LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad UIT DE OMSTREKEN. Vrijdag 20 Maart 1936 AGENDA. Uw Zenuwen meeren en worden- AALSMEER. Vergadering „De Eendracht". De Coóp. Broodbakkerij en Verbruiksvex. „De Eendracht" hield haar jaarvergade ring ln „Bloemenlust". De voorzitter, de heer P. v. d. Meer Pz., opende. De Coöp. maakt het uitstekend; haar financieele toestand is hecht en sterk. Spr. bracht dank aan het personeel voor zijn IJver en toewijding. Den secr.-pennmgmeester. den heer G. Buis Pzn., werd door den voorzitter har telijk dank gebracht voor zijn arbeid in het belang der organisatie. De heer C. Been Dz.. wnd.-secretaris, lak de notulen der vorige algemeene ver gadering. welke overeenkomstig werden vastgesteld. Het jaarverslag en de rekening werden goedgekeurd. De rekening sloot met een verlies en winst over 1935 op f. 32 886.68. de balans op 31 Dec. aan bezit en schuld op f. 35.572.60. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur besloten had weer 500 brooden te schenken aan het pi. crisis-comité. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten aan de leden en verbruikers 4 pet. di vidend uit te betalen van hun gebruik over het afgeloopen jaar. waarvoor een bedrag van f. 3432.40 is uitgetrokken. Kooper van het restant oud brood voor één jaar werd de heer L. v. Trappen a 3 ct. per Kg. Nadat nog een 20-tal krentenbrooden onSer de leden waren verloot volgde slui ting. o BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam in vergadering bijeen. Burgemeester A. Verheul Az. opende, waarna de notulen werden gelezen Na enkele opmerkingen werden de notulen vastgesteld. Ged. Staten hebben de ge- meentebegrootlng 1936 goedgekeurd, even als de verordening op de heffing van be smettelijke ziektengelden. Voorts verzoe ken zij de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezol diging van gem.-veldwachters te wijzigen zooals zij aangeven. Z.h.st. aangenomen. Uit de balans der bouwvereeniglng „Alge meen Belang" bleek, dat Plan I als in komsten boekte f. 3285,73, de ultg. f. 3253, batig saldo f. 32.73. Inkomsten: plan II f. 2571,26. ultg. f. 2391, batig saldo f 179,63. Een voorstel van B. en W. om f.7000 te storten op de Bank van Ned. Gemeenten tot en met 16 Dec. 1936 werd z. h. st. aangenomen. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld op f. 171. Eenige wijzi gingen in de begrooting 1936 werden z. h. st. vastgesteld. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarvergadering Bouwvereeniging „Algemeen Belang". In het café van den heer A. van Staal duinen vond de jaarvergadering plaats van de leden der bouwvereen. .Algemeen Belang". Afwezig met kennisgeving de hee- ren J. Vreugdenhll, voorz., en A. Verheul Azn., secr.-penningmeester. De w.n. voor zitter, de heer W. Mets. opende en ver zocht den heer E. C. Achterberg, w.n. secr.-penningm,. de notulen te lezen, die goedgekeurd werden. Hierna volgde een uitgebreid jaarverslag met rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat de inkomsten van plan I had den bedragen f. 3285,73, de uitgaven f. 3253, batig saldo f. 32,73. De inkomsten van plan II f. 2571,26, de uitgaven f. 2391,63, batlig saldo f. 179.63. De commissie rap porteerde alles ln orde. De voorzitter dankte den heer Achterberg voor zijn be reidwilligheid in deze. benevens de com missie voor haar onderzoek. Benoemd werden tot commissieleden voor het volgende jaar de beeren P. Franc- ken, D. Wolshetmer en L. Vermeulen. Volgde ballotage van nieuwe leden, die allen werden toegelaten en verkiezing van bestuursleden, wegens niet meer herkies baarstelling van de heeren J. Vreugdenhil voorz. en A. Verheul Azn., secr.