UTTïïl De besprekingen te Londen. IVOR OL 's Nachts opstaan 77ife Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 17 Maart 1936 Derde Blad No. 23306 Antwoord van den Volkenbondsraad aan Duitschland. BINNENLAND. VRAGENRUBRIEK. cMooie tuitte femdert FINANCIEN. £MJN/T EN LETTEREN^ FAILLISSEMENTEN. De Volkenbondsraad Is gistermiddag om 13 uur 45 in bijzondere zitting bijeengeko men. Op voorstel van den Poolschen gede legeerde werd besloten onmiddellijk in geheime zitting over te gaan ter bestudee. tag van het Duitsche antwoord. Tevoren had Bruce er aan herinnerd onder welke omstandigheden Duitschland uitgenoodlgd was deel te nemen aan de Raadsbesprekingen. Hierop werd het ant woord van von Neurath voorgelezen. Flandin verzocht toen enkele opmerkingen te mogen maken, waarop Beek voorstelde in geheime zitting te gaan. Men weet, dat het verschil tusschen een ..bijzondere zitting" en een ..geheime zit ting" is, dat aan de tweede alleen de leden van den Raad, met uitsluiting van de deskundigen en de gedelegeerden van het secretariaat deelnemen. Titulescu steunde het voorstel van Beek, dat werd aangenomen. De gedele geerden bleven dus alleen en Flandin zette uiteen, dat, naar zijn meening, het Duitsche antwoord naar den vorm een toestemming, doch in wezen een weigering vormt Officieel communiqué Het secretariaat van den Volkenbond heeft aan het einde van de geheime zit ting het volgende communiqué uitgegeven: .■De Raad is bijeengekomen onder voor zitterschap van Bruce en heeft de be sprekingen hervat over de mededeelingen van de Fransche en de Belgische regee ring in zake het verdrag van Locarno. De voorzitter herinnerde er aan. dat de Raad in de laatste zitting den secretaris generaal gemachtigd heeft een telegram te richten tot de Duitsche regeering be treffende deelneming aan de besprekingen in den Raad van de Fransche en Belgische mededeeling. Hij las het telegram van den secretaris-generaal en het antwoord van de Duitsche regeering voor. Vervolgens stelde de voorzitter voor om alvorens over te gaan tot de openbare zit ting het Duitsche antwoord te bespreken, waarin twee vragen worden gesteld: 1. die van gelijke behandeling van Duitschland met de overige leden van den Raad: 2. de vraag, welke de Locarno-mogend- heden betreft: moet men onmiddellijk of zeer binnenkort de punten, die Hitler in ffljn redevoering naar voren heeft ge bracht, bespreken? De Raad besloot het Duitsche antwoord terstond in geheime zitting in behande ling te nemen". UIT DE GEHEIME ZITTING. Na ampele beraadslagingen heeft de Volkenbondsraad den secretaris-gene raal opgedragen aan Duitschlands minister van buitenlandsche zaken de volgende mededeeling te doen toe komen! „Ik heb de eer, Uwe Excellentie het volgende te antwoorden, in naam van den Volkenbondsraad, op uw telegTam van 15 Maart: Duitschland zal aan de raadsbespre kingen deelnemen met dezelfde rech ten als de andere te Locarno gewaar borgde mogendheden, welker situatie volgens het verdrag dezelfde is als die van Duitschland, dus met volledig recht van discussie, doch zonder stem recht, daar de stemmen der drie ge waarborgde mogendheden niet ter zake doen, wanneer het geldt de een stemmigheid van den raad te consta- teeren. Wat de tweede kwestie, in Uw tele gram aan de orde gesteld, betreft: de raad is niet bevoegd, de Duitsche re geering de verzekeringen te verstrek ken, welke zij wenscht". Aangezien de voorstellen van Hitier mo gendheden interesseeren die niet in den Raad vertegenwoordigd zijn, zal, naar men verzekert, een nieuwe démarche te Berlijn worden gedaan door den Britschen ambassadeur, met het doel het er naar te leiden, dat onder deze omstandigheden Duitschland zich zal doen vertegenwoor digen bij de werkzaamheden van den Raad. Aan de debatten in de geheime zitting van den