KING Ernstig auto-ongeluk op den weg Arnhem-Nijmegen. Hteskk. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 23 Maart 1936 PEPERMUNT Eén doode en één zwaar gewonde. BINNENLAND. H. M. de Koningin bezoekt Noordwijk. FAILLISSFMFNTEN. De geneeskracht, de geur en de smaak van het edele natuur product. Verfijnd, versterkt door de moderne, wel doordachte fabricage. Alles tezamen TONNEMA CIE SNEEK o Op den Rijksstraatweg ArnhemNijme gen ls ln den nacht van Zaterdag op Zon dag een zeer ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een jongen mijnwerker 't leven heelt gekost, terwijl zijn oudere vriend zwaar gewond werd De beide mannen, de 21-jarige J. M., af komstig uit Treebeek en de 32-jarige ge huwde B. K„ eveneens uit Treebeek, wa ren per rijwiel op weg naar Hoogeveen voor familiebezoek. Onder Lent, bij den z.g. kouden hoek. om plm. 12 uur. gingen zij aan den berm van den weg zitten, met het fietspad nog tusschen hen en de weg. Uit de richting Nijmegen naderde toen een automobiel, met een razende snelheid. Op de plaats waar de mannen zaten, neemt de weg een flauwe bocht. Deze kromming werd blijkbaar door den auto mobilist niet opgemerkt, tenminste, de auto vloog het rijwielpad op en reed half op den berm van den weg verder. De beide mannen op den berm werden door de voortrazende auto overreden, waarbij J. W. vrijwel verpletterd werd en B. K. zeer zware verwondingen opliep. De automobilist, die van de aanrijding blijkbaar niets heeft gemerkt, reed door en kwam ongeveer 100 meter verder weer op den weg terecht. De zwaar verwonde K. wist zich on danks zijn ernstige kwetsuren naar een dichtbij zijnde boerderij te sleepen, waar hij de bewoners alarmeerde. Deze waar schuwden onmiddellijk de politie uit Lent, die zeer spoedig ter plaatse was. Ook het parket uit Arnhem, onder leiding van den subs, officier van justitie, mr. baron Speyart van Woerden, was weldra op de plaats van het ongeval aanwezig Het stoffelijk overschot van het slacht offer ls naar Eist overgebracht, terwijl de zwaar gewonde K. ter verpleging in het DE STILLE OMGANG. St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen is op genomen. Gistermiddag te twaalf uur is de ge meentepolitie van Eist er in geslaagd den wagen, waarmede de aanrijding is ge schied, op te sporen in een garage te Arn hem, terwijl de twee inzittenden, de hee- ren U. en W„ afkomstig uit Apeldoorn, konden worden aangehouden. Dit was geen eenvoudig werk, aangezien men niet over gegevens omtrent het voer tuig beschikte. Slechts was op de plek van het ongeluk wat groene lak gevonden. Nu wilde het toeval, dat verschillende per sonen op de veerpont Lent—Nijmegen te gen het middernachtelijk uur, een groene 4-persoons auto, sportmodel, hadden zien staan, een wagen, welke men hier meer in de buurt had ontmoet, en waarvan men wist, dat hij te Arnhem thuis behoorde. Deze aanwijzing bleek tot het gewenschte resultaat te leiden De politie trof een auto met. een beschadigde rechter kop lamp in een garage te Arnhem aan en heeft deze in beslag genomen. Het viel toen ook niet moeilijk de inzittenden van den wagen te vinden. Zij zijn naar Eist overgebracht en daar voor den burge meester voorgeleid. Uit het verhoor is nog niet komen vast te staan, wie van beiden aan het stuur zat, aangezien hun verkla ringen op dit punt met elkaar in strijd zijn. Zij zeiden voorts niet te hebben be merkt, dat eenige personen waren aange reden, wèl, dat de auto over een hoopje was heengegaan. De politie heeft den indruk, dat drank misbruik mede als oorzaak van het onge luk moet worden aangemerkt. Het onderzoek wordt voortgezet. Beide De aangehoudenen zijn na het verhoor weer op vrije voeten gesteld. NIEUWE COMMISSARIS DER KONINGIN IN LIMBURG. BENOEMING TE WACHTEN VAN MR. DR. W. G. A. VAN SONSBEECK. Naar wij vernemen is zeer binnen kort de benoeming te verwachten van mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, bur gemeester van Breda, tot Commissaris der Koningin in de provincie Limburg. Deze benoeming zal ingaan 1 Juni sus. De nieuwe commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. dr. Willem Georges Alphonse van Sonsbeeck, die wij len mr. baron Van Hövell tot Westerflier zal opvolgen, werd 11 September 1877 te Amsterdam geboren. Hij bezocht het R.K. gymnasium te Kat wijk a. d. Rijn en Stonyhurst College in Engeland, waarna hij de rechtswetenschap bestudeerde aan de Amsterdamsche Uni versiteit. In 1902 promoveerde hij. Spoedig volgde zijn benoeming tot adjunct-secre taris der Staatscommissie in zake bede larij en landlooperij, die haar omvangrijk rapport waartoe ook voorstellen betref fende het woonwagen-euvel behoorden in 1907 indiende. Inmiddels was mr. Van Sonsbeeck in 1905 benoemd ter eerste afdeeling van de Provinciale Griffie van Gelderland, welke functie hij na in 1909 gepromoveerd te zijn in de Staatswetenschappen verwis selde voor het commies-griffierschap in de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Mr. dr. Van Sonsbeeck was verscheiden jaren lid en secretaris van den Hoofdraad der St. Vincentius-vereeniging in Ne derland en bemoeide zich ook blijkens zijn lidmaatschap van het bestuur der af deeling 's-Gravenhage van het Ned. Ge nootschap tot zedelijke verbetering van Gevangenen met 't reclasseeringswerk. Het hoofdbestuur van den R.-K. Reclas- seeringsraad benoemde hem in een com missie, welke de opdracht had een land bouwkolonie voor reclasseerlieden in het leven te roepen. Te 's-Gravenhage maakte de heer Van Sonsbeeck eenige jaren deel uit van de plaatselijke schoolcommissie. Op 1 Januari 1919 werd de heer Van Sonsbeeck benoemd tot burgemeester der gemeente Breda, als opvoger van nu wij len mr. E. O. J. M. baron van Hövell tot Westerflier, die op 1 November 1918 het ambt van commissaris der Koningin in Limburg aanvaardde. INNING ONBETWISTE VORDERINGEN. BEZWAREN TEGEN HET WETSONTWERP. DE TWEEDE NACHT MET 50 DUIZEND DEELNEMERS. Het feest van het H. Sacrament van Mirakel valt op den Woensdag na St. Gre- gorius (12 Maart). De kleine Begijnhof kerk te Amsterdam heeft dan binnen haar oude muren het Sacramentsfeest, dat met grooten luister wordt gevierd. Dit jaar heeft mgr. J. P. Huibers de openingsplech tigheden verricht van het feest, dat een week duurt. De Zondag in deze week, de z.g. Octaaf-Zondag is van oudsher de dag, waarop de Amsterdammers en de man nen uit den omtrek den Stillen Omgang maakten. Toen het aantal deelnemers niet meer zonder stoornis te verwerken viel, werd besloten den Omgang over twee Zondagen te verdeelen, t.w. vóór en na het Mlrakelfeest. De Octaaf-Zondag is echter voor de Amsterdammers d e Zon dag gebleven om de traditie te handha ven. Ditmaal waren van bulten de hoofd stad nog meer mannen dan verleden week opgekomen; de plaatsen en streken, die nog niet bij den Omgang vertegenwoordigd waren geweest, kwamen thans met vijftien extra-treinen, per autobus of per rijwiel hun Katholieke mannen naar de hoofd stad brengen. Groote contingenten kwamen uit Haar lem, Utrecht en Rotterdam, Limburg en West-Friesland, Rijnland, de Zaanstreek en het Gooi in totaal 24.000 man. Onder degenen, die den bedeweg volg den, bevond zich mgr. dr. J. Mangers, apostolisch-vicaris van Oslo en titulalr- bisschop van Selja (Bergen). De bisschop had zich bij de Gooische bedevaartgangers aangesloten en droeg voor hen in de St. Dominlcuskerk aan de Spulstraat een pontificale Hoogmis op. DR. VAN SCHELVEN ONGEDEERD. BERICHT OMTRENT VERWONDINGEN ONJUIST. Het hoofdbestuur van het Nederland- sche Roode Kruis heeft van dr. Winkel een telegram ontvangen, waaruit blijkt, dat het gerucht omtrent de verwondingen ■van dr. van Schelven onjuist is geweest. Dr. van Schelven is Vrijdag 20 Maart gezond en ongedeerd in