LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 5 Maart 1936 UIT DE OMSTREKEN. Officieele Crisispublicaties. AGENDA. BENTHUIZEN. De melk is alhier met 1 cent per liter verlaagd en van 10 op 9 cent gebracht. o HILLEGOM. Aanbesteding. De uitslag der gehouden aanbesteding voor den bouw van een drukkerij met winkel en kantoren voor de firma H. Hamberg Jzn., is als volgt: C. Kok Nieuwer Amstel f. 27.200; Gebr. Bons Alphen a d. Rijn f 23.487; J. F. P. Jansen Nieuw Vennep f. 23.400; M. Eb bing Haarlem f. 22.797; J. Kes lJmuiden f 22.733; de Vries en Cauzijn Hillegom f. 22.726; G. C. Blanke Bussum f. 22.697; A. Graper Hillegom f. 22.395: G. J. Evers Bloemendaal f. 21.890; Fa. N. Cobelens Haarlem f. 21.750: de Geus Haarlem f. 21.523; E. Schuit Hillegom f. 21.400: Fa. Daudey en Co. Lisse f. 21.270; Veeneman en Vink Hillegom f. 20.985; A. J. Voet Am stelveen f. 20819; A. J. Seijsener Hille gom f 20.571; D. Baas en Zonen Haar lem f. 19.975; J. van der Putten Haarlem f. 19.319; W. Imthom en Zn. Hillegom f. 18.980: Brandsma en Bakker Haarlem f. 17.743. Over de gunning wordt later beslist. Geslaagd aan de Vrije Universiteit te Amsterdam voor het examen paedago- giek mej. H. Stouten alhier. KATWIJK AAN ZEE. De heer A. Haasnoot, die wegens het vertrek van ds Kalkman is benoemd tot voorzitter van de Chr. Jeugdorganisatie, heeft deze benoeming aangenomen. Maandag a.s. zal de A. N. W. B. alhier een Bondsavond organiseeren, bestaande in een expositie van het Bondswerk en Bondsuitgaven. een lezing en de vertoo ning van een interessante film. LISSE. Gouden jubileum. De arbeider J. v. d. Meij mocht onder veel belangstelling zijn gouden jubileum vieren als employe van de firma J. Pljn- acker. Door den heer Pijnacker en zijn beide zoons, de tegenwoordige firmanten, werd de Jubilaris gecomplimenteerd en hem de gebruikelijke enveloppe met in houd aangeboden. Des middags kwamen de andere arbeiders hem gelukwenschen, terwijl dit feit met een intiem familie feestje werd besloten. o NOORDWIJK. Uitvoering „De Sneeuwkoningin". Op veelvuldig verzoek had in Hotel Royal alhier een laatste opvoering plaats van de operette „De Sneeuwkoningin" door de leerlingen der O.L. School, onder leiding van mevr. C. N. v. d. Loo en met pianobe geleiding van den heer Theodoor H. Polman De zaal was geheel bezet. De voorzitter der Oudercommissie de heer Ohms opende, waarna mevr. v. d. Loo eenige woorden ter inleiding sprak en de opvoering der ope rette volgde. De kinderen deden allen uit stekend hun best; de tooneelen waren we derom keurig verzorgd. Mevr. v. d. Loo en haar helpsters hadden een dankbare be looning voor haar groot en moeilijk werk. Tusschen de bedrijven en tijdens de pauze speelde een uit de leerlingen samenge steld orkestje onder leiding van den heer G. Marijt aardige stukjes en werden door de kinderen verschillende nummers ge zongen. De kinderen hebben ons weer een prettigen avond bezorgd. Wij roepen hun een hartelijk „tot weerziens" toe! o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. J. Houthoff en gez., werkt, ing. Nassaulaan 6, van Leiden J. van Nes en gez., electricien, Assendelftstr. 20. van Den Haag S. v. d. Meij en gez.. schipper H. Morschweg 55, van Voorschoten J. J. de Graaf, huishoudster, Wilhelminapark 1, inw., van Molenaarsgraaf W. van Evert, db., de Kempenaèrstr. 113, inw., van Am sterdam C. Roosen. ass. ap., Warmon- derweg 40. van N.O.-Indië. Vertrokken: D. E. Knol, van de Kempe- naerstraat 8. inw., naar Leiden, Oegstgees- terlaan 29 W. K. Boorsma. van Regen- tesselaan 49, naar Sassenheim, Bijdorp straat 21 A. L. Beukman, scheepsbouwk., van de Kempenaerstr. 32, inw., naar België C. Hoek, db., van Leidschestraatweg 11, inw. naar Koudekerk, Lagewaard J. van der Zwart, db., van Regentesselaan 30, naar Valkenburg Z.H., Valkenburgerweg 83 H. M. v. Schaik, 11. verpl., van Endegeest naar Leiden, Staalwijkstr. 