LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 23 Maart 1936 STADSNIEUWS. RECHTZAKEN. SPORT. UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. katwijk. oegstgeest. rijnsburg. voorhout. voorschoten. wassenaar. nieuwkoop. nieuwveen. noorden. noorden. BEURSOVERZICHT. MARKT iEMCUTEN^^ WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 794. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 767.8 te Janmayen. Laagste stand 743.0 te Valencia. Verwachting tot den avond van 24 Mrt Matige tijdelijk afnemende Z.O. tot Z.W. wind. Betrokken tot zwaar of half be wolkt, waarschijnlijk eenige regen in het Zuid-Westen. In het Noorden weinig of geen regen, iets kouder overdag. Stormwaarschuwingsdicnst Geseind van de Blldt heden te 11.40 aan de posten van IJmuiden tot de Belgische grens: „Weest op uw hoedel" BUITENLANDSCH WEERBERICHT Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Het hoogedrukgebied in het Oosten nam in beteekenis af. daarentegen ontwikkel de zich een maximum over Scandinavië en de Poolzee. Over Lapland blijft de vorst nog matig tot streng, ook over Midden_ en Zuid-Scandinavië vriest het nog licht!" De depressie ln het Westen is verder naar onze omgeving doorgedrongen; over Noord en Midden-Frankrijk en het aangrenzen de deel van Duitschland ligt een secun daire, die in het Zuiden zware regens bracht (Marseille 30, Toulouse 16. Roche- fort 10 m.M.) Aan de Noordzijde van deze secundaire waaien Oostelijke tot Zuidoos telijke winden, aan de Zuidzijde Zuidwes telijke winden, die wat koeler en vochtiger lucht aanvoeren. De barometers over Zuid- en Midden- Frankrijk stijgen, en het is te voorzien, dat de secundaire ook over ons land haar invloed eenigszins zal doen gevoelen Tij delijk toenemende bewolking en Iets la gere dagtemperatuur zijn waarschijnlijk, terwijl ln het Zuiden de regenkansen vrij groot zijn. Behalve over Scandinavië zijn de temperaturen overal flink boven nor maal. In Duitschland en Centraal Europa is het helder goed weer. de Britsche Eilan den hebben betrokken of zwaar bewolkte lucht met regen. 'M LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (67 gr, F.) 12 uur 's midd.: 17 gr. C. (63 gr F.) 3 uur nam.: 16'/t gr. C. (62 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 4.13 uur; nam. te 4.33 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag:, 6.47 nam. tot 5.26 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 Maart: op: 5.35 uur; onder 19.18 uur. BOSCHBRAND TE OOSTERBEEK. Hedenmorgen werd in de Doorwerth- sche bosschen behoorende bij het park Doorwerth een bosohbrand ontdekt. Hoewel de boschbrandweer, bijgestaan door vele particulieren den brand krach tig heeft bestreden, kon niet worden voor komen dat 25 H.A. hakhout en heide verbrandden. Eenige villa's liepen nog een oogen'blik gevaar. Bij eenige brandde reeds het hout in de tuinen. Mede dank zij de gunstige richting van de wind, werd erger voorkomen. Om half- twaalf rukte de brandweer in. ^TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER W. OVERDUYN. Hedenmorgen om 12 uur vond onder groote belangstelling op Rhijnhof de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den 22-jarigen expeditie chef W. Overduyn, die j.l. Donderdagmid dag op het Noordelndspleln bij de smalle Haagbrug door een vrachtauto uit Utrecht werd overreden en gedood. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heer J. F. X. Sanders, directeur der N.v. Stoom-Zeep- Eau de Cologne en Parf. fabriek voorheen Sanders alsmede de heer P. Sanders en de heer J. A. Chrlstlaanse procuratiehouder van bovengenoemde N.V. en velen van het personeel. Het woord werd gevoerd door de heeren J. J. van Langeveld, districts-president van de Ned. Zending, J. Schipaanboord alhier, A. Hart man gemeente-president der Ned. Zending te den Haag en F. E. Lyon, zending-presi dent Ned. Zending. Ten sterfhuize heeft de beer J. Schipaanboord, gemeente president der kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste dagen een rouwdienst ge leid. Vele kranssn dekten de kist, o.a. van tamille en het kantoor- en fabrieksper- soneel. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid. De vader van den overledene dankte voor de betoonde be langstelling. DRUKKERIJ VOERT STRIJD MET VAKORGANISATIE. Elsch in kort geding afgewezen. De president van de rechtbank te Am sterdam mr. J. W. Huyslnga, t(eed van-i daag uitspraak ln het kort geding tus- schen de Haagsche drukkerij als eischeres en den Alg. Ned. Typografenbond als ge daagde. Elscheresse was lid van de Nederl. Fede ratie van boekdrukkerijen, ze bedankte echter voor het lidmaatschap, tengevolge waarvan een verplichte staking in de Haagsche drukkerij uitbrak. Personeel werd ontslagen en niet georganiseerden werden aangesteld. In kort geding elsch te de drukkerij, dat de Algem. Ned. Typografenbond zijn actie zo ustaken en dat de leiding der actie niet langer door de vrijgestelden van den ar beidersvakbond zou geschieden. Verder werd gcëlscht, dat een dwangsom van f. 100 per dag zou worden opgelegd. De president overwoog, dat volgens hem klaarblijkelijk de bedoeling van de dag vaarding was een verbod voor de toekómst af te kondigen, zulks te sanctionneeren door een dwangsom, welke verschuldigd zou staken en dat de leiding der actie niet bond, ongeacht of ln elk speciaal geval deze bond wel aansprakelijk zou kunnen zijn voor de te verbieden handeling. De president was van oordeel, dat in het posi tieve recht voor veroordeeling geen basis bestond en ontzegde mitsdien aan de Haagsche drukkerij haar vordering. Da president overwoog nog. dat hij in deze omstandigheden geen termen vond om op de van weerszijde gestelde feiten nader in te gaan. Voor den Typografenbond trad op mr. B. P. Goihperts en voor de Haagsche druk kerij mr. G. A. Boon. WANDELSPORT. LEIDSCHE WANDELSPORTVER. De Leldsche Wandelsportvëreeniglng heeft gisteren met 9 leden deelgenomen aan de 35 K.M. marsch van Graaf Wil lem II te Den Haag. Als bijzonderheid vermelden wij dat twee heeren en een dame gewandeld ziln van Leiden naar Den Haag daar aan de 35 K.M marsch hebben deelgenomen en na afloop weer naar Lel den gewandeld zijn. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Pijnenburg rijdt met Piet van Kempen. Naar wij vernemen is heden het veld van den vierden zesdaagschen wielerwed strijd, welke van 27 Maart tot 2 April a.s. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam wordt gehouden, definitief samengesteld. De moeilijkheid Inzake de vorming der sterkste Nederlandsche koppels ls in dier voege opgelost, dat Pijnenburg met P. van Kempen rijdt en J, v. Kempen met Pelle- naars. Wals heeft den Duitscher Rausch tot koppelgenoot, terwijl het Fransche koppel Broccardo-Guimbretière om finan- cleele redenen niet geëngageerd ls. VOETBAL. WEDSTRIJDEN A. A. S. V. Zaterdag wbn A.A.S.V. met 61 van Oranje Blauw (Rijnsburg) en gisteren met 70 