U. V. S.—HAARLEM LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 3 April 1936 SPORT. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN VAN UNITATES EN BONDEN INDRUKKEN VAN DEN ZESDAAGSCHE. BRIDGE VOETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE L.V.B. Programma voor morgen. Ie klasse: A.R.C. 1Quick B 1, 3'/i uur, v. d. Nat; Katwijk 1S.L.F. 1, 3l/« uur. 2e kl.A: O. Clubje 1Koudekerk 1, SVi uur (U.V.S.-terrein*Ter Leede 2Sleutels 2. 3' i uur. J. Hlllebrand. 2e kl. B: S.C.O. 2Rijnsb. B. 2, 3'/; uur, P. Boom; Weter. B. 1A.S.C. 1, S'/i uur, v. d. Hoogt. 3e kl. A: Quick B. 4Noordwijk 3, 3'/f uur, Stouten. 3e kl. B: Rijnsb B, 3—Noordwijk 4, 4 u., Pijnacker: L.R.C. 3O. Clubje 2. 3'/i uur, J. Rietkerken; Quick B: 5Weter. B. 2, 3' uur, v. Egmond, ibljterr.l Adsp.: Noordwijk—Quick B. (b), 3'/« uur E. v. d. Blom (bijterr.); Rijnsburg—Kat wijk, 2' i uur. Klink. Overzicht. De groote strijd voor de Zaterdagmiddag competitie is A.R.C. 1Quick Boys 1. Het is voor beide de laatste wedstrijd en tevens de strijd tusschen de twee sterkste elftal len. welke het kampioenschap brengen moet aan één van de twee. Met recht kan hier de vraag gesteld: „Wie zal de geluk kige zijn?". Aan kracht immers ontloopen deze goed getrainde elftallen elkaar zoo bitter weinig dat een dosis meer geluk aan een of anderen kant de beslissing zou kun nen brengen. De eerste ontmoeting viel met 21 ten gunste van Quick Boys uit. Nu echter heeft A.R.C. het voordeel van thuis te spelen, een factor welke voor een dergelijken wedstrijd veel gewicht in de schaal kan leggen. Daartegenover staat echter weer dat de Quick Boys verdedi ging een tikje sterker is dan die van de thuisclub. Belangstelling en spanning zal er morgen voldoende aanwezig zijn. Met interesse zien wij den uitslag van dezen strijd tegemoet. Katwijk 1 komt thuis tegen S.L.F. 1 bin nen de lijnen met een groote kans om beide puntjes thuis te houden. In 2A kampen Ons Clubje 1Koudekerk 1 om de kans op de tweede plaats die door beide nog kan worden bereikt. Daarvoor moet echter Ons Clubje winnen en die kans is niet zoo bijzonder groot. In 2B hebben de thuisclubs S.C.O. 2 en Weter. Boys 2 de beste kansen resp. tegen Rijnsb. Boys 2 en A.S.C. 1. Belangrijker is de wedstrijd in 3 B tus schen Quick Boys 4 en Noordwijk 3 waar in Quick Boys zich met een overwinning van de eereplaats zou verzekeren. In de eerste ontmoeting bleek Q. B. met 41 de sterkste. Echter heeft Noordwijk sindsdien behoorlijk van zich afgebeten en zij zal het den a.s. kampioenen nog lastig genoeg maken. Ondanks dat rekenen wij wel op een zege voor de thuisclub. In den stand in 3 B zal vermoedelijk weinig verandering komen, daar L.R.C. 3 zoowel als Quick Boys 5 met de overwin ning resp. tegen O. Clubje 2 en Weter. Boys 2 gaan strijken. Voor de adspiranten zijn beide leiders vrij. Noordwijk heeft tegen Quick Boys B de beste paoieren en Rijnsburg zal moge lijk de puntjes met Katwijk deelen. L.F.C.—HET NOORDEN. Voor den belangrijken wedstrijd tegen Het Noorden is L.F.C. als volgt samenge steld: doel: Duffels; achter: Crama en v. d. Plas; midden: Kukler, J. Segaar en Nagte- geller; voor: R. v. Leeuwen, Neuteboom, A. v. Leeuwen, De Koning en Herreur. L.F.C. moet dezen wedstrijd winnen wil zij niet onderaan blijven, zoodat een spannende strijd verwacht mag worden. D. V. S.-COMB.-R. B. F. 3—3. Een D.V.S.