LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Maart 1936 UIT DE RIJNSTREEK. Jaarvergadering der Coöperatieve Centr Veiling. „O.G.V." In het ontspanningslokaal te Rijnsburg ls een propaganda-avond gehouden uit gaande van de Oegstgeester Geltenfok- vereenlglng „O.G.V," De avond werd geopend door den voor zitter den heer J. Slootweg met een har telijk welkom, inzonderheid tot den R.V.- consulent den heer de Jong. die daarna een causerie hield over „De voedering en de verpleging van de geit". Zl.jn gloed volle rede werd met dankbaar applaus beloond. In de pauze heeft de heer de Jong de prltzen uitgereikt van de gehouden stal- keurlng. welke ten deel zlin gevallen aan: den heer Kukler (Leldent le pr. met 96 punten; den heer Baak (Rijnsburg) 2e pr. met 91 pnt.: den heer van Rossum (Oegst- geest) 2e pr. met 91 pnt.; den heer Stilger (tLeiden) 2e pr. met 91 pnt.; den heer Hoogewonlng (Rlinsburg) 5e pr, met 89 punten: den heer Bos (Rijnsburg) 6e pr. met 88 pnt.; den heer Vliegenthart (Oegst- geest) 7e pr. met 88 pnt.; den heer Heemskerk (Oegstgeest) 8e pr. met 85 pnt. Na de pauze is een mooie serie lantaarn plaatjes vertoond waarin de goede zoowel als slechte zlinde in 't licht werden gesteld. Vervolgens gaf de heer de Jong een uiteenzetting van het nut en voordeel van een goede geit, dat vooral in dezen tlid voor den werkman een onschatbare waar de kan beteekenen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een ruim gebruik gemaakt. De heer de Jong heeft allen naar genoe gen beantwoord. In zlin slultlngswoord heeft de voorzitter hartelijk dank ge bracht aan den heer de Jong voor dezen leerzamen avond. RIJNSBURG. J. Huisman t Te Hoevelaken is overleden op hoogen leeftijd de heer J. Hulsman, die lange jaren als gemeente-werkman en in ver schillende andere functies onze gemeen te trouw heeft gediend. Kooplieden Vereen. „Wederzljdsch Belang" Deze Vereenlglng kwam ln Jaarvergade ring ln café Verbree bijeen. De voorzitter, de heer J. Verhave, opende en herinnerde aan de vele moeilijkheden, welke den gioentenhandel niet bespaard blijven. De secr. de heer T. Noort, las de notulen welke onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de Ver. 93 leden telt. Eendrachtige samenwerking werd ge vraagd om ln de toekomst veel te kunnen bereiken. Uit het financieel verslag bleek, dat de inkomsten bedroegen f. 522,50; de uitgaven f. 348,25, zoodat er een batig saldo is van f. 174,25. Bij monde van de kascommissle verklaarde heer A. v. Egmond, dat boeken en bescheiden van de penningmeester in de beste orde zijn bevonden. Tot leden van de nieuwe kascommissle werden aangewezen de heeren J. v. d. Eykel, G Vliet en M. v. Egmond. De be stuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredenden, de heeren J. Verhave. J. Hei lig en T. Noort werden herkozen. Het bestuursvoorstelaansluiting bij den Ned. Grossiersbond werd door den voorzit ter breedvoerig toegelicht en aangenomen. De aansluiting zal voor de leden indivi dueel zijn. E.v. kosten zullen door contri- butleverhooging bestreden worden, Even eens werd aangenomen een voorstel van het bestuur jongelieden van 15 tot 18 jaar, die zich in den handel begeven, als adspirantlid op te nemen. Het bestuur zal bij de Rijnsburgsche groentenvelling aandringen op zoogen. „monster-veilen". Voorts zal getracht worden bij de Kat- wijksche groenten veiling de functie van bode en keurmeester niet door één per soon te laten