SFft LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 12 Maart 1936 BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 763. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand 769,4 te Stensele. Laagste stand 741,7 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 13 Mrt.: Matige NO. wind, afnemende bewol king. Weinig of geen neerslag. Tempera tuur om het vriespunt 's nachts; overdag zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. Opnieuw heeft de hooge drukking zich weer krachtig over Scandinavië ontwik keld, zoodat de vorst daar weer veel stren ger is geworden, en ln verband met de naar het Oosten aftrekkendë depressie in Oost-Duitschland, krachtige Noordelijke winden de koude naar Duitschland brengt, waar in het .Oosten matige hoeveelheden sneeuw zijn gevallen bij temperatuur even boven het vriespunt. De depressie bij IJsland is sterk afge nomen, die ln de Mlddellandsche Zee werd nog iets dieper. In Frankrijk wordt bij veel windstilte meest betrokkén lucht en plaatselijk nog mist gemeld. Perpignan meldde 42 m.M. regen. Ook de Britsehe eilanden hebben nog betrokken weer met mist ln Schot land en zeer lichten regen in het Noord westen Alleen in het Kanaal, aan de Noordelijke Noorsche kust en in de Oost zee is de wind meer dan matig. De opdroging in de bovenlucht doet in verband met de verdere ontwikkeling van de hooge drukking over onze omgeving opklaring verwachten, waarbii des nachts de temperatuur onder het vriespunt zal dalen, maar overdag Iets zachter weer Is te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 1 gr. C. f34 gr. F.) 12 uur 's midd.: lVi w. C. f35 gr. F.). 3 uur nam.: l'/i gr. Q, (35 gr. F.). DOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. V.m. te 6 u. 31 'min.; n.m. te 6 u. 48 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag! 6.28 n.m. tot 5.B2 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 12 Maart: op: 23 u. 14; onder: 7 u. 10. HET ACHTERHOUDEN VAN BRIEVEN OP ADVERTENTIES. Conclusie van den advocaat-generaal. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. WIJnveldt. heeft heden gecon cludeerd in de zaak van den heer Bos. die een bemiddelingsbureau heeft te Rotter dam contra het Rotterdamsch Nieuws blad. De heer Bos schrijft op bepaalde advertenties onder nummer en biedt de diensten van zijn bemiddelingsbureau aan, ln welke handeling het Rotterdamsch Nieuwsblad een daad van concurrentie ziet, om welke reden deze courant de brieven van den heer Bos achter houdt. De heer Bos, die hierin een onrechtmatige daad ziet, heeft bij de Rottërdamsche rechtbank een vordering tot schadever goeding ingesteld. De rechtbaitk zoowel als het Hof te 's-Gravenhage hebben de vordering afgewezen, tegeh welk arrest de heer Bos cassatie aanteekende. In zijn conclusie zeide mr. Wijnveldf om., dat het standpunt van den heer Bos hierop neerkomt, dat de achterhouder van brieven tegenover den eigenaar geble ven afzender een onrechtmatige daad pleegt. Dit maakt de zaak in zoover eenvoudig, dat lk mij niet behoef te verdiepen al dus mr. WIJnveldt, ln de vraag, of andere mogelijkheden denkbaar zijn op grond waarvan Bos wellicht het Nieuwsblad zou kunnen aanspreken wegens het achter houden der door hem aan adverteerders gezonden en voor deze bij