-comb. speelde gisteren tegen een elftal van de broodfabriek. Rust ging in met 22. Het einde kwam met een ge lijk spel 33. Het was een prettige wed strijd die goed geleid werd door scheids rechter v. d. Berg. U. V. S—HAARLEM. Smit is van dc partij! Het elftal waarmede „Haarlem" morgen naar Leiden komt, is als volgt samenge steld Doel: J. Voogd; achter: J. v. d. Berg en W. Stammers: midden: H. Cornet. R. Kammeijer en A. Vreeken: voor: A. de Winter, A. Effem, F. v. d. Hulst, J. C. Smit en J. A. v. Polanen. Scheidsrechter is de heer C. Aarsen. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN ELECTRO BOYS. Morgenmiddag om 4 uur speelt Electro Boys tegen Fabrieksarbeiders. VETERANEN-WEDSTRIJD. De L.P.S.V.-veterar.en wonnen gisteren met 54 van de C. G. W.-veteranen. TERLEEDE—S.C.O. Morgenmiddag om kwart over twee speelt Terleede 1 een medaillewedstrijd tegen S.C.O. 1 op „Sporthof". S.C.O. komt met haar volledig competitie-elftal uit. Zaterdagmiddag, aanvang uur, terrein N. B. L. 0. (Zoeterw. Singel) Entreeprijzen25 cent-, Werkloozen en Jongens 10 cent. Rijwielstalling op liet terrein. N. B. D.V.S. 2 vertrekt a.i. Zondag om 10.16 nnr per spoor naar Den Haag. Retour derde klasse f. 0.55. Verzamelplaats Stationsplein om 10 uur. 1455 Ongcz. Med.l WEDSTRIJDEN TE NIEUWVEEN. Nic. Boys I speelt Zondag om halfdrie tegen Alphensche Boys II. Verder worden gespeeld Unlo III—Nic B. II: Nic. Boys a Kolpings Boys a (Leiden) en Nleuw- veen IIINleuwerkerk III. UTRECIITSCHE SUCCESSEN. De interacademiale wedstrijden van Unitates en Bonden te Rotterdam hebben, aldus de N.R.Crt.. 't niet getroffen met het weer. Gisteren, de laatste dag van het tournooi, was het nog slechter dan Woens dag cn vooral in de morgenuren viel de regen overvloedig, zoodat de terreinen er niet beter op werden. De lawntennlswed- strijden werden hierdoor wel het meest gehandicapt; 's morgens kon er niet ge speeld worden en dit gedeelte werd uitge steld tot den middag. Inderdaad was het toen droog, maar de nieuwe banen achter de voormalige Nenijto hadden het water niet kunnen verwerken. Toch werd er een aanvang gemaakt met de wedstrijden, doch toen het wederom begon te regenen, werd besloten op een nader te bepalen datum dit programma te Utrecht voort te zetten. Aan den Abraham van Stolkweg werd omstreeks half twaalf de halve eindstrijd hockey gespeeld tusschen Rotterdam en Delft, welke door de gastheeren met 41 gewonnen werd. Geruimen tijd moest men toen wachten, alvorens de Utrechtenaren op het appèl verschenen om met de Rot terdammers uit te maken, wie den eersten en wie den tweeden prijs zou krijgen. In middels gaf Amsterdam gewonnen, zoodat Delft al vast den derden prijs in ontvangst kon nemen. In den eindstrijd, welke door de vertra ging tweemaal een half uur duurde, nam Rotterdam al spoedig door een corner de leiding. Allengs kwamen de Utrechtenaren evenwel in de meerderheid, hetgeen voor de rust in 3 doelpunten tot uiting kwam. Ook in de tweede helft toonden de Utrech tenaren zich superieur aan de Maasstede lingen en In dit half uur voegden zij nog 3 doelpunten aan hun score toe, waar Rotterdam er slechts 1 tegenover wist te stellen. Met 6—2 kwam het kampioen schap dus aan Utrecht. De voetbalwedstrijden vonden plaats op het terrein van Sparta. In de morgen uren verloor Rotterdam, dat nogal met pech te kampen had. met 32 van Utrecht en Delft met 2—1 van Leiden. Des middags herwonnen de gastheeren evenwel hun vorm en met 40 werd Delft hiervan het slachtoffer. Rotterdam