PASCHEN NADERT! PRIMA PAASCHKOE NOORDEINOE 4-6- KATWIJK A. ZEE. THIJS IJS REDT SIM'S POES LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad 'f Is weer tijd vooj een nieuw pak UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. A. A. VERKLEIJ H. v. RHIJN Dat wil zeggen 1309 Voor een goed pakVoor een c°stuum dat U „staat." En waariu l) zich op Uw gemak gev°elt. Geef z9lf dat prettige gevoel. i\'eem een nieuw nck. jS'u nog Aoor Paschen. En laat ons U Helpen bij hel uitzoeken. Uit onzen ruimen voorraad doet U gemakkelijk uw keus en onze prUzen zijn uiterst scherp. P.S. De op den kop geplaatste letters zijn voorden slagzin. Ie prijs 10 gld. - 2e prijs 5 gld. - 3e prijs 2.50 gld. UIT HET VERRE OOSTEN. 1 Nieuw grensincident. Het agentschap Tass deelde mede, dat aan de Mandsjoekwosch-Mongoolsche grens opnieuw een ernstig grensincident heeft plaats gehad. Gemotoriseerde Japansch-Mandsjoekwo- sche detachementen hebben volgens dit agentschap op 31 Maart, gesteund door artillerie, tanks, pantserauto's en vliegtui gen, de grenspost bij, Adykdolon overval len en bezet. De aanvallers rukten verder op en naderden Tansyk, dat op 45 kilome ter van de grens, op het grondgebied van Buiten-Mongolië ligt. De Mongooische grenstroepen ontvingen echter versterking en boden krachtigen tegenstand. Zij slaag den erin, de indringers terug te dringen, cn Adykdolon te doen ontruimen. Volgens de laatste berichten worden de gevechten op Mongoolsch grondgebied nog voort gezet. Met betrekking tot de incidenten heeft de woordvoerder van het Japansche mi nisterie van bultenlandsche zaken ver klaard, van deze zaak niets te hebben ge hoord. Hoe het ook zij, verklaarde hij voorts, het is onmogelijk, dat het Japansche leger ertoe overgaat, een naburig land binnen te dringen „tenzij er sprake is van een wettig geval van zelfverdediging". ALPHEN. GEMEENTERAAD. De wijziging der gas- en electriciteits- tarieven - Het afscheid van den heer Cokx. Over het punt „wijziging der gas- en ëlectriciteitstarieven" ontspon zich, gelijk gemeld, een uitvoerige discussie. De heer Ruting uitte zijn voldoening over dit voorstel, doch zou de vastrechttarief- verbruikers, die reeds zijn aangesloten en wier vastrechtbedrag is berekend naar het verbruik van de jaren 1932 en 1933 een reductie willen toestaan. De heer Koren Informeerde of voorheen ook een sudder- comfoor gratis werd verstrekt. Nu volgens het voorstel van B. en W. de meterhuren niet in den prijs kunnen worden verdis conteerd, hoopte de heer Verdonk dat B. en W. bij de e.v. begrooting zullen na gaan dat de meterhuren nog verder zullen worden verlaagd. Den heer Ruijssenaars kan het voorstel niet bekoren. Het vast rechttarief voor de gasverbruikers geeft al leen voordeel bij een verbruik voor A bij 400 M3 en voor B bij 600 M3. Het gemid deld verbruik bedraagt in het algemeen minder dan 400 M3. Hij zou daarom het vastrechttarief van A willen verlagen tot 35 cent en van B tot 1.75 omdat men bij een verbruik van 280 M3. bij A en 465 M3. bij B reeds voordeel zal hebben. De heer v. Kleef besprak het vrij en het verplicht vastrechttarief en verwees naar de ge meente Woerden. Tevens besprak hij het verdisconteeren van de Meterhuur in den prijs, waarvan hij een groot voorstander blijft. Spr. hoopt, dat B. en W. bij de be grooting van 1937 op een en ander nog terug zullen komen; naar hij meende wa ren de wethouders vroeger ook voorstanders van een en ander. Hij gaf een becijfering waaruit bleek dat sinds 1931—1934 het san- tal vastrechtverbruikers is teruggeloopen van 305 tot 241 en in 1935 zelfs tot 170, hetgeen hem niet verwondert, omdat er 834 