HONIG S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 Maart 1936 LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. Fhijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs -v NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. DE BESPREKINGEN TER ALGEMEENE VERGADERING TE AMSTERDAM. In de voorgezette vergadering van den Nederlandschen Tuindersbond te Amster dam is een voorstel van de atdeelingen in Noord-Holland, om aan te dringen oo een steunmaatregel voor de tuinzaadver bouwers. toegelicht met het betoog, dat de uitbreiding van dezen teelt on het beperkte land voor eroententeelt en bloembollen overproductie van tuinzaden tengevolge heeft. Een loonende priis is er zoodoende niet mede te maken, omdat de tuinzaden buiten eiken steun en elke beperking vallen. De voorzitter deelde in dit verband mede. dat de samenwerkende organisaties deze zaak nog eens bit de regeering aan hangig hebben gemaakt. Voorts vereenigde de vergadering zich met de strekking van verschillende voor stellen om bil de regeering aan te dringen op uitbetaling van 85 "la van het bollen- BOrplus. Niet uitvoerbaar achtte het H.B een voorstel Wijk aan Duin om aan te sturen op verandering van den productiesteun in bedrijfssteun, met een minimum van f. 1000, zoolang de regeering niet een be hoorlijke teelt- en prijsregeling invoert. Het H.B. achtte een sociale regeling van wege het Departement van Sociale Zaken beter, waarbij de gemeenten ingeschakeld zouden moeten worden en wel met dien verstande, dat het streven zou zijn de tuinders op hun bedrijven te handhaven. Het voorstel werd verworpen. Voorstellen om te trachten de 1/3-loon- toeslagTegeling terug te krijgen, zijn over eenkomstig het advies van het H.B. als onuitvoerbaar verworpen. Op het voorstel om aan te dringen op verhooging van den tarwe-richtpriis van f. 9 op f. 10 merkte het H.B. hU monde van den heer Varekamp op. dat men het er in beginsel mede eens kan zijn. doch waar de tarwe-richtpriis zoowel wat be treft zijn overeenstemimng met den pro ductieprijs als wat betreft het feit dat hij reeds in de verschillende jaren uitt>etaald is een groote bevoorrechting schept ten nadeele van den tuinbouw, ligt het niet op den weg van de tuinders om oo verhooging ervan aan te dringen Het voorstel is ver worpen. De afdeeling Oud-Karspel stelde voor aan te sturen op een nieuwe regeling voor den bijslag op loonen van tewerk- gestelden in de tuinbouwbedrijven: zij wil dien bijslag uitgebreid zien tot de zelf standige tuinders. Het H.B. zou een dergelijke regeling zeer toe kunnen juichen, maar vraagt zich af of het geen afbreuk zou doen aan de vraag om 100 productieprijs met daar naast de steun voor misgewas. De mi nister heeft de voorstellen van de samen werkende organisaties gunstig ontvangen. Deze voorstellen houden rekening met normen voor elk product en voor een ge- heele streek met 't daar geldende loon. Alles wat boven een zeker percentage loon (in begrepen dat van de ondernemers en hun zoons) uitgaat zou de regeering dienen te vergoeden. De vergadering heeft met dit prae-advies ingestemd. Aangenomen is een voorstel Amersfoort om meer aandacht aan den fruitteelt te geven en hiervoor een adviseerend be stuurslid aan te wijzen. Van de vergadering uit werd aangedron gen op verandering van de regeling in zake het verstrekken van goedkoope groen ten. omdat van de tegenwoordige regeling oneerlijke concurrentie het gevolg is. Het H.B. antwoordde hierop, dat het vóór elk streven is om de groenten tot haar be stemming te doen geraken. Er moet echter meer rekening