7 M. E. On- dferwater, db. van de Kempenaerstr. 111, naar Zoeterwoude, Weipoort B 36 Tr. lïetzlaff. db., van Terweeweg 134, naar Lei den, Nieuwe Rijn 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Sybilla Maria, dr. van G. J. Peek en C. J. van Breenen. Wijtten- bachweg 15. Ondertrouwd: T. Kobus, 28 j.. rubber planter, wonende te Monrovia (Liberia) en K. J. van Tuijl, 25 j. Propaganda-avond „Jeugdgilde". In Irene hield het Jeugdgilde een pro paganda-avond. waarvoor groote belang stelling bestond. Ds. T. J. Jansen Schoon hoven opende en hoopte, dat het gebo- dene vruchten zou mogen afwerpen. Het jeugdgilde behartigt niet alleen het „vereenigd zijn" van jongemenschen. maar ook het bij elkander houden. Na gebed volgde een rijk gevarieerd pro gramma. Een groep voortreksters gaf een voorstelling van het Bondsinsigne, vor mende: „verstandelijke, lichamelijke en maatschappelijke ontwikkeling", het ge heel in cirkel omvat, door de geestelijke ontwikkeling. Een groep voortreksters en Driehoeksmeisjes gaf een drietal „Reidan- sen" voorstellende: „Groote ronde", „Een dud manneke" en „Zonnebloem", Deze dansen werden kunstzinnig uitge voerd en oogstten veel bijval. Voor de pauze werd opgevoerd „Weeg schalen", een tooneelspel van Joh.a Beckma waarvoor de waardeering groot was, èn om den inhoud èn om het spel. Hierop volgde de pauze, waarin verschillende ver- verschingen werden aangeboden. Na de pauze werd opgevoerd het blijspel „Arme Rijken". Een geestig samenspel, dat door uitstekende vertolking een zeer Juist beeld gaf van „arme rijkdom". Speciaal het spel van mej. S. Voets en de heer A. Nek Jr. verdient een extra hulde! De meu bileering was welwillend ter beschikking gesteld door den heer F. Pleizier Sr. Tot slot werd in een drietal tableaux een schitterende uitbeelding gegeven Van „Gedachten van Is. da Costa". Den ont werper daarvan, die onbekend wenscht te blijven, een bijzondere hulde voor zijn on vermoeid streven! Tot het welslagen heeft de door den heer M. Kort verzorgde be lichting zeer zeker medegewerkt. Ds. Jansen Schoonhoven bracht ten slotte hartelijk dank aan alle medewer kenden. waarna hij met dankgebed sloot. Jaarvergadering der A R. Propagandaclub. In het zaaltje achter de Geref. Kerk aan de Mauritslaan is de jaarvergadering ge houden van de A.R. Propagandaclub „Voor God, Koningin en Vaderland" Gezongen werd Psalm 87 1 en gelezen Math. 7 24—29. De voorzitter de heer H. Veenstra wees op den grondslag van het werk dezer club. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris en gaf de heer W. Buijs een in leiding over „De Volkenbond", waarop een geanimeerde gedachtenwisseling volgde. Na de pauze is voorgesteld het leeken- spel „Wilhelmus van Nassauwe". De leiding hiervan berustte bij den heer A. v. d. Bos: een en ander werd met groote belangstel ling gevolgd. De avond is door den heer v. d. Bos gesloten met gebed. o RIJNSBURG. Uitvoering Chr. Mondaccordconvereen. „Advendo". Bovengenoemde vereenlging gaf haar jaarlijksche uitvoering in Flora. In den namiddag allereerst voor de kinderen. Hier werd het eerste gedeelte van het avond programma ten gehoore gebracht, aange vuld door een stille pantomime, gespeeld door jeugdige leden der vereenlging. Een en ander hield de aandacht der kleintjes in hooge mate gespannen. De heer Vooys heeft de bijeenkomst geopend en gesloten. Voor de avonduitvoering bestond groote belangstelling. Na gemeenschappelijk ge zang ging ds. Broekstra voor in gebed en heette met enkele woorden de talrijke aan wezigen hartelijk welkom. Hierna was de daad aan „Advendo" onder leiding van haar eminenten directeur, den heer H. P. Roman. Steeds treft ons weer de rustige en tact volle wijze, waarop deze dirigent de jeug dige leden van het koor weet te