Dobbehnann lekker... man! Help Uw Nieren LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 20 Maart Ï936 GEMENGD NIEUWS. FINANCIEN. Bevredigende resultaten der Jaarbeurs, Men krijgt meer hoop en vertrouwen in den gang van zaken. BURG. STAND VAN LEIOEN PERSONEN-AUTO TE WATER GEREDEN. TWEE DOODEN TE MIERLO. In den algeloopen nacht te half een heeft op den Mierloosche weg bij Mlerlo (N. Br.) een ernstig ongeluk plaats gehad dat aan twee jongemannen het leven kostte. Op genoemden weg naderde uit Helmond een 4-persoons Ford wagen, bestuurd door den heer Meyer, terwijl naast hem de heer de Meester zat. Achter In den wagen zaten de heeren J. Heggen en H. Verberne. Alle vier heeren waren afkomstig uit Dwarsdijk. De auto, welke met groote snelheid reed, siipte op de Dommelbrug, waarbij het linker-aehterwiel van de auto werd af ge slingerd De wagen sloeg over den kop en kwam in een sloot berecht. In de buurt wonende personen snelden te hulp en wisten na veel moeite de hee ren Meyer en de Meester van onder den wagen vandaan te halen. De achter inzittende personen kon men niet bereiken. De hulp van politie en brandweer werd ingeroepen. Na een half uur gelukte het de brandweer den wagen te lichten. De heeren J. Heggen en H. Verberne. beiden ongeveer' 20 jaar oud, waren overleden. Waarschijnlijk zijn zij in den modder gestikt.. De lijken zijn naar het St. Anna Zieken huis te Geldrop overgebracht. Ook de ge redden. die slechts licht waren verwond, werden naar het Ziekenhuis overgebracht. DE POGING TOT INBRAAK BIJ DE FIRMA DE HAAN EN CO. TE A'DAM. Twee arrestaties. In verband met de eergisterenavond ge pleegde poging tot inbraak in de Matze- fabriek van de firma De Haan en Co. aan de Valkenburgerstraat te Amsterdam, waarbij de daders door den bedrijfsleider betrapt werden toen zij bezig waren met het forceeren van de brandkast en een van hen na een achtervolging werd aan gehouden. heeft de politie gistermiddag een tweeden man gearresteerd. Ofschoon hij er niet geheel zeker van ls, meent de bedrijfsleider, dat de tweede arrestant de man is. met wien hij slaags is geweest. De aangehoudene blijft in arrest, vooral nu gebleken is. dat hij zich op den zolder van het zelfde huis verborgen heeft gehouden, waarin ook de eerste aangehoudene na zijn vlucht in handen der politie is ge komen. SPAARDUITJES VAN OUDE VROUW GESTOLEN. Dat een oogenschijnlijk goed gekozen bergplaats vo.or een geldschat weinig waarde heeft, ais de aandacht er op bij zondere wijze op gevestigd wordt, is de bittere ervaring geweest van een 70-Jarige vrouw, die alleen op de bovenverdieping van een perceel in de Korte Houtstraat te Amsterdam woont en haar spaarduitjes ten bedrage van ruim f. 700.— verstopt had in een kachel, die nooit gestookt werd. Waarschijnlijk hebben twee tot dusver on bekend gebleven personen, die de vrouw op het Waterlooplein. waar zij sigaren ver koopt. hadden aangesproken onder het voorwendsel, dat zij de Lregstaande woning boven haar étalage wilden huren, tijdens haar afwezigheid de drie door haar be woonde kleine vertrekken doorzocht, waarbij hun aandacht al zeer spoe dig gevestigd moest zijn op de kachel, aangezien deze door een deken was afge dekt. Behalve het geld hebben zij ook nog een gouden sieraad meegenomen. De bestolene heeft de vermissing reeds eergisterenavond ontdekt, doch pas heden morgen aangifte gedaan, zoodat er met dat al weinig kans is dat zij haar bezit tingen zal terugzien. BOERDERIJ VERBRAND TE LITH. Gisteravond ongeveer half zes is brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den landbouwer L. van Amstel te Lith iN.-Br. i. De brand had spoedig grooten omvang. Het vee kon grootendeels tijdig worden gered, echter kwamen in de vlam men om een viertal varkens en zeugen met biggen. De brandweer uit Lith was spoedig ter plaatse en tastte het vuur met volle kracht aan. doch kon niet verhinde ren dat de stalling, twee schuren, een groote hoeveelheid hooi, de totale land- bouwinventaris en een gedeelte van het woonhuis een prooi der vlammen werden. Het woonhuis bleef gedeeltelijk gespaard. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. UIT EEN BOOM GEVALLEN. Gistermiddag is te Bobeldijk onder de gemeente Berkhout (N.-H.) de arbeider G. Bakker uit een boom gevallen en op den rijweg terechtgekomen. De man werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en is spoedig daarop aan de gevolgen over leden. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Maandag 23 Maart t/m Vrijdag 27 Maart a.s. telkens van 1014.30 'wegens het schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand dan weer voor het publiek toe gankelijk is, wanneer de roode vlaggen, die de onveiligheid aanduiden, zijn inge haald. BUITENLANDSCH GEMENGD. RECLAME. ROOKT .BIS EN GÉÉN ANDERE SHAG DE OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. ENGFLSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Drie slachtoffers. Een vliegtuig der Royal Air Force is tijdens oefeningen bij Singapore in zee gestort. De drie inzittenden kwamen om. EEN ENORME RAMP. De overstroomingsramp in de Vereenigde Staten neemt steeds grooteren omvang aan. In Washington zelf zijn 15.000 werk- loozen opgeroepen, die ter bescherming van de regeeringsbureaux een zes meter hoogen dijk opwerpen. Het Witte Huis ligt od een afstand van slechts 400 M. van den dijk. Gedeelten van het ministerie van han del. van arbeid en van marine worden eveneens bedreigd. In Pittsburgh hebben duizend man van de nationale garde een gordel getrokken rond de overstroomde wijk. Particulieren worden hier niet toegelaten. Twee dag bladdrukkerijen en de beide grootste warenhuizen staan tot aan de tweede verdieping onder water. Hetzelfde lot viel den .Jenkins arcades" te beurt, waar zich de grootste zaken bevinden. De toevoer van levensmiddelen is eenigs- zins verbeterd, maar daartegenover begint thans gebrek aan drinkwater te ontstaan. De burgemeester heeft gedreigd met zware straffen voor levensmiddelen-woe keraars. Tengevolge van een benzine-ontploffing is een geheel blok huizen in vlammen op gegaan. Gelukkig slaagde de brandweer er nog in. de plaats van den brand te be reiken. De schade in Pittsburgh alleen wordt geschat op 25 millioen .dollar Steeds weer doen zich ernstige gas- explosies voor. waardoor branden ontstaan. In Wheeling West-Virginia is tenge volge van zulk een ontploffing een huis in de lucht gevlogen. Dertien personen kwamen daarbij, deels door verdrinking, om het leven. Door de Ohio is te Wheeling een oo een eiland liggende villawijk overstroomd. De rivier steeg daar in den loop van den nacht tot twaalf meter. In totaal bedraagt het aantal dooden te Wheeling thans reeds 28. De dakloozen der stad worden in de hooger gelegen scholen en kerken en zelfs in de markthallen ondergebracht. Bij Vernon in Vermont is de dijk lek geworden. Werklooze arbeiders en vrij willigers zijn koortsachtig bezig met het dichten van het gat. De Rice-City nabij Uxbudge is eveneens de dijk bezweken. Het water bereikte een niveau van vijftien voet en stroomde in de bedding van de Blackstone River. In alle overstroomde gebieden te zamen zijn tot dusverre 65 lijken ge borgen. Vele personen worden nog vermist. De gouverneur van Pennsyivanië. die in het overstroomde gebied is aangekomen, heeft verklaard dat hij ooggetuige is ge weest van ..de vreeseliikste tooneelen, welke hij. tot dusverre ooit heeft gezien". Zelf is hij bijna om het leven gekomen. President Roosevelt heeft een beroep ge daan op de openbare liefdadigheid om het Amerikaansche Roode Kruis te helpen teneinde een fonds van drie millioen dollar te stichten om de slachtoffers van de overstroomingen in het Oosten te hulp te komen. De Dresident verklaarde, dat de overstroomingen onmetelijke schade in elf staten hebben aangericht en dat 200.000 menschen dakloos zijn geworden, terwl.il gevreesd wordt dat in de komende 24 uur dit cijfer nog zal stijgen. Roosevelt, die vandaag op zijn jacht naar Florida zou gaan om te visschen, heeft in verband met den ernst van den toestand zijn vertrek uitgesteld ERNSTIG TREINONGELUK IN EGYPTE. 