gehouden worden met de prijzen. Deze zorg mag niet komen ten laste van den tuinbouw. Men geve van ongewenschte toestanden kennis aan den regeeringscommissaris. Tegen het voorstel Oud-Karspel om er op aan te dringen dat bil eventueele uit breiding van de oppervlakte pootaard- appelen de tuinbouw voor het product Eersteling een ruimere toewijzing zal krij gen, had het H.B. bezwaar omdat liet in die richting reeds stappen bü de regee ring gedaan heeft. De vergadering heeft de wenschelijk- held uitgesproken dat de regeering den prijs der ongekullde aardappelen tot 90 "la zal vergoeden. Het H.B. stelde vervolgens voor. te blij ven ageeren voor een 100 "la productie steun en daarnaast te trachten met de zusterorganisaties en via het Departement van Sociale Zaken een zoodanige sociale steunregeling en loontoeslagregeling te verkrijgen, dat voor hen. die door tms- oogst of anderszins geen bestaansmogelijk heid hebben kunnen vinden, ondergang kan worden voorkomen Dit voorstel gaf aanleiding tot breed voerige besprekingen, waarin vertegen woordigers van verschillende afdeelingcn zich zeer afkeurend uitlieten over de wijze, waarop de regeering tegenover den tuin bouw handelt. Zij wekt verwachtingen op, die niet in vervulling gaan. Acht ton voor misoogststeun bijv_ is veel te karig. Een v/oordvoerder van een der afdeeüngen stelde voor om, indien geen resultaat wordt verkregen, een massa-demonstratie van tuinders te organiseeren. Het H.B gaf bij monde van den voor zitter de zeer nadrukkelijke toezegging, cat al het mogelijke gedaan zal worden om de regeering tot ingrijpende maatrege len te bewegen. Besloten werd aan de regeermg een adres te zenden, waarin de verschillende tot uiting gekomen wenschen, waarmede de vergadering zich vereenigd heeft, nog maals goed toegelicht geformuleerd zullen worden. Voor een demonstratie voelde het H. B. niets, aangezien het van meening is dat de actie der tuinders niet in dreige menten moet ontaarden. Naar aanleiding van een voorstel van de afdeeling Loosduinen dat de N.T.B zich uitspreke over devaluatie, betoogde de voorzitter dat ongetwijfeld devaluatie een stimuleerende werking op het bedrijfsleven in het algemeen zou hebben. Maar deva luatie alleen echter is het doel niet te be reiken. Bij het uitblijven van andere en meer consequente maatregelen zal naar de meening van het H, B. devaluatie moe ten volgen; het acht het echter onge- wenscht en onnuttig dat de vergadering zich uitspreekt over het „voor of tegen devaluatie". De vergadering heeft zich met deze zienswijze vereenigd. RECLAME. 87 LOONBIJSLAGREGELING VOOR DEN TUINBOUW. Spoedig betere regeling te wachten. Naar wij vernemen is op korten termijn een betere loontoeslagregeling in den tuinbouw te wachten. Door de drie samenwerkende tuinbouw- organisaties, met name den Ned. Tuin dersbond. Chr .Boeren- en Tuindersbond en R.K. Land- en Tuinbouwbond is n.l. in overleg met de werknemersorganisaties j een nieuw ontwerp-regeling aan den Mi nister van Soc. Zaken gezonden, waarin voorgesteld wordt voor de verschillende tuinbouwcentra normen vast te stellen, volgens welke de regeling kan worden uit gevoerd. Daarbij zal het mogelijk zijn ook voor den tuinder zelve en zijn werkende gezinsleden een bepaald loonbedrag te no- teeren, hetwelk meegerekend zal worden bij de vaststelling van het totale bedrag, hetwelk in een bedrijf verloond moet worden om voor de loonbijslagregeling in aanmerking te kunnen komen. Boven een bepaald percentage loon zal den loon- biislag worden toegekend. Deze nieuwe landelijke regeling zal