LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 April 1936 SCHAKEN. m i I|É nn m uf Té k WijÈ B MÉ k 'i 1 illp DAMMEN. Ml iü üt iü 0 'i NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. DAMMEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De vijfde partij RalchenbalchVaessen li door Vaessen gewonnen. De stand ls nu 73 voor Ralchenbach. HET JEUGDTOURNOOI DER LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De Inschrijving voor dit tournool, dat op Donderdag 9 April a.s. een aanvang zal nemen, sluit hedenavond om halfacht. Liefhebbers kunnen zich dus tot dit uur nog opgeven bij den heer W. Kleljn, van Speykstraat 32 of aan het clublokaal der Leldsche Damv. „Zomerlust". Naast een wisselbekertje, uitgeloofd door de voorzitter der L.D.V., den heer P. de Haan stelden het „Leldsch Dagblad" en „De Leldsche Courant" bereids elk een medaille voor deze wedstrijden beschik baar! o DAMCLUB „LEIDEN". Gisteravond hadden de bordenwedstrlj- den den volgenden uitslag: Groep I: W. LaterveerP. J. Lemalr afgebr,; W. F. OlivierC. J. Koree afgebr.; J. OlivierTh. Overdijk 0—2; A. Pronk— D. Megchelse 0—2; J. StavleuF. Zeilstra afgeb. Afgebr. partij P. v. MastrlgtP. Olivier 20. Groep II: B. HoogeveenD. Neijenhuis 02; G. WilschutW. Leeflang 0—2; P. VoorkampJ. Vink 02; I. BaantK. Metscher 2—0; J. v. Wezel—W. Blom 0—2; J. BoterJ. Dekker 02; B. J. Ouwerkerk J.J. Jansen 02; T. Laterveer-Jan Maas 1—1. Afgebr. partij: P. VoorkampI. Baart 2—0. De oplossing van het probleem van Ber ger zal lk de volgende week behandelen. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. Opgedr. aan A. C. White. Tijdschr. N.S.B. 1930. ■mM/, Wit begint en geeft mat ln twee zetten. Wit: Kg5, Dg4, Ta3 en d2. Lb5 en b6, Pb4 en f3, pi d3, e4 en e5. Zwart: Ke3, Tc5, Lg3, Pal en c3, pl d6, e7 en h4. De match Splelmann—Landau geeft ons aanleiding een party van eerstge noemde te geven uit den wedstrijd Karls bad 1929. Spielmann Samlsch i. d4 PI6 2. c4 e6 3. Pc3 Lb4 4. Db3 c5 Volgens Nlmzowltsch. 5. dc5: Pc6 6. Pf3 Pe4 Na Lc5: komt Lf4. 7. Ld2 Pd2: 8. Pd2: 0—0 9. 0—0—0 Da5 Typisch iets voor Spielmann. 10. a3 Lc5: 11. e3 f5 Ook Pe4 kon. 12. Le2 a6 Ook Db5 kon. 13. Pa4 d6 14. Pc5: dc5: 15. Pbl Tb8 Na Pf3 kan e5 geprobeerd worden. 16. Pc3 Dc7 17. Dc2 Ld7 l?.: Dd6 Dd6: Wit benut de door hem beheerschte d-llln. zwart heeft daartegenover geen enkel ini- tiatiei. 20. Td6: Le8 Nu kan Te6: niet, wegens Kf7 Na Thdl volgt Td6:, Td6: en Tbd8. 21. Td8: Na Td8: volgt Pa4. 22. Lf3 23. Thdl 24. e4 Anders ef5:, ef5:, Pd5. 25- ef5: 26. Tel Beter Lc6 voor zwart. 27. 84 Pd8: Kf8 Ke7 86 gf5: Kf8 fg4: Zwart mag gf5: niet afwachten. 28. Lg4: Lf7 29. Pe4 h5 £e!}, valletJe: Pc5:. Tc8. Pefl:t, Le6:, Te8! 30. Pf6 Nu dreigt Pd7 en Ph5: 31. Ph5: 32. Lh5: 33. Le4 34. h! 35. f3 No Pf3: volgt Te6:t. 36. Te3 37. h5 38. cb5: 39. Tel Nu kan na Pf3: Tfl. •10. Thl Th6 Na Pf3: komt h6. 41. Kd2 Kd6 Ke7 Lh5: Pc6 Pd4 Tf8 1 Tf6 Kd6 b5 ab5: Ke7 Alle correspondentie betreffende deze rubriek te zenden aan het Burau van ons Blad of aan den Red. C. de Nle, Soestdijk- schekade 162, 's Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na pu blicatie. EINDSPEL No. 2012. Blankenaar. Zwart één schyf op 21, dam op 20. Wit drie dammen op 10, 36 en 48. PARTIJSTAND No. 2013. Zwart 8 soh. op: 3, 4, 9, 11, 13, 16, 17 en 19. Zwart. 1 3 3 4 5 Wit 8 sch. op: 20, 25, 28, 29. 30. 31. 32 en 36. PARTIJSTAND No. 2014. Zwart 12 sch. op: 3, 8. 9, 13, 14, 15. 16. 