IBIS SHAG De Italiaansch-Abessynische oorlog. Dobbelmann lekker ..mem! Help Uw Nieren Voor het behoud der Democratie' ffdfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Maart 1936 Derde Blad No. 23297 DE VREDESBESPREKINGEN. GEMENGD NIEUWS. Rede van minister te Amsterdam, Oud LAND- EN TUINBOUW. O Het antwoord van den Negus. De keizer van Ethiopië heeft op het voorstel van de commissie van dertien het volgende antwoord gegeven: „Wij hebben kennis genomen van het telegram, dat gij uit naam van de commis sie van dertien aan mijn ministerie van buitenlandsche zaken hebt gezonden. Alle .Volkenbondsleden weten, dat wij alles wat mogelijk was, reeds voor het uitbreken van den oorlog hebben gedaan, om door een rechtvaardige houding, in overeenstem ming met den geest van den Volkenbond, den vrede te bewaren. Met schending van zijn internationale verplichtingen en ondanks de tot dusverre genomen maatregelen zet Italië zijn aan- yal voort. Wij gaan accoord met het voorstel tot aanknoopen van onderhandelingen onder eerbiediging van de bepalingen van het Volkenbondshandvest en wij nemen er akte van, dat de voorstellen van de com missie van dertien gedaan zijn en dat de onderhandelingen zullen plaats hebben in den geest en binnen het kader van den Volkenbond. Ons uitvoerig antwoord zult u ontvangen door tusschenkomst van onzen vertegen woordiger in Parijs". w.g. HAILE SELASSIE. Geen gebiedsafstand! „Gij kunt er zeker van zijn, dat, indien onderhandelingen worden geopend om een einde aan den oorlog te maken, de keizer fiiet in een gebiedsafstand zal toestemmen, jilt is verklaarde Mariam. de Abessijnsche gezant te Parijs aan Reuter. „De opmarsch der Italianen", zeide hij, „verandert den toestand niet. Wij zijn geenszins overwonnen en zoo al eenige ras sen verslagen mogen zijn, Addis Abeba zullen de Italianen toch niet bereiken. Er bevinden zich nog rotsgebieden als forten tusschen ons en de Italianen en de geheele bevolking is vastbesloten, de indringers te weerstaan. Ik ben in het geheel niet pessi mistisch. Indien de onderhandelingen afspringen, blijft onze hoop gevestigd op Genève en op de afkondiging van een petroleumembargo. Ik kan niet gelooven dat Mussolini zoo weinig verstandig zal zijn. dat hij onbe grensd de Italiaansche vaderlandsliefde zal blijven aanwakkeren, om Europa te weer staan, indien hij voelt, dat de te Genève vertegenwoordigde landen werkelijk vast besloten zijn, een politiek in overeenstem ming met het volkenbondspact te voeren". Het Vaticaan voor een rechtvaardigen vrede. In een artikel van graaf Dalla Torre ver tolkt de „Osservatore Romano" den wensch van den H. Stoel, dat het Italiaansch-Abes synische conflict spoedig op vreedzame wijze zal worden opgelost. „De vruchtbaarste en duurzaamste vrede" zegt de schrijver, „is niet steeds die, welke op het slagveld wordt opgedrongen: laat de wereldoorlog een les zijn. Het is die, welke in rechtvaardige verdragen 'n waar borg vindt voor de hartelijkheid en de op rechtheid der bedoelingen". Het artikel besluit: „De noodzakelijkheid van vrede is voor allen dringend. Zij is dringend, niet slechts voor de strijdende partijen, doch voor de geheele wereld. Benedictus XV sprak in soortgelijke moeilijke omstandigheden van rechtvaar digheid en mogelijkheden, omdat recht vaardigheid, vallende buiten het kader der ^werkelijkheid, een ijdel beginsel is. Pius XI heeft zich van den aanvang af niet anders uitgelaten, noch in minder practischen zin. daar Hij zich heeft uitge sproken voor rechtvaardigheid in waarheid 'en in liefde, d.w.z. niet alleen wat de prin cipes, doch ook wat de feiten betreft". Dc Chambrun bij Mussolini. Mussolini heeft gisteravond den Fran- schen gezant te Rome bij zich ontvangen, om met hem den internationalen toestand na de jongste besprekingen te Genève te bespreken. Verder besprak men nog eenige Europeesche kwesties. Het bombardement der Britsche ambulance. Het bericht van het bombardement van de Britsche ambulance in Abessynië heeft te Londen een des te pijnlijker indruk ge maakt. wijl aan sir Eric Drummond, naar aanleiding van een soortgelijke