77ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 14 Maart 1936 Vierde Blad No. 23304 DE GOEDE KANTEN VAN EEN SLECHTEN TIJD. Het gevaar van electriciteit. bij VLASVELD RADIC De slechte tijd wel '11 origineel onder werp, er wordt zoo heelemaal niet over gesproken! Zouden we nu niet eens op houden met dat praten over „dien slech ten tijd", waarin toch eigenlijk ook 'n heele massa zelfbeklag ligt opgesloten. Wij arme stakkers, die nu juist in zoo'n slech ten tijd moeten leven! dien tijd, waar aan we zoo heerlijk allerlei dingen kun nen toeschrijven, die niet gaan zooals we willen, ook al ls 't wel 'n beetje heel erg onze eigen schuld. Een „andere" tijd, zeker, dat is het; maar is niet elk tijdperk anders dan het vorige? De veranderingen gaan nu alleen 'n beetje vlug en om dat bij te beenen valt niet iedereen even gemakkelijk. Vooral de oudere generatie heeft nog wel eens last van het langzame levenstempo van omstreeks 1900, maar stil blijven staan en omkijken naar wat „toen zooveel beter" was, is niet aanbevelenswaardig. Vooruit moeten we toch: vrijwillig, door ons te trainen in het versnelde tempo mee te marcheeren. of onvrijwillig, doordat de „andere" tijd ons meesleept. En meege sleept te worden is niet de meest ideale manier van zich voort te bewegen. De vette Jaren zijn voorbij; 'twaren er veel meer dan zeven, dus we hebben niets te klagen, als we ook meer dan zeven magere jaren moeten doormaken! En brengen deze magere jaren, waarhi leder als eerste punt op z'n levensprogramma „versobering" heeft staan, nu uitsluitend verlies? Voor wie alleen hecht aan finan- cieelen welstand, ja, voor haar is deze tlid een aanleiding om zich voortdurend diep ongelukkig te voelen. Maar er is ook nog zooiets als 'n ideëele zijde aan het soms hachelijk avontuur, dat we het leven noemen. En tegenover het pessimisme, dat vanuit 'n donker heden naar 'n nog som berder morgen kijkt, zou ik de artikelen „vertrouwen" en „optimisme" in uw ge- eerde belangstelling willen aanbevelen. fs het b.v. niet 'n verheugend feit, dat velen het leven met veel meer energie aanpakken, nu ze het geld niet meer zoo gemakkelijk kunnen laten rollen? Vooral de vrouw, die het in de vette jaren te goed had, was eigenlijk in zeker opzicht „werkloos", met al de psychische verslap ping, die met zoo'n toestand gepaard gaat. Ze had zich niet in te spannen en hield zich, bij gebrek aan een beter ob ject. hoofdzakelijk met zichzelf bezig. Hoe veel kwalen en kwaaltjes zijn als bij too- verslag verdwenen, nu ze zich meer moet Inspannen; nu haar leven meer inhoud heeft gekregen? Iets anders, dat we aan den winstkant van onzen tijd kunnen boeken: er is groote opruiming gehouden op het gebied van vooroordeelen en valsche schaamte. „Dat-kun-je-niet-doen" raakt uit den tijd, of liever, het heeft 'n andere waarde gekregen. Natuurlijk blijft het altijd van kracht als 't gaat om daden, die van al gemeen menschelijk standpunt bezien, niet door den beugel kunnen. Dan beslist de geestelijke en moreele „standing". Maar waarom zou een huisvrouw, die 't met minder of heelemaal geen personeel moet stellen, zich ook maar 'n oogenblik moeten schamen allerlei huishoudelijke werkjes zelf te doen? Omdat ze 't nooit gedaan heeft? Of omdat haar voorouders toevallig leefden oder andere omstandig heden? Maar zij heeft toch