uitoefenen. Hierna bleef men nog langen tijd bijeen om het 5-jarig be staan der Vereenlgirig opgewekt te vieren. Voorzitter en secretaris gaven een over zicht van hetgeen de vereeniging in die vijf jaar heeft doorgemaakt. De voorzitter werd gehuldigd om zijn vele verdiensten. Verder een geanimeerde verloting enz. Het was een avond, waarop de vereeniging met genoegen kan terugzien! Chr. Nat. Werkmansbond. De afd. Rijnsburg van den Chr. Natlo- nalen Werkmansbond vergaderde in de zaal achter Avondrust. Na opening met gemeenschappelijk ge zang en gebed heette de voorzitter allen welkom, las een gedeelte uit de H. S. en verbond daaraan eenige toepasselijke woorden. De secr., de heer D v. Biezen, 'bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de afdeellng 55 leden telt. De geldmiddelen der vereeniging gaven eenigen achterstand te zien. Het verdere gedeelte werd aangevuld met opstellen, liederen enz., terwijl afgevaardigden van verschillende vereenigingen hun geluk- wenschen overbrachten. Het was reeds laat geworden, toen na het zingen van Ps. 36 3 de heer Van Blezen de bijeen komst met dankgebed sloot. Door den pl. belastingophaaldienst is over Februari aan den Rijksontvanger f. 479.18 afgedragen. Aan assurantiën, premiën enz. f. 246.75. Bij de wed. L. aan de Brouwersstraat ontstond een begin van brand ln de broei kas. De brandweer werd gealarmeerd, doch behoefde geen dienst te doen, daar het vuur reeds met eigen middelen was bedwongen. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Zandbergen te Oegst geest en J. v. d. Zwart alhier. Jaarvergadering Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank (hield haar Jaarlij ksche ledenvergadering in de Gemeentezaal. De heer G. Zandbergen, directeur der Bank, opende. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Daarop bracht de heer J. Haantjes, plaatsvervan gend kassier, verslag over het afgeloopen Jaar uit. Het aantal leden der Bank bleef onveranderd n.l. 91. Op 31 Dec. was het aantal spaarders 265 (tegen het vorige jaar 270) die bij de Bank een te goed had den van f. 69.195,31'/:. Het aantal voor schotnemers verminderde met 3 en nam toe met 2 zoodat ër thans 25 zijn. die bij Öe Bank een schuld hebben van f. 19.434.17. Het aantal loopende rekeninghouders bleef 42, die per 31 Dec. een schuld van f. 63233,80 en een te goed van f. 4813,67 bij de Bank hadden. Op 31 Dec. had de bank bij de Centrale Bank te Utrecht een schuld van f. 1153,71. De winst over toet afgeloopen jaar be droeg f. 685,94 Er werd besloten om deze bij de reserve te voegen, zoodat deze stijgt tot f. 8832,86'/i. De rekening sluit met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f. 61337,42'/., De balans geeft een totaal aan bezittin gen en schulden van f. 83995,56. De uitbetalingen der Crisis-Zuivelcen- trale en der Crisis-Rundveecentrale heb ben nog steeds vla de bank plaats. Spr. uitte den wensch, dat allen de geestkracht mogen bezitten om aan de vaak zoo benarde omstandigheden het hoofd te kunnen bieden en dat spoedig betere tijden voor land- en tuinbouwers mogen aanbreken. De rekening en balans was nagezien door de heeren C. de Vries Azn., L. Bloemendaal en A, Oosterlee Azn. De heer C. de Vries deelde mede dat alles ln orde was bevonden. Daarop werden re kening en balans goedgekeurd. BIJ de verkiezing van bestuursleden, leden van raad van toezicht en hun plaatsvervangers, werden de heeren C. Barnhoorn, Nic. v. d. Nagel, J. P. v. d. Zwart