buitenland. kerk- en schoolnieuws. THIJS IJS REDT SIM'S POES rechtzaken. vragenrubriek. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 2 April 1936 heeft Paula gedaan: Paul C. Kaiser DE ALGEMEENE TOESTAND. Een periode van moeizame besprekingen begint. Het Duitsche antwoord aan de Locarno- mogendheden is thans gepubliceerd. Het is zeer verzoenend van toon doch begint met een volslagen weigering der jongste nota der Locarno-mogendheden. Opnieuw zijn de weder-opbouw-voorstellen van Hitier nader uitgewerkt en voorzeker zijn deze voorstellen de aandacht waard. Edoch zij zullen ongetwijfeld vooreerst nog stranden op het gewekt wantrouwen, dat door niets nog in vertrouwen wordt omgezet. Moeizame besprekingen zullen zich uiterst langzaam voortsleepen. Tot wat resultaat zij zullen leiden BELGIË. Wijziging in het aantal volks vertegenwoordigers. Gisteren zijn in de Kamer de debatten begonnen over het door de regeeririg in gediende wetsontwerp, waarbij het aantal afgevaardigden voortaan zal worden be paald door de resultaten van de volkstel ling van 1931. De prlnclpieele beteekenls van de aan de orde gekomen hervorming bestaat hierin, dat in overeenstemming met het bevolkingsaccres, dat bij de Vla mingen aanzienlijk grooter is dan bij de Walen, de Vlamingen voortaan in de volksvertegenwoordiging meer zetels zul len bezetten, terwijl de Walen daarente gen eenige zetels zouden verliezen. De Walen bestreden hardnekkig de voor gestelde wijziging. Het kwam herhaalde lijk tot Incidenten. De minister van bin- nenlandsche zaken heeft het wetsvoor stel verdedigd. Het schijnt, dat de regee ring voornemens is bij de stemming de kwestie van vertrouwen te stellen. DUITSCHLAND. Een rustperiode! Dr. Goebbels. de Rijks-propagandalei der van de N.S.D.A.P. heeft de volgende proclamatie uitgevaardigd De geweldigste verkiezingsstrijd van het nationaal-socialistische Dultschland is ge streden. In eenheid en vast aaneengeslo ten heeft het Duitsche volk zich achter zijn Fuehrer geplaatst en hem een over weldigend bewijs van vertrouwen gegeven. Wekenlang is een golf van vergaderingen door de Duitsche gouwen gegaan.. Rede naars, politieke leiders, partijgenooten. mannen en vrouwen waren tot op het uiterste bereid zichzelf, met inzet van de geheele persoonlijkheid, te geven. Avond aan avond heeft het Duitsche volk de vergaderlokalen gevuld, of het nu de reusachtige zalen van de groote steden, dan wel de kleine kamers-van een dorps herberg waren. Hoewel ook na den zegen rijken strijd, die het Duitsche volk in zijn geheel gestreden heeft, geen tijdperk van rust mag aanbreken, maar veeleer de ar beid moet worden voortgezet, zoo moet toch voor de nieuwe campagne door een algemeene onderbreking van de vergade ringen, eerst een tijd van uitrusten aan breken om nieuwe krachten te vergaren. Om deze redenen beveel ik hierbij een algemeene pauze in het houden van ver gaderingen tot 19 April. Onder deze rust periode vallen in het bijzonder alle open bare demonstraties en vergaderingen. Le denvergaderingen zijn tot op het aller noodzakelijkste te beperken. Niet onder deze periode van rust val len bijeenkomsten van afdeeling 10 en van de vereenlging Kraft durch Freude. OOSTENRIJK. De invoering van den „bondsdienstplicht". De regeering zal bij decreet den aard en duur van den .bondsdienstplicht" vast stellen. Ter motiveering van deze wet heeft bondskanselier dr. Schuschnigg een rede gehouden, waarin hij op de eerste plaats economische kwesties behandelde. Hij zeide o.a., dat de regeering in de „Phoe- nix"-kwestie zonder aanzien des persoons zal handelen. Ten aanzien van de