LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 12 Maart 1936 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. Het zilveren jubileum van den heer J. C. Hulsbos. De heer J. C. Hulsbos herdacht zijn zilveren lubileum als directeur der Chr. Zangver. „Halleluja" Ter viering hiervan had zich een commissie gevormd uit de vercenigingen. welke de heer Hulsbos dirigeert en oud-leden. De lubllaris. ver gezeld van zijn echtgenoote en kinderen, trad de groote. geheel met belangstellen den bezette zaal van „Irene" binnen; hem «rd een welkomstlied toegezongen. De «orzitter van „Halleluja" ging voor in ge- fcd en heette in het bijzonder de ver tegenwoordigers van andere organisaties welkom. De heer Stoof releveerde dan de geschiedenis van .Halleluja" gedurende den tijd, dat de heer Hulsbos als directeur is opgetreden en waarbij het steeds ..Ex celsior" is gegaan tot in de eere-afdeeling Namens de vereenlglng dankte spr. den heer Hulsbos voor ziln Inspannenden ar beid in het belang van .Halleluja" en hoopte, dat het hem gegeven zou mogen zijn, nog vele jaren als directeur op te treden. Ook Hulsbos' echtgenoote bracht spr. hartelijk dank; zij heeft steeds geheel meegeleefd met .Halleluja" Als stoffelijk blijk van waardeering werd den jubilaris een gouden horloge met dito ketting ge schonken, daar een inbreker zich inder tijd dat van den jubilaris had toege ëigend. Nadat den jubilaris en de zijrfen staande was toegezongen Ps. 134 3 wenschten velen hem geluk. Talrijke bloemstukken, telegrammen, brieven enz. waren binnen gekomen. De heer W v. Zijverden sprak nog namens de oud-leden, de heer A. v. d. Zwaard namens de Chr. Harmonie „Sur- sum Corda" en ..Aalsmeers Chr. Mannen koor de heer G. Hommers namens de jubileum-commissie en tot slot ds, IJ. Alkema. die den jubilaris hartelijk dank bracht voor zijn zeer gewaardeerden ar beid in het belang van den Chr. zang. De Chr. Harmonie „Sursum Corda", waarvan de heer Hulsbos ook dirigent is, bracht hem een serenade terwijl „Halle luja" eveneens een toepasselijk lied zong. De heer Stoof bracht allen dank en sloot dezen mooien huldigingsavond. o HAARLEMMERMEER. De beambte-telefonist bij de Nederl. Spoorwegen, de heer J. Bloemen, ls van Hoofddorp overgeplaatst naar Lichten voorde (Gld.). Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Vijfhuizen alhier (hoofd de heer J. J. Buijze) is benoemd de heer H. Ver donk te Kerkdrlel. HILLEGOM. Bijeenkomst „Stille Omgang" Het Genootschap Stille Omgang afd. HillegomBennebroek heeft zijn jaarver gadering gehouden, onder groote belang stelling en onder voorzitterschap van den heer W. van Trigt. De jaarrekening sloot met een kassaldo van f347. wat minder was dan verleden jaar. Prof. Slijkerman hield een rede over het Mirakel der H. Stede, waarbij 40 licht beelden zijn vertoond. De directeur van het Genootschap Kapelaan Ettinger be dankte den spreker. De aftr. voorzitter de heer W. van Trigt is bii accl. herkozen. Er is gezongen door het leden-zangkoor en door den heer A. H. Copini. Bondsavond A.N.W.B. De Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. hield een bondsavond met een lezing, filmvertooning en tentoonstelling. De zaal van den heer Sistermans was vrü goed bezet. De heer C. Velthuys, consul van den A.N.W.B.. opende met een korte toe spraak over Hillegom als bakermat van den bond. Daarna is een inleidend woord gespro ken door mr. Pont. burgemeester dezer gemeente. Hij herdacht den overleden