THIJS IJS REDT SIM'S POES LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 27 Maart 1936 UIT DE OMSTREKEN. De Strafmaatregelen van den Minister. Officieele Crlsisnublicaties, MIJ N H A R PT'S laxeer- V T tabletten^A^ 8 DE EERSTE NARCISSEN BLOEIEN Door het warme weer zijn de bloembol- lenvelden een flink stuk vooruit gegaan. Overal zijn reeds bloeiende narcissen te zien, terwijl enkele hyacinthen reeds be ginnen te kleuren. Voor bloemenliefheb bers is er al het een en ander te zien! o VREGADERING AFD. RIJNLAND NED. ROODE KRUIS. Inzake den Luchtbeschermingsdienst. Op initiatief van het bestuur had gister avond in het gemeentehuis te Oegstgeest ten gecombineerde vergadering plaats van de doctoren der afd. Rijnland van het Ned. Roode Kruis. De burgemeesters van Oegstgeest, Rijnsbürg, Katwijk en Valken burg, de hoofden van den Luchtbescher mingsdienst en van takken van dienst in die gemeenten waren aanwezig Na opening door den voorz. prof. dr. G. O. E. Lignac, gaf dr. H. J. M Boonacker een kort over zicht van de maatregelen, die hij in ver band met den Luchtbeschermingsdienst wenschelljk acht en hoe hij zich de sa menwerking van de verschillende organi saties voorstelt. Na uitvoerige besprekin gen werd een contact-commissie ingesteld waarin zitting namen een vertegenwoor diger van het gemeentebestuur te Oegst geest, Rijnsburg. Katwijk en Valkenburg en vanwege de afdeeling de doctoren mevr. dr. Hendra. Leemhuis, dr H. J. M. Boon acker, belden te Oegstgeest; G. J. Rijk mans, arts te Rijnsburg en J. C. A. Cleve- ringa. arts te Katwijk aan Zee Onder dankzegging sloot hierop de voorzitter de vergadering, o AALSMEER. Jaarvergadering der „V.I.B.A." De Ver. tot Instandhouding van een Bad huis alhier hield haar jaarvergadering in hotel „Floralia". De voorzitter, de heer W. Maarse Jr., opende. De secretaresse, mej. D. Harting Jd., las de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de heer K. Dubbeling wegens drukke werkzaamheden als bestuurslid bedankt had. Spr. bracht hem hartelijk dank voor zijn arbeid als secretaris, in het belang der vereenlging verricht. Spr. deelde mede, dat door het bestuur mej. D. Harting Jd. als secreta resse werd benoemd. Deze las dan het jaarverslag, waaruit o.m. bleek, dat in 1935 door 120 personen les is genomen voor het verkrijgen van het zwemdiploma. Dank werd gebracht aan den badmeester, den heer Nomee. Er zijn in totaal pl.m, 20.000 baden genomen. Het aantal dona teurs ging met 35 vooruit en bedraagt nu 257. De zwemsportclub „Z.EP.A." toonde zich in het afgeloopen jaar niet zoo actief als wel wènschelijk was. De voorzitter dankte de secretaresse voor het uitbren gen van het uitvoerig jaarverslag. De penningmeester, de heer J. Scholtz, gaf rekening en verantwoording over zijn beheer. De financieele toestand van V.I.B.A." bleek vrij gunstig te zijn; per 31 Dec. bedroeg het batig saldo f. 768,99. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren Hogervorst, Tas en Van Leeuwen. Als bestuursleden werden her kozen de heeren J. Scholtsz, W. Maarse Jr. en A. Nieuwkoop, terwijl in de vacature- K. Dubbeling is gekozen de heer J. Ver kade. Na rondvraag volgde sluiting. Het „Fanfarecorps Uiterweg" en Aalsmeers Harmonie" hebben een geza menlijk concert gegeven in „De Oude Vei ling". Voor dit concert was groote belang stelling: ongeveer 600 toehoorders waren opgekomen. Vóór de pauze speelde „F. U." (dir. de heer W .Meijns), terwijl na de pauze „A. H." (dir. de heer Alb. Meijns) zich liet hooren. Met een bal is besloten. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Leendert Marinus, z. v. Ber- nardus van den Bosch en Jannetje Ver heul. Cornelia Adriana, d. v. Adrlaan Kaashoek en Neeltje van der Spek. o HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Bernard Groenveld. Vijfhui- zerweg 683 Kommerina Vissers. Hoofd weg 1354 Gerrit L van Beek, Leimui- derdijk 363 Petronella J. M. Joore, Lel- muiderdljk 30 Adriana van der Linden, Venneperweg 487 Neeltje E. van der Luit, Huigsloterdijk 154 Adriana W. Pols, Lisserdijk 485 Wed. J. N. Siebe- ling. Spieringweg 440 Maartje Verhoe ven, Venneperstraat 6 Wierd Vogel zang, Berkenlaan 4 Jannes Hooier Slo- terweg 73 Comelis J. Heijnis, Krulslaan 13 Wilhelmlna M. E. Eltink. Sloterweg 259 Hendrik Disselhof, Nleuwemeerdijk 107 Jan Bok, Kruisweg 580 Engel- bertje Zwiers, Nleuweweerdljk 400 Jan Winters, Reigerstraat 38 Mijntje Oud, Bennebroekerweg 801 Johanna Oord. H. M. Dljklaan 16 Machiel Vink, LJweg 1110 Johannes Jansen, Cruquiusdijk 34 Cornelis Fijma, Sloterweg 7 Leen dert van Dijk, Aalsmeerderweg 335. Vertrokken: Jannes de Haas echtg., naar Amsterdam, le Helmersstr. 33 hs. Wilhelmus C. de Tree naar Nieuwer- Amstel, Bovenkerkerkade 12 Maroel J. A. Artz naar Amsterdam. Elandsgracht 4, 2 hg Heerke Breidenbach, naar Am sterdam. Gilles van Ledenberchstr. 33, 2 hg. David Oudshoorn naar Amsterdam, Celebesstr. 119, 1 hg. Joh. B. de Jong naar Haarlem, Rozenprleelstr. 50 zw. Gijsbertus van Wieringen naar Amster dam, Marco Polostraat 44, 1 hg. Dirk Bouman naar Hennaarderadeel. Pastorie Herv. Gemeente Bernard Groenveld naar Haarlem. Groote Houtstr. 48 Helena van Rijn naar Leiden, P. de la Courtstr. 64 Jacobus G. Collee naar Amsterdam, P. v. d. Doesstr. 70. 2 hg. Adriana A de Hoop naar Groningen, Pre- dignesingel 31 Pieter van Strien naar Groningen, Predignesingel 31 Antoon Wsbergen naar Hillegom, van Vlietstr. 56 Hermanus Eveleens naar Wllnis, Veld- zljde Johannes van der Hooft naar Enkhuizen, Schoolplein 6 Marina D. Slager naar Amsterdam, Lekstraat 106 Gerrit van der Wal naar Llsse, Heereweg 140 Cornelis Gouweleeuw naar Amster dam, Noorder-Akerweg 143 Sieger Koopmans n. Amsterdam, Marco Polo straat 66, 1 hg. Johan van de Weerd naar Llsse, Vreewijk 20 Johannes Pekel naar Havelte p/a wed Kries Wlebrlgje de Groot naar Wymbrltseradeel, Tirns 35 Margretha J. Marcus naar Amsterdam, van Walbeeckstr. 11 Anna Spaan naar Aalsmeer. Oosteinderweg 85 Arie A. van den Broeck naar Nieuwer-Amstel, Oost einderweg 4 Gerritje van 't Riet naar Nieuwer-Amstel, Oosteinderweg 4 Jo hanna C van Oostrum naar Amsterdam, Koninginneweg 34 Wijnand de Vries naar Amsterdam, Ortheliusstr. 234, 1 hg. Johannes G. Sluitman naar Amster dam, Aalsmeerweg 131, 1 hg. Burgerlijke Stand. GeborenHogo Jozef, Z.v.H.J.H.Montfrooij en J. P. A. Blok Sletje, D. van M. Rits en L. Bakker Suzanna Abrahamlne Joanna, D. van A. van Zanten en A. Vaal- burg Arie Z. van S. Pols en J. H. Buis Hubertus Theodorus, Z. van Th. van Egmond en W. M. de Koning Johannes Jacob, Z. van J. Struik en T. Bos Jan, Z. van A. Dompeling en E. van der Stelt. Jan, Z. van W. J. Walpot en G. v. Essen Helena Joanna Maria, D. van J. Lam- mers en J. F. Leiten Johannes, Z. van J. Hoogland en C. M. van Well. Ondertrouwd: Jan A. Kooij 21 j. en Pe tronella G. Witziers 22 j. Christiaan