ABDIJSIROOP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vriïdaer 6 Maart 1936 BUITENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Uw kind zal morgen niet meer hoesten AKKER's verstèrkte DE ALGEMEENE TOESTAND. Duitschr verklaring op komst? Volgens berichten uit Berlijn, schrijft de „Daily Heraldis het mogelijk, dat de Duitsche regeering binnenkort een ver klaring zal afleggen en wel zonder twijfel op Zondag bij monde van Hitier, teneinde aan te kondigen, waartoe de Duitsche regeering bereid is inzake de demilitarl- satie van het Rijnland. Men gelooft, dat Duitschland zal ver klaren bereid te zijn tot een soort trans actie, d.w.z. dat het iets aan wil bieden om Frankrijk en Engeland gerust te stellen als tegenprestatie voor het weer leggen van garnizoenen In het Rijnland. Men voorziet twee mogelijkheden: lo. Duitschland zal tegenover deze uiteinde lijke' erkenning van volledige gelljkgerech. tigdheid kunnen toestemmen weer naar Genève terug te kecren; 2o. Duitschland zal kunnen toestemmen in het onderhan delen inzake een Oostelijk luchtpact en verder tot beperking der luchtstrijdkrach ten. Anderen meenen echter, dat Duitsch land als voorwaarde voor den terugkeer naar Genève zal kunnen stellen de erken ning van het recht koloniën te be zetten. Ook de „Morning Post" zegt dat Hitler een verklaring voorbereidt, waarin hij de voorwaarden uiteen zal zetten onder welke Duitschland bereid Is terug te kceren tot Genève. De voorwaarden zijn: Opheffing van de gedemilitariseerde Rijn- zóne en het recht op koloniën. BELGIË. De militaire plannen der regeering. In de speciale Kamercommissie heeft minister Devèze zich ermede accoord verklaard, dat de militaire plannen der regeering in twee opzichten gewijzigd Worden; men zou over alle uitgaven stemmen, die ln de plannen voorzien zijn en de toepassing er van beperken tot de lichting 1937. Indien de regeering dit noodig mocht achten, zou zij gebruik kunnen maken van de bevoegdheden haar bij de militie- wet verleend, voor wat betreft de lichtln-" gen 1935 en 1936. Aan den anderen kant is voorgesteld de wet niet in stemming te brengen, voordat de gemengde commissie zich over de nieuwe organ^atie van het leger heeft uitgesproken. In afwachting hiervan zou de regeering de militiewet kunnen toepassen om eventueel een of meer lichtingen onder de wapenen te houden. Indien dit noodig mocht zijn, zou men de militiewet- kunnen herzien om de regeering uitgebreider bevoegdheden te geven. De commissie zal Woensdag opnieuw bijeenkomen. Devèze ls voornemens dan in antwoord op de vandaag gemaakte opmerkingen een aantal amendementen in te dienen. o DUITSCHLAND. Pauselijk protest. In opdracht van den Paus heeft de nun. tius te Berlijn, mgr. Cesare Orsenigo, naar de correspondent van de „Daily Tele graph" verneemt, bij het Duitsche mi nisterie van bultenlandsche zaken krach tig geprotesteerd tegen de maatregelen, welke tegen de katholieke periodieken zijn getroffen. De nuntius heeft er op gewezen, dat deze periodieken uitdrukkelijk beschermd worden door de bepalingen van het con cordaat tusschen Duitschland en den H. Stool. Naar verluidt, ls er tijdens het onder houd door den nuntius op gezinspeeld, dat, indien de tegenwoordige anti-katho lieke campagne aanhoudt, de Paus ge dwongen zal zijn, de terugroeping van zijn nuntius uit Berlijn in overweging te nomen. Het pauselijk protest is, naar de corres pondent van de „Daily Telegraph" uit München verneemt, ingediend naar aan leiding van een circulaire aan de uitge vers van katholieke periodieken in het ge- heele rijk door den heer Max Amann. pre. sident van de rijksperskamer. In deze circulaire geeft hij bevel, dat dergelijke bladen van 1 April af geen ad vertenties meer mogen opnemen, tenzij voor doeleinden van zuiver religieuzen aard. Den bladen Is het ook verboden arti kelen en berichten te nybliceeren welke over andere dan godsdienstige ond "-wer pen handelen. FRANKRIJK. Prof. Jèze weer door studenten gehinderd. Opnieuw zijn gisteren de colleges van prof Jèze verstoord Bil aankomst van den professor ln de collegezaal was deze overvuid en onmid dellijk weerklonken kreten als „Jèze, Jèze, aftreden!" Andere studenten protesteer den hiertegen en de studenten raakten onderling slaags. Jèze stond met de armen over de borst gekruist op het spreekgestoelte en wei gerde het woord te nemen, vervolgens