Schoenwerk H. SIMONIS, HaarLstraat 138 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 Maart 1936 met ingebouwde Steunzolen, in groote verscheidenheid, en alleen prima kwaliteit, voorradig bij: N.B. Speciaal adres voor onverwoestbare schoolschoen Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs ambt fouten heb gemaakt, maar dit kan ik eerlijk en oprecht verklaren dat alles wat ik in mijn functie aLs wethouder heb ge daan. ik dit heb verricht in het belang van Warmond, de plaats waar ik geboren en getogen ben, de plaats die mij bijzonder lief is! Namens mijn vrouw en kinderen breng ik dank aan de door u genoemde vereeniglngen voor het door mij zeer ge waardeerde geschenk, dank aan de beide muziekcorpsen voor de mij gebrachte mu zikale hulde en ik kan niet genoeg zeggen, ■hoe ik dit alles op prijs stel. Ik hoop dan ook in de toekomst mijn beste krachten te mogen blijven geven tot meerderen groei en bloei van de mij zoo dierbaar geworden gemeente. Nadat door de muziekkorpsen nog een enkel nummer was uitgevoerd, was deze huldigingsdag ten einde. Zelden zal een jubileum herdacht en gevierd zijn op een wijze als dit jubileum van wethouder Oudshoorn, waaraan wij echter direct toe voegen, dat deze hulde ook dubbel en dwars verdiend is. Wij twijfelen niet, of deze huldiging zal hem nieuwe krachten gegeven hebben om de belangen van War mond ook in de toekomst naar beste ver mogen te dienen, omdat hij zich thans ge dragen weet door de sympathie van alle ingezetenen, hetzij rijk of arm of van welke richting ook, De middagreceptie ten huize van den heer Oudshoorn is door talloozen van hoog tot laag bezocht. Wij merkten o.a. op de meeste plaatselijke autoriteiten, w.o. mgr. H. J, M. Taskin en andere Katholieke, zoowel als prot. geestelijken. Ook toen is overduidelijk gebleken, hoe geacht en be mind de heer Oudshoorn is. WASSENAAR. Uitvoering W. I. K, De Gymnastiekver. „Willen is Kunnen" gaf een uitvoering in het Vereenigings- gebouw aan de Schoolstraat, waarvoor groote belangstelling bestond. De avond werd geopend met muziek van een vroo- lijke band. Precies op tijd had de opmarsch van de ongeveer 140 leden van W. I. K. plaats en de vaandelgroet, waarna de voorzitter, de heer Olij allen welkom heette. Er zal veel te zien zijn, aldus spr. Gymnastiek op elk gebied, van klein tot groot en van hoog tot laag. Spr. wees erop, dat de,Gymnastiek niet meer is als vroeger, een soort liefhebberij, maar iets noodzakelijks. De medici hebben het uit gesproken: de mënsch krijgt in dezen moeilijken tijd van jagen en jachten een tekort aan lichaamsbeweging en een te veel aan zenuwoverspanning en daar tegen bevelen zij lichamelijke oefening aan. De gymnastiek behoort alzoo bij de opvoeding. Deze is niet af ais het lichaam wordt verwaarloosd. Daarom: Wordt lid of donateur van W. I. K. Spr. verwelkom de oud-wethouder Boichel, aan wien de vereeniging veel te danken heeft. Onder leiding van den leeraar, den heer W. J. F. Wijnholds, werd dan het pro gramma afgewerkt. Het eerste nummer bestond in stokoefeningen door jongens. Daarna volgde een alleraardigst nummer „Kinderdroom" voor kleuters eh een nummer aan de brug voor meisjes, oefe ningen aan een ijzeren ring voor jongens en heeren, een klokkenspel voor meisjes en knotsoefeningen voor dames. Nog volgden een nummer brug-hoogrek voor heeren, klompendans voor meisjes, vrije oefenin gen voor heeren, springen voor jongens, een rhythmische oefening voor dames en een finale. Alle nummers werden ten zeerste ge waardeerd, Duidelijk traden naar voren de vooruitgang bij de leden, hun wil om het beste te geven en de zorg, welke de leider aan zijn leerlingen geeft. Wij twij felen er dan ook niet aan, of W. I. K. gaat onder leiding van den heer Wijnholds een goede toekomst tegemoet! Deze uitstekend geslaagde avond heeft dat ten volle be wezen. GEMEENTERAAD. Uitvoerige discussies over de subsidie der Bewaarscholen. Onder voorzitterschap van den Burge meester vergaderde de Gemeenteraad. Af wezig de heer Bolten. Goedgevonden werd aan de gemeente Zwiindrecht voor den tijd van 3 maanden f. 50.000 kasgeld te verstrekken tegen een rente, welke 2 "/o uitgaat boven de rente vergoed door de Bank van Ned. Gemeen ten. Volgde prae-advies van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van een der leden, houdende het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid om de subsidie aan btizonctere bewaarscholen met 10 °/o te veriaeen. 