ROOSEVELT Aspirin LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 Maart 1936 DE OORLOG IN ABESSYNIE. L. DEMMENIE <St Zn. RECHTZAKEN. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. BURG. STAND VAN LEIDEN AGENDA. UrWüifiW&MUeeijti SPORT. DE OPERATIES WORDEN VOORTGEZET De poging onder de hoede van den Volkenbond vredesonderhandelingen tus- schen Italië en Abessynië tot stand te brengen, heeft de operaties niet voor lan gen duur opgehouden. Vooral aan het Noordelijk front worden de voorbereidingen voor een nieuw offen sief met koortsachtige haast voortgezet. De Italianen organiseeren ook zoo snel mogelijk hun ravitailleering met het oog op den a.s. opmarsch. Zij willen vooral voor het regenseizoen den tegenstand vernietigen van het leger, dat den weg naar Dessie verdedigt. Dit leger staat on der het persoonlijk bevel van den keizer en bestaat met name uit 10.000 man van de keizerlijke garde De Abessijnen trek ken op in Noordelijke richting, terwijl Italiaansche colonnes, bestaande uit twee legercorpsen, het gebied van het Asjangi- meer naderen. De Italianen hebben versterkingen op gericht aan de rivier Takazzé. Zij bezet ten thans alle doorwaadbare plaatsen en zijn, naar men verklaart, voornemens den opmarsch voort te zetten ten Zuiden van de rivier naar de provincie Godzjam De correspondent van Reuter-A.NJ. bij de Italiaansche legers in het Noorden seint, dat vandaag de troepen te land en de luchtstrijdkrachten hun offensief over het geheele front hebben voortgezet. De correspondent heeft van officieele zijde de mededeeling ontvangen, dat het hoofd kwartier van plan is door een snel op treden de uiteindelijke overwinning te bevechten. Het Italiaansche leger hoopt een be- slissenden slag te kunnen leveren tegen het leger van den negus, dat beschouwd wordt als het eenige leger ln het Noor den. dat nog in staat is een werkelijken veldslag te leveren. De opmarsch in de verschillende secto ren gaat zoo snel als de zuiveringsacties en de aanleg van wegen veroorloven. De staking van het bombardement op Zondag had ten doel te doen uitkomen, gedurende één etmaal, dat Italië het aan bod van den Volkenbond aanvaardt. Na dien is de activiteit voortgezet. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat vier Italiaansche vliegtuigen de dorpen Ifaque (provincie Gondar) en Humbat (provincie Godzjam) hevig met bommen hebben bestrooid. Het aantal slachtoffers is nog niet be kend. Gisteren is de hoofdstad opnieuw op geschrikt. De bewoners vluchtten in grooten haast haar de omstreken der stad, toen men de nadering van verscheidene Italiaansche vliegtuigen signaleerde. Het schijnt evenwel, dat de vliegtuigen weer koers naar het Nborden hebben ge zet na twee dorpen op 60 K.M. ten Noor den van Addis Abeba te hebben gebom bardeerd. (Copyright Reuter-A.N.P.) Een commissie van drie? In Volkenbondskringen wordt het denk beeld geopperd, dat, wanneer de commis sie van dertien bijeen zal komen om ken nis te nemen van de antwoorden van Italië en Abessynië op het beroep om vre desonderhandelingen aan te knoopen, een procedure zou kunnen worden gevolgd, waarbij een commissie van drie zou kun nen worden ingesteld ter bestudeering van de kwestie. Deze commissie zou in overleg moeten treden met de partijen, die bij het geschil betrokken zijn. Het Roode Kruis. Op het protest van Sir Eric Drummond te Rome tegen het tweede bombardement van de Engelsche ambulance, heeft Su- vich geantwoord, dat hij geen bericht van dit bombardement had ontvangen, maar dat na het eerste protest orders waren gezonden aan de militaire overheid in Oost-Afrika, om een herhaling van derge lijke