LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 11 Maart 1936 RECHTZAKEN. SPORT. SPREEKCEL. Dr. Colljn over den Internationalen Toestand. DE OORLOG IN ABESSYNIE. BUSLICHTINGEN MAKII WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned, Meteorol. Instituut t.e De Bildt. Hoogste stand 762.2 te Stensele. Laagste stand 737.7 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 12 Mrt. Zwakke tot matige wind uit O. tot N. richting Nevelig tot zwaar bewolkt, mo gelijk eenige neerslag. Weinig verandering in temperatuur. STADSNIEUWS. DE ONTSLAGKWESTIE PROF. VAN CALCAR. BUITENLANDSCH WEERBERICHT y. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. Het hoogedrukgebied is sinds gisteren nogal in beteekenis afgenomen. Nabil de Britsche eilanden werd het aangetast door de IJslandsche depressie, welke sinds gis teren vrij snel in diepte is toegenomen. Over Duitschland daalde de barometer regelmatig, waarschijnlijk onder depressie invloed van het Zuiden uit. Slechts over Scandinavië beteekent de hooge druk wat meer, aangezien de depressie over Lapland wegtrok Toch komen ook hier de baro meterstanden niet boven de 764 m.m. uit. De depressie in het Zuiden nam over de Golf van Biscaje in diepte af, terwijl zij thans over de Middellandsche Zee weer in beteekenis toeneemt. In bijna het geheele waarnemingsgebied is het rustig weer. slechts over Zuid-IJsland Jan Mayen en Noord-Noorwegen komen krachtige win den voor. Over het vaste land strekken zich weer uitgebreide mist en nevelgebieden uit. Verder is de lucht meest zwaar bewolkt tot betrokken, slechts over Lapland is het helder, waardoor daar dan ook de strenge vorst kon bliiven aanhouden. Ook in het overige Scandinavië vroor het nog streng tot matig, alleen langs de kusten was daar de temperatuur boven nul graden Over IJsland, de Shetlands en de Faroer werd het, onder invloed van de depressie wat zachter. Lichte temperatuurstijging trad verder in Midden-Frankrilk. Zwitserland en plaatselijk In Duitschland in. Opmerkelijk waren gistermiddag de tem- peratuurtegenstelllngen in ons land: terwijl I te Maastricht en te De Bilt bii temperatu- I ren van 16 graden Celsius het weder zomers werd. wees de thermometer in Groningen niet hooger dan 5 graden en die in Den Helder 6 graden. Tengevolge van het krimpen van de wind heeft de vochtige koude lucht zich van het Noorden uit over ons geheele land uitgebreid. Er is in den thans heerschen- den weerstoestand nog niet veel verande ring te wachten. LUCHT" ■•P' PATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.) 12 uur 's midd.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 3 uur nam.: 6 gr. C. (43 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 6.01 uur nam. te 6.16 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 6.27 uur nam. tot 5.54 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Maart: op: 22.04; onder 6.51 uur. HAAGSCH GERECHTSHOF. De timmerman J. F. L. K. uit Voor schoten heeft clandestien een radio-aan- sluittng gemaakt ten huize van ziin schoonzuster waarbij hij een kabel van de Radio-distributie Exploitatie beschadigde De politierechter heeft K. wegens dit feit veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf Het hof bevestigde dit vonnis. MOTORSPORT. VOORJAARSREUNIE DER K. N. W. V. De K.N. M. V. meldt: De traditioneele voorjaarsreünie der Kon. Ned. Motorrijders-Vereeniging, ter opening van het motorseizoen, wordt dit jaar op 5 April gehouden. Als middelpunt der bijeenkomst is ditmaal de groote zaal van den „Dierentuin" te 's-Gravenhage uitgekozen, waar tevens een motorshow georganiseerd zal worden. Men verwacht aan den rondrit, die tel ken j a.re in den voorgaanden nacht aan de reünie voorafgaat, een record aantal deelnemers. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Bewoners van het Levendaal klagen bij herhaling over de vernielzucht van de jeugd, die de hulzen met modderkluiten bombardeert en ruiten vernielt. Van1 het Perceel Levendaal no. 80 zijn ettelijke rui len ingegooid en de voorgevel is ontoon baar. Zii vragen dringend meerder politie toezicht. VOOR HET AMBTENARENGERECHT. Voor het Ambtenarengerecht, onder pre sidium van mr. H. van Haeringen, werd heden behandeld de klacht van prof. R. P. van Calcar. directeur van het Laborato rium van Hygiëne en Bacteriologie aan de Rijksuniversiteit alhier, tegen het met In gang van 1 Januari 1936 aan hem „wegens opheffing van zijn betrekking en onder dankbetuiging voor de bewezen diensten" verleende ontslag. (Het laboratorium voor Hygiëne en Bacteriologie is toen samengevoegd met dat voor Tropische Hygiëne). Klager heeft verzocht, het ontslag nie tig te verklaren. Gemachtigde van den minister van On derwijs is mr. A. F. Telders, terwijl als raadsman van prof. van Calcar optreedt mr. Gerlings Jr. uit Utrecht. De president vraagt aan klager, die ver moeden heeft niet om bezuinigings-, doch om andere redenen te zijn ontslagen, welke redenen dat dan z. i. zouden zijn. Prof. van Calcar: Er was animositeit tus- schen curatoren en mij. Het gevolg daar van was een voorstel van curatoren aan den minister om mij bij de Kroon vöor ontslag voor te dragen, z.g. om bezuini gingsredenen. President: Heeft u zich toen tot den Minister gewend? Prof. van C.Neen. Op een desbetreffende vraag van den president verklaart prof. van Calcar op 28 September j.l. in de Curatorenvergadering te zijn geweest en als zijn meening te heb ben kenbaar gemaakt, dat de tropische hygiëne zulk een gering onderdeel was, dat hij zéér gevoegelijk als leider van het te combineeren laboratorium kon optre den. Toen was echter z.i. het ontslagvoor- stel reeds gedaan. Mr. Telders antwoordt op een vraag van den president betreffende geschilpunten, dat het eerste zich voordeed bij een decla ratie van f. 966.wegens leverantie van linnengoed enz. aan het Laboratorium, buiten het Rijksinkoopbureau om. De Rijksdienst heeft later deze declaratie tot f. 634 weten terug te brengen. Een tweede geschil deed zich voor bij een assistenbe- noeming. Voorlezing wordt gedaan van een brief van minister Slotemaker de Bruine mel dende, dat hij, als zijnde partij In deze kwestie (vertegenwoordiger van de Kroon) niet kan voldoen aan den oproep van mr. Gerlings om als getuige-deskundige te verschijnen. Bovendien is de minister we gens ambtsbezigheden verhinderd. Mr. Gerlings is van oordeel, dat de mi nister van onderwijs, K. en W. hier wél had kunnen verschijnen als getuige-des- j kundige. Gehoord wordt vervolgens .mr: H. P. Marchant, oud-minister van Onderwijs, K. en W. afgetreden 18 Mei 1935 die verklaart, dat volgens inlichtingen van curatoren prof, van Calcar om persoonlijke redenen niet langer geschikt was voor zijn ambt. Toen de vraag van opheffing van een laboratorium wegens bezuiniging ter sprake kwam, heeft getuige als zijn mee ning te kennen gegeven, dat dan het Laboratorium voor Tropische Hygiëne daarvoor in aanmerking kwam. Getuige schetst prof. van Calcar als een