LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Maart 1936 Zwart als de Nacht t <ig) UIT DE RIJNSTREEK. worden om de bloembollenkijkers langs wandelwegen te lelden, welke hoofdza kelijk gaan over de dorpen Bennebroek, Hillegom, Llsse, Voorhout, Noordwijker- hout en Noordwijk. Deze actie wordt in samenwerking met de V. V. V., de Holl. Spoorweg-Mij., De Hanze en nog vele an dere lichamen gevoerd. Een Intensieve propaganda zal worden gevoerd. Hierna volgde sluiting. Raadsagcnda. Hedenavond te 8 uur komt de gemeente raad ln openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeellngen. 3. Voorstel van burgemees ter en wethouders tot Ransluiting bij het destructiebedrijf N. V. „Gekro" te Over- schie, Inzake destructie afgekeurd vee en vleesch. 4. Verzoek van werklooze huurders der woningbouwvereen. „Herman Boer- have" om steun in natura te verschaffen; Vragen van het raadslid Kruithof nopens het afhouden van huursommen op het steunbedrag. 5. Voorstel van B, en W. tot onbewoonbaarverklaring van woningen aan de Heerenlaan. 6. Wijziging gemeente- begrooting 1935. 7. Benoeming van een secr.-ontvanger. 8. Rondvraag. -O- VOORSCHOTEN. Bijeenkomst der B. V. L. De B, V. L. hield in het gebouw Chr. Be langen een druk bezochte onderlinge bij eenkomst met de leden van de afdeeling en genoodlgden. Van de Gew. Commissie- waren aanwezig kapitein J. Schol namens den Corpscommandant, J. P. Boots en de secr., kapitein D. J. Karres. Van de pl. Burgerwacht was de secretaris, de heer C. J. A. Schramert Bert aanwezig. Het pre sidium berustte bij den pl. leider den heer J. Maas, die allen welkom heette en mede deelde dat er bericht van verhindering was ingekomen van den eere-voorzitter, burgemeester E. Vernède, die tevens be richtte dat hij wegens vertrek deze functie neerlegt. Hem werd namens de afd. door den voorzitter dank gebracht, voor het geen hij gedurende zijn langdurig burge meesterschap voor de B. V. L. gedaan heeft. De Kapitein D J. Karres sprak een gloedvol woord tot de B.V.L.'ers, hen nog maals herinnerende aan de verplichtingen die het lidmaatschap meebrengt. Voor de prijsuitreiking had de spontane huldiging plaats van den leider, den heer J. Maas. Hem werd bij monde van het landstormlid, J. Bijleveld een blijk van groote waardeering overhandigd, terwijl aan mevr. Maas bloemen werden aangebo. den. Ook de secretaris van de pl. Burger wacht bracht hem warme hulde, eveneens onder aanbieding van een geschenk. Bei den heeren werd dank gebracht voor deze zoo onverwachte sympathiebetuigingen. De heer G. W. Akkerhuls, van Voorburg deed genieten van zijn keurige declama- tie's, die een groot applaus ontlokten. De prijzen bestonden in de uitreiking van 3 brevetten voor scherpschutter, 3 zil. veren medailler en een groot aantal nut tige geschenken. Ook de dames werden niet vergeten. Muziek, welwillend verzorgd door den landstormer van de afd. Wasse naar, den heer Molema, zorgde voor afwis seling. De voorzitter sprak een dank. en slotwoord. o WASSENAAR. Gevonden: 1 kindertaschje, 1 hond, 1 hondje, 1 insigne, 1 fietshandkap, 1 da- mestasch met inhoud, 1 portemonniae met inhoud. 1 handschoen, 1 hond, 1 portm. met inhoud, 1 hondenhalsband. Tegen v. L., die voor een verhoor naar het politiebureau moest, is procesverbaal opgemaakt wegens het beleedigen van twee ambtenaren in functie tijdens het overbrengen. Alhier werd de polltiebrandweer ge waarschuwd voor een schoorsteenbrand bij de B aan de Louisestraat. Het ge lukte de brandweer spoedig het vuur te blusschen,' zoodat verder onheil werd voorkomen. o ZEVENHOVEN. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het bouwen van een dubbele dienstwoning c.a. nabij de Stolpen en van een idem en een naalden- noods c.a. te Zijpe was ingeschreven door v. d. Bregge—Boeree en v. Wengerden resp. te Nieuwveen en alhier voor f. 19852 en f. 19752. Auto tegen een paal. De bestuurder H. alhier reed met zijn auto te Wilnis tegen een paal. De treeplank en spatschermen werden vernield. Tot bestuursleden der Chr. school zijn herkozen de heeren dr. J. G. Ubbink en J. v. Woudenberg. geen drie meter zicht en dan nog zonder achterlicht? 'i Is 'n poging lof zelfmoord om zonder achierlichi ie rijden (om van slilslaan heelemèat niel Ie sprekenAlleen reeds hei iranspori naar een ziekenhuis is heel wai duurder dan de aan- schaffing van een veilig achier- AARLANDERVEEN. Vaandelultreiking der B.VX. In het verg.gebouw werd door de afd. v. d. B.V.L. een propaganda-vergadering gehouden waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Medewerking werd verleend door het muziekensemble der Martha- Stichtlng uit Alphen. Na opening door ds. Moolhuizen, trad als spreker op burge meester P. A. Colijn, terwijl namens het zich hiervoor gevormde damescomité door mevr. Moolhuizen met een toepasselijke speech het vaandel aan de afdeellngwerd uitgereikt. Hierop werd staande door de aanwezigen het Wilhelmus aangeheven. Door den voorz. van de gewestelijke land stormcommissie Z.-H. W den heer L. G. Royaards werd de Installatie met een toe spraak verricht van pastoor J. N. Omzigt ln de pl. commissie. Bericht van verhindering was ingeko men van majoor J. P. Boot, commandant van Z.-H. W. wegens ziekte. Na de ver tooning van het keurige tableau in 3 be drijven: „hoe het moet, als de vrouw de taak van den man eventueel moet over nemen", werd nog het woord gevoerd door den res. kapitein D. J. Karres, secretaris van Z.-H. W. en door enkele afgevaar digden van afd. der B.V.L. uit omliggende plaatsen. De sluiting van dezen moolen avond werd verricht door ds. Moolhuizen. Het nieuwe vaandel der afd. zal voorloo- plg te bezichtigen zijn ln de étalage van den heer P. Verdonk. Onze plaatsgenoote mej. E. Eikelen boom slaagde voor het examen coupeuse, daartoe opgeleid door de leerares mej. P. v. d. Pol te Alphen. o ALPHEN. Het arbeidsconflict bij de N.V. D. en Joh. Boot. Van de zijde der werknemers, betrokken bii bovengenoemd conflict wordt ons het volgende medegedeeld: Naar aanleiding van het bericht in Uw Blad aangaande het dreigend conflict bij de firma Boot zii het ons vergund eenige opmerkingen te maken daar het bericht in Uw Blad bij Uw lezers den verkeerden indruk vestigt dat het slechts om 2 cent loonsverlaging gaat. Dit is niet juist. Van 1932 hebben wi.i plm. 30 pet. loons verlaging gehad. Het tarief, dat 15 pet. was. is ingehouden. Het reparatlegeld. dat 10 pet. is. is Ingehouden. De Chr. feest dagen worden niet meer betaald. De vacantie is afgeloooen. Het pensioen-, weduwen enweezenfonds bestaat niet meer. U ziet geachte redactie hoe de zaken staan. En als dan nog meededeeld wordt, dat wij met Maart 2 cent en met Septem ber weer 2 cent loonsverlaging krijgen, ls bij ons de maat vol Wij hebben ons tot de Directie gewend, met het verzoek ook haar standpunt ten deze te willen uiteenzetten. De directie wees er op. dat h.i. bovenstaande uiteen zetting der werknemers niet geheel juist is. doch zij wilde zich hangende de be sprekingen die heden met den Rijksbe middelaar. prof