van Electro Boys, dat echter met 8 man het veld in kwam. Woensdagmiddag speelt A.A.S.V. thuis te halfvier tegen een Tona-combinatie. Scheidsrechter is de heer W. Loeff. Jaarvergadering A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesver. „Aalsmeerderdijk" hield in het gebouw „Samuel" aldaar haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter, de heer Meijer had geopend, werden door den secretaris en den penningmeester de jaarverslagen uit gebracht. Het ledental bedraagt 72; de finantieele toestand is bevredigend, door dat de rekening met een voordeellg saldo sluit. De aftredende bestuursleden de heeren F. A. Dol en L. Stieva werden her kozen. De heer Meiier.hield een.rede over: „De zelfstandigheid van onze Natie", waarpa gedachtenwissellng. volgde. Raadsagenda. De Raad komt bijeen op Donderdag 26 Maart a.s. des nam. te halfvier. De volgende punten zullen aan de orde worden gesteld: Beëediging en Installatie van de heeren G. C. van Arendonk en A. S. Thomson als leden van den gemeente raad; Ingekomen stukken en mededèelln- gen; Benoeming onderwijzend personeel; Benoeming van vijf leden in de plaatse lijke schoolcommissie; Benoeming van een gedelegeerd lid als vertegenwoordiger van de gemeente in de vakschool voor meisjes te Hoofddorp; Benoeming van nieuwe leden der vaste raadscommls- sién; Aankoop van den blooten eigendom van den grond, waarop staat gebouwd een onderwijzersw'oning en schoolgebouw no. 7; Onttrekking van een gedeelte van het Marktplein te Hoofddorp aan den openbaren dienst; Nader besluit in zake de uitgifte in opstal aan de directie van de N.V. Maarse en Kroon te Aalsmeer; Voorstel in zake onderhoud en bedlehing van de spoorbrug- over de Ringvaart bij Oude-wetering; Wijziging van de loopen- de rekening-courant-overeenkomst met de directie van de N.V. Bank voor Neder landsche gemeenten; Aanvragen van Rijksvoorschotten krachtens de Land- arbelderswet; Voorstel tót wijziging van het besluit, ln zake het verleenen van gra tificatiën aan twee wethouders; Pensioen regeling van wethouders in dienst van de gemeente en hun"" weduwen en we"zen; Eehandeling vaA het adres van P. van Dijk Sr. e.a. ln zake een nieuwe vuilnis bergplaats; Voorstel tot het verleenen van een voorschot krachtens artikel 103 derde alinea van de lager-onderwljswet 1920; Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van verschillende woonhuizen; Finantieele re gelingen; Besluiten ln zake Ingediende bezwaarschriften tegen aanslagen ln de straatbelasting voor het Jaar 1935. o Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Josina Catharina, d. van J. den Duik en M. Hlemstra Jan z. var» A. Imthorn en J. Nijgh Teunlsje, d. van D. van Duijn en D. van der Bent Elisabeth Petronella Maartje, d. van K. Jonker en M. Rijnsent. Amerlk, z. van J. Vlasman en N. van Duivenvoorde Johannes, z. van C. Schaap en G. de Best. Overleden: Agada Verburg, 62 j., gehuwd met J. Zuijderduijn. Ondertrouwd: W. de Vreugd en C. de Jong C. Ouwehand en G. van der Plas. Gehuwd: J. van der Marei en J. K. Ouwehand A. van Katwijk en E. C. van Delft K. H. Mugge en G. van Duijven- voorden. o Loop der Bevolking. Gevestigd: Jan Zuring en gez., Deutz- straat 13 ben., van Voorschoten; Th. G. M. Jasperse, Nassaulaan 28, v. Leiden; N. J. Grotenhuis en gez.. Terweeweg 130, van Leiderdorp; A. Leget, Terweeweg 42, van Leiden; M. A. W. van Sermondt, Gevers straat 52, van Nieuwkoop; L. van Kampen hout, Javastraat 