het Nieuwsblad bezorgde brieven e.d. De stelling van het door Bos aangevoerde middel komt mij voor, in strijd te zijn met de regeling om trent de bezitverkrijging door derden, op genomen in art. 596 B.W. Uit de feitelijke vaststelling door het Hof volgt, dat het Nieuwsblad bevoegd ls, ln naam van den adverteerder het bezit te verkrijgen, zoo dat door bezorging der brieven bij het Nieuwsblad de adverteerder, c.q. zijn ver tegenwoordiger, eigenaar wordt. De vraag, wie den brief ln de prullemand mag wer pen, de vertegenwoordiger, i.e. 't Nieuws blad, dan wel de adverteerder, houdt ver band met de verhouding van Nieuwsblad en adverteerder. Die handeling kan wel licht voor den afzender onaangenaam zijn en nog andere gevolgen hebben, maar vormt niet een inbraak op het eigen domsrecht van den afzender. Verder stelde de heer Bos nog. dat het Nieuwsblad op onrechtmatige wijze het belang van Bos geschonden heeft Het kwam mr. Wijnveidt voor. dat dit een nieuw verweer is voor het eerst in cas satie gevoerd, hetgeen niet toelaatbaar is. Op deze gronden o.m. werd geconclu deerd tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal arrest wijzen op 36 April. HAAGSCHE RECHTBANK. De 18-jarlge W- v- d- N. uit Leiden, heeft in het tijdvak AugustusNovember een groot aantal rljwielbeiastingmerken ont vreemd Alvorens vonnis te wijzen, beval de rechtbank, omtrent verdachte reclas- seerlngsrapport ln te winnen. H H uit Leiderdorp, die eenige van de door N- gestolen plaatjes heeft gekocht, werd veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf. De 19-jarige los-werkman B- van den B uit Voorburg, die in Juli 1934 zekeren C. van H. behvjpzaam is geweest bij een in braak in een cantine van de Z.H.ES. te Leldschendam, werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf De koopman K. B- uit Oegstgeest, heeft op 14 Juli 1935, op den Heerenweg te Noordwijk, met zijn auto een motorrijder aangereden, tengevolge waarvan een duo- passagier, die zich op dit rijwiel bevond verwond werd- De rechtbank, rekening houdend met het feit, dat deze aanrijding mede te wijten ls aan het onvoorzichtig rijden van den motorrijder, veroordeelde B- tot f. 40subs. 40 dagen- KANTONGERËCHT TE DEN HAAG. Aan den heer Ph. J. K„ die hedenoch tend voor den Haagschen Kantonrechter mr. Van Haeften terecht stond, was ten laste gelegd, dat hij op 17 November j.l„ des avonds te half twaalf te Wassenaar zijn auto bestuurd had op een wijze, waardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Verdachte zou eerst naar links en toen naar rechts zijn uitgeweken, om een garage binnen te rij den en daarbij verzuimd hebben teekens te geven. De bestuurder van een Deyltax, zekere P., verklaarde als getuige, dat hij achter verdachte's auto reed en rechts wilde pas- seeren, omdat hij meende dat verdachte links wilde afslaan. Beide wagens hadden een matige vaart. De schilder Roggeveen uit Wassenaar zat met zijn vrouw in de Deyltax. HIJ ver klaarde. dat zijn chauffeur door krachtig remmen een aanrijding wist te voorko men. Tengevolge hiervan slingerde zijn vrouw door de voorruit naar buiten. Zij liep verwondingen aan haar neus op. Verdachte's vrouw wist als getuige k dé charge niets nieuws te vertellen. De waarnemend ambtenaar van het O. M., mr. Hollander, begon