17, 18, 19 23 en 24. Zwart. De fa. Elshof, handel ln gedistilleerd, Haarlemmerstraat 139 a heeft haar zaak geheel gemoderniseerd, waardoor zij een aantrekkeiyker aanzien heeft gekregen. Daarbij heeft zy de collectie harer artike len, Zoowel de goedkoopere als de duurdere soorten, aanmerkeiyk uitgebreid. De verandering, die de winkel dezer firma, wier naam van ouds goed bekend staat, heeft ondergaan, maakt een uitstekenden indruk. BINNENLAND. VALPARTIJEN IN DEN ZESDAAGSCHE. Wit 12 sch. op: 25, 27, 28, 30, 32, 34, 35, 37, 38, 43, 45 en 48. Partystand No. 2013 is behoudens een kleine wijziging voorgekomen in een party; door het verplaatsen van een witte schijf is het thans een vraagstuk geworden het welk de aandacht verdient. Wit ls aan zet en doet een lokzet die, zoo zwart er op ingaat, tot winst voor wit leidt. Deze stand doet denken aan een systeem van Vos waarmede hij voorheen nogal eens succes had. In partystand No. 2014 staat wit in posltlenadeel. We zien ook hier weer, dat theorie en praktyk niet zijn samengegaan; wit heeft twee schyven te véél aan zyn rechtervleugel; stonden deze aan den linkervleugel, dan had wit zelfs iéts voor deel. Dit nadeel tracht wit nu' op te los sen door 3833 en daarna terug te ruilen met 3429. 30x39. Zwart neemt zijn kans nu waar en speelt na 3833 van wit, 14 20, 25x14, 9x20, de vraag ls nu, kan wit nu op winst spelen door 3025? Oplossing probleem No. 1097: Wit: 3126, 3530 en zwart staat in een verloren positie. Zwart 42x13. Oplossing No. 1098: Wit: 43—39, 28—23, 31x22, 36—31, 41x1. Zwart: 16x34, 34x27, 17x28, 26x37. Oplossing No. 1099: Wit: 27—22 33—29, 30—25, 25x5, 5x17, 43x32, 17x8. Zwart: 18x27, 24x31, 21x38, 23x32, 13—18, 8—12, 2x13. Oplossing No. 2000: Wit: 28—23, 48—42, 38—32 33—29 46— 41, 49x40, 46x5. Zwart: 19x28, 37x48. 28x37, 24x44, 48x45, 45x27. Oplossing No. 2001: Wit: 15—10, 38—33, 36x18, 33x2, 2x48. Zwart: 4x15, 27x28, 12x34, 15x24. Oplossing No. 2002: Wit: 30—25, 25x23, 34—29, 23x1. Zwart: 27x47, 47x24?, 24x18. Goede oplossingen van 2001 en 2002 van C. J. Hakemulder te Lelden. Zwart moest de koning op e7 laten. 42. Ke3 e5 43. Ke4 c4 44. f4 Pc8 Wint een pion. Na ef4: komt Tdl. 45. Tdlt Ke7 46. fe5: opgegeven. Deze twee pionnen zyn niet tegen te hou den. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. I MEERDERE RENNERS STAKEN DEN STRIJD. By de 3de sprint van halfdrle heden middag heeft te Amsterdam een ernstige valpartij plaats gehad. Bij het ingaan van de bocht vlak bij de perstribune keek Zims even om waarbij hij met het wiel van een ander in aanra king kwam en Schön naar beneden viel. Pellenaars vloog over hen heen, waardoor hy met zijn voorhoofd op de baan terecht kwam. Hy scheen er erg aan toe te zyn. De wedstrijd werd voor benige uren ge neutraliseerd. De gebr. Vroomen zyn heden uit de baan genomen wegens te groóte achterstand. Rausch heeft wegens een val moeten opgeven. Wals heeft nu een koppel ge- vormt met Jan van Kempen. JHR. VAN BERESTEYN 60 JAAR. Heden viert jhr. mr. dr. E. A. van Bere- steyn, te Den Haag, oud-lld der Tweede Kamer, zijn 60sten verjaardag. BRANDEN TE EINDHOVEN. In den afgeloopen nacht ls door tot dus ver onbekende oorzaak brand ontstaan in de danszaal van eert leegstaand café aan de Lijmbeekstraat te Eindhoven, eigendom van de firma Stobbe en Lemmens. Het café werd gebruikt als opslagplaats voor café-Inventarissen, meubilair, radio toestellen en een tiental biljarts. De zaal met den inhoud is geheel door het vuur vernield. De schade wordt op ongeveer f. 20.000 geschat Slechts voor een klein gedeelte wordt deze door verzekering ge dekt. De boven het café gelegen woning werd eerst sedert kort bewoond door het gezin Pelgrom. De bewoners moesten