28, v. Leiden; P. van Leeuwen en vr„ Duivenvoordestraat 22, van Lelden; B. W. Driessen, W. de Zwij gerlaan 25, van Amsterdam. Vertrokken: J. Duiker, van Leidsche straatweg 12, n. Koudekerk; E. Wagher, geb. Kammel, v. Julianalaan 8, n, Noord- wijk; M. v. Velde, van Nassaulaan 22, n. Alphen a. d. Rijn: K. Bilttner, van Ter weeweg 33. n. Leiden; J. M. Dekker, van Endegeest, n. Leiden; J. Bruining, van Warmonderweg 64, n. Leiden; P. P. v. d. Burg, v. Emmalaan 54, n. Leiden; A. Star, v. Nassaulaan 33. n. Katwijk; E. Hofing, van Dorpsstraat 38, n. Steenwijk; F. Neu teboom en gez., v. Sumatrastraat 8, naar Leiden; A. H. Witte, van Duivenvoorde straat 14. naar Leiden; F, J. I. Zwieberg en vr., van Warmonderweg 80, n. Weenen lOostenrijk)A. van Roijen, v. Nassaulaan 5, n. Leiden; P. C. van Haasteren, v. Bor- neostraat 17, n. Leiden; L. J. v. Eisen, v. Emmalaan 3, n. Egmond Binnen. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmtna Aurelia, d. van W. F. Waterland en A. M. W. van Gijn; Pierre Antolne Frédéric, z. van P. M. Haak en T. C. F. Bosschaart; Johanna Marga- retha Jacoba, d. van J. Werner en C. M. J. v. d. Burg; Frans Hendrik, z. van F. H. Swaak en M. C. van Evert; Jacques Jarl, Ivar, Castor Werno; z. van I. Zandvoort en M. Blankenaar. Ondertrouwd: H. Verbeek, 25 jaar en N. C. Splinter, 22 jaar. bl v Loop der Bevolking. Vertrokken: P. J. de Snayer. boeren knecht naar Stompwijk, Wilsveenscheweg 2 Aart de Vos, bloemistknecht, naar Uithoorn, Hoofdweg 29. Gevestigd: Anna Kralt, verpleegster Langevaart 21, van Ermelo. Een oefening werd gehouden met de brandbluschmiddelen, welke ten doel had het .vlug aansluiten aan de brand- kranen. Een en ander had een vlot ver loop. Gevonden: Een sleutelbos en een ro zenkrans. Inlichtingen aan het politie bureau. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Willem Jozef, z. v. J. W. Westendorp etn M. A. A. J. Nepkens Apolonia Maria Antonia, d. v. J. A. Venne en A. E. Hoogkamer. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Diemei en echtg. uit Sassenhelm C. A. Venne, Den Haag A. Kinger. Baam G. Hillebrink, Assen- dejft N. H. Nieuwenbroek, Den Haag R, Hofstra en gezin, SaSsenheim. Vertrokken: C. B. v. Leeuwen, n. Heyt- huizen H. M. v. d. Berg, Heythuizen G. J. Boerenkamp, Heythuizen J. E. Corsten, Heythuizen M. J. van Dort- mont, Heythuizen J. N. v. d. Post, Lei den C. H. v. Elzen, Noordwljkerhout J. Loer, Wassenaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Jacqb, z. van Jac. V. d. Blom en M. Gijsman; Albert Jan, z. van G. Kits en D. Jonkers; Gljsbertus, z. van G. Kits en D. Jonkers. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. Boendermaker, Veursche weg 22, van Veur; E. Nab, Veursche weg 108, van Opheusden; p. Peters, v. Kempen straat 11, van Katwijk. Vertrokken: P. J. v. Hemert, n. Wasse naar;, J. de Giröot, naar Goühchem; M. v. Noort, naar Den Haag; J. Zuring en gez., naar Oegstgeest; J. v. d. Meer en gez., n. Zoeterwoude; L. B. Hoogweg, n. Wassenaar. Ouderavond der Chr. School. De vereeniging voor Chr. Nationaal schoolonderwlfs organiseerde in de gym nastiekzaal van de school aan den Heev-n- weg een ouderavond, waarvoor veel be langstelling was Geopend werd met het zingen van Ps. 138 vers 1 en gebed. Hierna las de voorzit ter dr. H. J. Honders Ps. 148 en wees er op dat wij met dit woord opgeroepen wor den om God te loven en te danken. Zoo als de geheele schepping ln dezen Psaim opgewekt wordt, moeten