door de regeering moeten worden vastgelegd en heeft eenige kans van slagen. EEN TUINBOUWCRISIS-ORGANISATIE. De tuinbouw los van de Landbouw crisismaatregelen. In den raad van regeeringscommissaris- sen voor den Land- en Tuinbouw zijn be sprekingen gehouden over de instelling van een zelfstandige Tuinbouwcrisis- organisatie. gezien de bezwaren, welke verbonden zijn aan onderbrenging van de tuinbouw-crisismaatregelen bij de Land bouwcrisis-organisatie. Zeer waarschijnlijk zijn over dit onder werp spoedig belangrijke beslissingen te wachten. ARBEIDSCONTRACT IN DE BLOEM- BOLLENBEDRIJVEN. Het arbeidscontract in de bloembollen- bedrijven is vanaf 1 Maart ln werking ge treden. Het loon bleef ongewijzigd. De premie voor het pensioen- en toe slagfonds, zijnde 2,/2°/o van het loon. kan nu geheel op de arbeiders verhaald wor den. In het oude contract betaalden de i arbeiders 1%. o VERSTREKKEN VAN INLICHTINGEN TEN BEHOEVE VAN DEN STEUN AAN KLEINE BOEREN. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeesters een circulaire verzonden in verband met het voornemen van zijn ambtgenoot van Landbouw en Visscherij, om als steun aan de categorie der z.g. kleine boeren, een geldelijke uit- keering te doen. Voor deze steunuitkee- ring komen alleen in aanmerking zij, wier hoofdberoep is het uitoefenen van akker bouw of veehouderij, die niet zijn aange slagen in de inkomsten- of vermogensbe lasting en tijdens de gehouden inventari saties maximaal drie 'melkkoeien hielden terwijl zij van 1 Januari 1936 tot het tijd stip van de voor deze uitkeering afgegeven verklaring niet door de gemeenten of door een burgerlijke instelling van weldadig heid zijn ondersteund, dan wel in het laatstelijk genoemd tijdvak te werk zijn gesteld bij een van rijkswege ge subsidieerde werkverschaffing, nóch op 1 Januari 1936 aangesloten waren bij de werkloozenkas eener vereeniging, gesubsi dieerd ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917. De provinciale landbouwcrisis-organisa ties zullen in verband met bovenstaande aan de gemeenten een staat zenden, waar op alle, voorloopig voor een uitkeering in aanmerking komende kleine boeren zijn vermeld. In verband hiermede wordt in boven bedoelde circulaire de medewerking der burgemeesters ingeroepen. De minister wijst er daarbij op. dat het welslagen van de uitvoering der ontworpen steunregeling in hooge mate afhankelijk is van het spoedig ontvangen der adviezen. ALPHEN, Liefdadigheidsavond Nutsbcwaarschool Ten bate van de Nutsbewaarschool werd in het Nut een liefdadigheidsavond ge houden. De zaal was geheel bezet. De opening werd verricht door den voorzitter der school den heer Paul, die naast woorden van welkom zijn blijdschap uitsprak over de groote opkomst. Opgevoerd werd de kinder-operette „Lentebloemen" onder leiding van mevr. v. d. Kolkv. d. Male. Medewerking werd verleend door de leerlingen en oud-leer lingen der bewaarschool met aan de piano mej. v. Poelgeest en zangsoli van mej. Gonnie Kerkhoven. De opvoering was schitterend! Algemeen was men vol ver wondering over de wijze waarop mevr. v. d. Kolk deze opvoering met de kleuters tot zulk een mooi geheel had weten te formeeren. Na afloop had zij dan ook een daveren de ovatie in ontvangst te nemen en werd haar door den voorzitter een prachtige bloemenmand aangeboden. Ook de dames v. Poelgeest en mej. G. Kerkhoven wer den in deze bloemenhulde betrokken. Mevr. Lenij LamVogelesang en de heeren P. van Poelgeest en J. Schellevis hebben nog bijzonder doen genieten van hun schoonen zang en muziek. De soli van mevr. Lam