zich in nachtgewaad in Veiligheid stellen. Hun inboedel werd door het vuur en 't blusch- water ernstig beschadigd. De brandweer was den brand omstreeks halfvier meester. Voorts heeft te omstreeks half tien he denmorgen nog een brand gewoed op de bovenverdieping vair gen gemeentewoning aan de Kaakstraat 37 te Eindhoven, be woond door het gezin A. Walravens. De brandweer korP niet voorkomen, dat de bovenverdieping én het dak geheel door het vuur vernield werden. D» oorzaak van den brand is ook hier onbekend. De schade wordt door verzekeriw: ge dekt. DE POSTVLUCHTEN. De „Lyster" op uitreis, landde te Sin gapore. o AARDBEVING GEREGISTREERD. De aardbeving, waarover onder „Uit Ned. Oost-Indië" een bericht voorkomt, gevoeld te Menado, afstand van Batavia 2520 K.M. (dit is verder dan Menado} en van Moskou 9800 K.M., werd aan het Me teorologisch instituut te De Bilt geregi streerd als een sterke aardbeving, begin nende 1 April om 2 uur 23 min. 35 sec. (tyd van Greenwich). De afstanden van Batavia en Moskou voeren naar de streek der Talaoet- en Sange-eilanden in het Oosten der Celebes-zee. hetgeen met de uit dé opteekening te De Bilt af te leiden richting, tusschen Noordoost en Oost noordoost overeenkomt. Doordat de oorsprong der aardbeving waarschijnlijk onder de zee is gelegen en op vry grooten afstand van Celebes en andere groote eilanden, kan zü niet als een catastrofale beving, waarvan het be richt uit Moskou sprak, worden aange merkt. De Nederlandsche Zulvelcentrale. 5 April t/m. 11 April 1936 Consumptiemelk Regeeringscontract, taxegedeelte 5 1/4 ct., 'eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit; overmelk Regeerings-minimumprijs 3,8 ct.; afdracht by levering ih consumptie van andere dan taxemelk 2>/i cent. DE OOSTENRIJKSCHE BONDSDIENSTPLICHT. ROME, 2 April. (Stefanl). De Italiaan- sche pers ontvangt met voldoening den bondsdienstplicht in Oostenryk. Men kan niet van een land eischen dat 't zyn binnenlandsche militaire en sociale defensie reorganiseert en het tegelijk be perken in de middelen. BELGRADO. 2 April. (A.N.P.) De Zuid- slavische bladen constateeren, dat de Oos- tenrijksche regeering het verdrag van St. Germain heeft geschonden door de afkon diging van den bondsdienstplicht. De „Po- litika" zegt, dat. de verantwoordelykheid voor de ontwikkeling rust op het tegen woordige Oostenryksche regime en op de genen, die dat regime in het buitenland steunen. De leden der Kleine Entente kun nen de schending der verdragen niet ne- geeren. Hun houding moet in beslist optre den tot uiting komen. De officieuze „Vreme" zegt dat de Zuid- Slavische regeering haar standpunt zal bepalen in overleg met de vrienden en bondgenooten van Zuld-Slavië. PARIJS, 2 April. (Reuter). Over her algemeen zlin de bladen te zeer verdiep) in de nieuwe Duitsche voorstellen om vee' 3" -ht te schenken aan de instelling van de Bondsdienstplicht in Oostenryk. De weinige commentaren zijn verbaasd en verontrust. Men vraagt zich af hoe de Kleine Entente deze maatregelen zal ont- KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering van „Hallelujah's jeugdkoor". Bovengenoemd zangkoor, dir. de heer P. de Rook uit Leiden, gaf een ''veering in de zaai van Prot. Belangen. De heer J. Volbeda sprak een kort inleidend woord waarin hy zitn vreugde uitte ver de groote opkomst. Na het gemeeneschappe- gezai<g van Ps. 101 1, ging hij voor in gebed. Van het twaalftal nummers, die voor de pauze "ezongen werdei varen er negen van Frans Abt. Deze eenvoudige liedjes, waarvan vele in de bekende liederenbun- r .oorkomen. werden door het nor, on der de voortreffelijke leiding van den heei De Rook. goed weergegeven. Helder en frisch klonken de stemmen der jeugdige zangsters en zangers in de zaal. Jammer dat niet meerdere jongens deel van het jeugdkoor uitmaken, daar zij in verhou ding tot het groote aantal van die der meisjes te zwak klinken. In het zangstuk „De schoonste feestdag" van H v.