verbruikers zijn die minder gebruiken dan 230 M3. p. p. enz. Van tarief A zullen er dus nog weinig profiteeren. Z. i. wordt weinig bereikt om het gasverbruik te doen toenemen. Hij zal niet tegen het voorstel stemmen, omdat het moeilijk is een tegen voorstel te doen. De voorzitter zeide, dat het tot heden gelukt is door verlagingen van het tarief het verbruik te doen toe nemen. Zooveel zulks financieel mogelijk is, zullen B. en W. hiermede doorgaan. Een "tegenvoorstel is moeilijk daar dit finan cieel zoo niet is te overzien. Indien men aan alle verlangens tegemoet zou komen, beteekent dit feitelijk een verlaging van den gasprijs van 1 cent per M3. Spr. ver zocht met aandrang het voorstel aan te nemen. Wat den electriciteitsprijs betreft, merkte de voorzitter op, dat, indien een voorstel tot reductie wordt gedaan, voor de aangesloten verbruikers met als basis het verbruik 1933, dit dan zeker niet meer mag bedragen dan 10°/o, omdat wordt voor komen, dat door de eene billijkheid niet de andere onbillijkheid wordt geschapen. De heer Herngreen antwoordde den heer Koren dan nog nader omtrent de sudder- comforen. Wat de meterhuren betreft, vroe ger was spr. een voorstander van verdis conteering. doch gelet op de bedrijfsresul taten is hij hiervan teruggekomen. Boven dien 'heeft de directeur hem overtuigd dat een en ander een onbillijkheid zou zijn voor de grootverbruikers, die dan 3 x me terhuur zouden betalen. De heer Boeren wees er op, dat er 3 groepen zijn, waarvan de 2e benadeeld zou zijn nl. zij die de com- foren hebben betaald. Z. i. zijn er geen middelen een en ander te ondervangen, zoo ook bij de berekening van het vast recht voor electriciteit. Welk Jaar men ook neemt, telkens zouden er groepen of perso nen zijn, die zich benadeeld zouden ach ten. Aan de hand van de statistiek toont spr. aan, dat er weinig gemeenten zijn, waar men reeds bij een gasverbruik van 33 M3. per maand een vastrechttarief heeft. De heer Ruijssenaars verklaarde, dat hij geen voorstel zal doen, doch spr. hoopte dat men met zijn wensohen rekening zal houden. De heer van Kleef bleef het on rechtvaardig vinden, dat een leverancier zijn afnemers voor gebruik van meet- en werktuigen laat betalen; hij blijft in twij fel trekken of een groot aantal ingezete nen van dit tarief zal profiteeren. Spr, gaf de commissie van bijstand In overweging meer reclame te maken door b.v. een ten toonstelling te organiseeren, om uit te laten komen de voordeelen, verbonden aan gasverbruik. Z. i. moet het in hoofdzaak steeds blijven gaan om verlaging van de eenheidsprijzen. Weth. Spreij zeide, wel voor verlaging der meterhuren te zijn ge weest, doch nimmer voor afschaffing. De heer Boeren liet nog het voordeel van vast recht voor electrisoh licht uitkomen. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. ge heel aangenomen. Z. st. werd nog aange nomen het voorstel van B. en W. inzake verhuring van een perceel weiland aan B. Russchenberg en wijzigingen gemeentebe- grooting diensten 1935 en 1936, alsmede die van het grondbedrijf voor 1935. Bij de be noeming tot lid van de commissie van pi. toezicht op het L.O. in de vacature ont staan door het bedanken als zoodanig door mevr. 1. v. d. Bijl—Egmond werd met alg. st. benoemd mevr. P. BaaneOliemans. De voorz. las dan een schrijven voor van den heer Th. Cokx waarin hij met ingang van 1 April zijn ontslag neemt als lid van den raad wegens vertrek naar elders. (Zoo als reeds door ons gemeld zal de heer Cokx zich te Oegstgeest vestigen, opvolger volgens de r.k. lijst is de heer Veltman, die reeds eerder zitting in den raad had; mocht deze evenwel bedanken