LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Maart 1936 NAGEKOMEN BERICHTEN. BEÜRSQVERZICHT. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. STADSNIEUWS. MILITAIRE PLECHTIGHEID. Voor het front der troepen ls hedenmid dag omstreeks 12 uur op de binnenplaats der Doelenkazerne de zilveren medaille wegens 24-jarlgen trouwen dienst uitge reikt aan den fourier G. H. Broekema en den wachtmeester W. M. van Well, belden van het 6de regiment veldartillerie alhier. Het regiment stond onder commando van kapitein Taconis. Nadat de betrekkelijke besluiten waren voorgelezen en de majoor-hoofdlnstructeur Brasser den jubilarissen de onderschei ding op de borst had gespeld, hield hij een korte toespraak, waarin hij de trouwe plichtsvervulling schetste, waarmede bel den steeds hun dienst hebben verricht Na afloop werd voor de jubilarissen ge defileerd. Het muziekkorps van 6e R.V-A. luisterde de plechtigheid met muziek op. o A. TERPSTRA t In den afgeloopen nacht is plotseling in den ouderdom van 73 jaar te Oudenrijn bij Utrecht overleden onze oud-stadgenoot de heer A. Terpstra. oprichter van de fa. Batteljee en Terpstra alhier. De begrafenis zal plaats hebben a s Dinsdag om 12 uur op de begraafplaats nabij het Groene Kerkje te Oegstgeest. o BINNENLAND. TWEEDE KAMER. HET LANDBOUWCRISISFONDS. (Zitting van heden). Voortgezet wordt de behandeling van het landbouwcrisisfonds 1936. De heer Weitkamp betoogt dat de arbeid van den boer meer moet worden gewaar deerd. Er is gezegd dat de consument niet meer kan betalen. Spr. wijst dan op de hooge distributie kosten en vaste lasten: deze moeten naar beneden doch het spre ken er over zet geen zoden aan den dijk. De heer van Voorst tot Voorst zegt dat de boer prijzen maakt beneden de voor- oorlogache prijzen. Daarentegen krijgen ambtenaren en arbeiders en beschutte bedrijven loonen boven de voor-oorlogsche. Spr. bepleit uitbreiding van den land bouw en inkrimping van de veeteelt. VeT- lies gevende export moet worden opgege ven. Spr. komt in het bijzonder op voor de belangen der kleine boeren. Er wordt door veie hypotheekboeren en anderen honger geleden door het vast houden aan den gouden standaard. Ook in den boschbouw ls de nood hoog ge stegen. De heer Smeenk zegt, dat de landbouw rekening moet houden met de verandering in andere bedrijven. De verlaging der tarwe-zichtprijzen is nadeelig voor de landbouwarbeiders. DE KORTING OP PENSIOENEN. Het hoofdbestuur van den Algemeenen Militairen Pensloenbond heeft zich naar aanleiding van het bericht, dat een ont- werp-pensioenkortlng is gezonden aan het Georganiseerd Overleg, tot den minister van Defensie gewend met een adres, waar in erop wordt gewezen, dat de gepension- ncerde militairen hoewel hun belangen bij de onderwerpelijke aangelegenheid in sterke mate zijn betrokken in alle op zichten van dit overleg zouden zijn bui tengesloten. omdat het militair-belangen- reglement niet toelaat, dat vereenlgingen van militairen onder hun leden ook ge- pensionneerden hebben opgenomen. Genoemd hoofdbestuur, mede optre dende namens den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren, den Ned. Bond van Oud-onderofficieren, de Ver. van Oud- enderofficieren der Zeemacht, den Bond van Reserve-onderofficieren en de Ver- cenlging Weduwenzorg, verzoekt daarom den minister wel te willen bepalen, dat het dagelijksch bestuur van den Alg Mil. Pensioenbond in de gelegenheid wordt ge- oie'.d. de Regeering te adviseeren over de aanhangige voorstellen tot korting op de pensioenen. BRANDWEERMAN ERNSTIG GEWOND TE ZUILEN. Hedenmorgen is de