Volkenbondsraad, die zeer leven dig waren, werd door alle leden van den Raad deelgenomen, met uitzondering van Grandi. Vooral Titulescu was bijzonder welspre kend en gaf een overzicht van de geheele kwestie, waarbij hij erop wees, dat het hier ging om principes, die verder gingen dan de landen die er onmiddellijk bij betrok ken waren. De vrijheid en het welzijn van alle kleine staten, die den Volkenbond be schouwen als hun voornaamsten steun en hun verdediging, staan op het spel, zoo zeide hij. De Volkenbond moet agressief optreden weerstaan. De Spaansche vertegenwoordiger, die de kwestie van de juridische zijde bekeek zeide dat het eenvoudig en duidelijk was welken weg de Volkenbondsraad had te bewandelen. Hij heeft slechts te beslissen of het verdrag werd geschonden. De Deensche minister van Buitenland sche Zaken Munch was de eenige, die de mogelijkheid onder de oogen zag, dat de debatten in den Raad verder zouden gaan, dan de kwestie van verdragsschending. Hij wenschte de deur open te laten voor een algemeene regeling en de besprekingen meer algemeen te doen zijn. Dit voorstel ondervond slechts steun van den Chi- leenschen afgevaardigde en dan nog zeer matig. Eden stelde voor, dat de Volken bondsraad zich onbevoegd zou verklaren ten opzichte van de tweede voorwaarde van Hitier tot bespreking van de voor stellen van dezen. Openbare zitting. De openbare zitting van den Volken bondsraad is om 19 uur 25 geopend en om 19 uur 40 reeds weer gesloten. De zit ting werd verdaagd, nadat kennis was genomen van de Fransche resolutie. De zitting werd geopend door Bruce, die onmiddellijk het woord gaf aan Flandin, die de volgende verklaring aflegde: „Ik heb in de vorige zitting de gelegen heid gehad de redenen uiteen te zetten, welke Frankrijk er toe hebben gedreven den Volkenbondsraad te verzoeken vast te stellen, dat de verdragen van Locamo en Versailles waren geschonden door Duitschland. Zonder hier verdere expli caties aan toe te voegen, heb ik de eer uit naam van de Fransche regeering en ook uit naam van de Belgische regeering. welke mij mandaat verleende, de volgende, gemeenschappelijke ontwerp-resolutie voor te stellen: „De Volkenbondsraad, op verzoek van België en Frankrijk bijeen, constateert-, dat de Duitsche regeering artikel 43 van het verdrag van Versailles heeft geschon den door militaire strijdkrachten te doen binnenrukken en te stationneeren in de gedemilitariseerde Rijnlandzöne op 7 Maart 1936, welke zóne is voorzien bij de artikelen 42 en volgende van 't genoemde verdrag en door het verdrag van Locamo. „De secretaris-generaal van den Vol kenbond wordt uitgenoodlgd door toepas, sing van artikel 4 paragraaf 2 zonder uit stel aan de onderteekenaars van ge noemd verdrag deze constateering mede te deelen." Bruce, de voorzitter van den raad, nam vervolgens het woord, om te constateeren, dat de Fransche minister niet had voor gesteld, dat de raad onmiddellijk zou overgaan tot een bespreking der namens de regeeringen van Frankrijk en België ingediende resolutie, noch dat de discus sies, welke Zaterdag j.l. een aanvang had. den genomen, zouden worden voortgezet. Spreker stelde daarom verdaging voor der besprekingen, welk voorstel werd aange nomen. De volgende zitting is vastgesteld op halfvier hedennamiddag. Voor de raad uiteenging, deelde Bruce nog het hooger gemeld antwoord aan Duitschland mede. Waarschijnlijk zullen Flandin en Van Zeeland mogen eerst naar Parijs en Brussel gaan om deel te nemen aan mi nisterraad-zittingen, waarop dan wellicht Donderdag verklaringen in het parlement zullen volgen. Rede van Hitier. In tegenwoordigheid van verschillende leger- en vloot autoriteiten, o.m .van den opperbevelhebber van de Weermacht, ge- neraal-majoor von Blomberg, baron Von Fritsch, admiraal Raeder en generaal