gebeurte nis verzocht was, de regeering te Rome geregeld op de hoogte te houden van de verplaatsingen van de Engelsche ambu lance in Abessynië, teneinde elk misver- Stand te vermijden. Eden had eveneens de aandacht van den Italiaansdhen ambassadeur te Londen, Grandi, gevestigd op de noodzakelijkheid, een herhaling van dergelijke gebeurtenis sen te voorkomen. Er is alle reden om aan te nemen, dat het kabinet te Londen tegenover Rome uiting zal geven aan zijn gevoelens ten aanzien van deze nieuwe schending van de conventie van Genève. doch alvorens een besluit te nemen, zal de regeering wachten tot zij van de officieele vertegenwoordigers in Abessynië een rapport omtrent de om standigheden, waaronder het gebeurde zich heeft afgespeeld, heeft ontvangen, hetgeen nog niet het geval is. Indien, zooals in persberichten werd ge zegd, zich Engelsche onderdanen onder de slachtoffers bevinden, zou het gebeurde een ernstiger karakter krijgen dan de voorgaande incidenten, doch tot nu toe is nog in geen enkel telegram het gerucht bevestigd dat drie inboorlingen uit Kenya, Britsche onderdanen dus, bij dit bombar dement zouden zijn gedood. Uit Engelsche berichten Uit Dessie blijkt, dat het personeel van de gebombardeerde ambulance bestaat uit een Londensch chirurg en vier andere doktoren, vier officieren van gezondheid, zes Britsche onderofficieren en 40 geschoolde inheem- kdhe helpers. Voorts waren 20 Askari's aan 6é ambulance toegevoegd, Italiaansche verdediging. Van Italiaansche zijde geeft men vol gende lezing van het geval, van gisteren gedateerd De Italiaansche regeering heeft in lichtingen verzocht aan het opperbevel in Oost-Afrika en maarschalk Badoglio meldt thans, dat een Italiaansch vlieg tuig in de onmiddellijke nabijheid van een Abessynisch kampement ten Zuiden van Kworam een auto-colonne in bewe ging heeft gezien, bestaande uit een der tigtal wagens, die bezig waren kleine kisten te lossen, benevens een groot con- vooi, eveneens geladen met kleine kisten, die in het midden het Roode Kruis-tee- ken droeg. Het toestel daalde om beter den aard van het convooi te kunnen waarnemen, maar werd daarop doelpunt van geweerschoten, die het landingsgestel troffen. De vlieger bombardeerde daarop het convooi. waaruit een zwarte rook op steeg, klaarblijkelijk een teeken, dat het hier munitie-depóts betrof. De Britsche ambassadeur heeft aan het ministerie van buitenlandsche zaken een nota doen toekomen, gedateerd 5 Maart, waarin de Italiaansche regeering er van in kennis wordt gesteld, dat een detache ment van het Britsche Roode Kruis zich verplaatst heeft van Dessié naar Kwo ram en waarin verzocht wordt het op perbevel in Oost-Afrika hiervan op de hoogte te brengen. Wanneer nu het kampement, dat op 4 Maart ten Zuiden van Kworam gebombardeerd is, de Britsche Roode Kruis-ambulance is, is het duidelijk, dat Italië niet op de hoogte kon zijn van de verplaatsing dezer am bulance van Dessié naar KVoram, aan gezien de Engelsche ambassadeur de Ita liaansche regeering daarvan eerst van daag in kennis heeft gesteld. Trouwens ook van juridisch standpunt is het bombardement gerechtvaardigd, daar het Italiaansche vliegtuig voorwerp is geweest van daden van vijandschap, die volgens artikel zeven van de conventie van Genève het verlies van het recht op on aantastbaarheid met zich brengen. Zweedsche ambulance naar het front. Dr. Hylander, de leider van het Zweed sche Roode Kruis in Abessynië heeft medegedeeld, dat de Zweedsche ambu lance op 3 Maart weer van Addis Abeba naar het front is vertrokken. Groote activiteit van de Italiaansche luchtmacht. Hoewel de Italiaansche legers aan het Noordelijk front na hun recente overwin- nngen zekeren tijd zullen behoeven om hun verbindingen in het nieuw-bezette gebied te organiseeren, zet de Italiaan sche luchtmacht intensieve bombarde menten voort in de richting van Dessie en ook in Godzjam, waar verschillende plaatsen op meer dan 150 K.M. ten Zuiden van het Tsana-meer herhaaldelijk dooi de Italianen heftig uit de lucht zijn be stookt. Aan het front in Somaliland bevinden de Italiaansche colonnes zich thans