verliet hij de zaal. vergezeld van enkele polltie-agenten. Tusschen zijn komst en vertrek waren drie minuten verloopen. Vervolgens nam de olaatsvervan-ende deken. Rioert, in ronde toga met her melijn afgezet, de piap.ts in. welke Jèze had verlaten, en spoorde de studenten aan tot kalmte. Verder deelde hij mede, dat het college niet zou plaatshebben. De studenten zongen vervolgens de „Marseillaise", waarna zij ordelijk de zaal verlieten. Op de binnenplaats van de uni versiteit raakten de studenten opnieuw onderling slaags, waarbij een derde' laars, secretaris van oud-minister Frot word mishandeld Puiten het gebouw bleef al'es kalm. de polit'e meest alie-o kleinere -ro?--n c"? de „Internationale" zongen uiteen drij ven. Tot aan den middag bleef het on rustig in het Quartier Latin. Een per soon werd gearresteerd, wegens weigering door te loopen. RECLAME. VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. nu tennist hij weer. „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik pro beerde eiectrische stroomen, massage, het geen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kru- schen Salts te nemen. De verbetering trad ais het ware onmiddellijk in, toch ver dwenen de pijnen en zwellingen ln mijn voeten slechts geleidelijk. Na zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog Jong en U zult zich kunnen indenken wat het voor mij beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen C. W. te S. Rheumatische pijnen vinden hun oor zaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur onts.aat door afvalproducten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kru schen Salts spoort deze afvoerorganen s.an tot krachtiger werking, waardoor de afval stoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak »al ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, pok de geheele gezondheids toestand zal verbeteren. Lusteloosheid en vermoeidheid zullen plaa's maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. 9795 ENGELAND. Het komende defensie-debat. De motie, die Baldwin Maandag in het Lagerhuis zal indienen heeft slechts den volgenden inhoud: „Het Lagerhuis keurt de verdedigings- voorstellen der regeering goed, zooals deze in groote trekken in het Witboek zijn aan gegeven. De labouroppositle zal Maandag as. gelijk gemeld, tegenover het regeerings- voorstel een amendementsvoorste 1 indie nen. Hierin wordt o.m. gezegd, dat de veiligheid van Engeland en de vrede ter wereld niet tot stand gebracht kunnen worden door te vertrouwen op bewapenin gen, maar .alleen door een vastberaden politiek van internationale verzoening, door een vasthouden aan de Volkenbonds bepalingen. door algemeene ontwapening, door voortgezette verbetering van den internationalen levensstandaard voor de arbeiders en door een economische samen werking ter opheffing van de oorzaken van oorlogen. Het Lagerhuis aldus deze motie verder kan zich derhalve niet accoord verklaren met een politiek, die veiligheid alleen zoekt in nationale bewa peningen en die de ruïneuze bewapenings wedloop tusschen de naties, welke onver mijdelijk tot den oorlog leidt, verscherpt. Het Lagerhuis is verontrust over de voor stellen tot reorganisatie van de industrie op oorlogsbasis, aangezien hierdoor de winsten der wapenfabricatle ontzaglijk vermeerderd worden en de georganiseerde arbeiders ernstig worden bedreigd. Het Lagerhuis heeft geen vertrouwen in de Britsche regeering, welker onwaardige en dubbelzinnige bultenlandsche politiek heeft bijgedragen tot den tegenwoordigen toestand van onrust in de wereld." 600 arbeiders van een fabriek van bom bardementsvliegtuigen zijn in staking ge gaan. o GRIEKENLAND. Ministerwisseling en ongeregeldheden. De minister van oorlog Papagos en zijn secundus, generaal Platls, zijn afgetre den en gaan voorlooplg met verlof. Metaxas is tot minister van oorlog be noemd. De vervanging van Papagos door Meta xas wordt algemeen beschouwd als een daad gericht tegen den invloed dien be paalde militaire kringen op de oplossing van de ministerieele crisis wilden oefenen. Papagos' heengaan wordt een persoon lijk succes voor den koning geacht. Men verwacht geen reactie in militaire kringen. Integendeel gelooft men dat de kabi netscrisis thans na de verkiezing van een voorzitter van de Kamer, welke vandaag plaats vindt, op normale wijze zal wor den opgelost. Vijftien officieren zijn echter