verwierven zóóveel bijval, dat zij nog een extra-nummer moest zin gen. Ook het pianospel en vioolspel van de heeren v. Poelgeest en Schellevis was uitstekend, zoodat het drietal een hulde, vergezeld gaande van een bloemstuk en andere cadeaux, ln ontvangst had te ne men. Het was een zeer mooie avond, die door den heer Paul met een dankwoord tot alle medewerkenden werd gesloten. Aanrijding. Op de hoek JulianastraatBruggestraat kwam de motorrijder T. M. uit Amster dam in aanrijding met een personen-auto bestuurd door H. v. d. W. uit Den Haag. die met groote snelheid de Bruggestraat wilde inrijden. Het motorrijwiel van M. werd beschadigd, terwijl hij zelf bloedend werd verwond. Tegen den autobestuurder is proces-verbaal opgemaakt. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad komt morgen des n.m. te 7 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken 2. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een viertal woningen te Oude-Wetering. 3. Voorstel inzake overname dorpsweg te Kaag en reconstructie van dier. weg aldaar. 4. Wij ziging reglemeno op—de Burgerlijke Arm besturen, 5. Voorste) tot,aankoop van een strookje grond voor wêgverbreeding. 6. Goedkeuring op tijdelijke afsluiting ge- deelt: Langeweg na eèn periode van vorst. 7. Vaststelling van voorschotten op de ge meentelijke vergoeding, overeenkomstig artikel 10i der Lagsr-onuerwijswet ten te' neve van de bijzondere lag re soholen in deze gemeend 8. Bespreking werkver schaffingsobject. 9. Wijziging gemeente- begrooting, dienstjaar 1935 en 1936. 10. Verhuring woning te Oud-Ade, E 55. 11. Vaststelling suppletoir-kohier straatbe lasting. 12. Behandeling verzoek openstel ling brug Oude-Weterlng. Oprichting Pluimveeveïeeniging. In het café van den heer Th. Zoetemelk te Rijpwetering had een vergadering plaats, met als doel te komen tot oprich ting van een vereeniging die een we.ee- lijksche veiling van eieren, pluimvee enz. zal houden. De heer Verweij stelde twee vragen: 1. Zal de op te richten vereeniging in een bestaande behoefte voorzien? 2 Zal bedoelde vereeniging levensvatbaarheid hebben en zal zij er toe kunnen bijdragen de pluimveehouderij in onze gemeente op te voeren tot meerdere rentabiliteit? Op de eerste vraag durfde spr. niet on voor 23. Zoo kwam dus Thijs in 't dorpje aan, en hij is daar aan het rondkijken gegaan; en weldra zag hij bij een huis geschreven staan: „Ik verkoop pantoffels, klompen en ook sloffen, „En wie bij mij koopt kan alleen maar boffen". Onze kleine beer zette nu de kom met tooveraarde neer; want zoo'n winkel was het, die hij zocht. Hij riep naar binnen, of hij den pantoffelkoopman spreken mocht; en die kwam al zeer ras, want hij meende, dat er nu iets te verdienen was. Maar Thijsje heeft hem ernstig aangekeken en begon hem daarna toe te spreken hij vertelde, wat hij allemaal al deed en hoe hij pas de reuzen van Pakkijs bestreed. „Het ls dus met hun slechte werken uit", zoo zei hij tot besluit, „maar ik vond, dat ik weer herstellen moest, wat door die reuzen werd verwoest; daarom ben ik hier gekomen". En vervolg«s heeft de koopman Thijsjes plan vernomen.. waardelijk bevestigend antwoorden, doch wat de tweede betreft, zal naar zijn mee ning de vereeniging een zeer vruchtbaar arbeidsveld vinden. Uit eigen ervaring deelde spr. mede, dat in norman: om standigheden het pluimveebedrijl, mits daaraan de noodige aandacht wol a: be steed, een zeer rendabel nevenbedrijf kan zijn. Spr. hoopte dat de vereeniging in die richting zeer nuttig werk zal verrich ten en daardoor zal bijdragen tot verhoo ging