mr. Josephus Jltta. wor den gevoerd hierover op het oogenblik nog niet uitlaten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria Magdalena, d. v. Johannes Petrus van Vliet en Anna Maria Zwetsloot Frederlk Hubartus, z. v. Jacob Buys en Elizabeth Sara Catha- rina Baalbergen Johanna Frederika Hugorina. d. v. Leendert Jongejan en Gysberdina Sanderina Miggels Dirk, z. v. Martinus Blijleven en Clazina Vreeken Jan, z. v. Hendrik Griffioen en Adrina Margje Groeneveld Johannes Gerardus, z. v. Johannes Gerardus van Schalk en Gerarda Rietveld. Gehuwd: Gijsbertus Wijfje 21 j. en Cla- sina Pietertje Tukker, 24 j. Arie Bergshoeff 23 j. en Gerritje Turkenburg 22 j. Overleden: Maria van der Geest 59 j„ wed. van Theodorus Beijk Johanna Ramak 71 j. Hendrikus Petrus Boude- winus van der Tol 18 m. Loop der Bevolking. Gevestigd: Johanna Martina Vink z.b.. v. Mandersloostr. 4 Petronella Catha- rina Sluis z.b. Willemstr. 19 Maria H. v. d. Wetering, geh. met C. Boot z.b., Hooftstr. 399rood Cornells J. van der Pijl, slager Noordeinde 83 Beatrix van der Stoel z.b. Mauritsstraat 9 Johan nes Verkade en echtgen. chauffeur Hee- renweg -73 Jan Ter Louw, bakkers knecht, v. Mandersloostr. 38 Jan Hen- sen, landarbeider, Steekterweg 27. Vertrokken: Boskoop. Ham 13 wed. P. Verweij-Hoogendoom z.b. Lekkerkerk. Schuwacht 168, Margje Peters z.b. Zwammerdam C. 128, Daniel de Wit, vee- houderskn. Ter-Aar D. 57, Cornelia G. Hoogeboom, d.b. Koudekerk, Hondsdijk A 53, Gerrit van Harskamp, koopman Voorschoten, Kempenstr. 11, Andreas L. T. Rodenburg, slagersknecht 's-Graven- hage Wagenstr. 83, Hendricus P. Flem- mlng, caféhouder 's-Gravenhage Ko- ningstr. 10a Pieter J. Snel. winkelier Leiden Haarlemmerstr. 252, Pieter W. Mul der en zuster, slager Leiden, P. de la Courtstr. 53, Jacoba E. Schrama z.b. Woubrugge A 115, Wimpje C. Kom, db. Amsterdam Sloterpolder 344e, Jacobus D. v. Berkel, metaaldraaier Zevenhulzen, Rottekade 35, Maria M. v. Wageningen db. Zwammerdam, Buitendorpstr. 150, Marijtje Domburg db. Onze plaatsgenoote mej. C. Kromhout slaagde te 's-Gravenhage voor het examen machineschrijven, daartoe opgeleid door den heer G. Klok alhier. BODEGRAVEN. Vergadering Chr. Oranjevereeniging. In „Rehoboth" vergaderde de Chr. Oranjevereeniging onder presidium van den heer I. Hoogndoorn. De jaarversla gen van secr. en penningmeester spraken van een rustig jaar. waarin bescheiden feestelijkheden werden gevierd ter eere van den Koninginnedag, maar overigens niets bijzonders gebeurde. Tot bestuurslid werden gekozen de heeren H. Damman, H. v. d. Vliet en H. Vis. De heer O. van Oei uit Delft pleitte voor de stichting van een vendel van de Oranje-Garde. Niette genstaande eenigen tegenstand werd ln principe besloten dat de oprichting van een afdeeling wenschelijk was. Tenslotte hadden besprekingen plaats over de vie ring van den verjaardag van H.K.H. Prin ses Juliana. Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Joseph, z. van G. van Tol en M. H. van Tricht Jan, z. van L. J. Veerman en G. J. de Vries Leen dert, z. van W. Mulekhupe en G. Verhoeff Adriaan, z. van T. Vink en M. van Rijn Maarten, z. van J. Schouten en M. van Dam Digna Maria, d. van G. van Kils- donk en M. C. Rijnbeek. Ondertrouwd: J. C. Streefland, 34 j. en J. van Sterkenburg, 23 J. W. van Tol, 21 j. en T. Hagen, 19 j. Loop der bevolking. Gevestigd: M. Bikker, landarbeider en gezin, van Berkenwoude C. van Ingen, onderwijzeres van Zevenhuizen A v. d. Mey, bakker van Waarder M. van Vliet geb. Vrljenhoef, z. b. van Boskoop