11 DOODEN, DERTIG GEWONDEN. Bij Nikla (provincie Giza in Egypte) is een goederentrein tn botsing gekomen met een vrachtauto, waarop zich 45 arbei ders bevonden. Elf arbeiden* zijn gedood, dertig gewond, terwijl drie personen vermist worden. TEGEN OVERIJLDE HUWELIJKEN. De Wetgevende Vergadering van den staat New York heeft een wet goedge keurd, waarbij de staatsambtenaren en geestelijken verplicht worden na een aan vraag tot huwelijksvoltrekking drie dagen te wachten, ten einde te voorkomen, dat huwelijken in een opwelling na feesten of braspartijen gesloten zouden worden door personen, die elkaar eigenlijk slechts op pervlakkig kennen, waardoor het spoedig I weer tot echtscheiding kan komen. BLOEDIGE BOTSING IN MONTENEGRO. Naar officieel wordt medegedeeld is het in het Montenegritnsche dorp Seoce, bli het vervoer van een communistischen student, die kortgeleden gevangen geno men was bij de ontdekking van een com munistische organisatie, tot een bloedige botsing gekomen. De communisten vielen de gendarmerie- patrouille aan. met het. doe] den gear resteerde te bevrijden. De gendarmes openden daarop het vuur. In den strijd werden een communist ge dood en drie gewond. terwUl twee gen darmes schotwonden en drie verwondin gen van stompe wapens opliepen. In het ziekenhuis van Cettlnje is later nog een der gewonde communisten over leden. o OVERSTROOMING IN THRACIK. Tengevolge van zware regens zijn nabij Mugla overstroomingen ontstaan. In Thracië (Balkan) is de Muritza bulten haar oevers getreden. De bevolking werd genoodzaakt haar huizen te ontruimen. De verbindingen zijn verbroken. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK. NETTO WINST f 5500 NA AFSCHRIJVING VAN 1.117.200 (V. J. f. 8400 NA AFSCHRIJVING VAN f. 140.300). Wij ontleenen aan het verslag over het 8ste boekjaar het volgende. Van verbetering der toestanden op het gebied van internationalen handel en verkeer was ook ln 1035 nog geen sprake en de positie van ons land werd nog slechter dan deze bij het schrijven van ons vorig jaarverslag reeds was. Het werkloozencijfer steeg, evenals de tekorten op de begrootingen van verschil lende gemeenten. De koopkracht der be volking nam opnieuw af. Het spreekt wel vanzelf, dat de han deldrijvende en industrleele middenstand In toenemende mate de gevolgen van dit alles ondervond. De vele bij ons ingeko men aanvragen om crisiscrediet spreken in dit opzicht een duidelijke taal. Ook de indiening van een wetsontwerp tot ge deeltelijke garandeering door het Rijk voor verliezen op rentegevende voorschot ten aan kleine middenstanders is een symptoom van den hooggestegen nood in die kringen. Tegen het einde van het jaar kwam er eenig licht in de duisternis van de economische inzinking door de zich baanbrekende opleving in het Amerikaansche bedrijfsleven. Hoewel men eigenlijk niet aan een blijvende verbetering durft gelooven, schijnt het toch inderdaad alsof het verste punt in de richting^ vanachteruitgang is bereikt. In Tiet nieuwe jaar heeft de economische opleving in Amerika zich althans in toenemende mate voortge zet en ook in het oude Europa tee kenen zich verschijnselen van aan passing en wellicht van een komend herstel af. In ons land valt werkver ruiming te constateeren in den scheepsbouw en in de scheepvaart en, zij het ook nog in kleinen omvang, in verschillende andere bedrijven. De statistische positie van een aantal stapelartikelen en grondstoffe^ ziet er wat beter uit en de beurs verkeerde gedurende de eerste twee maanden van het nieuwe jaar in een opge wekte stemming. Het is een bekend verschijnsel, dat de groote schommelingen in de conjunctuur niet direct merkbaar worden in den détailhandel. Evenzeer als de crisisver schijnselen zich in middenstandskringen veel later openbaarden dan in den groot handel, zal ook de verbetering in het kleinbedrijf vermoedelijk later intreden dan in het grootbedrijf. Hoewel het aantal onzer relaties in het verslagjaar wederom toenam .liep toch het bedrag der ons toevertrouwde gelden terug, zooals uit de volgende opstelling blijkt: Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1934: f. 16.819.984.