bekwaam geleerde, die echter in zijn per soonlijk eigenaardig optreden meermalen aanleiding heeft gegeven tot moeilijkhe den met curatoren. Get. achtte echter „reorganisatie" geen behoorlijk motief om van een ambtenaar af te willen komen. Dat heeft hij daarom niet voor zijn verantwoording willen ne men. Wel heeft get. een druk uitgeoefend op curatoren om zooveel mogelijk te bezuini gen. Get. noemt enkele voorstellen van die strekking. De vraag van de opheffing van een leer stoel mag niet worden vertroebeld door persoonlijke overwegingen van sympathie of antipathie. Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burge meester van Leiden en voorzitter van het college van curatoren der Leidsche Uni versiteit, daarna als getuige gehoord, ver klaart, dat reeds sedert het begin van zijn president-curatorschap U929) moeilijkhe den met prof. Van Calcar waren voorge komen. Get. erkent gaarne, dat hooglee raren in vele gevallen conflict hebben met administratieve instanties, doch van de zijde der administratie wordt steeds het mogelijke gedaan om die te overwinnen. Ten aanzien van prof. Van Calcar is dit evenwel niet gelukt. Ten aanzien van de bezuiniging de minister wilde op de Leidsche universiteit f. 25.000 bezuinigen zijn eenige andere suggesties gedaan door minister Marchant en door diens opvolger, prof. Slotemaker de Bruine, doch per saldo viel niet te ont komen aan de samenvoeging van de beide hygiënische laboratoria. President: Indien bij een samenvoeging van twee functies één functionaris zou moeten worden opgeofferd, terwijl één hunner aanleiding geeft tot moeilijkheden van persoonlijken aard, acht u het dan niet begrijpelijk, dat men, bij overigens gelijke bekwaamheid, dengene ontslaat, met wien men niet kan opschieten? Get, van de Sande Bakhuyzen: In het onderhavige geval hebben persoonlijke overwegingen geen rol gespeeld. Prof. van Calcar heeft evenwel op een vraag of hij het directoraat van de samengevoegde la boratoria op zich wilde nemen, een vier kant weigerend antwoord gegeven. Mr. Gerlings: Is over de vraag wie van de twee hoogleeraren (prof. van Calcar of prof. Flu) zou moeten worden ontslagen, met deze beide hoogleeraren overleg ge pleegd door den president-curator? Get. van de S. B.: Neen. Vervolgens wordt voorlezing gedaan van de notulen eener curatoren-vergadering, waaruit blijkt, dat prof, van Calcar wel bereid was, de tropische hygiëne mede te doceeren, doch niet om de beide directo raten te combineeren. Voorts had prof. van Calcar daarin te kennen gegeven, geen bezwaar te hebben tegen een tijdelijke vacantie, te verleenen door den Minister, waar hij in 20 jaren geen vacantie had genoten. Mr. P. J. Idenburg, secretaris van het curatorium der Leidsche Universiteit, geeft enkele inlichtingen van formeelen aard. Prof. dr. P. C. Flu, die sedert 1 Jan. 1936 directeur van dé samengevoegde labora toria is en sedert 1921 hoogleeraar in de tropische hygiëne en in de parasitologie, vervolgens als getuige-deskundige gehoord zegt sedert jaren cursussen te hebben ge geven in de bacteriologie voor de studen ten, die bestemd waren om naar Indië te gaan. De vereeniging voor Tropische Hy giëne, waaTvan get. secretaris is. heeft den minister geadviseerd den leerstoel vooor Tropische Hygiëne niet op te heffen. Combinatie achtte getuige een ónge- wenschten toestand, maar wanneer de noodzaak dwingt, dan wordt de zaak an ders. Toen spr. daarvan overtuigd was, heeft hij erin berust de beide leerstoelen op