C. Groeneweg 32 j. en Neeltje M. van Veen 25 j. Jacobus H. Bouter 36 J. en Maria J. Kersten 30 j. Arie Kranenburg 23 j. en Emmetje C. Groot 20 j. Jan Wortel 31 j. en Johanna E. Hobo 27 j. Gehuwd: Albert Berghoef 30 j. en Jean- nette E. Terlouw 27 j. Arie Groeneweg 21 j. en Wilhelmlna Magchielse 21 j. Gerard Branderhorst 23 j. en Jansje J. Delsman 25 j. Arend Hamstra 24 j. en Margje Jonkman 22 j. Paul H. G. Sabel 26 j. en Lea C. Schürmann 23 j. Overleden: Geertje van der Leek 9mnd„ D. van J. v. d. Leek en G. Dekker Fre- drikus Blommestijn 73 j., wed van M. M. Sitvast Stephanus van Grootveld 81 j., wed. van D. Klootwijk Arie Adrianus Groeneweg 54 J„ ongehuwd Cornelis Graauwelman 74 jgeh. met G. Stammis Marinus Kroon 53 j., geh. met J. C. A. Sallé. 40-JARIG JUBILEUM J. SPLINTER. Een treffende huldiging. Gisteren was het 40 jaar geleden dat de heer Jacob Splinter, wonende aan den Sloterweg te Hoofddorp door den gem.- raad werd benoemd tot lid van het bur gerlijk armbestuur van deze gemeente. In een bijzondere bijeenkomst van dit armbestuur, waarbij alle leden tegenwoor dig waren, is dit belangrijke feit herdacht en de heer Splinter op eenvoudige wijze gehuldigd. Voor deze bijzondere gelegen heid wapperde uit het raadhuis de vader- landsche driekleur. De Jubilaris werd door een deputatie per auto van zijn woning afgehaald en in de feestelijk met bloemen versierde collegeka mer ontvangen, waarbij de voorzitter, wethouder Koning, hem hartelijk toesprak, hem feliciteerde met dezen bijzonderen dag en dank bracht mede namens het ge meentebestuur voor de vele goede en be langrijke diensten door hem in zijn functie als lid van het burgerlijk armbestuur gedu rende al die jaren zoo voorbeeldig bewezen. Namens het bestuur en de leden werd den jubilaris een schitterende bloemen mand en een gemakkelijken stoel aange boden. Verschillende leden spraken den jubila ris nog hartelijk toe. De heer Splinter dankte zichtbaar aangedaan voor zóóveel treffende be wijzen van achting en vriendschap en voor de stoffelijke blijken van waardeering, welke hij zeer op prijs stelde. De voorzitter memoreerde daarbij o.a. dat hij in al die Jaren slechts tweemaal had moeten ver zuimen de vergaderingen van het bestuur bij te wonen. Het gezelschap bleef hierna nog eenigen tijd feestelijk bijeen. De jubilaris had op dezen dag vele schriftelijke en persoonlijke felicitaties in ontvangst te nemen, w.o. een hartelijk schrijven van den oud-secretaris-penning- meester van het burgerlijk armbestuur, den heer Rinkel, uit Alkmaar, met wien hij meer dan 20 jaren in het bestuur had samengewerkt. o HILLEGOM. VERDEDIGING VAN WETH. VERMEER EN DEN BURGEMEESTER. DE AFWIJKINGEN VOLGENS HEN ONBELANGRIJK. Inzake het door ons gemelde bericht betreffende de strafmaatregelen van den Minister heeft gistermiddag wethouder Vermeer een verklaring afgelegd, mede namens ziin collega wethouder Klaver, daar het volgens den Minister niet betrof het beleid van den burgemeester, doch dat van het college van B. en W. Daar het hier dus om de wethouders gaat, wenschte de heer Vermeer een uiteen zetting te geven. Volgens ziin opvatting leent zich een correspondentie tusschen de regeering en het gemeentebestuur in het algemeen niet voor besprekingen in de pers. zeker niet wanneer die correspondentie zoeals in het onderhavige geval, nog in het begin stadium verkeert althans lang nog niet af is. Waar echter is