—. Crediteuren, deposito's en spaargelden 3! December 1935: f. 15.670.635.— Deze teruggang moet voornamelijk wor den toegeschreven aan de algemeene on rust gedurende de periode AprilOctober, welke door ons in den aanhef van dit verslag reeds werd gememoreerd. Echter moet ongetwijfeld ook een deel van deze vermindering op rekening worden gesteld van het interingsproces, dat zich in mid denstandskringen voltrekt. Het uitstaande crediet zoowel aan cliën ten, als aan de met ons in relatie staande zelfstandige banken, vertoonde een stij ging. Uitstaand crediet per 31 December: 1934: cliënten f. 14.907.000, midden- standsbanken f. 2.017.000. Tot. f. 16.924.000. 1935: cliënten f. 15.624.000. midden- standsbanken f. 2.566.000. Tot. f. 18.190.000. In het verslagjaar werden verleend cre- dieten tot een gezamenlijk bedrag van f. 2 980.770, tegen f. 2.954.624 in 1934. In deze cijfers zijn ook begrepen de, onder garantie van den Staat, verleende crisis-credieten. Ook in 1935 zagen wij' ons genoodzaakt enkele posten met verlies af te wikkelen, welk verlies ten laste der vroeger gevormde „Reserve tegen Bedrijfsrisico's" werd ge bracht. Voor groote teleurstellingen bleven wij echter gespaard. De verhouding tot de met ons in relatie staande zelfstandige banken bleef ook in het verslagjaar van den meest aangena- men aard. Het totaal der baten bedroeg f. 1.111.703 (v. j. f. 1.108.150)de onkosten en salaris sen beliepen f. 994.106 (v. j. f. 970.971); brutowinst f. 117.597 (v. j..f. 137.179); saldo Ao. Po. f. 5155. Afgeschreven werd op In ventaris en Safe-inrichtingen f 67.205. Gereserveerd tegen bedrijfsrisico's f 50.000. waarna een netto winstsaldo resteert van f. 5.547.55. Voorgesteld wordt, hiervan f. 3000 te bestemmen voor uitkeering. van 5r/n dividend aan de houders van prefe rente aandeelen. o Gistermiddag te 5 uur is de 34ste Neder- landsche Jaarbeurs te Utrecht gesloten en gisteravond hadden wij een onderhoud met den sccretaris.-generaal. den heer W. Graadt van Roggen, die toen juist kwam uit een vergadering van de adviescom missie der verschillende groepen van deel nemers. zoodat hij naast de door hem zelf in de afgeloopen tien dagen opgedane indrukken ons tevens mededeeling kon doen van de opvattingen^ die na afloop van de jaarbèurs bli de vertegenwoordigers der verschillende groepen leefden. „De algemeene opmerking was", al dus de heer Graadt van Roggen, „dat men tevreden kon zijn over de resul taten van de jaarbeurs, die achter ons ligt. Zij droeg een veel levendiger karakter dan de vorige jaarbeurzen en iedereen was het er over eens, dat er weer leven in de brouwerij kwam. Algemeen had men het gevoel gekre gen, dat het pessimisme, dat de laat ste jaren heeft overhecrscht, is ver dwenen en dat de menschen weer wat hoop en vertrouwen in den gang van zaken hebben gekregen". De heer Graadt van Roggen vertrouwde ons toe, dat hij in het begin van het jaar een zwaar hoofd In de zaak had. De stem ming van de menschen, waar hij mee te doen had. was zeer somber, veel somber der dan verleden jaar. Verleden jaar ech ter bleek de beurs voor sommigen een teleurstelling te zijn. terwijl dit jaar de meeste verwachtingen werden overtroffen. Deze opleving in de stemming was reeds merkbaar bli de voorbereiding van de jaarbeurs. De deelnemers maakten weer werk van hun stands en probeerden deze zoo aantrekkelijk mogelijk eruit te laten zien. Het aantal kaarten, dat zij aanvroe gen om naar hun clientèle te zenden was STooter dan vorige jaren. Opleving vooral in duurdere prijsklassen. Wat den organisatoren van de jaarbeurs ls opgevallen is het feit. dat in het alge meen met artikelen, die tot een duurdere prijsklasse behooren betere zaken ziin gedaan, dan met de zeer goedkoope ar tikelen Het is niet gemakkelijk, te ana lyseeren welke oorzaken hieraan ten grondslag liggen, doch men gelooft er niet ver naast te zlin, wanneer men veronder stelt. dat ondanks het feit, dat lagere prijzen een grootere behoefte en een grootere afzetmogelijkheid scheppen, de