-penn. Ge kozen werd met groote meerderheid de heer C. v. d. Knijff tot voorzitter en de heer M. Pos tot secr.-penn. Beiden namen onder dank de benoeming aan. Nadat de voorzitter verschillende vragen bevredi gend had beantwoord, volgde sluiting. HAARLEMMERMEER. Ds. P. van Strien. predikant bij de Ger. Kerk aan den Aalsmeerderweg (O.Z. ln Haarlemmermeer, die het beroep naar Groningen heeft aangenomen, zal alhier zijn afscheidspredikatie houden op Zon dag 22 Maait a.s. des avonds te halfzes. Ten Polderhuize te Hoofddorp wer den bij de verkiezing van Hoofdingelan den van den Haarlemmermeerpolder ge kozen de aftr. heeren N. T. Geertzêma, te Hoofddorp, Jac. Glaij te Vijfhuizen en O. de Kok te Nieuwvennep en in de plaats van wijlen den heer W. G. Droog, de heer H. van den Berg te Heemstede. Van gemeentewege zal door de daar toe aangewezen geneesheeren op 31 Maart en 7 April 's namiddags van 1 tot 2 uur in het wijkgebouw te Hoofddorp en 's mor gens van 9 tot 10 uur in het stempel lokaal aan de Gelevlnkstraat te Nieuw- Vennep, gelegenheid worden gegeven tot koste looze inenting en herinenting. o HILLEGOM. Verg. R.K. Middenstandsvereeniging. De afd. van de R.K. Middenstandsver eeniging heeft een goedbezette ledenver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer G. B, Kroon, die wee6 op het „Gebod der naastenliefde". Een commissie van bijstand werd ge vormd, om in gevallen van geldelijke moeilijkheden te steunen. Zij bestond uit de heeren Klaver, Mathhot en Leliveld. Het fonds begint met f. 100, waarvoor een verloting gehouden zal worden. Gevraagd zal worden het plaatsen van méér lantaarnpalen in de Hoofdstraat te voorkomen. Voor het Hanze-altaar in de Kathedraal is f.20 geofferd. Gesproken is over de papierbakken met RECLAME. 611 De Engelsche Tabaksfabrieken hebben een goed jaar gehad De toename van het tabaksverbruik in 1934, ter waarde van 750.000 schrijft de directeur van een der voornaamste concerns toe aan ie. de verbetering ln kwaliteit en fabricatie van de tabak; 2e. de groote reclamecampagnes; 3e. de verruiming van vrouwen arbeid, waardoor zij beter in de gelegenheid zijn zelf siga retten te koopen. De groote rol die de reclame daarbij gespeeld heeft, wordt door dien zakenman terdege ingezien. En toch is die rol nóg grooter dan zelfs hij tot uiting bracht. Punt 1 zou immers zonder reclame nimmer tot zijn volle recht zijn gekomen. Evenmin zouden de fabrikanten zon der de gevoerde reclame zooveel profijt hebben getrokken van punt 3. Want de Britsche sigaretten-fabri kanten hebben in hun reclame ook zeer nadrukkelijk de dames betrokken. De reclame is zeer doeltreffend ge voerd; de couranten hebben er weer de grootste rol bij gespeeld. reclame. In verband met de uitspraak van den raad over een feest als onge- wenscht, zal het bestuur aan de gemeente bekend maken, dat de Hanze niet tegen een dergelijk feest is. Ten slotte is ge sproken over jonge middenstanders, het Santosfonds en het Tridlum der Hanze. De pi. afd. der Chr. Democratische Unie hield een openbare vergadering. De zaal van den heer Rutten was goed bezet. De voorzitter deelde mede. dat de heer H. S. van Houten, lid der Tweede Kamer, verhinderd was om te spreken. In zijn plaats voerde de heer Rinsema het woord. Deze verzette zich bij herha ling tegen verwijten, die tot de C. D. U. zijn gericht. De regeering is niet de schuldige van de treurige toestanden; wel zijn zij een gevolg van de tegenwoordige regeerings- politiek. Gewezen werd op de kabinets crisis, die een machtskwestie was. Aan passen. plooien gladstrijken en steun verlaging werden bestreden. Consequente deflatie en devaluatie zijn volgens spreker noodzakelijk. Na de pauze bestond gelegenheid tot debatteeren. Geslaagd te Den Haag voor het prac- tisch gedeelte machinistenexamen diplo ma B. de heer J. Stoutenbeek alhier. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. De aanvoer van de jonge groente uit de Intensieve tuinbouwcentra heeft nog geen verandering gebracht in het bevredi gende verloop van den handel ln winter- producten. De winterartlkelen. als roode. gele en groene kool, waschpeen. grove peen, boerenkool gaan nog graag weg. Ook de uien brengen betere prijzen op dan in de laatste maanden van 1935. Nu heeft het bewaren van deze artikelen ook nog wel wat gekost aan bewaarloon. Niet temin mag men over de prijzen tevreden zijn. Betaald werd voor roode kool van f. 7.80 tot f. 29 naar gelang van kwaliteit. Idem voor gele kool f. 7.10 tot f. 25.30. Groene kool f. 0.90 tot f. 2.30 per 100 stuks. Ook knolselderie komt in meerdere kwaliteiten en brengt als zoodanig van f. 2 tot f. 7.10 per 100 op. Voor uien was met een mati gen aanvoer goede vraag. De prijs was varieerend van f. 3.10 tot f 4.10 per 100 KG. Kroten gingen als steeds vlug weg tegen loonende prijzen, van f3.90 tot f. 5.20 per 100 KG. Waschpeen was het meest gevraagde artikel. De aanvoer gaat thans wel verminderen en mede hierdoor kan de hooge prijs gehandhaafd blijven. Betaald werd per kist van 20 KG. van f. 2.30 tot f 3.10. Vergadering „St. Franciscus van Assisië". De R.K. vereen. „St. Franciscus van Assisië". vereenigmg tot steun bij opname in een ziekenhuis hield haar jaarvergade ring in het parochiehuis. De voorz. de heer C. v. d. Lubbe Opende. De secr. de heer W. J. v. Leeuwen las notulen en 't jaarverslag. De vereeniglng heeft 385 leden behoorende tot de groep ouderen en 262 kinderen. In 1935 is voor 231 ligdagen betaald voor de ouderen; voor de kinderen waren dit 364 ligdagen. 1935 was niet gunstig op financieel ge bied. Het ledental ging iets vooruit. Het financieel verslag van den penningmees ter vermeldde aan inkomsten f. 1183.02, uitgaven f. 1698.94; nadeelig saldo van f. 515.92 De reservekas gaf aan een bedrag van f. 1050.21 Een achteruitgang waar voor het bestuur maatregelen ln uitzicht heeft gesteld. De rekening was nagezien en in orde bevonden door de heeren Riet veld en v. d. Nouweland. Tot leden der controle-commissie voor 1936 werden Benoemd de heeren C. v. d. Marei en Nlc. Winters. De bestuursleden C. v. d. Lubbe en Nlc. Oudshoorn werden herkozen. Vervolgens had een uitvoerige bespreking plaats over vaststelling der contributie en uitkeering over 1936. Doch aangezien lang niet alle leden ter verga dering waren zal de leden de regeling der ligdagen en uitkeering hiervoor, operatie kosten, enz. per circulaire worden be richt. Een geanimeerde rondvraag volgde. Hierna sluiting. Uitvoering Chr. Mondaccordeonvcreen. „Crescendo". De Chr. Mondaccordeonver. „Cres cendo", directeur de heer D. van Wouw te Leiden, gaf haar 3e uitvoering ln de zaal op het Kerkplein. Voor deze uitvoering bestond goede be langstelling. De heer G. Spierenburg opende. In zijn openingswoord, waarin hij de aanwezigen en de afgevaardigden van de zusterver. hartelijk welkom heette, deelde hij mede, dat de vereeniging een crisis heeft door gemaakt. Doch dank zij de vastberaden heid en medewerking van de oude, trouwe leden en den nieuwen directeur is het mogelijk, thans nog een uitvoering te geven, waar een geheel nieuw program zal worden uitgevoerd, bestaande uit nummers, speciaal door de directie voor Mondorgelorkest