EEN MECHANIKER STOFZUIGERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 April 1936 IHT DE RIJNSTREEK. ZOOALS KONINGIN MODE EN VAN HAREN HET WILLEN f Leiden, Haarlemmerstraat No. 133*135 40 en 60 cent per week Mag. 't Hoekje besloten tot instelling van een Comité, waarin voor het contact met het Bestuur één Bestuurslid zal zitting nemen. Tot le den werden benoemd de heeren dr. H. L. M. van Schalk. D. H. Pasman. C. J. van Schaardenburg en ir. J. H. van Ommen van Guylik. Hierna volgde een bespreking van het programma. Het voorstel luidde: le dag: springconcours M. Dressuur - proef licht. Demonstratie Huzaren. Con cours Landbouwtuigpaarden. Concours schoonste rijpaard, wedstrijd Landelijke Ruiters, Barrièrespringen Amateurs en Professionals. 2de dag: Samengestelde wedstrijd voor Amateurs, Concours beste Jachtpaard. Middel Dressuurproef. Shownummer, Gr. Springconcours voor Amateurs en Profes sionals. De heer Versteegh drong aan op een eenvoudig nummer, b.v. een springcon cours voor landelijke ruiters, waartoe wordt besloten. Verder wilde de heer Versteegh uit het laatste nummer het groot springconcours de professionals schrappen. Hü vreest, dat de paarden van het Colenbranderfonds niet zullen deelnemen en dat er bezwaren zullen zijn. om de ruiters die naar Berlijn zullen gaan. te doen deelnemen, wijl deze allen amateurs zijn. Lang en breed wordt hierover gesproken. Tenslotte werd het voorstel Versteegh. zij het met enkele wijzigingen, aangenomen. Hierop volgde sluiting. Wij vernamen, dat het garantiefonds, waarvoor staande de vergadering nog een bijdrage werd toegezegd, nagenoeg bijeen is. PROV. STIERENKEURING TE ALPHEN. Zeer bevredigende aanvoer. Uitgaande van de provinciale regelings- eommissie voor de rundveefokkerij in Z - Holland, werd alhier op het terrein van de gemeente nabij het station een stie renkeuring gehouden voor het Groninger veeslag, waarvoor van de zijde der fokkers grcote belangstelling bestond. Ook de aanvoer was zeer bevredigend. De jury bestond uit de heeren M. C. v. Euuren, Zuidland; A. Louter, Voorburg, en W. F. Brunt, Bodegraven, pl.v.v. De bekroningen luiden als volgt: Driejarige stieren: met Thor, eigenaar J. D. v. d. Akker, Alphen a. Rijn, 2e pr.; Wilfred, eigen. H. J. Vink, Rijnzaterwcude, 3de pr.; Victor, eigenaars Gebrs. Zwanen burg. Bodegraven. 1ste pr.; Doris, eigen. M. J. N. v. d. Weijden. Langeraar, eerv. verm.; Adolf, eigen. G. H. Rotteveel, Oude- Wetering, 3de pr. Tweejarige stieren: Oscar, eigenaar J. A. Kool, Alphen a. d. Rijn. 1ste pr.: Woud heer. eigenares Wed. C. Baas, Reeuwijk, 2de pr.; Wim. eigenaar W. J. de Vink, Bo degraven, eerv. verm.; De Deugd, eigen. J. Rietveld, Alphen a. d. Rijn. 3de pr.; Pie- ter Geert, eigen. W. v. d. Wel. Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Alfonso, eigen. G. v. Dorp. Hazerswoude, 2de pr.; Albertus, eig. H Blijleven, Nieuwkoop, le prijs; Floris, eigen. W. J. Vink, Bodegraven, 2de pr.: Adriaan, eigen. M. v. Zwieten. Alphen a. d. Rijn. 2de pr.; Dictator, eigen fokker G. den Hertog. Alphen a. d. Rijn, 3de pr.: Floris van Groeve, eigen. W. de Koning, Rietveld bij Woerden, 2de pr.; Napoleon, eigen. G. Eikelenboom, Riinzaterwoude, 1ste pr.; Kloron, eigenaar Verlaan en Kool, Nieu- werbrug. 3de prijs: Grootmeester, eigen. L. v. Leeuwen. Alphen a. d. Rijn, 3e prijs; Batavier, eigenaar Adrs. A. Jongenbreur. Nieuwerbrug a. d. Rijn, 2de prijs; Wim, eigen fokker H. Los. Zwammerdam, eerv. verm.: Magno. eigen. J. M. van Egmond. Alphen a d. Rijn, 3de prijs. Éénjarige stieren: Gerard, eigen. J den Hartog W.Jzn., Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Nelson, C. v. Galen, Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Herman, eigen fokker Stal v. d. Kloot Meijburg, Alphen a.d. Rijn, eerv verm.; Melndert, eigen fokker C. Kwakemaak, Bodegraven. 