met haar eigen leven en haar eigen omstandigheden te maken. Of waarom zouden we onze visite niet op wat minder kostbare lekkernijen ont halen dan vroeger, als onze beurs dat ge biedt? Als we eens wisten, hoe vaak vroe ger in veel gezinnen aan alle kanten be zuinigd werd om toch maar royaal voor den dag te komen, als er bezoek kwam. De geest van den modernen tijd zegt: „Je komt bij elkaar om vriendschap uit te wisselen, of om te kaarten, of om van je belangstelling blijk te geven bij de hoog tijden In eikaars leven maar niet om zooveel en zoo duur mogelijk te eten en te drinken. Dat velen, die vroeger 1ste of 2de klasse reisden, nu zonder eenige aarzeling in de 3de klasse stappen, wordt reeds heel ge woon gevonden. Waarom kunnen we altijd als onze financiën het noodig maken, ook niet ,,'n klasse lager reizen", wanneer we naar schouwburg, bioscoop of concert gaan? Maar dan met het blije gevoel toch nog van veel moois te kunnen genieten en nog bevoorrecht te zijn boven vele anderen; niet met een gezicht, waarop duidelijk te lezen staat, dat we 't toch zooveel beter gewend waren. „Men" zou zich dan nog gedrongen gevoelen medelijden met ons te hebben en is dat niet een van de ergste dingen, die menschen elkaar kun nen aandoen? En wat de arbeidsmogelijkheden be treft; nood maakt vindingrijk Worden niet juist nü velen, meest de sterke naturen, geprikkeld naar nieuwe werk zaamheden om te zien. die. zonder de groote ellende der werkloosheid belang rijk te verminderen, toch den persoon in kwestie 'n dosis arbeidsvreugde, dus le venslust, kunnen brengen? Ik denk aan die bezigheden, waarvan we zeggen: „Hé, typisch, daar hoorde je vroeger niet van, maar eigenlijk is 't wel handig bedacht". Hebt u b.v. wel eens van een „koperpoets- dienst" gehoord? '11 Werkloozc jonge man kwam op de gedaachte z'n diensten aan te bieden om eens of meerdere keeren per week de bel, brievenbus, enz. te poet sen, Intuïtief wel wetend, dat deze voor werpen in blinkenden toestand de Hol- landsche vrouw zeer na aan 't hart lig gen. Tevens aanvoelend, dat dit probleem in veel gezinnen zonder dienstbode wel iets zou kunnen zijn om er een kleine verdienste uit te brouwen In korten tlid had hij vele „ahonnée's": door met groote letters 00 de doos, die hij bii zich had, te vermelden welk ooetsmiddel hij ge bruikte, kreeg hij ook nog reductie bii ziin leverancier, die op zijn beurt weer in z'n schik was met die onverwachte reclame. Hoeveel meisjes zijn er niet met de akte voor onderwijzeres, maar zonder betrek king. die voor vele ouders 'n uitkomst zouden zijn. als ze de kinderen met het huiswerk ïnelnen? Hoeveel gezinnen moeten de hulp van personeel tegenwoordig ontberen of be perken tot een werkster eens per week en wanneer wordt de meerdere hulp van vroeger 't meest gemist? Met ziekte, met PAST OP VOOR VOCHT! Het kan niet anders dan zijn nut heb ben om ook eens te wijzen op het gevaar, dat aan het gebruik van electriciteit ver bonden kan zijn. Evenals U weet, dat een met waschben- zine vlekvrij gemaakt colbertje niet bij het kolenfornuls te drogen mag worden gehangen, zooals U van duizend gewone huishoudelijke dingen weet, wat U er al of niet mee moet doen om ongelukjes te voorkomen, zoo is het zeer zeker van de electriciteit gewenscht te weten, wat er gebeuren kan als zij buiten haar perken