en J. Bregman. allen aftredend, herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. VEUR-LEIDSCHENDAM. Het Groene Kruis. Het bestuur van de afd- van het Groene Kruis heeft de bestuursfuncties als volgt verdeeld; J. Koerts, voorzitter, S- van Dam Vlletweg, secr., J. van Genderen, penning meester. F- Warmolts, commissaris van materieel. Op initiatief van den school arts. zijn met dezen besprekingen gaande om de zuster van het Groene Kruis het toezicht te doen uitoefenen op de kinde ren van de beide openbare scholen en de school met den bijbel. Het bedoelde toe zicht zal natuurlijk v.n. betrekking heb ben op de reinheid der kinderen. Rijks- en gemeentepolitie hebben proces-verbaal opgemaakt tegen H. v. R wonende aan de Tedlngerstraat. wegens verduistering van een bedrag van ruim f. 100, ten nadeele van de V., wonende aan de Voorburgsoheweg. Van R heeft bekend. Op een klacht van den fabrikant T„ wonende aan de Leidschekade, hebben Rijks- en Gemeentepolitie proces-verbaal opgemaakt tegen B. wonende te Rotter dam, welke voorheen als vertegenwoordi ger bij T. werkzaam was, op vermoeden van verduistering van geïncasseerde, gel den, o- VOORHOUT. Wij vernemen, dat ln de vacature van commies der directe Belastingen alhier, geen andere benoeming zal plaats hebben, daar onze gemeente is .ondergebracht bij Sassenheim WASSENAAR. Vergadering Ned. Roode Kruis. In de „Groote Oude Deijl" hield de afd Wassenaar van het Ned. Roode Kruis een jaarvergadering. De voorzitter, Jhr. W, K. von Weiler, opende, waarbU spr. memo reerde, dat men dankbaar kan gedenken het vele goede dat in het afgeloopen Jaar werd tot stand gebracht en waarvan men nog veel leering heeft kunnen trekken ten bate van 't nu Ingaande Jaar. Het leden tal bleef vrijwel gelijk en de geldmiddelen stabiel. Spr. mag 'hierbij eonstateeren, dat de afdeellng Wassenaar gunstig afsteekt bij vele andere afdeelingen. Spr. wekte met volle kracht op voort te blijven gaan met zich voor te bereiden, zoodat wanneer een beroep op de leden mocht worden gedaan, zij gereed zullen zijn. Ook was het bestuur zeer tevreden over de ln het afgeloopen Jaar gehouden practische oefeningen door de eerste co lonne uitgevoerd onder leiding van den heer Olij. Spr, bracht den leider daarvoor zijn warmen dank. Spr. besloot met de opwekking het goede werk, dat Van het Roodè Kruis uitgaat zooveel mogelijk te bevorderen en in bree- den kring er voor propaganda te maken. Hierop las de secretaris-penningmeester, de heer P. Pfundt, de notulen die onge wijzigd werden vastgesteld. Aan het jaarverslag en het financieel verslag ontleenen wij: Het ledental bedroeg per 1 Januari 226 met 3 donateursde collecte bracht op f.'601,32 (v.j. 566,29). Het bestuur werd aangevuld met twee leden n.l. dr. Hubbe- ling en P. Pfundt; in de vacatures werd voorzien door de verkiezing van dr. F. van Brero, A. S. Fogtelo en mr. L. de Blécourt. Dr. J. E. Hubbellng gaf met den arts- leider dr. E. Bergsma, een cursus in E.H. B.O., aan de leden van de transportcolonne. Deze colonne oefende gedurende Juli en Augustus geregeld op het landgoed Duin- rell; de in September d.a.v. gegeven de monstratie getuigde van ernstige oefening en lokte veler bewondering uit. Dr. Baart de la Faille gaf een cursus waaraan 14 dames deelnamen. Ook wct- den ln dezen cursus eenige oefeningen in- gelascht. Door de directrice van het Wijkhuis, zuster Zelle werd een cursus gehouden voor het