incidenten te voorkomen. Suvich beloofde deze orders onmiddel lijk telegrafisch te zullen herhalen. Reuter meent te weten, dat de Italiaan sche regeering een onderzoek heeft ge last. Brown, de vertegenwoordiger van het Roode Kruis in Abessynië. heeft aan het internationale Roode Kruis te Geneve te legrafisch verzocht zich er bij de Italiaan sche regeering van te overtuigen of zij voornemens is te blijven dulden, dat neu trale Roode Kruis-ambulances worden ge bombardeerd. Het Abessijnsche Roode Kruis heeft te Genève raad gevraagd nopens het verdere gebruik van de Roode Kruisteekens RECLAME. 91 (Buiten verantwoordelijkneia dei tied.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven DE N V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ EN HAAR CONTRACTEN UIT DE JAREN 1918. Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende verzoekt beleefd plaat sing van onderstaande, bij voorbaat onze dank. Een dezer dagen werd ons (en velen met mij) een kwitantie gepresenteerd van de N.V. Leidsche Duinwater Mij. 4de kwar taal '35 met als toegift, zooveel te beta len voor aanvullingstarief, indien men reclameert, beroept de N.V. LD.M. zich op hare contracten uit de jaren 1918. Deze contracten moeten bepaald abnor maal winstgevend zijn, daar de Maat schappij niet voor aanpassing te vinden is. De Ministers van ons land roepen Aan passen en Bezuinigen. De L.D.M. roept met één jaar droge dagen per advertentie weest zuinig met Uw water, bedoelt zij hier 't aanpassing systeem of om de post aan vullingstarief op te voeren, want indien één aangeslotene bezuinigd heeft en de post aanvullingstarief niet betaalt dreigt de Mij. met verzegeling der dienstleiding. Welke bevoegde heeren autoriteiten brengen in dezen toestand verandering, zij zullen de dank oogsten van vele inge zetenen. Een slachtoffer van het aanvullings tarief der N.V. L.D. Mij. Haarlemmerstr. 25. H. WAALEWIJN. DE NIEUWE VULPEN met 14-karaats gouden pen t 4 Qn Iridiumpunt, vulcanite houder liüU Tevens de merken Waterman, Parker, Caw, Swan, Nefa, in prijzen vanaf f. 3.00 Haarlemmerstraat 169 Telefoon 1400 POGING OM VERZEKERINGSMAAT SCHAPPIJ OP TE LICHTEN. Eind December deed een schoenmaker uit Hillegom bij de Dolitie aangifte, dat de fietsen van hem en zün vrouw uit het schuurtje waren gestolen. Later bleek, dat de man een afspraak met twee jonge mannen uit Abbenes had gemaakt om de fietsen wee te halen. Het was zijn bedoe ling geweest de assurantie-penningen te innen. De zaak kwam echter uit en de schoenmaker en zijn helpers hoorden zich ieder tot vier maanden veroordeelen. Gisteren diende deze zaak in hooger beroep voor het Gerechtshof te Amster dam. Den schoenmaker was ten laste ge legd. het aangifte doen van een strafbaar feit. wetende dat het niet gebeurd is en Doging tot oplichting. Verdachte bekende: reeds ln het najaar van 1933 had hij eenzelfden diefstal ln scène gezet. De verzekering had toen be taald en de truc was zoo goed gelukt, dat hij tot een reprise besloot. Toen liep hij echter tegen de lamp. De man. die de ..gestolen" fietsen had gekocht voor f. 5 per stuk, vertelde, dat hij aanvankelijk geen achterdocht had ge koesterd. Later hadden de „dieven" hem verteld, dat er een verzekeringskwestie achter zat. President: ..Wat hebt u met de fietsen gedaan?" Getuige: „Toen ik het hoorde, heb ik ze vernietigd!" De procureur-generaal mr. Versteeg requireerde bevestiging van het vonnis (vier maanden gevangenisstraf).' De president las nog de reclasseerings- raDDorten voor die gunstig luidden en waarin tot een voorwaardelijke straf werd geadviseerd. Hierna stonden de beide jongemannen terech' die op verzoek