of opnieuw een lid uit Aarlanderveen worden aange wezen, dan zal de heer v. Kempen vermoe delijk opvolger zijn). De voorzitter wees er op, hoe de heer Cokx 12 jaar lid van den raad is geweest en trouw op de bres heeft gestaan voor de belangen dezer gemeente en wel in het bijzonder voor het landelijk deel Aarlanderveen, dat de liefde van zijn hart heeft. Moeilijk zal het zijn opvolger vallen, deze liefde voor Aarlanderveen te evenaren. De voorzitter zeide hem dank, voor alles wat hij heeft gedaan, zoomede voor de prettige verhouding en sprak den wensch uit, dat het hem in zijn nieuwe betrekking en werkkring goed zal gaan en hij met zijn gezin rijk gezegend zal wor den. De heer Cokx bracht den voorzitter dank voor de tot hem gesproken woorden, alsmede het college van B. en W. en den raad voor de prettige samenwerking waar bij hij ook nog het secretariepersoneel be trok. Bij de rondvraag vroeg de heer Bergs- hoef indien mogelijk bij het rijk aan te dringen op spoedige uitvoering van den bouw van de nieuwe brug te Gouwsluls, gelet op de moeilijkheden voor het ver keer met de oude brug. De voorzitter zeide, dat reeds pogingen zijn gedaan. De heer B. Spreij gewaagde dankbaar dat de be planting van den Lindehovenweg een aan vang heeft genomen, doch wees nog op een smal gedeelte en vroeg dit nog te ver- verbreeden. Hierna ging de raad in co mité-generaal. J. Hordijk t Op 85-j. leeftijd is te Den Haag, waar hij den laatsten tijd woonachtig was, over leden de heer Jan Hordijk, destijds tal van jaren majoor der rijksveldwacht van de brigade Alphen. Door een leerling van de Chr. H.B.S. werd bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van een tasch met boe ken, die men even onbeheerd had neerge legd achter de woning van ds. M. in de Lemzonlaan. Op de Paaschveetentoonstelllng te te Rotterdam behaalde in de afd. Gemest Vee L. Verboom alhier een 2en Driis voor de fijnste en zwaarste dikbil (met ten hoogste 4 breede tanden). Tot ouderling der Geref. kerk te Al phen in de vacature van den heer J. W. Meijer werd gekozen de heer T. v. Doorn. o ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt morgen, des n.m. te 7 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorsel tot uit besteding reconstructie dorpsweg te Kaag. 3. Wijziging verordening, als bedoeld bij artikel 10 der Drankwet. 4. Voorstel tot continuatie huur woning B 508 aan J. Ge luk. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van een drietal woningen te Roeiof- arendsveen. 6. Vaststelling kohier Hon denbelasting, belastingjaar 1936. 7. Wijzi ging legesverordening. 8. Bespreking ex ploitatie voormalige spoorbrug te Oude- Wetering. 9. Voorstel om over te gaan tot verbetering van den dorpsweg te Oude- Wetering. 10. Bespreking aanleg van een nieuwen Provincialen weg. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. De Raad vergaderde. Besloten werd o.a. liet uitbreidingsplan in te trekken, als mede tot het verleenen van een jaarlyk- sche bijdrage aan het Borgstellingsfonds voor Gouda en omstreken De commissie van het pi. toezicht op het L.O. werd op geheven. Wij komen op een en ander na der terug. o LEIDERDORP. Door A. S. te Leiden werd bij de politie aangifte gedaan van ontvreemding van zijn fiets, die hij bij „Irene" alhier had neergezet. Op de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam won de heer A. Rijnsburger alhier in de afd. Gemest Vee den kam- oloensprys voor de beste koe. alsmede een len prils voor de fijnste en zwaarste koe. uitsluitend met hard voer gemest, niet afgewisseld. WADDINXVEEN. Op de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam behaalde