PHILIPS RADIO LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 Maart 1936 NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. NOG STEEDS AGENDA. HAAGSCHE RECHTBANK. De 21-jarige P B. scharenslijper, en de 22-jarige J. H. S„ machinebankwerker, zonder vaste woonplaats, thans beiden ged.. wandaden op 21 Januari jJ„ voorbij een perceel aan den Haagweg te Leiden. B. zag. dat de sleutel in het slot stak en stelde c 'i. eens een kijkje te gaan nemen, of er iets te halen viel. Terwijl hij bezig was in een der kamers eer. dres soir te onderzoeken, kwamen de bewoners thuis. B. zich ontdekt ziende, riep tegen den eigenaar „handen op", doch het re sultaat was, dat de man zich van deze be dreiging niet veel aantrok en hem bij de handen greep. S. had inmiddels op den uitkijk gestaan en kwam zichzelf als me deplichtige aanmelden. Beiden stonden terecht en bekenden de hun ten laste gelegde feiten. B. nam de zaak nogal gemoedelijk op. Uit de ondervraging door den president bleek, dat hijeachterlijk was en geen on derwijs heeft genoten. De officier van justitie, die aanvankelijk 10 maanden gevangenisstraf eischte. wij zigde zijp requisitoir, nadat de raadsman mr. Jansonius een en ander uit het leven van B. had medegedeeld. De rechtbank be val daarop, dpat eerst een psychiatrisch rapport omtrent verdachte zou worden ingewonnen. S., die ook bekende, antwoordde op de vraag van den president, waarom hij zich zelf had aangemeld, „dat hij het fideel" vond, want ze hadden samen het plan beraamd. Een omtrent S. uitgebracht rapport luidde verre van gunstig Tegen hem werd, wegens medeplichtigheid vier maanden ge vangenisstraf geëischt. Uitspraak 2 April a.s. o BINNENLAND. EERSTE KAMER. DE BEGROOTING VAN HET VERKEERSFONDS. (Zitting van heden). Voortgezet wordt de behandeling der begrooting van het Verkeersfonds voor 1936. De heer Moltmaker (vd i zegt dat er te lang gewacht is met het ordenen van het verkeer. Er is te veel overgelaten aan het particulier initiatief en een verkeerde ver- keerspolitiek gevoerd. Concentratie is in het belang van de schatkist, het publiek en de ondernemingen zelve. Spr. wijst op het voorbeeld van de P T T. als een goed ge outilleerd staatsbedrijf, dat winst af werpt. Spr. vraagt aandacht voor de belangen van verschillende groepen van tramper soneel, o.m. dat van de Rotterdamsche Tramweg Mij. Inzake het pensioen van laatstgenoemd personeel moet spoedig Worden ingegrepen. Ondanks de verslechtering der positie van het spoorwegpersoneel nemen de te korten der spoorwegen toe. Spr. vraagt of daar nooit een einde aan komt. Spr. bepleit verschillende maatregelen welke kunnen medewerken om verkeers ongelukken te voorkomen. De heer van Citters (a.r.) merkt op dat men in het Verkeersfonds posten aantreft, die met verkeer weinig of niets te maken hebben. Aan ordening van het verkeer moet gron dige reorganisatie der spoorwegen vooraf gaan. Spr. bepleit ordening uit het leven zelf. niet van boven af. Spr. wijst op de beteekenis van de ont wikkeling van het autowezen voor werk verruiming. Minister van Lidt de Jeude deelt mede dat het vijfjarig wegenplan een jaar lan ger zal moeten gelden in verband met de voorbereiding van het nieuwe plan. De vrees voor te ver gaande centrali satie der verkeersregelingen is niet ge grond. Spr. hoopt dat de gezamenlijke werking der regelingen een evenwichtstoe stand in het leven zal roepen. De centrale verkeerscommlssie is en wordt geen kapstok. Het personeel