zijn requisitoir met de opmerking, dat hij ln zijn meening dat verdachte hier onvoorzichtig heeft ge reden, bevestigd is, door een artikel ln de „Auto", het orgaan van de K.N.A.C. De strekking van dit artikel was: wijk niet eerst naar links uit, als je rechts een bocht wil maken. Hiermede kan de ambtenaar zich volkomen vereenigen. Het ten laste gelegde bewezen achtende, requlreerde hij tot f. 25 subsidiair 10 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdachte conform den elsch tot f. 25 boete subs. 10 dagen, Aan G, K„ melkhandelaar te Wassenaar, was ten laste gelegd, dat hij zonder ver gunning van den Minister van Landbouw eh Vlsscherij op een hem toeb'èhoorënd terrein: le. als bedrijf heeft geteeld bloem bollen van narcissen; 2e. voor verkoop heeft gekweekt de producten van deze bloembollenteelt: narcissen. Verdachte zelde dat deze bloembollen er al van 1932 af staan en dat hij 4 Februari aan de Sierteeltcentrale een vergunning heeft aangevraagd, waarop hij tot nu toe geen antwoord kreeg. Als getuige-deskundige' werd gehoord de heer van der Made, ambtenaar van de Sierteeltcentrale, die verklaarde dat het hier een kwestie van bloementeelt (geen bollenteelt) betreft. Verdachte heeft een hoeveelheid ge teeld, die de van Regeeringswege toege stane hoeveelheid niet te boven gaat, Maar verklaarde de ambtenaar, de heffing en de leges voor deze teelt aan de Centrale ver schuldigd. hetgeen voor verdachte, die een terrein van 4 H.A. heeft neerkomt oo een bedrag van f. 23.43, zijn door hem niet betaald Verdachte protesteerdeHij heeft geen terrein van 4 H.A.. maar van 4 Are. Uit het oroces-verbaal blijkt, dat verdachte gelijk heeft. De ambtenaar van de Sier teeltcentrale berekende nu dat het ver schuldigde bedrag f.4 bedraagt „Kan verdachte geen lid van de Sier teeltcentrale worden?" vroeg de kanton rechter. De ambtenaar der Centrale antwoordde, dat hfi het ongetwijfeld worden kan maar dat ziin aanvrage nog niet in behandeling is genomen. Het O M. achtte het subsidiair ten laste gelegde bewezen en vröeg f.5 subs. 3 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdachte' terzake van het kweeken van narcissen, zonder ministerieele vergunning, tot f. 3 sulbs. 3 dagen. STADSNIEUWS. 3 OCTOBER-VEREENIGING. Jubileumtentoonstelling ln de Lakenhal. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling' van het bestuur der 3 October- Vereeniging om ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan dier vereeniging op 13 Mei a.s. ln de Lakenhal een 3 of 4-daag- sche tentoonstelling te organiseeren be trekking hebbende op haar geschiedenis in de afgeloopen halve eeuw. Voorts zal het bestuur een receptie hou den, terwijl, naar ons ter oore kwam, een comité uit de burgerij een bescheiden huldiging voorbereidt. o BINNENLAND. HET FEYENOORD-STADION. Naar wij vernemen is de Stadion Feyen- oord N.V. te Rotterdam van particuliere zijde in staat gesteld de uitvoering van het plan der wegen ln de omgeving van het stadion, zooals dit oorspronkelijk door het gemeentebestuur was vastgesteld, fi nancieel mogelijk te maken. De werkzaam heden. waarvoor de regeering geen gelden beschikbaar wilde stellen, zullen terstond ter hand worden genomen en snel uitge voerd worden, zoodat hoop bestaat dat een