5 De heer Kojff merkte op. dat zijn fractie op het standpunt staat, dat moet worden gestreefd naar opheffing van de bewaar scholen in hun huidigen vorm. Zij wil alleen bewaarscholen voor .kinderen van ouders, die om bepaalde redenen tijdelijk hun kinderen willen doen verzorgen, maar acht het een te groote luxe een groot ikapitaal aan het kleuteronderwijs te be steden. De belastingpenningen kunnen beter worden besteed. Aangezien zii ge leidelijke afschaffing voorstaan, willen zij (niet medewerken aan het voorstel om de subsidie met 10 °/o te verlagen waardoor het onderwijs om hals zou worden ge bracht. Zij wil reorganisatie. Spr. begrüot niet. dat men voor dit onderwijs zooveel geld over heeft en voor het Middelbaar Onderwijs, dat toch van meer belang is, niets. De heer Wildt Meijboom juicht het iprae-advies toe. Twee vragen zijn aan de orde. Ie of er te bezuinigen valt op be staande scholen en ten 2e wat kan er gedaan worden om de oprichting van scholen te verhinderen, of een beschei dener regeling vast te stellen. Op bestaande scholen bezuinigen is niet gemakkelijk. Hierin is hü het eens met B. en W. maar hii gaat niet zoover als het College dat in het Drae-advies zegt, dat aan verkregen rechten niet mag wor den getornd. Hü ziet niet in waarom men niet zou kunnen bezuinigen als het mo gelijk is Echter al zou er 10 worden bezuinigd dan levert dit slechts f. 800 op, wat op op den oost van f. 22.000 niet van beteekenis is Een andere vraag is dat de scholen na 30 jaren eigenaars zün van de vereenigingen. Wanneer zij dan aan de sebDuwen een andere bestem ming geven of deze verkoooen komen de baten ten Tolle ten goede aan de vereenigingen. Dit RECLAME. 9768 Telefoon 699 naast de Fa. Waals lijkt spreker niet juist. Hij meent, dat dan een bepaalde som aan de gemeente moet worden uitgekeerd. Verder meent spr.. dat voor nieuw op te richten scholen thans een andere regeling moet worden getroffen die op zuiniger basis is ingesteld. Hij grondt deze meening op het feit, dat een enkele school te luxieus is opgezet. Hij stelt daarom voor. tot 1 Januari 1940 geen nieuwe scholen mogelük te maken en voor na dien datum op te richten scholen een andere subsidie regeling te treffen. Momenteel is er een voldoend aantal scholen voor alle rich tingen. De heer Idenburg betreurt het. dat de heer Wildt Meijboom zijn opmerkingen niet heeft ter sprake gebracht in de financieele Commissie. Hü wiist er op. dat met verkregen rechten rekening houden niet beteekent. dat met verlagen van. de subsidie voor jaarlijks terugkeerende kos ten. maar dat bedoeld Is dat wanneer de gemeente de schoolplannen heeft goedge keurd en daarop de annuïteit is gebaseerd, de gemeente wel volkomen failliet zou moeten zün. wanneer daaraan zou worden getornd. Er moet onderscheiden worden tusschen medewerking verleenen aan de stichting van een school en de iaarliiksche terug keerende kosten. Spr is het eens met het bezwaar dat de gemeente na 30 jaren dus na algeheele afschrüving der school, oo de besturen geen vat meer heeft. Dit zou te onder-' vangen zün door een regeling als in de L.O.