examen helpster 3e klasse. Van de zeven dames konder er zes met een diplo ma helpster 3e klasse worden beloond. Voor den cursus 1935-'36 hebben zich 30 dames aangemeld, waarvan 18 nieuwe lingen. Van de hulppost aan de Wassenaarsche Slag werd in het afgeloopen Jaar wel het meeste gebruik gemaakt. Niet minder dan 91 maal werd daar hulp verleend, waarbij slechts vier maal de hulp van een arts moest worden ingeroepen. In deze strand- post. werd door 19 helpsters, leerllnghelp- sters en cursisten dienst gedaan. Voorts werden nog diverse tijdelijk posten bezet. Aan den voorzitter jhr. W, K. von Weiler werd op 4 Mei 1935 door H.K.H. Prinses Juliana in tegenwoordigheid van het hoofdbestuur, het. Kruis van Verdienste uitgereikt. Gedurende 1935 werd de politie in 242 verkeersongevallen betrokken, waarvan ALPHEN. DE FRAUDE AAN HET POSTKANTOOR. Ambtenaar na bekentenis op vrije voeten gesteld. Aangaande de fraude gepleegd ten kan tore van de posterljn alhier door den ambtenaar v, d. V„ deelde men ons mede, dat de ambtenaar de fraude volledig heeft bekend en daarop weer ln vrijheid is ge steld. Omtrent het bedrag dat werd ver duisterd, vernemen wij. dat de posterijen geheel schadeloos zullen worden gesteld. Centrale voor Werkloozenzorg, Uitgaande van het comité van de cen trale voor werkloozenzorg, werd ln de con sistorie der Geref. Kerk ln de Ruijter- straat een propaganda-avond gehouden, waar als spreker optrad de heer Spoelstra De belangstelling was niet groot. Ds. Hart kamp opende met gebed en een korte in leiding, waarin deze het doel van den avond uiteenzette, n.l. de actie die zal worden gevoerd om wederom een 8-tal werkloozenkampen te organiseeren en de daarvoor te houden collecte. Bijzonder heette hij welkom de heer Spoelstra en de burgemeester, de heer P. A. Colijn. Hierop besprak de heer Spoelstra uitvoerig de ac tie onder de leuze: „Jong Holland, snakt naar werk". Spr. vond het Idee: „de Jeugd is ln nood", een fout; véél meer geldt al dus spr.: „de menschheid ls in nood!" De jeugd is de toekomst wordt ons gezegd, maar niet de mensch, doch Christus is de toekomst. Spr. zette dan uiteen het ont staan en de ontwikkeling van het jeugd werk. Waren er eerst maar 3 kampen, thans zijn er 8, waarvan 1, dat voor Zee land, bijna gereed ls. Niet alleen moet het doeJ ontspanning- en ontwikkellngskam- pen zijn, doch veel meer het doel „werk kampen" op den voorgrond worden ge steld. De ervaring leerde, aldus spr. dat ontspanning en ontwikkeling alleen niet aan het doel beantwoordde Er ontbrak iets aan, n.l. „arbeid"! Met dankbaarheid kon spr. mededeelen, dat de collecte, die voor dit doel werd gehouden f. 73.000 had opgebracht, terwijl slechts f.50 000 was gevraagd. Nu worflt gevraagd f. 100.000. Aan de kampen kunnen deelnemen jon gens van 17-25 jaar van protestant-chris telijker. huize. De ervaring heeft geleerd, aldus spr., dat het meerendeel der aan de kampen deelnemende personen niet aan een of andere christelijke Jeugdbeweging zijn aangesloten. Voorts moeten de deel nemers aan deze kampen gezond zijn en brengen de Zondagen thuis door. ZIJ ge nieten een zakgeld van f. 2 en de duur ls gesteld op 8 weken. In deze kampen wor den de jongens weer gewend aan den ar beid, welke zij door de tijdsomstandighe den moeten missen en de arbeid doet hen goed. Zij gaan weer beseffen, dat ook zij tot de gemeenschap behooren. Ln 1935 hebben ongeveer 1300 Jongens ln de kam pen gewerkt. De