zich te nemen. Dr. J. R. F. Rassers, oud-conservator aan het laboratorium van prof. Van Cal car. geeft eenige inlichtingen over het ge bruik van dat laboratorium. Een gedeelte (de helft) van zijn salaris werd door spr. afgestaan voor 't verrich ten van particuliere wetenschappelijke onderzoekingen en om aldus het bij-labo ratorium aan den Nieuwe Rijn te helpen ln stand houden. Professor Van Calcar was daarin betrokken, doch dit ging offi cieel buiten het departement om. Zulke constructies komen wel vaker voor. Mr. Marchant: Indien het departement erin ware betrokken, dan zou de oplossing voor het Rijk duurder en minder doel matig zijn geweest. Prof. dr. J. A. J. Barge, hoogleeraar in de anatomie en embryologie en destijds waarnemend voorzitter van de Medische Faculteit alhier, antwoordde op een des betreffende vraag van den president dat de samenvoeging door de faculteit niet wenschelljk werd geacht. Het college van Curatoren heeft echter de meening van de Medische Faculteit over de samenvoe ging niet gevraagd, zoodat de Faculteit besloot, ongevraagd te advlseeren. Spr keurt het af, dat het Curatorium aldus heeft verzuimd, advies te vragen. Alleen was het oordeel der Faculteit ingewonnen over de geschiktheid van prof. Flu voor de samengevoegde leerstoelen. Prof. dr. G. G J. Rademakcr, hoog leeraar in de physiologie alhier, zou de belde leerstoelen liever gescheiden gehou den hebben gezien. De klinische bacterio logie is onmisbaar voor a.s. medici: zij werd door prof. Van Calcar gedoceerd De tropische hygiëne kon desnoods tot één bepaalde universiteit worden geredu ceerd. Get. noemt verschillende bekwame spe cialisten, die leerling van prof. Van Calcar v/aren. wiens onderwijs op hoog oeilst""" Te 1,15 wordt de zitting geschorst tot kwart over twee. BINNENLAND. INBRAAK IN DE PASTORIE VAN DE R.K. KERK TE WOLVEGA. De kapelaan ging öe kerkklok luiden. In den afgeloopen nfSèht is" ingebroken in de pastorie van dê - R.K. Kerk te Wolvega. oi V, Toen kapelaan RusscHer des nachts te omstreeks twaalf uur thuis kwam en zich naar de slaapkamer op de eerste verdie ping had begeven, hoorde hii gerucht op een afgescheiden gedeelte van deZe etage, dat als zolder in gebruik is. De kapelaan vermoedde met een inbreker te doen te hebben en hij deed de deur die toegang tot deze ruimte geeft, op de knip. De op gesloten inbreker trachtte door een raam te ontkomen, doch toen dit hem niet lukte, sloeg hii een paneel van de deur in. Ver volgens kroop hij door het ontstane gat om daarna in het portaal terecht te komen. De kapelaan, die inmiddels naar beneden was geioopen. hoorde den inbre ker weer op de gang en draaide het licht uit. In het donker tuimelde de inbreker de trap af; hii bleef evenwel ongedeerd en trachtte in het donker den uitgang te vinden. Hlei-bii kwam hji terecht in de slaapkamer van den bejaarden deken Vaas. wien hjj kalm naar den uitgang vroeg Deken Vaas. in den slaap verrast, gaf inderdaad eenige aanwijzingen waar na het den inbreker gelukte door den buitendeur te ontkomen. De kapelaan begon nu in het nachtelijk uur de klok te lulden waarop de opper wachtmeester van de marechaussee ver scheen. Een onderzoek werd ingesteld. Hierbij bleek, dat de inbreker geen gele genheid heeft gehad iets van zijn gading mede te nemen. Een onderzoek met een politiehond heeft tot dusver geen resul taat opgeleverd. Wèl is een pet van den inbreker gevonden, welke hji. bii het krui pen door het ingeslagen paneel, heeft verloren. BRAND TE ROTTERDAM. Hedenmorgen heeft een korte doch he vige brand gewoed op de eerste verdie ping van het perceel Hoveniersstraat 6e te Rotterdam, bewoond door de familie Hegen. Deze verdieping brandde geheel uit. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat vonken uit een pijp tabak op een bed zijn gevallen. DE EERSTE NEDERLANDSCHE POU-DU-CIEL GEREED. Naar wij vernemen is de bouw van de eerste Nederlandsche Pou-du-Ciel, de PH- EDO, welike in het Marine-Etablissement aan de Groote Kattenburgerstraat te Amsterdam is gebouwd door den techni- sdhen leider, den heer E. J. D, Nagelgast, en zijn helpers, allen leden van de „Ne derlandsche Vereeniging ter Beoefening der Kleine Luchtvaart", thans voltooid. Zondagjniddag bestaat voor het publiek gelegenheid het toestel te bezichtigen. In den loop van de volgende week gaat het toestel naar Schiphol voor het invliegen en het doen van de noodige proefvluchten voor het verkrijgen van het Bewijs van Luchtvaardigiheid. HEDENAVOND EEN KORTE RADIO-REDE. Hedenavond om 8 uur, zal minister Colljn over beide radio-zenders een korte rede houden in verband met den inter nationalen toestand. Het legerbericht. ROME, 11 Maart (Reuter). Legerbericht 152 luidt: Van het Eritrea- noch van het Somali- front valt iets bijzonders te melden. Actie in voorbereiding? ASMARA, 11 Maart (Reuter). Naar Stefani mededeelt staan aan het Noorde lijk front 5 legercorpsen gereed om op te rukken. Het eei-ste en derde leger staan gereed op te marcheeren ln de richting van Teneroa en het Asjangimeer. Het Eritree- sche leger zal de posities in Tembien ver sterken en het 2de en 4de leger versterkt de stellingen in Sein, teneinde gereed te zijn voor een nieuwe sprong. De Italianen hebben alle heuvels bij den Takazzé bezet en verkenningsposten in gericht, terwijl een spervuur der artillerie wordt voorbereid. Steeds meer inlanders komen hun on derwerping aanbieden. Verschillende stamhoofden uit deze ge bieden deelen mede dat hun stammen nog slechts wachten op de komst der Italianen om hun onderwerping aan te bieden. De Avergallastam heeft zelfs zijn hoof den opgedragen de Italiahen te zeggen dat de stam bereid is aan Italiaansche zyde te strijden tegen Amharen, die him vijanden zijn. Vernomen wordt dat de Negus ten aan zien van het gevaar, dat Dessie bedreigt, door de samenwerking van 5 Italiaansche legers, naar het Noorden zou zijn getrok ken cm te trachten de keizerlijke garde tegen de Italianen in het veld te bren gen voor dat. dezen hun actie kunnen ont plooien. De vliegactie. ADDIS ABEBA, 11 Maart (A.N.P I Een Itallaansch bombardements-eskader heeft gisteren een vlucht gemaakt over het ge bied aan de Takazze. Op den terugweg werd het dorp Dekenze gebombardeerd. De autoriteiten van Addis Abeba hebben instructies gegeven, dat alle benzinevoor raden der hoofdstad naar buiten moeten worden gebracht om het brandgevaar te verminderen. DOODELIJKE VAL. De ,7.0-jaiige. weduwe J. te Nijmegen, is gisteravond bij hèt ophangen van wasch- goed van de tweede verdieping van haar woning aan den Waalbandijk. gevallen. De vrouw liep hierbij zware inwendige kneuzingen op Per auto werd zij naar het St. Capisiusziekenhuis overgebracht, wkar het slachtoffer aan de bekomen verwon dingen is bezweken. CLEARING-BESPREKINGEN MET DUITSCHLAND. De vorige week hebben in Den Haag besprekingen plaats gehad tusschen de Nederlandsche en Duitsche regeerings- commissie voor de vaststelling van de be- taiingcontingenten