Goering, heeft rijkskanselier Hitier gister avond te Frankfort a. d. Main een rede voering uitgesproken, welke in groote lij nen overeenkwam met die, welke hij in de laatste dagen heeft gehouden. Deze keer verklaarde Hitier o.m. nog met betrekking tot zijn vredesaanbod, dat hij naar beste weten heeft aangeboden, wat hij kon bieden. Het is volgens Hitier een voorstel, dat ook na onze generatie slechts toenadering tot Frankrijk en een pacificatie van Europa na kan streven. Wij vragen van Frankrijk niets, maar van Duitschland alles. Duitschland zal voor zijn eer en zijn vrijheid niet terug komen op zijn beslissing, dat op dit oogenblik een terugtrekken der troepen een zeer ernstig precedent zou scheppen. Ten aanzien van het Verdrag van Ver sailles verklaarde Hitier. dat de volken langer leven dan de verdragen en de po litieke afpersingen: boven paragraphen moeten de eer en de wil der naties wor den geplaatst. Ten slotte zeide Hitler van het Duit sche volk een beslissing te verwachten. Ik. aldus Hitier. heb 3'/2 jaar lang mijn plicht gedaan. Thans moet het Duitsche volk zijn plicht doen. OPLEVING IN DE ZAKEN WERELD. TEVREDENHEID OP DE JAARBEURS TE UTRECHT. De Nederlandsche Jaarbeurs welke zich ook gisteren in een zeer druk bezoek mocht verheugen, werd gisteren behalve door den minister van Waterstaat, be zocht door een tiental Nederlandsche di plomatieke en consulaire ambtenaren. De stemming ter Utrechtsche beurze is in de afgeloopen week vanuit een zaken oogpunt zeer hoopvol geweest. Men was over het algemeen over de zaken tevreden en meende ook ter beurze een opleving in de zakenwereld te hebben kunnen con stateeren. De eerste dag der tweede week heeft eveneens gunstig ingezet. DE PLAAT UIT DE ..NOTENKRAKER'. En de verspreiding door de N. S. B. Door den rechtskundigen raadsman der N.S.B., mr. A. J. van Vessen, is het vol gende adres gezonden aan den minister van Justitie: In opdracht van den Algemeen Leider der Nationaal Socialistische Beweging Ir, A. A. Mussert, Hobbemastr. 12, Utrecht, heb ik de eer Uwe Excellentie te berich ten, dat zoowel de samenstelling als het drukken en het verspreiden van de hier en daar in beslag genomen mededeeling der N. S. B aan het Nederlandsche Volk. is geschied op diens last. Met dit geschrift wordt bedoeld een her innering aan het ware karakter van de afdeeling Nederland der Tweede Interna tionale. meer bekend als S. D. A. P., welke duidelijker dan ooit tot uiting kwam ter gelegenheid van de muiterij op de Zeven Provinciën. Het is de vorige week in hon derdduizenden exemplaren in Nederland verspreid en onder het motief van belee- öiging van den Minister-President hier en daar in beslag genomen PRO JUVENTUTE 40 JAAR. Herdenking te Amsterdam. De vereeniging „Pro Juventute" heeft gisteravond te Amsterdam in een buiten gewone algemeene vergadering, welke on der groote belangstelling is gehouden in de aula der Gemeente-Universiteit, haar 40-jarig bestaan herdacht. De voorzitter, jhr. mr. J. F. Lewe van Nijenstein, heeft de bijeenkomst met een rede geopend. Hij herinnerde er aan, hoe wijlen prof. mr. G. A. van Hamel, in diep mededoogen met het tot misdrijf geneigd kind, gedreven door innige overtuiging en een sterk gevoel voor sociale rechtvaardig heid. in Maart 1896 de eerste schrede gezet heeft op den weg dien Pro Juventute daarna gedurende 40 jaren gevolgd heeft. In de afgeloopen 40 jaren heeft het lie velingswerk van Van Hamel burgerrecht verkregen en is het in zijn kern zichzelf gelijk gebleven. Wij herdenken hem en zijn werk op een historische plek. waar hij de eerste ledenvergadering gehouden heeft en op den eersten avond van de week, ge werkt aan de bescherming van het ver- waarloosde en misdadige kind. Vervolgens sprak mr. G. L. de Vries Feyens, oud-voorzitter van Pro Juventute, die