A. v. d. Breggen alhier een len en een 4en prijs in de afd. kleinvee voor de beste ooi met 2 of meer lammeren, geb. in 1934 of vroeger, type Texeisch, ingeschreven in een erkend stamboek. In de Geref. Kerk bracht een extra collecte, tot meerdere aflossing van de kerk. de som van f. 315.56 op. o ZOETERMEER. Op de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam behaalde E. Kahn alhier in de afd. fokvee een kampioensprljs voor de beste melkkoe en den besten fokstier, alsmede in de afd. zwartbond Hollandsch Veeslag een len prijs voor de beste melk koe (geb. vóór 1 Oct 1932) en voor den besten stier (geb. vóór 1 Oct. 1933). Op de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam behaalde L. Uitenbogerd alhier een 2en prijs voor de beste fokzeug 11 jaar of ouder), al dan niet drachtig, alsmede een 4en pr. voor de beste fokzeug (Jonger dan 1 jaar), al dan niet drachtig. AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Wij verzoeken onzen correspondenten ons hun berichtennota's p. o. toe te zen den. o BEZWAREN TEGEN HET KATWIJKSCHE UITBREIDINGSPLAN. Behandeling voor Ged. Staten. In een openbare vergadering van Ged. Staten van Zuid-Holland werden gister middag behandeld de door L. en C. A. Kruijt te Katwijk aan Zee, den ontvanger a.i. der Registratie en Domeinen te Noord- wijk namens den Staat der Nederlanden, en Jac. Haasnoot Kzn. te Katwijk aan den Rijn, namens mr. O. J. E. baron van Was senaar van Catwijck te 's-Gravenhage, in gediende bezwaren tegen het uitbreidings plan der gemeente Katwijk met de daarbij behoorende bebouwingsverordening, vast gesteld d.d. 5 Juni 1935. Rapporteur was de heer H. van Boeijen, lid van Ged. Staten. De heer L. Kruijt, zijn bezwaarschrift met een kort woord toelichtend, zeide, dat het gemeentebestuur, indien het met het onderhavige uitbreidingsplan een fraai ge heel wil scheppen, de benoodigde gronden een deel van zijn grond ressorteert daaronder behoort te koopen. Namens de betreffende commissie uit den Katwijkschen raad herinnerde de heer Van Tongeren aan het raadsbesluit tot wijziging van het uitbreidingsplan, bij welke wijziging de verbindingsweg tus- schen Ouden Zeeweg en Secretaris Var- kevisserstraat uit het ontwerp is gelicht en de nieuwe Duinweg gehandhaafd. De beslissing van Ged. Staten volgt later. BENTHUIZEN. Oo de Paasphveetentoonstelling te Rotterdam won de heer Jac. van der Eyk in de afd Gemesti Vee een 2en prijs voor den fijnsten en zwkarsten os, uitsluitend met hard voer gemest, afgewisseld, als mede een 3en pr voor den fijnsten en zwaarsten os. uitsluitend met hard voer gemest, niet afgewisseld en een 2en pr. in de afd. koudbloed landbouwtrekpaard voor meqriecaarden (geb. in 1935). —o- HAARLEMMERMEER. Op de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam behaalde C Bulk te Nieuw Vennep in de afd. Gemest Vee een len prils voor de fijnste en zwaarste koe uit- suitend met hard voer gemest, alsmede een len pr. voor de fijnste en zwaarste dikbil (met ten hoogste 4 breede tanden). HILLEGOM. Verkeersongevallen. Op het kruispunt Stationsweg en Hoofd straat zijn een dame en een heer bij het oversteken van den weg door een auto aangereden. Hij kwam er goed af, maar zij kreeg een bloedende hoofdwonde en pijn in de heup. Na verbonden te zijn door dr. Wijkmans en leden van E.H.B.O. is de patiënte per auto naar huis gebracht. De politie maakte procesverbaal op. Ditzelfde gebeurde ook, toen twee vrachtauto's en een motorrijwiel bij de Hillegommerbrug in botsing kwamen door dat het uitzicht voor de bestuurders van een vrachtauto en van het rijwiel niet vrij was. Er was materieele schade, doch