-.n Tus senbroek viel op de solo-zang van Mien Meiivogel en Jo van Duyn. Aardie was het de kleintjes te hooren in de speel zangen „Van 't kleintje dat zlin soep niet wilde eten" en ..De dwergjes" loeide "an Dal - croze. Deze bedrijvige stukjes vielen zee ir. den smaak. In „Te voet" en Morgen- w - -leling" kwam tromgeroffel oor van A. van Diik. Na de pauze werd opgevoerd het kinder- zangspel in drie bedrijven „Een vacante geval" Hiervan was veel werk gemaakt. Een woord van lof komt toe aan mei. R Gavkema. die voor de aankleeding en de regie uitnemend had gezorgd. Wat maakte die lurkies en pakjes van bonte kleuren een fleurigen indruk. Er heerschte op het tooneel een echte vacantiestemmine ln de vrije natuur! De zang kwam goed tot ziin recht, wat pleitte voor de leiding van der. directeur. De rol van Jantje werd vervuld door Lena Rovers en die van Marietje door Krljna Schaap, die beiden voortref- feiyke komediantjes bleken te zijn. Klaas Haasnoot paste goed in de rol van den meester. Men vermaakte zich kostelllk met dit blijspelletje. Mej. de Roode uit Oegst- geest heeft een zware, doch verdienste liike taak gehad om den vanschen avonl de begeleiding op de piano te verzorgen Na dit stuk dat met een daverend ap plaus bekroond werd. zwaaide njei. T. den Dikken in dichtmaat lof toe aan mei Gaykema. mej. de Roode en aan den directeur De Rook. wie allen een bloem stuk werd overhandigd. De heer Volbeda herhaalde ln oroza den dank van alle aanwezigen aan dit drie- ta' en aan het jeugdkoor Na °n kort slotwoord werd met het zinzen van den Avondzang en dankgebed geëindigd. OEGSTGEEST. vangen. Men vreest dat Hongarije en Bul garije het voorbeeld van Oostenrijk zullen volgen. BOEKAREST. 2 April. (A.N.P.) De invoering van den Bondsdienstplicht in Oostenryk heeft in offlcieele Roemeén- sche kringen ernstige onrust verwekt. Men vreest dat Hongarije en Bulgarije hel Oos- teririjksche voorbeeld zullen volgen. Het is nog niet bekend welke houding de re geering zal aannemen. Ook de pers :s verontwaardigd over de daad der Oosten- rij ksche regeering. De raad der Kleine Entente zal Zater dag a.s. bijeen komen. De Roemeensche regeering heeft tele fonisch overleg met Titulescu gepleegd. o VEEMMOORD? WEENEN, 2 April. (Reuter). Naby Graz is een jongeman, Kralitsj genaamd, die lid was was van de nationaal-socialisti- sche party, door vier mannen met revol verschoten vermoord. Twee van de daders zyn gearresteerd. Men vermoedt hier te maken te hebben met een veemmoord. HET EERSTE POOLSCHE BESTUUR BARE LUCHTSCHIP. WARSCHAU, 2 April. (Reuter). Binnen kort zal in de vliegtuigfabrieken van Legjonow het eerste Poolsche bestuurbare luchtschip gereed komen. Het wordt een luchtschip van klein formaat dat in type zal afwyken van de Duitsche Zeppelins en de Amerikaansche Akron". De capaciteit van dit luchtschip zal niet grooter zijn dan 4000 kubieke meter, hetgeen ongeveer het dubbele is van den inhoud der ballons, die o.a. gebruikt wer den voor de Gordon-Bennett-wedstrijd. De bemanning zal bestaan uit 6 a 8 personen De voorraad brandstof ls vol doende voor een vlucht van 8 uur en de gemiddelde snelheid zal liggen tusschen 80 en 100 Km. per uur. A.R. Kiesver. „Nederland