zijn rede gewijd had aan de herden king van prof. G. A. van Hamel, den stichter der vereeniging. Als derde spreker voerde prof. dr. J. H. Gunning Wzn. het woord, die over de be- teekenis van het Pro Juventute-werk sprak. Speciaal belichtte spr. de paedago- gische zijde van dit werk; in dezen arbeid ziet spr. samenhang en samenwerking, zoowel organisatorisch als historisch. Mr. Chr. P. van Eeghen, voorzitter der jubileumcommissie, sprak woorden van dank en gelukwensch tot het bestuur der jubileerende vereeniging namens de bur gerij. De commissie is er in geslaagd ruim f. 6600 bijeen te brengen tot het stichten van een fonds voor Pro Juventute om ge zinsverpleging te bekostigen. Spr. hoopt van harte, dat de stadgenoo- ten er toe zullen bijdragen dit bedrag, dat verre beneden de raming is gebleven, te vergrooten. In hartelijke bewoordingen dankte de voorzitter, de heer Lewe van Nijenstein, voor dit blijk van de burgerij. De heer A. J. da Costa. voorzitter van de F.I.K.A., bracht de gelukwenschen over van alle bij die Federatie aangesloten ver- eenigingen en ambtenaren voor de kin derwetten. De voorzitter, jhr. Lewe van Nijenstein sloot hierop met een kort woord deze plechtige algemeene vergadering. D. H. te L. Leg grauw papier op den looper eii strijk daarover met een heet strijkijzer. Dan neemt het papier 't vet op. J. S. te L. De Rijksink. en Gemeente fondsbelasting, belastingjaar 1935/36 be draagt in het door u gestelde geval in to taal f. 70.65. Het schoolgeld f. 10.50. Berekend naar een zuiver inkomen van f.2049.zonder kinderaftrek en niet in gezinsverband samenwonende met andere belastingschuldigen bedraagt de belasting m totaal f. 109.82. A v. d. V. te L. Leiden, Sassenheim, Lisse. Nieuw Vennep, Hoofddorp. Sloten, A'dam, Diemerbrug, Muiden, Naarden. Totaal 66 K.M. Leiden, Rijpwetering, Leimuiden, Ku- delstaart, de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Vlilnis, Nieuwersluis, Loehen, Vreeland, RECLAME. 400 DOOS 20CT. TUBE AO EN 60 CT. met Kortenhoef, 's-Graveland, Bussum, Naar den. Totaal 70 K.M. De beide bovenstaande routes zijn verreweg verkieslijk. J. B. te S. Die bouwplaat is geheel uitverkocht en niet meer te krijgen. C. van G. te L. Leiden, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht. Soesterberg, Amers foort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harder wijk, Hierden, Hulshorst, Nunspeet. Totaal 120 K.M. DE MILITAIRE LUCHTVAARTAFDEELING Een deel naar Schiphol? Met betrekking tot de onderhandelin gen, welke, gelijk wij eenigen tijd geleden hebben gemeld, gevoerd zijn tusschen de desbetreffende instanties over vestiging van een deel der militaire luchtvaartaf- dceling van Soesterberg op één der be staande luchtvaartterreinen, vernemen wij thans van bevoegde zijde, dat er een oplossing zal worden gevonden in dezen zin. dat er een klein gedeelte van de mi litaire luchtvaartafdeeling van Soester berg zal worden overgebracht naar Schip hol, welke oplossing overigens uit den aard der zaak een tijdelijk karakter zal dragen, aangezien rekening moet worden gehou den met de verdere uitbreiding, welke, naar kan worden aangenomen, het civiele luchtvaartverkeer in de toekomst nog zal ondergaan. JHR. DR. J. LOUDON MORGEN 70 JAAR. DE HEER SCHEFFELAAR KLOTS OVERLEDEN. In den ouderdom van 85 jaar is te Bussum overleden, oud-notaris Scheffelaar Klots, die van 1892 tot 1927 aldaar het notarisambt heeft bekleed en een voor aanstaande plaats in het vereenigings- leven heeft ingenomen. De heer Scheffelaar Klots is te Zwaag geboren en is, alvorens in Bussum te zijn benoemd, 17 jaar in Gorcum als candidaat- notaris werkzaam geweest. De begrafenis zal plaats vinden Donder dag a.s. te half drie op de begraafplaats te-Bussum. Jhr. dr. Loudon. Morgen viert jhr. dr. J. Loudon, gezant van