LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 2 April 1936 SPORT. Leiden wint het inter-academiaal tournooi. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN VAN UNITATES EN BONDEN AGENDA. VOETBAL. EEN VERDIENDE 4—2 OVERWINNING IN DEN EINDSTRIJD TEGEN UTRECHT. HET NEDERLANDSCH STUDEN- TENELFTAL SAMENGESTELD. Onder vrij groote belangstelling is gis termiddag het inter-academlale voetbal- tournooi op het A.S.C.-terrein aan de De Kempenaerstraat beëindigd met den kamp tusschen de eerste elftallen van Lelden en Utrecht. De opstelling der belde ploegen was als volgt: Lelden: doel: Slingenberg: achter Kolkman en Bins; midden: Exalto, Holt huis en Kamminga: voor: Bunlng, Gentis Sr., Gentis Jr., Varkevlsser en Gunning. Utrecht: doel: Fesevur; achter: Boes man en Dekker; midden: Wagenaar, Bor- ren en Young: voor: Bruins. Van der Kamer, Dommering, Punt en Bendien. Scheidsrechter was de heer Neuerburg, uit Den Haag, die een vrij gemakkelijke taak had, omdat er in de beste verstand houding werd gespeeld. Leiden won met 42 en die zege was ruim verdiend. Dit Leidsche elftal, waarin Kooreman wegens een spierverrekking door Varkevlsser ver vangen was. beschikte over vele goede kwaliteiten en was de Utrechtenaren in ieder opzicht de baas. Dat er nochtans voor de rust niet gescoord werd, kwam door het veel te ver achterblijven van Gentis 8r. en Varkevlsser. Mldvoor Gen tis Jr. deed zeer verdienstelijk werk. maar tegen het goede Utrechtsche backstel kon hij alleen tenslotte toch niet op. Utrecht deed in den beginne snelle en gevaarlijke tegenaanvallen, steeds geleid door den Arnhemmer Dommering en eenige malen ontkwam het Leidsche doel daarbij op for tuinlijke wijze aan doorboring. Na de her vatting lag de bal reeds in de eerste mi nuut in het Leidsche doel toen Kolkman te ver was opgedrongen. Bendien vrij kon voorzetten en Van der Kamer het leer in het doel liep. 01. Toen pakte Lelden de zaken echter energieker aan en vooral linksbinnen Gentis Sr. speelde nu een zeer beweeglijk, handig en doortastend spel letje. Niet meer dan twee minuten had Utrecht plelzier van haar voorsprong, want Gentis Sr. ving een voorzet van Gun ning op en scoorde vla den paal. 1—1. Van den aftrap nam hij het leer weer mee en toen de keeper greep naar den door hem ingeschoten bal, was Gentis Jr. er iets vlugger bij om den stand op 2l te bren gen. Vijf minuten later had Gentis Sr. met een keurig schot de score tot 3—1 verhoogd. Geruimen tijd beheerschte Lei den thans het veld. Het backstel gaf Dom- mrlng c.s. geen kans meer, de halflinie steunde goed en de voorhoede deed aan val op aanval. Langzamerhand zakte echter het tempo. Leiden scheen zeker van de overwinning te zijn en toen Van der Kamer een kwartier voor het einde met een goed schot voor het tweede Utrechtsche doelpunt zorgde schrokken de Leidsche spelers lichtelijk onaangenaam wakker! Werkelijk dreigde er even gevaar voor Leiden, doch Gentis Sr. en Jr. brachten weer gang in den aanval en het was Gunning, die het vierde doelpunt scoorde en daarmede het pleit besliste. Onder groot enthousiasme der Leidsche toeschouwers kwam het einde van dezen kamp, die namens den KNVB. werd bij gewoond door de heeren Staal en Welcker. In het verliezerstournooi speelden Utrecht n en Delft II den eindstrijd. De Utrechtenaren hadden aanvankelijk met 31 de leiding. Delft