treedt. Buiten haar perken treedt; daar hebben wij het punt waar het op aankomt. Water in een kanaal of in een rivier is een zegen voor de menschheid: handel, verkeer, vermaak, sport och, wat zouden wij Nederlanders zonder water zijn maar o wee, als de perken overschreden worden dijkdoorbraak overstroo mingendan is datzelfde water oorzaak van ontzaglijke rampen. Gelukkig hebben wij de electriciteit beter in onze macht. Toestellen, toevoer- leidingen in huls, lampen, dat alles is zóó gemaakt, dat iedereen er zonder bezwaar mee kan omgaan, Alleen de algemeene gedragingen van electriciteit moet U be slist weten. Benzine heeft de eigenschap uiterst brandbaar te zijn. Electriciteit streeft er altijd naar, naar den grond te stroomen, terug naar de aarde. Daarbij moet men er steeds voor zorgen, dat de electriciteit niet door het lichaam naar den grond kan stroomen. Om dit te voorkomen neme men steeds de volgende voorzorgsmaatregelen in den omgang met electrische toestellen: I11 de allereerste plaats: schakelaar uit draaien vóór U begint. Maakt U een hang lamp schoon, pas dan op met natte doe ken. En als het een staande lamp betreft: de contactstop uit de wandcontactdoos trekken In de badkamer, vooral in de moderne badkamer van kleine afmetingen, moet men nooit losse toestellen met een snoer gebruiken, zooals haardroger of straal kacheltje. Alleen een straalkachel, door een deskundige vast tegen den muur ge schroefd, kan daar zonder gevaar gebruikt worden. Men bemerkt, dat het vocht de oorzaak Ss van misstroomen naar de aarde. De reden daarvan is, dat electriciteit zeer sterk de voorkeur geeft aan een vochtigen weg naar de aarde: vochtige handen, een steenen keukenvloer, een badkamer met bewasemde wanden, dat alles zijn beste verbindingswegen voor de electriciteit naar de aarde. Past op, vervolgens, voor ieder defect aan een electrisch apparaat: losse schroef jes. gebroken contactstop, versleten snoer, tl ziet het gauw genoeg als er iets onge woons aan Uw strijkijzer of Uw melkkoker of Uw theelichtje rammelt. Men zegge niet ,(0, het wordt nog warm, dusdat. is een gevaarlijke gevolg trekking! Ook al wordt liet ijzer of lichtje nog zoo warm, dan is het gevaar aan zoo'n half kapot toestel er even goed. Bovendien voorkomt het onmiddellijk laten herstel len van een kleine fout grootere storin genen grootere rekeningen!! Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden. Veilig verkeer is ook heel wel mogelijk zonder een permanent gebruik van uw claxon. het naar school brengen van de kinderen, met verjaardagen, die voor de vrouw des huizes zonder hulp vaak alles behalve feestdagen zijn: wat zou ze gebaat zijn met 'n aardige, beschaafde hulp in die omstandigheden. En wat zou 'n meisje, dat zich tot zulke bezigheden voelt aan getrokken, eveneens ermee gebaaat zijn: iets te doen te hebben en tegelijkertijd menschenkennis op te doen is toch verre te verkiezen boven thuis zitten wachten of er ook 'n betrekking komt opdagen, ook al brengen die bezigheden weinig of geen geldelijk voordeel. In verschillende plaatsen heeft de Vereeniging v. Huis vrouwen, al in die richting tijdelijke hulp in bijzondere omstandigheden ge werkt. Is het speciaal in dezen schoo^naak- tijd, niet iets voor meisjes, die op 'n huis houdschool zijn geweest, om hier en daar de huisvrouw met raad en daad bij te staan met haar splinternieuwe kennis? Ze kunnen van allerlei opknappen, overtrekken van kussens weer „als nieuw" maken, de buizen in de badkamer bij- lakken, gordijnen spannen en die zoo op hangen, dat ze werkelijk open en dicht gaan. als je aan de koorden trekt, fiets, dat voor vele huisvrouwen 'n tooverij is en blijft!) enfin, die duizend en een kleinigheden, waarvoor 'n vrouw met 'n druk gezin uitermate dankbaar zou zijn en waarvoor ze ook wel wat over zou hebben. 