v. d. Nederlandschen export naar Duitschland van het tweede kwartaal van 1936. In verband met het feit dat de elearingachterstand in Januari en Februari is opgeloopen werd het be sluit genomen wederom een verlaging van de betalingscontingenten toe te passen Deze verlaging werd op de verschillende exportartikelen zooveel mogelijk gelijkma tig verdeeld. Het crisisuitvoerbureau zal nog deze week aan de belanghebbendende toewijzingen mededeelen. Hedenmorgen ontstond te Wassenaar brand in een houten keet bij den Nieuw bouw van de St. Jacobusstichting, door het smelten van teer op de kachel. De teskemngen kenden nog bijtijds in vei ligheid worden gebracht, doch verschil lende eigendommen van werklieden gin gen verloren. Toen de brandweer arri veerde, behoefde deze geen dienst meer te dosn. daar de brand reeds met eigen middelen was gebluscht. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 4 van het Tweede Blad. DE POSTVLUCHTEN. De „Nachtegaal" op thuisreis is te Me- dan geland. De „Oeverzwaluw" op uitreis is om 12 uur te Marseille geland. AMSTERDAM, 11 Maart. De politieke evenementen volgen elkan der in een verbijsterende snelheid op, doch nu het dreigende gevaar voor oor logsgeweld geweken is, begint men op de effectenbeurs toch ook weer aandacht aan andere aangelegenheden te schenken. Dat het economische leven hier te lande door de gebeurtenissen der laatste dagen hoegenaamd niet verstoord is geworden, komt goed tot uitdrukking in den jong- sten weekstaat van de Nederlandsche Bank, want in vrijwel geen enkel opzicht kan van groote mutaties gewag worden gemaakt. De maandwisseling had zich trouwens zoo kalm voltrokken, dat geen opzienbare veranderingen te wachten wa ren Alleen dient de aandacht er op te worden gevestigd, dat de goudvoorraad van onze circulatiebank, ondanks plaats gehad hebbende goudarbitrage-trans- acties onveranderd is gebleken, zoodat onvoorziene omstandigheden voorbehou den op den volgenden weekstaat een goudaanwas bemerkbaar zal zijn. Ook kan er op wórden gewezen dat het tegoed van het Rijk met ruim i. 12.000.000 is toe genomen'tot bijna f. 56.000.000, zoodat de kaspositie van onze schatkist niet te wenschen overlaat. De biljettencirculatie is met ruim f, 14.000.000 verminderd töt circa f. 769.000.000, zoodat het Nederland sche papiergeld voor 88.45 door goud en voor 91.07 °/o door goud en zilver M gedekt. Nu de Fransche franc weer een» in het gedrang is geweest, is het niet on dienstig om te wijzen op de bijzonder krachtige positie van ons nationale ruil middel omdat vooral in tijden van onrust de deviezen, der tot het goudbloc behoo- rende landen dikwijls naar denzelfdea maatstal worden beoordeeld. Van de nerveuze stemming die enkele oogenblik- ken op de internationale wisselmarkt viel waar te nemen heeft de Nederlandsche gulden overigens geen nadeeligen Invloed ondervonden, behoudens een kleine inzin king ten opzichte van Britsche ponden en Amerikaansche dollars die trouwens geheel moest worden teruggevoerd op de zwakke houding welke door de Fransche franc aan den dag werd gelegd. Ook de Nederlandsche staatspapieren hebben wederom eens hun weerstandsvermogen getoond en daarmede een demonstratie gegeven van de wijze, waarop de crediet- waardigheid van ons land wordt aange slagen. In den toestand op de beurs was niet veel veranderd, in zooverre de onderne mingslust van het publiek weer ver te zoeken wbs. De affaire bleef dan ook klein. Hoewel men voor ernstige politieke complicaties