verkreeg dus den derden en Delft den vierden prijs. In den eindstrijd begon Leiden voorspoe dig en het duurde niet lüng of zij had succes (10); langzaam maar zeker kwam Utrecht echter opzetten. Het resultaat was tenslotte 32 voor Utrecht. De voorlooplge totale uitslag van de drie dagen Is: 1. Utrecht met 129,2 pnt.: 2. Rotterdam met 63,6 pnt.: 3. Leiden met 47,4 pnt.: 4. Delft met 31,5 pnt.; 5. Am sterdam met 27,3 pnt. LAWN-TENNIS. MONACO—NEDERLAND. Vastgesteld op 1, 2 en 3 Mei. De Daviscup-wedstrijd MonacoNeder land is thans definitief vastgesteld op 1, 2 en 3 Mei. Het ligt in de bedoeling, dat onze ploeg op 22 of 23 April op reis gaat. Zij heeft dan bijna een week om zich te Monte Carlo in te spelen en aan de omstandigheden daar te wennen. Zij zal vergezeld worden door Najuch. Benige dagen later volgt dan de aanvoerder, vermoedelijk mr. Punt. Indien Nederland wint zal de wedstrijd NederlandFrankrijk gespeeld worden op 15, 16 en 17 Mei. COMPETITIE N.L.T.B. De wedstrijden voor de competitie van den N.L.T.B. zullen od Zondag 26 April in alle klassen beginnen. KORFBAL. L. K. B.-XII-TAL SAMENGESTELD. Het L.K.B.-team ik als volgt samenge steld Aanval: dames: J. v. d. Mark en R. Cats, heeren: J. Cats en Gotmer (allen Oosterkwartier). Middenvak: dames: A. Blansjaar en J. v. Houten (beiden Alge- meene). heeren: A. v. d. Lelie (Algemeene) en Van der Broek (Oosterkw.). Verdedi ging: dames: M. Gorree en Gr. Bloem (beiden Oosterkw.), heeren: Verhoeckx (Oosterkw.) en Harteveld (Algemeene). Reserve's: D. Sloos (Algemeene) en mej. Joha. Guldemond. Dit twaalftal zal hoogstwaarschijnlijk Zondag a.s. op het terrein van Algemeene (Zuidwijck) een oefenwedstrijd spelen te gen die Haghe I (2de klasser N.K.B.) LEIDSCHE KORFBALBOND. Slechts één wedstrijd prijkt dit keer op het programma. Zondag a.s. te 2 uur ont moeten Klimop II en Fluks IV elkaar op Zuidwijck. ALGEM. III—OOSTERKWARTIER III. Zondag te 12 uur speelt Algemeene III thuis een vriendschappelijken wedstrijd tegen Oosterkwartier HL WIELRENNEN. SLAATS—CHARLIER WINNEN DEN ZESDAAGSCHE. ONBEVREDIGEND VERLOOP VAN DEN LAATSTEN AVOND. Om klokslag middernacht vielen kort achter elkaar drie schoten ln het R.A.I.- gebouw te Amsterdam. De Vierde Amster- damsche Zesdaagsche was ten einde, Slaats en Charlier hadden de overwin ning behaald. Dus niet waren Pijnenburg en Piet van Kempen, niet Wals met zijn koppelgenoot winnaars geworden, maar c-en Hollandsch-Belgisch paar, een twee tal renners, dat door de directie op den avond voor den Zesdaagsche op het laat ste moment bij elkaar was gevoegd. Wij zullen niet betwisten, dat Slaats en Char lier de zege niet verdiend hebben, Inte gendeel, vele dagen en avonden hebben zij de leiding gehad, beiden zagen hun kans en hebben die met alle twee handen aan gegrepen en vastgehouden. Slaats was daarbij de beste van de twee, maar wij willen niet aan den Belg te kort doen en dadelijk vaststellen, dat ook Charlier een prima wedstrijd heeft gereden. Deze laatste avond heeft ons echter niet kunnen bekoren. Waarom niet? zal men vragen. Wij willen daarop een duidelijk antwoord geven. Elkeen heeft geweten, dat de financieele verwach tingen van dezen Zesdaagsche op een volkomen mislukking zijn uitgeloopen. Geen enkelen middag, avond of nacht was het uitverkocht: telkenmale wa ren eT gapende plekken op de tri bunes. De renners ondervonden den terug slag van dit alles, spanden zich niet meer in dan noodig