'n Ander voelt er misschien meer voor haar diensten aan te bieden om In drukke tijden de kinderen van verschillende ge zinnen bezig te houden of met ze te wan delen, om te helpen met inmaken, of om één of meer middagen per week in een gezin te gaan koken, zoodat de huisvrouw dan eens vrij-af kan hebben. Natuurlijk is 'tniet de bedoeline eventueel 'n kin dermeisje of dienstbode het. brood uit den mond te stooten. 'tGaat er 0111 in dezen wonderlijken tijd, waarin een deel van de menschen overspannen is door te drukke bezigheden en een ander groot deel werk loos is, elkaar wat te helpen. 'tKomt aan op het initiatief, op de handigheid om de cisehen van een nieuwen tijd te ont dekken en daarvan zoo goed mogelijk partij te trekken. Elke medaille heeft 'n keer zijde: waarom zou uit dezen „slechten tijd" voor velen ook niet wat goed komen? CRITICA. RECLAME. 8769 VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld OUDE JIMGEL 120 T€u 7*9 DOEZD/TBQOT 22 TU.-IBJ3 LEI DEM ZONDAG: Groentesoep Rijst met gestoofde nier Vruchtencompóte Recept: Rijst met gestoofde nier. Twee kalfsnieren worden opgezet met koud water, dat, zoodra het kookt, wordt afgegoten, waarna de nieren opnieuw met koud water worden opgezet met l'/i lepel zout per liter water. (Men noemt dit „blan- cfheeren" van de nieren). Daarna worden ze in pl.m. een half uur gaar gekookt, in stukjes gesneden en gestoofd in een halve liter bruine saus. Deze bruine saus wordt als volgt bereid: Naar verkiezing fruit men de In den smaak vallende kruiden als laurierblad, kruidnagelen, Sp. peper, sel- dery, peterselie en een gesnipperd uitje in ruim een half ons boter. Verwijder de kruiden na een half uur en maakt 60 gr. bloem bruin in de boter. Langzaam voegt men een halve liter bouillon toen, laat de saus nog even doorkoken en maakt ze af met soya en wat tomatenpuree. Eenvoudig menu. Vleeschschotel, Groentensalade Vruchtencompóte. Voor den vleeschschotel neemt men de benoodigde hoeveelheid (1 ons per pers.) gemengd koud vleesoh en worstsoorten. In elke winkel van fijne vleeschwaren kan men die per ons verkrijgen. Deze schikt men op een schotel en kan die naar verkiezing garneeren. Witte of savoye kool snijdt men zeer fijn in snippers en mengt die met mayonaise. Ook dit kan men op gemakkelijke wijze met één tomaat, in figuurtjes gesneden, versieren. MAANDAG: Gehakt balletjes Pommes frites, bloemkool Gebakken bananen. Recept: Pommes frites. Een kilo aardappelen wordt geschild en in gelijke reepjes gesneden. Ze worden gewasschen gedroogd en in heet vet gebakken (in een diepe pan) tot ze gaar en bruin zijn. Men laat ze op grauw papier uitdruipen en bestrooit ze met fijn zout. DINSDAG: Varkenscarbonade Aardappelen,. Wbrteltjes Appélmoes Recept: Varkértscarbonade. Men schrapt vier varkenscarbonaden van 150 gr. af en zout ze. In een