van de welvaart. Na uitvoerige toelichtingen en bespre kingen werd tot oprichting der vereeni ging besloten en een bestuur gekozen be slaande uit de heeren J. Verwey, H. Bee- !en, T. de Graaf, S. v. d. Geest en C. Jagers Na een dankwoord van den heer Verweij volgde sluiting. DE OPENSTELLING DER SPOORBRUG TE OUDE WETERING. Belangrijke bijdragen van particulieren. In Hotel Van den Bosch te Oude Wete ring had een vergadering plaats van een aantal zakenlieden en inwoners, die be lang hebben bij de openstelling van de spoorbrug over de Ringvaart voor het ge wone verkeer. Deze bijeenkomst werd ge leid door den directeur der N.V. Muskator, ir. A. O. Rijsdijk, die na een exposé van de moeilijkheden, welke hij in den loop der jaren met de expeditie zijner producten had ondervonden, de door de vergadering met groote instemming ontvangen mede- deeling deed, dat hij aan het einde der vorige week bericht ontving, dat de Directie der Ned. Spoorwegen er onder enkele voorwaarden in bewilligt, dat de spoorbrug voor het verkeer wordt openge steld. Aan ons is nu de taak aldus spr. om te toonen, dat wij deze daad op haar juiste waarde weten te waardeeren en dat wij het ijzer weten te smeden nu het heet is. Spr. deed mededeeling, dat er voor den duur van twee jaren een voorziening moet worden getroffen. Allereerst moet de brug voor het zware rij verkeer geschikt worden gemaakt, hetgeen, dank zij de medewerking, welke de Spoorwegen ook in deze willen verleenen op goedkoope wijze zal kunnen geschieden. Bovendien heeft de Burgemeester onzer gemeente, die in deze zaak met groote voortvarendheid is opge treden, zijn volle medewerking toegezegd. De brug zal moeten worden bediend; er zal dus dus een brugwachter moeten wor den aangesteld. Ten einde dit alles moge lijk te maken is het noodig, dat de be langhebbenden een fonds vormen, waaruit deze uitgaven, zij het dan niet geheel, toch voor een belangrijk deel kunnen wor den bestreden. Hoofddoel van deze verga dering is dan ook om ieder belanghebbende in de gelegenheid te stellen zijn bijdrage voor dit Fonds toe te zeggen. Na deze met krachtig applaus begroette rede drongen, enkelen met kracht aan op openstelling van de brug, zoowel gedurende den dag als den nacht. Anderen meenden, dat deze zaak nog niet voldoende was voorbereid en dat alles nog op te losse schroeven stond. Met kracht werd hier tegen, zoowel door den heer Rijsdijk. als de heeren dokter Van der Bijl en Van den Berg opgekomen. Morgen komt deze kwes tie in de raadsvergadering van Alkemaöe ter sprake. Voordien moet dit gemeente bestuur weten welk bedrag gedurende deze twee jaren door de belanghebbenden zal worden bijgedragen. Stellen we nu de daad niet, dan zal men 2 jaar moeten wachten aleer de toch algemeen zoozeer toegejuichte oeververbinding tot stand zal komen. Het verzet was al spoedig ge broken! He tresultaat. was meer dan schit terend. f. 970 werd staande de vergadering voor elk der twee jaren toegezegd, terwijl enkele vertegenwoordigers van belangrijke firma's hoewel, in principe den gang van zaken zeer toejuichend met hun Directies hun houding nog nader moeten vaststel len. Er werd opgerekend, dat dit bedrag nog belangrijk zal worden verhoogd. Dat er in de zaal een enthousiaste stemming heerschte laat zich begrijpen! De heer Rijsdijk sprak zijn hartelijken dank uit voor de verleende medewerking. Men kan ervan verzekerd zijn. dat aan deze zaak met kracht zal worden voortgewerkt, zoo dat binnen korten tijd de brug zal zijn opengesteld. o BOSKOOP. Jaarverg. Arboricultura. Bovengenoemde vereeniging