heer P. Schinkel. Spr. betreurde het ont breken van fietspaden door het prachtige duinlandschap. Daarna hield de heer Kanters van den A.N.W.B. afd. propaganda, een breedvoe rige beschouwing over alles wat met den toeristenbond samenhangt. Ook hij memo reerde den heer Schinkel. De vlot uitge sproken rede werd besloten met een warme opwekking om lid te worden van den A.N.W.B. In de pauze bestond gelegenheid om de tentoonstelling van bondsvoorwerpen en uitgaven te bezichtigen. Tenslotte is de bondsfilm vertoond. Met een hartelijk applaus dankten de aanwezigen voor het gebodene. Zeven postduiven van den heer van Sch. aan de Wilhelmlnalaan alhier zijn door een kat gevangen en verslonden. Het verbouwen van een bloembollen- schuur en het bouwen van een kantoor aan de Leidschestraat voor rekening der N.V. Langelaan en Hulsebosch is opgedra gen aan de fa. C. J. Jansen alhier. In het gebouw „Vereenigt U" vond de laatste lezing in dit seizoen plaats van de afd. Hillegom van het Instituut v. Arb. Ontwikkeling. De voorzitter heette allen welkom en gaf het woord aan den heer v. Woudenberg uit Leiden voor een lezing over „De Voge zen", waarvan wij reeds verslag gaven. De voorzitter bracht een woord van dank en wekte op ook in de komende zo mermaanden paraat te zijn voor het Instituut. o- KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Maart heeft de bekende voorjaarsdagen nog niet gegeven en dientengevolge komt de jonge groente nog niet vlug, hetgeen nog wel even zal ten goede komen aan de winterproducten, waarvoor den laatsten tijd bijzonder goede vraag is- Zelfs het ar tikel uien kan steeds beter afnemers vin den en tegen verhoogde prijzen. Er is zelfs ai boven f. 4per 10Q KG verkocht, een gedeelte ging voor f. 3 50 tot f 3.80 per 100 KG- Waschpeen was als steeds het goed gevraagde artikel dat geregeld hooge prijzen opbracht- Zoo ook nu. De prijs va rieerde van f. 12 20 tot 15.50 per 100 K.G. Zelfs tweede kwaliteit ging nog graag weg tegen f. 8.20 tot 10.40. Het zijn echter maar weinigen die van deze goede prijzen pro- fiteeren. De verschillende koolsoorten gin gen ook goed weg- Betaald werd voor Roode en Gele kool van f. 14-50 tot 27in de beste kwaliteit Selderieknollen raken op. Dit ls ook aan den prijs merkbaar; ze wer den Iets duurder; van f.2.50 tot f. 710 per 100 stuks- De andijvie is op. En ook de aanvoer van Boerenkool ls onbeteekenend Kroten blijven goed in prijs, van f. 3.80 tot f- 5.25 per 100 K.G Ledenvergadering A.R. Propagandaclub. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" hield een ledenvergadering in de zaal der Geref. Kerk onder leiding van den 2en voorzitter, den heer W. L. Noor- diik. Deze sprak een kort openingswoord. De secretaris de heer P. v. d. Gugten Czn las de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De heer C. A. v. d Gugten Jr. behandelde Art. 8 van Ons Program van Beginselen: ;De Volksvertegenwoordi ging". De inleider zette uitvoerig uiteen de verhouding van de Sta ten-Generaal tot de Overheid; de revolutionaire leer en daartegenover het A.R. beginsel Na een leerzame bespreking sprak de voorzitter een slotwoord, waarin hit opwekte vast te blijven houden aan Gods geboden. Met dankgebed volgde sluiting. o KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering Geref. Zcndlngs-comité. Deze vergadering vond plaats in „Irene". De voorzitter, ds. Ingwersen, liet zingen Ps. 111:1, las een gedeelte uit Jesaja 41 en ging voor ln