van den eersten verdachte, de twee fietsen weggehaald hebben met de bedoeling de verzekerings som te bemachtigen Beide verdachten ontkenden geweten te hebben, dat het een poging was om de verzekering op te lich ten. Tegenover de Dolitie hadden zij echter een bekentenis afgelegd. Ook de verdachte uit de eerste zaak die als getuige is ge hoord. verklaarde, dat de beide pseudo- dieven wel degelijk op de hoogte waren van de bedoeling van den diefstal Een van de twee jongemannen had hem gedwongen het spelletje van het najaar 1933. waarvan hij op de hoogte was. te herhalen; anders zou hU hem verraden. De twee verdachten waren op den afge sproken avond gekomen; het schuurtje was los en getuige had ze met de fietsen zien wegrijden. Ook ten aanzien van deze twee verdachten reouireert de procureur- generaal bevestiging van de vonnissen (vier maanden gevangenisstraf). Vervolgens stond de schoenmaker op nieuw terecht wegens de oplichting, ge pleegd in het najaar van 1933. Hü had toen één fiets laten stelen: de schade was door de verzekering vergoed. De procureur-generaal requireerde be vestiging van het vonnis der rechtbank, door welke instantie verd. tot zes maan den was veroordeeld De man die bij deze oplichting als „dief" was opgetreden was door de rechtbank wezens medeplichtigheid veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf Ook hl) stond ln hooger beroep terecht. Deze verdachte ontkende: hli had de i fiets van den schoenmaker cadeau ge kregen. Heel anders luidde de verklaring van den schoenmaker. „Verdachte wist er alles van, h!1 heeft me zélf od het idee gebracht". De procureur-generaal mr. Versteeg requireerde echter vrijspraak op juridische eronden. Naar zijn meening. had het O.M hier uitlokking van het feit ten laste moeten leggen. Arrest 24 Maart PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Nam. 7 uur, de heer van Scherpe nzeel. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Nam. hajfachte, ds. Kui per. ZEVENHOVEN. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. W. v. d. Bos, van Oude-Wetering. VOOR DONDERDAG 12 MAART. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. De Smit van Utrecht. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfacht, ds. Jacobs. HAZERSWOUDE. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Heuzen- veldt. NIEUW-VENNEP. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, de heer Aangeenbrug. OEGSTGEEST. H. Morschweg: Nam. halfacht, Bijbel lezing. WADDINXVEEN. Chr. Afg. Gem.: Nam. 2 en 7 uur, ds. Toes van IJsselmonde. CHR. GER KERK. Tweetal: Te Doesburg, W. Heerma te Aalsmeer en L. Kleisen te Vlissingen. GEREF. KERKEN IN H. V. Reroepcn: Te Amersfoort-Baarn, M. Hinlopen te Amstelveen. Ds. JOH. KLOOTS. t In den ouderdom van 57 jaar is te Zeist overleden Ds. Joh. Kloots. em.-predikant der Ned. Herv. Kerk. Johannes Kloots werd 13 Juni 1878 te Leiden geboren en studeerde aan de Rijks universiteit aldaar. In 1904 candiaat ge worden in Utrecht, aanvaardde hij 4 Juni 1905 het predikambt te Mastenbroek, na vooraf door wijlen ds. J. Hoogenraad, em. predikant van Leiden, te zijn bevestigd. De overledene vertrok in 1909 naar Linscho- ten waar hij arbeidde tot 1922 toen hij het beroep naar Varlk aannam. 