actie voor thans ls, om nog meerderen aan den arbeid te doen ge wennen. Nu zijn 8 kampen georganiseerd voor 4000 jongens Spr, besloot met te wijzen op het ééne noödige voor alle maat schappelijke nood, <fat ook de Jeugd be hoeft n.l." Jezus Christus. Na een korte gedachtenwisseling, declameerde de heer A. J. Dekker voorganger der Evangelisatie op mooie wijze enkele stukjes poëzie. De burgemeester uitte er zijn teleurstelling over, dat deze bijeenkomst door zoo wei nige jeugdige werkloozen werd bijge woond. Niettemin was 't sprekers wensch, dat het werk ln 1936 ook weer ten volle zal slagen! Hierna sloot de heer Spoelstra met dankgebed. 95 met lichamelijk letsel (v.j. 283 en 104) waarvan zeven gevallen met onmiddellijk docdelijken afloop. In de meeste gevallen werd het eerst hulp verleend door dr. Hvbbeling. In 14 gevallen werd deze door dr. Baart de la Faille verleend. De inkomsten bedroegen met het saldo van het vorig jaar ad. f. 764,77, de somma van 1 2295,26, de uitgaven f. 1162,96, batig 'slot alzoo f. 1162,96. Het rapport van de controle-commissie naar aanleiding van de financiën uitge bracht luidde onverdeeld gunstig en op advies van die commissie werd de heer Pfundt onder dankzegging voor het keu rig gevoerde beheer, gedechargeerd. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering te houden inj Juni te Eindhoven werden aangewezen mej. dr. F van Brero en jhr. W. K. von Weiler en tot hun event, plaatsvervangers de lieer mr. L. de Blé court en mej. Y. Boichel. Na rondvraag volgde sluiting. Brand in een varkensschuur. In een varkensschuur, behoorende aan v. d, K. alhier, is 's avonds brand uitge broken. Een achttal vette varkens, welke hierin waren gehuisvest werden door eenige omwonenden de weide ingejaagd, terwijl de brand eveneens door hen werd ge- bluscht, zoodat de brandweer, die inmid dels ter plaatse kwam, niet meer hande lend behoefde op te treden. De brand is vermoedelijk ontstaan door vonken uit het veevoerfornuis. De 13-janige W. uit Amsterdam werd door een inwoner onzer gemeente op den weg aangetroffen en medegenomen naar het politiebureau Hij vertelde uit Amster dam te zijn gekomen om de wedstrijden op Zuidwijck te zien. Door de politie werd hy op transport gesteld om aan de ouders gebracht te worden. Tegen P„ wonende te Haarlem. Is proces-verbaal opgemaakt, wegens het venten zonder vergunning. Benoemd tot lid der examencommis sie 1936 ter verkrijging van een akte van bekwaamheid tot het geven van middel baar onderwijs boekhouden (akte K XH en Q) of tot het geven van L.O in de beginselen der handelskennis (akte U) mr. dr. E. Tekenbroek alhier Gevonden: een alpino, een schop, een muts, een damesrijwiel, een gymastiek- schoen, een autoband met velg, een porte- monnaie met Inhoud, een alpino, een wiel dop, een duimstok, een ring met sleutels, een benzineblik, een sleutel, een auto sleutel, een petroleumlantaarn, een hand schoen, een colbertjasje, een hondje, een bankbiljet. Aan het strand alhier ds een groote ongesptrongen granaat gevonden, welke door de militaire politie ls weggehaald. De Speeltuin gesloten. In verband met moeilijkheden, die zijn gerezen met het toezicht ls de speeltuin „Bloemhof" door het bestuur gesloten. Naar wij hieromtrent vernamen werd het toezicht door den opzichter uitgevoerd ln werkverschaffing, waartegen van rijks wege bezwaar is gemaakt. Daar ook voor de gemeente en het bestuur het toezicht, dat bij openstelling