en ander tijdig gereed zal zijn. VEREENIGING VAN CHR. WERKGEVERS Conferentie over het devaluatie- vraagstuk. Gemeld wordt: Heden werd in Hotel „Wittebrug" te 's-Gravenhage de. eendaagsche besloten conferentie gehouden, welke door de Ver eeniging van Christelijke Werkgevers en Groothandelaren ln Nederland (Christe lijke Werkgeversvereeniging i voor haar leden en een aantal genoodlgden werd belegd. Als onderwerp werd aan de orde gesteld het devaluatievraagstuk. Om halfelf opende de voorzitter, de heer F. L. van der Bom te Amsterdam de ver gadering met schriftlezing en gebed, en heette de aanwezigen, in het bijzonder de gasten, welkom. Aanwezig waren o.a. een aantal verte genwoordigers der andere christelijk- sociale organisaties, voorts eenige Kamer leden en enkele andere genoodlgden. Van de ministers Colijfl, De Wilde en Slotemaker de Bruine was bericht van verhindering ingekomen, alsmede van mr. dr. A. A. van Rhijn, secretaris-generaal van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en Landbouw en Vlsscherij. In zijn openingswoord wees de voorzit ter naar aaqieiding van het gelezen Schriftgedeelte uit Coll. 3 en Matth. 5 met nadruk op het kenmerk en het karakter der Vereeniging. Spreker wees er verder op dat de Ver eeniging welbewust achter de regeering staat, daar deze naar haar volle overtui ging rekening houdt met de belangen van het geheele volk. Ieder ls echter geneigd om op eigen kring te zien en zoo komt ook telkens de vraag naar voren, hoe wij staan tegenover devaluatie. Het ls ge- wenscht, dat wij deze ook welbewust kun nen afwijzen zoolang de Regeering meent, dit standpunt te moeten handhaven. Dit is dan ook de grond, dat hier geen debat van de leden onderling zal worden gehouden doch slechts vragen kunnen worden gesteld, geen conclusies worden genomen en de vergadering een besloten karakter draagt. Daarna was het woord aan de beide debaters, de heer J. Wilschut te Rotter dam (pro devaluatie) en de heer C. Let- tlnga te Groningen (contra devaluatie). De tljdslndeeling was aldus dat aller eerst de heer Wilschut drie kwartier kreeg tot het uiteenzetten zijner denkbeelden en vervolgens de heer Lettinga. Hierna vereenlgde men zich aan een ge meenschappelijke lunch. Na de heropening der conferentie gaf de voorzitter allereerst aan de aanwezigen gelegenheid tot het stellen van vragen aan de debaters. Daarna ontvingen belde sprekers tijd voor repliek. o EERSTE KAMER. BEGROOTING VAN JUSTITIE. (Zitting van heden). Voortgezet wordt de behandeling der Justitiebegrootlng voor 1936. De heer Hermans (s.d.) betoogt dat de politie voldoende middelen heeft om tegen excessen als in. Dulndprp op te treden. Spr. critiseert den verkoop van Der Stilï- mer en het feit dat een bekend Engelsch staatsman niét, graaf Sückner hier wel een rede mocht houden. De heer Wenker (v.d.) zegt dat tegen relletjes onze wetgeving voldoende ls. De burgemeesters hebben plaatselijk het gezag te handhaven. Wij moeten niet vervallen tot een politiestaat Spr, wijst op het onvoldoende onzer administratieve rechtspraak. Er moet meer eenheid zijn. Er zijn in het huwelijksvermogensrecht neutrale gedeelten, die ook in dezen tijd verbeterd kunnen worden. De heer Polak (s.d.) wil strenge maat regelen tegen die Dultsche elementen