ABDIJSIROOP LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 Maart 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Waarom hoest Ge zoo? AKKER's verstèrkte /CHEEP/ TÜMNCEN illllllillüHIIHIIliüüllllllllllllllllülllilll llUHHtlHIIIlIHHlHilllitllHlillllllllllllill UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. AGENDA. P. A. VERSLUIJS t In den ouderdom van bijkans 70 jaar is te Heemstede overleden de heer P A. Versluijs, rustend directeur van de Herv. Kweekschool te Amsterdam. De overledene, die in Zevenbergen, waar zijn vader hoofd was van de Chr. school, geboren werd, was als onderwijzer werk zaam te Overschie en tal van jaren als hoofd der Chr. Muloschool te Breda. Bij de opening van de Herv. Kweekschool te Amsterdam, in 1907 trad hij op als direc teur, wat hij tot 1934 is geweest. De over ledene was inspecteur van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs en examinator voor de hoofdacte. Van zijn hand verschenen artikelen in de „Nieuwe Paedagogische Bijdragen". De heer Versluijs was een be kwaam paedagoog, wiens leerlingen steeds in grooten getale slaagden voor het examen. Zijn verdiensten werden erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. o Mr. B. TEN BRUGGEN CATE t Op 74-jarlgen leeftijd ls te Groningen overleden mx. B ten Bruggen Cate, oud secretaris van het college van curatoren der Rijksuniversiteit te Groningen. De heer Ten Brugge Cate werd 9 Augustus 1881 te Noordbroek geboren. Hij studeerde te Groningen, waar hij 8 November 1884 promoveerde tot meester in de rechten cp een proefschrift: „De verhouding van den burgemeester tot het staatsgezag". Na eerst de functie van advocaat en plaatsvervangend-kantonrechter te heb ben bekleed, werd hij den 13en April 1896 benoemd tot secretaris van het college van curatoren, welk ambt hij 1 October 1931 om gezondheidsredenen heeft neer gelegd. Tijdens de vervulling van dat ambt werd het nieuwe Algemeen Provinciaal, Stad en Academisch Ziekenhuis gebouwd, de belangen van welken bouw hij als secretaris der bouwcommissie heeft be hartigd. terwijl hij van 1901 tot 1933 het secretariaat van de commissie van beheer heeft vervuld. Voorts heeft hij ook als be stuurslid van andere Instellingen de be langen van Groningen gediend, o.a. als bestuurslid van den Stadsschouwburg ge durende meer dan 35 Jaren. De teraardebestelling zal geschieden op Woensdag 25 Maart op de Zulder-Begraaf- plaats te Groningen, des morgens te kwart over elf. Neem toch de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, het middel dat op b(jn& wonderbaarlijke wijze Uw hoest bedwingt. Akker's Abdij siroop werkt snel en krachtig bij hoesten, bij kou op de luchtpijpen, bij beginnende en chronische bronchitis en helpt heerlijk bij borstbenauwdheid en asthma-aanvallen. De uitsluitend van plantaardlgen aard zijnde werkzame bestanddeelen uit oude geneeskruiden welke Abdijsiroop een wereld-vermaardheid heb ben bezorgd, werden In de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop nog uitgebreid door de toevoeging van de hoest-bedwlngende stol „codeine", die moet beschouwd worden als het krachtigste mid del ter verdrijving van den hoest en van slijm. De plantaardige extracten. In Abdijsiroop ver werkt, werken als balsem op de ontstoken slijm vliezen van Uw borst en keel. die daardoor worden geheeld en versterkt. Om zijn gelukkige samen stelling noemt men terecht de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop,.'s Werelds béste Hoest-slroop", Verlaagde prijzen: 76 ct., f 1.26. t2.-t 3.60 p. flacon, 740 (Ingez. Med.) MIJ. OCEAAN. DOLIUS, Java n. Amst., 21 Mrt. v. Padang. KON. NED. STOOMB. MIJ. MEROPE, 21 Mrt. van W.