geëmailleerd ijzeren pan worden ze in 75 gr. boter of reuzel licht bruin gebraden. De jus wordt afgemaakt met wat water, waarna men alles nog plan. 1 uur laat nastoven. (Zet heden de groene erwten (4 ons) te weeken in 3 liter water, indien ge het menu van morgen wilt nemen). WOENSDAG: Erwtensoep Eierpannekoeken Recept: Vier ons groene erwten worden 24 uur in 3 L. water geweekt en daarin gaar gekookt met vier gesneden preien, twee bosjes selderyknol en wat zout, gedurende 21/: uur. Vooral af en toe roeren, om aanbranden te voorkomen. 500 Gr. klapstuk wordt gaar gekookt in 1 L. water met zout (2'/« uur). Na 2 uur wordt 500 gr. versche worst toegevoegd, zoodat deze een half uur meekookt. De worst wordt nu uit de pan genomen en de erwten en het vleesch samengevoegd. Alles kookt nu nog samen eenige uren door onder af en toe roeren. De worst voegt men ten slotte, in plakjes gesneden toe. Men gebruikt het best split- of parel- erwten. Dit recept is voor vier personen zeer royaal genomen, maar opgewarmde erwtensoep is haast nog lekkerder, dan pas bereide. DONDERDAG: Kop erwtensoep Rijstrand met vleeschragout Brusselsch lof Voor dit menu gebruikt men de resten van Woensdag. Van de worst en klapstuk wordt met de bruine saus een ragout ge maakt, waarmee de rijstrand wordt ge vuld. De stronken Brusselsch lof laat men in hun geheel en garneert den schotel met hard gekookte eieren. VRIJDAG: Macaroni met tomaten Savoyekool, aardappelkoekjes Abrikozenbeignets. Recept: Aardappelkoekjes. 600 gr. koude aardappelen worden fijn gemaakt en vermengd met 50 gr. gesmolten boter, drie eierdooiers, wat zout en nootmuskaat. Het laatst worden de drie stijfgklopte eiwitten toegevoegd. Van dit mengsel worden kleine platte koekjes gevormd, door paneermeel gewenteld en in boter of slaolie aan beide kanten' bruin gebakken. ZATERDAG Spruitjesschotel met aardappelpuree en Ribstuk Vruchten. Recept: Kook een pond gewasschen runderrib gaar in een halve liter water en 15 gr. zout, gedurende V/2 uur, verwij der 't vleesch en kook de schoongemaakte en gewasschen spruitjes in deze bouillon gaar. Snijdt het vleesch in kleine stukjes, paneer ze en bak ze vlug in boter bruin. Bind de na het gaarkoken van de spruit jes overgebleven bouillon met een paar eetlepels maizena tot de gewenschte dikte, schik op een verwarmden schotel in het midden de stukjes vleesch. er om heen de spruitjes en giet er de gebonden bouillon overheen. Maak van 1 K.G. gaargekookte aard appelen, een kopje melk, een paar eet lepels boter, wat peper en nootmuskaat, dikke aardappelpuree; goed heet wordt deze er bij gegeven. SPAREN ZONDER ONTBEREN. Het afkoken van groenten zonder meer is in de keuken van een verstandige zui nige huisvrouw ontoelaatbaar. Het afge goten water moet n.l. nooit worden weg gespoeld, daar het zeer voldoende voedings waarde heeft. Het water, waarin erwten en boonen gekookt zijn kan door toe voeging van zout, peper en wat fijnge sneden uien tot een smakelijke soep wor den bereid. In aardappelwater worden erwten en boonen spoediger gaar. Het wa ter van elke afgekookte groente is altijd tot soep te verwerken en moet dus altijd bewaard blijven. Van kleine stukjes overgebleven vleesch kan men smakelijke sausen maken, even eens van karkassen van wild en gevogelte, door ze met water en kruiden op te zetten, terwijl van dit laatste ook een smakelijke soep te bereiden ls. Voor vermenging met stamppot is dit laatste ook zeer bruikbaar, vooral door het lijmgehalte, dat in been deren en vellen voorkomt en dat door het koken vrijkomt en de voedingswaarde verhoogt. Wanneer men lever heeft gekookt, moet men deze in hetzelfde water laten bekoe len en zorgen, dat de lever goed onder staat, anders komen er donkere plekken aan. Dit water is b.v. zeer geschikt voor het koken van erwtensoep. RECLAME. 