memorandum en de brieven, die hi) aan de ambassadeurs van Frank rijk en België heeft overhandigd. Eden zeide, dat hij in zijn onderhoud met Von Ribbentrop den Duitschen gede legeerde had medegedeeld, dat de Brltsche regeering de voorstellen van Hitier ais zeer belangrijk beschouwde. Hij had Von Ribbentrop verzocht, aan zijn regeering .de verzekering te geven, dat de Brltsche regeering geen moeite zal sparen om te komen tot onderhandelingen, welke tot een definitieve regeling moeten leiden. Eden had er tegenover Van Ribbentrop echter zijn leedwezen over uitgesproken, dat de Duitsche regeering met betrekking tot de interim-periode niet tot tegemoet komingen in staat was. Met betrekking tot de besprekingen der generale staven wees Eden er ln zijn rede op. dat deze slechts betrekking zouden hebben op de periode der onderhandelin gen. en dat zij van zuiver technischen aard zouden zijn en de politieke verplich tingen niet zouden vermeerderen. Eden las den inhoud voor van de brie ven, die hij aan de ambassadeurs van Frankrijk en België had overhandigd, welke vrijwel overeenkomt met het ont werp, dat gevoegd was bij het accoord, dat op 19 Maart door de Locarnomogend- heden was opgesteld, en waarin gesproken wordt over het overleg tusschen de gene rale staven van Engeland, Frankrijk en België. De betreffende conferentie zal te Londen worden gehouden. Naar bevestigd wordt, heeft Von Ribbentrop Eden geen hoop gegeven, dat Duitschland zich zon kunnen ver plichten, de Rijnzóne tijdens de interim-periode niet te versterken. Men verwacht niet,, dat de Duitsche re geering direct zal antwoorden op vragen, die Eden mondeling aan Von Ribbentrop heeft gesteld, omtrent bepaalde punten in de Duitsche voorstellen, die nadere op heldering zouden behoeven. Deze punten zijn: lo. de beteekenis van het woord „troe pen" in het Duitsche document. Moet onder die troepen ln Rijnland ook worden verstaan, de half-mllitalre en de lucht strijdkrachten? 2o. Waar Duitschland elscht, dat bin nen een redelijken termijn het koloniale vraagstuk aan de orde wordt gesteld, wat valt daar onder dien redelijken termijn te verstaan? Zes maanden? 'n Jaar of lan ger? En welke koloniën bedoelt Duitsch land? Al zijn vroegere koloniën, of enkele dier bezittingen, of eischt het nieuw over- zeesch gebied. 3o. Wat de in het memorandum voor gestelde non-agressie-pacten betreft, te sluiten met Lithauen, Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk, zou de Brltsche regeering gaarne vorm en aard dier vredeslnstru- menten kennen. Zouden deze pacten bin nen het kader van den Volkenbond ge sloten worden of niet? In welke verhou ding zouden ze dan staan tot den Volken bond? Zou Duitschland goed vinden, dat deze pacten worden aangevuld met pac ten van wederzijdschen bijstand? 4o. Welk verschil zou Duitschland willen maken tusschen het Internationale Hof te 's-Gravenhage en het Internationale hof van arbitrage, waarvan het Duitsche me morandum de Instelling voorstelt. Wat voor nut ziet Duitschland in dit nieuw internationaal organisme, en hoe valt do oprichting te motiveeren van een dergelilk tribunaal, welks competentie beperkt zou blijven tot de toepassing van het Duitsche vredesplan? Von Ribbentrop zal nog drie of vier dagen te Londen blijven en ook Lloyd George ontvangen. Een deel der Duitsche delegatie vliegt heden onder leiding van den Mlnisterial- direktor Dieckhoff weer naar Berlijn terug. BESPREKINGEN TE PARIJS. Na afloop van de ambassadeurs conferentie op den Quai d'Orsay te Parijs, welke