en Oranje". Bovengenoemde vereeniging hield in de bovenzaal van de Ger. Kerk haar jaarver gadering. Door afwezigheid van den voorz. den heer Bonda, nam mr. Briët de leiding op zich; deze sprak een openingswoord. Na stemming werden in twee bestuurs- j vacatures gekozen de heeren Beus en Vis- 1 ser. Volgt het jaarverslag van den secre taris, waarin deze memoreerde de stem- husactie by de Statenverkiezing en de Gemeenteraadsverkiezingen. Wat het in wendige leven der vereeniging betreft, constateerde de secretaris eenige vermeer derde belangstelling. Nadat ook de pen ningmeester zyn verslag had uitgebracht, sprak de w.n. voorzitter een woord van welkom tot weth. van Egmond en het raadslid Den Ouden Eerstgenoemde hield een causerie over „Gemeentepolitiek". Hy besprak de sociale verzorging in de gemeente, welke arbeid hem speciaal ls opgedragen. Spr. wees op de moeilijkheden die het gemeentebestuur ondervindt by de werkverschaffing, werk verruiming en steunverleening. Toch mo gen wij hier niet klagen, vergeleken by andere gemeenten. Komende tot het principieele in de ge meentepolitiek, oordeelde spr. dat hst meestal niet komt tot een principieel de bat. Spr. noemt één zaak die aanleiding zou kunnen geven tot discussies, n.l. het gebed in den Raad. Ook in de Oegstgeester raad is daarover wel eens discussie ge weest., wat hoofdzakeiyk liep over de ge bedsformule. Na gedachtenwlsseling. rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Benoeming Gem.-Ontvanger aangehouden. Verplaatsing woonwagenkamp. Trottoirs in de Schoolstraat. Onder leiding van Wethouder J. A. Mens. loco-burgemeester kwam de raad in openbare zitting byeen. Met kennisgeving afwezig de heer J. Braggaar. De notulen werden door den secretaris i voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna was aan de orde de benoeming van een gemeente-ontvanger. Op de voor dracht waren geplaatst: 1. G. A. J. van Heereveld te Naaldwijk; 2. L. P. Vroiyk te Oud en Nieuw Gastel. Aangezien enkele heeren deze voordracht wensc.rten te bespreken, werd de openbare zitting geschorst. Na ruim een uur besloten zitting werd bij de heropening meegedeeld dat dit punt wordt aangehouden. Het voorstel om in beroep te gaan tegen een beslissing van Ged. Staten inzake uit voering flnantieele verhoudingsbesluit verviel, daar blykens een schrijven, de Commissaris der Koningin zelf tegen de genoemde punten in beroep komt. In verband met de opheffing van het Nat. Crisis-Comité werd besloten als extra steun voor werkloozen (B-steun) voor 1936 beschikbaar te stellen een bedrag van f. 412.—. Goedgevonden werd een strook grond over te nemen naby de Bydorpstraat, groot ong. 44 M2. voor f. 32 en hier een trottoir aan te leggen, ter verbreeding van den Veurscheweg. Vervolgens stelden B en W. voor het woonwagenkamp, dat zich thans bevindt op de opslagplaats aan de Molenlaan te verplaatsen naar de vuilnisbelt en daar te bouwen een vuilverbrandingsoven. De kosten zyn voor dit voorstel geraamd op f. 8000.—. De heer A. Verboom vroeg of er ruimte genoeg is. De voorzitter antwoordde dat deze ruimte nog iets grooter is dan de opslag plaats. De oven neemt niet veel ruimte in en er sdhiet nog ruimte over voor een vuilnisbelt. Op een vraag van den heer D. Limburg antwoordde hij. dat een stuk land van de fa. Eggink zal worden afgegraven en het zand naar het woonwagenkamp zal wor den vervoerd. Men heeft gedacht dit door jeugd-werkloozen te laten doen. De ver sterking der muren en het maken van een hekwerk zal door patroons ter plaatse kunnen geschieden. Ook volgens weth. C. Eggink. hebben