buitenlandsche po litiek verklaarde hij, dat de toestand niet is gewijzigd. Oostenrijk hecht er waarde aan, met alle buurstaten in vrede te leven. Den laatsten tijd is Oostenrijk in staat geweest, de bestaande verdragen aan een nieuw onderzoek te onderwerpen en uit te breiden. Oostenrijk heeft bewezen een bolwerk van den vrede te zijn en als het niet tegenstaande dit toch den bondsdienst plicht invoert, dan beteekent dit, dat het zich als vrije en zelfstandige staat geen beperkingen laat opleggen. Nadrukkelijk wees de bondskanselier erop. dat de regeering zich voorbehoudt, de dienstplichtigen met of zonder wapens in leger of elders hun taak te laten ver vullen. In Offlcieele kringen krijgt men den in- druk, dat de bondsdienstpllcht een onder werp van bespreking heeft uitgemaakt tijdens de jongste drie mogendheden-con- ferentie te Rome. Men kan zich dan ook afvragen, of Hongarije niet tot soortgelijke maatrege len zal overgaan. Te Weenen beschikt men mtusschen over geen inlichtingen, waaruit zou blijken, dat Hongarije in de naaste "toekomst inderdaad een dergelijk besluit wil nemen. De eerste recruteering in Oostenrijk zal in October plaats vinden. m Te Praag is een bijzondere kabinetszit ting bijeengeroepen. In politieke kringen te Praag is men van meening, dat de Tsjecho-Slowaaksche re geering in overeenstemming met de geal lieerde en de bevriende mogendheden een protest zal indienen tegen het door de zen maatregel van de Oostenrijksche regeering eenzijdig buiten kracht stellen van de bepalingen van het vredesverdrag van St. Germain. ENGELAND. De kroning - Een regecringsnederlaag zonder gevolgen - Rede van Austen Chamberlain. Naar wordt vernomen is in een onder houd, dat de Koning gisteren had met Ramsay Mac Donald, de datum voor de kroning van Eduard VIII vastgesteld. Voor Paschen zal deze datum door den minister-president in het Lagerhuis wor den medegedeeld. Het Lagerhuis heeft met 156 tegen 148 stemmen een door Miss Wilkinson. La- bour-afgevaardigde, ingediende resolutie aangenomen, tot het onmiddellijk verlee- nen van gelijke salarissen aan vrouwelijke en mannelijke ambtenaren. Daar de regeering zich tegen deze reso lutie had verklaard, liet zij de kwestie on middellijk opnieuw in stemming brengen en bleef zij in dé meerderheid met 149*te- gen 134 stemmen. Op aandringen van de Labour-partij stemde minister Baldwin vervolgens toe in een verdaging van het Huis. De nederlaag die de regeering gele den heeft, zal echter geen politieke gevol gen met zich sleepen. „De Volkenbond blijft steeds de grootste kracht, waarover de menschheid beschikt om een vreedzame toekomst te verzekeren van de gemeenschappelijke beschaving, zeide Austen Chamberlain op een lunch van de Rotary-Club te Londen. In den loop der jongste maanden hebben wij echter gezien, hoe.moeilijk het is om een derge lijke Instelling te laten werken. Ik behoor niet tot hen. die gelooven, dat Engeland veiligheid kan vinden in isolement, zelfs indien dit isolement beperkt werd. Geen wereldburger kan den brand zien uitbreken en volkomen zeker zijn, dat de vlammen zich niet zullen uitbreiden en dat de von ken niet van gebouw tot gebouw zullen overspringen, tot wij door de algemeene oplaaiing getroffen worden. Sprekend over de schending van Locarno en bepleitend, dat Engeland met alle kracht elk besluit van den Volkenbond moet steu nen, herinnerde Chamberlain aan hetgeen Engeland in den loop der eeuwen heeft gedaan voor de onafhankelijkheid der Ne derlanden, erbij voegend, dat de steun ten bate van de veiligheid aan een gemeen schappelijke actie tegen den aanvaller niet zuiver altruïstisch