gisterenmiddag van half vier tot tien minuten over half zeven duurde, werd gemeld, dat de Fransche regeering voornemens is, er bij de be trokken regeeringen op aan te dringen, dat de conferentie der staten, die aan het Locarno-pact zijn trouw gebleven, in de loop van de volgende week zal worden gehouden. Aan de bepsreklngen namen, behalve de Fransche ambassadeurs in Londen, Rome, Berlijn en Brussel deel, minister-president Sarraut, de minister van buitenlandsche zaken Flandin, Paul Boncour, Leger, de secretaris-generaal van de Quai d'Orsay, Bargeton, directeur. Massigli, adjunct- directeur voor politieke aangelegenheden van het ministerie en Rochat, directeur van het kabinet van financiën. Tijdens de conferentie hoorden Sarraut. Flandin en Paul Boncour de uiteenzettin gen aan van de vier ambassadeurs over den politleken toestand, zooals die zich na het initiatief van Duitschland ln de lan den, waar zij zijn geaccrediteerd, heeft ontwikkeld. De regeering is thans derhalve in staat haar standpunt met kennis van zaken te bepalen. Heden zullen Flandin en de betrokken Instanties van het ministerie van buiten landsche zaken voortgaan met de voor bereiding yan het ontwerp-memorandum •o in antwoord op de Duitsche nota van 31 Maart, welk memorandum door den mi nisterraad, die Maandag a.s. wordt gehou den, definitief zal worden vastgesteld en te gelegenertljd zal worden gepubliceerd. Flandin zal er tegelijkertijd bij de Engelsche en Belgische regeering op aan dringen, dat de volgende week te Brussel of te Parijs een bijeenkomst der Locarno- mogendheden zal worden gehouden. Hij heeft reeds de toezegging ontvangen, dat Italië zal deelnemen aan deze bijeenkomst, welke meer speciaal ten doel zou hebben het antwoord van Duitschland op de voor stellen der Locarno-mogendheden van 19 Maart te bestudeeren en maatregelen te overwegen met het oog op de weigering van Duitschland, het voorgestelde tijde lijke regiem ln het Rijnland te aanvaar den. Het laatste Duitsche memorandum be paalt zich niet er toe, de te Londen dooi de vertegenwoordigers der Locarno-mo gendheden opgestelde voorstellen te ver werpen, doch ontwikkelt een nieuw „vredesplan", dat heel Europa, met uitzon dering van Rusland, zou omvatten. Dit plan. dat aanleiding geeft tot crltiek en talrijke voorbehouden, welke ln het Fran sche memorandum zullen worden gefor muleerd, heeft ook belang voor andere staten behalve de Locarno-mogendheden. Het zou dus door den Volkenbondsraad moeten worden besproken Deze stelling zal door Flandin voor den ministerraad worden verdedigd een stel ling waarmede overigens ook vooraan staande Britsche politici het eens zijn. Terzelfdertijd zou de Volkenbondsraad ook de tegenvoorstellen moeten behande len, welke de Fransche regeering voor nemens is te stellen tegenover het-vredes- plan van Hitier. De wederzijdsche steun. Het schrijven van Eden aan Frankrijk heeft den volgenden Inhoud: „Onder verwijzing naar den tekst van de besluiten, op 19 Maart opgesteld door vertegenwoordigers van België, Frankrijk en Groot-Brlttannië. ben Ik gemachtigd u de officieele verzekering te geven, dat, indien de verzoeningspoging, gedaan in den vorm van de toen voorgestelde rege ling. mocht mislukken, Z. M.'s regeering: I. Onmiddellijk in overleg met uw re geering en de Belgische regeering de maatregelen zal onderzoeken, welke ge troffen moeten worden, om het hoofd te bieden aan de nieuwe situatie, die dan zou zijn ontstaan. Zij zal, overeenkomstig het verdrag van Locarno, terstond uw re