die liler te lande een waar terrorisme oefenen jegens hier te lande woonachtige Dult- schers. Spr. wenscht krachtig optreden tegen de particuliere weermacht van de nationaal- socialisten. Er had meer moeten zijn ge daan om te voorkomen dat deze wapenen in haar bezit verkreeg. De buitenlandsche verbindingen zijn in andere landen hoog- verraad. De heer de Janssen de LImpens (r.k.) bepleit ln verkeersovertredingen een stel sel van waarschuwingen. De heer Knottenbelt (lib.) zegt dat er geen reden is voor verder uitstel van na dere regeling van het huwelijksvermogens recht. Spr wil wettelijke regeling der adoptie en verbetering der wetgeving be treffende de nationaliteit. De heer v. Rappard <iib.) acht wets wijziging Inzake den kinderrechter niet noodlg. Spr. bepleit verdere maatregelen tegen de criminaliteit onder de jeugd. Inzake de z.g.n. tarwe-schandalen ln de Betuwe is er soms vanwege de iustltie ontactisch opgetreden. De vergadering wordt hierna drie kwar tier geschorst. o DAGORDER VAN DEN COMMANDANT VAN HET VELDLEGER. Hedenochtend is op het morgenappèl door de regimentscommandanten een dagorder van den commandant van het veldleger voorgelezen, waarin deze mede- deeling doet van het besluit der regeering om de wlnterplocg der infanterie en van het regiment, wielrijders onder de wape nen te houden. Ik verwacht aldus de legercommandant van alle dienstplich tigen, die door den genoemden maatregel worden getroffen, dat zij met blijmoedig heid deh plicht zullen vervullen, dien het landsbelang van hen vordert, en dat zij er een eer ln zullen stellen, bij te dragen tot de veiligheid van het vaderland. Van alle militairen, behoorende tot het veldleger, wacht lk bovenal thans dat zij indachtig zullen zijn, dat de weermacht zich door stipte plichtsbetrachting en goede krijgstucht zal hebben te onder scheiden. Ik weet dat het vaderland daar op rekenen mag. Leve de Koningin!" o DE POSTVLUCHTEN. De Nachtegaal op thuisreis is te Ran goon aangekomen. Commlssie-noteerlng Ned. boter 18— 22 Maart 46 cent per K.G. TWEEDE KAMER. DE POLITIEKE SPANNING. (Zitting van heden). BIJ het begin der vergadering van de Tweede Kamer verzocht de heer L. de Vis ser eenige vragen te mogen doen aan den voorzitter van den Ministerraad over de ih verband met de verhoogde politieke spanning en versoherDing der staatkun dige tegenstellingen door de regeering getroffen en nog te treffen maatregelen. Over dit verzoek zal in de volgende ver gadering worden beslist. CONCERTZAAL TE TEGELEN UITGEBRAND. In dèn afgeloopen nacht is in de ge meente Tegelen onder Steyn brand uitge broken in de concertzaal de ..Vrienden kring". Het vuur, dat was ontstaan in den kelder, vernielde om. een kostbaar electrlsch concertorgel, alsmede de ge heele zaallnventarls. De brandweer te Tegelen, gevormd door de broeders van het missiehuis te Steyn, was spoedig ter plaatse toch beperkte zich tot het nat houden van het belendende perceel. Uit breiding werd voorkomen De zaal brand de totaal uit, slechts 4 muren bleven staan Eigenaar van de zaak ls de heer Janssen uit Baarlo- De oorzaak van den brand ls onbekend Verzekering dekt de schade. o, Beroepen bij de Chr. Ger. Gem. te Sassenhelm ds. P. de Groot te Gorcum. o UIT NED. OOST-INDIË. DE LUCHTSCHIPVERBINDINGEN TUSSCHEN NEDERLAND EN INDIË. BATAVIA, 12 Maart (Aneta). Onder de auspiciën van de Kon. Ned.