haalde op tot 33, waarna Utrecht won met 43. Na afloop is het Nederlandsch studen tenelftal samengesteld, dat op 3 Mei te Brussel, voor den aanvang van België Nederland, tegen de Belgische studenten spelen zal. De samenstelling is: doel: Van Poeteren (G.V.C.); achter: Boesman (Kampong: en Kolk man (H.V.V.); midden: Exalto (H. V. V), Koreman (H.V.V.) en Gentis Jr. (H.V.V.); voor: Gentis Sr. Pasteur (H.V.V.), Dom mering (Vitesse), Sreeve (Z.A.C.) en Jen- sema (Be Quick). Reserves: Slingenberg (H.F.C.) -en Dek ker (Kampong). o 18.400 MENSCHEN OP HOUTRUST. Voor H. B. S.—AJAX. Onder leiding van ir. Harry Denis is men op het oogenblik op Houtrust bezig de accomodatie van het H.B.S.-terreln op maximum capaciteit te brengen. Er wordt ontzettend hard gezwoegd om alles vóór a s. Zondag, dus vóór den beslissingswed strijd H BS.Ajax in gereedheid te heb ben. Er wordt een groote houten noodtribune gebouwd, met een capaciteit van 4500 staanplaatsen. Voor het geheele terrein zijn er 18.405 plaatsen, welke gisteren in twee uren in voorverkoop uitverkocht waren.. De nieuwe houten staantribune voor den tweeden rang is ontworpen door ir. H. Denis, die ook de leiding bij den bouw heeft. De tribune krijgt een lengte van 100 meter, met 20 rijen staanplaatsen over de volle lengte van het speelterrein dus. De ingangen komen aan de achterzijde van de tribune, met vier groote, breede trap pen. De toegang voor dezen rang is aan de zijde van de Sportlaan. Met de vereeniging Quick is een over eenkomst gemaakt, De Haantjes zullen de tribune na den wedstrijd van Zondag, of eventueel na de vier kampioenswedstrij den van H.B.S. overnemen om haar op hun nieuwe terrein aan het einde van de Sportlaan te plaatsen. Daarbij zal dan een gedeelte van 50 meter overkapt worden en ingericht worden tot zitlribune. Voor beide vereenigingen is deze overeenkomst dus wel van zeer groote beteekenis. DE TWEEDE DAG. Op den tweeden dag van dit tournooi te Rotterdam zijn. volgens de N. R. Crt., de volgende uitslagen verkregen. Hockey: UtrechtAmsterdam 21, Delft—Leiden 2—1. Voetbal: Rotterdam—Utrecht II 40, Amsterdam—Utrecht I 1—4. De beste athletiek-prestaties waren: 100 M. hardloopen: 1. Kronig (Leiden) in 11.2 sec., 2. Strtibe (Utrecht) in 11.7 sec, 3. Ten Hoopen i Utrecht) in 12.2 sec, 4. R. Schoemaker (Amsterdam). 400 M. hardloopen: 1, Obbink (Utrecht) in 55.6 sec, 2. Bleiwelss (Amsterdam) in 1 min. 11.2 sec, 3. Nije (Amsterdam) in 1 min. 12.3 sec 4. R. Schoemaker (Amster dam). 800 M. hardloopen: 1. Beyer (Leiden) in 2 min. 22 sec 2. v. d. Graaf (Rotterdam) in 2 min. 22.2 sec, 3. Bontenbal (Rotter dam) In 2 min. 25.5 sec, 4. Welslnk (Utrecht). 1500 M. hardloopen: 1. Paling (Rotter dam) in 4 min. 53.4 sec 2. Peters (Utr.) in 5 min 7.8 sec, 3. Jebbink (Utrecht) in 5 min. 8.3 sec, 4. Beyer (Leiden). 4 x 100 M. estafette: 1. Utrecht in 47.8 sec, 2. Amsterdam in 50 sec, 3. Lelden in 51.3 sec, 4. Utrecht II. Olympische estafette: 1. Utrecht in 4 min. 14 8 sec 2. Rotterdam in 4 min. 20 sec, 3. Amsterdam in 4 min. 58.2 sec. Speerwerpen: 1. Hazewinkel (Utrecht) met 39 M, 2. Dragstra (Delft) met 38.48 M„ 3. Crezee (Rotterdam) met 36.60 M, 4. Krom (Utrecht) met 35.10 M. Hoogspringen: 1. R Schoemaker (Am sterdam) met 1.60 M„ 2. Blömer (Utrecht) met 1.55 M, 3. Weda (Delft) met 1.55 M„ 4. Mulder (Rotterdam) met 1.50 M, 5. Mooy (Utrecht) met 1.50 M. Verspringen met aanloop: 1. Kronig (Leiden) met 5.88 M„ 2. R Schoemaker (Amsterdam) met 5.87 M, 3. Obbink (Utrecht) met 5.57 M, 4. Welsink (Utr.) met 5.41 M Verspringen zonder aanloop: 1. Mulder (Rotterdam) met 2.69'/i M„ 2. Reynders (Delft) met 2.67 M, 3. Harten (Lelden) met 2.36 M„ 4. Weda (Leiden) met 2.34 M. Hink-stap-sprong: 1. Obbink (Utrecht) met 12.36 M, 2. Mulder (Rotterdam) met 11.61 M„ 3. Krom (Utrecht) met 10.47 M, 4. P. Schoemaker (Amsterdam) met 9.69 M. Kogelstooten: 1. Kronig (Leiden) met 12 33 M, 2. Grotenhuis (Utrecht) met 9.06 M„ 3. v. d. Graaf (Rotterdam) met 8.31 M, 4 Krom (Utrecht) met 7.86 M. Discuswerpen: 1. R. Schoemaker (Am sterdam) met 26.06 M„ 2. Welsink (Utr.) met 24.93 M„ 3. Grotenhuis (Utrecht) met 24.87 M„ 4. Krom (Utrecht) met 23.12 M. Beste individueele prestatie: 1. R. Schoemaker (Amsterdam) met 15 punten. Einduitslag: 1. Utrecht met 39.2 pnt, 2. Lelden met 20.2 pnt, 3. Rotterdam met 18 2 pnt, 4 Amsterdam met 18.2 pnt, 5. Delft met 4.2 pnt. U.V.S .-^HAARLEM. Voor Zaterdagmiddag as. is het U.V.S. gelukt de Haarlemsche voetbalver. Haar lem" naar Leiden te krijgen voor het spelen van een vriendschappelijken wed strijd tegen U.V.S. I op het terrein a. d. Zoeterwoudsche-Singel (N. B. L. O.). De aanvang is op halfvijf bepaald. Haarlem verschijnt met een sterke combinatie en de kans is zeer groot, dat de bekende internationaal Kick Smit van de partij is. De samenstelling van het Haarlemsche elftal wordt Vrijdagavond bekend ge maakt. o LAAKKWARTIER II—U.V.S. II. Voor den wedstrijd tegen Laakkwartier is het U.V.S.-elftal als volgt samenge steld: doel: H. Bosboom; achter: L. Delfos en D. K. Ouwehand; midden: N.N., C. Ver meulen en A. van Es; voor: P. Gertenaar, I. Beekman, P. Hendriks, A. Arbouw, J. Onvlee. De wedstrijd vangt om halftwaalf aan. In verband met de belangrijkheid van den kamp zullen velen de reis naar Den Haag willen meemaken. Om hierin tegemoet te komen zullen zij, die mee willen per adver tentie op de hoogte worden gesteld met welke gelegenheid gereisd wordt. -o- H.F.C.—V.U.C. GAAT WEL DOOR. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat. in tegenstelling met andersluidende berichten, de beslissingswedstrijd H.P.C. V.U.C. op het R.C.H.-veld te Haarlem Zondag 5 April a.s. wel zal worden ge speeld. o SPORTMAN—C.G.W. Gisteren speelde een Sportman-combi natie tegen C.G.W. Rust 3—2 voor Sport man. Einde 44. WEDSTRIJDEN IN ENGELAND. Gisteren zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste klasse. ArsenalBolton Wanderers 11 West Bromw. AlbionAston Villa 03 Tweede klasse. Bradford CityNewcastle United 32 FulhamManchester United 22 o OLYMPISCH NIEUWS. STAANPLAATSEN VOOR OPENINGS- EN SLOTFEEST UITVERKOCHT. Gisteren zijn te Berlijn de laatste paar duizend staanplaatsen voor het openings- en slotfeest der Olympische Spelen en voor verschillende wedstrijden verkocht. Reeds des morgens vroeg om twee uur ver schenen de eerste liefhebbers met eetwa ren en stoelen en toen de cassa's om negen uur werden geopend, stonden honderden menschen in lange rijen te wachten. Dit aantal groeide des middags aan tot ver scheidene duizenden en de politie moest speciale maatregelen nemen teneinde het verkeer op de juiste wijze te kunnen re gelen. In weinige uren waren de laatste kaarten uitverkocht en er zijn nu nog slechts