uitgesproken dat onze burgemeester persoonlijk geen blaam treft, (een opvatting die wii geheel onder schrijven aldus de wethouder) en het wèl gaat teger het college van B. en W in zijn geheel, en onwillekeurig de wethou ders in een eigenaardig daglicht worden geplaatst, ziin wii wel gedwongen iets te zeggen. U zult ongetwijfeld het groote verschil rende bericht van Zaterdag 21 Maart en de later gegeven kalmeerende geruststel ling (ook dc door ons gepubliceerde woor den van den gemeente-secretaris luidden geruststellend. Red. L.D.) Naar wii ver namen is het eerste bericht op normale wijze van 't Depart, afkomstig, maar met stelligheid is verklaard dat het niet „offi cieel" is doorgegeven. Een verklaring die wii zonder eenige reserve willen aanvaar den. Het zou o.i. misplaatst ziin het Depar tement van een dergelilk ontreden te ver denken. De vraag hoe het echter mogelijk is dat een dergelijk bericht toch op een normale wijze van het Departemen af komstig is. welke bedoeling de bericht gever er mee had en op welke wijze de betrokken persoon gecorrigeerd is. zou misschien de nieuwsgierigheid bevredigen, maar behoeft ons niet bezig te houden: van meer belang is de vraag op welke wijze zullen Gemeentebesturen in de toe komst voor niet-officieele berichten ge vrijwaard worden? Ook een tweede ge ruststellend bericht vraagt een oogenbllk de aandacht Wij kunnen waardeeren de bedoeling van het Departement om hier door den onaangenamen indruk naar bui ten voor den persoon van onzen burge meester weg te nemen. Daar was aanlei ding voor omdat volgens onze vaste over tuiging hem niet de minste blaam treft. Maar men heeft zich waarschijnlijk niet gerealiseerd, dat hiermee feitelijk den ge- heelen aanval verviel, want de werkver schaffing wordt hier uitgevoerd door het het bedrijf van O W. onder leiding van een bekwaam directeur, echter door de taakverdeeling der leden van het college van B. en W. berust dit gedeelte recht streeks onder den Burgemeester. Dus wanneer niet de persoon van den Burgemeester is bedoeld, en de wethouders practisch met de uitvoe ring geen contact hebben, treft geen der leden van het college, ook niet de wethouders schuld, ai kan men dan natuurlllk nog wel formeel van het college van B. en W. spreken. Wii vernamen van den Burgemeester, dat tusschen hem en den ambtenaar van den dienst der steunverleening en den tijkscontroleur een conferentie heeft plaats gehad nadat vooraf was gegaan een conferentie, buiten den burgemeester om tusschen den directeur van O. W.. den riikscontroleur een conferentie heeft van de werkverschaffing, In deze conferentie werden kleine ver schillen besproken. Deze besprekingen hebben wederzijds tot een bevredigende oplossing geleid. Het college van B. en W. als zoodanig vernam dan ook geen enkele opmerking van den controleur of het departement totdat op een oogenblik als een donderslag uit den helderen hemel de bedoelde brief van den minister kwam. Al zou de lust mij bekrui pen om de onevenredigheid tusschen de werkelijkheid en 'het alarmeerend bericht te demonstreeren, toch zal ik op de de tails van dezen brief niet ingaan, omdat ik dan de onbehoorlijkheid zou begaan, welke ik in het geven van het eerste be richt ten zeerste laak. Wel kan ik zeg gen, dat de inhoud vgn dit mlnisterieele schrijven door een rapport, uitgebracht door den directeur van O. W„ zoo goed als geheel ontzenuwd is. Als er behoudens