gebed. Spr. heette ln 't bijzonder welkom den heer M. H. Holtrust, assistent-resident op Java met verlof, die een lezing zou hou den over „Eenige Indrukken van het Zen dingsterrein". De penningmeester, de heer A. Parle- vliet, bracht zijn verslag uit en tevens dat van den secretaris, den heer D. C. van Leeuwen. De ontvangsten hebben bedra gen f. 1009,21, de uitgaven f. 1168,83; na- deelig saldo alzoo f. 159,62. De voorzitter bracht dank voor dit verslag. De heer Holtrust merkte dan op, dat hij in de laatste 6 jaar beide terreinen van de Geref. Zending in Ned. Indië bezocht, n.l. zoowel Soemba als Midden-Java. Men komt op een strijdfront bij de voorhoede. Het leger heeft zijn steun- en uitgangs punt in Holland. De vijandige machten zijn heidendom, mohammedanisme en in de laatste jaren in toenemende heftigheid de Roomschen. De geestelijke voorhoede van ons volk op Java en Soemba trekt zegevierend op, boekt overwinning na over winning en heeft aldus in dat verre Azië het zuivere Calvinisme krachtig doen wor tel schieten. Nuchtere werkelijkheidszin dwingt ons echter tot groote bescheiden heid. Zeker, wij hebben er veel zieken huizen, onderwijsinrichtingen, predikan ten en zelfstandige inlandsche gemeenten met eigen Javaansche dominee's. Voorts begaafde, leiders. Toclv blijft er veel te wenschen. Het punt waarop de onbevre digdheid het soherpst tot uiting komt, ls de vergelijking met de groeiende actie der Roomsche missie, die spr uitvoerig be handelde. Elke versplintering is een luxe, welke wij ons niet meer veroorloven kun nen. Men stelle zich niet naïef voor, dat door zending en missie in coalitie wordt saam gestreden tegen heidendom en mo hammedanisme of dat een goede terrein- verdeeling bestaat, doordat de zendelingen en pastoors regeerlngstoelating behoeven. Eerder zou men de vergelijking kunnen trekken met Paulus zendingsarbeid, waar bij de Joden, dus zij die ln theorie 't dichtst bij hem moesten staan, zijn hardnekkigste vijanden waren. Evenmin wilde spr. op wekken tot anti-papisme. Als Rome zoo sterk blijkt, kunnen wij ons beter afvragen of het reformatorisch leven in ons Geref. volk misschien is verflauwd, of de gladde steen van David's geloof tegenover Goliath nog in onzen slinger is. Spr. hoopte er toe te hebben bijgedragen, dat men zich met nog méér vreugde en dankbaarheid dan voorheen tot deelnemers zal weten aan de belangrijkste onderneming over de ge- heele wereld, n.l. de prediking van het Evangelie aan alle volken. Na beantwoording van vele vragen dankte de voorzitter den heer Holtrust voor zijn boelende causerie. Na een opwek kend woord tot steun der zending werd gezongen Gebed des Heeren 3, waarna ds. Ingwersen met dankgebed sloot. Vergadering der Ver. ,.Het Raskonijn". Bovengenoemde vereenlglng hield in café Centraal haar ledenvergadering. De voorzitter W. Varkevisser, heette speciaal de nieuw gekozen bestuursleden, en de nieuw toegetreden leden welkom. De no tulen werden na voorlezing door den se cretaris onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag 1935 bleek dat het ledental 50 bedraagt waarvan 1 adspirant. In het af- geloopen jaar werden 9 bestuurs- en 13 ledenvergaderingen en eenige lezingen gehouden De lezingen dienden tot in standhouding der vereenlglng en om nieuwe leden te winnen. Het verslag ein digde met den wensch dat de vereeniging moge groeien en bloeien! Na een verloting volgde sluiting. De A.