3de pr.; Wil helm, eigen. A. Voorbij, Bodegraven, eerv. verm.: Davenage, eigen fokker W. C. v. d. Vis .Alphen a. d. Rijn, eerv. verm.; Ar- noldus, eigen. G. J. den Hertog, Alphen a. d. Rijn, eerv. vermelding. ALPHEN. HET CONFLICT BIJ DE FA. BOOT. Voorstel loonregeling tot 1 Augustus as. te bestendigen. Omtrent het hangende loonconflict bij de Scheepsbouw en Motorenfabriek „De Industrie" N.V. D. en Joh. Boot alhier, deelt men ons mede, dat de rijksbemidde laar prof. dr. Josephus Jitta heeft voor gesteld de bestaande loonregeling onver anderd tot 1 Augustus as. te bestendigen. Hoewel wordt betreurd, dat daardoor de voor de jongeren in het vooruitzicht ge stelde loonsverhooging verloren zal gaan, is in de gehouden personeelsvergadering besloten dit voorstel te aanvaarden. De beslissing van de directie omtrent dit voorstel is momenteel nog niet bekend, doch deze zal heden omtrent dit voorstel moeten beslissen. Uitvoering Chr. Kinderkoor „.Klein Hosanna". Bovengenoemd kinderkoor gaf in het Nut onder leiding van den directeur, den heer H. A. v. d. Kemp, zijn Jaarlijksche uitvoering. Het lijkt wel of hiervoor ieder jaar de belangstelling grooter wordt. Er was thans geen plaats onbezet! Als men evenwel eenmaal kennis met dit koor heeft gemaakt valt dit niet te verwon deren. Alom moet men bewondering heb ben voor den directeur en niet minder voor mej. Tr. Klok, die ook thans weer voor zulke schitterende costumes had ge zorgd, wat men met deze kinderen weet te bereiken. De avond werd door ds. Stehouwer ge opend, waarna het programma werd in gezet met het zingen van Ps. 138 13. Allereerst gaven de kleintjes een drietal nummers, waarvan dat met den echten zieken hond wel den meesten bijval ver wierf. Van de grootere kinderen noemen wij speciaal het nummer,, „Janmaat" en later het lied „Dorschen". dat wat voor dracht, gevoel en zang betreft, zeer mooi werd uitgevoerd. Een zeer aantrekkelijk nummer der kleintjes was ook „Bij de Boeren", waarbij de kleuters allemaal als echte boeren en boerinnetjes waren ge kleed. Een daverend applaus was de dank. die directeur en mej. Klok in ontvangst hadden te nemen. In de pauze verraste het dameskoor nog op een paar extra zangnummers, die eveneens zeer goed wer den gezongen. De clou werd het zangspel „De Herfst". Buitengewoon was het welk een werk ipen hiervan had gemaakt; ook viel de costumeering bijzonder op. terwijl de uitvoering tot in alle onderdeelen vlot verliep. Het geheel werd 'n waar sprookje; allereerst het optreden van den zoekenden herfst, de dan in het wit gekleede dauw drupjes, gevolgd door de kabouters, elfen, bloemen, het paddenstoelenkoor met echte paddenstoelen en het optreden van den alles uiteen doen waaienden wind met als slot de winter, die het geheel een dor aanzien geeft. Dat alles was magnifiek! In het bijzonder zij genoemd het optre den van de jeugdige solisten jongejuffr. Laros, Mien v. d. Kemp. Jo de Vries, Truus Vis en jongejuffr. Verkade. Ds. Stehouwer zwaaide in zijn sluitings woord bijzondere woorden van lof toe aan den dirigent, mej. Klok en de pianiste mej. Ali Breeveld. Sluiting Cursus Vakteekenschool Martha-Stichting. Nadat reeds de vervolgcursus van het herhalingsonderwijs was gesloten, had nu ook de sluiting plaats van den cursus der vakteekenschool in de Martha-Stichting, om. bijgewoond door den voorzitter der school en inrichting, ds. De Heer van Rot terdam met zijn zoon dr. De Heer, even eens uit Rotterdam, den burgemeester en de heeren G. Bergshoef en W. Brouwer als gedelegeerden der gemeente. Het hoofd der school en leider van den cursus, de heer J. Tuinman, gaf een overzicht over het afgeloopen seizoen. Men was over het werk en de vorderingen zeer tevreden; een tweetal had zelfs een prijs in ontvangst te nemen. Ook de voorzitter hield een toe spraak. terwijl de predikant-directeur een slotwoord sprak. Het einddiploma kon worden uitgereikt aan de volgende cursis ten: C. Kramer, R. Zeipveld, A. Voorsluis, P. Kalkman, J. L. v. d. Broek. J. Vroom, A. Maaskant en J. Nuijen. Van de le kl. werden 3 leerl. niet bevorderd en 2 voor waardelijk. Van de 2de kl. 1 niet bevor derd: van