gearrangeerd. Hierna werd begonnen met de afwer king van het programma. Het eerste nummer, een drietal geestelijke liederen, deed reeds dadelijk hooien, dat er onder goede leiding uitstekend geoefend wordt. Aangename afwisseling brachten enkele samenspraken door de leden van „Cres cendo". In de pauze werd. als blijk voor den bijzonderen arbeid aan de vereen, besteed, den directeur een prachtige bloemenmand aangeboden. Na de pauze kregen we als extra num mer een herhaling van het Clublied, met het verzoek de aanwezigen dit mede te zingen, waaraan met graagte werd vol daan. Dat de vereeniging thans op den goe den weg is, kwam duidelijk naar voren in de groote ouverture „La Reconnaissance" van Benoldt, thans speciaal gearrangeerd door den directeur. Besloten werd met het „Wilhelmus", dat door de aanwezigen werd meegezon gen. Naar wij vernemen hoopt „Crescendo" op Hemelvaartsdag a.s. voor de eerste maal aan een nationaal muzlek-concours deel te nemen, en wel ln de 3e afdeellng van den concert-wedstrijd. -o- LISSE. Voor beroep bedankt. Ds. H. Ligtenberg alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Geref. Gemeente te Borssele. Jaarvergadering R.-K. Coöperatie. De R.-K. Coöperatie „Onderling Belang" hield onder voorzitterschap van den heer C. Schrama de 17e jaarvergadering. Uit het financieel verslag memoreeren wij het volgende: inkoopen f. 170.388.37; brandstoffen f. 111.78; loonen f. 26.104.52; bedrijfsonkosten f. 7117.72; onkosten be heer f. 5536.37; onkosten expeditie f 2695.31 exploitatie gebouwen f. 2670.14; interesten f. 1319.26; afschrijvingen f. 640.46; reserve debiteuren f. 300; gegarandeerde korting f. 1644.18; overschot f. 3709.40; totaal f. 223.237.42. Ontvangsten: verkoopen f. 223.109.54; saldo Ao Po f. 127.88, ook tezamen f. 223.109.42. De controle luidde gunstig. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn beheer. Verschillende gratificaties van vereeni- glngen werden wederom vastgesteld. De gratificaties voorbestuursleden werden met 10"/» verlaagd. De boekhouder, de heer A. H. Schramat gaf een overzicht over de bedrijven, dat niet opgewekt was. De aftr. bestuursleden werden bij enkele candidaatstelllng herkozen. Medegedeeld werd. dat het ledental thans boven de 1000 is gestegen. Uitvoering „Klein Excelsior". Op de bovenzaal van „De Witte Zwaan" werd wederom de jaarlijksche uitvoering gegeven door het kinderkoor „Klein Excel sior", onder leiding van den dirigent Theo Westerdaal. De Eere-Voorzltter dr. Th. Ruys Jr. opende met een kort woord. Het programma werd uitnemend afgewerkt, dank zij de eminente en correcte leiding van den heer Westerdaal. Er waren ver schillende moeilijke nummers, die het koor echter uitstekend uitvoerde. De sopraan soliste mej. Rie ter Wee, heeft veel bijge dragen tot het welslagen van dezen avond. Zij beschikt over een warm stemgeluid. In het slotwoord bracht dr. Ruys een woord van dank aan den heer Westerdaal die dezen avond schier geen oogenbllk rust heeft gehad. Dr. Ruys verblijdde zich over den vooruitgang van het koor, het geen goede verwachtingen doet koesteren voor de versterking der gelederen van „Groot Excelsior". Dr. Ruys sprak vervol gens de kinderen toe en vermaande hen altijd goed naar den dirigent te luisteren en veel van hem te leeren. De soliste werd dank gebracht voor haar medewerking. Gesloten werd met den Avondzang. OEGSTGEEST. Been gebroken. Op den Nieuwen Rijksweg is de motor rijder F. v. D. uit Rotterdam ln botsing ge komen met een personenauto bestuurd door J. C. van D. uit Alkmaar. De motorrijder wilde de auto oasseeren juist op het moment, dat deze