leiden. De onderscheidene nummers van het welvoorziene programma werden keurig en vlot afgewerkt. Duidelijk bleek, dat een jaar van ernstige en grondige studie aan deze uitvoering is voorafgegaan. Aange vangen met ps. 25 werd het eerste gedeelte met de Advendo-marsch besloten. In „het Roosje" van Fr. Abt trad de jongeheer B. Heemskerk als solist op en kweet zich uit stekend van zijn taak. Ter afwisseling tra den de damesleden van de Vereeniging op in „Weerbare Vrouwen" die, allen in uni form gekleed, onder tromgeroffel op mar cheerden en zich het voorbeeld van Kenau Hasselaar indachtig waren. „Stotteraars in soorten" hield de aandacht gespannen en wekte meermalen den lachlust op. Hierna nogmaals „Advendo" met niet minder dan 9 nummers o.a. „De heilige stad" van Adams met soli van mej. G. de Jong sopraan en mej. T. Kralt, alt. Beide dames hebben hun rol keurig vertolkt. Het „Wiegenlied" van Mozart en „Her innering" van den heer Roman trokken bijzonder de aandacht. De voorzitter van Advendo. de heer J. Hoogstraten, bracht onder het aanbieden van een prachtigen bloemenmand, den directeur dank voor zijn onvermoeiden en belangloozen arbeid, waardoor het koor steeds in ledenaantal klimt en de resul taten zoo mooi zijn. Deze bijzonder geslaagde avond een succes voor Bestuur en Vereeniging! werd na het zingen van den Avondzang door ds. Broekstra met dankgebed geslo ten. Rede van den heer W. Nauta. In het ontspanningslokaal sprak de heer W. Nauta alhier over: „Oude verstandhou ding in het schokkend wereldgebeuren". Deze bijeenkomst, welke zeer druk be zocht was, werd na het zingen van ps. 25 6 en 7 met gebed geopend, waarna voor gelezen werd I Thessalonicenzen 4. Door enkele Leidsche dames en heeren werd zang- en orgelspel ten gehoore gebracht. De heer Nauta sprak vervolgens over bovenstaand onderwerp. Spr. wees op de groote verdeeldheid onder de Christenen, die elkaar helaas maar al te vaak bestrij den. In deze veel bewogen tijden zijn in Noord-Holand 25 kerken buiten dienst ge steld. Aansluiting van alle kerken zou zeer gewenscht zijn, doch helaas onmogelijk. Na gewezen te hebben op de Christus figuur en het Evangelie besprak spr. de komst van den anti-christ,, mede in ver band met het dreigend oorlogsgevaar. Noodig is het geloof in God te bewaren en te versterken. Hierna sprak de heer Susan van Scheveningen naar aanleiding van Jesaja 53. De bijeenkomst werd met gemeenschap pelijk gezang en dankgebed beëindigd. Het Bestuur der veilingver. „Flora" heeft besloten driemaal in de week een avondveiling te houden. o SASSENHEIM. Vergadering „Stille Omgang". De afd. Sassenheim van het Genootschap „Stille Omgang" vergaderde. De voorzitter, de heer P. van Dijk opende en heette de aanwezigen hartelijk welkom. De notulen werden goedgekeurd waarna prof. Jansen een rede hield over .Het Mirakel van Amsterdam". Deze werd met ai: dacht gevolgd De aftr. 3ecr„ de heer Th. Langelaan werd herkozen. Hierna werd het jaarver slag van den secretaris uitgebracht. Het bleek, dat het ledental iets is teruggekro pen en thans 150 bedraagt. De bedevaart naar Amsterdam zal worden gehouden ir. den nacht van 14 op 15 Maart. Na Tond- vraae volgde sluiting. Teraardebestelling van den heer A. Bergman, Gistermiddag had onder zeer groote be langstelling de teraardebestelling plaats van den heer A. Bergman. Onder de tal rijke aanwezigen op de Prot. Begraafplaats merkten wij o.a. op de heeren dr. Ver hagen en H. J. Voors resp. voorzitter en secretaris van het Hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur van welk hoofdbestuur de overledene deel uit maakte; Tom van Waveren voorzitter van den Bond van Bloembollenhandelaren, prof. van Slogteren. A. Warnaar Jzn.. burgemeester van Hazerswoude. Egglnk van Voorschoten. Segers van Lisse be nevens vele andere vakgenooten. zoowel van