G. de Heer, z. b. van Zwammerdam R. T. Kroon, timmerman van Giezendam M. J. Groeneveld, hulp in de huishouding van 's Gravenhage C. Hoogerwerf, z. b. van Wilnis N. den Boer, z. b. van Waddinx- veen M. Vat. betonwerker van Baren- drecht G. A. Wijman, landarbeider van Uithoorn C. C. van der Boon, a'poth. ass. van Utrecht K. van Heeringen, koop man en gezin van Wilnis J. F. Shintz, dienstbode van Voorburg. Vertrokken: W. A. Kuipers, hulp in de huishouding n. Leiden P. M. van Beek, dienstbode n. Nieuwkoop P. Groeneveld expediteur naar Woerden L. Smids. landarbeider n. Opende R. Grondman en gezin, landarbeider n. Barwoudswaar- der. De Gem. Zangver. „Zanglust" kwam in Jaarvergadering bijeen onder presidium van den heer W. Boosman. Het jaarverslag van den secretaris, de heer J. C. Both sprak van een gelijkgebleven ledental, van goede verstandhouding en vorderingen. De flnancieele rekening sloot met een klein batig saldo. Tot directeur werd herbe noemd de heer K. J. de Beun, terwijl tot bestuurslid werd gekozen de heer P. Mljderwijk. De heer J. Beijen, eere-voor- zlter sloot met een opwekkend woord. Alhier werd een propaganda-film- avond gehouden ten bate van den Ned. Blindenbond. De opkomst was matig. Na opening door den heer K. Steijn, namens de commissie van voorbereiding, gaf het Bodegr. Muziekgezelschap enkele goede nummers, waarop de propagandist van den Bond, de blinde heer J. H. v. d. Berg enkele gedichten van Adama van Schel- tema verdienstelijk declameerde. Na een korte natuurfilm vqlgde nu de vertooning van de eerste twee deelen van den blin- denfilm, waarbij de beer v. d. Berg op uit nemende wijze toelichting gaf. BOSKOOP. Uitvoering Paljas. De arb. geh.onth. tooneelclub „Den Zwakke tot Steun", gaf voor een totaal uit verkochte zaal in hotel „Klaassen" een in alle opzichten goed geslaagden tooneel- avond. Opgevoerd werd het drama „Paljas" van A. C. G. de Vletter. Zooals wij het van ge noemde club gewend zijn werd er wederom vlot gespeeld en bleken de rollen op juiste wijze te zijn verdeeld. Een hartelijk applaus na elk bedrijf was dan ook ten zeerste ver diend: Een geanimeerd bal besloot den avond. Vermeld zij nog, dat de tooneelclub, reeds uitnoodigingen ontving, bedoeld stuk te Bodegraven en Waddinxveen te komen opvoeren. Voor een goedgevuld gebouw in de Boskoopsche veiling hield de afd. Boskoop van de N.S.B. een openbare vergadering. Als spreker trad op de heer H. C. Nije uit Voor burg, met als onderwerp: „Wat wil de N.S.B," naar welke rede met groote aan dacht werd geluisterd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een druk gebruik gemaakt. HAZERSWOUDE. A.s. Zilveren Jubileum van ds. Kiehl. Op 19 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat ds. Kiehl het predikambt in de Ned.-Herv. Kerk aanvaardde. Geboren den lien October 1885 te Batavia, volbracht hij zijn studiën aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, en werd door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Brabant ln Lim burg in November 1910 candidaat gesteld. Den 19en Maart 1911 deed de jonge pre dikant intrede in zijn eerste gemeente Ritthem met als intreetekst Rom. 1 16 en vertrok vandaar in 1915 naar Joure. In 1922 werd deze standplaats verwisseld met Hoorn (Evangelisatie) en bleef aldaar tot 1927, toen het beroep naar Echteld werd aangenomen. In 1929 deed de a.s. jubilaris zijn intrede alhier met de tekstwoorden uit 1 Cor. 1 17. Het voornemen is, dat ds. Kiehl op Zondag 22 Maart a.s. alhier des voormid dags te 10 