zoowei de jonge als de oude menschen aan God gedenken, die het al geschapen heeft. Het is goed om dezen ouderavond aan te vangen met een Halleluja want er js alle réden om den Heere te danken, In de eerste plaats wel, dat de heer Verschoor nog als hoofd aan deze school ls verbonden gebleven. Spr, roemde dan den gezegenden gang van het schoolleven. Er zijn ook schaduwen, o.a. de ziekte van den heer van den Berg. geve God dat hij moge herstellen. In zijn plaats begroette spr, den heer Olij die van het schoolbestuur reeds een goede bekende was. De school ondervindt nog steeds een toe neming van het aantal leerlingen. Thans zijn er een 359 tal leerlingen, zoodat be reids aan B. en W. om uitbreiding van de schoolgebouwen is verzocht Spr. hoopte dat ondanks de elschen van bezuiniging, waarmede men rekening moet houden nochtans een oplossing, die ook aan het onderwijs ten goede zal komen gevon den zal worden. Als reden tpt dankbaar heid noemde spr. nog. dat in het afge- loopen jaar aan de school geen sterfgeval len voorkwamen. Spr. besloot met den wensch dat allen door dezen ouderavond ln hun liefde voor hel) Chr. onderwijs zou den versterkt worden. Dr. Hubbeling sprak hierna over „Het werk van den schoolarts", waarover wij reeds eerder schreven. Ook ditmaal had spr. voor zijn met vele voorbeelden uit zijn praktijk geïllustreerde causerie de volle belangstelling. Na de pauze deelde het hoofd der school de heer Verschoor mede dat een aparte avond gegeven zal worden om het werk van de kinderen te bezichtigen en dat met het onderwijzend personeel te bespre- ken. De heer Landsman huldigde namens de ouders den heer Verschoor voor zijn be sluit om de sollicitatie als hoofd van een der grootste Chr. scholen te Rotterdam, waarbit hij van benoeming verzekerd was, in te trekken. De heer Landsman zeide, dat op de geruchten van een mogelijk ver trek van den heer Verschoor, uit de ouders spontaan een comité was gevormd om te trachten den heer Verschoor voor deze school te behouden. Het was voor de ouders een groote voldoening dat de sollicitatie ingetrokken werd. Spr. waardeerde het, dat de heer Verschoor van de hooge onder scheiding en de promotie welke ln de be noeming gelegen waren heeft afgezien in het belang van deze school. Het comité heeft met medewerking van zeer vele ouders een huldeblijk samengesteld, waar aan zelfs door werkloozen werd bijgedra gen Onder applaus bood spr. dit geschenk onder couvert aan. Mevr Verschoor kreeg een fraaie bloemenmand. Dr. Honders sloot zich namens het be stuur bii deze hartelijke huldiging aan. Spr herinnerde aan dien gedenkwaardigen avond vóór de beslissing, toen het bestuur nog een onderhoud had met den heer Verschoor en woorden zijn gesproken van hart tot hart. Het was voor spr. ook een persoonlijke vreugde, toen hij opdrac.rt kon geven om de vlag op de school te hU'chen Tot den heer Verschoor zeide spr dat hij hierin moest zien een symbool van blijdschap van alle bii de school be trokkenen en waardeerlng voor zijn werk. Ook namens het bestuur werd een enve loppe aangeboden. De heer Prins sprak namens alle voor standers van Chr. onderwijs en liet den heer Verschoor Ps. 134 3 toezingen Deze dankte met een enkel woord en liet het personeel in' de lof deelen. Dr. Honders sloot met gebed, waarna Gezang 96 werd gezongen. Burgerlijke Stand. Geboren: Joseph Gljsbertus, z. van J. Mouri'ts en P. M. de Groot Johanna, d. van G. Lellveld en