staanplaatsen voor baseball, voor het militaire concert en voor de generale repetitie van de feesten verkrijgbaar. ZEILEN. MR. CARP WINT HOOFDPRIJS IN DE INTERNATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN TE NICE. In de laatste race der internationale zeilwedstrijden te Nice werd mr. Carp met de ,,De Ruyter" gisteren wederom eerste en daarmee won hij den hoofdprijs, de „Coupe du Club Nautique de Nice". Hier mede mag wel vermeld worden, dat de „De Ruyter" de eenige zesmeter was, die gedurende alle races uitsluitend door ama teurs gevaren werd. Gedurende de laatste race stond er een matige wind. De „De Ruyter" ging het eerst door de finish, gevolgd door het Deensche jacht „Dodo", derde werd de Fransche zesmeter ,,Qu' lmporte" en vierde het Fransche jacht „Davil". o WIELRENNEN. DE VIERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. SLAATSCHARLIER HEBBEN DE LEIDING. Gistermiddag was er nogal wat publiek in het R.A I.-gebouw te Amsterdam. Zooals altijd blijft het rustig tot aan het tijdstip van de sprints van het eerste mid dagklassement. Dan echter geven Schoen Huertgen het sein voor een Jacht. Het geheele veld komt in beroering en er wordt hard gestreden. Iedere ronde die genomen wordt. moet. zwaar bevochten worden. Opmerkelijk is, dat het publiek slechts oog heeft voor de verrichtingen van enkele renners n.l. Pijnenburg of P. v. Kempen en als deze spurten dan is het een geschreeuw van je welste. Ook Wals is af en toe in trek. Het valt op dat deze jacht serieus is. Als de stand opgemaakt wordt zien we dat Charlier en Slaats alleen aan den kop gekomen zijn. J. v. Kempen en Pelle- naars en AertsBuysse volgen dan op 1 ronde. Wals en Rausch zijn danig afge zakt en op vier ronden gekomen. De Fran- schen Ignat en Diot die veel pech door defecte rijwielen of lekke banden hebben gehad, zijn er ook twee ronden bij inge schoten en op drie ronden gekomen. Om half vier worden de sprints van het klasement verreden en direct ontwikkelt zich een nieuwe felle strijd. Er wordt weer flink gejaagd. Dit duurt zoo voort tot ongeveer vier uur. Niet min der dan vijf koppels zijn aan den kop gekomen. 1. AertsBuysse, Charlier Slaats, IgnatDiot, ZimsKuester en SchoenHuertgen. Zij worden op 1 ronde gevolgd door PijnenburgP. v. Kempen, PellenaarsJ. v. Kempen en Wals Rausch. Op twee ronden volgen de Belgen Billlet en Deneef. terwijl de Gebr. Vroo- men de laatsten zijn met 5 ronden achter stand. De sprints van half 5 verloopen kalm en worden gewonnen door Pijnenburg 2; P. v. Kempen; A. Vroomen; Buysse en Aerts. Ook 's avonds is Het wat voller dan an- ders, maar toch zijn er nog vele leege plek ken op de tribunes. Tot aan de sprint van 10 uur gebeurt er niets. De sprints worden gewonnen door: P. v. Kempen 2; Deneef; Wals; Rausch en Kuester. Tusschen de eerste en tweede sprint geven Pellenaars en Vroomen het sein voor een jacht, die ook na de sprints nog aanhoudt. Het duurt niet lang of het geheele veld is in beroering. Er wordt hard gestreden om de leiding doch daar de koppels van den kopgroep niets voor elkaar onder doen. valt er nog op geen stukken na eenige berekening te maken. Het goede rijden van het koppel Zims Kuester valt weer op. Pas tegen 12 uur keert de rust eenlgs- zins in het veld terug. Er is dan 2 uur zonder onderbreking gejaagd en vele ren ners toonen de sporen daarvan. De