ten Zuiden van Allata, op ongeveer 200 K.M. ten Noord Westen van Neghelli. De Ita liaansche luchtmacht heeft Abessijnsche afdeelingen gebombardeerd, die stellingen bezetten ten Oosten van het Abaya-meer. In Tembien wordt de zuiveringsactie voortgezet. Zij zal vermoedelijk vrij veel tijd vergen wegens het bergachtige karak ter van dit gebied, waar groepen Abessij- nen zich op gemakkelijke wijze kunnen verbergen. Toen de Italianen hun laatste groote offensief ontketenden, bevonden zich nog tal van ongeregelde benden binnen de Italiaansche linies en volgens een bericht uit Eritreesche bron zou een dezer benden omstreeks midden Februari een ploeg van zestig arbeiders, die door de Italianen voor wegenaanleg werden gebruikt, heb ben om hals gebracht. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Debra Markos, een stad op honderden K.M. ten Zuiden van het Tsana-meer, en andere in de buurt dezer stad gelegen dorpen zijn hevig gebombardeerd. Drie Britsche onderdanen, van wie een vrouw, allen missionarissen, hebben tele grafisch aan Addis Abeba doen weten, dat zij zoo spoedig mogelijk naar Addis Abeba willen worden overgebracht in verband met de aanhoudende luchtbombardemen ten. Te dien einde zijn de noodige schik kingen getroffen en het is mogelijk dat een vliegtuig zal worden gezonden om hen naar de hoofdstad te vervoeren. De Italiaansche mededeelingen, dat alle Abessijnsche legers, behalve dat van ras Nassiboe, vernietigd en op de vlucht ge dreven zijn, worden door de Abessijnsche regeering in een belachtelijk daglicht ge steld. Van het begin van den oorlog af. aldus verklaart men in officieele kringen, is het bevel van den keizer geweest: „waagt nooit een open slag!" Dit bevel is opgevolgd en wanneer Badoglio vijf leger corpsen in actie aan het Noordelijk front heeft ingezet, zou het een dwaasheid van de Abessijnen geweest zijn tegenstand te bieden. De Abessijnsche strijdkrachten in het Noorden hebben zich derhalve terugge trokken overeenkomstig een te voren vast gesteld plan. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Harrar meldt, dat hevige regens zijn ge vallen in het gebied van Harrar en in Ogaden, van waar niets nieuws te mel den valt. De Abessijnsche regeering deelt mede, dat de Britsche ambulance zich op 3 K.M. van het dichtst bijzijnd kampement be vond. toen zij gebombardeerd werd. Dit bombardement moet te voren beraamd zijn geweest, want, nadat bommen op Kworam waren geworpen, waarbij vier kinderen, 'wee vrouwen en tien boeren werden gedood, sloeg het Italiaansche vliegtuig de richting in van de ambulan ce, waarbij het zeer laag vloog. (Copyright Reuter-A.N.P.) STRAATROOF IN DEN HAAG. OOK DAAR PER AUTO GEVLUCHT. Evenals onlangs in Haarlem heeft giste ren ook te 's-Gravenhage een brutale straatroof plaats gehad. Zij geschiedde te gen half vier in de Dunklerstraat. Een 59-jarige dame keerde terug van een be zoek aan het kantoor van de Rotterdam- sche Bank, aan den Kneuterdijk waar zij geld had gehaald. Hierbij moet zij door de roovers of althans hetgeen waar schijnlijker is door een hunner zijn be spied Na het verlaten van de Bank is zij met lijn 21 naar huis teruggekeerd en de bandieten, die zoodoende geen gelegen heid kregen terstond hun slag te slaan zijn met een auto de tram gevolgd tot hun slachtoffer deze verliet. Toen sloegen zij toe. De auto stopte, een der twee in zittende mannen sprong er uit, liep naai de dame, ontrukte haar de tasch en sprong weer in den wagen waarvan de motor was blijven aanstaan en nog voor hij het por tier had kunnen dichtslaan suisde de wa gen met volle vaart weg in de richting van de Stadhouderslaan. Daar is de auto, een donkere, gesloten wagen, uit het gezicht verdwenen. De buit bedroeg slechts 60 gld. De politie heeft terstond alle pogingen in het werk' gesteld om de mannen op te sporen, maar dit leverde tot dusverre geen resultaat op. Ook per radio is hun aan houding verzocht. De tasch, welke de roovers hebben be machtigd, was van donkerbruin leer met twee koperen knippen en als sluiting een leeren riem. De inhoud bestond uit een leeren binnentaschje, waarin zich