uur een herdenkingsrede zal houden. Daar het op 14 Maart a.s. 25 jaar gele den zal zijn dat ds. Kiehl in het huwelijk trad, zal in het locaal „Salvatorl" op 17 Maart van 's avonds 7 tot 9 uur een recep tie gehouden worden, waarbij een ieder ln de gelegenheid zal worden gesteld van zijn belangstelling te doen blijken. De bakker H. alhier had zijn bak fiets, geladen met brood op den Gemee- neweg neergezet om de cliënteele te be dienen. De chauffeur van een melkauto uit een naburige gemeente had het onge luk de bakfiets aan te rijden, met het ge volg, dat deze totaal onbruikbaar werd en de inhoud op den weg terecht kwam. Door de politie werd procesverbaal opge maakt. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Jacob Paling oud 29 jaar en Arida Struijk oud 20 Jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: van Vllssingen, Sijke Stof- felina Boogaard op A. 48a; van Lelden, Margaretha Maurits, op C. 39; van Naald wijk, Jochem van Vliet en gezin, op B 136; van Velzen, Hillegonda Andrea, op A. 2a; van Bodegraven, Cornells Muis op B. 34; van Leiderdorp. Catharina Johanna Kage- naar, op B. 65; van Woubrugge, Elisabeth Laurentie Pouw, op 57; van Alphen a. d. Rijn, Jitske van der Ent, op C. 35; van Waarden, Wilhelmina Johanna Vloosterriel op A. 53; van Alphen a. d. Rijn, Gerrit Harskamp, op A. 53; van Oegstgeest, Ca tharina Hoek, op B. 135a. Vertrokken: naar Leiderdorp, Dr. de Bruynestr. 36, Gerrit v. Egmond en gezin, naar Alphen a. d. Rijn, Pr. Hendriksh. 29c, Kornelisje Horstman; naar Wilnis, Maria Oskam; naar Leiden, Nieuwe Rijn 114, Wilhelmina Roos; naar Maassluis, Prin- sessenkade 22. Antonie van Krimpen; naar Leiderdorp, Doeslaan 40, Hendrik v. Laar en gezin; naar Benthuizen, Wilhelmina Klazina Groen; naar Alphen a. d. Rijn, Hoorn 115, Trijntje Snlppe; Mauritsstr. 9, Beatrix van der Stoel. o LEIDERDORP. DE UITVOERING VAN DE SPORT TERREINEN BEGONNEN. Voetbalveld en Tennisbanen. Met den aanleg van de sportterreinen is men thans begonnen. De eerste werk zaamheden bestaan ln het draineeren van het terrein. Hierop volgt dan eerst de aanleg van het voetbalveld en de tennis banen. Deze laatste worden z.g.n. gravel- banen, zulks in afwijking van het oor spronkelijke plan. Nadien volgt de aanleg van de kinderspeelplaats enz. De werkzaamheden worden uitgevoerd door werkloozen in deze gemeente. De uit voering heeft plaats door de Ned. Heide Mij. onder de deskundige leiding van den heer Topper, opzichter bij genoemde Mij. Met den aanleg wordt nu een tweeledig doel bereikt. Men krijgt n.l. de beschikking over goed geoutilleerde sporttereinen en helpt tevens een beduidend aantal werk loozen aan arbeid. Momenteel zijn ruim 20 personen met het werk bezig en binnen kort zal er nog een tiental geplaatst kun nen worden. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Sladek, v. d. Doesstr. 4 IC. v. d. Struijs en gez., Dr. de Bruijnestr. 24 N. v. Dijk, Hoofdstr. 49 K. Topper en gez., Dr. de Bruijnestr, 22 T. R. de Wit, Hoofdstr. 2 P. Verboom, Hoofd straat 61. Vertrokken: J. Kalkhoven n. Leiden, Celebesstr. 45 J. Faas en gez. naar Lel den, Levendaal 42 C. J. Kagenaar, n. Koudekerk, Hooge waard 65 J. Riet mulder n. Wassenaar, Rijksstr.weg M. C. v. d. Brink n. Boskoop, Burg. Colijnstr. 