niet van veel beteekenis. KATWIJK AAN DEN RIJN. Avontuur van een zoekgeraakte auto. Een drietal jongelui arriveerde 's avonds bij Hotel de Roskam met een puffend Fordje en had nog juist voor sluitingstijd gelegenheid om een glas bier te drinken. Hun luidruchtige vroolijkheld had de aan dacht getrokken van anderen, die ook van een „pretje" hielden. Hun besluit was spoedig genomen. Ze zouden den jongelui een verrassing bezorgen en reden het zwij gende Fordje in het duister stillekens weg. Toen de jongelui wilden vertrekken bleek hun auto verdwenen. Wat nu? De politie werd opgebeld. Deze was spoedig ter p'.aatse en nadat in de omgeving alles was afgezocht kwam iemand op het idee om eens te gaan zoeken bij v. d. Z.. in het duister Naar men zegt, is het niet uit gesloten dat de „amateurdieven" ten slotte aanwijzingen hebben gegeven bij het „zoeken naar het Fordje". Hoe het zij, nog voor middernacht pufte en stampte het vehikel met zijn inhoud de Voorstraat af. het dorp uit. De gewone rust was weergekeerd en er was géén auto meer zoek o OEGSTGEEST. Aanvullingsagenda. Als punt 7 is aan de Raadsagenda voor morgen nog toegevoegd: Verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Willibrordus om, overeenkomstig art. 72 der L.O. wet 1920, de benoodigde gelden beschikbaar te stel len voor de in 1933 aangeschafte leer- en hulpmiddelen, noodig wegens toename van het aantal leerlingen van de onder zijn bestuur staande R.K. school voor g. 1. o Rhijngeesterstraatweg no. 49, met prae-advies van B. en W. RIJNSBURG. Op de Paaschveetentoonstelling Rotterdam behaalden gebrs. Driebergen alhier een 3en prils in de afd. Gemest Vee voor de fijnste en zwaarste koe. uitslui tend met hard voer gemest. o WASSENAAR. Od de Paaschveetentoonstelling te Rotterdam behaalde G. J. van der Stoel alhier een len prijs voor de zes fijnste en zwaarste éénjarige weideschapen. geen rammen of zichtbaar drachtige, onver schillig van welk ras. o ZOETERWOUDE. Raadsagenda. Vrijdagavond 8 uur vergadert de ge meenteraad. De agenda vermeldt slechts één punt. n.l. bespreking en beslissing vracht-vuilnisauto. Morgenochtend vergadert het pi. cri siscomité alhier. Aanvragen kunnen wor den ingediend bij den secretaris of een der leden. I Door eenige schippers in deze ge meente is een adres aan het gemeentebe- stuur gericht om te willen bevorderen, dat I de vaarten op behoorlijke diepte worden gebracht, daar zij veel last ondervinden van de aanwezige zandbanken. Op uitnoodiging van de R.-K. Propa- gandaclub St. Paulus alhier, hield drs. Piet Kasteel, een lezing over de beteekenis van de R.-K. Staatspartij, op de van hem be kende vlotte en interessante manier. Er was veel belangstelling. Dank zij de bemiddeling van den bur gemeester biedt de directie van het Tria non-Theater te Leiden den werkloozen uit onze gemeente een gratis-filmvoorstelling van de K. XVIII aan op morgenmiddag a.s. Toegang wordt alleen verstrekt op vertoon van een ter gemeente-secretarie afgegeven entreebewijs. DONDERDAG 2 APRIL 1936 Hilversum I 1875 M. 8.009.15 Kro, 10.00 Ncrv., 11.00 Kro, 2.00 Ncrv 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst 10.45 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. half uur 12.15 Gram.pl. en Kro-orkest 2.00 Handwerkcursus 3.003.45 Plano recital 4.00 Bijbellezing 5.00 Handen arbeid v. d. Jeugd 5.30 Orgelspel en Esperanto-causerie 6.30 Boekbespreking 7.00 Berichten. Reportage 7.30 Cur sus Psychologie 8.00 Berichten 8.15 Johannes-Passion van Bach m. m. v. so listen, koor en orkest 10.45 Berichten 1 10.5011.30 Gram.pl. Hilversum II 301 M. Avro-uitzending 5.30 Vpro 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensem ble Jonny Kroon 10.00 Morgenwijding Gram.pl. 10.30 Ensemble Jonny Kroon 11.00 Knipcursus 11.30 Lyra-Trio 12.15 Gram.