3 Oct. 1926 deed hij zijn intrede te Heukelum, welke stand plaats hij in 1931 met Heusden verwisselde. Hier werd hem wegens voortdurende on gesteldheid 1 Jan. jX eervol emeritaat ver leend. In al deze- gemeenten heeft ds. Hoogenraad hem bevestigd. In 1929 was ds. Kloots de eenige predikant in den ring Leerdam en trad hij voor niet minder dan 4 gemeenten op als consulent. Zijn stoffelijk overschot zal Donderdag middag op de Nieuwe Begraafplaats te Zeist worden ter ruste gelegd. KANTONGERECHT ALPHEN. Op de zitting van het Kantongerecht te Alphen werd o.a. P. S. uit Den Haag, na het hooren van eenige getuigen, wegens overtreding der Jachtwet, gepleegd te Bodegraven, veroordeeld tot f. 50, subs. 25 dagen. Het bleek dat deze amateur-jager met Sch. e.a. op de hazenjadht was ge weest, doch gemakshalve zich over land had begeven, toebehoorende aan den heer K. Als verdediging voerde verdachte aan, dat dit de gewoonte van Jachtlief hebbers was, wat niet aannemelijk bleek, noch voor den ambtenaar of kanton rechter. Volgde nog een principieele kwestie, n.l. de heer J. K. uit Bodegraven had zich schuldig gemaakt aan overtreding der po litieverordening der gemeente Bodegraven, door in stede van een riool met beerput aan te sluiten op het hoofdriool, te laten loozen in een sloot. Verdachte beriep er zich op, dat B. en W. van Bodegraven ln verzuim waren. Hij had over deze kwestie geconfereerd en wachtte nog steeds op een antwoord van B. en W. In stede van bericht te ontvangen was hij nu geverba liseerd. Bovendien betrof het hier een kwestie waarmede Rijnland ook had te maken Z.i. was de zaak zeer ongehoord en was hij niet ln overtreding. Een en ander gaf aanleiding tot eenige bespreking doch ambtenaar en kantonrechter waren het er over eens, dat hoewel B. en W. waar schijnlijk niet gefbèel juist hebben gehan deld, verdachte toch in overtreding was. Gelet echter op het principe van de zaak. werd hij veroordeeld tot slechts 50 ct. of 1 dag. Hiermede zal deze zaak evenwel niet van de baan zijn, daar verdachte te ken nen gaf, dat hij in cassatie zal gaan. Ds. A. DE VISSER. Ds. A. de Visser, predikant bij de Ned. Herv. Gem. van Groningen, heeft tegen 1 Oct. a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. de Visser werd 31 Juli 1871 te Dor drecht geboren en ontving zijn opleiding aan het gymnasium aldaar en aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1894 can- didaat geworden in Drenthe, verbond ds. Visser zich 24 Maart van dat jaar te Her wijnen aan zijn eerste gemeente, waar hij 4'/i jaar arbeidde. Het 14e beroep, dat naar Harlingen, werd in 1899 aangenomen. Van daar vertrok ds. Visser in 1901 naar Wol- phaartsdijk. Ook daar arbeidde ds. de Vis ser 4'/s jaar. 1 Oct. 1905 verbond hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente, waaraan hij zich verbond sprekende over 1 Tim. 1 15. na tevoren te zijn bevestigd door dr. F. W. C. L. Schulte. Hij is quaestor van den ring Groningen. Ds. de Visser heeft in Wolphaartsdijk een warm aandeel geno men in de oprichting van het Chr. krank zinnigengesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom. In Groningen zette hij zijn schou ders onder de oprichting van de Chr. Nat. School te Kostverloren. Ook het Willem Lodewijk-gymnasium werd mede door hem in Groningen opgericht. De bouw van de Oosterkerk in het Z. O. der stad was een van zijn idealen. Bij dit alles heeft ds. de Visser nog tijd weten te vinden voor het publiceeren van meer dan een wetenschappelijk stuk. Met meerdere geschriften heeft hij onze theol. litteratuur verrijkt. Wij noemen slechts zijn boek: Israels ambten en bedrijven in Jezus' dagen, een boek van archeologischen aard. Met Gras gaf hij een handboek voor de Bijb. Archeologie en een paar catechi satieboekjes uit: „Oud Israël en de Bij bel". Ook schreef ds. de Visser een bundel meditaties: „In de lijdens- en opstan- dingsweek". Voorts verschenen bijdragen van zijn hand in „Stemmen des Tijds" en in „Onze Tijd". o Ds. C. J. H. VERWEIJS. Ds. C. J. H. Verweijs, Ned. Herv. predi kant te Breukelen, viert Zondag 22 Maart a.s. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Oornelis Johannes Henricus Verweijs werd 22 Dec. 1872 te Middelburg geboren en ontving zijn opleiding aan het gym nasium aldaar, waarna hij aan de Leid sche Universiteit studeerde, waaraan hij ook doctoraal examen deed en waar in zonderheid prof. dr. J. H. Gunning zijn leermeester is geweest. In 1895 candidaat geworden in Friesland, aanvaardde de jubilaris 22 Maart 1896 het predikambt bij de Ned. Herv. Gem. te Burgh op Schouwen, waar prof. Gunning hem bevestigde en aan welke gemeente de jubilaris zich ver bond sprekende over 1 Cor. 1 23a. Na 2 j. vertrok ds. Verweijs naar Wissenkerke om 1 Juni 1902 in zijn tegenwoordige ge meente intrede te doen, sprekende over 2 Cor. 1 24. na eveneens tevoren door prof. Gunning tot zhn dienstwerk te zijn inge- 1 leid. Ds. Verweijs maakte eenigen tijd deel uit van het classicaal bestuur van Utrecht, I vervolgens van het Prov. Kerkbestuur van Utrecht, waarvkn hij sedert het overlijden I GEBOREN: Hendrik z. van H. Fakkel en J. Doove Christina Gerarda d. van H. Q. J. Fles en J. C. Spruit Cornells Petrus z. van C. P. v. Oyen en H. J. v. d. Hoed Johannes Leonardus Josephus z. van H. J. Dingjan en C. E. M. G. A. v. d. Meel Jacob z. van J. Stoute en A. C. Ba velaar Leonardus Hendricus z. van M C. v. Egmond en P. M. v. Veen Cornelia Jannetje dr. van C. A. Feeleus en G. Schutte Jacques z. van G. P. de Bruijn en N. A. de Visser Anna Maria dr. van L. G. v. d. Beek en M. G. Aangeenbrug Cornelia dr. van Th. J. v. Leeuwen en J. J. Oostdam Pieter z. van P. v. Iterson en J. Koekoek Jantje dr. van P v, Iterson en J Koekoek Jannetje dr. van S. Barnhoorn en B. Lageweg Johana dr. van J. Millenaar en B. J. den Daas Jan Menno z. van C. Gastelaars en K. Klok Elisabeth Chistl- na Maria dr. van A. A C. M. Walenkamp en Chr M. J. Bots Jacoba dr. van J. K. Oalsijn en M. Brouwer. Petrus Johannes, z v. A. P. J. Stikkelman en M. W. Klein Elisabeth, d. v. J. J. v. Tongeren en E. v. d. Blom Frans Jozef, z. v. F v. d. Broek en M. L. Meijer Maar ten Adolf, z. v. S. Hoogerwerf en C. A. H. Hammes. ONDERTROUWD. G. Gaijkema jm. 31 jaar en H. v. d. Burg Jd. 24 Jaar. OVERLEDEN. S. J. J. SchoutenKühne vr. 53 jaar A. C. de Vogel wedn. 48 jaar E. C. OskamHartog wede 28 jaar J. v. Duin m. 35 jaar H. v. d. Spekv. Tol wede. 70 jaar. J. C. v. Schaik m. 51 J. A. G. Gans v. Tol vr. 60 j. A. LegetZwets vr. 74 j. GEVESTIGD. J. Akerboom dienstbode, Nw. Rijn 5 A GaykemaArlar, Tevelshof 8 J. J. W. S. v. Berkesteijn, chauffeur, Oude Sin gel 158a F. C, Biegelaar, R. Visscher- straat 18a A. C. A. Lahnstein—Boer, Rapenburg 104 C. G. Breedt Bruijn, Nw. Rijn 31a J. W. Breedveld, 1.1. instr.maker W. Rozenstraat 32 A. C. van Dam en fam., koopman ln electr.-art., Haarlem merstraat 141 C. v. Dokieren en fam., contr. crisls-zulvelcentr., Jac. Catslaan 73 M. J E. M. Engelhardden Edel en fam., Utr. Jaagpad 77a B. A. Gietelink Vreewijkstr. 11 M. F. Groenevelt, ver pleegster, Fagelstraat 47 H. W. Hermsen en fam., sigarenmaker, Bloemstraat 30 W. J. de Helj, huishoudster, Trompstr. 36 M. J. J. A. Hombergen, apotheker, Lorentzkade 40 A. Hoogendijk, Oude Singel 42 I. v. Hijikema, verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. PI). Egter van Wisse- kerkeJanssen, Rapenburg 1 D. E. Knol, Oegstgeesterlaan 29 J Koevoet en fam., Levendaal 179 G. Kooien en fam., K. Rapenburg 4 F. C. Kooijman, Vreewijkstraat 10 W. A. Kulpera hulp i/d huish Zeemanlaan 25 J. M. v. d. Linden, huishoudster. Witte Singel 47 H. Meijer, fabr.arb., L. Rijndijk 111 A. L. Meljs en fam., constr. teekenaar, Kap- teynstraat 11 Th. A. A. Molmans, H. de Vriesstraat 61 E. S. Mulder. Haarlem merstraat 252 P. W. Mulder, slager, Haarlemmerstraat 252 H. Muusze en fam., grossier en schoenwink., Vlschmarkt 1 A. F B Noordhoe* Hegt, Oegst- geesterln. 