-wet is neergelegd, voor het geval de school niet meer voor haar bestemming wordt gebruikt. De heer Kiewiet de Jonge is verheugd, dat aan het indertijd door hem geopperd idee van bezuiniging aandacht is geschon ken. Alleen wil hü erop wijzen dat het door hem genoemde percentage van 10 "a bezuiniging maar willekeurig is genoemd. Hij ziet hierin een streven om voor de toekomst het oog od bezuiniging gericht te houden. Door B. en W zün bezwaren tegen bezuiniging met 10 'la aangevoerd en daarmede, kan hü ziph yeréepigen.. Jfef aanleggeii van strengefe elscnen voor toe komstige scholen acht hii dg overweging waard. De heer Breedveld gaat accoord met het prae-advies van B. en W. dat ook door andere sprekers niet is aangevallen. Met hetgeen er over 30 jaren kan gebeuren, wil hii zich thans niet inlatèn en hü meent dat er een groot verschil is tusschen lagere scholen en kleuterscholen. De eer sten komen tot stand door de Overheid de laatste door vereenigingen met steun van de Overheid. Daarom meent hü. dat voor kleuterscholen niet zulke hooge eischen mogen worden gesteld. Men vergete niet. dat de bestaande Scholen in een anderen tijd zün gebouwd dan thans. De slotbeperking wil hii laten gelden tot 1 Januari 1938. De voorzitter vraagt nadrukkelijk, wan neer de leden wijzigingen op bepaalde voorstellen hebben deze te voren in te dienen ên niet rauw in den raad te werpen. Wat de zaak zelf betreft, meent hü dat het zün nut heeft gehad dat deze zaak onder oogen is gezien. Bebleken is dat particulieren in de kosten meer dan 25 'la deelen. Hü komt op tegen het Idee van den heer Wildt Meijboom om voor toekomstige scholen zwaardere eischen te stellen. Hij zou dit een niet-verdedigbare bevoor rechting van de bestaande scholen vinden. Hü geeft toe dat de opzet van enkele scholen te luxieus is geweest, doch wil wel toezeggen, dat wanneer een nieuwe vraag inkomt terdege op eenvoud zal worden gelet. Wat de kwestie van de scholen na 30 jaren aangaat wil hü zeggen, dat de heer Wildt Meüboom op het eerste gezicht ge lijk heeft. Het zal echter niet eenvoudig zijn hiervoor een oplossing te zoeken. De gemeente geeft een subsidie per leerling, gebaseerd op diverse factoren doch be taalt geen rente en afschrijving Het beste zou zijn. dit onderwerD nog eens te her zien. Spr. verklaart zich tegenverlenging van den stoptüd op 5 jaren. In een paar jaar tiids kunnen de verhoudingen zich zeer wijzigen Na verdere discussie wordt het voorstel aangenomen. Na discussie werd besloten in verband met de toename van het aantal leerlingen met ingang van 1 Sept. een boventallige leerkracht aan te stellen aan de O. L. school aan de Bloemcamplaan. Hierna sluiting. Alhier worden bonnen ten verkoop aangeboden ten behoeve van door zekeren P. V. persoonlijk geëxploiteerde werkver schaffing aan blinden in Nederland, ge vestigd te Amsterdam. Deze bons geven recht op voorwerpen door bedoelde blin den vervaardigd. Alvorens deze bonnen aan te koopen. wordt in overweging ge geven. inlichtingen in te winnen bij den Armenraad te Rotterdam of bij den Com missaris van Politie alhier. ALPHEN. Uitvoering van „Hou-Vast". Tot de meest aantrekkelijke uitvoerin gen behoort telkenmale die van d'e gym- nastiekvereen. „Hou Vast". Bij de jaarlük- sche uitvoering in het Nut was de belang stelling dan ook buitengewoon groot; de zaal was geheel bezet. Na den opmarsch werd de opening ver richt door den heer P. Zuidam, die dona teurs en oud-leden, zoomede de verdere belangstellenden verwelkomde. Hierna werd overgegaan tot de afwerking van een by zonder keurig programma. Allereerst traden de adsp. jongens voor het voetlicht, die een fraaie serie vrije oefeningen ver werkten en hiermede een goede entree maakten. Hoewel over het geheel uitste kend werd gewerkt, willen wü byzonder vermelden de staafoefeningen van de heeren A. en B., doch het mooiste num mer vóór de pauze was dat der dames, die met haar oefeningen aan de brug, bui tengewoon correct uitgevoerd, het meeste succes hebben geoogst. Zeer aardig was ook (het vlag- en wimpelnummer der adsp. meisjes. De