stand heeft herhaaldelijk gewisseld, doch is na deze langdurige jacht als volgt: Aan den koop: 1. SlaatsCharlier 110 punten; 2. ZimsKüster 103 pnt. Op een ronde: 3. SchönHürtgen 89 p. Op twee ronden: 4. PijnenburgPiet v. Kempen 357 p. Op drie ronden: 5. IgnatDiot 129 8. WalsRausch 93 p. Op vier ronden: 7. BilietDeneef 204 p.; 8. AertsBuysse 173 p. Op zes ronden: 9. PelleaarsJan van Kempen 129 p. Op negen ronden: 10. Gebrs. Vroomen 142 p. Tot twee uur bleef het rustig. De sprints werden gewonnen door: Plet van Kempen 2; Pijnenburg 2; Jan v. Kempen en Aerts. Om tien minuten voor halfdrie rukte Deneef zich los en gevolgd door Jan van Kempen werd een rondje genomen. De gebroeders Vroomen volgden, alsmede Ignat-Diot. De sprints van 4 uur werden gewonnen door: J. v. Kempen 2, Pijnenburg 3 en Diot. Na deze sprints was het dadelijk „finl" en de stand bij de neutralisatie Donder dagmorgen halfzes was de volgende: 1. SlaatsCharlier 151 punten; 2. Zims Küster 107 p. Op 1 ronde: 3. SchönHürtgen 92 p. Op 2 ronden: 4. PijnenburgPiet van Kempen 401 p.: 5. IgnatDiot 138 p. 6. RauschWals 93 p. Op 3 ronden: 7. BillietDeneef 222 p.; 8. AertsBuysse 184 p. Op 4 ronden: 9. Jan van Kempen—Pel lenaars 144 p. Op 7 ronden: 10. Gebroeders Vroomen 159 p. ATHLETIEK. JAARVERGADERING VAN DE A. V. „HOLLAND". In Blesiot's Lunchroom aan de Steen straat vond de vergadering der A. V. „Hol land" plaats, welke onder leiding stond van den heer G. van der Linden, den vice-voor- zitter der vereeniging. Uit het verslag van den secretaris, den heer A. J. van Bakel. stippen wij aan, dat de athletiekvriendenkrlng „Holland" in het afgeloopen vereenlgingsjaar heeft deelge nomen aan 18 wedstrijden, terwijl het meerendeel der leden is gepromoveerd naar de A of B klasse. De bultentralnlng stond steeds onder leiding van den beken den Haarlemsche oud-athleet M. van den Berge, en gedurende het winterseizoen was er tevens indoortraining welke werd geleid door den heer B. Wijsman. Het le dental heeft zich in stijgende lijn voort bewogen en de oprichting van een afdee- ling Juniores heeft tot gevolg gehad, dat er momenteel een kern is gevormd van een zestal athleten onder de 17 jaar. Door be danken van den heer R. J. Bronsgeest en daarna van den heer M. L. Hereur kwam de vereeniging zonder voorzitter, waardoor de heer van der Linden den taak van waarnemend voorzitter op zich nam. Het verslag van den penningmeester, den heer J. G. Gussenhoven, bracht geen bl- zonderheden en de begrooting voor het nieuwe vereenlgingsjaar werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld. De Pers- en Propaganda-Commissie bracht bij monde van haar secretaris, den heer A. J. Visser, verslag uit van de door haar gedane werkzaamheden. Hierin werd o.m. de medewerking van de plaatselijke pers gereleveerd en de uitgifte van een cluborgaan. De vaststelling van een embleem bracht vele ontwerpen ter tafel. Ten slotte werd met een bestuursvoorstel om als embleem enkel een eenvoudige H te voeren accoord gegaan. BIJ de bestuursverkiezing deelde de voor zitter der vergadering mede, dat het hui dige bestuur voorstelde om in de vacature van een voorzitter voorloopig niet te voor zien en te volstaan met de verkiezing van een viertal leden. Dit voorstel wérd aange nomen. Na de stemming bleek het huidige bestuur in zijn geheel te zijn herkozen, zoodat dit wederom bestaat uit de heeren G. van der Linden, A. J. van Bakel, J. G. Gussenhoven en A. J. Visser. De heer van der Linden nam de functie van waarnemend voorzitter op zich, terwijl de andere functies nader verdeeld zullen worden. Als trainingsterrein werd voor dit sei zoen gehuurd het N.B.L.O.