geering te hulp komen, met alle midde len, waartoe in gemeenschappelijk overleg besloten wordt. Zij zal, ln ruil voor de toezegging van wederkeerigheid van de zijde uwer regeering en in overleg met haar, alle maatregelen treffen, welke in haar macht staan, om de veiligheid van uw land te verzekeren tegen een nlet-uit- gelokten aanval. Te dien einde zal contact worden gezocht of gehandhaafd tusschen de generale staven van onze twee landen, zooals dat bedoeld is in par. 3 sub 2 van bedoelde regeling. II. Er met de uwe naar zal streven, van den Volkenbondsraad te verkrijgen, dat hij elke aanbeveling opstelt, die van nut kan zijn voor de handhaving van den vrede en de eerbiediging van het volken recht". De Fransche gezant op zijn beurt heeft Eden een schrijven van de Fransche re geering overhandigd, dat vrijwel gelijk luidend van inhoud is. Duitschland en de besprekingen der generale staven. De Deutsche Diplomatisch-Politiscne Korrespondenz schrijft over de as. be sprekingen tusschen de generale staven o.m.: Van Duitschen kant ls er van den aanvang af geen twijfel over gelaten, dat volgens Duitsche opvatting een positief resultaat en een bevredigende regeling van de tegenwoordige problemen bemoeilijkt of ln het algemeen twijfelachtig gemaakt wordt, wanneer een beperkte kring van tot verzekering van den vrede geroepen mogendheden te voren eenzijdige overeen komsten en afspraken, vooral van mili tairen aard, tot stand brengt. Meening van Engelsche ministers. Tijdens een lunch aangeboden door de Constitutioneele Club te Manchester heeft Lord Zetland, de minister voor Indië, een rede gehouden over den internationalen toestand. De domineerende factor in den inter nationalen toestand, aldus Lord Zetland, is het verbazingwekkende bewapenings programma, dat Duitschland sedert eeni- gen tijd bezig ls uit te voeren. Zoolang wij niet het gevoel en de ver zekering hebben, dat de internationale verplichtingen, die plechtig zijn aanvaard, nauwlettend zullen worden nagekomen door allen, die er deel aan hebben (en de laatste weken heeft ons vertrouwen op dit punt een ernstlgen schok gekregen! zul len wij geen andere keus hebben dan ons te wapenen, niet om Iemand uit te dagen, doch om ons te verdedigen. De kortgeleden afgetreden minister, Lord Eustace Percv, 'heeft te Eastbourne een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. hef volgende naar voren bracht: De nublleke ontnle vergist zich vaak De menschen zlln verontwaardigd over den aanval van Italië, maar spreken over het verdrag van Versailles op een wijze, die de Duitsche regeering zou moeten aan moedigen te denken, dat wij geen enkele grens ln Europa heilig achten. Er Is iets in de onenbare meentng in Engeland, die soms schijnt aan te duiden dat Engeland eerder bereid Is zich ln de toekomst aan den kent van r>tikeeu'-nd te nlaatsen dan aan der kant van Fva-lr-ilk Dat is juist de toestand in de openbare meening. wel ke er toe bijdroeg den laatsten oorlog te doen ontbranden. Duitschland vormt een gevaar, het eenige gevaar, voor een toe- komstlgen Europeeschen oorlog. Wij zullen DE ABESSIJNEN TREKKEN TERUG OP KWORAM. Na hun mislukten tegenaanval op den rechtervleugel der Italianen trekken de Abessijnsche troepenafdeelingen, die heb ben deelgenomen aan den slag in de buurt van het Asjangi-meer op de hoofd macht terug, welke zich begeeft in de richting van Kworam. De Italianen zijn voortdurend ln contact met de zich terug trekkende Abessljnen. In den sector van Gondar consolldeeren de Italianen hun