niet kon worden ge mist, niet kan worden betaald, heeft men derhalve besloten den speeltuin te sluiten. Een besluit, dat de ouders der kinderen over het geheel zeer betreuren. Jaarvergadering der Oranjeschool. In de jaarvergadering van de Oranje- school, werden tot bestuursleden gekozen de heeren A. S. Booij en T, Raaphorst, zulks ln de vacature van de heeren E. v. d. Pol en A, van Dam. De jaarverslagen van den heer K. Salverda en het hoofd der school de heer Hoornenborg, gewaag den van groote dankbaarheid, terwijl te vens bleek dat het leerlingenaantal gelijk was gebleven. Het financieel verslag werd uitgebracht door den heer S. Kooi. Na woorden van dank aan de aftredende be stuursleden volgde sluiting door ds. Bosch. Gecompliceerde aanrijding. Op den Steekterweg nabij den tuinder Z, had een zeer gecompliceerde aanrijding plaats, waarbij 2 vrachtauto's, een perso nenauto en motorrijder waren betrokken. De motorrijder v. M„ die kwam te vallen werd verwond, terwijl zijn motor werd be schadigd. Ook de vrachtauto's van v. d. H. uit Alphen en E. uit Wassenaar, werden belangrijk beschadigd. Van d. H. die de aanleiding was. deed toezegging de schade te zullen vergoeden. Aanvaring. Door het schip „De twee gebroeders" uit Rotterdam, dat gesleept werd, zijn de z.g. remmlngswerken nabij 's-Molenaarsbrug aangevaren, waarbij deze belangrijk wer den beschadigd. Noch de sleepbootkapitein noch de schipper konden hun reis vervol gen, ln verband met de regeling der schade. Vergadering' Chr. Wijkverpleging. Onder leiding van den voorzitter, ds. J. Stehouwer kwam de Chr. Wijkverpleging ln jaarvergadering bijeen De jaarover zichten van den secr., ds. J. H. A. Bosch en den penningmeester, den heer W. J. Spreij. gewaagden van een goeden voort gang van dit mooie werk, dat door de zusters wordt verricht. Meer dan 8000 be zoeken werden afgelegd. Met blijden dank kon worden medegedeeld, dat deze arbeid algemeen in onze gemeente zoo hoog wordt gewaardeerd, wat ook uitkomt in de financieele bijdragen, welke in con- trlbutiën en vrije giften binnenkomen. Vooral in dezen zorgvollen tijd wordt op gewekt dezen arbeid te blijven steunen. Ds. Hartkamp werd als bestuurslid her kozen. In de vacatures van mevr. Spreij— Gezel, mevr.. Westerbrink en mevr. Boot van Kooten werden gekozen de dames Haasbeek, H. Sperij en M, Verschuur In de jaarvergadering van de afd. Alphen der Kon. Ned. Middenstandsbond werden tot bestuursleden herkozen de heeren H. Laros en D. van Dien. Dit Jaar zal de afd. haar 12'/i-jarig bestaan her denken. Ten bate van de ver. van kinderen naar Chr. Vacantlekolonies C V. K. zal morgen ln onze gemeente een 'speldjesdag worden gehouden. HAZERSWOUDE. Aanbesteding. Bij de door B. en W. gehouden aanbe steding van gemeentewerken bij de nieuwe begraafplaats werd Ingeschreven voor timmerwerk door: B. J. Timmerman f.1142; C. Quartel f.1181; W. J. Dekker f. 1295; Ph. de Gelder f. 1275; B. van Wlerlngen 1.1181; J. Buitenhuis f.1195; Gebr. Batelaan f. 1348; P. C. Boers f. 1183. Voor metselwerk door: IJ. Hortenslus f.3925; G. Lindenburg f 3944; C. J. Vree burg f.3765. Voor schilderwerk door: J. C. Wind- horst f.208; P. van der Spek f. 190.85: G. W. Jochem f.205; A. van der Werf f.197; A. Bogerman f.212; J. M. van den Berg f. 199; W. Rademaker f. 192. Voor smidswerk door J. C. Schouten f.359; B. de Vogel f.450; A. C. Francken f.467; J. W. Zwartjes f.420. Vergadering Christelijke School. In