bovenverdieping van de olieraffinaderij „Zuilen" te Zuilen ten gevolge van ontploffing uitgebrand De brandweren uit Zuilen, Maarsen en Utrecht waren op het terrein van den brand aanwezig. Bij het blusschingswerk is de brandweerman Bos uit Zullen door het brandende dak gevallen. Met vrij ern stige verwondingen is hij naar de rijks klinieken te Utrecht overgebracht. o AUTO TE WATER GEREDEN. De inzittenden gered. Tusschen Broek en Waterland en Mon nikendam is vanmorgen een auto in de diepe Broekervaart gereden. Verblind door de lichten van een tegenligger heeft de bestuurder den weg niet kunnen houden en reed hij te water. De auto kwam bijna geheel onder wa+er terecht. Zwemmende wisten de twee in zittenden den wal te t-preiken. na r1- m't tc hebben ingeslagen Ze zijn m-t "en andere auto naar Am-terdam Noord ee reden, waar zij de politie waarschuwden. De auto, welke dienst deed voor de fa. Jamin te Rotterdam zal met behulp ven een kraanwagen gelicht worden. o UIT NED. OOST INO'* EERVOL ONTSLAG. BUITENZORG. 6 Maart Aneto). Met ingang van 31 Maart 1936 Is op ver/eek eervol ontslagen lr. E. van Wessem, hoofd van het bedrijf der Telegrafie en Telefonie, onder dankbetuiging voor de langdurige diensten aan den lande bewezen. BUITENLAND. DE OORLOG. Het Abessijnsch protest. GENEVE. 6 Maart (Reuter). De tekst van het protest-telegram, dat de Abes- sijnsche regeering heeft gezonden aan den secretaris-generaal van den Volken bond luidt: Gistermorgen is het Itallaansche vlieg tuig 62. na de open stad Kworam te heb ben gebombardeerd, waarbij non-combat tanten zijn gedood, naar de Brltsche Roode Kruis ambulance, gelegen op 3 KM. van het naastbljzijnde militaire kampe ment gevlogen. Na 9 maal boven de am bulance te hebben gecirkeld, wierp het minstens 40 bommen, waardoor 3 ver pleegden werden gedood en 4 gewond. Naar aanleiding van dit nieuwe opzet telijke en barbaarsche bombardement van een ambulance herhaalt de Abessljnsche regeering haar vroegere protesten. w.g. HERONY. Minister van bultenlandsche zaken. o DE BRITSCHE DEFENSIE. LONDEN. 6 Maart, (ANP). De opposl- tioneele liberalen in het Lagerhuis hebben nog geen besluit genomen ten aanzien der nieuwe bewapeningsmaatregelen. De uitvoerende commissie van den bond van Volkenbondsvereenlgingen verklaart in een motie, dat de nieuwe Engelsche bewapeningsplannen het onvermijdelijke gevolg zijn van het mislukken der onder handelingen over een algemeene ontwape ningsovereenkomst. In de motie wordt voorts geëischt, dat de toepassing van een petroleumembargo niet langer door diplo matieke manoeuvres wordt uitgesteld De „Daily Herald", het blad der Arbei derspartij, doet een scherpen aanval op de bewapeningspolitiek der regeering en verklaart, dat Engeland waarschijnlijk terugkeert tot de oude politiek van het sabelrinkelen. De regeering, aldus het blad, ls bezeten van de fascistische gedachte, dat de organisatie van een volk voor den oorlog de hoogste plicht van den staat is. Nergens gelooft men. dat de bewapenings maatregelen alleen voor verdedlgings- doelelnden zijn getroffen, zooals de regee ring wil beweren. De verdediging van den eenen staat is de bedreiging van een an dere Het blad noemt het ook onoprecht te beweren, dat. de Brltsche ministers slechts denken aan de verdediging of de nako ming der Volkenbondsverplichtingen. Zij wenschen veeleer, zooals ln het witboek verklaard wordt, „gezag in de internatio nale politiek uit te oefenen". Achter het gepraat over den Volkenbond verbergt zich de oude idee van de machtspolitiek. AMSTERDAM, 6 Maart Het verkeer op de beurs bewoog