is: deze steun beant woordt aan onze eigen levensbelangen en door den Volkenbond te verdedigen, ver dedigen wij onze eigen kusten. Wat zal onze bijdrage zijn, indien de on afhankelijkheid van Oostenrijk bedreigd wordt, hetzij door een directen aanval, hetzij door een opstand van het binnen land uit gestookt en gesteund uit het bui tenland, zooals wij dat vóór een jaar heb ben meegemaakt? De mogelijkheid van onze interventie op grond van het Volken bondspact moet de aandacht bezig houden van eiken Britschen burger. De onafhan kelijkheid van Oostenrijk is de knoop van de situatie. Indien Oostenrijk onder den voet geloopen wordt, Tsjecho-Slowakije het oogmerk van den ouden droom van Ber lijn 'van een Midderi-Europa, geleld door en ondergeschikt aan Berlijn, zich uitstrek kend van de Baltische Zee tot de Middel- landsohe Zee en de Zwarte Zee zullen de gevolgen daarvan onberekenbaar zijn niet alleen voor ons land, maar voor ons Rijk. ITALIË. Tiroleïs gestraft. De „Daily Telegraph'' meldt uit Inns bruck, dat acht inwoners van Zuid-Tirol door de Italiaansche autoriteiten zwaar gestraft zijn wegens het oefenen van cri- tiek op het fascistische regime of het hulp verleenen aan Italiaansche soldaten, die naar Oostenrijk deserteerden. De meeste veroordeelden zullen één tot vijf jaar in Zuid-Italië moeten doorbrengen; een der Tirolers is gedeporteerd naar het Itali aansche „Duivelseiland". Lampedura bij de Afrikaansche kust. Hij had beleedlgen- de woorden aan het adres van vooraan staande fascisten geuit en was door een regeeringsspion aangebracht. TSJECHO-SLOWAKIJE. Verklaringen van den minister van defensie. De defensiecommissie van het Huis van Afgevaardigden is begonnen met de be raadslagingen over de nieuwe wet op de staatsverdediging. De minister van defen sie zette hierbij o.m. het volgende uiteen: De wet hebben wij uiterst dringend noo- dig. De wet brengt slechts datgene, waar naar de openbare meening sinds jaren ge vraagd heeft: het gebruik maken van al len voor de verdediging van den staat. Er zullen geen uitzonderingen en geen privileges bestaan: De wet grijpt diep in het vermogen, de rechten en de vrijheden van alle inwoners in. De eerstvolgende oorlog zal geen oorlog zijn van groote le gers. maar 'n oorlog van heele staten en hun totale bevolkihgen. Wij moeten er al lereerst zorg voor dragen, dat in de in- dustrleele en agrarische productie een zoo groot mogelijke autarchie wordt be reikt. Steeds meer blijkt, dat de interna tionale instellingen, al zijn zij nog zoo waardevol voor het behoud van den vrede, de veiligheid van een staat niet volledig kunnen waarborgen en dat iedere staat verplicht is zelf voor zijn veiligheid te zorgen. Ons heeft de wereldoorlog de vrij heid gebracht. Wij hebben voor onze zelf standigheid duizenden en duizenden men- schenlevens opgeofferd en hebben der halve den heiligen plicht alles te doen voor het behoud daarvan. Dat beteekent prac- tisch, dat wij alles en allen moeten voor bereiden voor geval van nood. BULGARIJE. Amnestie. Naar verluidt zal ter gelegenheid van het Paaschfeest amnestie worden afge kondigd; 1500 personen, van wie onge veer de helft door militaire gerechten is veroordeeld, zullen van deze amnestie profiteeren. POLEN. Razzia's op Communisten. In geheel Polen worden razzia's op de communisten gehouden. In totaal heeft de politie reeds verscheiden honderden per sonen gearresteerd té Warschau, Lem- berg, Lublin, in het kolenbekken van Dom- browa enz. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat bij de recente stakingsrelletjes de communis ten een groote rol hebben gespeeld. UIT HET VERRE OOSTEN. De grensincidenten. Het blad Kokumin SJemboen bericht dat uit het onderzoek van de grensinci denten is gebleken, dat sprake is van een weloverwogen inval. Hirota, aldus. het,tlbhicl, heeft besloten een laatste waarschuwing te zenden aah Rusland. Niettegenstaande de ernstige inciden ten van de laatste dagen, schijnt op het cogenblik toch, dat geen van beide par tijen ernstige complicatie wdnscht. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 3 APRIL. BODEGRAVEN. Gercf. Gem.: Nam. 7 uur, ds. M. Heikoop van Utrecht. ZOETERMEER. Geref Gem.: Nam. 7 uur, ds. Lamain van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Nieuwe Tonge A. F. P. Pop te Monster; te Olde'oroek K. v. d. Pol te Hardinxveld; te Wijntjèterp C. I. Dijkhuis, cand. te Doetinchem.; Aangenomen: naait Waarder (N.H.) G. J. ten Broek, cand. te.Scherpenzeel (Geld.) 12. Je begrijpt nu zeker wel, zonder dat ik het vertel, hoe het verder ls gegaan. Nadat vriend Thijs den toovenaar den strop heeft omgedaan, snelde hij de trap weer af hij greep Sim's kat, waarna hij zich voorzichtig dan naar buiten weer begaf. Doch ziet die voorzorg was oiet noodig volkomen overbodig. De wachters, die de helm niet wilden missen, waren er nog immer naar aan 't vis- schen; het gevaar was dus beperkt.en Thijs verliet 't kasteel gansch onbemerkt! Met list heeft hij hier veel volbracht; geen wonder, dat hij nu tevreden lacht! Zoo brengt hij veilig en zeer vlug de poes aan haar blijden eigenaar terug. Ze gaf een nieuwe vorm aan de kleine be schuitjes. Vierkant zijn ze! Leuk! En lekker... nèt zoo lekker, als èlle beschuit van Paul C. Kaiser. 9 voor 6 cent. Met Paula-bon erbij. vierkante N.V. PAUL C. KAISER, BESCHUITFABRIEKEN. ROTTERDAM 1351 (Ingez. Med.) DE VERDUISTERING TE GRONINGEN. Verdachte tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. De Groningsche rechtbank heeft heden M. de J. wezens verduistering bil d" Gro ningsche Orkestvereeniging veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De eisch luidde 1 jaar en 6 maanden. VERDUISTERING VAN RIJWIELEN. De Haarlemsche reohtbank veroordeel de heden den 22-jarige chauffeur H. H. uit Haarlemmermeer tot een gevangenis straf van 10 maanden met aftrek van voorarrest wegens diefstal van een 10-tal rijwielen, gepleegd In Haarlem in 1935. De elsch was 1 jaar met aftrek van pre ventief. P. Th. K. te L. Er worden ter gele genheid van den wedstrijd BelgiëNeder land te Brussel weer z.g. „voetbal-pasjes" verstrekt. Deze zijn twee dagen geldig, namelijk op 2 en 3 Mei, en moeten wor den aangevraagd bij den Non. Ned. Voet balbond. Vah der Spiegelstraat 21, te 's-Gravenhage. Ter verkrijging van zulk een voetbalpas ls het noodig dat iedere aanvrager een nieuw, onopgeplakt por tret zendt, ter grootte van 5 bij 3'/! c.M., terwijl de hoogte van het hoofd minstens l'/j c.M. moet bedragen. Bovendien moet de aanvrage vergezeld gaan van naam èn voornamen, adres en woonplaats en een bedrag van f. 0.25 voor verschuldigde kos ten (in postzegels). D. W. S., te L. Leiden, Alphen Zwam- merdam, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn, Amerongen, Rhenen, Wageningen, Renkum, Ooster beek, Arnhem, Velp. Ellecom, Doesburg, Laag-Keppel, Doetinchem. Totaal 146'/; K.M. Doetinchem, Doesburg, Dieren. Laag Soeren, Eerbeek, Loenen, Beekbergen, Apeldoorn, Voorthuizen, Amersfoort, Utrecht, Leiden. Totaal 158'/: K.M. J. B„ te L. Er verschijnen daarvoor van tijd tot tijd advertenties in dit Blad. Z„ te L. Den huiseigenaar kunt u bezwaarlijk voor het euvel aansprakelijk stellen. Overigens ls te ontraden in de nabijheid van buizen bijtende stoffen aan te