HET BRILLENHUIS STATIONSWEG 45 2E WONING-BUREAU LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 Maart 1936 NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. Heeft U een bril noodig? C. V. MUIJEN zoader kinderen gevraagd VERF. Bosch en Weiland TENNISPARK „WASSENAAR" ANNEX PENSION-BUREAU ADVERTENTIÊN A. M. VAN ZWICHT, Breestr. 126, Tel. 228 HET 4e REG. INFANTERIE DEFILEERT VOOR H.M. DE KONINGIN. IN HET KAMP TE WAALSDORP. Hedenmiddag te ruim 2 uur heeft Hare Majesteit de Koningin een bezoek gebracht aan het kamp Waalsdorp te Den Haag. wa:r gelegerd zijn de regimenten Grena diers en Jagers en het 4de Regiment In fanterie, uit Leiden, dat hier vervolg- oefeningen houdt. Hare Majesteit heeft, een oefening bijgewoond op het terrein van de Stormschool en daarna een bezoek gebracht aan het Museum der Grenadiers en Jagers. Tenslotte hebben de troepen voor Hare Majesteit gedefileerd. BAZAAR DER LEIDSCHE CHRISTELIJKE OR AN JE VEREENIG ING In het gebouw „Prediker". De Leidsche Christelijke Oranjevereeni- ging organiseert vandaag en morgen in de groote zaal van ..Prediker" een bazaar, waarvan de opbrengst moet strekken tot versteviging van de kas. welke aan een dergelijke geldtransfusie dringend be hoefte heeft. Maandenlang is een damescomité reeds ijverig in de weer geweest om de nood zakelijke voorbereidingen te treffen en het resultaat is van dien aard. dat het welslagen van deze actie welhaast bij vc~~b?at vast. staat. Er is letterlijk van alles: huishoudelijke en nuttige artikelen, gebruiksvoorwerpen, handwerken, kleedingstukken. consumptie artikelen en voorts natuurlijk de noodige attracties in den vorm van een theeschen- kerij, grabbelton, sjoelbak en andere ver maken. Het geheel is in een aantrekkelijken vorm opgesteld, waarbij de oud-vader- landsche kleuren, het oranje-blanje-bleu overheerschen. Hedenmiddag had de officieele opening plaats, welke geschiedde door mevrouw Van de Sande BakhuyzenGericke. Alvorens zij den bazaar voor geooend verklaarde, ging de voorzitter, ds. H. Tho mas voor in gebed, waarna een koortje eenige vaderlandsc.be liederen ten gehoore bracht. Tot besluit van dit muzikale ge deelte werd door allen het Wilhelmus ge zongen. Dr. Thomas bracht vervolgens dank aan de dames van het eere-comité. die aan 't pogen om de kaspositie der Oranjever- een ;eing te verbeteren. haar moreelen steun gaven inzonderheid aan mevrouw van de Pakhuizen, die zich bereid verklaard? <ien bazaar te openen. Ook 't dan-^comi^. dat zich zooveel moeite gaf om dez?n bazaar te doen slagen, betrok snr. in zün dankwoord, evehals de schen kers en schenksters van goederen in geld cf natura. Spr. wees er vervolgens od. hoe bijna 400 jaar geleden „Vader Willem" eveneens „epn bazaar" organiseerde, v/aar hij al zijn sieraden verkocht teneinde het volk van Nederland te hulo te kunnen snellen. Wan neer er onder de burgerij, aldus spr.. ook nog maar iet-s b"»ft van den geest, welke den Vader des Vaderlands bezielde, dan lijdt het geen twijfel of déze bazaar zal wonderwel slagen. Hierna verklaarde mevr. van de Sande Bakhuyzen den bazaar met eenige woor den voor geopend waarna de verkooping onmiddellijk een aanvang nam. BINNENLAND. EERSTE KAMER. MINISTER GELISSEN AAN HET WOORD (Zitting van heden) Voortgezet wordt de behandeling der begrooting van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, De heer Droogleever Fortuyn (Lib.) be pleit de haven- en scheepsbouwbelangen van