C. S. van der Voorn Jannie, d. van C„ Vijfhuizen en E. de Rooi Jacob, z. van W. Tijsterman en A. Slin gerland. Overleden: W. Goudriaan, 78 j., weduwe van J. Rijlaarsdam. Getrouwd: A. C. van der Schaft, 22 j., won. te Aalsmeer en W. Hoogendoorn, 19 j. p. Kroone, 30 j„ won. te Wllleskop en M. Fokker, 29 j. Sluiting van den Boekhoudcursus. Evenals in het vorig winterseizoen ls ook thans door den heer W Hogerwerf uit Noorden ln het parochiehuls alhier een boekhoudcursus gegeven, uitgaande van de St. Joseph-gezellenvereenlging. Het aantal deelnemers bedroeg 16, van wie er 13 een diploma verwierven. De rangnummers waren als volgt met ver melding achter de namen van het behaal de punt. 1. A. van Trigt, Zevenhoven 10; 2. J. Vink, Noorden en H de Groot, Ze venhoven, beiden 9; 4. B. Bodegraven en Lena van Houten, beiden uit Nieuwkoop en B. Cornelisse uit Zevenhoven, allen 9; 7. H. Eikelenboom, Aarlanderveen 8; 8. Lena van der Zwet, Noorden 8; 9 Plonia Bongenaar, Nieuwkoop 8; 10. P. d'e Bruin en J. Nleuwenhuizen. beiden uit Nieuw koop, beiden 8; 12. C. van der Bijl, Aar landerveen 7; 13. J. Bunnlk, Melje, 5. Pastoor Blom reikte onder een toepas selijk woord de diploma's uit, terwijl de gediplomeerden dén cursusleider een bureau-klokje ten geschenke gaven. Succes voor onze smeden op de Jaarbeurs Onze smeden slaan op de Jaarbeurs in Utrecht een steeds beter figuur, terwijl ook de resultaten daaraan evenredig zijn. De stand mccht gezien worden. De voor zitter van de smeden-organisatie, de heer J. Hessellng verklaarde zich zeer tevreden over het verworven Succes. De stand mocht zich in een flink bezoek verheugen, meerdere bestellingen werden iri ontvangst genomen, terwijl het aantal nieuwe con necties inderdaad verheugend en hoopvol ls. De smeden hebben dan ook reeds be sloten. om hun vrijen tijd te gaan beste- aen aan het maken van kunstsmeedwerk, wat niet veel aan materiaal kost, en waarmede men nu reeds gaat zorgen om op de volgende jaarbeurs nog veel beter voor den dag te komen. Burgerlijke Stand. Overleden; Maria Adriana Eewout, oud 43 jaar. Geboren: Alida, d. van Joh. Keizer en Catarina v. d. Hoorn. Loop der Bevolking, Gevestigd; G. v. d. Leij, van Zeist; J. J. van Duin, van Den Haag. Vertrokken: G. J. de Jong, naar Bode graven; J. v. Kruis, naar Katwijk; P. J. Dons, naar Slttard. Een collecte in de Geref. Kerk voor de Theol. School bracht f. 2.50 op. De Geref. Kerk droeg voor de zen ding af f. 11.50. Blijkens het jaarverslag van de Groenten- en Fruitveiling te Vinkeveen veilde de afdeeling Noorden—Nieuwkoop aan de veiling aldaar in 1935 voor een be drag van f. 43.000.of ruim f. 15.500. minder dan in 1934. AMSTERDAM, 23 Maart. De nieuwe week heeft op de beurs geen uitbreiding ln de affaire gebracht. Het pu bliek wenscht nog niet van houding te veranderen. Van handel was af en toe niets te bemerken. De stemming was luste loos. Bij gebrek aan affaire legden de koer sen een neiging tot afbrokkelen aan den dag. De beleggtngsmarkt was zeer stil. Het' koersverloop was onregelmatig. De 4% obligaties Nederl. bleven op peil. De 4'/i °/d Obligaties Indlë waren iets lager. Oude Schuld was aangeboden. De gemeentelijke obligaties konden zich handhaven. Voor de dollarobligaties Rotterdam was weervraag zoodat zij hooger noteerden. Nog steeds doen geruchten de ronde, dat zij worden omgezet in guldens obligaties met een lager rentetype. Voor Amerikaan- sche fondsen was de animo niet groot. Er