-terrein aan den Zoeterwoudschen Singel. Daar dit terrein echter alleen Dinsdags- en Donderdags ter beschikking staat van de vereeniging, zal voor de Woensdagen en Zondagochtenden nog een andere gelegenheid worden ge zocht. De heer M. van den Berge is voor dit seizoen wederom bereid de training te leiden. Eveneens werden nog de a.s. Nationale wedstrijden, welke door „Holland" hier ter stede dit seizoen zullen worden georgani seerd, besproken. Het bleek dat deze niet gehouden zullen worden op de eerst aan gevraagde datum 7 Juni a.s., maar pas na de atletiekwedstrijden van de Olympiade op 16 Augustus. Oorzaak hiervan is het feit, dat op 7 Juni in Amsterdam tevens de Olympische dag wordt georganiseerd en dat er op 9 Juni In Londen internationale dameswedstrijden zijn. Tevens schijnt het de Nederlandsche Olympische athletlek- ploeg verboden te zijn om voor de Olym piade op grasbaanwedstrijden te starten. In de vacature van een lid der P. en P.C. werd gekozen het Juniorlid, J. Ververs. Nadat bij de rondvraag nog het houden van onderlinge wedstrijden werd aanbe volen en tevens de instelling wan eeh ga rantiefonds voor de door „Holland" te organiseeren Nationale wedstrijden werd bepleit sloot de waarenemend voorzitter om pl.m. 11 uur deze geanimeerde vergade ring. SCHAKEN. MEESTERTOURNOOI TE MOSKOU. O.a. met Capablanca en Lasker. Op 5 April a.s. zal te Moskou een groot internationaal meester-schaaktournool ge houden worden, waaraan, behalve de Rus sische meesters Botwlnnik, Kahn. Löwen- fisch, Ragozine en Rloumln, ook de oud wereldkampioenen Capablaca en dr. Las ker, benevens de bekende buitenlandsche meesters, Lilienthal, Flohr en Ellskases zullen deelnemen. Er bestaat in Sovjet- Rusland, waar het schaakspel ongemeen populair is. een buitengewone belangstel ling voor dit sterk bezette tournooi. o SPIELMANN ZAL SIMULTAANSPELEN TE LEIDEN. De beroemde Oostenrijksche Schaak meester Rudolf Spielmann, die enkele maanden in ons land vertoeft, zal voor de leden der clubs aangesloten bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken, een simultaan-sèance geven. Aanvankelijk zou dit geschieden op 7 April a.s., doch op dien datum was Mr. Spielmann ver hinderd. Na overleg zal nu een anderen datum, vermoedelijk een Dinsdag, worden gekozen. De deelnemers moeten, om aan de séance te kunnen deelnemen, een ln- leggeld van f. 1 betalen. Reeds zijn 25 lief hebbers voor de séance ingeschreven. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wi9selprljs van het „Leidsch Dagblad". In de afgeloopen week vielen de laatste beslissingen voor den eindstrijd. Ir. J. J. G. van Hoek won 2 partijen van I. Zitman en Mr. A. G. de Blécourt won van W. H. v. d. Nat. Hiermede zijn Van Hoek en De Blécourt in de overwinnaarsgroep ge plaatst, die dus uit 8 spelers zal bestaan, n.l. Van Hoek, De Blécourt, Segaar, Dem- mendal, Rutten en Bosscha, allen van L.S.G. I, Johs. v. Veen van Hazerswoude (titelhouder) en W. v. d. Broek (le bord van Taveno). De eerste ronde zal gespeeld worden op Dinsdag 7 April a.s. De volgorde der