-Indlë tc Amst.. RHEA, 21 Mrt. van Kopenhagen te Amst. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, ultr., 21 Mrt. te Sydney. MELISKERK, thuisr., 21 Mrt. van Fre- mantle. HOLLAND—O. AZIË-LIJN. SEROOSKERK, thuisr., pass. 20 Mrt. Gi braltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN BEEMSTERDIJK, 21 Mrt. van Antwerpen te Rotterdam. HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, 20 Mrt. van Bagnoli te Melilla. VREDENBURG, 21 Mrt. v. Perel te Vlaar- dingen. KON. PAKETV. MIJ. VAN REES, 20 Mrt. van Sydney n. Singa pore. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. JOBSHAVEN, 20 Mrt. van Charleston naar Savannah. MARK, 20 'Mrt. van Casablanca te Ru- fisque. ALDERAMIN, 19 Mrt. v. Narvik n. R'dam. TOWA, Antwerpen n. Montevideo, pass. 21 Maart Fernando Noronha. MIDSLAND, 21 Mrt. van Antwerpen naar de Tyne. HAULERWIJK, 20 Mrt. van New-York te Norfolk. HENNIE, 20 Mrt. van Londen te Midd- lesbro. MAASHAVEN, R'dam n. Port Gentil, pass. 21 Mrt. Las Palmas. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AALSMEER. De bloemenhandel. Aan de bloemenveilingen werden ook in de afgeloopen week nog groote hoeveel heden seringen-takken ln vele variëteiten aangevoerd. Over het algemeen waren de prijzen laag; de witte Mad. Fl. Stepman, mits van goede kwaliteit, gaf nog de beste opbrengst. Aan deze variëteit ls reeds te merken, dat het seizoen der trekserlngen ten einde spoedt; de bloemnagels worden kleiner, als gevolg van de vergevorderde natuurlijke ontwikkeling der struiken. De aanvoer der rozen breidde zich uit, terwijl de opbrengst niet onbevredigend was De prunus-takken werden goedkoop verhan deld, terwijl de Jap. slerkers-takken van le kwaliteit een fllnken prijs konden op brengen. Het ls nu de tijd van de freesia's, waarvan geregeld een flinke aanvoer is. Uitstekende opbrengst gaven de lila- en gele variëteiten. Lage prijzen golden de mellelietjes; de kwaliteit echter was ook veelal niet best. Voor de kaslathyrus is het weer nu gunstiger geworden, zoodat wel te verwachten ls, dat het aanbod, dat vorige week klein was, zich nu spoedig zal uitbreiden. Deze bloempjes konden nu nog een prijs van 5060 cent per bosje op brengen. Flinke prijzen werden voor orchideeën betaald, terwijl de calla-bloe- men. bij ruimeren aanvoer, goedkooper werden. Van bolbloemen was een ruim aanbod, dat vlug verhandeld kan worden tegen matige prijzen. Het plumosus-snij- groen werd ruimer aangevoerd, terwijl de opbrengst, welke den laatsten tijd uitste kend was, lager werd. Van sneeuwbaltak- ken was gering aanbod; de beste brach ten tot 20 cent per stuk op. Het Chr. Dameskoor „D.I.N.D.U.A." besloot, deel te nemen aan het te Leiden ln de Stadsgehoorzaal te houden zang concours. op Vrijdag 22 Mei a.s. Het koor komt uit ln de le afdeeling. De Coöperatie „Samenwerking" alhier heeft een feestavond voor leden en gebrui kers georganiseerd ln „De Oude Velling", waarvoor groote belangstelling was. De heer L. v. d. Wal, lid van den Coöp. Raad, heeft gesproken, terwijl ter afwisseling het Kleinkunst Ensemble, onder leiding van Is. Romeyn, optrad. In de pauze wer den 6 taarten onder de aanwezigen ver loot. Een avond, waarop veel genoten lsl De afd. van den Chr. Middenstands bond heeft een openbare vergadering ge houden, waarin gesproken ls door den heer H. Stap. secr. van den bond over: „Uit donkere diepten naar een lichtende horizon". De vergadering, welke Slechts matig werd bezocht, ls door den heer A. Weerman, voorzitter der afdeeling. ge opend en gesloten. ..Aalsmeers Harmonie" heeft