Rotterdam. Minister Gelissen zegt. dat toen 't Ver bond voor Nationaal Herstel een politieke partij is geworden, hij uit is getreden. Hij is geen principieel tegenstander van deva luatie. maar vindt ze nu niet noodig En niemand weet, waar zij toe leidt. Rotterdam volge het voorbeeld van Dordt en verlage zijn haventarieven. De regeering zal het daardoor veroorzaakte gat van 1.2 millioen bekijken in het alge mene begroo'ingskader. Inzake ordening moet het algemeen be- la-",g richtsnoer zijn. Zii moet voortkomen ui" het bedrijfsleven zelf. Aan de verstarrende werking van de contingenteering is in de latere jaren tegemoetgekomen, doordat extra contin genten zijn toegekend. De contingentee ring heeft- ons niet, zooals men zegt. 100 a 150 millioen gekost, maar. naar schat ting vrijblijvend! niet meer dan 1 millioen. Het aandeel van de Nederlandsche in dustrie in de Nederlandsche markt is door de contingenteering gestegen. Spr. komt op tegen het verwijt van ge brek aan voortvarendheid inzake de in dustrialisatie. Spr. zet de werking van den economi- schen voorlichtingsdienst wat het buiten land betreft, uiteen. Spr. weet niet wat beters voor de evenredige scheepsbe- vrachting in de plaats te stellen. De zaak is in onderzoek Sinds 1932 is er over het geheele land een stijging in de scheeovaart doch de verschuivingen beangstigen spr Spr. over weegt wat te doen o.m. wat betreft de Rijnvaartoremie. Over het geheel maakt Nederland ten oozichte van de scheed- vaart geen slecht fibuur Er ziln verschil lende niet ongunstige teekenen voor 1936. Voor zoover verantwoordelijk kan de in dustrie od verderen *teun der re?eering rekenen De werkloosheid ging met de geringe op leving echter nog niet parallel. Men ver- gete ni'* dat andere landen, met name Amerika, relatief meer werkloozen hebben. De geringe vooruitgang weerspiegelt zich ook in de effectenkoersen HUISVROUW VERVAARDIGDE MARGARINE. Zes gulden boete geëischt. In aansluiting op ons bericht onder Binnenland, vernemen wij dat het proef proces tegen de huisvrouw uit Heemstede, die zelf margarine vervaardigde, heden voor de Haarlemsche rechtbank is behan deld. Het O. M. eischte een geldboete van f. 6. Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of tijdverdrijf. HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Vijfhuizen is benoemd de heer W. H. Ver donk, onderwijzer te Kerk-Driel (Geld.). HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. J. Maas, naar Purmer- end. Koemarkt 17 Th- C van der Meer, naar Lisse, v. d. Veldstraat 24 A. van der Linden, naar Haarlemmermeer, Ven- neperweg 487 A van der Kaden met echtg., naar Naaldwijk, Geestweg J- Hartevelt, met gezin, naar Haarlem. Fre- aerikspark 8 Gevestigd C. J. Th. Vesseur. Hoofdstraat 60 boven J. H A. M. de Jong. Meer straat 10 V M. J. Hilbrant, met gezin. Vinkendwarsstraat 12 Th. C. Pijnaker, Weeresteinstraat 122 M. Prook, Molen straat 6 A. Beider, met gezin, Stations weg 190 A. H van Baal, Hoofdstraat 86 C. M. H. Visscher. Hoofdstraat 81 M- Hengen, Wilhelminalaan 3. Burgerlijke Stand. Geboren: Martina Johanna Maria, d. v. J. Zwaaneveld en Th. J. L. Voskuijl Al- bertus Jacobus, z. v. J. H. Assendelft en J. M. B. de Groot. Ondertrouwd: C. van de Koppel en E. M. van Dooren J. van de Weerd en J. C. van Kesteren. KATWIJK. Katwijker logger aangevaren. De schipper van den Nederlandschen motorlogger Katwijk 144, genaamd Wilhel- mina V. rapporteert op Vrijdag 6 Maart, ongeveer 