KNUTSELHOEKJE RAADSELS. Meubeltjes van Schuifdoosjes Een Lad en kastje /*'j Het Schrijfbureau. CORRESPONDENTIE. RAADSELS VOOR ALLEN OM l)IT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3 GOEDE OPLOSSINGEN. I. Ingezonden door Grethe en Wlm de Graal. 't Is een vaatje zonder rand. Met een buikje zonder band Als het valt, dan zegt het: „flap!" Als je 't ziet. dan zeg je: „hap!" Als ie 't raadt dan ben je knap. n. Ingezonden door Willy van Leeuwen. Wie wordt er van 1 letter meer Van vrouw zoo maar terstond, een heer? III. Ingezonden door Dientje en Marietje Prenen. Wie mij maar een dag mist Hoort men over mijn afwezigheid klagen. Wie mij heeft, stelt alles in het werk Om mij zoo spoedig mogelijk te verjagen. En dit niet door kruit of lood. Maar met alles wat goed smaakt. IV. Ingezonden door Mientje Westra. Men schrijft mli met 15 letters. 4 letter grepen. Er is bij mij altijd heel veel te zien. 8. 4 5. 2. 11 is een meubel om op te zitten 15. 5, 6. 9 vindt men aan een dak. 7, 6 5, 4 is een vrucht 14, 2, 8. 9 bouwen de vogels. 12, 2 3. 1. 10 is nu net begonnen. 7 10 2. 14 is geen ja. 9 13 2, 3 is een getal V. Ingezonden door Jacob en Jany Ruygrok. MUn zusje en ik liepen tegelijkertijd op denzelfden weg ik liep veel harder dan zij en toch kon ik haar niet inhalen. Ra. ra, hoe kan dat? VI. Ingezonden door Christiaan Jongeleen. Mijn geheel van 12 letters is bij de geheele raadseljeugd bekend. Mijn eerste 7 letters vindt ie altijd in de kinderkrant, 4. 6, 10 is een boom. De laatste 5 letters zlin een vrouwelijk familielid. VII. Ingezonden door Geertruy en Emma de Groot. Hoog geklommen, laag gedaald Open gekloven en 't hart er uitgehaald. Wat is dat voor iets? i vm. Ingezonden door Piet Boekwijt. Wat wordt een Geldersche boer als hij in een vat met zeepsop valt? Voor dit werkje heb je leege lucifers doosje noodig. Als je eenmaal weet, wat ie daar zooal van maken kunt, worden ze stellig niet meer weggegooid als ze leeg zijn. Je neemt een leeg doosje en bestrijkt den bovenkant met plaksel, zet er een doosje bovenop bestrijkt den bovenkant weer met plaksel, zet er een derde doosje op, en doet dat nog eens, zoodat je er vier op elkaar hebt. Om het goed te laten dro gen. kun je er een touwtje om doen. Dit haal je er af. zoodra je er verder mee gaat werken. Nu maak je nog twee zulke stapeltje van vier doosjes. Als deze drie stukken goed droog zijn worden de zijkanten met plaksel ingesmeerd, en zet ie de drie stukken tegen elkaar. De twee zijden, die den buitenkant van het kastje vormen, blijven natuurlijk droog. Nu neem ie een strook gekleurd panier, even lang als de omtre kvan het kastje. Deze strook wordt met plaksel bestreken (niet het kastje dus) en nu trek je de strook om het kastje heen. Van hetzelfde papier maak je kleine stukjes, die op den voorkant van de laatjes passen. Midden op elk laatje komt een knoopje of een kraal. Het geu»»i zjet er dan uit als fig. I. Moeder zal het stellig makkelijk vinden er verschillende knoopjes in op te bergen. En welke jongen vindt zooiets niet fijn voor zijn vreemde poetzegels? Het bureau, dat je afgebeeld ziet in fig. II, is ook gemakkelijk te maken. Nu lijm je twee doosjes op elkaar en nog eens twee, voor de onderstukken van je bureau. Dan knip je een dun eartonnetje dat zóó groot moet ziin dat drie doosjes naast elkaar er precies oo passen. Er mag geen randje uitsteken Oo dit eartonnetje lijm je nu de drie doosjes naast elkaar vast. De zijkanten van de doosjes ook aan el- (Nadruk verboden). kaar lijmen. Dit vormt het bovenstuk. Als alles goed droog is, lijm ie dat bovenstuk oo de twee zijstukken, zie fig. II. Op deze afbeelding geeft de liin a-b aan waar het eartonnetje tusschen de laatjes zit. Verder is de afwerking hetzelfde als bij het kastje. In plaats van lucifersdoosjes kun ie ook de schuifdoosjes gebruiken, waar de apo theker poeders in doet. Dan wordt het zelfs nog mooier want die ziin grooter. INA VAN DEVENTER. Wat is er flink gewerkt! Wat een massa brieven! Van alle kanten kwamen ze tot mij met goede oplossingen. In de oplos singen vinden jullie nu als jongensnaam met een i in het midden Frits. Zeer velen hebben Dries gezegd, dat is net zoo goed hoor. kinderen. Jullie vondt de prijsraad sels dus prettig en gemakkelijk, dat mérk ik aan de massa's brieven, nu dat vind ik heerlijk, want ik doe het om julie plezier te doen. Zullen alle vier. die gelukkig heb ben geloot, mij schrijven of ze blij zijn en later welk mooi boek ze hebben gekregen? En willen degenen, die teleurgesteld zijn, niet op mij brommen, want het lot be schikt. Wel, wel, wat een massa nieuwe lingen! zóóveel voor mij onbekende na men. Nu als die nieuwelingen blijven mee doen. ook al zijn er geen prijsraadsels, dan zullen we wel nader kennis maken. Maar alles is vrij hoor, wil men alleen met de prijsraadsels meedoen- dat mag ieder voor zichzelf weten, vrijheid, blij heid Wil iemand weer eens voor mij tel len, hoeveel brieven of ik kreeg, het was een groote stapel, dat weet ik wel. Al len hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 17