hield in hotel Klaassen haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer N. Weyer, uit Rot terdam opende. De notulen, alsmede de jaarverslagen der commissies en afdeelin- gen, werden onder dank goedgekeurd, als ook het financieel verslag van den pen- Liingmeester. Verslag werd uitgebracht door de kascommissie, waaruit bleek, dat deze boeken en bescheiden in de beste orde had bevonden. De aftr. bestuursleden werden allen herkozen, terwijl de heer J. Dijkhuis Jr. aan het bestuur als lid werd toegevoegd. Ais leden van de redactiecom missie werden gekozen de heeren: N. Weyer, M. Splinter en C. v. Groos. Voorts werd de museumcommissie in zijn geheel herkozen. Tot slot werd een commissie benoemd voor het informatiebureau. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarverg. Volksonderwijs. De ver. „Volksonderwijs" afd. Boskoop heeft in hotel „Klaassen" haar jaarverga dering gehouden. De voorzitter, de heer J. Zwartendijk, opende. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat de vereen, een rustig Jaar achter den rug heeft en dat het den openbaren scho len bijzonder goed gaat. Het leerlingen aantal neemt steeds toe. De rekening en verantwoording meldde, dat er een klein nadeelig saldo was. Daar om werd besloten een commissie aan het werk te zetten, tot inzameling van vrij willige bijdragen, die bestemd zullen wor den voor het verstrekken van kleeding en schoeisel enz. voor schoolkinderen. De aftr. bestuursleden de heeren H. Boer Pz. en P. Spijker werden bij acclama tie herkozen, terwijl in de twee vacatures, ontstaan door het vertrek van den heer C. Brakman en het bedanken van den heer A. Hoogendoorn, werden gekozen de heeren W. Beekhuijzen en K. Vermei] Direct daarna volgde de propaganda» avond. Als spr. trad op de heer A. H. v. d. Most van Bodegraven, die gloedvol sprak over de openbare school en het volks onderwijs De Zangver. „Zang zij onze Leus" ver leende haar welwillende medewerking door het zingen van een 4-tal liederen. De heer v d. Most vergastte op mooie voor drachten die zeer in den smaak vielen. Het was een onvergetelijke avond! De dames J. Hooftman, alhier en S. v. d. Breggen te Waddinxveen, benevens de heer J." Ravensberg alhier, allen leer lingen van den Handelscursus alhier, zijn geslaagd voor het examen steno-telegra fist. HAZERSWOUDE. Propaganda-avond van den B.VX. In het Gymnastieklocaal van de Chr. Soncol op net Dorp werd een groote pro paganda amenkomst gehouden van de B.V.L. afdeeüngen Hazerswoude-Dorp en Rijndijk, met medewerking van de Chr. Muziekver. „De Hazerswoudsche Harmo nie". De groote zaal was aantrekkelijk ge maakt. Op het podium was een keurige plantenversiering aangebracht, terwijl oranjesjerpen aan de zijwanden waren op gehangen. Daar de functie van voorzitter nog niet was vervuld opende de heer War- naar als burgemeester met een kernachtige toespraak, waarin gewezen werd op het gTOOte nut van de B.V.L.hoe die was ont staan en welk een macht deze in Neder land vertegenwoordigt. Spr. heette alle militaire en burgerlijke autoriteiten hartelijk welkom. Daarna werd overgegaan tot de instal latie van leden der pi. commissie, de hee ren A. Warnaar en M. Heuzeveldt, door den heer R. Bordewijk. Nadat de muziek zich verdienstelijk van haar taak kweet en verschillende toespraken waren gehouden, had de vaandeluitreiking plaats door den secretaris der Gew. Landstorm-Comm., Zuid Holland West, kapt. Karres van 's Gtavenhage, waarop het eerste couplet van het „Wilhelmus" werd aangeheven. Het prachtige vaandel, door de Hazers- wouders