was en eerst op den voorlaatsten avond, toen de jachten twee uur duurden, werd een strijd van groot formaat geleverd. En nu dezen laatsten avond! Het werd een een-unrs-koppelwedstrijd, practisch zonder Jachten, met alleen een groot aantal klassementssprints, waar niet eens om de punten gevoch ten werd. Angstig bewaakten de koppels elkaar en een uitlooppoging werd maar te spoedig stop gezet, inplaats van dat er onafgebro ken in dit laatste uur koppel tegen kop pel. renner tegen renner, werd gestreden. Een slot dat klonk, dat bevredigend was, dat was het zeker niet. Wij zijn er van overtuigd dat het publiek dit ook zoo ge voeld heeft. De renners hebben den plicht gehad het alleruiterstê~te geven, niet al leen om persoonlijke voordeelen, maar om te trachten den Amsterdamschen Zes daagsche die. financieel op sterven ligt, van den sportleven dood te redden. Het ls niet in hun eigen belang geweest, dat zij dit hebben nagelaten. Onze stellige Indruk is, dat de Zesdaagsche in haar huldigen vorm de laatste van Amsterdam is geweest. De renners hebben haar op de zen laatsten avond helpen begraven. De Donderdagmiddag had, gelijk wij nog in een deel onzer oplaag hebben kunnen melden, nog al eenige verandering ge bracht. Tengevolge van valpartijen moes ten Pellenaars en Rausch den strijd sta ken, waarna Jan van Kempen en Wals een nieuw koppel vormden met drie ron den achterstand. Intusschen was het koppel, gebroeders Vroomen. dat zeven ronden achter was, uit de baan genomen en er bleven dus slechts acht koppels over. BIJ het begin van de avond-„voorstel- ling" had het koppel Charlier-Slaats de leiding met één ronde. Zij werden gevolgd door Piet van Kempen-Pijnenburg, Billiet- Deneef. Schön-Hürtgen, Zims-Küster. Op 2 ronden kwamen: Ignat-Diot en J. van Kempen-Wals en op 3 ronden Aerts- Buysse. Het aantal bezoekers was ook thans niet talrijk. ZIJ begonnen zich bovendien be kocht te gevoelen toen de tijd verstreek zonder dat er Iets gebeurde. Het werd halfelf voordat Aerts eindelijk een korte jacht ontketende. Een groote strijd werd het echter allerminst, zelfs niet ln het laatste uur, toen de punten dubbel telden. Het was bijna onbegrijpelijk dat het pu bliek er zoo kalm onder bleef. Enkele uit looppogingen werden gedaan, maar Slaats- Charlier lieten zich niet verrassen en de pogingen werden trouwens altijd al heel spoedig opgegeven. Zoo werd de eindstand als volgt: Aan den kop: 1. Slaats-Charlier 229 pnt. Op één ronde: 2. Pijnenburg-Piet van Kempen 510 pnt. 3. Billiet-Deneef 273 pnt. 4. Schön-Hürtgen en Ignat-Diot, beide 210 pnt. 6. Wals-Jan van Kempen 206 pnt. 7. Zims-Küster 151 pnt. Op twee ronden: 8. Aerts-Buysse 247 pnt. In totaal zijn afgelegd 3060 K.M. De huldiging der winnaars. Nadat de drie schoten het einde had den aangekondigd, verdwenen de renners in hun cabines, waaruit de overwinnaars echter spoedig met schoone shirts en voor zoover dat in zoo korten tijd mogelijk was, uiterlijk geheel opgefrlscht, te voorschijn kwamen. Boven de startstreep wierpen krachtige lampen ten behoeve der filmoperateurs hun fel wit licht naar beneden en een dozijn pers-fotografen met een batterij fototoestellen stond hier gereed om de beide winnaars te vereeuwigen. Zij moesten de gelukwenschen ln ont vangst nemen van de directie van den Amsterdamschen Zesdaagsche en van de aanwezige bestuursleden van de N.W.U., waarna hun de gouden lauwerkransen werden omgehangen en zij onder de tonen