7 uur n.m., terwijl hij visschende was op de Noordzee op ongeveer 54 gr. NB. en 5 graden 20 min. Ol.. te zijn aangevaren door het Duitsche stoomschip „Hedwigshütte", thuisbehoorende te Ham burg. Door deze lanvaring heeft de „Kat wijk 144" vrij ernstige schade opgeloopen aan den voorsteven. Deze logger arri veerde Zondags te IJmuiden en zal de op geloopen schade eerst moeten doen her stellen. alvorens opnieuw ter visscherij te kunnen vertrekken. Nader vernemen wij, dat het Duitsche s.s. „Hedwieshütte" schade heeft gekregen aan haar bakboordzijde. Het stoomschip bevind zich momenteel in recaratie bij de werf Blohm «Sc Voss te Hamburg. v. d. Hoop sprak een inleidend woord i.i verband met zijn buitengewone sympathie voor den A. N. W. B. Als jongen was spr. reeds lid van deze vereeniging. Later werd spr. lid voor het leven. Ook de ambtelijke verhouding met de vereen, is steeds aan genaam geweest. Spr. wees er o.a. op dat er aanmerkingen gemaakt worden op het feit, dat op de wegwijzers de naam Kat wijk met kleine letters voorkomt en andere naamplaatsen groot. De bond zal hier wel notitie van willen nemen. De bond weegt de plaats meer af naar het aantal leden Katwijk met bijna 18.000 inwoners en zeker 1000 a 1200 fietsers, telt maar 83 bondsleden; dit aantal is voor verbete ring vatbaar. Spreker hoopt, dat dit aan tal zich zal uitbreiden. Wij hebben nu een mooien weg gemaakt naar Noordwijk. Deze „Zwarte Weg" wordt door geen weg wijzers aangegeven Spr wilde hierop de.i bond wijzen. De heer H. P. Kanters, vertegenwoor diger van den A.N.W.B., uit Den Haag, hield een lezing over het werk van den bond. H«ij bracht dank aan den burge meester voor zijn inleiding. De bond, aldus spr.. staat open voor allen rang en stand, zonder rekening te houden met politieke of godsdienstige richting. Na een uiteen zetting over het werk van den Bond bracht spr. hulde aan den kranigen voorzitter, den heer Bergsma. Na een opwekking tot steun aan den Bond werd de interessante Bond stentoonstelling bezichtigd. Nog volgde vertooning van de mooie propa gandafilm: ..De rots in de branding der tijden". De heer Kanters sprak het slot woord. KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-avond A. N. W. B. Voor dezen avond, in Hotel du Rhin, bestond veel belangstelling. De burgemeester mr. W. J. Woldringh NOORDWIJK. Reddingsbrigade. De Noordwijksche Reddingsbrigade hield haar 15de jaarvergadering in hotel ..Royal" onder presidium van ds. Herma- nides. Na opening en lezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, volgde o.a. het jaarverslag van den secre taris, dat een juist beeld gaf van de groote activiteit, welke van de N.R.B. uitgaat. Dankbaar werd gewaagd van het herstel van dr. Hermanides en dat hij weer actief in het brigade-leven kon terugkeeren. Nog memoreerde spr. de goed geslaagde revue-avonden, bij welke gelegenheid te vens 22 nieuwe leden werden gewonnen, waardoor het ledental thans gestegen is tot 192. De heer v. d. Niet deelde mede, dat kort geleden geheel onverwachts de hulp ls Ingeroepen van enkele brigade leden voor bloedtransfusie, waartoe deze onmiddellijk bereid waren. Spr. bracht dank voor deze menschlievende daad aan de betrokkenen. Het jaarverslag van den penningmees ter gaf aan een totaal van f. 1189,95. met als batig saldo f. 56,66. Wederom werd in de verzekeringskas f. 200 gestort. Deze is thans f. 2800 groot. In het Tom-fonds werd f. 50 gestort: dit fonds ls thans f 250 groot. De begrooting werd vastgesteld op f. 775. Den beiden functionarissen werd onder applaus dpor^dgp voorz. dank ge bracht voor hun vele werk. De heer Zwit ser deelde namens de kascommissie mede, dat alle bescheiden van den penning meester in orde bevonden werden. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heeren W. Wassink, J. v. d. Niet, F. Meyer en pl.v. de heer Stutvoet De contributie werd wederom vastgesteld op f. 2.50 per gezin. Er ls steeds beroep hij het bestuur. Het verslag van den hoofdleider, den heer A. Luschen had aller aandacht. Naast de opsomming van het gedane werk en het aanwezige materiaal, volgde menige nuttige wenk. Behaald werden 2 A en 3 B diploma's, twee demonstraties werden ge geven, de strandwacht functioneerde goed, 3 personen namen deel aan een seincursus, 26 personen namen deel aan het zwemmen in de „Regentes" te Den Haag, terwijl 16 leden aan den cursus E.H.B O. deelnamen. Binnenkort zal een alarm-oefening voor de leden plaats heb ben. In het bestuur werden herkozen de heeren C. de Hollander en E. de Groot; in de verzekeringscommissie de heeren dr. Coenraad Nederveen. M. v. Wijk en A. v. Kan. Als hoofdleider werd herbenoemd de heer H. Luschen en als leiders W. Was sing. J. v. d. Bent, M. v. Wijk en Jac van Rooljen. Tot afgevaardigden naar de jaar vergadering v. d. Bond werden benoemd S. Verloop en .T. v. d. Niet. De heer E. de Groot vertoonde nog eenige filmpjes op sportgebied: Hierna sluiting. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Korte vergadering - Voorstel tot een leening a f. 90.000 goedgekeurd. De raad kwam gisteravond in vergade ring bijeen. Afwezig weth. Zandbergen. Na opening door den voorzitter, burge meester A. J van Gerrevink, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken. B. en W. stelden voor door bemiddeling van Staal en Co., te 's-Gravenhage een geldleening aan te gaan. groot f. 90.000, tegen een rente van 4°/o. koers 100°/o. Bij versterkte aflossing gedurende de eerste vijf jaren 1 boete Privisie 1/4 het bedrag zal worden aangewend voor ver vroegde aflossing van een 4'/tVo leening. Zonder discussie aangenomen. De minister van Soc. Zaken heeft me degedeeld, dat in verband met de as. op heffing van het N.C.C., de subsldieering in de kosten van den z.g.n. B-steun, (voor kleeding enz.) voor 1936 rechtstreeks van zijn departement zal uitgaan Oe regeling van de steunverleenlng blijft onveran derd. Voor het jaar 1936 mag per gemeen te ten hoogste worden besteed een bedrag, gelijk aan het gemiddeld aantal werk loozen, vermenigvuldigd met f. 4.20. Het gemiddeld aantal werkloozen in deze ge meente is bepaald op 85. zoodat in totaal een bedrag van 85 x f. 4.20 f. 357 mag worden besteed. Indien de gemeente van elke f. 4.20, i. 2 voor haar rekening neemt, dan zal het departement de rest, dus f. 2.20 van elke f. 4.20 betalen. B. en W. stelden den raad voor deze bijdrage te verleenen, door een bedrag van f 170 be schikbaar te stellen. De heer Kruizlnga achtte een bedrag van f. 4 20 per werklooze te laag en ver zocht B. en W. bij den minister aan te dringen, dat bedrag te verhoogen. Weth. v. Egmond was het met spr. eens, dat het bedrag van f 4.20 laag ls, even wel geloofde hij niet, dat een verzoek tot verhooging aan de regeering eenige uit werking zou hebben Verder maakte de heer Krulzinga aanmerking op de samen stelling van het comité B. Weth. v. Eg- mond achtte de samenstelling, zooals