van spoor- en tramwegen draagt spr. een goed hart toe. Aanvragen voor verbete ring van Drentsche bruggen met behulp van het Werkfonds zullen een welwillend oor vinden. Het vraagstuk der meerbaans- wegen is in studie. Spr. volgt met aan dacht het vraagstuk der klinkerbestrating. Wetsontwerpen inzake verbetering van tertiaire wegen In verband met het Werkfonds zijn te verwachten. o UIT HET VERRE OOSTEN. TOKIO, 19 Maart. (Reuter) Volgens het blad „Asahi" heeft de Japansche am bassadeur te Moskou naar Tokio getele grafeerd dat de Sovjet-Russische Unie er ln principe mede accoord gaat dat: le. de oostelijke grens tussohen Mand- sjoerije en Sovjet-Rusland volgens de be staande verdragen wordt afgebakend, 2e. dat een commissie wordt, benoemd voor de regeling der grensgeschillen. Hlrota zou voornemens zijn aan Otha Instructies te seinen om accoord te gaan met het afbakenen der grenzen volgens de verdragen van Peking van 1860 en van Sjantsing van 1880; de bevoegdheid van de commissie te doen beperken tot de Oostelijke grens, waar de meeste incidenten zich voordoen; de kwestie der Mandsjoerijsch-Mongool- sche grens afzonderlijk te doen behande len door directe onderhandelingen. DE SNELTREIN TRIEST-ROME OP EEN GOEDERENTREIN GELOÓPEN. ROME, 19 Maart. (A.NF.i De sneltrein Triest-Rome is ln de nabijheid van het station Santa Maria Maddalena bij Fer- rara op een goederentrein geloopen. Van dezen laatsten trein werden vier wagons beschadigd, terwijl de locomotief van den sneltrein met de voorwielen buiten de rails kwam te staan Verscheidene personen werden 'ieht gewond Het verkeer on het traject Bologna-Venetiè is langer dan twee uur gestremd geweest. DE OVERSTROOMINGEN IN AMERIKA. COMITÉ VOOR nULPVERLEENING OPGERICHT. NEW YORK. 19 Maart. iA.N.P.i Pre sident Roosevelt heeft 't leger, de marine, het ministerie van financiën, den gezond heidsdienst en het Roode Kruis opdracht gegeven tot de organisatie van een uitge breide hulpverieening aan de bevolking ran het door de overstroomingen geteis terde gebied. Roosevelt heeft voor de uit voering van deze order een speciaal comité Ingesteld, dat onder voorzitterschap van den minister van oorlog staat. Twaalf staten hebben thans te lijden onder de overstroomingen. Tienduizenden zijn dakloos. Doordat het bedrijf der elec- trische centrale te Pittsburgh gestoord is, is de stad zonder licht. De Inwoners kun nen hun huizen niet verlaten. Ook kan niet worden voorzien in de behoefte aan brandstoffen en levensmiddelen. Het ge- heele trein- en autobusverkeer naar bet Oosten ligt stil: de verbinding tusschen Pittsburgh en New York wordt slechts verzorgd door eenige vliegtuigen. Wat Maryland betreft zijn de gevolgen van de overstroomingen, naar uit spaar zame berichten kan worden opgemaakt, het ernstigst in het gebied van de Poto mac. Woensdag is deze rivier zes meter gestegen, zoodat het water thans twaalf meter hoog staat. Talrijke Tundercadavers, brokken steen, stukken hout en zelfs ge- heele bruggenworden door den stroom megevoerd. De bestuurders van de ter assistentie uitgezonden vliegtuigen mel den. dat in uitgestrekte gebieden van West-Maryland nog slechts de schoorstee- nen en de kerktorens der dorpen te zien zijn Ook in dezen staat ligt het trein verkeer volkomen stil, doordat rails en bruggen weggespoeld zijn. „Pe verwoestingen in Nieuw-Engeland ziitpnlet minder ernstig. Drie bruggen zijn dóór de golven van de Connecticut weg geslagen; de in de nabijheid