besloten deel te nemen aan het concours te Zalt- bommel. hetwelk op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag wordt gehouden Het corps komt uit ln de eere-afdeellng. o HAARLEMMERMEER. Naar ons gemeld wordt, ligt het ln de bedoeling ter eere van de nagedachte nis van wijlen den heer W. Vis. In leven hoofd van de openbare lagere- en ulo school te Hoofddorp, een blijvend aan denken te stichten, netgeen waarschijn lijk zal bestaan ln het plaatsen van een gedenkplaat. De Ring Haarl.meer voor de Vrije Universiteit hield te Hoofddorp de jaar vergadering. De opkomst was niet groot; van de 7 comité's in den Ring wares er slechts 3 vertegenwoordigd. Na opening wijdde de voorzitter waar- deerende woorden aan de nagedachtenis van den vorigen secretaris, den heer J. Woldendorp. Bij het bespreken van de gevoerde actie bleek dat de aangewende pogingen tot het werven van nieuwe le den, ten aanzien van enkele afdeelingen van den Ring met gunstig resultaat wer den bekroond. o HILLEGOM. MOEILIJKE TIJD VOOR BURGERLIJK ARMBESTUUR. Drastische maatregelen. Het Burgerlijk Armbestuur verkeert ln zeer moeilijke positie omdat de voor 1936 toegekende subsidie van f. 51.000 lang niet toereikend zal zijn. Het aantal ondersteunden is thans gestegen tot 220, waaronder 60 eigen werkers, kleine zelfstandigen dus. Dit aantal is abnormaal hoog, het dub bele van vroeger, terwijl de begroo ting voor 1936 niet berekend was op steun aan de genoemde eigenwerkers. Het B. A. zag de uitgaven dusdanig stijgen, dat zóó niet doorgegaan mocht worden. Het gevoelde zich niet verantwoord op den zelfden voet voort te gaan, nóch op eigen gezag Ingrijpende maatregelen te nemen. Voortgaan beteekende een tekort van ongeveer f. 20.000. Overleg met B. en W. werd gevraagd en verkregen Het College van B. en W. oor deelde het onmogelijk om opnieuw f. 20.000 toe te staan omdat de begrooting voor 1936 met de grootst mogelijke moeite sluitend ls gemaakt en op het nippertje is ontkomen aan noodlljdendheld. Het B. A. was toen genoodzaakt zelf maatregelen te beramen en bevond zich genoodzaakt, vele bijzondere aanvragen af te wijzen en over de geheele linie vermindering der ultkeeringen te overwegen. De chronische zieken verslonden aan extra uitkeeringen voor verpleging in ziekenhuizen duizen den guldens. Al is verlaging of weigering voor het B. A. zelf zeer moeilijk en pijn lijk. toch drong de noodzaak te zoeken naar vermindering van den onderstand. De steun zal zich, zoo als vroeger, bepalen tot ouden van dagen en hen, die onbekwaam tot werken zijn. Deze drastische maatregelen zijn al ge deeltelijk in werking. Alle gevallen wor den afzonderlijk beoordeeld en vorderen veel arbeid voor het B. A. en extra-zittin gen. De ouden van dagen, die in 1935 bij het B. A. ondergebracht zijn, hadden een grooteren steun dan de vroeger gesteun- den; hun positie was bevoorrecht. Dat verandert, ook zij zullen door de bezuini ging getroffen worden. Dat alles ls voor het B A. zeer pijn lijk: de taak der leden is mooi, maar velen afwijzen valt zwaar. Dit wordt door velen helaas niet lnge2len; zij denken aan onwil, terwijl het B. A. moet zwichten voor onmacht. Wij mogen wèl aannemen, dat de nieuwe maatregelen voor het college van B. en W. even pijnlijk zijn; ook zij zijn onmachtig. De Gemeente en het Rijk. Naar aanleiding van het bericht inzake het schrijven van den minister van So ciale Zaken aan het gemeentebestuur ontkent de gemeente-secretaris de ge noemde feiten. Het lukt wel of er weer fraude gepleegd Ls. waar absoluut geen sprake van ls, aldus mr. P bij wien wij hiernaar Informeerden. Er