214 HUIS VOOR MODERNE VOEDING Terweeweg 84 - Oegstgeest - Telef. 1610. Van Landbouwhoogeschool Wageningen: zoete most van Westlandsche druiven. kersen, morellen, boschbessen e.a. Tomatensap, komkommersap, rhabarbersap Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De aanvoeren op de slaohtvee-afdeelin- •gen waren in de afgeloopen week weer tamelijk groot. Vooral op de Zuidelijke markten. Rotterdam en Den Bosch kre gen groote toevoeren. Wel is waar konden deze groote kwantums worden geplaatst, doch in doorsnee waren de prijzen, bij vorige week vergeleken, weer iets gedrukt. Veel prijsverschil is er echter nog steeds niet, want voor de prima kwaliteit konden we noteeren 4850 cent, enkele extra beste l12 cent meer. De mindere soorten varieerden van 3644 cent per K.G. ge slacht gewicht. Voor de Stoomvaartlijnen werden in totaal 85 koeien en ossen ge kocht, tegen een gemiddelden prijs van 45 cent per K.G. geslacht. We troffen hier ter plaatse gistermorgen op de veemarkt den inkooper van vee en vleesoh voor de Rotterdamsche Lloyd, die ons mededeelde binnenkort, evenals verleden jaar op de Leidsohe markt inkoopen van zuiglamme- ren te zullen doen. Ook zal deze maat- sohappij weer vette kalveren op de markt laten koopen. De gebruiksveemarkten waren in de afgeloopen week iets ruimer bezet. De handel was vrijwel algemeen wat luier, maar van de prijderi kon men niet zien, dat ze lager waren. Ook gust weidevee bij wat meer aanbod luier handel, maar nog duur genoeg. We noteerden voor best ge- bruiksvee f. 140, f. 180. f200 en soms hooger. Vaarzen f. 100f. 150. Puike f. 60 f. 80. Guste koeien voor de vetweide f. 90f. 140. Extra beste zagen we hier gisteren nog verkoopen voor f. 155 p. stuk. Men koopt echter een mooi model jong beest voor f. 125f. 135 per stuk. Woensdag te Den Bosch was er veel weidevee, maar zeer weinig beste soorten. Voor Holland werd niet zooveel gekocht, daar de vraagprijzen veel te hoog waren. Veel haast maken de weiders nog niet. De wolveemarkt was deze week traag ge stemd. De prijzen zijn door de kooplui onderling wat opgeschroefd en voor het binnenland te hoog geworden. Nuchter kalfsvleesch vervangt het artikel momen teel in de volksslagerijen, terwijl de bui- tenlandsche vleeschmarkten (Brussel en Parijs) slecht gestemd waren. De varkensprijzen zijn dalende en zoo de Centrale de markt op een of andere wijze niet steunt, b.v. door de spekprijzen te verhoogen, moet een verdere daling volgen. Voorzoover we konden nagaan zal de Centrale in dit opzicht op 't moment niets doen. VOOR ZONDAG 15 MAART. Hilversum I, 1875 M. 8,55 VARA 10,00 VPRO 12.00 AVRO 5,00 VARA 8,0012,00 AVRO 8,55: Gramofoonpl. 9,00: Sportnieuws. Tuinbouwcauserie 9,30: Gram.pl. 9,45: Lezing 10,00: Zondagshalfuur 10.30: Ned. Herv. Kerk dienst 12,00: Filmpraatje 12,30: Om roeporkest 1,00: Relais uit Indië 1,30: Kovacs Lajos' orkest 2,00: Boekbespre king 2,30: Groninger Orkestvereen. en soliste 4.00: Gram.pl. 4,30: Olympisch Nieuws 4,45: Gram.pl. Sport. 