eere-voorzitter deed mededeeling van het feit, dat in de ledenvergadering was besloten in verband met de opzegging van de huur van het gymnastieklokaal der Chr. H.B.S. zelf een eigen turngebouw te stichten en dat hiervoor een bouwcom missie is benoemd. Het bestuur wil trach ten in samenwerking met genoemde, com missie, de benoodigde gelden bijeen te brengen door het uitgeven van obligaties elk groot f. 25 rentende 4»/o, aflosbaar binnen 15 jaar, terwül ook gaarne rente- looze voorschotten zullen worden ontvan gen. De voorzitter sprak éen hartelijke opwekking voor dit doel, zoomede tot het koopen van een bouwsteentje. Na de pauze volgde de uitvoering van de hoogrekoefeningen door de heeren A. -Bij het. nummer brtJ^Voor heeren A. en B. kwam sterk tot uftHrg" flat H. V. over goede krachten beschikt, waaraan de leiding van den energieken directeur niet vreemd is. Veler bewondering verwierpen ook thans de rhythmische oefeningen der dames, zoo mede de K.L,M.-marsch der dames, waar- by de vrije oefeningen, die werden uitge voerd tydens het werkelijk draaien van een op het tooneel opgehangen vliegtuig zeer goed waren. Als slot volgde een groote rhythmische fantasie der dames, waaraan veel zorg bleek besteed, waarbij de ver lichting met de talrijke kleursohakeerin- gen en de witte costumes der dames prach tig waren. Na afloop werd directeur en" medewerkenden veel lof toegezwaaid en als blijk van waardeering aan den pianist, den heer C. Verruyt, een züveren sigaren aansteker aangeboden. Tot besluit volgde een geanimeerd bal. De heer A. Maaskant met pensioen. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd zal de heer A. Maas kant, hoofd der Mulo-school met den Bijbel aan de Stevinstraat met 1 Juli a.s. deze functie neerleggen. Hoewel velen den heer Maaskant een langdurige periode van welverdiende rust zullen wenschen, zullen anderzijds velen toch zijn heengaan betreuren, gelet op al hetgeen de heer Maaskant in het belang van het onderwijs in het algemeen en in het bijzonder voor deze school heeft gedaan en wiens leiding alotn zoo zeer werd gewaardeerd. Naar wy vernemen, is de heer Maaskant voor nemens hier te blüven wonen. BODEGRAVEN. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. Onder presidium van den heer W, F. Brunt vergaderde in Hotel van Rossum de Coöp. Boerenleenbank. Het aantal aanwezige leden was slechts gering. Na een openingswoord van den voorz., die wees op den rustigen gang van zaken aan de bank las de secretaris de heer A. de Vos het jaarverslag. Daarna bracht de kassier, de heer P. W. M. v. Niekerk zijn jaarverslag uit. Daaruit bleek dat de positie van de bank ongeschokt is en dat het vorig winst saldo nog weer bij de reserve Kon worden gevoegd, die thans ruim f. 38.000 be draagt, afgezien van de stille reserve in de gebouwen. Er was opnieuw een winst van ongeveer f. 3000 gemaakt, die bij de reserve kan worden gevoegd. Het saldo van de Spaar bank ging wat achteruit, evenals de vor deringen' op de rekeninghouders. Toch kon een beduidend bedrag vrij vast wor den belegd. De fjnanciën worden zeer voorzichtig beheerd. Enkele vragen werden uitvoerig beantwoord. Na rapport van den heer A. V. Baren namens de financieele comm. werd de rekening vastgesteld. De heer C. v. Dam bracht verslag uit van de alg. vergadering. Herkozen werden als be stuurslid de heeren J v. Briemen, H. v. Oosterom en H. Los. Na de volgende algemeene vergadering werd afgevaardigd de heer J. M. A. Moons. BOSKOOP. Een insluiper geknipt. Toen de eohtgenoote van den slager K., wonende aan den Laag-Boskoopschen weg in de keuken van haar woning kwam, ont moette zij in de gang een onbekend mans persoon, die bij de kapstok stond en blijk baar in den zin had een goed gevulde por- temonnaie, die zich in een der jassen be vond te ledigen. Met behulp van haar man wist de vrouw den insluiper in bedwang te houden en aan de Inmiddels gewaarschuwde politie over te leveren. De verdachte, een inwoner uit Gouda, heeft bekend zich in de woning te hebben bevonden met minder goede bedoelingen. Proces-verbaal is opgemaakt. Gevonden: een paar handschoenen, 'n belastingrnsrk in etui. een dameshand schoen en een zakkam. Inlichtingen poli tiebureau. Voor Zondag 8 Maart zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. Telef. 