een kleine admi nistratieve vergissing nog van een fout sprake zou zijn, dan is deze gemaakt in een periode toen aan het hoofd van den dienst der steunverleening nog een rijksambtenaar stond, die toezicht moest houden op de uitvoering der werkverschaffing, omdat de admini stratie der werkverschaffing bij dien dienst thuisbehoort. Wij willen dit er bij vermelden, omdat wij op het oogenblik een nieuwe functio naris aan het hoofd van dezen dienst ge heel in overleg met het Departement be noemd hebben, een ambtenaar van wiens kwaliteiten we de hoogste verwachting hebben, een ambtenaar van wiens kwali teiten we de hoogste verwachting hebben, maar die natuurlijk geheel buiten deze strubbeling staat. De Nederl. Heide Maat schappij is door de regeering belast met het toezicht op alle werkverschaffing in ons land. Ik ben overtuigd, aldus spr. dat, wanneer u bij den met het toezicht belasten opzichter zoudt informeeren, u niets dan lof zou hooren over de hoogst bekwame leiding, de samenwerking en de wijze van uitvoeren door den directeur van O. W„ een waardeering die van die zijde thans nog wordt uitgesproken, al zijn, waar gewerkt wordt, vergissingen nimmer uitgesloten. Wanneer ik nu een en ander heb mee gedeeld, mag hieruit niet geconcludeerd worden, dat we geen oog zouden hebben voor de buitengewone moeilijke taak van het Departement; integendeel, daar zijn we ten volle van overtuigd. Ook begrijpen wij héél goed, dat men daar afhankelijk is van de voorlichting van ondergeschikte ambtenaren, die natuurlijk ook subjectief kunnen zijn. Daarom zoeken wij steeds naar samenwerking. Buitengewoon groote moeilijkheden hebben wij hier gehad door de mal versatie van een vroegeren ambte naar; wij geraken ze gelukkig nu te boven. Steeds is 't parool van het ge- heele college van B. en W. tot de amb tenaren; „houdt u stipt aan de voor schriften, ook ai is het soms moeilijk het nuchtere en logische denken met die voorschriften in overeenstemming te brengen". Ook na dit onverkwikkelijk incident gaan wij rustig verder en we zullen trach ten het zoo goed mogelijk te doen, al spreken we de wensch uit in de toekomst zooveel mogelijk verschoond te mogen blijven van dergelijke onaangename ver wikkelingen. Na deze verklaring van weth. Vermeer bleek uit vragen en antwoorden, dat het eerste bericht van het A.N.P, niet van het Departement zélf afkomstig is, een gerust stellende verklaring is daarna door den regeerlngspersdienst aan het A.N.P. gege ven. De kwestie betreft de werkverschaf fing aan de doortrekking der Van den Endelaan. Daarna heeft de burgemeester mr. D. F. Pont medegedeeld, dat hij zich volledig kan vereenigen met de verklaring van den heer Vermeer, die zeer gematigd was. De burgemeester zelf zou zich in scherper STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 8 Maart tot en met 14 Maart 1936 voor de kwali teitsklassen C en D respectievelijk f. 3.60 gen f. 3.10 per 100 K G. zal bedragen: de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de .standaardmonsters C en D, zal respec tievelijk f. 3.en f2.50 per 100 K G. be dragen. 