zijn volgens hem eenlge administratieve fouten ge maakt, door enkele posten onder een hoofd te boeken, hetgeen achteraf bleek niet te kloppen met zekere voorschriften. Het gemeentebestuur heeft een brief ge schreven over de uitvoering van werken, waarop nog geen antwoord is ontvangen. Dit geeft geen aanleiding om te veronder stellen. dat de Ned. Helde Maatschappij er mee belast zou worden, aldus deze zegs man. o KATWIJK. Raadsvergadering. De Raad Komt Woensdag a.s. des n.m. te 7.30 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 28 October en 13 Novem ber 1935, nos. 340 en 341. 2. Mededeeling van Ingekomen stukken. 3. Aanwijzing van raadscommissies voor het onderzoek van de gemeenterekening en van de rekenin gen van afzonderlijke diensten en bedrij ven. 4. Herstemming over het voorstel van den heer van der Marei inzake de huur van de woning Zuidstraat 83 b, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten. 5. Herstemming over het afwij zend prae-advles van Burgemeester en Wethouders op het voorstel van den heer van Rijs e.a., Inzake wijziging van het Ambtenaren- en Werklledenreglem., waar over ln de vorige vergadering de stemmen staakten. 6. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 7. Voorstel tot aankoop van het perceel Hoogstraat 13. 8. Vast stelling van de verordening Inzake het toekennen van een kindertoeslag. 9. Voor stel tot herziening van de Jaarwedde van den gemeentelijken deurwaarder, tevens controleur der bevolking. 10. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrootlng voor het dienstjaar 1936. 11 Prae-advles met betrekking tot het verzoek van den Minis ter van Blnnenlandsche Zaken Inzake sa- larlskortlng. 12. Voorstel tot het verleenen van uitstel van bebouwing van een deel van het v.m. Badhotelterrein, enz. 13. Voorstel tot het verleenen van dispensa tie van artikelen 22 der bouwverordening aan B. Mulder. 14. Rondvraag. -o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Katwljksche Reddlngs- Brigade. Deze verg. werd gehouden ln hotel de Jong onder voorzitterschap van den 2en voor zitter, den heer D. C. O. Boelehoven. Deze wijdde een woord aan de nagedachtenis van dr. J. Eikeienboom, den eminenten voorzitter. Als blijvende herinnering heeft ons bestuur gemeend een tweetal foto's van hem te moeten aanschaffen, om deze een plaats te geven in onze centrale ten ten aan het strand. Wij nemen aan. dat deze geste door u zal worden geapprecieerd, aldus spr. Spr. deelde mede dat het be stuurslid Van der Vlls en het lid Jungerius bedanken. ZIJ volgen 't voorbeeld van vele anderen, om ln Zuld-Afrlka hun geluk te gaan beproeven. Het doet ons goed te mogen constateeren, dat er nog mannen zijn, die verder durven kijken dan Kat wijk. dan Holland, dan zelfs Europa en trachten werk en loon te gaan zoeken, wanneer het hier niet te vinden is. De secretaresse mevr. BootMontagne las de notulen. Na behandeling der inge komen stukken las de secretaresse het jaarverslag, waarin hulde werd gebracht aan de nagedachtenis van dr. Elkelenbootn, dank aan den heer Vis, die de lessen in het droogzwemmen geeft. Woorden van lof werden gebracht aan de materiaal-com missie, die de Binnenwaterlng tot een lusttwjf gemaakt heeft. Met medewerking van de gemeente is voor de centrale tent op het Noorderstrand een heele zeewering gebracht; wij danken daarvoor het ge meentebestuur en ook den heer De Bruljn. Door de leden, die de strandwachten waargenomen hebben, zijn ruim 150 eerste hulpen verleend, voor 7 gevallen is een dokter geroepen. Uitvoerig werden de diverse hulpverleeningen gememoreerd. Dank werd