hier als uit de gansche bloembollen streek. De Kerkeraad der Geref. Kerk en de Commissie van beheer dier Kerk, als mede het bestuur der „De Vlsserschool" hadden zich bij den stoet aangesloten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. P D. Kuiper, die woorden van troost sprak tot de familie. Hij herdacht de overledene als iemand die zijn beste krachten heeft gegeven als diaken, ouder ling en voorzitter van de Commissie van Beheer. Al deze functies heeft hit trouw vervuld in groote eenvoud en in gehoor zaamheid aan God. D heer P, J. Vercouteren. hoofd der „De Visserschool". sprak namens het bestuur en het personeel der school. HU zeide o.m. ook wü hebben een slag ontvangen en een verlies geleden door het overlliden van onzen voorzitter. Als voorzitter gaf de overledene een vaste leiding. Wit zullen de aangenamen omgang missen alsook ziin arbeid voor de school. HU leefde hartelijk mee met de school en met het personeel en wij zullen hem in dankbaarheid ge denken Hierna werd de kist in de groeve gelaten en was deze droeve plechtigheid be ëindigd. o VOORHOUT. Voordracht secretaris-ontvanger. Voor de vacature van secretaris en ont vanger dezer gemeente is door B. en W. de navolgende aanbeveling den raad aange boden: No. 1 de heer L. A. Meissen, com mies ter secretarie te Wateringen; No. 2, de heer F. M. M. Fornare, commies ter secretarie te Katwijk. o VOORSCHOTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat eventueele aanvragen voor restitutie krachtens de Crisis-Resti- tutle-beschikking 1934 XIII (consumptie aardappelen, verstrekt door instellingen van liefdadigheid) vóór 16 Maart 1936 moeten zijn ingediend. Aanvragen na dien datum ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. 9754 Derde Nutsavond. In Hotel Deurloo heeft de afdeeling van de Mij. tot Nut van het Algemeen haar derden Nutsavond gegeven. Dat het een bijzonderen avond zou zijn, bewees wel het aantal bezoekers; de nieuwe zaal van hotel Deurloo was tot in de uiterste hoeken bezet. 't Was dan ook een bijzonderen avond. De voorz. jhr. Gevers Leuven heette allen welkom, herdacht het afgetreden be stuurslid, burgemeester E. Vernède, die meer dan veertig jaren in verschillende bestuursfuncties, ook als voorzitter, zijn steun en belangstelling aan de vereeniging heeft gegeven en gaf toen het woord aan dr. W. G. N. van der Sleen. uit Haarlem, de bekende wereldreiziger. Deze voerde de leden van het Nut de geheele Noordkust van Afrika langs, door Egypte, langs de Roode Zee om ten slotte te beëindigen in Abessynlë. Met groote belangstelling werd zijn voordracht gevolgd, want het waren niet alleen de interressante lichtbeelden, die aller aandacht hadden, maar ook de wijze van uitleg, de manier, waarop vertéld werd. boeide van begin tot het einde. Het was dan ook een dankbaar applaus, dat den spreker ten deel viel, vooral toen de voorzitter al min of meer op dr. van der Sleen beslag legde voor een avond in het komende werkjaar. Ten volle voldaan keerde een ieder naar huis. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrlanus Petrus Theodorus. z. van J. v. Bohemen en G. A. v. d. Krogt Geertruida Elisabeth, d. van G. J. Zwaan en J. M. v. d. Werf Loop der bevolking. Gevestigd: S. M. Wijnen, geb. Schuller, Wijngaardenlaan 14 Den Haag J. N. de Graaff, Burg. Treubstraat 17 van Gies- sendam. Vertrokken: M. S. van Dam naar War mond W. J. Riethoven, naar Leiden E. Scheulderman, geb. Baumhoer. naar Den Haag S. Verbeek, naar Leiden J. A. de Koninck. naar Haarlem E. Vernède en echtgen.. naar Den Haag J. Lindenberg. naar België Wed. S. van Valkenburg, geb. Quaak naar België. Verkooping. HEDEN: Gymnastieklokaal Chr. School Hooge Morsch: Ds. Bolssevain. 8 uur nam. Stadszaal: Lustrum Concert „De Ver. Zangers" met Mij. tot Bev. der Toonkunst. 