Dessie aange komen. o JAPANSCHE PARELVISSCHERIJ EN NEDERLANDSCHE WATEREN. Japansche belangen, betrokken bij de parelvisscherij, hebben petities gezonden aan de Japansche ministeries van buiten- landsche zaken, overzeesche zaken en ma rine met het verzoek invloed te willen uit oefenen, opdat Japansche parelvisschers- booten, die door Nederlandsche autoritei ten worden vastgehouden weer vrijgege ven zullen worden. Het schijnt, dat eenige Japansche sche pen. met een totale tonnenmaat van 34 ton door Nederlanösche autoriteiten zijn in beslag genomen in verband met het visschen en verkoopen van parelen uit de Arafoerazee ten Zuiden van Nieuw- Guinea. Verschenen is het verslag van de com missie voor privaat- en strafrecht uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot het treffen van maatregelen tot verge makkelijking v. inning van onbetwiste geld vorderingen. De commissie vraagt zich allereerst af, of aan een dergelijke regeling behoefte bestaat. I Tot op zekere hoogte heeft zij deze vraag bevestigend beantwoord. Zij vestigt er evenwel terstond reeds de aandacht op. dat het ontwerp niet zoozeer de inning zelf als wel het verkrijgen van een execu- torialen titel betreft. Voor de practijk is het ongetwijfeld in de eerste plaats van belang dat de kos ten van de kantongerechtprocedures ver laagd worden. Naast het kostenbezwaar acht de com missie echter aan den tegenwoordigen toestand geenerlei ernstig bezwaar ver bonden althans voor zoover het onbetwiste I geldvorderingen betreft. De commissie is niet blind voor de ge varen, welke uit een toeneming van het aantal executies als gevolg van de verge makkelijking van het verkrijgen van een executorialen titel zullen kunnen voort vloeien. Zij meent, dat een verbetering in het voorgestelde zou kunnen worden be reikt door vermindering der kosten en door eenvoudige toewijzing van het on betwiste gedeelte eener vordering. Beide verbeteringen zijn echter evenzeer bereik baar zonder het bestaande systeem van procedeeren in burgerlijke zaken te ver laten. De commissie is niet overtuigd dat het aanbeveling verdient de request-proce dure. die tot dusver tot speciale gebieden beperkt was, thans vrijwel over de geheele Ujn te gaan invoeren. In ieder geval zou dan ook, wordt het ontwerp tot wet verheven, een belangrijke beperking van haar werkingssfeer wen- schelijk zijn, namelijk door een beperking tot vorderingen ter zake van de nakoming eener overeenkomst en dan nog slechts voorzoover het kantongerecht-procedures betreft. De commissie meent de aandacht te moeten vestigen op de financieele gevol gen voor den staat. Aan zegel en registra tierechten zal de schatkist ten minste f. 100.000 per jaar derven en voorts zal ook de opbrengst der griffierechten door het vervallen van de grossen afnemen. Hier tegenover zullen de uitgaven door uitbrei ding van griffiepersoneel zeker stijgen. De commissie komt tot de conclusie, dat de nadeelen van dit voorgestelde stelsel de voordeelen overtreffen en dat de voordeelen ervan op eenvou diger wijze met behoud van het be staande systeem kunnen worden ver kregen. Zij geeft dan ook in overweging een bepaling op te nemen, welke het den rechter mogelijk maakt het onbetwiste gedeelte eener vordering onder zekere waarborgen dadelijk toe te wijzen en voorts de tarieven van de gerechtskos ten in kantongerechtsprocedures, al thans voor een gedeelte der tot zijn competentie behoorende vorderingen, b.v. beneden f. 100,zoover te ver lagen als met het oog op den finan- cieelen toestand van het rijk en van de deurwaarders verantwoord is. Mocht een dergelijke regeling tot stand komen, dan zou de commissie de regeling van het gemachtigden salaris in kantongerechtszaken tevens beter willen regelen. VOORZIENINGEN INZAKE LUCHTVERVOER. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake voorzieningen be treffende het luchtvervoer. Hieraan ontleenen wij: De vaste commissie voor privaat- en strafrecht, in wier handen dit wetsont werp ls gesteld, kan zich daarmede in hoofdzaak vereenigen. De argumenten, in de memorie van toelichting aangevoerd voor regeling van het luchtvervoer in een afzonderlijke wet, komen haar evenwel niet sterk voor. Met instemming heeft zij gezien, dat het ontwerp eveneens betrekking heeft op het kostelooze luchtvervoer, dat niet door een luchtvervoerondememing wordt bewerkstelligd. Art. 1 verklaart deze wet slechts van toepassing, voor zooveel niet bij verdrag een andere voorziening is getroffen. Over zichtelijker ware het, indien in dit artikel werd bepaald, dat deze wet niet op het internationale luchtvervoer van toepas sing is, en daaraan overeenkomstig de be woordingen van het verdrag, een definitie van het begrip „internationaal luchtver voer" werd toegevoegd. Is de weergegevepTjpvatting over het dwingend karakter van de bepalingen, die de aansprakeiykheld 'van den vervoerder regelen, de juiste, dan zal de vervoerder ook geenerlei vermindering kunnen be dingen van zijn in art, 28 neergelegde aan sprakelijkheid voor de schade, voort spruitende uit vertraging in het luchtver voer van reizigers, bagage of goederen. Het is der commissie niet duidelijk, waarom ook wegens vertraging geen uitsluiting of vermindering van aansprakelijkheid zal mogen worden bedongen. De commissie ziet om deze en andere redenen geen aan leiding het dwingend karakter van het ontworpen art. 28 te handhaven. VESTIGINGSWET VOOR HET MIDDENSTANDSBEDRIJF. Wetsontwerp binnenkort te verwachten. Naar wij vernemen aldus de Msb. is de indiening van het wetsontwerp In zake vestigingseischen voor den detailhan del, het ambacht en de kleine nijverheid dezer dagen te verwachten. GEREF. VER. VOOR DRANK BESTRIJDING. Prov. Zuid-Holl. Bond. In de Zaterdag te 's-Gravenhage voort gezette 15e algemeene vergadering van den Prov. Bond van Afd. van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding in Zuid-Hol land, volgde op het jaarverslag van den secr.. den heer A. v. Roon Jr. van Rotter dam, een levendige discussie waaraan verschillende afgevaardigden deelnamen. Tot bestuurslid werd gekozen in de vac. ontstaan door het bedanken van den heer F. Reitsma te Den Haag, ds. C. M. v. d. Loo, Geref. predikant te Rijnsburg. Namens het district Zuid-Holland der Nat. Chr. Geh. Ont. Ver. en namens het Haagsch Centraal Drankweer-Comité werd de vergadering vriendelijk toegesproken door den heer Joh. A. Zwarts van Den Haag. Na afdoening der huishoudelijke zaken refereerde de heer N. Baas. straatprediker van de Geref. Kerk van Amsterdam, en voorzitter van de Amsterdamsche afdee ling der vereeniging over: „Evangelisatie en Drankbestrijding". Aande discussie over dit onderwerp namen deel de heeren F. Reitsma van Den Haag. E. v. Nieuwenhuizen van Scheve- ningen, J. Korendijk van Delfshaven; A. v. Roon Jr. van Rotterdam en W. G. F. Scheps van Den Haag. De heer Baas dien de hierna van repliek. De vergadering sprak uit dat de tractaten der vereeniging alsook al hare uitgaven meer moeten worden ingekleed en wel wat tekst als uitvoering betreft overeenkomstig de be hoeften van dezen tijd. Aan het einde van de vergadering richtte de heer M. Goote van Rijswijk (Z.H.) bestuurslid van den bond, een woord van gelukwensch tot den voorzit ter, den heer W. C. F. Schept, die vanaf de oprichting den bond als voorzitter heeft gediend, onder aanbieding van een stoffelijk blijk van erkentelijkheid, waar voor deze met een enkel woord dankte. Na het staande zingen van Ps. 72 11, sloot de heer Baas de drukbezochte ver gadering met dankzegging. SLECHTS DOOR WEINIGEN OPGEMERKT. Gistermiddag heeft H.M. de Koningin in gezelschap van eenige hofdames, per auto een bezoek gebracht aan Noordwijk. Het bezoek is vrijwel onopgemerkt geble ven. Hare Majesteit reed langs de Wilhel- minastraat, Bronkhorststraat naar den Zuid Boulevard en verliet de gemeente langs den Noord Boulevard en de Quarlcs van Uffordstraat. Hare Majesteit was in het wit gekleed. WIJZIGING DER HINDERWET. Vrees voor verzwaring van lasten voor de bedrijven. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer Inzake de voorgestelde wij ziging der Hinderwet. Sommige leden merkten op. dat de regee ring In dit ontwerp een aantal wijzigingen voorstelt, welke zullen leiden tot verzwa ring van de lasten van vele inrichtingen. Aan de bedrijven welke tot dusver niet onder de bepalingen van de Hinderwet vielen, kunnen voorwaarden worden opge legd, terwijl menige belanghebbende, die zich in zijn belangen, hoe klein ook, ge schaad acht, van de voorgestelde wijziging van artikel 17 gebruik zal maken, om het opleggen van nieuwe voorwaarden te ver zoeken, waardoor het bedrijfsleven in voortdurende onzekerheid zal komen te verkeeren, of het al dan niet zwaarder zal worden belast. Dit ontwerp zal er toe bijdragen, de aanpassing aan een lager peil der voortbrenglngskosten, zooals de regeering die voorstaat, te vertragen. Bo vendien zal het zelfs wellicht een beletsel kunnen vormen voor het meer doelmatig inrichten van bestaande en het oprichten van nieuwe bedrijven. Deze leden achtten de bezwaren het em- I stigst voor de landbouwindustrieën, zooals aardappelmeel-, stroocarton-, suiker- en zuivelfabrieken, welke voor de zuivering van haar afvalwater thans reeds groote offers brengen. Zij vreesden, dat de com missie inzake waterverontreiniging haar invloed zal aanwenden, om tot strengere bepalingen te komen ter bestrijding van de waterverontreiniging, Zij zouden er geen bezwaar tegen hebben, indien de regee ring deze commissie zou opheffen. Verscheidene andere leden erkenden, dat de voorgestelde wijziging er inderdaad toe kan lelden, dat aan bedrijven nieuwe voorwaarden zullen worden opgelegd. Dit moge tot verzwaring van lasten leiden, daartegenover staat, dat het algemeen be lang daardoor zal worden gediend. Tegen misbruik van recht door lagere organen waakt de Kroon. Het vraagstuk van het afvalwater der industrieën achtten de hier aan het woord 1 zijnde leden van uitnemend publiek belang. Te lang is hieraan filet voldoende aan dacht geschonken. Tegen het denkbeeld van opheffing der commissie inzake wa terverontreiniging verzetten zij zich ten sterkste. Sommige leden waren intusschen van oordeel, dat in deze commissie ten onrechte ontbreken vertegenwoordigers van onder nemingen. die waterverontreiniging ver oorzaken. Zij drongen er op aan, artikel 17 niet van toepassing te verklaren op Inrichtingen, welke tot nu toe bulten de Hinderwet vallen; daarentegen zouden zij art. 14, dat bij uitbreiding of verandering, na 4-jarigen stilstand en bij herstel een nieuwe vergunning eischt, wel. en dan ook terstond, toepasselijk willen doen zijn. Van verschillende zijden drqng men er op aan, nog andere inrichtingen onder de Hinderwet te doen vallen dan die, welke in artikel 1 worden genoemd. Zoo noem den eenige leden zandstraalinrichtlngen, anderen kegelbanen, weer anderen kennels, hondenasyls en hoenderparken. 736 (Ingez. Med.) DUITSCHE ARBEIDERS TE VENLO. Waarom is een vergunning verleend? Het Tweede Kamerlid de heer Kuiper heeft aan den minister van Sociale Zaken volgende vragen gesteld: Is het juist, dat aan Duitsche en in Duitschland woonachtige Nederlandsche arbeiders, ondanks het groot aantal werk- looze bouwvakarbeiders ter plaatse, ver gunning verleend is om werkzaam te zijn aan een groot bouwwerk te Venlo? Indien deze vraag in bevestigenden zin wordt beantwoord, wil de minister dan mededeelen: a. welke aanleiding tot het verleenen van deze vergunning bestond; b. of deze vergunning verleend is tegen het advies van het officieele orgaan der Arbeidsbemiddeling in. Acht de minister, indien de in de eerste vraag aangeduide vergunning inderdaad is verleend, ook bij nadere overweging de desbetreffende beslissing, gezien de groote werkloosheid in het bouwbedrijf in Neder land. wel verantwoord en is Zijne Excel lentie bereid de bedoelde vergunning als nog in te trekken? SCHEPENVERKOOP. Naar verluidt is het s.s. „Ruurlo" van de Stoomvaart-Mij. „Noordzee" te Amster dam. naar Yougo-Slavië verkocht. De „Ruurlo" werd in 1917 gebouwd, meet bruto 3156 en netto 1932 ton. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den mi nister van Sociale Zaken zal op Woensdag 25 Maart niet worden verleend. In de week van 16 t/m 21 Maart werden in Nederland 88 faillissementen uitge sproken. VOOR DINSDAG 24 MAART. Hilversum I. 1875 M. AVRO-Uitzen- dlng 5.30: VPRO 6.30: RVU 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding. Gr.pl. 10.30: Jetty Cantor's orkest 11.00: Kook praatje 11.30: Vervolg concert 12.30: Omroeporkest en Gr.pl. 2.15: Viool-reci tal 3.00: Kniples 4.00: Zang en plano 4.30: Kinderkoorzang 5.05: Voor de kinderen 5.30: Bijbelvertelling 6.00: Omroeporkest 6.30: Lezing 7.00: Voor de kinderen 7.05: Piano-recital 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten 8.10: Kovacs Lajos' orkest en solisten 10.25:' Bridgeles 11.00: Berichten 11.10 12.00: Gr.pl. Hilversum II. 301 M. KRO-Uitzending 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30 12.00Godsd. halfuur 12.15: Gr.pl. en KRO-orkest 2.00: Voor de Vrouw 3.00: Modecursus 4.00: KRO-Melodis- ten 5.05: Gr.pl. 5.50: KRO-orkest 6.40—7.00: Esperanto 7.15: Plano-recital en Gr.pl. 7.50: Berichten 8.00: Lij densmeditatie 9.00KRO-Symphonie- orkest en soliste 9.45: Gr.pl. Berichten 10,00: Muzik. causerie 10.15: Ver volg orkestconcert 11.1512.00: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 10.20—10.30: Re portage 10.35—10.50: Morgenwijding 11.2011.50: Orgelspel 12.10: Vervolg reportage 12.20: Het Wayne-sextet 12.50: Gr.pl 1.20—2.20: BBC-Welsch orkest 3.103.55: Het Stanley sextet 4 20: Lezing - 4.40: Het Weithmar Piano kwintet 5.35: Dansmuziek 6.20: Be richten 6.50: Vocaal concert 7.15: Fransche les 7.50: Lezing 8.20: Cello recital 8.50: Variété-programma 9 50. Berichten 10.25: Lezing 10.45:; Het Bridgewater kwintet en soliste 11.3512.20: Dansmuziek Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl 11.20: Orkestconcert 2.50 en 4.20: Gr.pl. 5.50: Orkestconcert 8.35 12.35: Operette-uitzending. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 11.20: Populair concert 1.35: Kwintet concert 5.20: Populair concert 6.20: Gr.pl. 7.309.20: Omroeporkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroeporkest 1.50 2.20: Gr.pl. 5.20: Zigeunermuzlek en Gr.pl. 6.50 en 7.20: Gr.pl. 8.20: Sym- phonieconcert en zang 9.40: Hoorspel 10.05: Vervolg concert 10.3011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50 Licht orkest 1.50—2.20: Gr.pl. 5.20 Omroeporkest 7.05 en 8.20: Gr.pl. 8.50: Dansmuziek 9.35: Zigeunermuziek 10.30—11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20: Re portage 9.20: Berichten 9.50: Piano recital 10.05: Weerbericht 10.20 11.20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 24 Maart. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2c Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV. enz. 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20 Keulen 10.05: Deutschl.sender 11.20: Kalundborg Pl.m. 12.15: Brussel VI. 15.05; Parijs R. 15.50: Deutschl.sender 16.20: Parijs Radio 17.20: Brussel VI. 18.50: Parijs Radio 19.50: Weenen of dlv. 20.35: Parijs Radio. 4c programma: 8.05: Parijs Radio 8.50: Diversen 10.20: Droitwich 11.05: London Reg 12.10: Droitwich 14.20 London Reg. 17.35; Droitwich 18.20: Diversen 18.50: London Reg.— 19.35: Stuttgart of div. 20.20: Droitwich 21.50: Brussel Fr. 22.20: Droitwich 22.45: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14