het gebouw achter de Geref. Kerk werd een flink bezochte ledenvergadering gehouden van de Christelijke School. De voorzitter der Schoolver., de heer D. de Bruljn LJzn. opende met gebed en het lezen van Ps. 78, waarna hij een kort welkomstwoord sprak. De notulen en het jaarverslag werden door den secretaris, den heer Adr. van der Linde gelezen en goedgekeurd, waarna ae penningmeester, de heer W. v. d. Spek de financieele zijde der vereeniging behan delde, welke redenen tot tevredenheid gaf. Bij de bestuursverkiezing werd de heer D. de Bruijn met overgroote meerderheid van stemmen herkozen en werden tot leden van de oudercommissie herkozen de heeren R. Hassefras en Joh. Ooms. Tot leden voor het nazien van de rekening van den penningmeester over 1936 werden ■benoemd de heeren G. Slootweg en A. de Bruin. Over het voorstel van het bestuur om Pand D 134 te laten bebouwen met twee woningen, ontspon een breedvoerige ge dachtenwisseling. Het bestuursvoorstel werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen, zoodat naast de school een tweetal nieuwe woningen zullen verrijzen. Na rondvraag eindigde de heer IJ. Bol met dankgebed. De collecte gehouden voor het plaat selijk Crisis-comité heeft alhier opge bracht de som van f. 83.86'/», benevens een bon van f. 1 voor manufacturen en een bon van f. 1.voor kruidenierswaren. KOUDEKERK. In de vergadering van de commissie tot wering van Schoolverzuim werden tot voorz. en secr. herbenoemd, de heeren N. P. Slegtenhorst en A. Mieog. terwijl tot hun plaatsvervangers werden aangewezen de heeren J. van Ommering en A. J. Lteverse. De Chr. Besturenbond „Koudekerk» Hazerswoude" hield in hotel „de Brum* haar vierde Jaarvergadering onder leiding van voorz. G. P. de Jong. De secr., de heer P. de Jong, gaf een overzicht van de werkzaamheden, terwijl de heer J. Ra- vensbergen als penningmeester een finan cieel verslag uitbracht. Er is een saldo van f. 3.81. Na voorlezing der Ingekomen stuk ken en bespreking van de plaatselijke toe standen hield de heer G. van Ommering een Inleiding over „Ar'peid en arbeider in het economische getij". Hierna volgde sluiting. In het lokaal achter de Geref. Kerk hield de Geref. Jeugdcentrale een verga dering welke door den voorz., ds. Haspers, werd geopend Door den heer J. Reyne- veld werd het onderwerp ingeleid: ,.De beteekenis van de Geref. Jongel, Ver. en bet persoonlijke, geestelijke leven". Door mej, H. Wille werd een inleiding gehouden over „Mirjam", Op beide onderwerpen volgde een leerzame bespreking, waarna de vergadering werd gesloten door den heer J. D Reyneveld. NOORDEN. Intrede van den heer W. van Dijk. De intrede van den heer W. van Dijk, beroepen predikant der Geref. Kerk alhier van Hijken (Dr.) zal plaats hebben op Zondag 22 Maart des avonds te half zeven. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des voor. middags te 11 uur ln openbare vergade ring bijeen. 1. Vaststelling notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Benoeming lid der Commissie tot wering van schoolverzuim; 4. Voor- stol tot het aangaan eener gemeenschap pelijke regeling art 19 der L.O Wet 1920 met de gemeente; 5. Vaststelling comp- rabel besluit. o TER AAR. SOMBERE CIJFERS OVER 1935. DE UNIFICATIE DER VEILINGEN HERDACHT. Voor de vijfde maal sinds haar bestaan kwamen de leden der Coöp. Centr. Tuin bouwveilingsver. „Ter-Aar en Omstreken" G. A. in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van