-pl. en orgelspel 1.30 Om roeporkest 2.15 Voor de vrouw 2.45 Gram.pl. 3.00 Knipcursus 3.45 Gram.- platen 4.00 Voor zieken en ouden van dagen 4.30 Omroeporkest 5.15 Voor jonge meisjes 5.30 Lezing 6.05 Om roeporkest 6.30 Sportpraatje 7.00 Voor de kinderen 7.05 Radio-tooneel 7.30 Engelsche les 8.00 Berichten Gram.- platen 8.15 Concertgebouw-orkest en solisten (in de pauze Gram.-pl.) 10.30 Reportage 6-daagsche 11.00 Berichten 11.1012.00 Reportage 6-daagsche en Gram.pl. Droitwich 1500 M. 11.25 Orgelspel 11.50 Gram.pl. 12.20 Orkestconcert 1.20 Gram.pl. 2.20 BBC-Welsch-orkest en so liste 3.20 Vesper 4.10 Lezing 4.30 Gram.pl. 5.05 Harp-Trio 5.35 Dans muziek 6.20 Berichten 6.50: Zang 7.15 Populaire muziek 7.50 Lezing 8.20 Populair concert m. m. v. orkest en so listen 9.10 Zang en piano 9.50 Be lichten 10.20 Kerkdienst 10.40 BBC- Theater-orkest en solist 11.35 Dansmu ziek 11.5012.20 Gram-pi. Radio Paris 1648 M. 7.20 en 8.40 Gram - platen 9.50 Orgelconcert 11.20 Om roeporkest 4.05 Gram.pl. 8.20 Zang 9.05 Nationaal orkest 11.0512.35 Dans muziek en populair concert. Keulen 456 M 5.50 Orkestconcert 11.20 Concert 12.35 Dansmuziek 1.35 Gram.pl. 3.20 Viool, cello en piano Gram.pl. 3.20 Viool, cello en piano 4.20 Orkestconcert 5.20 Omroepklein-or- kest en sollstqn 7.30 Gevar. programma 9.40 Voordracht en Trioconcert 10.20 11.20 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen 12.50 Zlgeunermuziek 1.50— 2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en hoorspel 10.3011.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek 1.50- 2.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek 6.50 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Klein-orkest en zang 10.3011.20 Gram.pl. Deutschlandsender 1571 M. 7.30 Wagner- concert 8.30 Hoorspel 9.20 Berichten 9.50 Strijkkwartet 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 2 April. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20 10.35: Keulen 9.50: Parijs Radio 13.05: Brussel VI. 14.20: London Reg 15.20: Deutschlandsender 16.20: Keulen 17.20: Brussel VI. 18.50: idem Fr. 19.20: BeromUnster - 19.55 Rome of div. 4c programma: 8.05: Parijs Radio 8.20: diversen 10.35: London Reg. 13.35: Droitwich 16.10: London Reg. 17.35: Droitwich 18.20Diversen 18.50 London Reg. 19.30: Sportpraatje door den heer J. G A. Jan—en (journalist) 20.00: London Reg. 20 20: Droitwich 21.10: London Reg 22.20: Droitwich 22.40: Berlijn 23.20: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3-2 Heden aangekocht uit den stal van den Heer J0HAN VERDOES, een f Raadt mee, Katwijkers Ziet raambiljet. 1322 Kerkstraat 20, Katwijk a. d. Rijn Seer- Varkevisserstraat 55, Katwijk a. Zee 11. Burrebiaar begreep maar niet wie er tegen 't ruitje tikte; 'hij dacht dat iemand van beneden af een steentje tegen 't raam aan mikte. Hij schoof het venster open en keek eens of hij de boos wicht daar misschien zag loopen. Je weet oog wel dat Thijs daar voor 't raam een lus gehangen had.... zoo duurde 't maan- een oogenblik voordat de toovenaar gevangen zat!. Nauwelijks had hij 't leelijk hoofd zoo buiten het raam gestoken of Thijsje is al neer gedoken en heeft hard aan het touw getrokken. O, wat is die Burreblaar geschrokken. Als hij zioh nu beweegt hangt hij zichzelve op en hij stak 't hoofd zélf in de strop! Thijs heeft het touw daarboven zeer goed vastgebonden, en hij denkt: „Die booze man wordt straks door knechten wel gevonden".

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7