Nederland te Parijs en oud-minister van Buitenlandsche Zaken in de mobill- satiejaren, zijn 70sten verjaardag. Jhr. dr John Loudon werd 18 Maart 1366 te 's-Gravenhage geboren. Hij be zocht het gymnasium in zijn geboorte plaats en studeerde aan de Leidsche Uni versiteit Rechtswetenschappen, om in 1890 aan deze Hoogeschool te promoveeren tot doctor in de Staatswetenschappen op een proefschrift getiteld: ,De drie regelen van liet tractaat van Washington". In 1894 werd de 70-jarige, die op een schitterende diplomatieke loopbaan mag terugzien, ge zantschapsattaché te Londen. In 1896 werd ijij 2e secretaris te Rome, om in 1900 al daar le secretaris te worden. Datzelfde jaar volgde zijn benoeming tot chef van het kabinet van den Minister van Buiten landsche Zaken. Een jaar later werd hij zaakgelastigde te Peking, om in 1903 ge- zantschapsraad te worden te Londen, In 1904 ging hij In gelijke betrekking naar Parijs. In 1906 trad dr. Loudon op als ge zant te Tokio, welke standplaats hij in 1908 met Washington verwisselde. In 1913 trad de heer Loudon op als minister van Buitenlandsche Zaken in het kabinet Cort v d. Linden, waarvan hij een zeer bekwaam lid is geweest, die in de bange dagen van den wereldoorlog Nederland met voorzichtigheid en vaste hand leidde. In 1918 als minister afgetreden trad hij in 1919 _op als H. M. gezant te Parijs, welke functie hij nog bekleedt. Vanaf den aanvang is jhr. Loudon le gedelegeerde van Nederland bij de As semblee van den Volkenbond Ook is hij voorzitter geweest van de Transit Confe rentie ,in 1921 te Barcelona. Ook is jhr. Loudon voorzitter der voorbereidende ont wapeningscommissie te Genève; lid der Bryan commissie tusschen de Ver Staten cn Denemarken, voorzitter der coriciliatie- commissies tusschen Polen en Zwitserland Denemarken en Finland en tusschen Noorwegen en Polen. Er heeft zich in ons land een commis sie gevormd om den 70-jarige een hulde blijk aan te bieden. SCHEEPSBOUWBELANGEN. Een N.V. opgericht door zeven scheeps bouwmaatschappijen. Bij de Staatscourant van gisteren was gevoegd de acte van oprichting der Scheepsbouwbelangen N.V. te 'sGraven- hage. Deze N.V. is 15 Febr. opericht door de volgende zeven scheepsbouwmaatschap pijen: Dok- en Werf-Maatschappij Wilton- Fiienoord te Rotterdam De Rotterdam- sche Droogdok Maatschappij te Rot terdam. Koninklijke Maatschappij „de Schelde" te Vlissingen. C. van der Glessen en Zonen's Scheepswerven te Krimpen a. d. IJssel, Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam. Machinefa briek en Scheepswerf van P. Smit 'jr te Rotterdam en Werf Gusto, v.h. A. F. Smulders te Rotterdam. Het doel der vennootschap is: a. het behartigen van de belangen van in Neder land gevestigde ondernemingen op het gebied van den scheepsbouw: b meer be paaldelijk het steunen van scheepsbouw- industie door het verwerven van over tollige en/of verouderde scheepswerven, het sloopen en vervreemden van opstallen en werktuigen, het te gelde maken van voorradige goederen en inventaris, het vervreemden van de terreinen onder voor waarden, welke een verder gebruik voor scheepswerven uitsluiten; c. het verrichten van alle handelingen, welke bevorderlijk kunnen zijn aan het onder a. en b. ge noemde. of daarmee in verband staan, alles in den ruimsten zin genomen. Het maatschappelijk kapitaal is f. 100.000 verdeeld in 40 aandeelen van f. 2500 elk. Bij de oprichting zijn geplaatst 28 aan deelen. ieder der oprichters vier aan deelen. Aandeelen mogen alleen worden ge plaatst bij exploitanten van scheepswer ven. tenzij de raad van commissarissen met algemeene stemmen anders beslist. Den eersten keer worden tot commis sarissen benoemd de boven vermelde ven nootschappen-oprichters. HET RADIO-MONUMENT TE EINDHOVEN. De officieele onthulling van het radio monument te Eindhoven zal vóór Juni plaats hebben. DE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal is gisteravond te 6.35 uur op Schiphol aangekomen. De Oeverzwaluw op uitreis is te Ban doeng aangekómen. RECLAME. 