-Indische Mij. voor luchtvaart hield gisteravond de heer A. F. Bronsing, directeur van de Stoomvaart MIJ. Nederland, een causerie over „Het luchtschip". De Schouwburg was vrijwel geheel ge vuld; o.a. waren aanwezig Dr. Meyer Ranneft, het lid van den Raad van Ned.- Indlë Van den Bussohe, de voorzitter van den Volksraad, de President van de Java- sche Bank, en vele andere vooraan staanden. De heer Bronsing verklaarde dat het grootendeels van de belangstelling van Nederland en Indië zou afhangen of de noodige grondfaciliteiten te verkrijgen zouden zijn. De luchthavens moeten, evenals zee havens, staatsbezit worden. De heer Bronsing hoopte dat het ver langen zal ontstaan dat het Nederland- söhe luchtschip niet alleen zal varen op vreemde landen waar reeds luchtschip havens zijn, maar ook zal varen tussohen Nederland en koloniën. AMSTERDAM, 12 Maart. De radio-rede van dr H. Colijn, ter mo- t.iveering van het besluit enkele catego rieën militairen niet met groot verlof te zenden, was ongetwijfeld, met betrekking tot den internationalen politieken toe stand van geruststellenden aard. Ook in de meeste overige landen is de meening post gaan vatten, dat de oogenblikkelijke tegenstellingen niet toteen ernstig con flict zullen leiden Deze meening is trou wens goed tot uitdrukking gekomen op de stemming op de effectenbeurzen- Het koersverloop van Wallstreet, gedurende de belde laatste dagen wekt het vermoeden, dat in de Vereenigde Staten de vrees voor een débacle vrijwel gehëel is verdwenen, zoodat aldaar weer de volle aandacht aan de Interne aangelegenheden kan worden geschonken De berichten omtrent het Amerikaansche bedrijfsleven nu zijn mqerendeels van een aangename strekking Tal van industrieele ondernemingen kun nen op drukke werkzaamheden bogen, en naar gemeld werkt de staalnijverheid op liét oogenblik op S7»/n van haar capaciteit- De automobielindustrie, die in het econo mische leven van de Vereenigde Staten een zeer voorname rol speelt, ls bezig haar activiteit op te voeren. Verschillende fa- orleken van vliegtuigen krijgen 'gr'oote op drachten en het vervoer over de spoor wegen is van bevredigenden aard. De in komsten van meerdere spoorwegmaat schappijen nemen in een snel tempo toe. Het verbruik van petroleum zal volgens de gemaakte ramingen, in het loopende jaar veel grooter zijn dan in 1935. Daarbij zijn er aanwijzingen, dat de vraag naar de meeste consumptie-artikelen sterk zal ver meerderen Wanneer dan nog in aanmer- king wordt genomen, dat het electrici- teltsverbrulk stijgt, en de omzetten ih den kleinhandel op een groeiende koopkracht wijzen, dan zijn er inderdaad genoeg fac toren, die een gunstige tendenz op de Amerikaansche fondsenmarkten kunnen motiveeren. Alleen dient er rekening mee te worden gehouden, dat de koersen zich. ondanks de jongste reacties op een flink verhoogd niveau bevinden en dat de fi- nancieele politiek van de regeering en de toestand van de schatkist, aangelegen heden zijn, die niet in voordeeligen zin kunnen woj'den geïnterpreteerd. Het publiek nam wederom een afwach tende houding aan. Het verkeer- was dan ook zeer klein.. De stemming was matig hetgeen verband hield met den