gebracht aan de Katwljksche bevolking voor het bij elkaar brengen van het geld voor de centrale tent op het Noorderstrand, alsook voor de medewer king met het koopen van de loten. Het verslag eindigt met een opwekkend woord om de K.R.B. groot en sterk te maken. De voorzitter bracht mevr. Boot dank voor haar verslag en tevens voor al haar bemoeienissen met de seconde-verloting, alle hulde komt haar toe voor haar taal volhouden. Deze verloting heeft opge bracht een batig saldo van f. 638.76. De vergadering ging ermee accoord om met het restant, na aankoop van het noodige materiaal, een reserve-fonds te. stichten De penningmeester, de heer L. H. Slote- maker bracht zijn venslgg uit. De ont vangsten bedroegen f. 691.89, de uitgaven 638.94, batig saldo f. 52.95. De kascommissie bestaande uit de hee- ren A. Parlevllet en D. Varkevlsser had alles in goede orde bevonden. De voorzit ter bedankte den heer Slotemaker voor zijn financieel beheer. Aan de orde was nu de benoeming van een voorzitter. De heer P Ruwhof leidde dit punt ln. Het bestuur beval den heer Boekhoven aan, die als 2de voorzitter ge toond heeft groote sympathie voor de brigade te bezitten. Deze werd met alg. st. gekozen. De heer Ruwhof dankte de ver gadering voor het genomen besluit, waar na de heer Boekhoven het voorzitterschap aanvaardde. Volgt bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren P. Ruwhof en B. Franse. Er moet bestuursaanvulling plaats hebben wegens het overlijden van De NEDERLANDSCHE MEELCENTRALE maakt bekend: Behalve het ln artikel 8 onder b sub 1 van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I bedoelde bedrag van f0.50 per 100 kg. veevoeder, zijn de prijsverschillen bij In voer van tot veevoeder verwerkte olie houdende zaden, pitten en noten als volgt vastgesteld: Inklaring Inklaring v. 33 Mrt. van 1 Mei af t/m 30 af t/m 31 April *36: Aug. '36: voor lijnkoeken f. 1.20 f. 1.30 voor soyaschroot „0.60 1.15 voor soyakoeken „0.65 1.20 voor grondnootkoeken „0.60 „0.70 voor grondnootschllfers 1.40 1.46 voor cocoskoeken 130 1.20 voor Ned Oost-Indische 0.70 0.B5 voor palmpltkoeken „0.70 „0.50 voor tot andere soorten veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en noten „0.50 „0.50 Indien men zijn Import op verderen ter mijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovengenoemde prijsverschillen, gelieve men zich daarover met de Nederlandsche Meelcentrale te 's Gravenhage ln verbin ding te stellen. 's-Gravenhage, 21-3-'36. 745 o- SNIJVBRGUNNING BOLBLOEMEN. De Nederlandsche Sierteeltcentrale maakt bekend: Het ls aan bloembollcnkweekers ln ge mengd bedrijf verboden, bolbloemen te telen zonder een door de Nederlandsche Sierteeltcentrale verleende vergunning. Onder bolbloemen wordt verstaan: Bloemen van hyacinthen, tulpen en narcissen, die worden gekweekt op den kouden grond. Ter verkrijging van deze vergunning moet de betrokkene aan de Nederlandsche Slerteeltcentrale opgeven: le de door hem ln het kweekjaar 1933 met deze producten van de bloementeelt bekweekte oppervlakte, 2e. de preclese omschrijving en ligging van het perceel, waarop de betrokkenen ln het kweekjaar 1936 de teelt van deze gewassen uitoefent. Ingevolge de wettelijke bepalingen, moet het snijden van bolbloemen geschieden op de onderstaande wijze: a. bij hyaointhen moet een gedeelte van de bol worden medegesneden. b. bij tulpen moet de plant ln den grond worden afgesneden, c. bij narcissen moet de plant in den grond met lof worden afgesneden. 's-Gravenhage, 21 Maart 1936. 