het geld bevond. o f. 100.000 VERDWEEN IN IN EEN JAAR. EEN DUUR „NATUURGENEESKUNDIG INSTITUUT" TE HOOGEVEEN. Gistermiddag is in het paleis van Justi tie te Assen de verificatie-vergadering ge houden in het faillissement van H. Jon kers, handelend onder den naam „natuur geneeskundig instituut H. Jonkers", wo nende te Hoogeveen, onder presidium van mr. W. J. Hofdijk, rechter-commissaris. Uit het verslag van den boedel, uitge bracht door den curator in dit faillisse ment dr. N. Kalma te Assen, bleek, dat het actief f. 2364.50 en het passief f 129.817.79'/. bedraagt. De heer Jonkers had 40 filiaalhouders aangesteld (o.m. ook te Leiden) die f. 100.000 hebben gestort. Het waren meest menschen, die het geld voor hun ouden dag hadden gespaard en dat op deze wijze probeerden te vermeerderen. In den tijd van één jaar is dat geld ver dwenen. Hiervan zijn vroegere schulden betaald en heeft de failliet zeer royaal ge leefd. De curator achtte een strafrechterlijk onderzoek noodig. Na afloop der vergadering werd de heer J. voor den rechter-commissaris geleid en daarna overgebracht naar het Huis van Bewaring. BRAND IN PAKHUIS MET FEESTARTIKELEN TE BUSSUM. Door onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks half negen brand uitgebroken in een pakhuis met feestartikelen in de Gildestraat te Bussum De brand greep snel om zich heen. daar de voorraden van napieren artikelen en vuurwerk een gretig voedsel boden voor de vlammen. De aan grenzende perceelen moesten worden ont ruimd. De Bussumsche brandweer bestreed het v,uur met vüf slangen en kon het vuur na zwaren arbeid meester worden. De bewoner, de heer P. van Det is ver zekerd. o MATROOS VERONGELUKT. Gisternacht is de 27-jarige Noorsche matroos Lars Hope. die behoorde tot de bemanning van het Noorsche schip Ber- ganger". welk schip in een droogdok van de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij ligt. van het dek van dit schip in het dok gevallen. De man werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingei gebracht, waar hij aan de ge volgen van den val overleden is. EEN ARRESTANT TE GRONINGEN ONTVLUCHT. Wegens het lichten van een offerbus in de Ned. Herv. Kerk te Visvliet en wegens I diefstal van 13 gulden uit het stationsge- bouw te Lutjegast, is de 25-jarige schil der S. R. te Grootegast gisteren door de rechtbank te Groningen tot twee maal 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Toen de jongeman door den veldwach ter begeleid om op de gebruikelijke wijze per celwagen naar het huis van bewaring te worden overgebracht, op een gegeven oogenblik zijn kans schoon zag om een ontvluchtingspoging te wagen en in de hall van het gerechtsgebouw rustig naast den veldwachter liep, rende hij opeens in de richting van de buitendeur. Hij kwam ongehinderd in de Boteringestraat, doch werd op een fiets achterna gezet door den veldwachter, die door de snelheid van den jongeman volkomen overrompeld was en reeds eer aanzienlijken achterstand had. De vluchteling rende door de Boteringe straat, schoot de Broerstraat in. het Aca demieplein over om zich tenslotte achter het universiteitsgebouw te verschansen. Ziende, dat zijn achtervolgers hem dicht op de hielen zaten, klom hij op de brand ladder en kwam zoodoende op het dak van de universiteit, waar hij zich achter een vooruitstekende gevelpunt verschool. Dat werd zijn ongeluk: zijn achtervolgers, waarbij zich inmiddels een aantal poiitie- i agenten had aangesloten, had het gebouw omsingeld, waarna het weinig moeite kostte om den vluchteling te grijpen. Het spreekt van zelf, dat een groote men- schenmenigte getuige was van ueze ont vluchtingspoging. II Critiek op het Plan van den Arbeid Voor de Vrijzinnig-Democratische Veree- niging sprak gisteravond in een der zalen van het A.M.J.V.