zich in kalme banen, doch op enkele afdee- lingen was eenige affaire. De belangstelling schijnt zich te ver plaatsen van de Amerik. fondsen naar de locale waarden. Voor deze inheemsche papieren was heden meer belangstelling dan in den laatsten tijd gebruikelijk was. Van de Olie waarden waren Koninklijke goed gedispo neerd waaraan aankoopen voor Fransche rekening niet vreemd waren. De gedrukte stemming van den Franschen franc houdt hiermede verband Voor Shell Unions bestond groote be langstelling. Zij werden in een open hoek verhandeld. Hoewel de affaire ln Sulkers niet groot was ging in H.V.A.'s toch nog a'. wat om en ze verbeterden iets. Later viel een inzinking waar te nemen. De minder courante soorten noteerden hooger Voor de aandeelen Indische Banken kwamen er beduidend hoogere noteeringen tot stand, waarbij ln aanmerking moet worden genomen dat deze aandeelen te gen f. 600 werden verhandeld. Zooals be kend is op deze aandeelen f 200 terugbe taald en f.200 afgestempeld. Hiermede rekening houdende correspon deerde de koers met die van gisteren. Tabakken en Scheepvaarten waren stil doch goed van toon. Van de Rubbers trokken Amsterdam- Rubbers de aandacht Ze verbeterden iets. Ook de andere soorten waren vast. Van de Industrieele fondsen bewogen Philips zich eerst voor het slot van gisteren docfh daarna kreeg het aanbod de over hand. Beleggingswaarden waren dooreen genomen goed prijshoudend. Oude schuld trok iets aan. Aan Amerik. fondsen werd bescheiden aandacht besteed. Nu de rijzing in Wallstrset geen voort gang vond, voelt men er niets voor nieuwe posities op touw te zetten. WISSELKOERSEN Engeland 7.26 3/8 (7.26 5/8); Duitschland 59.12'/! (59.14); Frankrijk 9.70V: (9.70'/i); Eelgië 24.82'/! (24.82); Zwitserland 48.02'/! (48.04); Denemarken 32.45 (32.45); Zweden 37.45 (37.47'/i); Noorwegen 36.50"(36.E2V«) New-York 1.45 7/16 (1.45 9/16). Prolongatie 1 3/4 pCt Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. AALSMEER. HET BOSCHPLAN TE HOOFDDORP. Dc mcening der bevolking. In de Beurs te Hoofddorp werd, onder leiding van den heer J. J. Dengerink, een groote openbare vergadering gehouden, georganiseerd door het comité, dat zich gevormd heeft om de burgerij te inte resseeren voor het z.g. „boschplan". Men luisterde naar de mededeelingen, die door het comité bestaande uit de heeren dr. H. G. Bult, J. J. Dengerink, G. Dellens, P. J. Kraak en L. Thuis omtrent het, plan van het gemeentebestuur werden vers!rekt. On'' de aanwezigen werden n.m. nogemerkt de drie wethouders van deze gemunte en de raadsleden Van Wijk, Troost en Van Delden. Hgt plan omvat, aldus de voorzitter, niet het maken van een park, maar een bosch. waardoor de kosten van onderhoud tot een minimum zullen kunnen worden be perkt. Hierna beval de heer P. J. Kraak het plan tot het maken van een bosch met groote warmte aan, terwijl hij verschil lende details uitvoerig toelicht. Dc voor zitter legde nadruk op het feit. dat f. 5500 bij wijze van werkverschaffing zal kunnen worden verloond. De heer H. G. Bult, arts, te Hoofddorp, achtte een klein bosch ln Hoofddorp zeer op zijn plaats, waarvan u'.t het oogpunt van algemeene volkshy- glëne belangrijke voordeelen zijn te ver wachten. De heer Treur kon zich niet met de gegeven cijfers vereenigen: naar zijn op vatting zou een hooger bedrag aan uit gaven moeten worden besteed. De heer Blesgraaf, uit het Badhoeve dorp, meende, dat Hoofddorp maar geen plannen moest maken, alvorens de nieuwe wegen en de plantsoenen in het nieuwe tuindorp geheel in orde zijn gebracht. Ook becritlseerdc hli het. dat de