onder be waking gesteld, daar zijn niet worden vertrouwd. De Atheensche bakkersgezellen hebben de algemeene staking geproclameerd. De broodvoorziening geschiedt thans door de militaire bakkerijen. De regeering heeft bepaald, dat de sta kers in militairen dienst moeten worden gesteld. De universiteit te Athene is wegens door de studenten veroorzaakte ongere geldheden tot neder order gesloten Verscheidene bote'*""" ~"f de politie rïl^p.t<5 v'! iVpip prg_ VT"»*1-firl RUSLAND. Japansche geruststelling. Gisteren bracht de Japansche ambassa deur Ota een bezoek bij minister Litwinof en verzekerde dezen, in opdracht van de regeering te Tokio, dat de recente ge beurtenissen in Ja'-an alleen binnen "od- sche za'ten betroffen °n geen gevo'gen zouden hebben op de bu tenlandsche po litiek van de Japansche regeering. ln het bijzonder niet op de betrekkingen met Rusland. Ota verklaarde, dat zijn regee ring onveranderlijk blijft streven naar een verbetering van de betrekkingen met Rus. land en een snelle vriendschappelijke op lossing wenscht van de hangende strijd vragen. In liet bijzonder wenscht Japan de totstandkoming van een nieuw ver drag betreffende de visscherU in Mands- joerije ln de plaats van het verdrag, dat dit Jaar afloopt Litwinof gaf uiting aan zijn voldoening ever de verklaring van Ota en verzekerde ook, dat de Sovjet-regeerlng streeft naar herstel van de beste betrekkingen met Japan en dat zij bereid is onderhandelin gen over een visscherij-accoord en andere vraagstukken voort te zetten Hierbij legde Litwinof er den nadruk op, dat voor het slagen van deze onderhandelingen een snel herstel van de orde aan de grenzen van Mandsjoerlje met Rusland en Bulten- Mongoiië zeer belangrijk is. Daartoe moe ten liet tusschen Japan en Rusland tot stand gekomen besluit over de instelling van een gemengde commissie van onder zoek van de plaats gehad hebbende bot singen aan de grens van Mandsjoerije en Rusland, evenzeer als de tusschen Mands joerije en de Mongoolsche Volksrepubliek gaande zijnde onderhandelingen over de instelling van een soortgelijke commissie, bijdragen. o TSJECHO-SLOWAKI.IE. Incident aan de Hongaarsch-Tsjechische grens. Uit Bratislava wordt gemeld, dat aan de Hongaarsch-Tsjechische grens, nabij het dorp Hostltz, een incident heeft plaats gehad Zes Hongaarsche soldaten waren tot op Tsjecho-Slowaaksch grondgebied doorge drongen. waarna zij op drie kilometer van de grenslijn twee Tsjecho-Slowaakschc douane-beambten ontmoetten, die zij trachtten te ontwapenen. De douane-beambten slaagden er echter in aan een der aanvallers een geweer te ontrukken, waarmee zij eenige schoten losten. De Hongaarsche soldaten namen daarop de vlucht en wisten op Hongaarsch ge bied te ontkomen. Het geweer is in beslag genomen en een onderzoek is ingesteld. o POLEN. Een reeks arrestaties. In de Poolsche hoofdstad is een groep leden van de verboden nationale organisa tie. Nationaal radicaal kamp, gearresteerd. Zij worden verdacht een reeks daden van terreur voor te bereiden. Bij de huiszoekin gen heeft de politie een hoeveelheid dyna miet en bommen gevonden. Het aantal ar restaties bedraagt 60. Verder zijn in verband met de studenten onlusten aan de voorlooplg gesloten Univer siteit 14 studenten in hechtenis genomen. Ook aan de technische hoogeschool is het tot ordeverstoringen gekomen, waarbij met traangas en stinkbommen werd geworpen. Nationale studenten die de collegegelden te hoog achten, trachten te verhinderen dat nieuw ingeschreven studenten betaalden. o JAPAN. Hirota niet geslaagd. De pogingen van Hirota om een kabinet te vormen zijn mislukt, doordat de militai ren weigerden mede te werken. Eerst scheen alles goed te gaan en werden reeds eenige namen genoemd. Generaal Terantsji die genoemd werd als minister van oorlog weigerde zitting te nemen In het kabinet aangezien het leger zich verzette tegen de benoeming van en kele personen en de regeering die te mo derne denkbeelden aanhangen. Als nieuwe ministers zijn een aantal poli tici genoemd die deel uitmaken van de meer modern georganiseerde partijen in Japan en het leger verzet zich tegen te grooten invloed van de regeeringen. Tsoeneo Matsoedaira de Japansche am bassadeur te Londen is benoemd tot minis ter van de keizerlijke huishouding. Koera- hei Yoeasa. die tot dusverre deze functie bekleedde is benoemd tot Lordgrootzegel- bewaarder. De