ineerendeels niet bevreesd is, geeft men er toch de voorkeur aan de kat uit den boom te kijken. De meeste locale fondsen werden op onveranderd niveau afgedaan. Van de Industrieele fondsen waren Philips aan aanbod onderhevig. Een ver lies werd opgeteekend. Later trad een klein herstel in. Unilevers zag ook eenige percenten verloren gaan, hetgeen moest worden toegeschreven aan de dividend politiek van enkele dochter-maatschap pijen. Van de Rubbers ontwikkelde zich eenige affaire in Amsterdam-Rubbers. Suikers trokken slechts geringe belang stelling. H.V.A.'s werden op het slotniveau van gisteren ingezet en zakten daarna nog iets in. Scheepvaarten waren verwaarloosd. Van de Tabakken werden de Sumatra- soorten beneden de vorige prijzen geno teerd. Oliewaarden hadden een rustig voor komen. Koninklijke zetten iets lager in, doch bleven stationair. Amerik. soorten trokken niet veel atten tie. Shell Unions waren prijshoudend. Amerik. fondsen hadden een kalm ver loop, hoewel Wallstreet hoogere koersen, had overgemaakt bewogen de aandeelen zich op het vorig niveau. Beleggings-waar- den hadden een kalme markt. De 4 Obligaties Nederland waren prijshoudend. Oude Schuld was echter aan den gedruk- ten kant. De geldmarkt was ruim. WISSELKOERSEN. Engeland 7.27 (7.26 7/8). Duitschland 59.08 (59.041. Frankrijk 9.701/8 (9.70 1/4). België 24.82 (24.81). Zwitserl. 48.01 (48.01). Denemarken 32.47 1/2 (32.47 1/2). Zweden 37.50 37.50). Noorwegen 36.55 (36.55). N.- York 1.45 15/16 1.45 7/8). Prolongatie 1 3/42 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Stationsplein en Perron H. S. M. Op werkdagen: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3 - 3.-*) 3 10.30 7 10 5.15 11.25 11.25 16.40 11.55 11.55 20.40 12.55 13.30 13.30 14.30 15.20 16.1a 15.40 16.50 16.15 19.15 17.40 21.— 22 24.— 22.35 22.45 Od Zon- en feestdagen: 3.— 3.— 3.— 22 22 56 De busllchtlng van 22 uur 45 geeft aan sluiting od de nachtposttrelnen Des Maandags en daags na een feest dag niet. AMSTERDAM, 11 Maart. Veemarkt. - 263 vette kalveren: le kw. 5460, 2e kw. 4853, 3e kw. 4047 p. Kg. levend ge wicht. 80 nuchtere kalveren 36 p. stuk. 186 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 Kg. 4243, zware varkens 4041, vette varkens 3940 p. Kg. slachtgewicht. BENTHUIZEN, 10 Maart. Aanvoer 1486 kipeieren, prijs f. 2.303. Krielkipeieren f. 1. 184 eendeieren f 1.952.10 p. 100. KOUDEKERK, 11 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 5817 eieren. Kipeieren f. 2.70 3.10. eendeieren f. 2.40—2.80 per 100 stuks. Boter 6066 ct.. kaas 1532 ct. per pond. Konijnen f. 1.95. kippen f.0.25—1, hanen f. 0 75 per stuk. VEUR. 10'Maart. Aangevoerd: 39547 kip- peneleren f. 2,503. 554 eendeneieren f 2.30 —2.70. 113 ganzeneieren f 69. 197 kippen f. 0.401.30. 1 eend f 0.50. 93 konijnen f. 0.30—2.40. 19 duiven f. 0.11—0.30. WESTLAND. 10 Maart. Centrale West- landsche Snij bloemen veiling. Hortensia 60 —1.15 Azalea 50—1.15. Cineraria 2251, Cyclamen 2535. Clivia 4080 Calla 25 27 per pot; Amêr. Anjers 5.108.50 per 100: Freesia geel 3032, Freesia lila 49 65. Paper White 1819. Copland 1418, Bartlgon 1521. Pitt 1618. Elisabeth 18 28, Murillo 11—13 Mr. v. d. Hoeff 20. Pr. v. Oostenrijk 12-14 Couleur Cardinal 13-14 Pease Blossom 1416 Gele Prins 1416, Theeroo» 16 alles eer bos. WOERDEN. 11 Maart. Kaasmarkt, Aanvoer 31 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 21 ot 22, ld. 2e kw. 19 ot 20. Handel matig.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3