-R. Propagandaclub „Idenburg" vergaderde voor de vijfde maal in dezen winter. De heer J. Vink zette uiteen, hoe onnoemelijk veel de regeering doet voor de werkloozen in werkverschaffing, werk verruiming en ook in moreele werkloozen- zorg. Verschillende leden stelden naar aanleiding van 't een en ander vragen, o NOORDWIJK. Door het vlamvatten van de lampe- kap ontstond omstreeks 11 uur een begin van brand in de woonkamer van den heer W. aan de Bronckhorststraat alhier. In een oogenblik hadden ook de gordijnen vlam gevat Dank zij het snelle ingrijpen van de bewoners, die een tuinslang op de waterleiding aansloten, werd erger voor komen. Me.1. W. alhier werd in de Molen straat door een wielriider zoodanig aan gereden. dat zit eenige vleeschwonden be kwam en in bewusteloozen toestand ge raakte. Na eenigen tijd kon zij weder naar haar woning terugkeeren. NOORDWIJK BINNEN. Jaarfeest Chr. Meisjesvereeniging „Bid en Werk". In de achterzaal van hotel Royal alhier, werd het jaarfeest gehouden van de Chr. Meisjesver. „Bid en Werk". Ds. Slddré opende met gebed, waarna de leiding overging aan mevr. Slddré. Deze gaf een kort overzicht van Ps. 150, waarna volgde het symbool van Ps, 150 als tableau. Men genoot van deze prachtige uitbeelding, die allerkeurigst was samengesteld. Ds. Slddré dankte nog verschillende medewerkenden, inzonderheid de familie Van Beelen, welke zijn echtgenoote en dc vereeniging zulke groote diensten had bewezen. Vervolgens las de secretaresse mej. KI. Kloos het jaarverslag voor. Hieruit bleek, dat er gezien de vele uitgaven voor klee- dingstukken enz., toch nog een batig saldo was van f. 12.29. Den 2den Januari 1936 werden 180 kleedingstukken (alle door de dames zelf vervaardigd i uitgedeeld aan behoeftige gezinnen Buitendien werkte de vereeniging ook nog voor de Zending. Het verdere van den avond werd gevuld door samenspraken en voordrachten, welke alle zeer goed werden vertolkt. Ook de 2- stemmige liederen met solo-zang van mej. Rotteveel, begeleid op 't orgel door mej. A. Meijerink, vielen zeer te prijzen. Na mens de Vereeniging werd door mej. P. Sprang met een toepasselijk gedicht, de presidente mevr. Siddré een prachtige bloemenmand aangeboden. Afgevaardig den van Zusterverenigingen ter plaatse en van omliggende gemeenten, spraken hartelijke woorden en goede wenschen uit Tijdens de pauze werden loten verkocht voor de tombola. Ds. Siddré dankte tenslotte voor de op komst en sloot het officieele gedeelte met dankgebed, waarna de tombola volgde. „Bid en Werk", kan wederom een schit terend jaarfeest boeken! Tot lid der Commissie voor Eleclri- sche verlichting en verwarming der Ned. Herv. Kerk is door Kerkvoogden en nota belen benoemd in de vacature van den heer A. Geerling, die heeft bedankt, de heer J. Verheul. De Commissie heeft in haar vergadering de functies verdeeld als volgt: voorzitter (vac. A. Geerling) de lieer Luc. W. v. d. Lee secretaris de heer J. Eanck en penningm. (vac. v. d. Leel de heer J. Verheul. Sinds 1931 is door bon nenverkoop en ingekomen giften bijeen gebracht met aftrek van onkosten in to taal f.3.604.91 o RIJNSBURG. Sluiting Ontspanningslokaal. De laatste vergadering van de werkloo- zenvereeniging werd in bovengenoemd lokaal gehouden. Na opening hield de voorz. de heer G. v. Duin een inleiding over de art. 20, 21 en 22 van de Armenwet. Naar aanleiding daarvan werden ver schillende vragen gesteld. De heer van Duin deelde mede. dat, met het oog op de aangevangen werkzaamheden in land- en tuinbouw