20 - A. M. v. Oostenrijk en fam., serg. maj. instr.. v. Bemmelenstraat 11 W. Plasmeijer en fam., Uiterstegracht 16c J. N. v. d. Post, chauffeur. Kruisstraat 51 Th G. Reichgelt en fam., radio monteur. Rembrandtstraat 20a P. J. Remmerswaal, bloembollenkweeker, Veste- straat 38 T. de Ridder, dienstbode, Bankastraat 1 W. I Riethoven en fam., Koningsstraat 26a H. Rottschafer, 1.1 verpleegster. Rijnsb. weg 10 J. H. Schaareman en fam.. sigarenmaker, At- jehstraat 67 Th. J. Schaareman en fam., id. id. P. van Schaik en fam., spoor wegbeambte, Spieghelstraat 47 J. Schuur, dienstbode. Lammenschansweg 49 M. Seller, dienstbode, Morschsingel 10 F G. Siliakus en fam., serg. maj. adm. infanterie. Jac Catslaan 97 J. G. A. Somsen, hulp in de huisfc.. Warmonderweg 45 J. E. v. d. Starp, Schelpenkade 35 F. H Swaak en fam., kok. Zeemanlaan 18 Th, G. van Tongeren, dienstbode. Haar lemmerstraat 218 Wed. J. C. Kuneman- Urban en fam van 't Hoffstraat 35a W v. d. Vegte en fam.. Maresingel 55a S. Verbeek en fam., etaleur, Maredijk 89e I. Verhoeven, instr. maker. A. v. Saksen straat 1 J. Viersen, onderwijzer, Mee- zenstraat 9 J. M. C. Visser, apoth. ass., Lorentzkade 40. VERTROKKEN. Mas H. Adi Tjondro. Voorburg, v. Eg- mondestr. 5a S. v. Amerongen en fam., Den Haag, Pastoorstr. 26^. S. Bartnik, i Den Haag. v. d. Parrastr. 91 J. A. v. Benten, Alkemade A 20 F. v. d. Berg en fam., Leiderdorp, Dr. de Bruynestr. 20 S. F. v. d. Berg, Leiderdorp, Dr. de Bruyne- straat 20 L. v. Bergen en fam., Loos duinen, Willem III-straat 38 H. V. Bloem Den Haag. Statenlaan 83 G. Bonsel, Katwijk, Buigerdijkstr. 3 G. Brand, Hazerswoude, Westelnde 265 A. van ds. K. den Hollander ln '35 president is. Ook maakt de jubilaris deel uit van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk en van de commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelijke hoogleeraren. Ds. Verweijs is lid van het hoofdbestuur van de UtrechtscJhe Zendingsvereeniging en voorzitter van de afd. Loenen a. d. Vecht van het Ned. Bijbelgenootschap. Voorts is hij praetor van den ring Mijdrecht voorzitter van enkele Chr. scheden en van het Diaconessenwerk in Breukelen. Ds. Verweijs mocht tijdens zijn verblijf in Wissenkerke den grondslag leggen' voor kerkstichting te Kamperland, waar een zelfstandige gemeente ontstond. In zijn tegenwoordige gemeente kwam tijdens het verblijf van ds. Verweijs een Diaconie-Rusthuis tot stand op het buiten „Vecht en Dom" daartoe ten geschenke ontvangen. Van de hand van den jubilaris versche nen enkele tijdschriftartikelen, terwijl hij ook enkele artikelen schreef in „Leven en werken van prof. dr. J. H. Gunning". Ds. Verweijs is voornemens op zijn ge denkdag een gedachtenisrede voor zijn gemeente te houden. HEDEN: Prediker: Bazaar L.C.O.V. 2'/i5 en 711 uur nam. Donderdag. Prediker: Bazaar L.C.O.V. 2'/i5 en 7II uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Solo- violiste Noëla Cousen. 8 uur nam. Katwijk-aan-Zee Gemeentezaal) f Spr. ds. Vroeg-in-de-Wey. 7'/i uur nam. H. Morschweg 12: Spr. ds. De Wit. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling Gerard Hordijk. 104 uur; 's Zondags 14 uur (tot 24 Maart). BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Tusschen twee werelden". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „De laatste voorpost". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Op hoop van zegen". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lido- Theater Steenstraat 39 8 1/4 u. n jn. „Anna Karenlna". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur 4uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Malle gevallen", lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot van. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht, en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Maart a.s waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- martk 4, telef. 552 en C. van Zijp, Wllhel- mlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 88 alleen hel besle voor Uv» gezondheid: Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bendbulsjes van 20 labl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ct». Breewel, Zevenhoven. 208 H. Colpa, Cu rasao Wed. C. v. d. BoschColijn en fam., Alphen a. d. Rijn, Randwijkstr. 1 M G. A. Cramerus, Breda, Wilhelmina- singel 27 J. R Dille en fam., Kloetinge, Heernissenweg 56b D. P. Dirkzwager, Schiedam. Warande 181 M. Diehl, Woerden. Burg. Schalystr. 27 A. G. J. v. Diemen, Alkemade, Roelofarendsveen Chr. v. Egmond, Alphen a. d. Rijn, J, Nieuwenhuyzenstr. 11 G. M. Emmer, Arnhem, Bern. Zweerslaan 73 M. E. Florijn, Haarlemmermeer, Aalsm.weg 810 J. Galjaard en fam.. Den Haag, Loos- duinscheweg 21 M. C. v. Gelderen, Hil versum, Heerenstr. 20 L. Groenenboom, Voorschoten. Rijndijk 23 G W. de Haan en fam., Den Haag, Deimanstr. 272 A. C. den Hertog en fam., Voorschoten, Leld- scheweg 195b M. D. Huge, Utrecht, Westerstr 2 R. Ivosevits, Voorschoten, Schoolstr. 118 J. v. d. Jagt. Amsterdam, Sarphatipark 113 boven F, Kappelhof, Den Haag, Zwetstr. 33 G. Krüger, Dins- laken, Epping Hofnerstr. 24 W. F. Lan- gezaal en fam., Aalsmeer, Machineweg 131c H. Los, Voorschoten. Veurscheweg 128 H. Menijn, Amsterdam, Z. Amstel- laan 117 L. v. d. Meij, Katwijk, School straat 18 A. A. Mies, Breda, Mauritsstr. 5 R. L. A. Muller, Den Haag. Ko- ninginnegr 42 P. Oosterom, Rotterdam, Oostzeedijk 272a E. Pagon, Hamborn D. RiedePel, Woerden, Singel 104 C. P. W. v. Popta. Zeist, Ln. v. Beek en Royen 41 J. F. B. v. d. Scheer, Oegst geest. Weth. Boonstr. 1 G. J. G. Slot, Amsterdam, Tulpplein 1 N. L. Tiele- mans, Voorburg, Pr. Albertlaan 23 M. v. Varick. Alphen a. d. Rijn, Raadwijkstr. 1 S. H. v. Veen en iam Den Haag, de Sillestr. 11 M. v. d. Vegte, Vianen, Kerk hoflaan 9 W. J. Verduijn, Eist, Dorps straat 43 H. H. Vlasveld. Alphen a. d. Rijn, Raadwijkstr. 1 A. E. v. d. Voet en fam.. Oegstgeest. Emmalaan 69 A. W. Vos en fam., Katwijk A. J. Vosselman en fam., Leiderdorp, v. d. Valk Boumanw. 45 M. Weijers, Wijk a. Z. en Duin, Rel- weg 58 D. v. d. Wijngaard. Oegstgeest, H. Morschweg 89. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De Leidsche Damvereeniging (L. D. V.) heeft gisteren haar nieuw gekozen bestuur geïnstalleerd. De samenstelling is als volgt: P. de Haan. voorzitter; P. Lepelaar, 1ste secr., Vliet 44; W. Klein, 2e secr.; P. Mark, penningmeester; P. Dille, I. Teleng en C. Teunissen, bestuursleden. Tevens wordt het clublokaal verplaatst van Maison Bernsen. Breestraat, naar Zomerlust bij het Station, alwaar te be ginnen met morgen in het vervolg iederen Donderdag zal worden gespeeld. DAM- EN SCHAAKCLUB „KIJK UIT" (OUDE WETERING). De Dam- en Schaakclub „Kijk uit" te Oude-Wetering verheugt zic/h in een grooten bloei. Er zijn zoo velen als lid toe getreden en de kapperssalon van den heer Huisman waar men bijeen kwam, te klein was, zoodat het bestuur genoodzaakt was naar een andere gelegenheid uit te zien. Zij slaagde hierin door een lokaal der Geref Kerk te huren waar nu iederen Maandagavond om acht uur gespeeld wordt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6