40. Onze plaatsgenoot J. C. Bongers slaagde te Utreclrt op de Nat. Schilders school voor het diploma Mr. Schilder. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. De verbinding Loeteweg-Copierekade Vergoedingen voor scholen - Con trole op werkloozensteun. De Raad kwam bijeen onder leiding van den burgemeester. Van de gemeentebesturen van Boskoop en Alphen was bericht ingekomen dat zy niet bereid waren mede te werken tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van verbinding van den Loeteweg met de Copierekade. Alvorens behandeld werd een voorstel van B. en W. met betrekking tot deze ver binding werd de openbare vergadering een kwartier geschorst. Na heropening stelden B. en W. voor, toe te stemmen dat adres santen op hun kosten de verbinding van den Loeteweg en de Copierekade tot stand brengen, terwijl B. en W. den Raad mach tiging vroegen den daartoe vereischten grond en het water van C. H. den Hol lander te koopen voor f. 100, waartoe werd besloten. B. en W. stelden voor vast te stellen de ZEVENHOVEN. De kiezerslüst ligt ter inzage ter gemeentesecretarie en is van kracht tot 1 Aorii 1937, In de jaarvergadering der R.K Kies- vereeniging bleek uit het verslag dat de inkomsten waren f 89 75. uitgaven f. 145.83. nadeelig saldo f56.08. In kas f. 46.76, 18. Thijs was steeds maar, aan het werk gebleven; in het laatst werd hij in dit karweitje zelfs bedreven! Al spoedig zag hy niets dan laarzen om zich heen en van de reuzen was er nog maar één. Ook aan het doen verdwijnen van die ééne wilde hij nu gaan beginnen maar juist kwam nu de toovenaar Pakkijs weer bij zyn zinnen. Hy zag daar Thijsje staan, begreep, wat deze met die laatste reus wilde beginnen gaan, en ook, wat hy al met de and're reuzen had gedaan. „Hé! Laat die laars los en sohel uit!" zoo riep hy luid heel kwaad greep hy een steen en wierp die hard naar Thijsje heen.... voorschotten over 1936 op de vergoeding aan de byzondere scholen in de gemeen* te, waartoe het gemiddeld kostenbedrag per leerling wordt genomen van de open bare U.L.O.-school te Hardinxveld, groot f. 17.36 en van de O.L. school te Bergam bacht. groot f. 8.91. Voor de Chr. U.L.O.- school werd het voorschot bepaald op f 212 Voor de R.-K. school aan het Dorp op f. 910.60. voor de R.-K. school in de Oostbuurt op f. 805.60, voor de Chr. school Dorp op f. 1008 voor de Ned. Herv. school op f. 571.20, voor de Chr. school aan den Ründijk op f. 1181.46 en voor de R.-K. school in den Groenendijk op f. 1103.20. Sedert meer dan een jaar, aldus de voorzitter, werd met het Dep. van Soc. Zaken gecorrespondeerd over de controle op den steun aan de werkloozen. B. en W. meenden wel te kunnen volstaan met steekproeven, zoo nu en dan te verrichten door de veldwachters. Genoemd Departe ment hield echter vast aan een daartoe expresselyk aan te wyzen persoon. Het geen eerst werd verzocht, is thans als eisch gesteld. Er moet dus nu overgegaan worden iemand met die controle te belas ten. B. en W. stelden den Raad voor daar toe voorloopig bij wijze van proef gedu rende drie maanden f. 20 per maand uit te trekken. Uit het werkloosheidssubsidie- fonds wordt daarvoor subsidie gegeven. De bedoeling is dan den volontair ter secretarie den heer Van der Lelie daar mede te belasten. De heer J. Loomans meende, dat een der werkloozen, dit veel beter kan doen, evenals de heer J. de Kort. De heer M. Scheel geloofde dat een werklooze dat met meer tact kan doen. De voorzitter bestreed