de richting naar Leiden wilde volgen waarop de bot sing volgde. De motorrijder brak hierbij eeri been en is direct per auto naar het Acad. Ziekenhuis te Lelden gebracht. Tegen brandgevaar! Dezer dagen kwam de politie tot de ont dekking dat 's avonds op een 10-tal plaat sen op een gedeelte bouwterrein vuurtjes werden gestookt. Bil onderzoek bleek dat een troep padvinders uit Lelden, onder lei ding van den hopman J G. heel lustig een reeks kampvuren had ontstoken. De politie heeft direct de vuren doen blusschen en den hopman een ernstige waarschuwing gegeven. Ter voorkoming van onheil zal od soortgelijke genoegens streng toezicht ge houden worden. Door J. W. F. is bii de politie een klacht ingediend wegens beleediging door C. W. Het aantal leden van de sportclub „Jong Oegstgeest" breidt zich gestadig uit, waardoor een afdeeling jongeren n.l. van 8 t/m 11 jaar, zal worden opgericht. Dit zal n.l. morgen plaats hebben a.s. Zater dag in het Clublokaal aan den Rhljngees- terstraatweg. De leiding van deze afdee ling zal ln handen gesteld worden van de heeren J. Borst en A. Bosch. NOORD WIJK. Noordwijkschc IJsclub. In café Flora alhier had een buitenge wone alg. vergadering plaats der Noord- wijksche IJsclub. De voorzitter, de heer J. Imthorn opende en heette allen hartelijk welkom. De secretaris, de heer M. Gooi, las de notulen, die onder dankzegging goedgekeurd werden. De heer C, v. d. Voort bracht verslag uit over de financiën, hoofdzakelijk in verband met de exploitatie der proefijs- baan. Er is een nadeelig saldo van f 165.80. In verband met dit tekort stelde de pen ningmeester de vergadering voor een 60- tal rentelooze aandeeltjes f 2.50 te plaat sen en met de opbrengst hiervan de nog verschuldigde gelden te betalen en deze aandeeltjes zoo spoedig mogelijk af te los sen. De heer A. van Schie stelde voor er dan zeker minstens 10 per Jaar uit te loten. Het voorstel werd aangenomen. De voorzitter bracht dank aan de com missieleden van de proefijsbaan, de hee ren M. Gooi en C. van der Voort, voor de zeer vele werkzaamheden hiervoor ver richt. De voorzitter stelde namens de meerderheid van het bestuur voor. de vol gende winterperiode dezelfde proefijsbaan weder in exploitatie te nemen. Volgens spr. zal dit gemakkelijker gaan als voor heen, daar de waterleiding thans is aan gelegd, pijpleiding en slangen alsmede pa len voor verlichting enz. zijn aangeschaft en ten slotte heeft men eenige ervaring opgedaan. De heer M. Gooi zeide, dat er een betere baan noodlg is dan wij hebben kunnen aanbieden. Men moet op deze baan minstens 6 a 8 graden vorst hebben, om een verharde baan te verkrijgen. Er ls echter thans door een combinatie, be staande uit de heeren M. Gooi en L. Koe- lewljn, die een verharde baan lii uitzicht hebben gesteld, een voorstel aan het be stuur gedaan, dat volgens spr. zeer zeker aannemelijk moet worden geacht. Door een contributieverhooging van b.v. 75 cent, zou een betere en harde baan kunnen worden verkregen. Daar nu het bestuur niet is Ingegaan op sprekers voorstel, heeft hij met den heer Koelewijn zelf de exploitatie van een verharde baan ter hand genomen. Als se cretaris en als exploitant staat spreker hier tweeledig. Spr. wilde echter zijn hou ding rechtvaardigen. As echter zijn secre tariaat ln gedrang komt, zal hij moeten bedanken. De combinatie tot exploitatie van deze verharde baan heeft de IJsclub de diverse voorstellen gedaan. De penningmeester, de heer v. d. Voort is van meening dat het onverantwoorde lijk zou zijn met een tekort van de expl. van dit Jaar zich te binden aan een baan, die nog aangelegd moet