B. en W. gedacht aan tewerkstelling van jeugdige werkloozen en zal, indien zy zich hiervoor niet beschik baar stellen, met ouderen dit werk worden uitgevoerd. Over de verbranding van het vuil op de belt kwamen geregeld klachten en daarom is aan een meer moderne wyze van verbranding gedacht. De heer E. Ch. Mulholland vroeg of een schoorsteen van 10 Meter wel hoog genoeg is. Ten slotte werd het voorstel goedge keurd. Nog werd aangenomen ln de School straat langs de kanten trottoirs aan te brengen, vanaf de Bydorpstraat tot aan de scheiding met de Gebr. Treubstraat. De kosten zyn geraamd op f. 3250. Alleen zal op advies van den gemeente-opzichter het Kerkplein hier niet onder begrepen zyn. Dit biyft bestrating en wordt niet voor zien van trottoirtegels. By de rondvraag vroeg de heer O. R. I. Viveen om een betere verlichting van het Burg. Vernèdepark. B. en W. zullen dit punt bespreken. Hierna besloten zitting voor reclames schoolgeld. WASSENAAR. Verg. Vereeniging Concours Hippique. In den Ouden Deyl vergaderde de ver. Concours Hippique. ter bespreking van de maatregelen, welke kunnen worden geno men, om de vereeniging in stand te hou den. Tot dusverre leverde de rekening elk Jaar een nadeelig slot, hetgeen, hoe wel gelden ter dekking kon worden ge vonden, voor het bestuur een reden was, cm niet langer op den ingeslagen weg voort te gaan. In de vorige vergadering was een com missie benoemd, die op zich had genomen voorstellen, om het voortbestaan mogeiyk te maken, in te dienen, werd het rapport behandeld In groote lynen komt het hierop neer, dat, waar de vaste inkomsten niet toerei kend zyn, om de uitgaven te dekken, het samenstellen van een begrooting zonder waarborgfonds niet mogelyk is. De Com missie meende, dat het noodig was, by een totale uitgave van f. 3132, een ga rantiefonds te vormen van f. 2212. De Commissie heeft verder haar licht opge stoken by het. Centraal Comité, met het resultaat, dat het mogeiyk is op diverse uitgaven te bezuinigen. Een en ander samenvattend, conclu deert de Commissie tot de wenschelijkheid de contrlbutiepost op peil te houden, de organisatie van het concours op te dra gen aan den heer A. van Hoboken en voorts een uitvoerend Comité te benoe men van 3 a 4 leden, dat de volle verant woordelykheid draagt van het concours. By de samenstelling van het programma zal in het oog moeten worden gehouden het verkrygen van een zoo groot mogeiyk aantal deelnemers en het opnemen van een of twee nummers die een speciale at tractie voor het publiek zullen vormen. In het rapport wordt voorts voorgé- steld het concours te houden op 11 en 12 Juli a.s. en als attractienummers op te nemen op Zaterdag een demonstratie van het mitrailleur-peleton van het 2e Regt. Huzaren en op Zondag de medewerking van de landelijke ruiters en van de dres suurruiters, welke zullen worden aange wezen om Nederland op de Olympiade te Beriyn te vertegenwoordigen. Zeer waarschijnlijk is. dat de Minister van Defensie het concours zal aanwyzen als trainingsconcours voor de springrui ters welke aan de Olympiade zullen deel nemen. De voorzitter dankte de Commissie voor de vele belanglooze werkzaamheden. Hierna toegelicht. De heer van Rees wees op de noodza- kelykheid van een garantiefonds en het nut van goede leiding. De Commissie meende in den heer van Hoboken den rechten man te hebben gevonden en had daarom op de begrooting f. 100 geraamd als vergoeding van bureaukosten. Na discussie waarby de taak van de Commissie nader werd omschreven werd 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7