de zaal geslotjen zal worden. Har telijk dank werd gebracht aan allen, die in de afgeloopen wififleb blijk van mede werking hadden gegeven. Met het zingen van den Avondzang werd de bijeenkomst besloten. In de Ger. Kerk werd een extra gift van f.100 ontvangen voor vrijwillige bij dragen. SASSENHEIM. Vergadering ingelanden Beekpolder. De stemgerechtigde ingelanden van den Beekpolder vergaderden in hotel „Het Bruine Paard". De loco-voorzitter, de heer C. J. Rotteveel, opende; 26 van de 56 st. waren vertegenwoordigd. De secretaris, de heer P. Potman, las de notulen, die onver anderd werden vastgesteld. De rekening over 1935 werd vastgesteld aan inkomsten op f. 1733,25 en aan uitgaven op f. 1004,05, batig saldo f. 729,20. Door de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren J. van Diest en G. Bergman, werd een gunstig rapport uitgebracht. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f. 2518,46. De omslag voor 1936 werd geraamd op f. 10 per H.A., uit makende over de grootte van den polder, zijnde 104.98,95 H A. f, 1049,89. De omslag over 1935 heeft bedragen f. 11 per HA. In de vacature L. van. Leeuwen, die be dankt had, werd als voorzitter gekozen de heer C. J. Rotteveel. Het bedrag der zekerheidsstelling werd bepaald, een en ander overeenkomstig het bepaalde bij het Alg. Polderreglement. Het ambtenarenreglement werd nu behandeld en vastgesteld. De Coöp. Land- en Tuinbouwersaan- koopver. hield haar jaarlijksche ledenver gadering in hotel „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer W. Warnaar open de, waarna de notulen werden goedge keurd. De administrateur, de heer N. Slingerland, gaf een overzicht van den gang van zaken over het afgeloopen boek jaar. Het bleek, dat van de Coöperatie was afgenomen aan kunstmeststoffen 156 wagens, benevens nog bestrijdingsmidde len. Het steeds stijgende aantal afnemers gaf wel een bewijs, dat genoemde coöp. het vertrouwen van vele gebruikers ge niet. Het gunstig accountantsrapport over 1935 werd met alg. st. goedgekeurd. Als bestuurslid was altredend de heer A. Frijlink, die met alg. st. herkozen werd. Volgde verkiezing van een lid van de com missie van tbèzléht. Aftredend de heer G. Aten, die niet terstond herkiesbaar is. Met alg. st. werd gekozen, de heer Joh. van Konijnenburg te Noordwijk. De voorzitter sloot hierop de bijeenkomst. In de vacature van rijksveldwachter alhier is voorzien door overplaatsing van den heer Westening Van Katwijk. o VALKENBURG. Jaarvergadering Chr. Schoolverceniging. 'in de zaal De Vries hield de Chr. School- vereeniging haar jaarvergadering. De heer D. de Vries Sr., voorzitter, liet zingen Ps. 95 1, las Ps. 33 en ging voor in gebed. De secretaris las de notulen en het jaar verslag, waarvoor de voorzitter den heer Zandbergen dank zeide. Naar aanleiding van notulen en jaar verslag stelde de heer Schoneveld de vraag of het niet tijd wordt, dat de vereeniging zich losmaakt van de gemeente, wat be treft de kwestie schoolarts. Het bestuur gaf de noodlge inlichtingen, waaruit bleek dat men gehouden ls aan de wettelijke subsidie en deze laat aanstelling door de vereeniging niet toe. Aan het verslag van den penningmees ter ontleenen wij, dat de Inkomsten be droegen f. 11.544,85, de uitgaven bedroe gen f. 11.500,73l/i; batig slot alzoo f. 43,91'/>. Bij monde van den heer N. Ouwersloot bracht de kascommissie verslag uit. Be sloten werd de rekening onveranderd vast te stellen. De heeren J. Varkevisser