deze nu ls, juist. De heer Kruizinga stelde voor te onderzoeken of niet overgegaan kan worden tot distributie van goedkoops groente. De voorz. hoewel principieel te- eenstander van dit voorstel, zeide over weging van B. en W. toe. De heer Bak ker wees op de groote nadeelen aan een dergelijke distributie verbonden. De gemeentecommissie van het Ned. Herv. Kerkgenootschap te Lelden heeft een verzoek ingediend, om in den bij po litieverordening vastgestelden tijd van be graven, een wijziging te willen aanbren gen. Krachtens de politieverordening ls die tijd op werkdagen gesteld van 8 v.m. tot 12 uur 's middags. Door een door bo vengenoemde commissie aangenomen re- gelin» zal voortaan echter In den regel tot 1 uur op Rhijnhof begraven worden. Daar in de praktijk steeds de gevraagde ontheffing wordt verleend, stelden B. en W. den raad voor den tijd van begraven ln deze gemeente te bepalen, op werkda gen van 8 uur v.m. tot 4 uur n.m. Tevens werd den raad voorgesteld B. en W. te machtigen, om ln bepaalde gevallen toe te staan dat buiten genoemde uren be graven wordt. Beide voorstellen werden I aangenomen. Het kohier der verlichtingsbelasting 1 werd goedgekeurd. Daar het beroepsrecht tegen administra- tleve beslissingen, welk recht tot de be voegdheid van den raad behoort, aan vrij korte termijnen gebonden ls, hetgeen in de praktijk moeilijkheden met zich mee kan brengen, heeft de wetgever de mogelijk heid van een delegatie aan B. en W. inde wet opgenomen. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen, het recht van reclame en het recht van beroep in be paalde gevallen uit te oefenen. Goedgekeurd. Door de arrondissementsrechtbank te Roermond is bij vonnis van 14 Febr. 1935 beslist, dat het opmaken en voorlezen van akten van den Burgerlijken Stand uit sluitend mag geschieden door de daartoe benoemde ambtenaren. Teneinde verze kerd te zijn. dat er steeds een ambtenaar van den Burg. Stand aanwezig ls, stellen B. en W voor een tweetal ambtenaren ter secretarie tot ambtenaar van den Burger lijken Stand te benoemen. B. en W. heb ben de volgende aanbeveling opgemaakt: 1 Jac. de Visser, hoofdcommies ter secre tarie; 2. mr. B. C. van Krieken, commies ter secretarie. Beide heeren werden na eenige discus sie benoemd. Door deze benoemingen ls het noodza kelijk. dat de verordening regelende de werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken Stand, wordt gewijzigd. B. en W. stellen voor de oude verordening in te trekken en de nieuwe verordening goed te keuren. Aangenomen. Een voorstel van B. en W. om de uren, waarop hgt bureau van den Burgerlijken Stand geopend is, te wijzigen en te be palen op werkdagen van 912'/= uur en behalve Zaterdags, van 1415 uur, werd goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Uitten- bogaard, of de rusttijd van de tewerkge- stelden gedurende de middaguren niet langer kan worden gesteld. Overleg met den gemeente-opzichter werd toegezegd. Verder vroeg de heer Uittenbogaard, of het niet mogelijk was alle landbouwers van nieuwe of gewijzigde steunregelingen enz. mededeeling te doen. Weth. v. Egmond zeide, dat dit ondoenlijk is. De belang hebbenden kunnen alle regeeringsmaatre- gelen in de dag- of vakbladen lezen. De heer Bakker wees op de onduidelijkheid van vele regelingen. In zulke gevallen, al dus weth. v. Egmond, kan men zich tot de betreffende commissie wenden. De heer Kruizinga informeerde, wanneer de brand weer voor het laatst