8 uur nam. „Zomerlust": Protestvergadering van den Hengelaarsbond, nam. 8 uur. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhin): Prop.-avond V.V.V. Spr. de heer D. J. v. d. Ven. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Zaal Chr. Prot. Be langen) Spr. ds. Lekkerkerker, nam. 7.30. Vrijdag. Oegstgeest (Pr. Hendriklaan 18): Le denvergadering Ver. tot verzorging van kleine kinderen. 3'/i uur nam. Zaterdag. Burchtzaal: Feestavond Overijsselaren, Gelderschen en Zeeuwen. Schouwburg; Gymnasiastenbond U.S.A. „Ernst" 7.30 uur nam. Zomerlust: Uitvoering „D. O. B."; 8 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/« en 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel. Geopend in Januari, November en December van 103 uur, in Februari, Maart. April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur. Op de zondagen, de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur. Het Museum is gesloten op den dag, waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f 0 10 Tot 7 Maart gesloten. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nov. 104 uur; 1 Nov.18 Febr. 103 uur; 16 Febr 1 April 104 uur. Zondags van 13 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, mgang Raamsteeg. Werkdagen 8.30 12. 1.30—5, Zaterdags 8.3012. Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct van 912 en l'/t6 uur Zaterdags tot 5 uur Van 1 Oct.—31 Mrt van 9—12 en l'A4 uur Op Zondagen van 1 April—1 Oct van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat 1 al: Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1 304.30 uur nam. Zondags gesloten. Kosteloos. Tot 1 Februari '36: Tentoonstelling van houtsneden. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c); Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags tnst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst, v Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Wij zijn niet bang". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Shanghai". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Canaille". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm, „Anna Karenina". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Malle gevallen", lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 13 dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. genoemde vereenigingen hebben gemeend u ook een blijvend aandenken aan dezen gedenkwaardigen dag te moeten schen ken en het is mij een genoegen u dezen zilveren lucifersstandaard namens hen te kunnen aanbieden. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat U nog in de beste gezond heid, met dezelfde opgewektheid, met de zelfde werklust uw ambt zult mogen blij ven vervullen en dat nu de eerste schrede is gezet naar uw zilveren jubilé. Gaarne betrek ik in deze hulde mevrouw uw echt- genoote en uwe kinderen: ook hen bied ik mijn oprechte en hartelijke gelukwen schen aan! Zichtbaar onder den indruk over deze spontane huldiging door Warmond's bur gerij bracht de heer Oudshoorn den heer Romeyn dank voor zijn sympathieke woor den. Ik weet, aldus spr. dat ik in mijn Vergadering St. Barbaraverecn. In het R.K. Vereenigingsgebouw heeft de St. Barbaravereen. vergaderd onder leiding van den heer J. J. Smit. voorz. Na opening las de secr.. de heer J. Zwetsloot de notulen en het jaarverslag, memoree- rende de feiten betreffende de vereeniging waarna de penningmeester, de heer B. Lamboo verslag uitbracht over de finan ciën. Hieruit bleek dat de inkosten in '35 hebben bedragen f. 431.24, de uitgaven f. 173.25. zoodat de rekening sloot met een batig saldo van f 257.99 Het bezit der ver eeniging bedraagt thans met het saldo van he_t vorig jaar f. 947.18. Ingekomen was een schrijven van de controlecommissie, meldende, de rekening van den penning meester in orde te hebben bevonden. De voorzitter stelde voor de rekening van den penningmeester