wenden. By gebruik der stoffen ln sterk verdun den vorm zoudt u in de gangen waar schijnlijk wel resultaat hebben. Abonné, te L. Voor volmachten en machtigingen niet ten overslaan van notarissen verleden kan gebruikt worden papier, voorzien van een zegel van 30 ct. verkrijgbaar aan de kantoren voor re gistratie en zegel- DE OSSCHE STRAFZAKEN IN HOOCER BEROEP. De gefingeerde inbraak. In hooger beroep stond voor het Hof te Den Bosch terecht de 47-jarlge koopman T. te Heesc'n. die door de rechtbank te Den Bosch veroordeeld werd tot een jaar en zes maanden zevangenistrsaf omdat hij omstreeks einde Atiril 1931 te Heesch de N.V. Arnhemsche Verzekeringsmaat schappij tegen brandschade heeft bewogen tot afgifte van een geldsbedrag van f. 375 door het doen van valsche aangifte van inbraak. Verdachte zeide ln appèl te ziin geko men ln de hoop een mildere straf te kriigen en bleef volharden bii de verkla ringen. welke hii voor de rechtbank had afgelegd. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Terecht stond vervolgens de 32-jarige J. W. Lagarde arbeider te Oss. die dooi de Bossche rechtbank tot twee jaar ge vangenisstraf was veroordeeld, omdat hii ln den avond van 5 Januari 1929 ln de woning van L. Smulders een bedrag van f. 20 had gestolen na geweldpleging tegen Smulders en diens echtgenoote. Verdachte zeide .ln appél te ziin geko- omdat hij gaarne een voorwaardelijke straf zou willen hebben. Inspecteur van Kemoen verklaarde, dat de verdachte na zijn bekentenis het geld aan Smulders heeft teruggegeven. Raadsheer mr. van Bartel geeft den verdachte een terecht wijzing. Hii vindt het schandelijk dat een weerloozen man door drie gemaskerde bandieten was aangevallen De advocaat-generaal eischte een hoo- gerè straf. ml. drie iaar en zes maanden. J. E. G„ te O. De personeele bel*^ ting naar den len grondslag bedraagt in de gemeenten den H. en U. bij een huur waarde van f. 600.resp f. 76.en f. 70.95 (hoofdsom opc.). Bij een huurwaarde van f. 650.zijn de bedragen resp. f. 90.30 en f79.20. Omtrent de opcenten welke worden ge heven op de Gemeentefondsbelasting kun nen wij U nog niet inlichten. C. J. B. te L. Vraag a. Twee volledige spellen. Vraag b. 128 velden, ook wel 160. Vraag c. Men speelt 2 tegen 2, evenals bij het kaartspel. Vraag d. De spelregels zijn niet steeds gelijk. Partijen zijn te vinden bij „NeumannDas Schackspiel und seine Abarten (1867). We weten echter niet, of dit boek nog te ver krijgen is in den handel. Toelichting: Zoomin als iets anders, tó het schaakspel gevrijwaard tegen verbas tering (zoogenaamde verbeteringen). Deze basterdsoorten vertoonen zich reeds ln de 10de eeuw. In do 19de eeuw konden reeds 90 dezer basterdspelen geregistreerd wor den, enkele ervan zullen we hier opnoe men, o.m.: „Kameelenspel, Rondschaak, PlonnenpartijHarddraverij, Potjesschaak, Oudewijvenspel, De halsbrekende Koning van dominee Pietje Pratt. Babbelschaak, Sultanspel, Marlnelll's schaakspel' voor 3 personen, schaakspel voor 4 personen door Hertog Ernst, dito op 160 velden, dito op een dubbel schaakbord, vierschaakspel met vestingen enz. enz. Hertog Ernst II van GothaAltenburg gaf in 1799 eenige regelen voor het schaak spel tusschen 4 personen, te spelen op een bord van 128 velden, dus uit 2 borden samengesteld. De tegenover elkander zit tende spelers waren verbonden, evenals bij het kaartspel en zetten de twee ande ren mat. Men kon een tijdlang mat ge staan hebben en dan door zijn bondgenoot weer ontmat worden. Een gezelschap liefhebbers gaf in 1784 een onderricht voor het 4 schaakbord met 160 velden uit. In Mecklenburg werden twee schaakborden met twee verschillende spellen naast elkaar geplaatst; de bond- genooten zitten naast elkaar, maar de zetten worden kruiswijs gedaan. Ten slotte: Noch het drieschaak- noch het vierschaakspel. hebben evenmin als één der andere basterdspelen eenigen opgang gemaakt en zijn na korten tijd alle wederom van het tooneel verdwenen. VRIJDAG 3 APRIL 1936. Hilversum I 1875 M. Algemeen program ma. verzorgd door den Kro. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Voor zieken en ouden-van-dagen 12.15 Kro-melo- öisten en Gram.pl. 1.45 Orgelconcert en Gram.-pl. 3.00 Gram.pl. 4.00 Kro- Kamer-orkest 4.45 Gram.pl. 6.15 Kro- orkest 6.05 Causerie 6.25 Kro-orkest 7.00 Berichten 7.15 Lezing 7.35 Gram.-pl. 8.00 Berichten, Gram.pl. 8.15 Sted orkest Maastricht en» soliste 900 Gram.pl. 9.10 Schaak-Interview 9.30 Gram.pl. 10.30 Berichten 10.35— 12.00 Gram.pl. Hilversum II 301 M. 8.00 Vara, 12.00 Avro 4.00 Vara, 8.00 Vpro, 11.00—12.00 Vara 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding Vpro 10.15 Voordracht 10.30 Gram.pl. 11.10 Voordracht 11.30 Gram.pl. 12.00 Cantabilé-orkest 1.45 Voordracht 2.15 Omroeporkest en solist 4.00 Orvitropia en Gramofoonplatén 5.00 Kinderuur 5.30 Gramofoonplatén 6.05 De Fliere fluiters 7,00 Causerie 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten 8.00 Berichten 8.05 Causerie 8.30 Zang en plano 9.00 Le zing 9.30 Gram.pl. 10.00 Toespraak zing 9.30 Gram.pl. 10.00 Toespraak 10.15 Causerie 10.45 Berichten 11.00— 12.00 Gevar. programma. Drbitwich 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Orkestconcert 12.50 Dansmuziek 1.35 Strijkkwintet 2.20 BBC-Northern-orkest en solist 3.20 Orkestconcert 4.20 Gra mofoonplatén 4.35 E. Colombo's orkest 5.35 Het Hallis-kwintet en soliste 6.20 Berichten 6.50 Zang 7.10 Lezingen 8.20 Dansmuziek 9.00 Hoorspel 9.50 Berichten 10.20 Nieuws uit Amerika 10.40 BBC-koor 11.35 Dansmuziek 11.50—12.20 Gram.pl. Radio Paris 1648 M. 7.20, 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 4.20 Kwartetconcert 5.50 Orkestconcert 8.35 Zang 9.05 Ope rette-uitzending 11.051.05 Orkest concert. Keulen 456 M. 5.50 Orkestconcert 11.20 Omroeporkest 12.35 Werag-kamerorkest 1.3a Omroepschrammelensemblz en pianoduo 4.20 Symphonieconcert 6.20 Gram.-pl. 7.30 Voor Oud-strijders 10.2011.20 Örkestconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en I.302.20 Kleinorkest 5.20 Zigeunermu- ziek 6.20 Gram.pl. 6.50 Viool-recital 7.35 Gram.pl. 8.20 Dansmuziek 8.50 Hoorspel 9.30 Kamermuziek 10.30 II.20 Dansmuziek 484 M.: 12.20 Gram.- platen 12.50 Zigeunermuzlek 1.50 2.20 Gram:plr 5.20 Saxofoonkwartet 5.45 Gram.pl. 5.50 Harmonicamuziek 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-recital 7.35 Zang 8.20 Symphonieconcert en zar.z 10.30—11.20 Gram.pl Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Bonte Avond 9.20 Berichten 9.50 Fluit- kwartet 10.05 Weerbericht 10.20— 11.20 Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 3 April. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 8—24 uur: KRO. NÖRV. enz. 3e progTamma: 8.00: Brussel VI. 9.20 —10.35: Keulen 10.10: Deutschlands. 10.35: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14 20- Kalundborg 14.50: Parijs Radio 15.20: London Reg. 16.20: Parijs R. 17.20: Keulen 19.05: Boedapest of diversen 21.35: Brussel Fr. 22.20: Brussel VI. 22.30: Berlijn 23.20: Wee nen of diversen. 4c programma: 8.05: Keulen 8.20: Diversen 10.35: London Reg. 11.20: Droitwich 10.20: Diversen 18.50: Lon don Reg. 20.20: Droitwich 21.00: Gram.muzlek G.R.D. Pl.m. 22.50: Lon don Reg. Wijzigingen voorbehouden. a-s

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11