-gebouw te Amsterdam mr. P. J. Oud over „Voor het behoud der democratie". De democratie zoo ving de minister aan maakt een moeilijken tijd door, doch wij wanhopen allerminst aan de toe komst der democratie. Het regeerstelsel moet een georgani seerde wilsuiting van het Nederlandsche volk zijn, hetwelk overeenstemming tus schen regeering en geregeerden waarborgt. Ontstaat er eens spanning, dan wijst het parlementaire regime den weg; de samen stelling in het kabinet kan dan zonder revolutie, zonder onwettige middelen worden veranderd. Veel belangrijker dan de vorm is de in houd der democratie. De groote taak der democratie is het scheppen van de voor waarden tot volledige, stoffelijke, geeste lijke er zedelijke ontplooiing van den mensch. Ook de rechten van de minder heid moet men eerbiedigen; de leiders moeten leiders van de massa blijven en die massa niet naar den mond praten. Ons werkprogram dient men als een einddoel te zien en de omstandigheden be letten soms de onmiddellijke verwezenlij king. Politieke, economische en financieele moeilijkheden beletten ons in deze moei lijke tijden de uitvoering van veel, waar van wij de wensohelijkheld kennen. Soms moeten wij zelfs terug, omdat financieele omstandigheden daartoe dwingen. Onze groote taak is dit ronduit tegen het volk te zeggen: „wij zouden graag anders, doch kunnen dit niet in het belang der demo cratie". Tegenwoordig speelt de financieele en de economische toestand van het land een uiterst belangrijke rol. De welvaart is sterk ingekrompen; het volksinkomen is zeer verminderd; de werkloosheid is sterk toe genomen. De uitgaven zijn sterk gestegen, de inkomsten verminderd. Spr. geeft en kele cijfers van de tekorten ter illustratie van zijn woorden. Het jaar 1931 gaf een tekort van 45 millioen, voor de jaren 1932, '33 en '34 bedroegen de cijfers 76. 56 en 37 millioen gulden. Voor 1935 wordt het te kort geraamd op 71 millioen gulden. Dit brengt in totaal een tekort van 285 mil lioen. Onze financieele toestand is uiterst moei lijk, doch niet hopeloos, wanneer wij bereid zijn ons offers te getroosten en de midde len tot verbetering te aanvaarden. De uitgaven zijn van 232 millioen gulden in 1914 gestegen tot f. 170 millioen in 1936. Vooral ontstond deze stijging door onder wijs en sociale zaken. Daarom moest ook in de laatste jaren op die uitgaven bezui nigd worden. Betreffende de belastingpolitiek merkte spr. op, dat de druk van de indirecte be lastingen is gestegen door de verminde ringen van het volksinkomen; hierdoor was het noodzakelijk het in indirecte be lastingen te zoeken. De opbrengst van de inkomstenbelasting is in vijf jaar van 92 millioen gulden tot 46 millioen gulden ge daald. Spr. verwerpt de tegenstelling tusschen aanpassingspolitiek en constructieve poli tiek. Aanpassingspolitiek is de beste con structieve politiek. De principieele fout van het plan van den arbeid is dat daarin gezegd wordt: gij behoeft niet te bezuinigen, wij hebben zulke groote plannen, dat de welvaart wel dra weer in Nederland zal zijn terugge keerd. Men vergeet dan echter, dat de 800 millioen gulden, hiervoor noodig, in Neder land niet te krijgen zijn. Voor de laatste staatsleening was slechts 60 millioen gul den te krijgen. Men spreekt dan over de groote bedragen van deposito's en spaar- bankgelden. doch men vergeet, dat een zeer groot deel van dat geld in schatkist- papieren is belegd. Het argument aldus spr., het plan van den arbeid besprekend betreffende ver meerdering van de koopkracht is slechts aanvaardbaar, wanneer het een rendabel object betreft, dat gemaakt wordt. De Nederlandsche Sociaal-Democraten vallen meer terug naar het oude utopistische socialisme. Betreffende het militaire vraagstuk die nen we ons goed rekenschap te geven van het feit, dat de gemeenschappelijke over tuiging ons bezielt. Wij allen hebben een afschuw van oorlog en verwerpen het als middel om geschillen te beslissen. Natio nale ontwapening schenkt geen veiligheid, wanneer zij niet gepaard gaat met inter nationale rechtsbescherming. Den Volken bond hebben wij met vreugde begroet en de ontwikkeling met belangstelling gade geslagen. Na 1924, toen de Vrijzinnig-De mocraten de nationale ontwapening in hun programma opnamen, hebben zich met betrekking tot den Volkenbond en zijn leden ongunstige teekenen voorgedaan en men dient zich af te vragen, of hetgeen men in 1924 in het program sohreef, thans na de gewijzigde omstandigheden nog wel zou zijn te handhaven. En wanneer al dus de heer Oud de Vrijzinnig-Demo cratische Bond op zijn binnenkort te hou den jaarvergadering deze punten misschien zal wijzigen, dan is dit geen verandering in hun beginsel, doch slechts het trekken van de consequentie uit de veranderde om standigheid. RECLAME. 