posities. Zij zijn reeds begonnen met den aanleg van een weg om het automobielmateriaal, dat men on der sterke bewaking heeft moeten achter laten, te kunnen aanvoeren. In Abessijnsche" kringen schrijft men de successen der Italianen bij Gondar en het Asjangi-meer toe aan het gebruik van gif gassen. De correspondent van ReuterA-N P- te Addis Abeba verneemt uit niet-officieele Abessijnsche bron, dat de Italianen bij hun aanval op Gondar gebruik hebben gemaakt van vlammenwerpers. De Italiaansche opmarsch werd, naar men zegt, voorafgegaan door een Intensief luchtbombardement. De vliegtuigen wier pen gas- en brandbommen uit, terwijl de infanterie werd voorafgegaan door ge niesoldaten met vlammenwerpers. Door dit uit den hemel vallend en van den boden af geslingerd vuur werden de Abes sijnsche krijgers, die in contact waren met de Italiaansche voorhoede met ont steltenis getroffen. Zij bleven eerst als het ware op hun plaats genageld staan, doch toen eenigen hunner door de brandende vloeistoffen werden geraakt en ontzet tende kreten uitstieten, vluchtten alle Abessijnsche voorhoede-detachementen, evenals spoedig daarop de hoofdmacht. De Abessljnen herstelden hun gelederen toen zij buiten het bereik der vlammen waren. De krijgers wilden terug en de Italianen aanvallen, die intusschen hun opmarsen hadden voortgezet, doch ras Imroe en ras Ayeloe overreedden hen zulks na te laten, waarbij zij wezen op het verschrik kelijk lot, dat hun kameraden had ge troffen. Imroe en Ayeloe. die zich bewust waren van de minderheid der Abessijnen in een open slag. gaven er de voorkeur pan af te zien van den tegenaanval en hun reserves Intact te houden ZIJ lieten de sted Gondar aan haar lot over en be valen den terugtocht .welke zich zonder groote verliezen in goede orde voltrok. Denzelfden nacht hebben twee gene raals van Imroe zijn bevelen veronacht zaamd en eenige aanvallen ondernomen op den linkerflank der Italianen, welke uit Askari's bestond. De Askari's leden bij deze aanvallen ernstige verliezen. (Copyright Reuter-A.N.P.) De vredespogingen. De regeering van Abessynië verklaarde gunstig gestemd te zijn ten aanzien van directe onderhandelingen met de commis sie van dertien, in de llbop hierdoor spoe dig een einde te maken aan de vijande lijkheden. Bovan Scopa, de secretaris van de per manente Italiaansche delegatie bij den Volkenbond, heeft aan Avenol een af schrift overhandigd van het schrijven, dat de Italiaansche regeering heeft gezonden aan den thans te Madrid verblijvenden voorzitter van de Commissie van Dertien, De Madariaga. In dit schrijven verklaart de Italiaan sche regeering zich bereid, na Paschen een vertegenwoordiger naar Genève te zenden, ter gelegenheid van de zitting van de commissie van Dertien, die op dat tijd stip gehouden zou kunnen worden. Hoewel sommigen wcnschen, dat de Commissie van Dertien eerder bijeen komt. is de algemeene opinie, dat zij tegen 20 April zal worden bijeenge roepen. Naar vernomen wordt heeft de Madariaga nog geen antwoord van de Italiaansche regeering ontvangen op de beschuldiging dat Italië mosterdgas zou gebruiken. De Vasconcellos, de voorzitter van de commissie tot coördinatie der sancties tegen Italië, heeft medegedeeld, dat hij er, met het oog op de pogingen, die op het oogenblik door De Mada riaga in het werk worden gesteld, voor het oogenblik van zal afzien, de sanc tiecommissie bijeen te roepen. Waarop? Nu, natuurlijk op da ver keersfouten, die de ge achte lezer van deze regelen maakt als hij weet, dat er geen agent