Jr. en B. Imthorn werden met groote. meerder- he4d als bestuurslid herkozen. De heer Sierat vroeg of het niet nuttig is, het leerlingenaantal nog eens onder de loupe te nemen. Het bestuur zeide overweging toe, want dat is noodig. De heer G. C. Bol stelde voor het ledenaantal te versterken door propaganda te maken en de men- schen te bezoeken. Dezelfde stelde voor een poging te wagen, de kinderen het vol gend jaar op te wekken tot het broeien van tulpen. Het bestuur zal zulks over wegen. De voorzitter dankte de leden, waarna de 2e voorzitter met gebed sloot. Eerste Lustrum der OTanjevereeniging „Wllheimina". Ter viering van het eerste lustrum der Oranjever. „Wllheimina" was een gezellig samenzijn georganiseerd in de zaal van den heer Ramp. De 2e voorzitter de heer P. Kort onende. waarna gezongen werd een couplet van het Oude Wilhelmus. De secr. de heer A. Oosterlee Jr. gaf een terugblik over de afgeloopen 5 jaar. Dan volgde het optreden van het ensemble A. Gerritsen uit Leiden dat er met voor drachten en muziek een gezellige stem ming in bracht. Er is vaak enorm ge lachen. terwl.il enkele tractatie's de feest vreugde ten goede kwamen Het was reeds laat. n.l. middernacht, toen de voorzitter de heer Koot, allen dankte voor de pret tige medewerking. Hij verzocht te zingen het 2e couplet van het Oude Wilhelmus. Voldaan ging ieder huiswaarts. Zaterdag 14 Maart bestaat er op het raadhuis te 2 uur gelegenheid tot koste- looze Inenting en herinenting. o VEUR-LEIDSCHENDAM. Weer een slag van boterliefhebbers. Wederom hebben „boterliefhebbers" hun slag geslagen en wel bij den handelaar v. O. aan den Westvlietweg. Ontvreemd zijn een tweetal vaten, elk a 50 K.G. roomboter. De daders hadden hier gemak kelijk werk. daar vreemd genoeg het pak huis niet gesloten was. Vermoedelijk om de aandacht van het personeel van de tegenover het perceel gelegen Wükerbrug te ontwijken, heeft men vermoedelijk de vaten door het achter het pakhuis gelegen weiland gedragen en elders aan den West vlietweg op een voertuig geladen. Dit vermoeden wordt bevestigd doordat een hond van de Haagsche politie een spoor in dit weiland volgde doch dit later weer kwijt raakte. De Rijkspolitie zet het on derzoek voort. De brievenbus welke bevestigd was op een gevaarlijke plaats nl. onder het via duct is thans verplaatst naar den Vlietweg hoek Tedingerstraat. Een belangrijke ver betering. o VOORHOUT. Veilingverslag D.V.V. Aangevoerd werden 3337 konijnen (v. j. 2884);'481 hoenders (v. j. 381); 149 duiven (v. i. 98); 48 cavia's (v. j. 38); 33 andere dieren (v. j. 36). Totaal aanvoer 1935 1936 4048 dieren; totaal 1934—1935 3437. Dus een vermeerdering van 611 dieren. De financieele omzet bedroeg in 't jaar 1935—1936 f. 2121.36 tegen f. 1674.35 in het voorgaande iaaT. Vermeerdering f. 447.01. o WARMOND. Vergadering Ver. Hof-, Groot- en Klein-Henmeerpolder. Onder voorzitterschap van den heer Ch. M. B. v, d. Geest had in Hotel de Zon de gewone vergadering plaats van de stem gerechtigde ingelanden van den Ver- eenlgde Hof-, Groot- en Klein-Henmeer- polder. Vertegenwoordigd waren 38, 12 en 29 stemmen van de resp. 42, 12 en 35 stemmen, welke voor ieder onderdeel in totaal kunnen worden uitgebracht. Hierna bracht de penningmeester zijn financieel verslag uit. De rekening 1935 werd als volgt vastgesteld: Voor de Groot- en Klein-Henmeerpolder aan inkomsten f. 3274.42 en aan uitgaven f. 2646.57, batig saldo f. 627.85; voor de Hofpolder aan