5,05: The Blue Rhythm Singers 5,15: Voetbal praatje. Sportnieuws 5,35: Gram.pl. 6.15: Radio-potpourri m.m.v VARA- orkest. Mannenkoor en solisten 8,00: Berichten 8,15: Omroeporkest en soliste 8,45: Radio-Journaal 9,00: Aeolian- orkest, solisten en gem. sextet 9,50: Orgelspel 10,10: Kovacs Lajos' orkest 11,00: Berichten 11.1012,00: Dans muziek. Hilversum II, 301 M. 8,30 KRO 9,30 NCRV 12,15 KRO 5,00 NCRV 7,4511.00 KRO 8.30: Morgenwijding 9,30: Gewijde muziek 9,50: Ned. Herv. Kerkdienst. Hierna gewijde muziek 12,15: KRO-orkest en lezingen 2,30: KRO-Melodisten en Kon. Harmonie ..St. Caecilia" 4,30: Ziekenlof 5,00: Ge wijde muziek 5,20: Geref Kerkdienst 7,45: Sport 7,50: Causerie 8,10: Berichten. Concertgebouw-orkest en solist 9,10: Voordracht 9.30: Haarlemsche Orkestvereen., Haarlem's Gem. koor en solisten 9.55: Gram.pl. 10,00: Hoor spel 10.30: Berichten. Giam.pl. 10.40 11,00: Epiloog. Droitwieh 1500 M. 12,50: Het Sharpe- Sextet 1.20: BBC-Variété-orkest en solist 2,20: Gram.pl. 2,50: Concert m.m.v. solisten, koor en orkest 3,35: Londensch Zigeuner-orkest m.m.v. solist 4,20: Trioconcert 4,50: Voor de kind*» ren 5,10: Lezingen 5,50: Alt e* strijkkwartet 7,05: Lezing 7,20: Bari ton en piano 8.15: Kerkdienst 9,05: Iiefdadigheidsoproep 9,10: Berichten 9,20: BBC-Theater-orkest, m.m.v. solist en koor 10,20: Bridgewater Harpkwintet m.m.v. solist 11,05: Epiloog. Radio-Paris 1648 M. 7,20 en 3,20: Gramofoonpl. 11,20: Orkestconcert 12,20: Orgelconcert 1,20: Vervolg or kestconcert 3,05: Nation, orkest 6,50: Gramofoonpl. 7,50: Zang 9,05: Hoor spel 11,0512,35: Dansmuziek en Populair concert. Keulen 456 M. 5,20: Havenconcert 9,20: Mannenkoor 11,20: Orkestconcert 12,35: Gevar. concert 3,20: Omroep orkest 5,55: Piano-recital - 6,25: Vroolijk programma 10,1011,20: Dans muziek. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 9,25: Gramofoonpl. 10,20: Orkestconcert 11,50: Kleinorkest 12,20: Omroeporkest 1,30: Max Alexys' orkest 2,35: Gra mofoonpl. 3,20: Dansmuziek 4,05: Gramofoonpl. 4.20: Licht orkest 5,20: Piano-recital 5,35: Kamermuziek 7,20: Gramofoonpl, 8.20: Opera-uitzen ding. Hierna tot 12,20 Gramofoonpl. 484 M. 9,20: Gramofoonpl. 10,20: Licht orkest 11.05: Gramofoonpl. 11,20: Omroeporkest 12,05: Gramofoonpl. 12,20: Max Alexys' orkest 1,30: Orgel en zang 2.20: Gramofoonpl. 2,50: Vocaal concert 3,20: Kamermuziek 4,20: Dansmuziek 6,20 en 7,35: Gra mofoonpl. 8,20: Omroeporkest 10,30: Dansmuziek 11,2012,20: Gram.pl. Deutschlandsender 1571 M. 7,20: Gevar. programma 9,20: Beriohten 9,50: Pianospel 10,05: Weerbericht 10,2012,15: Dansmuziek. VOOR MAANDAG 16 MAART. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de VARA. 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voordracht 10.35: Gr.pl. 11.00: De Flierefluiters 11.45: Voordracht 12.00: Gr.pl. 12.15: Orvitropia en Gr.pl. 1.45: Zenderverz. 2.00: Viool en piano 2.30: Gr.pl. 3.00: Voor de vrouw 3.30: Gr.pl. 4.30: Voor de kinderen 5.05: Orgelspel 5.30: Gr.pl. 5.50: Gr. pl. 6.00: Lezing 6.20: Gr.pl. 6.45: Lezing, en de Suriname Plantation Band 7.30: Viool en piano's 8.00: Berich ten 8.10: Dansmuziek 9.00: Radio- tooneel 9.30: VARA-Orkest en zangso liste 10.05: Berichten, voordracht 10.35: Vervolg concert 11.0012.00: Gr.pl. Hilversum n, 301 M. NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing, meditatie 8.15 9.30: Gr.