1041 —o POOTAARDAPPEL-VERGUNNINGEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend ,dat evenals het vorig jaar, de mogelijkheid bestaat om de bij tuinbouwteeltvergunning toegestane oppervlakte vroege aardappelen uit te breiden tot 67°/o van de oppervlakte, in 1933 beteeld met vroege aardappelen, onder voorwaarde dat de aardappelen ge teeld op deze vergunning ter keuring wor den aangeboden aan den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst, terwijl voorts van deze aardappelen alleen die boven de maat 55 mm. vóór 1 Augustus ter veiling mogen worden aangevoerd. Bedrijven kleiner dan 8 H.A. komen niet in aanmerking voor deze aanvullende vergunning, aangezien bij deze bedrijven het toegewezen percentage de 67 reeds bereikt. Aanvraagformulieren voor deze extra vergunningen zijn verkrijgbaar bij de verschillende provinciale landbouwcrisis organisaties, afd. tuinbouw. De ten vorige Jare uitgereikte poot- aardappelvergunnlngen zijn ook voor 1936 van kracht. 1042 woorden uitgedrukt hebben en zou meer op de détails ingegaan zijn. De zaak is buitengewoon onbelang rijk, aldus de Burgemeester. De straf maatregelen van den minister zijn intusschen niet ingetrokken en per telegram nog bevestigd. Toen de fraude in 1935 aan het licht kwam, is de ambtenaar van dien tijd ver oordeeld. In overleg met het Dep. van Sociale Zaken ls een rijksambtenaar tijde lijk met den dienst der steunverleening en werkverschaffing belast. Toch is alle werk niet zonder aanmerkingen verricht, al is het waar dat de hulp bij dezen dienst onvoldoende was. De werkverschaffing werd niet voldoende beheerscht en over gelaten aan den technischen dienst. De nieuwe weg om de kom der ge meente wordt uitgevoerd in samen werking met den rijkswaterstaat on der toezicht van de Ned. Heide Maat schappij. Het werk moet klaar zijn tegen de drukte van den bloementijd. Werkloozen zijn niet allen vakmenschen, terwijl het werk gebonden is aan een ter mijn. Aan de rioleering kunnen geen on geschoolden werken. Herhaaldelijk kwa men meenmgsverschillen voor tusschen den socialen dienst (werkverschaffing) en den technischen dienst (O.W.). De Rijks waterstaat draagt aan den nieuwen weg f. 75.000 bij en de gemeente f. 25.000 On geschoolde werkloozen zijn nimmer ge weigerd, maar het bracht moeilijkheden mede ten opzichte van den opleverings termijn van het werk. Er bestaat hier een roeleeringssysteem bij de werkverschaf fing. De tijdelijke ambtenaar der werkver schaffing was en bleef volkomen rijks ambtenaar; hij schoot te kort ten opzichte van de gemeente, wat geschoven is op den rug van O.W. Door deri controleur zijn aanmerkingen gemaakt, welke op een bevredigende wijze opgelost zijn. Geheel onverwacht kwam omstreeks 10 Maart het bericht van het Departement, dat de Minister besloten had dat declaraties voor contra-prestaties en de subsidie voor werkverschaffing onthou den zouden worden indien niet gearbeid werd onder leiding en uitvoering der Ned. Helde Mij. voor rekening der gemeente werken zacht en zeker^B ooos60ct 1025 (Ingez. Med.) Dat was een eisch ook ten aanzien van ander werk in contra-prestatie zooals papier-rapen en bladharken. B. en W. vroegen een rap]x>rt van den directeur van O.W. Inmiddels is de Rijksambtenaar aan de werkverschaffing vervangen door een gemeente-ambtenaar. Op 17 Maart is dat rapport aan het Departement ge zonden met verzoek niet in te grijpen als voren bedoeld. Op 21 Maart verscheen de grievende publicatie, welke te treurig is om er om te lachen! Het heeft niets om het lijf. De aanmerkingen betreffen: 1. Loon voor een betonvloer een halve dag werd van 2 man, dat werkver schaffing is Ui plaats van contra prestatie, waarvoor et rijk voor elke soort werk 99 pet. subsidie geeft. Financieel van geenerlei beteekenis. 