in de buurt is dit gevaar het hoofd bieden door duidelijk te verstaan te geven, dat de grenzen on schendbaar zijn en dat iedere agressie dier grenzen zal stuiten op een actieve, mili taire verdediging. Wij hebben dat in 1914 niet duidelijk gemaakt. WIJ moeten niet meer onstandvastig zijn. Daarom steun lk de besprekingen der generale staven. Men zegt dikwijls, dat wij ons aan Hitler's woorden moeten houden, maar de moei lijkheid is, dat hij niet heeft aangeboden iets te doen. Laten wij ons inspannen Duitschland te brenger naar den Volken bond en laten wij tot Hitler zeggen: Zijt gij bereid u als goede nabuur aan de Ronde Tafel neer te zetten of zijt gij al leen bereid op te treden als een partijlei der op het spreekgestoelte? IN VOLLE VAART TEGEN EEN BOOM. Motorrijder te De Bilt verongelukt. Gisteravond te ongeveer 6 uur had op den Soestdljkscheweg te de Bilt, nabij de voormalige kweekerii van Groenewegen een ernstig ongeval nlaats waarbij de 32- jarige Chr. W. uit Utrecht werd gedood. Op den Soestdljkscheweg van de B'lt naar Bilthoven reed een met paard be spannen wagen. De bestuurder daarvan wilde naar links een uitweg oprijden en stak daartoe zijn linker arm uit Deze be stuurder had vooraf een motor uit Bilt hoven zien naderen en hit meende, dat deze nog ver genoeg verwijderd was om den weg met zijn gespan te kunnen over steken. De motor naderde echter met zoo'n groote snelheid, dat de bestuurder van het bovenbedoelde voertuig ziin paard inhield om den motorrijder gelegenheid te geven voor het paard nog te passeeren. De motorrijder remde uit alle macht, doch het gevolg was. dat hi! voor het paard heen tegen een langs den weg staanden boom vloog. Hij was bijna op slag dood. DOODELIJKE VAL. Aan de Overhovenerstraat te Slttard is gisteren een 87-jarlge man, de heer J. M., uit het raam van zijn slaapkamer geval len. Hij viel ongeveer vijf meter naar be neden en werd met een armfractuur op genomen. Ofschoon zijn toestand aanvan kelijk niet ernstig leek, ls de grijsaard eenige uren later overleden. o 4-JARIG MEISJE DOOR AUTO OVER REDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks twee uur ls een 4-Jarlg meisje, het dochtertje van de familie T. te Ginneken. door een auto, bestuurd door den heer G. eveneens uit Ginneken, op den weg GinnekenTilburg aangereden, toen het kind deze wilde oversteken. Het meisje werd eerst tegen een lantaarn geslingerd, waardoor zit een hoofdwonde kreeg, terwijl vervolgens de be de linkerwlelen van het voertuig haar over de borst reden: hierbij werden vijf ribben gebroken. Tien minuten later overleed zij. -o- BUITENLANDSCH GEMENGD. HAUPTMANN GEËXECUTEERD HET VONNIS VOLTROKKEN. Tot het laatste toe heeft men getracht Hauptmann op allerlei manleren aan de executie te onttrekken, doch gisteravond is de doodstraf aan hem voltrokken. De laatste hoop op redding voor Haupt mann verdween, toen een half uur voor den voor terechtstelling vastgestelden tijd, de secretaris van gouverneur Hoffman de wachtende menigte mededeelde, dat de gouverneur geen verdere macht bezat om uitstel te verleenen. Te 18 uur 45 kwam de beul Elliott ln de gevangenis aan. De Ingang daarvan werd door een dubbele haag politie-agenten be- W T T k t Wilentz, de officier van Justitie, voerde nog een langdurig onderhoud met gouver neur Hoffman. Te 19 uur 5 kwam Fisher, Hauptmann's voornaamste advocaat, ln de gevangenis aan. Kort daarop arriveerden ook de dertig getuigen, hoofdzakelijk journalisten, die de terechtstelling zouden bijwonen. Zij werden