744 dr. Eikeienboom en het vertrek van den heer A. v. d. Vlls. De heer Ruwhof werd herkozen, gekozen werden de heeren A. Parlevllet, A. Durieux en mevr. Kuipers v. d. Voort. Tot leden van de kascommis sie voor 1936 werden benoemd de heeren C. Kruyt en M. Ouwëhand Azn. en tot plaatsvervangster mej. Annle Parlevllet. De voorzitter vroeg machtiging om de plannen uit te werken voor een te houden zwemfeest ln de Watering in Augustus a.s.; dit werd verleend. Versohlllende plannen werden besproken, waarna werd binnengedragen: de vlag van de K.R.B. Mevr. Boot wees er op, hoe mej. G. van Duyvenbode gewerkt heeft om het geld daarvoor van de leden te verkrijgen. Het gunstig resultaat was nu te zien. Op het witte doek staat met blauwe letters bovenaan Kaw. Reddlngs-Brigade, links de drie getallen onder elkaar 23 3 23, de datum van oprichting: onderaan Katwijk aan Zee en in 't midden een reddingsboel met de letters E.H.B.V. Het was een ontwerp van den heer A, Durieux en ls op de Katwljksche naaischool onder leiding van mej. H de Weerd vervaardigd door de meisjes Koba van Duyn en Jannle Koster. Besloten werd aan mej. de Weerd en de twee meisjes een kleine verrassing te zenden. De voorzitter deelde aan enkele leden, die méér dan 500 loten verkocht hadden een kleine surprise uit. n.l aan de heeren G. J. v. d. Voort, A. Durieux, D. Ponsen en Jungerius. De voorzitter zei den heer B. Franse, die niet als bestuurslid herkozen was hartelijk dank voor hetgeen hij voor de K.R.B. gedaan heeft, waarna hij de vergadering sloot. Oo het politiebureau zijn Inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel merk „Samson", dat onbeheerd op straat is aangetroffen. Mej. B. uit de Hoogstraat deed bij de politie aangifte, dat zü in den rechterarm was gebeten door een hond. Dr. Lodder moest geneeskundige hulp verleenen. o LISSE. Wedden veldwachters. Door den Minister ls aan B. en W. een schrijven gezonden dat hij zich met de door den Raad vastgestelde bezoldiging van de veldwachters kan vereenigen. De Soc. Commissie adviseert daarom de verordening aan te nemen met de vol gende wijzigingen: de kindertoeslag vast te stellen op f. 60 per jaar; een uitkeering bij ziekte te verleenen van ten hoogste 24 achtereenvolgende maanden en wel ge durende de eerste 12 maanden de gewone bezoldiging, vervolgens 6 maanden 75 en ten laatste 6 maanden 50 o der jaar wedde: ze zijn verplicht zich tegen ziekte te verzekeren. Raadsagenda. De Raad vergadert morgen des namid dags om 2 uur. Agenda: 1. Benoeming onderwijzer openbare school 2. Aanstelling haven meester 3. Overeenkomst met „Gekro" inzake destructie van vee en vleesch 4. vaststelling verordening bezoldiging veld wachters 5. subsidie leermiddelen Ned. Herv. Sohool 6. Comptabiliteit 7. Ing. st. en mededeelingen. 's Nachts brak door onbekende oor zaak brand uit op de bovenverdieping van de woning van den fotohandelaar P. Mie- loo. De brand kon door de brandweer, die spoedig aanwezig was, tot de bovenver dieping beperkt blijven. Verzekering dekt de schade. HEDEN: Den Burcht: Verg. 3 Octoberver. uit gaande van de V.V.V.. 8 uur nam. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad- tooneei „Komedie-spelen" 8l/i uur nam. Volksgebouw: Alg. Ned. Bouwarb.bond, afd. Lelden. 8 uur nam. Zomerlust: Arb. Tooneelgez. D.O.S., 7.30 uur nam. Dinsdag. Amicltia: Bellamy-ver. Spr. Th. Kruyt. 8'/i uur nam. Luthersche Kerk: Spr. zendeling Schrö- d«r. 8.15 uur nam. N. Beestenmarkt 13: Prop. verg. van wielrenners. 8 uur nam. Morsehweg 99: Stadsevangelasatle te 8 uur nam. Stadszaal: Filmavond N.V.V. 8 u. nam. Oegstgcest (Witte Kruis)Leden vergadering Groene Kruis. 8 uur nam. Oegstgecst (Pauluskerk)Ohr. Zangver. „Debora". 