gecompliceerden politieken toestand. Het prijshoudende verloop van Wall Street- was niet in staat om de onder nemingslust van de Amerlk. fondsen te prikkelen. Wel ging iets om in Staal- en enkele Koperwaarden doch de Spoorwegen had den een kleinen handel. De koersen waren onveranderd. Van de locale waarden waren de Rubbers vast ge stemd. Amsterdam rubbers waren Iets la ger evenals diverse minder courante soor ten. Groote verliezen werden niet geleden. Van dé Industr. fondsen zetten Philips lager in, maar verbeterden later weer iets. Unilevers moesten iets van hun prijs inboeten. Bij kleine omzetten kwamen voor de Tabakken lagere noteeringen tot stand. Van de Suikers bewogen H.V.A.'s zich op het vorige peil. De berichten omtrent een afdoening door de Nivas sorteerden geen effect. Diverse minder courante soorten vielen iets terug. Scheepvaarten warer stil. Ned. Scheepvaart Unies konden zich handhaven. De handel in Petroleums had niet veel te beteekenen. Kon. Olies open den iets lager doch trokken later iets aan. Amerlk. soorten hadden een gedrukt voor komen. De beleggingsmarkt was stil. Staatsobli gaties hadden van omzetten te lijden. V/a obligaties Nederland werden lager afge daan evenals oude schuld. Gemeente- en Prov. Obligaties hadden een beperkte markt en waren ook gedrukt. De notee ringen waren overigens onveranderd. De geldmarkt was ruim. WISSELKOERSEN. Engeland 7.26 3/4 (7.27). Duitschland 59.16 (59.08). Frankrijk 9.70 1/4 9,70 1/8). België 24.81 (24.82). Zwitserland 48.01 (48.01), Denemarken 32.47>/i (32.471/!), Zweden 37.50 37.50). Noorwegen 36.50 (36.55). New York 1.461/8 (1.45 15/16). Prolongatie 1 3/42 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 11 Maart. Velling coöp. groen ten-, fruit, en bloemenveiling-ver. Dei den en omstreken". Roode kool f. 17.70 18.50; savoye kool f. 3.90—15.70; pieterselie f. 3.20—3.40; prei f. 0.70—1.70: radijs f. 3.504.70; kropsalade f. 1.407.30; sel derie f. 1.803.80; knolselderie 2.20 4.90, alles per 100. Kroten, gekookt f. 9— 12; witloof f.214; boerenkool f.711;' spinazie f. 20—28; uien f. 1.30—3.60; wor telen f. 4.80—17.30; spruiten I f.7—17; II f.4—13; andijvie f. 13—21, alles p. 100 KG. BARNEVELD. 12 Maart. Eierenmarkt. Aangevoerd 1.320.000 stuks. Prijs f. 2.30— 3.10 per 100 stuks. Handel vlug. BOSKOOP, 11 Maart. Coöp. veréeii. „De Boskoopsche Velling". Diversen per bos: Seringentakken 24—27 et.; Prunustakken 3037 ct.; Cerasus Hisahura 1ste soort 230—270 ct„ idem 2de soort 140—180 ct.; Rosea 7090 ct.; Rhododendronbloemen 60—110 ct.; Azaleabloemen le soort 120 160 ct.; idem 2e soort 50—70 ct.; Katjes takken 10 ct.; Mahoniablad 16—18 ct.; Sneeuwbekken 12—16 ct.; Gerbera 18 ct.; Tulpen 1115 ct.; Narcissen 1014 ct.; diversen per stuk: Jap. Azalea's (kluit) 48 —56 ct.; Varens 21 ct.; Genista 7 ct. GOUDA, 12 Maart, Aangevoerd totaal 1730 stuks, waarvan 41 slachtvarkens. - Vette vah 1616'/; ct. p. pond, levend met 2 °/o korting. Londensche van 1415 ct. p. pond, levend met 2korting. 389 magere varkens 18—26 p. stuk; 650 biggen f.8—tl p. stuk; Geldersche biggen f. 1113 per stuk; 6 runderen f. 100—170 p. stuk; 638 nuchtere kalveren f. 3—4.50 per stuk' 6 bokken en geiten, f.2—5 per stuk. Handel stug. - Algemeene markt: 101 partijen kaas. le kw. met rljksmerk 21—22, 2e kw. met rijksmerk 19—20,. handel matig. 