t Wilhelmus en de Brabangonne en onder daverend applaus van het publiek hun eere-rondje reden. DE LAATSTE UREN. (Van onzen reisredacteur) De laatste dag van de vierde Amsterdam- sohe Zesdaagsche. Zou het tevens de laatste Zesdaagsche in de hooldstad zijn? Het heeft er allen schijn van, want dit wielerfestijn had zoo nu en dan meer van een begrafenis dan van een feestelijk gebeuren. Zoo was ten minste de stemming. Doodsch en stil. Het ■publiek bleef weg en degenen, die er wa ren, hebben zich op sommige oogenblik- ken ten zeerste verveeld De verzekerings maatschappijen, die nu nog de schade der exploitanten dekken, naar men zegt, zul len een volgende maal wel niet weer zich aan een dergelijk risico blootstellen, tenzij de opzet ervan geheel wordt gewijzigd. Maar of dat gaan zal? De laatste dag dus van de laatste Zes- daagsohe? Het klinkt als een treurspel en toch was er ln de tweede helft van dezen Donderdagavond genoeg spanning te be leven om den meest afkeerigen Nurks tot vreugdevol enthousiasme te brengen. Het is, of men het spannendste voor het laatst bewaart. Vooral het laatste uur, dat extra uur als er eigenlijk al zes dagen achter een gereden is, is met zijn talrijke sprints en jachten, een wirwar van trappende beenen en blinkende fietsen, een voort- sulzen van elkaar voorbij flitsende men- schen, tot interessante demonstratie ge worden van kracht en souplesse. Ondanks het feit dat de wedstrijd al 140 uur duur de. Bezoekers komen en bezoekers gaan. Sommigen zien het schouwspel meer dan een maal. maar allen hebben daarnaast toch hun eigen bezigheden. De renners echter zijn dezelfde, al was het groepje van dertien kop pels tenslotte door allerlei omstandigheden gedund tot acht. Terwijl we onze maal tijden gebruiken, rijden ze, terwijl we slapen, rijden ze, dagen achtereen en ver geet vooral de nachten niet! Als het schaarsche publiek op den laatsten avond zijn plaatsen inneemt, zijn de renners nog altijd op dezelfde wijze in de weer, rond draaiend in een enge ruimte, die ze al die dagen niet hebben verlaten. Het gaat in den aanvang mog wat ge moedelijk. Ze maken onderweg met elkaar en praatje en het schijnt zelfs, dat ze elkaar grapjes vertellen. Wat zouden dat voor moppen zijn? Zeker al heel oude voor dezen jachtigen tijd, waarin de eene dag snel den voorgaande doet vergeten. Het kan vast de laatste grap niet zijn, daar ze nu al zes dagen lang tezamen op dezelfde plaats zijn opgesloten geweest, of ze moeten er juist een tijdens hun rust van een vreemde hebben vernomen. Bij de hokjes, waar de soigneurs zich voor het laatst uitsloven, staan vrouwen te kijken. Zij wachten ook op het slaan van middernacht, wanneer ze eindelijk weer haar mannen of haar verloofden zullen terug krijgen. ©e kamer, die voor de pers is gereser veerd, hangt vol bloemengeur. Rozen en tulpen en seringen, die in een hoekje lig- gen te wachten op hetzelfde uur, als ze onder het gejuich van het publiek aan de renners zullen worden overhandigd, die er nog een keertje mee zullen rondrijden, voordat ze zullen worden meegenomen in de armen van een vrouw, bij wie immens de bloemen meer op haar plaats zijn. Het is alles de sfeer van den laatsten avond der Zesdaagsche, die zich overal doet gevoelen. Naast de bloemen liggen twee kransen. Voor de winnaars. Dat ls niet het paar waarvan er een het eerst over de eind streep komt, dat althans bepaalt niet hun victorie. Om daér zes dagen voor te