bijeengebracht, versierd met het wapen van onze gemeente en rijk met goud geborduurd, trok verdiend de alge- meene bewondering. Pastoor Ruyter zette krachtig uiteen wat vlag en vaandel te beteekenen hebben. Dan had de uitreiking plaats van schiet- prijzen en brevetten voor koningsschutter en .scherpschutter, welke met toepasselijke woorden den winnaars werden ter hand gesteld, waarna ook de prijzen, bestaande uit luxe voorwerpen, die in den afgeloo- pen winter met het schieten zijn behaald, eveneens den rechthebbenden werden uit gereikt. Vaderlandsche liederen weiden met be geleiding van het muziekcorps uit volle borst aangeheven. Nadat ds. Kiehl een passend slotwoord had gesproken werd gezongen „Mijn Schild en mijn Betrouwen". De propa ganda-avond is schitterend geslaagd! KOUDEKERK Morgennam. te 2 uur zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid opengesteld zijn tot kostelooze inenting en herinenting. Men vergete niet trouw boekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brengen. WOUBRUGGE. Ernstig ongeluk. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 4-jarig dochtertje van den timmer man J. met haar hand tusschen een wringer van een waschmachine die elec- trisch werd gedreven. Op het angstig gil len van het kind snelde men te hulp. De wringer moest uit elkaar worden ge schroefd om het kind te bevrijden. Met een verbrijzeld onderarmpje werd het kind, na eerst door dr. Loth te zijn be handeld, naar een ziekenhuis te Leiden overgebracht. Eenige weken geleden deed de heer H. uit Hoogmade bij de politie aangifte dat bij hem een raskonijn was gestolen. Het is de politie gelukt het konijn onder de gemeente Alkemade op te sporen; te gen de daders H. en B. uit die gemeente werd proces-verbaal opgemaakt. ZWAMMERDAM. Vergadering Brandwaarborg-Mij. De Coöp. Brandwaarborg Mij. „Zwarn- merdam en Omstreken" hield in de Nuts- zaal alhier haar 22e jaarvergadering, on der leiding van haar Voorzitter, den heer H. Los. Tegenwoordig waren 40 leden. Na het lezen der notulen bracht de heer W. van Oosterom als secretaris-pen ningmeester het jaarverslag uit. Het ledental is gestegen van 119 tot 124 en het aantal ingeschreven polissen van 352 tot 358. Het verzekerd kapitaal bedroeg op 31 December 1935 f. 1.640.138 en het reservefonds f. 43.194.14. Aan brandschade werd over het afgeloopen jaar uitbetaald f. 233.50. De Commissie tot het nazien der reke ning over 1935 bracht bij monde van den heer J. Stigter Jr. rapport uit, dat alles in volmaakte orde was bevonden. Als af gevaardigde naar e.v. te bezoeken verga deringen werd aangewezen de heer J. A. M. van Niekerk en tot diens plaatsvervanger de heer J. Bulk Sr. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. H. de Kruijf en C. van der Stoel en als lid der Sdhat- tings-commissie, de heer J. A. M. van Niekerk. Overeenkomstig het voorstel van het Bestuur werd besloten de premies aan merkelijk te verlagen. In 1936 zal slechts aan premie verschuldigd zijn: Voor verze keringen langer dan 10 jaar verzekerd 10 "la van de premie; van 5 tot 10 jaar verzekerd 65 van de premie; minder dan 5 jaar verzekerd 90 "la van de premie. Voorts werd het Bestuur gemachtigd, indien de gemeente Zwammerdam zou willen besluiten een motor-spuit aan te schaffen, daartoe een renteloos voorschot te verstrekken, met verplichte jaariijksche af'-"'hij, waarra sluiting volgde. Als opvolger van den onlangs over leden heer A. van Wijngaarden, is tot lid van den Gemeenteraad alhier benoemd de heer Joh. van Leeuwen Jr. 3-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7