dit. De positie van een werklooze, die onder en met de werk loozen heeft geleefd, zou zeer moeilijk zijn, wanneer hij werd aangewzen zijn mede-werkloozen te gaan controleeren. Daarby wenschen B. en W. geen positie te scheppen, doch zoo voorzichtig moge lijk te voldoen aan den eisch van het be trokken Departement. De heer C. A. van Dam achtte de oplossing, die B. en W. voorstellen de goedkoopste. Bovendien is het een proef. Besloten werd met 74 st., die van de heeren M. Scheel, J. de Kort, J. C. Lourier en J. Loomans, als door B. en W. voor gesteld. B. en W. stelden voor op de nieuwe be graafplaats een gebouwtje te' stichten, tegelyk met enkele bijkomstige werken. De voorzitter lichtte dit voorstel aan de hand van bestek en teekening nader toe. De heer A. J. de Jong informeerde, of het de bedoeling is de aanbesteding te doen plaats hebben onder de ambachtslieden in de gemeente, hetgeen de voorzitter be vestigde. De heer M. Scheel wenschte te weten of ook de werklooze bouwvakarbei ders op dit werk in mogen schrijven. Zij zouden het wellicht goedkooper kunnen aannemen dan de werkgevers, waarop de voorzitter mededeelde, dat wanneer dezen, dat zouden doen, zij bij werkloosheid ver- moedelyk geen aanspraak meer zouden kunnen maken op steun ingevolge de Rijkssteunregeling. De heer M Noordam achtte het onjuist te meenen, dat de werklooze bouwvakar beiders goedkooper zouden kunnen aan nemen dan de bazen. Zij zouden materia, len enz. moeten aanschaffen, die de bazen reeds hebben, behalve vele andere moei lijkheden. De heer J, Loomans verdedigde de op neming In het bestek van het contract loon ad 47 ets. voor de timmerlieden en metselaars en maakte daar een voorstel van. De heer M. Scheel sloot zich hierbij aan. De voorzitter vond dat dit te ver gaat. Dit zou juist in het nadeel zijn van van de patroons, die bouwvakarbeiders noodig hebben. De patroons, die met eigen zoons werken en geen personeel behoeven aan te nemen zouden daardoor In een voordeeliger positie komen te verkeeren bij de aanbesteding. Het voorstel van den heer J. Loomans werd met 7 st. tegen, die van de heeren D. de Bruljn IJzn., D. Buitenhuis, A. J. de Jong, N. P. Kaptein, G. Goedhart, M. Noordam en C. A. van Dam en 4 stemmen vóór, verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. Voor extra hulp aan de werkloozen voor dekking, kleeren en schoeisel, hetgeen wordt verstrekt door een commissie uit het Pi. Crisis-Comité, wordt f. 332 toege staan. Het Dep. van Soc. Zaken draagt f. 365.20 bij. Het kohier hondenbelasting, dienst 1936, werd vastgesteld op f. 544. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van T. de Graaf en T. M. Middelkoop Neeltje. d. van W. Sloof en A. Boelhouwer Geert Willem Myndert. z. van P. van Zonneveld en T. Lecq Aart z. van S. Rietveld en A. de Gruil Petrus Job. z. van G. Vlasveld en M. M. van Vliet. Overleden: Johannes Petrus Gerts, 23 j. Zuster de Boer gaat heen. Naar wü vernemen zal de wükverpleeg- ster en t.b.c.-enquêtrice zuster de Boer spoedig haar betrekking neerleggen en zich metterwoon elders vestigen. Zij is hier ruim 16 jaar werkzaam geweest en was zeer geacht en gewaardeerd bü de bevolking om de wiize waarop zij met de zieken wist om te gaan. Door de gemeentepolitie is proces verbaal opgemaakt tegen een inwoner van Reeuwük. die met een paard met open wonden voor een wagen gespannen op den openbaren weg werd aangetroffen. A.s. Zaterdag zullen alhier eenigë huzaren met hun paarden worden inge kwartierd bü verschillende landbouwers in den Zuldplas-nolder. ZOETERMEER. Auto in de sloot. In de Stationsstraat had alhier een auto-botsing plaats, doordat een der auto's achteruit van het erf kwam rijden. Een auto die juist passeerde, moest zoo ver uitwijken dat deze een aanrijding niet kon vermden. De auto kantelde daarbü en kwam in een sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7