had geoefend. De voorz. zeide, dit te zullen onderzoeken De heer Smit vroeg of de reparatie aan de brandput op de hoek van de Nassaulaan geen strop voor de gemeente beteekent. De voorz. antwoordde, dat dit een normale reparatie was. De heer Kortmann achtte het wenschelijk, roode glaasjes op de ver- keerspaal bij de Nassaulaan te plaatsen. De voorz. zeide een onderzoek toe. Hierna sluiting. DE HEER JONKER OVER DE WAARD! VAN TUINAANLEG. Een commissie voor tuinwedstrijden. De afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alg Ver voor Bloembollencultuur hield in ..Het Witte Huis" een bijzondere bijeen komst Wij merkten o.m. op weth. T. van Egmond. verschillende raadsleden, de ge meenteopzichters de heeren Rietveld en Bakkers. De voorzitter, de heer A. C. Hen- driksen opende. Oegstgeest bezit, aldus spr., met haar mooie aangelegde villapar ken en lanen een groot aantal tuinen bij de villa's en woningen, waarvan door hun aanleg en beplanting vele 'n lust zijn voor liet oog, maar ook vele daarentegen mis sen alle bekoring Waren echter alle tuinen goed en smaakvol aangelegd, dan zou dit het algeheel aanzien der gemeente als woonplaats aanmerkelijk kunnen verhoo gen. Om dit te bereiken, zou het zeer ge- wenscht zijn jaarlijksche tuinkeuringen te organiseeren en daarvoor zoo mogelijk een comité te stichten. Tot dit doel nu zijn wij bijeen gekomen, waartoe de heer Joh. Jon ker. chef der afd plantsoenen bij den dienst van Gemeentewerken te Lelden zich bereid heeft verklaard een voordracht te houden met lichtbeelden. De heer Jonker sprak dan over „De tuin als deel van de woning". Hieraan ontlee- nen wij: Vele stadsbewoners doen het zonder tuin en toch is een woning zonder tuin niet compleet. Er ls tegenwoordig niet zoo veel ruimte beschikbaar en een oplossing schijnt heel moeilijk. Wie zoo gelukkig is een tuin bij zijn woning te bezitten, kan zich beroepen op het bezit van een com plete woning Daarbij is het tuinwerk zelf gezond, opwekkend, opvoedend en leer zaam en ontspannend voor den geest na volbrachte dagtaak. Er zijn bij ieder nuis mooie plekjes genoeg, om die te maken als deel van de woning. De kennis vau tuinieren staat bij ons volk op laag peil. Zonder inspanning en toewijding komt men er echter niet. Er is van ieder stukje grond wel iets te maken. Voor eiken tuin moet een afzonderlijke keuze worden ge daan waarbij met zeer vele factoren is rekening te houden. Hierop ging spr. uit voerig in. Het is de kunst om uit het ge heel voldoening en geen teleurstelling te verkrijgen. Dan zal het tuinieren heerlijk zijn! De heer Jonker toonde met een serie lichtbeelden aan op welke wijze de tuin kan worden gemaakt tot een,lustoord. Wethouder van Egmond zeide dat het Gemeentebestuur tracht door goeden aan leg van parken en wegen mede te werken aan de verfraaiing van het geheel en daarom ook van harte toejuicht het stre ven van B.B.C. om de particulieren hier toe mede aan te sporen. Hierna werd men in de gelegenheid gesteld zich op te geven tot het deelnemen aan e.v. te houden tuinwedstrijden, waarvan velen gebruik maakten. De ver. „Gemeentebelang" ver klaarde zich bereid eenigen uit haar mid den aan de voorloopige commissie toe te voegen. Hierna werd den spreker harte lijk dank gebracht voor zijn gloedvolle rede en sloot de heer Lubbe de bijeen komst. VEUR- De onbewoonbaarverklaring van woningen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben behandeld de door