rij de, zou krankzinnigenwerk zijn. Men telt de ronden en het aantal onderweg be haalde punten. Daarvoor zitten en staan eenige heeren aan den kant, die er een ingewikkelde bezigheid aan hebben. Pro beer niet voor uzelf dat werkje te doen; tien tegen een, dat ge tot een anderen uitslag komt. Hoe kan men wijs worden uit die dooreenmengellng van rijders, wanneer ze allemaal ln de baan zijn en ze elkaar bij korte tusschenpoozen af lossen? De renners zijn zelfs met hun eigen resultaten soms ln de war Het laatste uur. De rijders spannen hun laatste krachten in en vliegen over de baan. Achterstand ln ronden dient nu te worden ingehaald, voor het te laat is. „Zet door, Jantje!" ..Hup, Cor!" Het publiek vuurt zijn favorieten aan. De minuten kruipen voort. Ronde na ronde wordt gemaakt. Het laatste halfuur. Het laatste kwartier. De laatste vijf minu ten. Nog één minuut. De renners suizen voorbij, nog eens en nog eens. Daar wordt het eindsignaal gegeven en de vaart ver- slajjt onmiddellijk. De winnaars worden bekend gemaakt. Felicitaties, bloemen, fanfares, gejuich. Het slotfeest ls weer net als alle Jaren. En we vragen weer, wat we hierboven in den aanvang vroegen: Zou het de laatste maal zijn, dat het hier is vertoond? ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 1500 METER VRIJE SLAG. Jack Medica verbetert Arne Borg's record met 0.4 sec. Tiidens de Amerikaansche overdekte zwemkampioenschappen, welke thans te Chicago worden gehouden heeft de Ame rikaansche zwemmer. Jack Medica. het wereldrecord over de 1500 M. vrije slag, dat de Zweedsche zwemmer Arne Borg reeds op 2 September 1927 te Bologna op zijn naam had gebracht met een tlid van 19 min. 7.2 sec., verbeterd en gebracht op 19 min. 6.8 sec. In vele gevallen is het voorgekomen, dat Medica wereldrecords heeft gevestigd, waarbij het later bleek, dat die om ver schillende redenen niet konden worden gehomologeerd. In bovenstaand bericht over het verbeteren van het wereldrecord over '500 M. vrije slag wordt n!et gespro ken dat aan alle voorwaarden, die voor erkenning noodig zifn. ls voldaan. Volle diger mededeellngen zijn dus hieromtrent nog nader af te wachten. - DE ECHO. Zooals lk ln mijn vorige artikel reeds opmerkte bestaat de volledige echo uit het eerst afwerpen van een hoogere kaart gevolgd door het daarna afwerpen van 'n lagere. De partner is door deze abnormale speelwijze gewaarschuwd dat er Iets bij zonders met die kleur ls. In zeer vele gevallen zal het niet moge lijk zijn het signaal geheel te geven, hetzij door het feit dat er geen tweemaal gele genheid is om af te werpen, hetzij door dat men geen tweede kaart ln die kleur kan missen. Over het algemeen ls dan ook reeds het bij de eerste maal afwerpen van een hoogere kaart (7 of hooger) al vol doende om de aandacht van den partner hierop te vestigen. Komt dus bijv. tegen een troefspel de voorhand met een Aas uit en de partner heeft de Heer van deze kleur, dan zal hij dit reeds direct ken baar maken door by den eersten slag reeds een hoogere kaart dan noodig was, af te werpen. Elke dusdanige kaart Isdus in het algemeen een signaal „partner ga door ln deze kleur" of, indien het afwer pen betreft by het renonceeren in een an dere kleur, „partner speel deze kleur na". Omgekeerd ls het in deze gevallen bijwer- pen van een zoo laag mogelyke kaart het signaal van ontmoediging, van afwyzing en in de meeste gevallen een verzoek aan den partner om een andere