worden en waar van niemand ook weet of deze zal slagen. Spr. vindt, dat 't thans niet op den weg der vereeniging ligt. zich te binden aan nieuwe contracten. Bij aanhoudende vorst zal de baan wel goed te krijgen zijn en ook de financiën zullen hierdoor gunsti ger worden. Ten slotte werd het bestuursvoorstel met bijna algemeene stemmen aangeno men (4 stemmen tegen). De voorzitter dankte de vergadering voor het vertrouwen, dat zij met deze, uit spraak heeft gestold in het bestuur. Na rondvraag volgde sluiting dezer ge animeerde vergadering. o NOORDWIJKERHOUT. Ledenvergadering Chr. Hcrv. School. In de Gemeentewoning had een alg. ledenvergadering plaats van de Chr. Ned. Herv. School met den Bijbel. De voorzitter ds. Van Noort, opent met gebed en las voor Corinthen 5 vers 10. De secr. de heer D. J. Westrik, las de notu len; het jaarverslag werd gelezen. Het gaf reden tot tevredenheid over den toestand der school, waarop sinds 12'/s jaar Gods beste zegen schijnt te rusten wat ook blijkt uit 't verslag van den penningmees ter, dat sluit met een batig saldo van f. 949.75. De inkomsten waren f. 7533.62. De uitgaven f. 6583.87. Door de heeren T. Nijenhuis en P. Jansen, werden de boeken en bescheiden in goede orde bevonden. Den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn nauwkeurig beheer. De heeren J. Passchier, G. C. Wesseling en D. J. Westrik, werden als bestuurslid her kozen. De heer Rietvink gaf een uiteen zetting over de behandeling der bloem bollen voor schoolbroei. Met leedwezen werd het feit herdacht, dat de pionier en mede-oprichter der Chr. Herv. School, de heer J. Parlevliet, thans aan het ziekbed gekluisterd is, en ver pleegd wordt ln het Diaconessenhuis te Leiden. Een extra-gebed voor zijn alge heel herstel dient te worden gestort. Het hoofd der school de heer P J. Arends ging hierna voor in dankgebed. Tot controleur bij de Steunverleening is benoemd de heer P. W. van Zonneveld, tegen een salaris van f. 25 p. w. o RIJNSBURG. Vergadering „Pro Rege". De afd. Rijnsburg van „Pro Rege" had een bijeenkomst belegd in de Ger. Kerk. De voorzitter, de heer D. v. Biezen, ging na gemeenschappelijk gezang van Ps. 75 1 voor ln gebed, las Ps. 33 en sprak een inleidend woord, waarna als spreker op trad ds. L. D. Post van Den Haag over: „Pro Rege contra het moderne Heiden dom". Spr. wees er op. dat 's menschen leven zich beweegt tusschen twee polen n.l. die van het door de zonde verloren Christendom en die van het door Christus' herwonnen paradijs. De eerste werkelijkheid is een feit, de tweede wordt door velen verworpen. Men leeft tegenwoordig maar al te veel langs den horizontalen lijn. De communisten ver wachten het heil van Moskou; de pacifisten van Genève en in deze dagen van Londen. Men gaat uit van den ongebroken mensch. Het moderne heidendom bevindt zich in de schaduw van de kerkmuren. Spr. besprak ook uitvoerig het werk van Rosenberg „de Mythe van de 20ste eeuw". Doel is beslag te leggen op de Duitsehe volksziel en Luther en den Bijbel te doen verdwijnen. Het wereldcommunisme steekt steeds driester het hoofd op. Gevaar dreigt van uit Rusland, Japan, Turkije en ver schillende andere landen. Wij moeten partij kiezen op grond van het zuiver BEDEN: Schouwburg: Litteris Sacrum. Vroolljke Kleinkunst. 8 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Litteris Sacrum Vroolljke Kleinkunst. 8 uur nam. Zomeriust: Uitvoering „Oefening baart kunst". 8 1/4 uur nam. Maandag. Den Burcht: Verg. 3 Octoberver. uit gaande van de V.V.V., 8 uur nam. Schouwburg: Ver. R'damsch Hofstad- tooneei „Komedie-spelen" 8'/» uur nam. DAGELIJKS Lakenhal: Schilderijententoonstelling Gerard Hordijk. 