liggende huizen staan tot de tweede verdieping onder water, zcodat de bewoners op de daken hun toevlucht hebben moeten zoe ken. In het lager gelegen deel van de stad D.eerfield in Massachusetts zijn alle hui zen volkomen onder water verdwenen: men weet op het oogenblik nog niet of alle bewoners gered zijn, NEW YORK. 19 Maart. (A.N.P.) De schade in het Noord-Oosten der Vereen. Staten door de overstroomingen aange richt, bedraagt volgens een ruwe schatting meer dan honderd millioen dollar. DE OORLOG IN ABESSYNIË. ROME. 19 Maart (Reuter). Het 159ste legerbericht luidt: Niets bijzonders te melden van het Eritrea noch van het Somalifront. Een der bombardementsvliegtuigen werd dooT luchtdoelgeschut van het Zwitser- sche Oslikonfabrikaat getroffen, doch het kon naar onze linies terugkeeren. ofschoon alle leden der bemanning op één na wa ren gewond. SCHOOLCOMPLEX DOOR BRAND VERWOEST. NEW-MILFORD, Connecticut), 19 Mrt. tA.NJ?.) Een complex van Roomsch-Ka- tholieke jongensscholen is door een hevl- gen brand verwoest. Een lid van het vrou welijk personeel Is in de vlammen omge komen. De schade wordt geschat op hon derdduizend dollar. SPORT. SCHERMEN. NEDERLAND—ZWEDEN. Zaterdagavond zullen gelijk reeds is ge meld, te Amsterdam aankomen een zestal Zweedsche degenschermers. allen officie ren. die in training zijn. voor de Olym pische Spelen te Berlijn en daartoe een tournée door ons land. België en Duitsch- land maken. Te Amsterdam wordt Zondagmiddag ln „Trianon" geschermd tegen een Amster- damsche ploeg, die nog niet definitief vastgesteld is doch waarschijnlijk zal 'oe- ^tk,4n uit de heeren F. Mosman C. Weber. mr. W. B. Dullemond. J. F. van der Vuurst Paul Kunze en G. D Jansen In den Haag heeft Maandagavond in de schermzaal „Terweer" een ontmoeting plaats tegen de nationale équipe geheel bestaande uit „mogelijken" voor de O.S te Berlijn dus de sterkste degenschermers. die Nederland op het oogenblik in het veld brengen kan. Deze ploëg wordt gevormd door de schermers W. Driebergen. Jhr. A. van Geen. mr. J. D Schepers N. P. P. van Hoorn, mr. C. B. Labouchère. C. Weber, reserve: L. Barrau. BENTHUIZEN. Bij den garneercursus voor bakkers te Leiden, werd aan de bakkersleerllngen L. D, Timmerman en M. Alberts, het diploma voor bekwaamheid uitgereikt. HAARLEMMERMEER. In verband met het overlijden van den heer W. Vis. hoofd van de O.L, en Ulo-school te Hoofddorp. Is tot waar nemend hoofd van deze school benoemd de heer W. Meijer, onderwijzer aan die school, o KATWIJK AAN ZEE. NIEUWE PARKAANLEG IN DE ZUIDDUINEN. Toekomstig nieuw aantrekkingspunt. Van gemeentewege is men sedert een 7-tal weken bezig met den aan leg van een duinpark, dat over eenige weken voltooid zal zijn. De gemeente tuinman, de heer C. van Zljst heeft den aanleg ontworpen en is daarin Officieele Crisispublicaties. TEELTVERGUNNING VLAS. De Nederfandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat alle voor 12 Maart j.l. ingediende aanvragen om een teeltver gunning voor den verbouw van vlas, oogst 1936, ten volle kunnen worden toege wezen, 519 STEUNREGELING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, ge denatureerd ln het tijdvak van 1 Maart tot en met 7 Maart voor de kwaliteits klassen C en D respectievelijk f. 3.60 en f. 3.10 per 100 K.G, zal bedragen; de steun vergoeding voor in dat zelfde tijdvak ge- dorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D, zal respectie velijk f. 3 en f. 2 50 per 100 K.G. be dragen. 