kleur te pro- beeren. Het spreekt van zelf dat er zich geval len kunnen voordoen waarbij men, zelfs al ls men in het bezit van de opvolgende hoogere kaart of kaarten, juist wenscht dat de partner niet ln de begonnen kleur doorgaat doch een andere kleur natrekt. In een dergeiyk geval zal dus juist niet een aanmoedigingskaart gespeeld moeten worden doch een afwüzende kaart. Ne men wij byv. eens het volgende geval: Noord-Zuid zyn tot een 4 Schoppen contract gekomen en West komt uit met Klaver Heer. Sch Heer-9-x- Ha Heer-Vr.-Boer-x- Ru Heer-Boer-x-x- K1 x-x- Sch x- Sch x-x-x-x- Ha x-x-x- Ha x-x-x-x- Ru x-x-x-x-x- Ru Kl Aas-Heer-x-x- Kl Vr.-Boer-x-x-x- Soh Aas-Vr.-B.-10-x- Ha Aas-x- Ru Aas-Vrouw-x-x- Kl. x-x- Hoewel Oost de Vrouw heeft en dus met zekerheid weet dat West van Aas-Heer- is uitgekomen, zal hy de 2 moeten byspelen, aldus aan zyn partner verzoekende niet in Klaveren na te spelen en hem te sug- gereeren dat een andere kleur wellicht een betere kans biedt. Gezien de Blinde biedt Ruiten hiertoe da beste kans en in dien West Ruiten naspeelt, zal Oost troe ven en Klaveren terugspelen waarna hij een tweede troef kan maken. In dit geval gaat het contract dus down hetwelk by het naspelen van Klaveren steeds gewon nen zou zyn. Zooals gezegd wordt als aanmoedigings kaart en eventueel als „echo" voor het aangeven van een doubleton, als eerste kaart zoo mogelijk een kaart hooger dan een 6 gespeeld. Het spreekt van zelf dat indien men van de kleur waarin partner met een Heer uitkomt alleen de 4 en de 2 heeft men ook eerst de 4 afwerpt. Gooit de Leider of de Blinde wel de 3 doch niet de 2 by, dan zal de voorhand zeer zeker overwegen dat zefs deze 4 waarschyniyk het begin van een echo is, en dus de kleur naspelen. A. J. VERSTEEG. HOCKEY. LEIDEN—ZUIDWIJCK. Morgenmiddag te halfdrie spelen de dames van Zuldwyck vriendschappeiyk tegen Lelden. MOTORSPORT. DE K.N.M.V.-VOORJ AARS REÜNIE EN RONDRIT. Zondag zal in de gebouwen van den Dierentuin te 's-Gravenhage de voor- Jaarsreünie der Kon. Ned. Motorw. Ver. worden gehouden. Deze byeenkomst, welke beschouwd mag worden als de offlcieele opening van het motorsportselzoen, zal dit Jaar een by zon der karakter dragen, ln verband met het feit, dat er een motorrijwielententoonstel- ling aan verbonden zal zyn. Aan de reünie gaat de traditioneele K.N.M.V.-Rondrit vooraf, waarvan de finish in den Dierentuin is gevestigd en waarvoor de deelnemers vanaf morgen 7 uur aan één der 27 startplaatsen in Ne derland kunnen starten. Voor dezen rond rit bestaat een buitengewoon groote be langstelling. De aankomst van de reünisten en de deelnemers aan den rondrit vindt plaats tusschen 10 en 12 uur. SCHAKEN. WEDSTRIJD TE LEIDERDORP. In het clublokaal van de Leiderdorpsche Schaakvereenlging werd een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tusschen eenige spelers van genoemde schaakver. en de on langs opgerichte schaakclub van de N.V, Ver. Touwfabrieken te Leiderdorp. Gespeeld werd aan 12 borden. De uitslag was als volgt: Sehaakcl. Touwfabr. Lelderd. Schaakver. J. v DeventerF. Beurze 10 J. Witkamp—H. Corts 1—0 H. DingjanJ. Nagtegaal 01 J. NlevaartJ. M. de Koning 01 P. KuiperL. J. Rasser 01 L. GijsmanJ. B. Blankenstein '<i H. Stm'tenC. Hendrlksen 10 Mej. A. OvereemA. v. Winkel 01 A ChrlspijnC. v. Tol 10 J. NieuwenhulsN. Vonk 10 H PapeC. Zwanenburg 10 P. PolhulsA. Schipper 10 7'/»—4 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14