wederverkoopers den omzet van deze ar tikelen niet stlmuleeren omdat hun winst marge erop te klein ls. Omzet bevorderd -door prijsvastheid. De glas-, aardewerk- en porceleln-in- dustrie heeft niet zoo goede zaken gedaan als men in die kringen gehoopt had. vooral nu men voor steeds lagere prijzen steeds fraaiere producten kan krijgen. Daaren tegen heeft dfe kleine metaalwarenin- dustrie. b.v. tin, zilverwerk, enz., zeer goede zaken gedaan, terwij] toch ln het algemeen belde groepen op dezelfde koopers zijn aangewezen. Men verklaart dit aldus, dat deze koopers wel orders wilden en konden geven, doch dat zij huiverig waren dit te doen ten aanzien van de producten, die nog steeds in prijs dalen, zoodat zij het risico loopen. dat voorraden, die zij thans tegen een bepaalden prijs koopen. over eenigen tijd ln waarde gedaald blijken te zijn. Vaste prijzen schijnen dan ook een gunstigen Invloed op den omzet te hebben. De deelnemers van de groep bouwmate rialen waren zeer tevreden. Zli hadden veel bezoek en ook veel belangstelling van buitenlandsche zijde, vooral van Belgen, Franschen en Engelschen, die zich voor typisch Nederlandsche materialen als tegels, baksteen en vuurvaste steen zeer interesseerden. Zeer tevreden ziin ook de deelnemers van de groep voedlngs- en genotmiddelen. Voor de machine-industrie was deze jaarbeurs beter dan die in vorige jaren. Men gelooft dit in verband te kunnen brengen met een opleving in de industrie. Tal van ondernemingen wenschten zicK nieuwe machines aan te schaffen of on derdeden te vernieuwen. Terwijl men zich voorheen vaag interesseerde voor techni sche nieuwigheden, jbestond er dit jaar veel directe vraag naar bepaalde machines, wa.araan behoefte bestond. OCficieele en publieke belangstelling. Ook de publieke belangstelling was dit jaar grooter dan vorige Jaren, Gewoonlijk zijn de eerste dag, de Zaterdag en de laat ste dag van de beurs de dagen met het slechtste bezoek. Dit wns ditmaal anders. Reeds den eersten dag was het zeer druk. Zaterdag eveneens en vanmiddag was de beurs tot vltf uur nog zoo druk bezocht als een dag ln de week. Vele bezoekers bezoch ten de jaarbeurs eenige malen en in het algemeen had het bestuur den indruk, dat ook het gehalte van het bezoek beter was. Een bijzonder genoegen was het voor de organisatoren, dat ook de belangstelling van officleele zijde grooter was dan voor heen Men herinnert zich met vreugde het bezoek van H.M. de Koningin, en van den minister-president dr. H. Collin, die gis teren onverwacht verscheen. Groote waar deering heeft men voor het denkbeeld van minister Gelissen, om met ongeveer 200 ambtenaren van zijn Departement de jaar beurs te bezichtigen, terwijl ook een be zoek als dat van de studenten der R.K. Handels-Hoogeschool te Tilburg onder lei ding van eenigen hunner hoogleeraren: voor de eerste maal voorkwam. Verschei dene gezanten en buitenlandsche handels- vertegenwoordigers hebben voorts van hun' belangstelling blijk gegeven. Voor zoover dit reeds nu was na te gaan was het bezoek aan deze jaarbeurs 10 a 11 procent grooter dan dat aan de vorige Voorjaarsbeurs. De Jaarbeurs en het buitenland. Men hoopt, dat ln de toekomst het aan tal landen dat collectief inzendt op de Utrechtsche Jaarbeurs, zal toenemen en dat landen als België, Canada en Estland, die reeds collectief deelnamen, hun Inzen ding zullen uitbreiden. Daartoe is echter van groot belang, en tevens van belang voor de vergrooting van den afzet van eigen producten naar het buitenland, dat ons land ook goed voor den dag komt op de buitenlandsche jaar beurzen. In Brussel zal door Nederland slechts een afdeeling Koloniën worden In gezonden, doch de deelneming aan de in Mei te houden Parijsche Jaarbeurs zal grooter zijn. Men heeft hier reeds vroeger aardige transacties kunnen doen en voor al de afdeeling Kunst en Industrie hoopt ln Parijs goed voor den dag te komen. Voor de eerste maal neemt Nederland, zij het ook bescheiden, deel aan de jaar beurs te Tel-Aviv. Een aardige bijzonder heid is. dat hierbij ook een inzending van de Nederandsche