directie van de Ned. Heidemaatschappij nvt de uitvoering van dergelijke werkverrchaf- fingsobjecten wordt belast De heer J. van Delden uit Zwanenburg meende dat bij de uitvoering van het werk hoogere loonen moesten worden be taald. De heer G. Rip was van oordeel, dat het verkeerd ls om arbeidskrachten bij wijze van werkverschaffing te gebruiken om in het polderland een stukje bosch te maken. Werklooze arbeiders moeten z. i. worden gebruikt in werkverschaffing, waarvan de boeren kunnen proflteeren. Nadat nog eenige andere sprekers hun meenir.g ten beste hadden gegeven, volg de sluiting. o LISSE. JAARVERGADERING PROT. COOP. „ONS BELANG". Herdenking van het 25-jarig bestaan. De Prot. Coöperatieve Broodbakkerij en Verbrulksvereeniging „Ons Belang" hield onder presiidlum van den voorzitter, den heer J. Balkenende, een drukbezochte jaarvergadering ln gebouw „Rehoboth". Deze was tevens belegd als herdenkings avond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Nadat de voorzitter in gebed was voor gegaan sprak hij een openingswoord. De voorzitter wees op den aanhoudenden druk der tijden en sprak den wensch uit dat het God behagen moge weer allen werkge legenheid te geven waardoor de koop kracht weer stijgen kan. Aangedrongen werd op het koopen in eigen zaak. Een hartelijk welkom werd toegeroepen aan de afgevaardigden van „Bid en' Werk" en „Draagt Elkanders Lasten", benevens aan den accountant der vereenigtng, den heer H. M. Verhulst van Leiden. De secretaris, de heer H. van der Pol, las de notulen en het jaarverslag. Het leden tal is stationnair gebleven. De omzet is tengevolge van de verminderde koopkracht iets teruggeloopen De 'meelomzet in de bakkerij is grooter geworden, doch de broodafzet verminderd. Hieruit bleek dat velen thans zelf hun brood bakken, doch het meel blijven betrekken van de Coöpe ratie. De secretaris wees er op, dat de penningmeester, de heer Jac. M. de Graaf thans zijn 25-jarig jubileum als penning meester mag herdenken en over eenige maanden de heer W. Hageman zijn 25-jarig Commissariaat. Aan het verslag van den penning meester. den heer J. M de Graaf, ontlee- nen wij, dat het aandeelenkapitaal is ge stegen door toeneming van het ledental. De omzet der leden in de afd. Bakkerij bedroeg f. 33.824.78, dat der verbruikers f. 4.315.13. De omzet der leden in de afd. Winkel bedroeg f. 85.584.45, dat der verbruikers f. 5.477.49. De totaal omzet leden en verbruikers bij de Coöperatie was derhalve f 129.201.85. De netto winst over 1935 is f. 6850.48 Voor gesteld werd aan dividenden uit te keeren 5voor de leden afd. Bakkerij en 3 voor de leden afd. Winkel over hun ver bruik ln 1935, nadat eerst de noodzake lijke en gewenschte afschrijvingen op onroerende en roerende goedeen zlin toegepast, alsmede een post gratificatiën en bestuursvergaderingen is uitgetrokken. Het winstoverschot wordt bij de reserve gevoegd De penningmeester las tevens de balans en de Verlies- en Winstrekening over 1935 voor, welke goedgekeurd zijn door den accountant, den heer H. M. Verhulst te Leiden. De balans sluit met een totaal in de tellingen van f. 60.900.25'/i. De Verlies- en Winstrekening staat met éen voordee- lig saldo van f. 6850.43. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn keurig verslag. Op voorstel van de commissarissen werd bij monde van den heer A. Boot voorgesteld hem déchar ge te verleenen voor zijn beheer. Aftredend als bestuurslid waren de heeren J. Balkenende. J. v. Nieuwkoop en C. Schaap, welke met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. In de vacature-C. Timmers werd de heer B. v. d. Linde met groote meerderheid herko zen. De aftr. commissarissen, de heeren A, Boot en D. Eigenbrood werden eveneens herkozien. Besloten werd aan „Draagt Elkanders Lasten" een gratificatie te verleenen van f. 50—, Na het officieele gedeelte volgde het feestelijk gedeelte ter herdenking van het 25-jarig bestaan der Coöperatie. De voorzitter, de heer J. Balkenende, bracht bovenal dank aan God van Wfbn alle zegen komt. Hij feliciteerde de leden met het 25-jarig bestaan en richtte zich tot de chefs der afd. Bakkerij en Winkel. Hij ctankte hen voor de uitnemende leiding die zij in de afdeellngen geven. Een woord van dank werd ook gebracht aan het personeel voor de trouw en toewijding, waarmede gearbeid wordt. Ten slotte richtte spr. zich tot de medebestuurders. Hartelijk dankte hij de bestuursleden en commissarissen voor de aangename wijze waarop de belangen der Coöperatie wor den behandeld. In het bijzonder sprak hij den jubileerenden penningmeester, den heer J. M. de Graaf toe en memoreerde waardoerend zijn arbeid. Als blijk van waardeering bood de voorzitter hem een vulpenhouder aan en sprak den wensch uit. dat de heer de Graaf nog een lange reeks van jaren lr deze functie de vereeni gtng zal mogen blijven dienen. De heer de Graaf dankte voor deze hulde. De 2e voorzitter, de heer Joh, van Dijk, feliciteerde den voorzitter met dit 25 jarig bestaansjubileum van de Coöperatie. Hij sprak den wensch uit, dat de heer Bal kenende nog langen tijd het stuur in zijn krachtige hand zal mogen hanteeren tot heil der coöperatie. De voorzitter dankte voor deze waardecrende woorden. De secretaris bracht dan een historisch overzicht uit. De coöperatie werd opge richt in 1911 op Initiatief van dc vereen. „Bid en Werk". Begin Maart 1911 werd besloten een coöp. bakkeij ln het werk te stellen, werd een pand aangekocht aan de haven en nadien aangevangen met het afleveren van brood enz. In 1919 werd de afd. winkel opgericht, welke thans aan den Heerenweg is gevestigd. Het aantal leden steeg ln deze 25 jaren van 146 tot 650, ln totaal werd ln die jaren uitgegeven vcor aankoop van panden, verbouwingen en nieuwbouw (w.o. 4 woonhuizen aan de haven, kapitale winkelpand met woning aan den Heereweg) f 94.716, aan inven taris en bestelauto's f. 20.505. Aan dividend is ln deze 25 Jaar uitgekeerd f. 120.785,65 totaal. Gememoreerd werd, dat in 1932 een afzonderlijk Pensioenfonds voor het personeel in werking is gesteld. Bijzonderen dank werd gebracht aan het dagelijksch en het alg. bestuur met com missarissen en controleurs, ln het bijzon der aan den voorzitter, den heer J. Bal kenende, die in den loop der jaren de coöperatie heeft geleld. Woorden van dank werden ook niet ont houden aan het geheele personeel met hun chefs en voorts aan de leden zelf. Dc secretaris ontving den dank der voor zitter voor dit mooie verslag (applaus). Vele gelukwenschen werden nog gespro ken o.a. door den heer Joh. v. Turennoud namens „Bid en Werk" den heer Jac. Klng- ma namens het hoofdbestuur van „Draagt elkanders lasten", den heer C. Koordes, namens het personeel der afd. bakkerij, den heer Abr. van Aalst namens het per soneel der afd. winkel, den heer H. M. Verhulst, accountant, die een ets aanbood. Vele goede woorden werden geuit, waar voor de voorzitter hartelijk dankte. Na een gezellig samenzijn werd deze mooie avond onder dank gesloten. In gebouw „Rehoboth" werd de film „De Vrije Universiteit" vertoond, die een beeld geelt van het universitaire leven dezer stichting voor Hooger Onderwijs op Ger, Grondslag. Een duidelijk inzicht werd gegeven