waren kleine omzetten ln Amacondafs Staal, en City Service. Het Nederlandsche publiek toont zich ten opzichte van Ame- nkaansche fondsen gereserveerd waartoe de berichten «ver plannen inzake divi dend-belasting bijdragen. De locale markt was stil Van de Ollewaarden bewogen Konink lijke zich rondom 240°/o; andere soorten golden iets lager. Van de rubbers gaven alleen Amsterdam Rubber teekenen van leven. De koers kwam wat lager. Van de Tabakken waren Deli-Batavia prijshoudend. De andere waren onveran derd. Industrleelen trokken weinig aan dacht. Philips waren goed prijshoudend, doch later vielen zij iets terug. Scheep vaarten verwaarloosd en gedrukt. De handel in suikers was klein. Groote koers verschillen kwamen niet voor. De geld markt was ruim. WISSELKOERSEN. Engeland 7.27 3/8; Duitschland 59.15; Frankrijk 9.701/4; België 24.83'/»; Zwit serland 48.01; Denemarken 32.50; Zweden 37.52'/»; Noorwegen 36.57'/»; New-York 1.46 13/16. Prolongatie IV» pCt. AMSTERDAM, 23 Maart, Veemarkt. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 589 Vette koelen, waarvan de prijzen waren: ie kwaliteit 4954, 2e. kwal. 4047, 3e kw. 3238 per KG. slachtgew,; 100 melk- en kalfkoeien 140190 per st.: 124 vette kal veren: 2e kw. 4654 per K.G. lev. gew., 3e kw. 3244 idem; 171 nuchtere kalveren 3,506.50 per stuk; 29 schapen 1921 per st.; 529 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 42—43 p. K.G. slachtgew, Zware varkens 40—41 per K.G. slachtgew. Vette varkens 3940 per K.G. slachtge- wieht; 9 paarden. Overzicht: Runderen aanvoer veel rui mer, handel stug, voor eerste kwaliteit runderen nogal vraag, prijzen als vorige week. Melkkoeien aanvoer iets beter, han del vrij goed; Vette kalveren, ruime aan voer, handel stug, dalende prijzen; Nuch tere kalveren, ruime aanvoer, vlugge han del; Schapen korte aanvoer, met hooge prijzen; Varkens, redelijke aanvoer, stille handel, prijzen als vorige week. Paarden geen noteering. ROTTERDAM, 23 Maart Veemarkt. Totaal aanvoer 1809 stuks; 629 vette run deren, 238 vette kalveren, 227 schapen en lammeren. 699 varkens, 8 nuchtere kalve ren. Prijzen per kilo: vette koeien le kw. 49, 2e kw. 43, 3e kw. 2834, vette ossen 44, 40, 3034, vette kalveren 95, 80, 5460, varkens (lev. gew.) 34, 33, 32, schapen 41, 38, 30, lammeren 41, 38, 29; prijzen p, stuk schapen le kw 20, 2e kw. 17, 3e kw. 12, lammeren 29, 14, 10. Overzicht: vette koeien en ossen aan voer als vorige week, handel tamelijk, prij zen als vorige week Dinsdag, prima koe 52. os 47; vette kalveren aanvoer iets kor ter, handel redelijk, prijzen hooger, prima 1.00; schapen en lammeren aanvoer kor ter, handel lui, prijzen schapen iets duur der, lammeren onveranderd; varkens aan voer ruimer, handel kalm, prijzen iets lager Er werden zeer weinig varkens voor de hoogste noteering verkocht. Een enkele partij schapen voor export verkocht. WESTLAND, 21 Maart. Westldndsche Bloemenveiling. Anjers f.4.40—15 per 100; Hortensia 36—90 ct.; Azalea 3585 ct.; Cineraria 26 38 ctClivia 4065 ct. per pot; Lathy rus 1628 ct.; Anemonen 11—17 ct.; Freesia Wit 7—10 ct.; Freesia Geel 31 ct.; Freesia Lila 48 ct.; Irissen 15—21 ct, per bos; Cooland 11—16 ct.; Bartigon 14—19 ct.; William Pitt 13—17 ct.; Elisabeth 16— 22 ct.; Murillo 8—11 ct.Mr v. d. Hoeff 12—13 ct.; La Reine 810 ct.; Peach Blos som 11—16 ct.; Couleur Cardinal 16—21 ct.; Albino 3738 ct., alles per dozijn.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3