den heer C. W. van den Hoorn Azn. Behalve de commissie van advies waren 162 leden aanwezig. De voorz. opende met te memoreeren, dat de veiling ln dezen vorm thans 5 jaar had bestaan. Spr. vroeg zich af, wat er van de tuinders had moeten worden, in dien de unificatie der veilingen indertijd niet tot stand was gekomen. Dankbaar heid zijn de leden der velling dan ook ver schuldigd aan hen, die ondanks alle moei lijkheden en tegenwerking in dien tijd hebben gestreefd naar samenvoeging der drié bestaande vereenigingen op dit gebied tot een gróóte veiling. Spr. wekte er toe op, dat onder beding van Gods zegen met volle kracht zou worden doorgewerkt in een geest van verdraagzaamheid en on derlinge waardeering. De secretaris, de heer Alb. Van Straaten las de notulen, die ongewijzigd werden vastgesteld. Herkozen werden de aftr. bestuursleden, de heeren C. van der Hoorn Jzn., A. van Straaten en C. van der Vlugt en als lid der controle-commissie de heer C. T. dc Bruin, terwijl ook de commissie van advies zich als zoodanig zag herbenoemd. De voorz. spoorde de glastuinders aan zich op te geven als lid van den proef tuin tegen f. 2.50 p. j. Tevens deed de voorz. een beroep op de tomaten- en augurkenkweekers om hun producten zoo goed mogelijk gesorteerd aan de veiling te brengen. Het veilingspercentage is voor 1936 vast gesteld op 5voor de aid. persoonlijk vei len en op 7 voor de augurken, welke worden opgehaald. Betreflende een steun- uitkeering wendde het bestuur zich tot den Minister om verbetering. m De waarn. directeur, de heer Kamme- raat, bracht 'n uitgebreid jaarverslag uit. Wij ontleenen daaraan: Spr. memoreerde eerst den somberen toestand. 1935 heeft niets dan teleurstel ling gebracht. De peulen- en doperwten- campagne kan grootendeels als mislukt beschouwd worden. Slechts enkele dagen waren de conser- venfabrieken als afnemers op de markt. De kwaliteit, door de slechte weersgesteld heid toch al niet te best, ging vliegensvlug achteruit. Ook de aanvoer was belangrijk minder dan het vorige jaar, n.l. 664.560 kg. tegen 788.260 kg. ln 1934, een mindere om zet van 123.700 kg. of 16 De peulen ver toonden de volgende cijfers: 565.710 kg. in 1934 tegen 406.970 kg. ln 1935, dus minder 158,740 kg. of 28 Beduidende verschil len dus. Doorgedraaid zijn 51.290 kg. peu len en 26.990 kg. doperwten, dus respec tievelijk ongeveer 12 1/ en 4°/o. Eigenaar dig is, dat de tuinboonen niet zijn door gedraaid. Hiervan werden aangevoerd 185.589 kg. Dit artikel wordt ook wel ge wild door de conservenfabrieken. Het is aanbelenswaardig aan dit artikel wel de jioodige aandacht te besteden, want ln de laatste jaren speelt het in de productie een niet-onbelangrijke rol. De aardbeien teelt schijnt niet vooruit te gaan. Tegen 6600 kg. in 1934 werd aangevoerd 5700 kg. in 1935. De bloemkool toonde wat getal betreft wel vooruitgang, nl. circa 151.000 stuks in 1935 tegen 129.000 stuks in 1934. Hiervan zijn doorgedraaid 23.500 stuks, dus ruim 15 "/o. De zgn. voortrek ls één groote te leurstelling geworden; het spreekt wel vanzelf, dat aller hoop zich vestigde op de tweede helft van de campagne. Helaas steltje ook deze diep teleur. Weliswaar was dper den mooien doch korten zomer een korten tijd een mooien aanvoer van boo- ntn tn augurken, die van beslist mooie kwaliteit waren. De aanvoer snijboonen beliep 2.474.200 kg. ln 1935 tegen 1.795.000 3—2 Y

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7