520 uitstekend geslaagd. Op een daarvoor zeer geschikt duinterrein, prachtig ge accidenteerd, 2'/« H,A. groot, liggende aan de Zuidzijde van het zeedorp, achter de Waal Malefijtstraat, Is de keuze gevallen Het ls een duinoppervlak met mooie rondingen, meest zacht-oprijzende duin heuvels Aardig slingeren zich de wegen, ter weerszijden geflankeerd door rijen verschillende soorten heestergewas en an dere planten, als botanische roos. vogel kers, enz., door het hier stijgende, daar veer dalende duingebied. Om later een doodschen, eentonigen indruk te voorko men, is ln de aanplanting zooveel moge lijk afwisseling betracht en is naast den en spar, ook aan berk en elk een plaats ingeruimd. Deze plantenwereld verkeert natuurlek nog ln haar beginstadium. Om vernieling te voorkomen, ls het terrein met een om rastering omgeven. Het zal zeer waar schijnlijk de eerste jaren voor het publiek gesloten blijven. De uitvoering van een en ander geschiedde ln werkverschaffing. Een enkele week waren er 20 of méér, thans, nu het einde nadert, nog een 10-tal werk lieden aan den arbeid Ligt het parkter rein nu nog bulten wëgverband met de dorpskom, wanneer eenmaal de Parkweg, die met een breedte van 30 M. den Drie- plassenweg zal verbinden met het Ooste lijk uiteinde van de Secr. Varkevisser- straat gereed is, zal door een korten toe gangsweg het duinpark gemakkelijk te bereiken zijn. Is het uitzicht van eenige parkwegen op het naast aangrenzende dorpsgedeelte reeds verrassend, naar het Zuiden oefent het gezicht over het zacht- golvende, groene duinlandschap werkelijk groote bekoring uit. Al zal het nog eenige jaren duren, alvorens het hier geplante wat flinkeren wasdom heeft bereikt, het geen in deze Zuidduinen thans reeds ln 't leven is geroepen, zal straks een nieuw aantrekkingspunt vormen voor inwoner en vreemdeling! i. Propaganda-avond der Centrale voor Werkloozenzorg. Deee vergadering wérd in de zaal voor Prot. Belangen gehouden. Aanwezig de burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, de oud-burgemeester van Maassluis C. P. I. Dommisse notaris J. K. C. Matthijs, dr. C. Steinz, de heer G. Moll, lid van het hoofdbestuur van den Ned Chr. Bouwvak- bond uit Utrecht, ds. H. Ph. Ingwersen, Geref. pred. alhier, de gemeenteraadsleden B. v. d. Bent, P. Guijt en C. van Rijs en de heeren A den Dikken en J. Vink. Mede werking verleende de Chr. Muziekvereen. U.N.I., dir. de heer P. C. Langmuur. Nadat onder begeleiding van U.N.I. ge zamenlijk was gezongen Ps 84 1, sprak de voorzitter van het pl. comité, mr. Wol dringh v d. Hoop. Gedurende meer dan zes jaar heerscht de geesel der werkloos heid, aldus spr. Er zijn overal plannen ge maakt om de werkloosheid te doen ver minderen, doch deze stuiten hier en daar op bezwaren. Het is moeilijk voor de over heid, om die wegen in te slaan, welke de juiste zijn. Wij beroepen ons eerst op het particulier initiatief en den weldadig heidszin van de burgers. Er wordt hier wekelijks f. 4000 aan steun uitgekeerd, waarbij zij geholpen worden, die huis gezinnen hebben te onderhouden. Dank baar zijn wij de vereenigde Ned. Kerken, die een steen willen bijdragen om te voor zien in den nood van de jonge menschen. Voor het werk, dat deze vereeniging op zich heeft genomen ls geld noodig. In de eerste week van April zal een collecte warden gehouden Spr. hoopte, dat ook velen in Katwijk zullen geven. Er moet ook belangstelling zijn bij de jongeren om in samenwerking met het groote