naar het bureau van den di recteur der gevangenis geleid en nauwkeu- rig gefouilleerd. In haar hotelkamer bad intusschen de hevig snikkende mevrouw Hauptmann. Toen het besluit van den gouverneur geen verder uitstel te verleenen bekend werd gemaakt, begon de beul voorbereid selen te treffen voor de vervulling van zijn taak en den electrlschen stoel in gereed heid te brengen. De menigte bulten de gevangenis groeide meer en meer aan en allerlei soorten voer tuigen verzamelden zich in de omgeving van het gevangenisgebouw. Mevr. Hauptmann hoorde de tijding, dat geen verder uitstel kon worden verleend, in somber stilzwijgen aan. Hauptmann's geestelijke raadsman, in zwarte kleeding, werd bij zijn aankomst aan het gevangenisgebouw eveneens door de beambten gefouilleerd. Even na acht uur werd een dokter bij Mevr. Hauptmann in haar hotel ontboden. Om kwart voor negen had de terecht stelling plaats. Hauptmann trad kalm de zaal binnen. Hii nam rustig plaats en keek een oogen blik naar de getuigen. De eerste schok werd om 1 u. 41 m. 30 s. gegeven, daarna volgden nog 2 schokken met een minuut tusschenruimte. Het lichaam werd vervol gens dpor 6 doktoren onderzocht waarna zii officieel mededeelden dat Hauptmann was overleden. Tijdens de executie werden enkele getuigen onwel. Na de terechtstelling verklaarde Kim- berling dat Hauptmann tot het laatste oogenblik overtuigd was niet te worden terechtgesteld. De terechtgestelde vroeg niet te mogen biechten en verloor den moed niet. Hii ontbeet niet. Hij sprak veel met een Luterschen dominee. Toen de echtgenoote van Hauptmann vernam dat haar man was terechtgesteld riep zii in het Duitsch: .Mijn God waarom hebt ge dit toege'aten" Zii vluchtte vervolgens ln de badkamer van haar hotel Men vreesde dat ze zelf moord zou plegen. De dominees die de terechtstelling bijwoonden slaagden er in haar de deur te doen rn-pnen. Zii is thans naar haar zoontje te New York, Tiidens de terechtstelling van Haupt mann waren sterke wachtposten geplaatst voor de woning van procureur Wulentz en Hoffmann die dreigbrieven hadden ont« vangen. Dr Condon bleef te New York. Hoffmann weigerde Iets te zegen over de terechtstelling. Er waren voorzorggen genomen dat de executie niet kon worden gefotografeerd. De getuigen teekenden allen een verkla ring dat zii vervolgd zouden worden als zii foto's maakten en zij werden 4 maal onderzocht. De openbare meening die ln de laatste maanden dikwijls opgewonden was. is ge kalmeerd na de terechtstelling. Algemeen ls men van oordeel dat gerechtigheid is geschied. Einde van de geruchtmakende zaak?, Het ls geenszins waarschijnlijk dat met de executie van Hauptmann het laatste woord is gezegd ln de geruchtmakende zaak van de ontvoering van de baby van, Lindbergh. Wel zelden zal een rechtszaak over de geheele wereld zoo'n belangstelling heb ben gewekt als die tegen den ontvoerder en moordenaar van het zoontje van dear Lindy, den beroemden Amerikaanschen vlieger. Zooals men zich herinneren zal bereikte ons op 1 Maart 1932 dus reeds meer dan vijf jaar geleden, het bericht, dat het 20 maanden oude zoontje van kolonel Char les A. Lindbergh, Charles Jr. des avonds tusschen acht en tien uur uit zijn slaap kamer ln het buitenverblijf van de familie Lindbergh te Hopewell (Staat New-Jersey) was ontvoerd. Ondanks alle nasporingen en ondanks de geweldige belooningen, welke men had gesteld op de terugbrenging van het kind, werd het niet levend aan de ouders terug gebracht. Op 12 Mei, dus bijna 2'/i maand later werd het lijkje