betreffende het interne leven aan deze Calvinistische Universiteit. Ook de Paedagogische kliniek van prof. dr. Wa terink werd zeer duidelijk weergegeven. Door dr. Ruys werd de film nader toege licht. De burgemeester, dr. S. F. A. C. M. van Wijnbergen, is teruggekeerd van zijn buitenlandsch verblijf en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. Bijeenkomst „Stille Omgang". De pi. aid. van het Genóotschap van den Stillen Omgang hield haar 12e Jaar vergadering. De heer Chr. v. d. Eist had de leiding. Hij heette pastoor Thomacm, benevens kapelaan Brans van de parochie Beekbrug welkom. Uit het Jaarverslag van den secretaris memoreeren wij, dat het ledental 378 bedraagt. De penningmees ter deelde mede, dat er een voordeelig saldo was van ruim f. 8.—. De aftr. be stuursleden Chr. v. d. ELst, F. v. d. Vlugt, N. R. van Riek en J. Dames werden her kozen. Kapelaan Brans hield een inleiding over het doel van den Stillen Omgang. In Aug. as. zal het 12'/i-jarig bestaan feestelijk herdacht worden. o NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarfeest der C.J.V. In Seinpost vierde de Chr. Jongelings ver. „Volgt Mij" haar 22ste verjaring, waarbij een geheel volle zaal getuigde van de warme belangstelling waarin deze ver. zich mag verheugen. Wegens ziekte was ds. N. J. Cupédo ver hinderd deze bijeenkomst te leiden, waar om de heer Plug, ouderling, opende met psalmgezang en gebed. De voorz. de heer J. Vink heette de aan wezigen welkom en releveerde de steeds meer op den voorgrond dringende ver schijnselen van goddeloosheid en zeden verwildering. Hij liet uitkomen het nuttig effect dat jeugdclubs op onze jongeren kan uitoefenen, reden waarom hij de jubilee- rende C.J.V. in de belangstelling van ouders en Jeugd aanbeval. Uit het beknopte jaarverslag van den secr. noteeren wij. dat het ledental in het afgeloopen vereen.jaar terug liep van 30 tot 20 leden. De voorz wees nogmaals op vele en ernstige uitwassen der huidige maat schappij en waarschuwde tegen het losla ten van Gods woord. Het uitgebreide en welverzorgde pro gramma werd hierna correct en vlot afge werkt. Zang, declamatie en reciteeren van gedichten vulden op prettige wijze het verdere verloop van den avond In het bij zonder releveeren wij de uitstekende voor dracht van den heer G. Dekker, die door een uiterst goede mimiek met een mini mum aan woorden de geheele zaal bezig weet te houden en lachsalvo's ontketende. Een daverend applaus mocht hij dan ook oogsten! Verder willen wij dan nog even wijzen op de uitstekende Imitatie van deelnemers aan een spreekconcours door den heer W. v .d. Niet en een zeer geslaagd declamee- rer van Sj. v. d Bent. Na een opwekkend woord tot de jeugd voor het lidmaatschap dezer vereen werd deze feestavond gesloten door den heer v. d. Bent. oudste ouderling der Herv. Kerk. De Chr. Knapenvereen. „Daniël" hield haar eerste jaarfeest in De Ge meentewoning. Dc zaal was geheel gevuld met belangstellenden. Ds. van Noort sprak eenige toeoasse- lijke woorden, waarna een programma vol afwisseling vlot werd afgewerkt Sa menspraken v erder ""houden, o-ifteilen cn gedichten voorgetb'peen. Mej Van Ooijen, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool St. Jozef, is als zoodanig benoemd aan een zelfde school te Groesbeek bij Nijmegen. Zaterdag Burchlzaal: Feestavond Overijsselaren, Gclderschen en Zeeuwen. Schouwburg; Gymnaslastenbond U.S.A. „Ernst" 7.30 uur nam. Zomerlust: Uitvoering „D. O. B."; 8 uur nam. Zondag. Huize Feenstra (Raoenburg): Wijdings avond Spiritualisten; 8 uur nam. Maandag Stadszaal: Uitvoering „Athalia" en „De Abelspelers", 8 uur nam. Dinsdag. „Zomerlust": Lezing van ds. Snethlage. 