104 uur; 's Zondags 14 uur (tot 24 Maart). DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21) Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags inst i Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags, inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „British agent". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam, 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat. 8 uui nam. „20.000 mijlen over zee". Woensdag en zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27'/t en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. n m. „Woestijn wind". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nrn. „Kermisgasten". Woensdag- en Zaterdagnam 2'/t uur. Zondag nam 2 uur. 4V> uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str„ 7 uur nam. Zooals gij mij begeert", lederen middag 2'/« u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echtei van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a.s. waargenomen door de apotheken; G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, Telef. 274. RECLAME. 574 daarbij tevens gesterkt door 't gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. Christelijk beginsel. Spr. stelde de waarde van het Christendom en het Evangelie te genover het Moderne Heidendom. Het Christendom staat niet vijandig tegenover de Nationale ontwikkeling, zooals Rosen berg zegt. Uit de historie van Nederland werd zulks nader toegelicht. Een reeël Christen is gebonden aan God en komt op voor Vaderland, Vorstenhuis en Volk. Onze nationale mythe is het Oranje huis. Tenslotte schetste spr. de bemoeie nis van God met het wereldgebeuren. Zijn met aandacht gevolgde rede werd met gemeenschappelijk gezang en dankge bed besloten. Ned. Herv. Knapenvereeniging „Zoekt den Heer". Deze vereeniging hield een ouderavond en herdacht tevens haar 10-Jarlg bestaan. Er was flinke belangstelling. De voorzitter, de heer W. Kralt, heette allen welkom. Daarna werd gezongen Ps. 75 14; de voorzitter ging voor in gebed en las daar na Handelingen 7 4360, waaraan hij een korte bespreking verbond. Namens de Kerkeraad voerde het woord de heer D. v. Biezen. Als afgevaardigde van de Ned. Herv. Jongellngsvereeniglng bracht de heer H. den Hoed gelukwenschen over. De voorzitter gaf dan een overzicht van hetgeen in de afgeloopen 10 jaar door de vereeniging is verricht en doorleefd, opdat de ouders weten, hoe hun kinderen worden geleid en onderwezen. Onder leiding van den heer D. v. d. Meij werd opgevoerd „Meester Jeroen en zijn kweekeling", waarmede veel bijval werd ge oogst. Voordrachten en een leeswedstrijd vulden het verdere gedeelte van den avond. De uitstekend geslaagde avond werd na gemeenschappelijk gezang door den voor zitter met dankgebed beëindigd. Van gemeentewege is een aanvang gemaakt met het rooien van boomen, die door de iepziekte zijn aangetast. Dit wordt in werkverschaffing uitgevoerd. o VOORHOUT. Vergadering R.K. Ziekenfonds „Plicht en Recht". Deze vereeniging hield haar vergadering ln café „Klein Boerhave" van de wed. J. v. Steyn. De voorzitter, de heer W. v. d. Burg. opende, waar-na de stand der kas bekend werd gemaakt. Op 20 Dec. 1935 was totaal in kas f. 1.193.10. Van dien datum af tot 17 Maart 1936 waren de inkomsten f. 163.06. de uit gaven f. 143.23, aldus een vooruitgang van f. 19.83. Deze gelden gevoegd bij het kas saldo van 20 Dec. 1935 maakt een bedrag op 17 Maart 1936 van f. 1212.93. Verheugd over dezen vooruitgang, sloot de voorzitter deze bijeenkomst. 22

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6