117 W. P. Holswilder en gez. n. Leiden, L. Rijndijk 92 C. Cursus voor jeugdige werkloozen. In een vergadering van de commissie voor Jeugdige werkloozen, waarbij ook een inspecteur van de P. B. N. A. tegenwoordig was, werd besloten een cursus voor de jeugdige werkloozen te openen. Met de leiding hiervan heeft zich belast de heer A. de Jong gepensionneerd directeur van een ambachtschool in Ned. Indië. Een 10-tal leerlingen werd reeds ingeschreven. Pogingen worden aangewend om ook leerlingen uit de omliggende gemeenten te doen inschrijven. o NIEUWKOOP. Onze smeden naar de Jaarbeurs. Op de voorjaarsbeurs, welke van 10 tot 19 Maart te Utrecht wordt gehouden zal de „Vereenlgde Nieuwkoopsche Smeden- industrie" in niet minder dan 2 flinke stands met een mooie collectie smeedwer ken uitkomen. Met alle kracht wordt nog aan de laatste details gewerkt. Wij ver klappen reeds, welke de voornaamste kunstwerken zijn. In gesmeden letters vormt men het woord „Smedenbond", ver der een Oud-Hollandsche belletrekker, ijzeren schemerlampen, ijzeren schutten voor kipwagens, bakkersgereedschappen, sierhengsels voor kerkdeuren, speciaal ge smeden land- en tuinbouwartikelen, scheeps- en j achtartikelen, boerenijzer- werk als een koevoet, een koegrampel, stalhaken, gesmeden en verstaalde bijlen, houweelen, enz. Moge het resultaat evenredig zijn aan de zorgen en moeite, aan de expositie be steed Burgerlijke Stand. Overleden: M. A. Verwije, 77 Jaar, we duwe van D. van Woudenberg. Vergadering Coöp. Brandwaarborg-Mij. In café „De Noordsohe Plassen" werd de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Brandwaarborg-Maatschappij „Noorden Nieuwkoop". Na opening door den voorzitter, den heer Th. Mourlts en lezing van de notulen door den penningmeester den heer N. J. M. Klaus, kwam het financieel rapport van den Accountant, den heer J. J. Rosier uit Den Haag. Hieruit memoreeren wij het volgende; Het verzekerd bedrag was op 31 Decem ber 1935 f. 5.541.578. De réassurantie kostte in 1933 f2.854.09. Het reservefonds bedroeg per 1 Januari 1935 f. 75.428.44, het nam in het afgeloopen jaar toe met f. 2.857.07, zoo dat de geboekte reserve op 31 Dec. 1,1. be droeg f. 78.285.51. Aan brandschade werd betaald f. 588.23. Aan premiën werd bruto ontvangen f. 9.148.37, voor de oude leden werd slechts de halve premie ingevorderd, wat een verlies gaf van f. 1.093.68, terwijl op alle premiën een crisis-aftrek werd toe gepast van 25°,'n, hetgeen een verlies ople verde van f. 1.812.53 Het eigenlijke reserve kapitaal bedraagt thans f. 82.619.16. De financieele commissie bracht een gunstig rapport uit. De heer A. Zuljdervllet, die periodiek moest aftreden, werd herbenoemd. Bijeenkomst der land- en tuinbouwers. Op initiatief van den L.T.B. alhier werd ln De Hollandsche Leeuw onder leiding van den heer A. J. Verhaar een vergade ring gehouden van afgevaardigden van alle land- en tuinbouworganisaties alsook van de landarbeidersorganisaties ln Nieuw koop en Noorden om te komen tot een toeslag op de loonen. Op verzoek was mede aanwezig de heer H. Markman secretaris van de Gewestelijke Landbouw-Crlsls- Organlsatie om de vergadering van voor lichting te dienen waardoor de besprekin gen een vlot en aangenaam verloop had den en een plan ontworpen werd. Een commissie werd benoemd met uit elke vereeniging één afgevaardigde om dit plan nader te behandelen. Benoemd werden in Nieuwkoop voor den L.T.B. H. Markman voor den C.T.B. J. v. Tienhoven, voor de landarbeiders A. W. v. d. Voorn voor de Hollandsche Maatschap pij van Landbouw P. Huisman en voor Noorden voor den L TB. groep tuinders J C. Fransen, voor de groep boeren L. M van der Tol. voor den C.T.B. B. Rade maker voor de Landarbeiders P. Pieter- sen Wzn De heer J. v. Tienhoven dankte den L.T.B. voor het genomen initiatief. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. Geerekink naar Scher- merhorn. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna G. M. d. v. Joh. Droog en M. Vreeswijk. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Gebaren: Martina Adriana, d. van Joh. Sassen en M. J. Fransen; Adriana Elisa beth, d. van D. Rietveldt en M. Esveldt; Doorle, d. van B. J. Hogenboom en E. M. Hessier, Wilhelmus Cornells, z. van A. Sanders en J. C. M. Bouwmeester; Hen dricus Richard, z. van A. H. W. Vis en A. H. van Haaren; Gerrit Frans, z. van F. Boogaard en G. van Scherpenzeel. Overleden: A. W. Touw, 2 weken. Gehuwd: J. de Bruyn, 27 jaar en A. Ambagtsheer, 32 Jaar. Loop der Bevolking. Gevesigd: C. J. Hoogeboom van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: S. Verboom n. Amsterdam; A. M. Bontje n. Jutfaas. o WADDINXVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. Wensveen naar Hazers- woude G. J. G, Alblas naar Zevenhui zen M. van Dort naar Gouda N. den Boer naar Bodegraven M. N. van Tol naar Gouda G. J. van der Flier naar Hillegersberg H. F. Souffrée n. Gouda P. van der Weg naar Overschie C. van der Veer naar Utrecht C. W. van der Winden naar Gouda P. Oosthoek naar 's-Gravenhage J. A. Sturkenboom naar Mijdrecht. Gevestigd: C. M. A. Doeleman, geb. Van Velzen van Gouda, naar Burg. Trooststr. 33 R. Hendrikse van Gouda, naar Bo degraverstraatweg 111 C. Schot van Broek ln Waterland, naar Burg. Trooststr. 77 L. Weidema alsvoren. De volle zoete melk is verlaagd en gebracht van 10 op 9 cent per liter. Gevonden: een damesschoen, bij J. Troost, Jan Dorrekenskade. Aan komen loopen: een gele herdershond bij J. Ho- gerbrugge. Dorpstraat. Gevonden: een ceintuur te gemeentehuize. Aan het Leger des Heils (leidster Evangeline Booth: is vergunning verleend tot het houden van een collecte op 19 en 20 Maart a.s. Dezer dagen is de aanplant van boomen aan de Oranjelaan en de Burge meester Trooststraat gereed gekomen. Laat nu een ieder medewerken om te verhinderen, dat de boomen door de jeugd en helaas ook door ouderen worden beschadigd. De burgemeester doet een beroep op alle ouders en op het onderwijzend per soneel om de kinderen bij voortduring te wijzen op het mooie en schoone van de natuur en deze in hun bescherming aan te bevelen. WOUBRUGGE. Mooie wegverbetering. Het vernieuwen van den weg Woubrugge Ofwegen is bijna voltooid. Een mooie straatweg van 6 meter breed is aangelegd terwijl de werkzaamheden aan de 25 M. breede betonbrüg over de Ofwegenervaart snel vorderen. Deze breede brug welke in een bocht ligt is een zeer groote verbetering voor het verkeer. In de werkplaats van den stoffeerder W. ontstond een begin van brand in eenige balen kapok. Door spoedig en kordaat in- grijjen van den bewoner met hulp van anderen kon het vuur tijdig worden be streden. De stoffeerder V. liep daarbij zulke brandwonden op aan beide handen, dat hij zich onder heelkundige hulp moest stellen. o ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. van P. C. Huurman en L. J. v. Buyten; Catharina Hillegonda, d. van H H. Vonk en C. M. Koot: Leonardus Antonius Maria, z. van A. M. Ammerlaan en M. C. Duynisveld. o ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria, d. van Willebror- dus Andreas Roest en Anna Maria van den Berg. Overleden: Arie van Wijngaarden, 77 jaar, echtg. van Margaretha Hortensius; Cornells van Muiswinkel, 70 jaar, echtg. yan Elisabeth Jacoba Wilhelmina Bos. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7