minister van oorlog heeft het ontslag van de generaals Hajasjl en Masakl, die moreel verantwoordelijk zijn voor den op stand van 26 Februari, bevolen. De militaire gouverneur van Tokio deelt mede dat kapitein Kono een van de opstan dige officieren die gewond werd bij den aanval op de woning van generaal Maltino gisteren in bet militaire hospitaal zelf moord heeft gepleegd. o CHINA. De actie tegen de rooden. De centrale regeering heeft bevel ge geven. drie divisies in het veld te brengen tegen de roode troepen, die de provincie Sjansi zijn binnengedrongen. In het gebied van Fengjang wordt nog steeds heftig gestreden. De communisten, die de overtiand krijgen over de provin ciale troepen van Sjansi, zouden nog slechts een zestig kilometer van Taijoean verwijderd zijn. In officieele kringen te Peking vreest men. dat Japan tusschen beide zal komen, indien do communisten Taijoean mochten innemen. Do politieke rao.d van Hopei en Tsjahar heeft politietroepen gezonden om eventusel do grens tusschen Hopei en Sjan--; fjb verdedigen. Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het dsrnmoer te bestrijden. Veilig ~'?ro oJt"! mogelijk zonder een permanent gebruik van uw claxon. PREDIKBEURTEN. voor zondag 8 maart- benthuizen Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Bieshaar: nam. 6 uur, leesdlenst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. boskoop. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Van der Linden van Utrecht; nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Molenaar v. Rotterdam. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Voorm. 10.15 uur, ds. Thomson. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. hazerswoude. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H D.) en nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. halfzeven, ds. Heuzenveldt. HOOGMADE. Ned.-Herv. Kerk: Nam. halftwee ds. A. J. Eijkman, van Zoeterwoude. de kaag. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Heijmans van Lelden. ftATWIJK AAN DEN RIJN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur ds. Meljering. KOUDEKERK. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien en II uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. leiderdorp. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. nieuwkoop. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. A J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftien, ds. Ligter van Nleuwerbrug; nam. halfzeven, lees dlenst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. NIEU'.VVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kera: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven (Voorb, H.A.i, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Van Scherpenzeel. nieuw-venNep. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Beker van Haarlem; nam. 6 uur, de heer Van der Meer. van Abbenes. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur, ds. Smilde. Chr Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur. leesdienst. noordwijkerhout. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. v. Noort. oegstgeest. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (jeugd dienst). prof. dr. J. de Zwaan. Pauluskerk: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 u., ds. Hennemann. SASSENHEIM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Krljkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. Ten Cate van Leiden. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, pastor v. d. Woude van Rotterdam; Zon- dagveorm. 10.15 uur en nam. halfzeven, dienst ter aar. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien (H.D.) en nam. halfzeven, ds. Hoeufft v. Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnink. valkenburg. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEIDSCH EN DAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. voorhout. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien iBed. HD.) en nam 6 uur. ds. Vroeg-in-de-Weij. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, d" Smidt Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Van Wijnen van Oldebroek. warmond. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Smit van Heemstede; nam. 6 uur, ds. De Bel. WASSENAAR Ned -Herv. Gem.' Geen ongave. N-d. Prot. Bond: "oor- 10.35 uur, ds. G. Wuite ven Den Haag. WOUBRUGGE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Poldervaart van Nlgtevegte (bevestiging van den heer Doornenbal van Doorn) -nam. 2 uur, intrede ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven (Bed. H.A.) ds. Bos v. Alphen. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, ds. G. Westm'i-e ypn Rotterdam. T!T'U""';,;l;. Ned.-Herv '<erkVoorm. 10 uur en nam. halfzeven, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Zaterdagnam. half acht, ds. RECLAME. 9791 als U het vandaag nog de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop geeft, want daardoor zullen de afmattende hoestbuien tot staan komen en de benauwende siym loskomen. Akker's Abdijsiroop, thans nog versterkt cn nog geneeskrachtlger gemaakt, door toevoeging van de hoest-bedwlngende stof codeïne, werkt als een balsem op de borst, keel en longen. Ze bevat een 20-tal krulden, zooals de Aconiet en de Dro- sera. die ook door de geneeskundigen thans worden beschouwd als de heilzaamste stoffen ter bestrijding van de adcmhalings-stoornlsson. Elke lopeï Abdijsiroop werkt verrassend snol op de adcmhalings-organen, lost de slijm op. stopt den hoest, neemt do benauwdheid weg en ge neest de rauwe ontstoken plekken dor slijmvliezen. ,,'y Werelds béste Hoost-slroop", zoo noemt men: Verlaagde prijzen: 75 ct., f 1.25, f 2.- f 3.60 p. flacon. Kersten van Rotterdam; Zondagvoorm. halftien en nam. halfzeven, leesdlenst. Ver. tot verbr. der Geref. Waarheid: Voorm. halftien en nam. halfzeven de heer Mouw van Gouderak. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. ZWAMMERDAM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. halftien, lees dlenst; nam. halfzeven, ds. Bieshaar van Benthuizen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien me), ds. Günther. o— NED. HERV. KERK. Beroepen te Barneveld J. E. Klomp te Oud-Beyerland; te Kootwijk A. G. Ooster huls te Daarle (O); te Middelburg (vac. wijlen ds. de Visser) F. J. Broeyer te Woer den. CHR. GER. KERK. Beroepen te Noordeloos J. Tamminga te Harderwijk. o UITBREIDING INSPECTIE NIJVERHEIDS-ONDERWIJS. In het voorlooplg verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de Nijverheidsonder wijswet wordt o&. het volgende opge merkt: Daar allerwege op bezuiniging moet wor den aangedrongen, achtten eenige leden dit voorstel tot uitbreiding van het aantal inspecteerende ambtenaren weinig geluk kig. Gedurende meer dan tien jaren heeft de inspectie van het nijverheidsonderwijs het zonder deze ambtenaren kunnen stel len: thans, nu ten gevolge van de nood zakelijke bezuiniging het aantal cursussen ls ingekrompen, moet veeleer naar in krimping dan naar uitbreiding van de inspectie worden gestreefd. Deze leden zouden het redelijker hebben gevonden, indien de minister, in plaats van de in diening van dit ontwerp te bevorderen, de controleurs bij het nijverheidsonderwijs, die sedert een enkel jaar in strijd met de wet waren aangesteld, had afgeschaft. Verscheidene andere leden juichten het integendeel toe, dat de minister in dit ontwerp met bekwamen spoed tegemoet komt aan den ln de Kamer geuiten wensch tot het geven van een wettelijke basis aan den titel van controleur. De voorgestelde vereenvoudiging der Inspectie, de daar door tevens doeltreffender zal kunnen worden gevoerd, achtten zij een verbete ring. o Ds. J. F. B. MELOEN y In den ouderdom van 71 jaar is te 'tZand <Z.) overleden ds. J. F. B. Meloen, em.- predikant der Ned. Herv. Kerk. De overledene werd 14 Febr. 1865 gebo ren en ln 1890 candldaat in Zuid-Holland, om 8 Maart 1891 het predikambt te aan vaarden te Schore, welke gemeente in den overledene, na vele jaren voor het eerst weer een rechtzinnig predikant ont ving. Hier stichtte ds. Meloen ook een Zondagsschool.' In 1894 vertrok de over ledene naar Geesteren (Geld.) om ln 1898 naar Baarland te vertrekken. Hier was ds. Meioen het inn-st werkzaam, n.l. 23 jaar, tnen hii in 1021. een beroen aannam naar Hoofdplaat, waar hij heeft gearbeid tot dat het Prov. Kerkbestuur van Zeeland hem ln 1931 eervol emeritaat verleende en ds. Meloen op zijn jubileumdag 8 Maart 1931 afscheid preekte van zijn gemeente en zich metterwoon vestigde te 't Zand. (of uw rechter-richting- aanwijzer) steekt u na tuurlijk altoos tijdig uit, voor u een bocht naar rechts neemt. U weet zeker wel, wat tijdig be- teekent? (vóór u de >t<±X. bocht ingaatI) 2—4

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 14