de 3de kl. 1 voorwaardelijk, terwijl van de 4de kl. allen werden be vorderd. Na afloop bestond gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen, waarvan een zeer groot gebruik werd ge maakt. Uit het geëxposeerde bleek ook thans van welk groot nut deze cursus ls. De collecte voor de actie „Jong Hol land snakt naar werk", door de pl. com missie georganiseerd, zal worden gehou den a.s. Zaterdag. Een aanbeveling voor deze collecte is zeker overbodig. Voor hen die nog minder bekend zijn met deze actie, wijzen wij er op, dat het de bedoeling is om 4000 jeug dige werkloozen gedurende 8 weken gele genheid tot werken te geven in de be kende werkkampen. Bij de eindexamens van de Chr. Land bouwschool alhier zijn alle leerlingen ge- j slaagd tew. G. de Wit Alphen a. d. Rijn, K. v. Dam Bodegraven, E. van Doorn, R. I C. Hijkoop en A. Paul uit Zwammerdam, 1 D. Joha Nieuwveen, L. Eikelenboom Rijn- j zaterwoude en J. D. de Wit van Hazers woude. Het examen stond onder leiding van den heer Ir. A. A. Neeb, rijkslandbouw- consulent. Naar de 2e van de le kl. werden bevor derd 19 leerlingen; van de 2e naar de 3e 10; en van de 3e naar de 4e 11 leerlingen. Voor den nieuwen cursus hebben zich reeds 12 leerlingen aangemeld. BODEGRAVEN. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Jcrwerd drs. W. A. Nell, candldaat alhier. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Intrekking van het Uitbreidingsplan Wijziging der Politieverordening Opheffing Commissie pl. toe zicht op het L.O. De raad kwam in ODenbare vergadering bijeen. De voorzitter deeide mede. dat B en W hun bemiddeling hebben verleend voor het aanbrengen van vitrines voor étalage- doeleinden in den Zuidelijken muur van den westelijken oprit Dorpstraat W.Z. Zonder discussie werd besloten tot intrek king van het uitbreidingsplan voor Bos koop. Eveneens werd goedgekeurd een voorstel van B en W. tot vaststelling van bebouwingsvoorschriften voor het gemeen telijk bouwterrein, alsmede het voorstel tot vaststeling van voorgevelrooilitnen voor het bouwterrein der gemeente Boskoop, gelegen tusschen de Julianastraat-Emma- kade en de Boezemlaan. Een voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van de woning Badhuisweg no. 8. ontlokte een langdurige discussie. De heeren Brand en Kranenburg hadden ter plaatse een een onderzoek ingesteld en waren tot de conclusie gekomen, dat het perceel nog bewoonbaar is te maken, waartoe de eige naar bereid is Ook meerdere andere sprekers wjlden van. onbewoonbaarverkla ring niets weten. De voorzitter deed nog poging het voorstel aangenomen te krij gen doch de raad besloot in meerderheid niet met het voorstel van> B. en W. mede te gaan. Voorts kwam in behandeling een voor stel van B. en W.'tot opheffing van de commissie van pl. toedicht op het L.O. Ook over dit voorstel ontspon zich een leven dige discussie De meeningen waren ten zeerste gekant tegen opheffing, daar men de commissie wel zeer nuttig achtte, het geen met voorbeelden werd aangetoond. De voorzitter en ook weth. Guldemond, lieten evenwel een ander geluid hooren. De voorzitter deelde ojn. nog mede. dat hij in twee jaren veel onaangenaamheden van bedoelde commissie heeft ondervon den, waarover spr. in comité-generaal wel inlichtingen wilde verschaffen, waar mede de raad accoord ging. zoodat dit punt werd aangehouden tot na de rond vraag. Volgde een voorstel van B en W. tot wijziging der politieverordening 1925. die B. en W. wenschen aangevuld te zien met een nieuw art 28 O. luidende: ..zich zon der noodzaak op te stellen of te blijven staan, te zitten of te liggen op hoeken van openbare wegen, voor deuren of ramen van perceeien 'op zoodanige wijze, dat de bewoners daarvan last of hinder kunnen ondervinden, of dat het openbaar verkeer kan worden belemmerd". Het voorstel werd na discussie met alg. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. tot geslotenver klaring van het niet verhoogde deel van de Dorpstraat W.Z tusschen den Konin ginneweg en de Bootstraat. Het is in verband met e.v. komend ge vaar gewenscht het niet-verhoogde deel van de Dorpstraat W.Z. van den hoek Koninginneweg af bii het perceel van den heer Susan, tot het pand van den heer W. M. de Vos op den hoek van de Boot straat, voor zoover het ls betegeld, voor alle verkeer met uitzondering van voet gangers gesloten te verklaren. De heer de Ruijter. wenschte éénrich- tlng-verkeer. De heer Grootendorst tracht te het verbod voor het rilden met rijwielen uit het ontwerp te lichten. De voorzitter zeide. dat éénrichting-verkeer is overwo gen. doch niet uitvoerbaar is. Wat het rijden met rijwielen betreft, aldus spr. het is maar een afstand van circa 50 M. en de menschen moeten daar rustig kunnen winkelen. Het artikel werd ten slotte aangenomen. Een breedvoerige discussie ontspon zich over het voorstel van B. en W. betreffende het verleenen van büdragen in den vorm van een renteloos voorschot, of 10 ct per inwoner, in den vorm van een gift ineens en een jaarlijksche bijdrage in de admini stratiekosten ad 1 ct. per inwoner aan het Borgstellingsfonds voor Gouda en Omstreken. Algemeen was men van oordeel, dat ge noemd fonds in een groote behoefte zal voorzien. Na toelichting werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Na rondvraag volgde geheime zitting ter behandeling van het punt tot opheffing van de commissie voor het pl. toezicht op het L.O.. Na heropening besloot de raad tot opheffing dier commissie met ingang van 1 Juli e k. Hierna sluiting. Lezing van dr. W. G. N. van der Sleen. De in Hotel Klaassen plaats gehad heb bende lezing van dr. W. G. N. van der Sleen voor de vereeniging „Arborlcultura" was een groot succes. Zelden hebben wij op zoo'n vlotte en prettige wijze een voordracht over ons Indie en Java in het bijzonder gehoord. De lezing werd verduidelijkt met licht beelden. waarvan vooral de kleuropnamen opvielen door hun duidelijkheid. Naast opnamen van verschillende cultures zagen wij ook beelden van de mooie Zuidkust van Java. Ter afwisseling werden ook eenige smalfilms vertoond. Het geheel was een zeer geslaagde avond en het is te hopen, dat wü dr. v. d. Sleen nog eens hier zullen zien. waar door wij weer in de gelegenheid zullen ziin meer van ons mooie Indië te leeren kennen! Alg. verg. Ver. voor Bosk, culturen. In de vergadering van de ver. voor Bos- koopsche Culturen (Pomologische vereeni ging) kwam in behandeling „Bespreking Ned. Sierteeltcentrale". Na gedachtenwissellng, waarin o.m. door sommige leden aangedrongen werd „Op heffing der N. S. C." werd besloten dat agendapunt aan te houden tot de zomer vergadering. Voorts werd gesproken over het ver leende crediét. waarover tot slot onder staande motie met op een na alg. st. weid aangenomen: „De ver. voor Boskoopsche Culturen is van oordeel, dat voor reeds ge steunde bedrijven credietverleening niet toegepast dient te worden, omdat de gezonde bedrijven geen concurren tie mogen ondervinden van door met Staatshulp gefinancierde bedrijven". Op de verkooping door notaris Hout zagers is het perceel van de erven van wijlen den heer W. Mesman, aan den Züdeweg no. 98. gegund aan den heer Jac. Booii Mzn. te Alphen voor f. 3800. o KOUDEKERK. Paard op hol. De landbouwer Jac. D. alhier, had een paard in bruikleen van den landbouwer V., wonende in de Lagewaard. Toen het dier voor een kar gespannen was, en op het erf van bovengenoemde stond, ging het er op een gegeven moment van door, en holde in woeste vaart met de kar ach ter zich aan, naar den rechtmatigen eige naar terug. De fruitkoopman D. B. wist zich met zijn bakfiets nog bijtijds in vei ligheid te brengen. Verder liep dit onge val gelukkig zonder ongelukken af. NIEUWKOOP. Watersportvereeniging „Noord-Znl^. De Watersportver. „Noord-Zuid" kwam in de zaal van hotel ,.SDoorzicht" in ver gadering bijeen. De voorzitter, de heer C. de Graaf, opende. Met genoegen wees spr. erop. dat het ledental is gestegen tot 60. De secretaris, de heer J. Th. Klein, las de notulen. Uit het verslag van den pen ningmeester. den heer A. A. Ruiterman. bleek dat de inkomsten hebben bedragen f. 137.65. de uitgaven f. 121.30Vi zoodat er een batig saldo is van f. 16.34'/i. De secretaris las het jaarverslag. In het afgeloopen jaar werden niet minder dan 3 zeilwedstrijden. 