klompenindustrie ls. Een meisje uit Deventer vernam van 'n vrien din uit Palestina, dat daar ook klompen gedragen worden. Haar vader stelde zich in verbinding met het Technologisch- Economisch Instituut en dat wendde zich tot de overige betrokken instanties, die een onderzoek naar de afzetmogelijkhe den voor dit typisch Hollandsche product ln Palestina Instelden, met het genoemde resultaat. Omtrent de factoren, die hebben bijge dragen tot den indruk van verdwijnend pessimisme en opleving, die deze Jaar beurs heeft achtergelaten, tast men in het duister. Misschien dat de berichten uit het buitenland over een begin van economisch herstel, dat ln sommige landen merkbaar zou zijn, het bedrijfsleven hier te lande moed inblazen. Tenslotte is de crisis hier iets later begonnen, zoodat ook het her stel op de buitenlandsche opleving zou kunnen volgen. Verschillende onderne mingen betalen voor het eerst weer divi dend uit en dit alles schijnt den men schen weer hoop te geven, ondanks de donkere wolken, die zich juist in deze jaarbeursweek boven den internationalen hemel hebben samengepakt. Laten wij hopen, dat zij zullen voorbijdrijven en dat het Nederlandsche bedrijfsleven inderdaad de donkerste jaren van crisis te boven zal zijn. De vooruitzichten voor het jaar 1936 laten zich iets hoopvoller aanzien. De grootere bedrijvigheid ter beurze in de maanden Januari en Februari had een gunstigen Invloed op de resultaten onzer Effecten-af deeling. BALANS PER 31 DECEMBER (ln duizenden gulden). Actief: Kas en kassiers 1121 (in 1934 bedroeg dit 1296)nog beschikbaar op de Staatsgarantie 4000 (5500); schatkistbil jetten (575); effecten 158 (190); be langen bij bevriende instellingen 350 (350); prolongatie, call en voorschotten op effecten 3637 (2894); rekening-courant debiteuren 14.259 (13.312); gedisconteerde accepten 294 (718); kasgeldleenlngen 174 (502); vreemde valuta 276 (146); nog te leveren fondsen en valuta's 126 (284); di verse debiteuren 130 (209); ingekochte onderpanden 17 (17); inventaris en safe- inrlchtlngen 328 1340); te vorderen inte rest, provisie etc. 23 (29); diversen 46 67). Totaal 24.939 (26.429). Passief: Aandeelenkapitaal 1260 (1260); kapltaalsgarantle Staat der Nederlanden 6500 16500); bankiers 5 (17); prolongatie en Call-gelden 60 crediteuren en spaarbank 12.779 (14.490); deposito's 3333 (3231); diposito's m/onderpand 188 (297); crediteuren in vreemde valuta 222 (88); nog te ontvangen fondsen en valuta's 284 (88); diverse crediteuren 196 (346); te betalen wissels 10 116); af te rekenen in casso's 59 (54); diversen 37 (34); winst saldo 6 (8). Totaal 24.939 (26.429). WINST- EN VERLIESREKENING. Debet: Onkosten en salarissen 994 (971); afschrijvingen 67 (901; reservee ringen tegen bedrijfsrisico's 50 (50); Winstsaldo 6 (8). Totaal 1117 (1119). Credit: Saldo A. P. 5 (11); interest 650 (594); provisie 462 (514). Totaal 1117 (1118). ROTTERDAMSCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND. In een gistermiddag te Rotterdam ge houden vergadering van Commissarissen der Rott. Hypotheekbank voor Nederland is bepaald, dat aan de algemeene verga dering van aandeelhouders op Dinsdag 31 Maart zal worden voorgesteld om. in ver band met de onzekere tijden, over 1935 geen dividend uit te keeren en het winst saldo, na ruime afschrijvingen en reser veeringen, op nieuwe rekening over te brengen. RECLAME. 6561 Door slechte werking ven de NIEREN kunt U last kragen van 't nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beenen, Duizeligheid, Verlies van Energie, Krampen, Branding. Cystex voorkomt minder goede werking van do NIEREN en geelt, gegarandeerd, in 8 dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem Cystex, Uw apotheker o! drogist heeit het. GEBOREN: Jan Daniël, zoon van A. van Leeuwen en A. de Vroe'de Geertruida Cornelia, dochter van D. Petit en C. Stouten. OVERLEDEN. J. E. van Dijk—de Wit, Vr„ 31 Jaar C. J. RoestHekker, Wede, 54 jaar J< Duindam, Zn., 7 jaar J. Chaudronde Vroede, wede., 83 jaar, 13

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 10