in komsten f. 439.35, aan uitgaven f. 349.65, batig saldo f. 89.70. De Vereenigde polder (gemeenschappelijk beheer) de inkomsten op f. 221.70 en de uitgaven op f. 181 7*. batig saldo van f. 39.94. De controle-commissie, bestaande uit de heeren J. Warmerdam, dr. L, P. Krantz en J. P. de Haas verklaarde de beschei den van den penningmeester in volkomen orde. Hierna werden de begrootingen voor 1936 ln dezelfde volgorde als bovenge noemd vastgesteld aan inkomsten en uit gaven resp. op f. 3039.60 en f. 435 en f. 225.76 met een omslag per H.A. van resp. f. 19.50, f 12 en f. 1.70. Besloten werd aan den motordrijver B. Kraan als tegemoetkoming in het pen sioenspremie-verhaal over de jaren 1931 1934 een gratificatie toe te kennen van f 125. Ter voldoening aan de art. 72 en 117 van het A.P.R, werd op voorstel van het bestuur de borgtocht van den pen ningmeester met alg. st. bepaald op f. 1000. Aan enkele leden van het bestuur werd door den poldermeester den heer Alb. Oudshoorn dank gebracht voor het belangloos beschikbaar stellen (fan gelden ter voorziening in de behoeften aan kas geld over het afgeloopen deinstjaar. Volgde bespreking tot instandhouding van de hofpoldermolen. Nadat in 1935 de roeden ten gevolge van slijtage aan de as moesten worden afgenomen, bleef er van het eens zoo sierlijke molentje niet veel meer dan een romp zonder hoofd over. De kas van het ln 1926 gestichte molenfonds bleek, nadat de schilder de molen nog eens met een nieuw wit groen kleed had overtrokken, uitgeput. De heer Ouds hoorn, die het vorige jaar van een natuur vriend f. 60 heeft weten los te krijgen voor instandhouding van den molen hield een warm pleidooi voor de instandhouding van „het ouwe molentje van Jan de Kikker". Spontaan werd de toezegging gedaan f. 100 te geven als bijdrage in de kosten van het onderhoud Een mooie geste! Wanneer nu nog enkele natuurvrienden gevonden zouden kunnen worden die eveneens f. 100 beschikbaar stelden, zou het behoud van de molen weer voor ge- ruimen tijd verzekerd zijn, De heer Al, Oudshoorn altr. lid van het bestuur van den hofpolder werd als zoodanig herkozen, Na rondvraag volgde sluiting. Als kweekelinge met akte aan de school met den Bijbel alhier is benoemd mej. van Gerrevink uit Oegstgeest. Op Woensdag 18 Maart a. s.des n.m. te 1'/: uur zal ln een der lokalen van de O.L. School alhier gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en herinenting. WASSENAAR. Wassenaarsche Burgerwacht In Den Oude Deijl hield onder voorzit terschap van jhr. W. K. von Weiier de Wassenaarsche Burgerwacht een leden vergadering. Na een welkomstwoord werd door den voorzitter een korte inleiding ge houden waarin hij o.m. de aandacht ves tigde op de toenemende ontevredenheid, mede als gevolg van de ongunstige tijds omstandigheden en de daaTdoor grootere activiteit van de revolutionnalre elemen ten. Daarom" spoorde hij allen aan om de Burgerwacht getrouw te blijven opdat de revolutionnairen, mochten zij een poging doen om de maatschappelijke orde omver te werpen, zij een krachtigen tegenstan der zullen vinden. Hierop werden door den secr. de notulen voorgelezen en werd door hem een over zicht gegeven van de werkzaamheden van het bestuur. Wegens verhindering van den penningmeester werd diens verslag door den secr. uitgebracht Door den voorzitter werd een commissie benoemd om de be scheiden van den penningmeester te con troleeren. Na de pauze bracht genoemde commissie rapport uit en