2. Zieke iepen zijn geschild in contra prestatie, wat als plantsoenwerk toegestaan is, maar het mocht niet. De Ned. Heide Mij. noemde het gebruikelijk. 3. Voor het werk aan den nieuwen weg is een keet uit Haarlem ge haald, wat arbeidsloon kostte, en volgens het Departement ten on rechte op werkverschaffing is ge boekt, hoewel het geheele werk in werkverschaffing uitgevoerd mocht worden. Werk (vervoer) buiten de gemeente mag blijkbaar niet. El ders huren was goedkooper. Dat zijn de „belangrijkste" punten, de andere zijn onbeduidend. Het recht in deze is aan de zijde van het gemeente bestuur. Als te voren wensclhen geuit waren, was er stellig aan voldaan. Er zijn strafmaat regelen toegepast zonder hoor en weder hoor. De naam van Hillegom is in discre- diet gebracht. De Burgemeester zeide vol komen achter de wethouders te staan. Financieele gevolgen voor de gemeente zijn er niet aan verbonden, behalve in 't salaris van den opzichter der Ned. Heide Mij. gedurende 3 weken. Het Gemeentebestuur wil geen sensatie, aldus eindigde de Burgemeester. Geslaagd uitstapje. De leerlingen van den cursus Bouwkun dig Teekenen hebben een uitstapje per autobus gemaakt onder geleide van hun leeraar den heer W. F. v. d. Rotte. Te Hil versum is het Raadhuis bezichtigd, waar een deskundige op de bijzonderheden wees, de materialen en de constructie be sprak. Daarna is naar Amsterdam gereden waar de behangselpapierindustrie der firma Goudsmit^-Hoff onder leiding van een der directeuren is bezichtigd. Alle af- deelingen kregen een beurt, ook het schaftlokaal, waar thee is aangeboden. De heer v. d. Rotte bedankte den directeur voor de bereidwilligheid om in het drukke seizoen het gezelschap te ontvangen. Tegen 7 uur 's avonds kwam men vol daan thuis. Alhier is opgericht de gewestelijke R.K. Vereeniging van Kruideniers, onder- afd. van „De Hanze". Op de vergadering, waar dit besluit is genomen, was veel be langstelling uit Hillegom, Lisse, Sassen- heim, Voorhout, Noordwijkerhout en War mond. Spr. was de heer P. Post. Na zijn toespraak gaven alle aanwezigen zich als lid op. Behalve een voorlooplg bestuur is een propaganda -commissi e gevormd; Slechts bonafide beroepskruideniers kun nen lid worden. De voorzitter besloot met de mededeeling dat binnenkort een tweede vergadering zal belegd worden en vertrouwde dat de opkomst wederom groot zal zijn. 7. In het kasteel zag Thijs niet veel; er waren groote steenen gangen vol met galm en in duist're hoeken spreidden olielampjes zwarte walmDoch verder zag hij hier geen mensch en ook geen dier totdat hij een kamer vond, waarvan de deur half open stond. Daar zag hij dan een kleinen, zonderlingen man Thijs zag al ras, dat dit een heele booze toov'naar was die temidden van veel instrumenten stond, en zijn booze blikken naar een poes toezond, die in een kooi gevangen zat; Thijs herkende daarin nu direct dan Rose Marie, vriend Simmie's kat! „Je bent een aardig katje, jij", zoo sprak de man Thijs kon nét hooren wat hij zei ,en ik ben Burreblaar. een groote toovenaar. Ik liet jou, net als vele andere katten, naar dit kasteel toe sjouwen om uit jou een fijne tooverdrank te brouwen. Die is zeer goed voor 't opwekken van heldenmoed, hetwelk veel prinsen en baronnen mij hier komen vragen; dit is aldus de laatste van je levensdagen S—S

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11