41« DUBBEL GEZEEFD, DAAROM ZO ZUIVER EN KRACHTIG ZEEPPOEDER nu tijdelijk 3 pakken voór 15 ct. NED. INDISCHE ESCOMPTO- MAATSCHAPPIJ. Aneta meldt uit Batavia* Naar wij vernemen zal in de vergade ring van aandeelhouders van de Ned. Indische Escompto Maatschappij worden voorgesteld over 1935 3ft/o dividend uit te keeren. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Bovengenoemde Vereeniging geeft op Donderdag a.s. haar laatste concert in het seizoen 19351936. De keuze is gevallen op de te dezer stede reeds welbekende zangeres mevrouw Eva Liebenberg, die liederen zingt van Schubert, Brahms, Wolf en Moussorgsky. Zij wordt aan den vleugel begeleid door Theo van der Pas, niet minder bij de leden der Vereeniging bekend. NIEUWE UITGAVEN. Van de R.-K. Stichting het Bouwmees- tersgild te Tilburg, ontvingen wij een bro chure. getiteld: Richtlijnen voor saneering van het bouwvak. Bij de Algemeene Landsdrukkerij te Den Haag, is een tweetal boekjes verschenen van het Staatsbedrijf der P.T.T. over tele gramtarieven en den internationalen te lefoondienst. RECLAME. 6738 't Nachl» moeten opilaan, Zenuwachtigheid, Pijw in de Beenen, Duizeligheid, Hoofdpijnen, Verlie» van Energie, Branding en Krampen kunnen het gevolg rijn van ilechle werking van de NIEREN. Het dokterirecept Cyste* voor komt, gegarandeerd, minder goed werken van de NIEREN en geeft in 6 dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem vandaag nog Cyste*, Uw apoJhi of drogist neeft het. Uw ieker Uitgesproken: A. Koster, kruidenier, Waddinxveen, Kanaalstraat. R.-c. mr. dr. G. L. van Oosten Slingeland. Cur. mr. J. Smit, Gouda VERSPREIDE BERICHTEN. Bij KB. is aan H. H. Weitkamp op zijn verzoek met ingang van 1 April eer vol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Ambt-Hardenberg. Bij K.B. is met ingang van 12 Maart J.l. benoemd tot generaal-majoor bij den Militair Geneeskundigen Dienst van het Koninklijk Nederlandsch Indisch leger, de kolonel-inspecteur van genoemd dienst vak, dr. J M. Elshout. Door het Gerechtshof te Arnhem is ter vervulling van een vacature van raads heer in haar College opgemaakt de navol gende alphabetische lijst van aanbeveling: Mr. S. N. B. Halbertsma. rechter ln de Arrondissements-rechtbank te Rotterdam; Mr. Th. Maassen, vice-president van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem en mr. C. van Nievelt, rechter in de Ar rondissements-rechtbank te Arnhem. Bij Koninklijk besluit Is aan Mr S. J. Fockema Andreae te Zwolle op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secre taris van de Staatscommissie- bij K.B. van 21 April 1892 ingesteld, teneinde de regce- ring van advies te dienen omtrent de wet telijke regels, die ten aanzien van het wa terstaatsbestuur behooren te worden ge steld. zulks onder dankbetuiging voor de in die hoedanigheid door hem bewezen diensten: en is benoemd tot secretaris van deze Staatscommissie, mr. C. H. F. Polak, commies ter provinciale griffie van Zuid- Holland. Bij K.B. is: Ie de kapitein van den Generalen Staf D v'ban Voorst Evekink, werkzaam bij de afdeeling Generale Staf van het Departe ment van Defensie, met den datum van dit besluit benoemd tot militair-attaché bij de Nederlandsche gezantschappen te Parijs en Brussel; 2e. de kapitein van den Generalen Staf, G. J. Sas, werkzaam bij de afdeeling Ge nerale Staf var, hef. DerTicment van De fensie. met den datum v-.u d't h- 'uil be noemd tot milii-ur p':-"hc bij nel Ntarrl. gezantschap le Berlijn. De gewone audiëntie van den minis- ,tër vaji sociale zaken zal morgen niet plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9