deelde mede dat alles in orde was. De beide periodiek af tredende bestuursleden n.l voorzitter en penningm. werden herkozen. Hierop werd door den Commandant der Burgerwacht het woord gevoerd. Deze gaf een overzicht over het afgeloopen jaar en reikte de in het vorig jaar behaalde diploma's en me dailles behaald met het scherp schieten uit. Hiervoor kwamen in aanmerking de leden Grundeken. R. C. de Borst en van der Hulst, Voorts werden door den Com mandant op duidelijke wijze behandeld de verschillende punten op de oefening en organisatie betrekking hebbende. Na rond vraag volgde sluiting. o ZEVENHOVEN. Intrede van ds. van Dijk, Zondag 22 Maart a.s, hoopt de beroepen pred. der Geref. Kerk, de heer W. van Dijk eand. te Heyken (Dr.) zijn Intrede te doen na bevestigd te zijn door ds. Booy van Surhuisterveen. De wankelende Gemeentetoren. B. en W. en de Kerkvoogdij der Herv. Kerk hebben een bespreking gehad over den kerktoren. Besloten ls een deskundige uit te noodigen om een nader onderzoek in te stellen naar den wankelen toren. Herkozen is tot Heemraad van Am- stelland voor het district Uithoorn de heer A. P. v. d. Weijden alhier. ALPHEN. Uitvoering Jeugd-dam es koor „Hobanna". Het Chr. jeugd dameskoor „Hosanna" gaf in het Nut haar jaarlijksche uitvoe ring. De belangstelling was in tegenstel ling'met andere Jaren matig- De opening werd verricht door den eere-voorzitter ds. J- de Bruin, die koor. directeur en aanwe zigen hartelijk welkom heette en wees op het schoone dat God den mensch in den zang heeft gegeven- In afwijking met het programma werd eerst ten gehoire gebracht door koor en soli de geschiedenis van Jozef van S. M. Boumanvan Tertolen. In het eerste ge deelte bleek het koor wat zwak, doch later was de vertolking van de uitlegging der droomen door Jozef aan Koning Farao, en het slot het terugzien van zijn vader door Jozef als onderkoning van Egypte, zeer goed. Ook de soli werden door de dames Gesman. van den Worp en de Haan mooi gezongen, terwijl de spreekstem werd vertolkt door den heer Goedhart- Voor de pauze werd nog ten gehoore gebracht „Lentelied" van J M Kouwenhoven; „Mei zang" van Dijserinck en ..Mijn land" van Cath. Rennes, welke nummers ook zeer goed werden gezongen Na de pauze werd uitgevoerd het zang spel „Het hoedje, dat haar past" van Jac. Jansen. Bij het optrekken der gordijnen bleek het tooneel in het modemagazijn „Paris" herschapen. Hoe keurig stonden daar de dames als hoedenverkoopsters achter de toonbanken met een groote sor teering hoeden voor den verkoop gereed- De opstelling en kleeding bleek, dank zij de beproefde leiding van mej Tr. Klok die dit alles zoo mooi verzorgde, schitte rend! Het zangspel werd zeer goed uitge voerd, vooral het optreden van de winkel juffrouw mejuffr. v. d Velden, de ba rones mej- van Wilgen, die een zeer las tige cliënte bleek te zijn, die niet kon slagen in haar keuze was zeer goed! Een grappig moment was wel het te voorschijn komen van den landbouwer en matroos uit de zeer groote hoPd="doozen met hun zonnehoed en baret. De juffrouw, het haar steek deed denken aan Napoleon. Het geheel vermaakte buitengewoon! Ook het bezoek der oude dames met haar kapot- hoeriie en de mrd-rp» motorrijdster mej. G"marv eekieorj in motornsk en leeren to+ het smccps bij Ds de Bruijn was alter to'!- toen hij den directeur, den heer J M Kouwenho ven en het koor dank bracht voor het gebodene! 3-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7