spe lers zal door loting bepaald worden. o SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Promotie en Degradatie. In den uitslag van den wedstrijd tus schen de R.K. Sch.club 2 Koningen I en Taveno I is door een onjuiste opgave van één der clubs een fout geslopen. De arbi ters hadden de twee afgebroken partijen als volgt beslist: „In beide wint zwart". Daar nu Taveno I in beide partijen met zwart speelde, leverde deze beslissing twee winstpunten voor Taveno I op, dat hier mede den wedstrUd won met 6 p. tegen 4 p. Het was dus niet een gelijk spel. zooals we vermeld hadden. Vrijdag. Prediker: Maranatha-conferentie van Jeruël. 3 en 8 uur nam. Zaterdag. In den Vergulden Turk: Leden verg. Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", afd Lelden. 2 uur nam. Stadszaal: Moderne poppenkast 2 en 3'/» uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Louis Hartz, 104 uur, 's Zondags 14 u. (tot 15 April). BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Llebeslled". Woend., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur nam, „20.000 mijlen over zee". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 49, 8 u. n.m. „De verborgen schat". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstr. 39, 8 1/4 u. n.m. „De laatste halte". Woensdag en Zaterdagnam. 2'/* uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str. 7 uur nam. „Viva Villa", lederen middag 21/: u„ Zondag v.af 2 u. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 10—12.30 en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entree op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0,25, overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; 16 Febr.1 April 104 u.; 's Zon dags van 13, 4 of 5 u. Entrée: 's Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0,10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg. Werkdagen 8,30 12, 1.30—5 u. 's Zaterdags 8.3012 uur. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 912 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en IV:4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie i Garenmarkt 1 cOp werkdagen van 912 en l'/i4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 April waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo gewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Drlesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. 1352 (Ingez. Med.) GONGWEDSTRIJD „EMTÊGEES". Gisteravond organiseerde de Leidsche H.B.S.-Vereeniging „Emtégeës" een gong schaakwedstrijd in één der zalen van de Mij. van Toonkunst. Er bestond groote animo voor dezen wedstrijd, zoodat zich niet minder dan 16 deelnemers opgaven. Er werd gespeeld in vier groepen van vier. De best geklasseerde van de vier ging over naar de finale. De vier finalisten, te weten A. Prins, L. van Eek, G. Delfos en T. van der Zee (deze bereikte de finale na loting met A. van der Meij), speelden vervolgens een halve competitie. Na de eerste ronde moest Van der Zee zich helaas terugtrekken. De uitslagen van deze halve competitie zijn: G. DelfosL. van Eek 1—0: L. van Er'-—A Pr'np 0—1; A. Prins—G. Delfos 1—0, zoodat A. Prins ge heel ongeslagen den eersten prijs wist te ben ihtigen Delfos werd tweede en Van Eek terde. De schaakcommissie reikte met een toepasselijk woord de diverse prijzen uit. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6