J. L. v. d. Nouweland c.s. alhier gevraagde voorziening tegen het besluit van deh Raad der gemeente Veur dd. 4 December 1.1. tot onbewoontoaarver- klaring van zes woningen aan het Molen pad aldaar. Namens appellanten heeft de heer Mas- saar betoogd, dat de laatste drie jaren voor onderhoud aan de woningen niets was uitgegeven, omdat onderhandelingen gaande waren over verkoop ervan aan het katholiek schoolbestuur. Hij betwistte de opvatting, dat door verbetering deze wo ningen niet geschikt zouden zijn voor be woning. De onbewoonbaarverklaring brengt mede ongerief voor de bewoners, die in Veur niet gemakkelijk een andere goed- koope woning zullen kunnen vinden. Spr. was van meening, dat in dezen tijd de Woningwet soepel moet worden toegepast. De burgemeester van Veur, de heer Keyzer, heeft namens het gemeente bestuur verklaard, dat blijkens het rap port van den inspecteur der Volksgezond heid Van Boven de woningen ongeschikt zijn voor de bewoning en dat door repa raties niet aan de bezwaren, o.m. van te geringe oppervlakte, kan worden tege moet gekomen. De Ged. Staten zullen later beslissen. —o WASSENAAR. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Wittelaan had een aanrijding plaats. Toen de J. per rijwiel den weg, vanuit de Wittelaan overstak, werd hij door een auto, bestuurd door P. gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met een hersen schudding, een kneuzing aan het rechter been en een hoofdwonde werd hij opge nomen. Op advies van dr. H. is hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Het bestuur van het Chr. Nationaal Zendingsfeest heeft den voorbereidenden arbeid aangevat voor het feest, dat 1 Juli zal worden gehouden op Raaphorst, welk landgoed de Koningin welwillend ter be schikking stelde. Komt U dan eens bij ons kijken. Wij hebben hierin een groote sorteering, eveneens in Baro meters, Thennom., Leesglazen evz. Aanbevelend, Opticien, Hooigracht 34. voor onderhoud van woning en winkel, tegen genot van vrije woning, vuur en. licht. Zonder zeer goede getuigen onnoodig te reflecteeren. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 70. Schilders doet Uw voordeel! Latoverf 45 ct. p. Kg. Glans- verf f. 3.65 p. 10 Kg. Grond verf f. 3.50 p. 10 Kg. Zinkwit f. 4.50 p. 25 Kg. Vernis vanaf f. 0.85 p. Kg., thuisbezorgd zonder prijsverhooging. MIJ. LIEMIJ., Rembrand kade no. 172, Rijswijk (Z.H.). Vertegenwoordigers gevr. 103a Te koop gevraagd circa 1 tot en met 6 H.A, aan water in omtrek Wasse naar, Aanbiedingen met prijs Bur, v. d. Blad onder No. 90. SPAART VOOR EEN EIGEN HUIS EN BOUWT MET EEN ONOPZEGBARE HYPOTHEEK VAN DE 85 N.V. Hypothecaire Bouwkas „HYBOS" Telefoon 22289 - Weverstraat 40 - Arnhem. Hoofdvertegenwoordiger; Makelaar E. A. FREIJSER, Joh. de Wittstraat 4, Leiden, Tel. 405 - Stationsweg 45, Leiden, Tel. 418 TEL. 716758. TEL. 716758 nabij het Haagsche Schouw. SEIZOENKAARTEN f. 10.per persoon. lederen dag spelen, elk uur. - Aan het park is tevens verbonden een OPEN ZWEMBAD met stroomend water. - Inlichtingen aan het park, Tel. 716758 en overdekte Tennisbal Maaldrift. OPENING 1 APRIL'. 69 GEVESTIGD: Laat hier Uw te huur zijnde woningen en kamers inschrijven. E. A. FREIJSER - Beëedigd Makelaar Johan de Wittstraat 4, Tel. 405 - Stationsweg 45, Tel. 418. voor de NIEUWE ROTTERDAMSCHE COURANT en alle andere DAG- en WEEKBLADEN van Nederland, worden geplaatst door Boekhandel 4- 2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 8