8 uur nam. dagelijks. Lakenhal: Schilderijen tentoonstelling Gerard Hordijk. 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 34 Maart). DIVERSEN. Woensdag Inst v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdfle tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Qe- □eeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau vbör B&roejft- keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „British agent". Woensd., Donderd. en Zatexd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater. Breestraat 8 uur nam. „20.000 mijlen over zee". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 37'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. na. „Woestijn wind". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „Kermisgasten". Woensdag- en Zaterdagnam, 2V« uur. Zondag nam. 3 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Zooals gij mi) begeert", lederen middag 2>/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telef. 594; J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wllhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Nabij „Somaio" stak een wielrijder zonder richting aan te geven den Rijks weg over en werd daarbij aangereden door een motorrijder. De wielrijder be kwam een heupfractuur en moest op ad vies van dr. Kaase naar het Diaconessen- huls vervoerd worden. o RIJNSBURG. Jaarvergadering O. L. P. De drie melsjesvereeniglngen op Geref. grondslag „Ora Labora Persevera" hiel den haar gecombineerde feestelijke Jaar vergadering. De eere-voorzltter ds. Broek stra sprak een kort welkomstwoord. Volgde het jaarverslag, dat op geestige wijze werd uitgebracht. Ongeveer 40 maal per Jaar wordt vergaderd. Het ledental gaat goed vooruit. De vereeniglngen tel len bijna 120 leden. Er is, ondanks de vele uitgaven, een flink batig saldo. Het ver dere gedeelte van den avond werd be steed aan proza, gedichten, Inleidingen o.a. Jefta, voordrachten enz. Voorts „Her sengymnastiek". Een tiental bekende ge zegden worden voorgelezen. Ieder der aan wezigen moest dan opschrijven, wie die gezegden het eerst had gebruikt. Voorts tableaux en een inleiding over „Weelde en Mode". Afgevaardigden van verschillende, ver- eenlgingen brachten gelukwenschen over, waarna ds. v. d. Loo deze welgeslaagden avond met dankgebed sloot. Ringvergadering der Jongel. Vereeniging op Ger. Grondslag. De Ring Rijnsburg en Omstreken kwam in jaarvergadering bijeen. De beer W. Star opende, waarna de heer J. Ippel van Katwijk aan Zee het onderwerp „Geloo- ven en de arbeid der J. V." inleidde. Bij allen is een zekere norm van geloof te constateeren, aldus spr. Bij de S, D. A. P. een geloof in het Plan van den Arbeid; bij de N. S. B. het geloof ln een betere Staatsorde. Het ls moeilijk om het ware van het valsche geloof te onderschelden. Spr. gaf dan aan den vasten grond van het geloof, die gelegen ls ln God en Zijn Woord, en toonde dit aan met verschil lende voorbeelden uit de Heilige Schrift. Aangegeven werd nader de beteekenis van het geloof en de rol, die het speelt ln den arbeid der J. V. Hierover ontspon zich een geanimeerde bespreking. Daarna werd de huishoudelijke verga dering voortgezet. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, dat sprak van dank baarheid en teleurstelling. In de plaats van den heer P. v. d. Gug- ten werd tot afgevaardigde naar het af- deelingsbestuur aangewezen de heer G. v. Egmond. Na rondvraag sloot de voorzitter en ging W. Bouman voor in dankgebed. De heer J. Oudwater heeft bedankt als commandant van de Rljnsburgsche Burgerwacht. 8-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6