9791 VOOR OE PUP ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Te Zierikzee is een driejarig zoontje van de familie Klink door een bestelauto van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij overreden en enkele oogenblikken later in de nabij zijnde ouderlijke woning overle den. De bestuurder van de auto, had goe deren gelost en had eenige kinderen ge waarschuwd niet op den wagen te klim men. Hij had echter niet bemerkt, dat het slachtoffertje onder den wagen speelde. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE NIEUWE ZEPPELIN. De nieuwe Zeppelin heeft een proef vlucht van 8 uur gemaakt, die volkomen geslaagd heet. GEVANGENEN UITGEBROKEN. De 331 gedetineerden in de gevangenis van Kwanioen in Noord-Kiangsoe (China) hebben bii verrassing hun bewakers over weldigd en zijn na zich in het bezit van wapens gesteld te hebben uitgebroken. De stadswacht opende het vuur op de vluchtende gevangenen van wie er acht gedood werden. Van de vluchtelingen kon den er 216 ontkomen, de rest werd naar de gevangenis teruggebracht. VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een vliegtuig van het Engelsche vlieg tuigmoederschip Furious" is in zee ge stort. Een luitenant is gedood en de overige inzittenden van het toestel zijn licht ge wond. UITKEERING SURPLUSBOLLEN VROEGE TULPEN. De f. 500.000 door den Minister toegezegd. Het Kweekersblad schrijft: Naar wii van zeer bevoegde zijde ver nemen heeft de Minister van Landbouw en Visscherii goedgunstig beschikt op ver zoek van het vak om f. 500.000 beschikbaar te willen stellen als aanvulling in het te kort. dat ten opzichte van de uitkeering voor surplusbollen van vroege tulpen be staat. Dit bericht zal het geheele bloembollen vak. doch speciaal de kweekers van vroege tulpen ten zeerste verheugen, immers nu is de zeer donkere wolk. welke boven deze vakgenooten hing wat lichter van tint geworden. We weten dat ongeveer f. 1.500.000 noodig was om het surplus vroege tulpen op te koopen. Het surplus- fonds beschikte slechts over f. 500.000 voor deze groep, of slechts een derde gedeelte van het benoodlgde bedrag. Thans is f. 1.000.000 beschikbaar voor surplus vroege tulpen, hetwelk beteekent dat nlm. 66 van den minimumprüs zal kunnen worden uitbetaald, zoodat in geen enkel opzicht van rozengeur en maneschijn zal kunnen gesproken worden. Stemmen zullen op gaan. zijn reeds opgegaan, om te trachten het ontbrekende bedrag alsnog aangevuld te krijgen, maar over het resultaat is niets te zeggen. Het bloemboiienvak zal den Minister dankbaar zijn. dat nu de nood hoog ge stegen was. zijn hulp kwam want met de wetenschap dat het halve millioen komt zal het den kweeker gemakkelijker vallen voorschotten enz. te krijgen. Deze zijn noodig. want de nood was en is zeer groot! De kweeker houde nu vast aan de vast gestelde minimumprijzen late zich door geen enkele sirenezang verlokken om er onder te verkoopen. RECLAME. 6561 Door slechte working van de NIEREN kunt U last krijgen van 's nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beenen, Duizeligheid, Verlies van Energie, Krampen, Branding. Cystex voorkomt minder goede weridng van de NIEREN en geeft, gegarandeerd, in 8 dagen vollodigo voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem Cystex, Uw apotheker of drogist heeft het. GEEN UITSTEL MEER VOOR HAUPTMANN. Hoffman, de gouverneur van New-Yersey heeft medegedeeld, dat, zooals de zaken er thans voor staan, Hauptmann geen nieuw uitstel zal worden verleend. Hij voegde er nog aan toe, geen enkel wettelijk recht to hebben een nieuw uitstel te verleenen. THEATERBRAND TE NICE. Na een gala-voorstelling is brand uitge broken achter het tooneel in het Casino de Eldorado te Nice. Het theater werd ge deeltelijk vernield.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 9