8 uur nam. DAGELIJKS. LakenhalSchilderijententoonstelling Gerard Hordijk. 104 uur; 's Zondags 14 uur (tot 24 Maart). DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvier Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags; inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Tusschen twee werelden", Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon - Theater Breestraat. 8 uur nam. „De laatste voorpost". Woensdag en zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm. „Op hoop van zegen". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo- l'heater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Anna Karenlna". Woensdag- en Zaterdagnam 2'/i uur. Zondag nam 2 uur 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Malle gevallen", lederen middag 2'/» u. Zondag v.at 2 u. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid" echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- én Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De beide ontspanningslokalen voor werkloozen welke drie maanden voor hen een gezellig teruts aanboden, zijn thans weer gesloten. OEGSTGEEST. Een jeugdige dievegge. Door den banketbakker L. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat de 9-j. G. W„ wonende te Leiden door hem op heeterdaad werd betrapt bij het wegnemen van chocolade uit zijn winkel. Het meisje was daarbij vergezeld van een zusje en een vriendinnetje. De politie nam haar in verhoor, waarna zij bekende den diefstal gepleegd te hebben. De heer A. Ligthart Jr. heeft dezer dagen ln het perceel Terweeweg 84 onder den naam Huis voor moderne voeding „Levenskracht" een winkel geopend, die zich het beste laat aandienen als inkoop plaats van vitaminen. De heer Ligthart wil Oegstgeest en onderhoorigheden (waartoe hij in zijn zakelijk enthousiasme ook Leiden rekent) overtuigen van de voordeelen, verbonden aan het gebruik van vitaminenrijke producten, zooals vruchten- en groentensappen, rauwkost- artikelen, enz. De wetenschappelijke vlag van de Wa- geningsche Landbouwhoogeschool, waar deze producten grootendeels worden be. reid, waarborgt de goede kwaliteiten der handelslading. o VOORHOUT. Vergadering van „De Hanze". De R..-K. middenstandsver. „De Hanze" hield een ledenvergadering in café „Boer- haave". De nieuwgekozen voorz., de heer C. v. Velzen, opende. De notulen werden gelezen door den 2den secr., den heer H. Heerlngs en onveranderd vastgesteld. Me- dedeeling werd gedaan van de verande ring der bestuursfuncties. Tot 1ste secr. is benoemd de heer H. Heerings, welke als 2de secr. fungeerde; in zijn plaats is benoemd P. J. IJselmuiden. De heer M. Jansen is benoemd tot 2de voorz. Medege deeld werd dat er door het hoofdbestuur een schrijven is gezonden aan alle ge meentebesturen, waarin dank gebracht wordt voor de bij de middenstanders ge dane bestellingen voor de werkloozen. Bekend werd gemaakt, dat de aanvraag tot ondersteuning van den noodlijdenden middenstand door de Eerste Kamer nog niet is aangenomen. Door tusschenkomst van het Borgstellingfonds te Leiden ech ter kan een voorschot aangevraagd wor den. Na eenige besprekingen werd als lid weder aangenomen de heer C. v. Werk hoven. De kapelaan deelde mede, dat binnen kort in het parochiehuis een avond zal worden georganiseerd, ton doel hebbende bet gezin naar Christus terug te brengen. Besproken v/erd de te voeren propa- ganda-actie in de bloemboliendageh Er zal een buitengewone reclame gemaakt

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6