1 roei- en kanowedstrijd, 1 wedstrijd voor motorbooten en 1 gondel vaart georganiseerd. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Ant Meijer, in plaats van den heer W. J. van der Laan. Een langdurige bespreking werd gehou den over de werkzaamheden in het sei zoen 1936. Het bestuur heeft op haar pro gramma staan 4 zeilwedstrijden, 1 motor- boot-clubtocht. 3 motorbootwedstrijden. 1 kanowedstrijd. 1 gondelvaart en 'n water- sportfeest. De geheele vergadering ging met dit programma accoord. Besloten wordt voor elke klas een wisselbeker be schikbaar te stellen. Besloten werd een vaste starttoren 09 te richten. Op verlangen van eenige Zuldeindsche leden zal als proef deze zomer ook een zeilwedstrijd gehouden worden op de Zuideinderplas. NIEUWVEEN. DE A.S. INTREDE VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. Vastgesteld op 17 April as. Omtrent de komst van den nieuwen burgemeester den heer J. A. Bakhuizen, tevens burgemeester van Leimuiden en Rijnsaterwoude, vernemen wij het vol gende. Er heeft zich een commissie ge vormd voor een ontvangst van den bur gemeester, bestaande uit de voorzitters en secretarissen der verschillende Kles- vereenigingen, hoofden van soholen, de predikanten, en den pastoor. In de com missievergadering is het volgende pro grams opgesteld: Vrijdag 17 April, des namiddags half drie, zullen de beide wethouders den burgemeester aan den ingang van het Dorp (Kattenbrug)opwach ten waarna naar het Raadhuis gereden wordt en de schoolkinderen den nieuwen burgemeester zullen toezingen. Vervolgens zal in de bene denzaal van Hotel Schreuder een openbare raadszitting gehouden wor den. waarin de installatie zal plaats hebben. Des avonds te half acht, zal de burgemeester receptie houden, even eens in Hotel Schreuder, waar gele genheid zal zijn voor verschillende vereenigingen. en personen den bur gemeester te begroeten. WADDINXVEEN. Laag sterftecijfer van zuigelingen. De zuigelingensterfte (dat is de sterfte in het eerste levensjaar) bedroeg in het afgeloopen jaar in deze gemeente 3 op de 165 levend geborenen. Dat is 1.81 °/o, zijnde een zeer laag cijfer. Het nut van het consultatie-bureau voor zuigelingen valt hier wei zeer op. Vroeger bedroeg dit cijfer dikwijls 10 procent en meer! De Chr. Zangver. ..De Lofstem" hield tot verbetering van haar kas, een goed geslaagde bazar in „Het Centrum", welke de som van f. 251.24 opbracht. Zuster Boer. wijkverpleegster en enquëtrlce der T.B.C.-bestrijding. heeft tegen 1 Mei as. wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag gevraagd. Zij was hier ongeveer 20 jaren als zoodanig met groote toewijding werkzaam Als bestuurslid van de ver. voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs hebben de hee ren W. S. Buitelaar en A. P. Breedijfc bedankt; als bestuurslid van de Chr. Mulo-schoolver. heeft bedankt de heer G. van Elswijk. Steeds het modernste, het elegantste en sierlijkste, ge- Eigen filialen in alle voorname plaatsen in Nederland. Een fabriek van heren sokken en sportkousen zoekt welke volkomen bekend is met de verschillende syste men rondbreimaohlnes. Aan biedingen met opgave van, leeftijd, levensloop, Gods dienst, verlangd salaris, enz. onder No. 1360 Bur. v. d. Blad. vanaf f. 29.50. Desgewenscht Laag stroomverbruik. Geruischlooze motor. Breestraat 120 - Tel. 2418 1369 Wilt U vermageren? Op welk gedeelte van het lichaam U ook wenscht. Zonder baden, dieet of geneesmiddelen. Uit wendig en onschadelijk. Re sultaat na den 6en dag zicht baar. Vraagt gratis aanwij zingen en refer, aan Mevr. M. Colenbrander, le Helmersstr. 297, Postbus C 665, A'dam. 726 4—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8