comité tot uitzending te komen. Ook geestelijk moet er gesteund worden. Wij smeeken God Zijn zegen op dit werk te geven. Als overheid voelen wij, hoe moeilijk het vraagstuk is en hoe machteloos wij staan. De kracht van de overheid is zoo gering. Spr. hoopte, dat er enthousiasme gevon den zal worden voor deze zaak, de overheid zal het steunen en inlichtingen geven. De heer G. Moll zette nader het plan van de Centrale voor Werkloozenzorg uit een, dat'reeds in ons blad besproken is. Spr. hoopte, dat velen uit Katwijk zich voor de kampen zullen opgeven. Moge de tijd aanbreken, dat wij spoedig weer dea arbeid in ons gewoon bedrijfsleven mogen hebben tot heil van ons heele volk. De muziekvereen iging luisterde deze bijeenkomst met een gevarieerd pro gramma op. De laatste spreker was ds. Ingwersen, die den directeur en de leden van U.N.I. voor de belanglooze medewerking dankte We hebben van de muziek genoten. Dan handelde de predikant over den zegen van den arbeid van het eerste menschenpaar in den Hof van Eden vóór en né den zond vloed en wees tenslotte op Christus. Spr. wees op de arbeldslust van de Hollanders en vooral van de Katwijkers in Dieppe in Frankrijk Spr. schetste ook den toestand vóór de crisis, toen er velen een „broertle dood" hadden aan den arbeid en er ook waren, die zeiden.' dat werken „voor dt dommes" was. Laten wij toonen, n' "us spr.. dat er in Ketwi'k aan Zee snlrit zit en propaganda maken voor de collecte ln April, Nadat -ezongen was: „Een vaste burciht is onze God", eindigde ds. Ingwersen met dankgebed ,:rt: RECLAME. 490 leveren wij met succes OP 12-15-18 WAANDEN CKEDIET Vraagt inlichtingen en demonstratie: H. 6. VIN LUIJKEN nïïlöiï Bij de in de Vlsscherijschool alhier afgenomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Jac. Ouwehand Azn., Piet Krijgs man. .Tac. van Duijvenbode, Arle Ouwe- hanr' Wzn., Martinus van 't Wout, Corne lls v. 'i Duyvenbode Jzn., Arie van Dijk, Jan Klinkenberg, Jan Haasnoot en Jac. Zuyderduyn Azn. Allen zijn leerlingen van de Vlsscherijschool alhier. Rliksgedele- geerde was kapitein J. H. Götz, lid van de examencommissie voor stuurlieden. o LISSE. Oprichting Operatiefonds. In de Ned. Herv. Kleuterschool werd een. vergadering gehouden tot oprichting van een operatiefonds, aansluitend bij het Prot. Zlekenhulsverpleglngsfonds al hier. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter, den heer A. Tibboel. Deze las voor Ps. 12 en ging voor ln gebed. Het fonds, aldus spr., bedoelt de kosten te bestrijden aan operaties verbonden. Het ligt ln de bedoeling de kosten 3de klasse te vergoeden tot een bedrag van f. 50. maximum met f. 25 voor gebruik van operatiekamer en verbandmiddelen. Zij, die in een hoogere klasse verpleegd wor den, kunnen deze bedragen als een tege moetkoming beschouwen. Hooger dan de genoemde bedragen zal niet worden ge gaan. Door het fonds werden met doctoren contracten afgesloten voor de leden van het fonds. Unaniem werd besloten tot oprichting van het Protestantsch Operatiefonds. Het concept-reglement werd artikelsgewijze behandeld en door den voorzitter toege licht. De contributie voor leden van dit fonds zal bedragen 4 cent per lid per week en voor kinderen beneden 16 jaar 1 cent per lid per week. Het lidmaatschap zal in gaan per 1 April a.s. Behoudens een kleine wijziging werd het reglement aangenomen en vastgesteld. Na gedachtenwisseling sloot de voorzitter, nadat de heer Steenwinkel, in dankgebed was voorgegaan. o NOORDWIJK. Door S. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat hij op het strand door S. met een klomp op 't hoofd gesla gen was, tengevolge waarvan hij zich onder geneeskundige behandeling heeft moeten stellen. Door den heer C. werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een partij dahliaknollen van zijn land. Een onderzoek wordt ingesteld, o NOORDWIJK AAN ZEE. 10-jarig bestaan „Tabitha" De Chr. Melsjesvereen. „Tabitha" vierde ln het bewaarschool in de Hoofdstraat haar tiende jaarfeest voor een stampvolle zaal. Ds. N J. Cupédo opende met gebed, waarna de' meisjesleden het Bondslied zongen. Een keurig jaarverslag in dicht vorm werd hierna uitgebracht, waarmede het officieele gedeelte beëindigd was. Eenige leden brachten een aardig ge slaagd schimmenspel ten tooneele, voor stellende het baantje rijden op het Ijs, waarbij al spoedig twee schaatsenrijdende "udjes de goede stemming er in wisten te brengen, In de samenspraak „Roode Kap" waren de rollen zeer goed bezet, en de moraal: liefde en zachtzinnigheid jegens de natuur, werd op juiste en niet opdrin gerige wijze naar voren gebracht. Het gedicht „Men moet zijn kruis gedul. dig dragen" viel wel zeer in de smaak. In de pauze werden loten verkocht waarvoor vele en mooie prijzen beschikbaar waren, terwijl door mej van Beveren namens de vereen, aan mevr. Cupédo bloemen en aan as. Cupédo sigaren werden aangeboden, als blijk van dankbaarheid voor den steun welke de vereen, steeds van den predikant en zijn gezin mag ontvangen. Verschillende samenspraken werden nog gehuden en tableaux opgevoerd. Hiervan memoreeren wij nog het llntenlied, waar bij aardige figuren werden gemaakt, „Hoogspanning", met haar zeer gevoelige waarschuwing oude tantes vooral niet te onderschatten, het „Angelus", wat wel zeer treffend en devoot werd vertolkt, en het altijd mooie „Geloof. Hoop en Liefde". Te middernacht sloot ds. Cupédo dezen geslaagden avond. Hij wees nog op 't zeer mooie en nuttige werk dat Tabitha, haar naam waardig, steeds verricht en ging dan voor ln gebed. Tabitha, dat haar werk en steun in tal- iooze gezinnen op zoo doelmatige wijze verleent, kan niet genoeg in de aandacht van ouderen en jongeren aanbevolen worden, vooral in de zeer moeilijke tijds omstandigheden, waarin wij nu verkeeren. o RIJNSBURG. CoopBoerenleenbank. De balans van de Coöp. Boerenleenbank, ls als volgt samengesteld: Actief: Kas op 31 Dec. 1935 f. 18.576,39; uitstaande voorschotten f. 33.440,50; debet saldi In rekening-courant f. 619.933,26; aandeelen C. B. en grondkapitaal bank f. 360; stichtingskapitaal spaarbank f. 50; gebouwen f. 42.118,38; theubilair f. 2982,35; postcheque- en girodienst f. 215,19; 'ande- rijen f. 5107,25; nog te vorderen rente f. 1214,53: totaal f. 723.997,85. Passief: Spaargelden f. 286.949.83; Credit saldi in rekening-courant f 181.030,96; creditsaldo Centrale Bank 1. 200.785,97; reserve f 50,110,29; omderHoudsfonds f. 338,12; saldi winst f. 4782,68; totaal f. 723.997,85. Donderdag. Chr. school, Morschweg: Spr. ds. Kuil man, 8 uur nam. Muziekschool (N, Rijn 19): Theosophlsch Genootschap. 8 1/4 uur nam. N. Rijn 19: Theosophlsch Genootschap, 8.14 uur nam.' Nutsgebouw: Tentoonstelling en demon stratie Ned. Ver. van Hulsvrouwen, 10 u. v.m,10 uur nm. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Zang- soliste Eva Lievenberg. 8 1/4 uur nam. V. d. Werfstr. 70: Openbare les avond school R.K. Volksbond. 