535 ponden boter. Goeboter 70—75 ct. p. p.; weiboter 6570 ct. p. pond, handel vlug. Aangevoerd 195.500 eieren Kipeleren f 2.30 —2.50, eendeieren f. 2—2.50 per 100, han del matig. - Coöp. Zuid-Hollandsche Eier„ veiling g.a. te Gouda: Aanvoer 104.400 kipeieren. Prijzen 56/58 KG. f. 2.20 per 100 stuks; 58/60 KG. f,2.30 p. 100 stuks; 60/62 KG. f. 2.30—2.40 per 100 stuks; 62/68 KG. f. 2.40—2.80 per 100 stuks. Bruine 68/70 KG, f. 2.303 per 100 stuks. Kleine eieren f. 2.102.20 per 100 stuks. Ganzeneieren f - 47 per 100 stuks Aanvoer 600 eend- éieren. Prijzen f. 2.20 per 100 stuks. HONSELERSDIJK, 11 Maart. - Coöp. Centr. Westlandsche bloemenveiling. Am. Anjers f. 4.30—8.10; Calla 14—17; AmaryL kelken f. 10; Jap. Lelies f. 10 alles per 100 kelken: Plumosa 26—32; Sprengerle 13-27, Freesia 11—18; Freesia geel 25—30; Freesia rood f. 48.Anemonen 15—28 ct.; Lathyrus 3647: Irissen 18-29 ct.; Paperwithe 17—18 ct.; Copland 11-16 ct.; Bartlgon 14—21 ct.; Will. Pitt 13—17 et.; Elisabeth 17—25; Le Notre 14—16 ct.; Murlllo 8—12 ct.; Theeroos 11—14 ct.; Mr. v. d. Hoeff 1618 ct.; Pr. van Oostenrijk 11—13 ct.; Couleur Cardinaal 15—16 ct.; Zwanenburg 30—33 ct.; Ibis 13—14 ct., al les per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 Maart Roode kool f. 20.10^-28, gele kool f. 19— 22.30, groene kool f. 1.10—3.50, selderie- knollen f. 6.20—8.30/ alles per 100. Uien f. 2.80—3.50; peen f. 13.75—15.76; kroten f.35,25, alles per 100 KG. RIJNSBURG, 11 Maart. Bloemenveiling. Tulpen per dozijn; Bartigon 1218 ct.; Sanders 13—19 ct.; William Pitt 15—18 ct.: Copland 11—17 ct.; Elisabeth 16—22 ct.; Prins van Oostenrijk 10—14 ct.; Goudvink 1519 ct.; Gele Prins 1317 ct.; Moore 8—11 ct.: Generaal de Wet 15—20 ct-. Pros perity 912 ct.; Rose la reine 1013 ct.; Ibis 9—13 ct.; Progression 12—15 ct.; Witte Valk 13—18 ct.: La Reine 8—13 ct.; Rij zende Zon 20—24 ct.; Parma 16—21 ct.; Murillo 9—14 ct.; Theeroos 13—16 ct.; Mr. v. d. Hoef 14—18 ct.; Electra 14—19 ct.; Azalia 1217 ct.: El Toreador 1619 ct.: Couronne d'Or 15—22 ct.: Vuurbaak 1625 ct. Narcissen: Victoria 8—12 ct.; Emperor 811 ct.; King Alfred 10—14 ct.; Ornatus 46 ct. RIJNSBURG, 11 Maart. Groenteveiling. Roode kool f. 12—26, gele kool f. 14—24, knolselderij f. 2.50—8. alles per 100. Kroten f.1—1.10 per kist; waschpeen f. 1.70—3.20 per kist: uien f. 1.20—1.60 per 50 KG VOORSCHOTEN. 11 Mrt Veiling V.PV Kipeleren f. 2.40—3.20 per 100; eendeieren f. 2.10—2.90 per 100; kippen f. 0.15—0.60 per stuk; konijnen f. 0.80 per stuk; dui ven f. 0.10 per stuk, WADDINXVEEN, II Maart, Aangevoerd 1121 eieren. Prijs kipeieren f. 2.503; eendeieren f. 2.80 per 100 stuks. WESTLAND, 11 Maart. Veiling van den bond „Westland". Druiven Alieanten 29 38; Dunsel 20—26; Spinazie 10—23; Witlof 712; Champignons 75120, alles p. KG. Bloemkool 3—12 ct. per stuk; eieren f3.20 3.70; sla f. 2.703.30 per 100 st.; Asper ges 79 ct. per bos; peen f.24; kelen f. 1.00 —1.40: peterselie f. 3.70—4 80; prei f 1.15— 1.90: radijs f.35.70: rabarber f. 4 50—7; selderie f.0 905.70. alles per 100 bos* an dijvie 3883 ct. per bak; spruitkool f 1.50 —2.15; grove spruiten f. 0.45—0.60; boe renkool 85123, alles per bak. 3—1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3