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Chr. Lectuur 11.3012.00 en 12.15 Gr.pl. 12,30: Orgelconcert 2.00: Voor de scholen 2.45: Causerie 3.153.45: Gr.pl. 4.00: Bijbellezing 4.45: Het Stitsch Salonorkest 6.15: Gr.pl. 6.30: Vragenuur 7.00: Berichten, reportage - 7.30: Vragenuur 8.00: Berichten 8.15: Dameskoor „Cantemus", Bach-orkest, en solisten 9.00: Belastingpraatje 9.30: Vervolg concert (Om 9.55: Berichten? 10.35—11.30: Gr.pï. Droitwieh, 1500 M. 11.20—11.50 en 12.05: Gr.pl. 12,20: Relig. causerie 12.45: De „Alphas" 1.35: Orgelconcert (tot 2.20). 3.20—3.55: Gr.pl. 4.20: Viool en plano 4.50: Het Leicester Im perial Orkest, m.m.v. zangsoliste 5.35: Dansmuziek 6.20: Berichten 6.50: Kamermuziek 7.10: Lezingen 8.20: L. Levy's orkest en solisten 8.50: Radio- tooneel 9.50: Berichten 10.20: Spen cer Dyke Strijkkwartet, en sopraan 11.3512.00Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.35: Gr. pl. 11.20: Orkestconcert 2.30: Zang 3.00: Gr.pl. 4.20: Orkestconcert 5.50: Dito 8.20: Zang 9.05: Kwartet, zang, viool en voordracht 11.0512.35: Dansmuziek en populair concert. Keulen. 456 M. 5.50 en 11.20: Orkest concert 12.35: Nedersaks. Symphonie- orkest 1.35: Schrammelmuziek 3.20: Omroeporkest 5.20: Vroolijk program ma 7.30: Omroepkleinorkest 9.50: Gitaar en piano 10.2011.20: Dansmu ziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Omroeporkest 1.50 2.20: Gr.pl. 5.20: Zigeunermuziek 6 50 en 7.20: Gr.pl. 8.20: Kleinorkest en zang 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 12.50: Zigeunermuziek 1.50—2.20: Gr.pl. 5.20: Omroeporkest 6.20 en 6.50: Zigeunermuziek 7.20: Pia norecital 8.20: Oratorium-uitzending. Hierna tot 11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Mi litair koor- en orkestconcert 9.20: Be richten 9.40: Causerie 9.50: Gr.pl. 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Dans muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 15 Maart. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA,' enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz, 3de programma: 8.30: Parijs-Radio - 9.20: Keulen - 10.20: Brussel Fr. - 11.20: Parijs Radio - 12.20: Brussel Fr. - 12.35: Keulen - Plm. 13.15: Brussel VI. - 13.35: Rome 25.4 M. of div. - 14.20: Brussel VI. - 15.20: Keulen - 17.20: Parijs Radio - 19.20: Berlijn - 21.20: Diversen - 21.50: Berlijn. 4de programma: 8.30: Brussel VI. - 12.50: Droitwieh - 16.50: Brussel VI. - 19.05: London Reg. - 20,15: Droitwieh - 21,05: Diversen - 21.20: Droitwieh - Plm. 23.15: Weenen. Voor Maandag 16 Maart. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO, NCRV, enz. 3de programma: 8.00: Brussel VI. - 9.20: Keulen - 11.20: Kalundborg - Plm. 12.15: Brussel VI. - 14.20: Parijs Radio - 17.20: Keulen - 19.05: Beromünster - 19.35: Ber lijn - 21.20: Rome of div. - 21.50: Keulen - Plm. 22.15: Brussel VI. - 22.30: Weenen of div. 4de programma: 8.05: Parijs Radio - 8 20: Diversen - 10.35: London Reg. - 15.20: Droitwieh - 15.55: London Reg. 17.05: Droitwieh - 18 20: Diversen - 18 50: Droitwieh - 19.10: London Reg. - 20.20: Droitwieh - 21.50: London Reg. - 22.20: Droitwieh. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13