79 uur nam. Vrijdag. Schouwburg: Lltterls Sacrum, Vroolijke Kleinkunst, 8 uur nam. DAGELIJKS. LakenhalSchilderijententoonstelling Gerard Hordijk. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 24 Maart). DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterle 4—5 uur nam. Woensdags: Inst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst, i Praeventleve Genees kunde, Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Zwarte rozen". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Tnanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Zou Zou". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. njn. „Vleermuizen". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. „Kermisgasten". Woensdag- en Zaterdagnam, 2>/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy. Haarl.str., 7 uur nam. „Mannen ln 't wit", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en C, van Zijp, Wilhelmlna- park 8, Oegstgeest, Telef. 274. RECLAME. Tegen verstopping zijn Leoplllen een mild en prompt werkend laxeermiddel, dat uit zuiver plantaardige bestanddeelen is samengesteld. Leoplllen hebben, zelfs in chronische gevallen, sedert 20 jaar tot uitstekende resultaten geleid. Leo plllen in doosjes vanaf 20 et. BIJ alle apothekers en drogisten. 8505 VOORHOUT. Afscheid van den heer v. Elk bij de K.J.C. Ter gelegenheid van het afscheid van den heraut der K.J.C.den heer W. v. Elk is een gezamenlijke bijeenkomst gehouden, welke geopend werd door den heer J. W. Kragtwijk. Speciaal werd welkom gehee- ten de heer W. van Elk. Den tactvollen lefi- der der jeugd werd dank gebracht; de K.J.C.-jongens zien hem noode vertrek ken. Toch zijn zij verheugd te weten dat „hun" leider nu burgemeester geworden ls. De heer P. N. Vester bracht met een kort woord dank aan den „vertrekkende" voor de zeer prettige samenwerking in de lei ding der K.J.C. De heer P. L. v. d. Hulst sprak den heer v. Elk een meer persoon lijk afscheidswoord toe. Na een dankwoord van den heer W. v. Elk volgde sluiting. o VOORHOUT. Vrijdag 27 Maart des nam. te half drie bestaat er ten huize van den ge meente-geneesheer, de heer H. A. G. Bots alhier gelegenheid tot kostelooze inenting of her-inenting. o WARMOND. Opening gebouw der Coöp. Spaar- en Voorschotbank te Warmond. Onder zeer groote belangstelling vond de officieele opening plaats van het nieuwe bankgebouw der Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw. Wij merkten o.m. op het voltallig bestuur van de Bank, de Raad van Toezicht, de architect de heer C. O. de Vroomen en de aannemer de heer van Oosterom. Aller eerst nam de heer J. C. v. d. Voet het woord. Spr. wees er op dat het juist 4'/« maand geleden ls dat Bestuur en Raad van Toezicht geschaard om den nestor van het Bestuur den heer S. J. Schouten om getuige te zijn van de eerste steenleg ging. Uitvoerig schetste spr. de voorge schiedenis van de Bank. Het gebouw is een keurig geheel geworden. Een woord van hulde komt hiervoor toe aan den architect den heer de Vroomen. Ook de heer van Oosterom heeft werk geleverd dat er zijn mag. Met dit nieuwe gebouw wordt voor de Bank een nieuw tijdperk ingeluid en de nieuwg kassier de heer A. Versluys zal hier zijn werkkring aanvan gen. M-rte gezien de tijdsomstandigheden hebber wij gemeend de opening ln alle eenv--J t' moeten doen geschieden. Na men i Raad wenschte SDr het Bestuur gelul' riet den bouw. Hiermede ls het Ideaal verwezenlijkt van wijlen onzen 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6