van de kleine door een neger ontdekt ln de nabijheid van de villa van Lindbergh. Slechts aan de klee- ren kon men het slachtoffertje doen iden- tificeeren als het zoontje van Lindbergh. Bij de autopsie bleek, dat de dood moest zijn Ingetreden tengevolge van een slag of ernstlgen schok, aangezien de breuk in het schedeltje zulks uitwees. Twee jaren later, op 12 October 1934 be sloot een Jury van de Rechtbank te Fle- mington (New-Jersey) over te gaan tót het indienen van een aanklacht tegen den Duitscher Bruno Richard Hauptmann, die zij er van beschuldigden het zoontje van Lindbergh te hebben ontvoerd en ver moord. Op 14 Februari 1935 werd Hauptmann. door de jury te Flemington schuldig be vonden aan „moord in den eersten graad". De rechter veroordeelde Haupt mann toen ter dood, waarbij hij de te rechtstelling bepaalde op 18 Maart. De advocaat van Hauptmann, Reilly deelde direct na dit vonnis mede voor zijn cliënt in hooger beroep te zullen gaan en de zaak zoo noodlg door te zullen zetten tot bij het hoogste gerechtshof te Washington. Eenige dagen later teekende Hauptmann, met toestemming van rech ter Trenchard hooger beroep aan bij het Hof van Appèl van den staat New-Jersey. Het Hoogste Gerechtshof van New-Jer sey bevestigde evenwel op 23 October d.a.v. het tegen Bruno Hauptmann uitgesproken doodvonnis. De executie werd evenwel voor onbepaalden tijd uitgesteld. In af wachting van een nader gerechtelijk on derzoek werd de wereld onlangs verrast door het bericht dat zekere Paul Wendel bekend zou hebben het kind vermoord te hebben. Op deze bekentenis kwam Wendel even wel later terug. De bekentenis zou hem door marteling zijn afgeperst! En daarop volgde nog de laatste strijd om Hauptmann's leven, die thans ls ge ëindigd. -o- MIJNONGELUK IN DUITSCHLAND. Drie menschen gedood. In een z.g. wilde schacht tusschen Dux en Kosten bij Teplltz, Schosnau zijn drie werkloozen door uitstroomend mijngas gedood. Een aantal werkloozen had in de ver laten mijn van de steenkoolmaatschappij een aanvang gemaakt met het op eigen gelegenheid delven van steenkool. Toen zich mijngas begon te vormen, viel een hunner'bewusteloos neer. Zijn kameraden poogden hem te redden, doch ook deze twee mannen vielen bulten bewustzijn op den grond. Het ongeluk werd eerst zoo laat ont dekt, dat de reddingscolonne slechts de lijken bergen kon. Tijdens de reddings werkzaamheden werden nog vier mijnwer kers door mijngas vergiftigd. Er doen geruchten de ronde volgens welke zich in de wilde schacht nog ver scheidene lijken van verongelukte werk- looze mijnwerkers bevinden, die daar des nachts hebben gewerkt. Een commissie van onderzoek ls ter plaatse aangekomen. o SPOORWEGONGELUK IN ENGELAND. Een der sneltreinen van Birmingham naar Liverpool heeft gistermorgen bij het station Rugby de laatste wagens van een goederentrein op een wissel geraakt. Een conducteur, die zich ln zijn hokje in den laatsten wagen bevond is gedood. Twee wagens geraakten uit de rails, maar vie len niet om en de machinist van den goe derentrein bemerkte pas een kwart mijl verder dat er iets gebeurd was. De ge heele lijn is over deze 400 M. verwoest en volgende sneltreinen moesten over een an der spoor worden geleid. ■Or AMY MOLLISON GEEFT OP. Volgens een ontvangen bericht heeft Amy Mollison bij de start te Colomb Bo- char in Zuid-Algerië het landingsgestel van haar toestel vernield. Volgens een te Parijs ontvangen tele gram heeft ze haar recordvlucht opge geven. 2-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10