aldus goed te keuren, het geen aangenomen werd. Tot leden der nieuwe commissie van controle werden benoemd voor 1936 de heeren C. van Wis sen, G. A. Niersman en Jac. v. d. Kooli. De voorzitter deelde mede dat door de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" tot bestuurslid van de St. Barbaravereeniging is herbenoemd de heer J. Versteegen en door den Ned. R.K. Volksbond de heer B. Lamboo Tevens deelde de voorzitter mede dat door de vereeniging een nieuw kleed is geschonken tot bedekking van de baar, hetgeen aanwezig was en bezichtigd werd Hierop sluiting. Jaarvergadering E. H. B. O. In het gymnastieklokaal achter het Raadhuis heeft de afd. van de Ned. Ver. E.H.B.O. haar jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer J. Overduin. De voorzitter gaf een kort overzicht van het afgeloopen vereenigingsjaar en be tuigde zijn dank voor de medewerking. Dit was de laatste vergadering door hem geleid, aangezien hij zich niet meer be schikbaar stelt voor een bestuursfunctie. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer Joh. G. Bouw, bleek, dat deze niet tevreden was over de wijze van werken van den Kring Leiden, daar hiervan niet veel was te bespeuren. Ook betreurde spr. het, dat nog geen Een heidsdiploma was ingevoerd. Het ledental bedraagt 53 brigadeleden; 11 leden en 7 donateurs. Een aantal oud ste leden deed her-examen, terwijl de, niet trouwe, bezoekers of bezoeksters van de oefenavonden werden aangemaand be ter te komen oefenen. Onder dankzegging werd dit jaarverslag goedgekeurd. De penningmeester de heer Jac. R. Smit bracht verslag uit. De heer L. G. Stolk bracht als lid der commissie verslag uit over het nazien der boeken en bescheiden en onder dankzegging stelde hij voor den penningmeester te déchargeeren. Tot le den van de commissie voor het nazien der boeken voor 1936 werden benoemd de heer Goekoop en mej. v. Veen. Volgde verkie zing van twee bestuursleden, aangezien de heeren J. Overduin en M. G. Emeis niet meer in aanmerking wenschten te komen voor herkiezing. Tot voorzitter werd gekozen dr. H. de Boer, die zijn benoeming aannam. In de vacature Emeis werd gekozen, na enkele stemming de heer L. G. Stolk. Dr. H. de Boer, de nieuwe voorzitter, heeft den heer J. Overduin gehuldigd voor alles wat hij in het belang, gedurende de eerste vijf jaren, van de afdeeling heeft gedaan en hem de verzekering gegeven, dat hij zou trachten zijn plaats te vervan gen. Ten slotte werd de heer J. Overduin met alg. st. tot eere-lid der afdeeling be noemd, waarvoor hij bedankte. Het materiaal voor eerste hulpverlee ning, zooals brancard enz., is thans niet meer aanwezig op het adres Schoolstraat 16; hiervoor zal binnenkort een plaats worden aangewezen, Ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier had in café „Het Blesse Paard" te Stompwijk de publieke verkooping plaats van het huis met tuin en schuur aan den Stompwijkschenweg no. 84 en 86 te Stomp wijk van ouds genaamd „De Schenkkan". Kooper: de heer J. M. de Ruyter q.q. te Stompwijk voor f. 3550; het huis met werkplaats en tuin aan den Stompwijkschenweg no. 82 te Stompwijk. Kooper: de heer W C. M. Schoonboom te Voorburg voor f. 1950. Bij de politie is aangifte gedaan door een caféhouder dat bij hem reeds gerui- men titd een rijwiel merk „Fidelio" is ge stald waarbij eenig vischtuig. De .onbe kende" eigenaar ging per tram huiswaarts, maar liet nimmer iets van zich hooren. o WARMOND. HET JUBILEUM VAN WETHOUDER A. OUDSHOORN. De huldiging der Burgerij. Na de officieele morgenlpildiging ten raadhulze, waarover wij reeds uitvoerig schreven had gisteravond de huldiging plaats door de burgerij en het leek wel of al de ingezetenen van Warmond zich had den verzameld op het terrein van de jachthaven ,,'t Fort". Reeds geruimen tijd vóór de huldiging zou plaats vinden, wemelde de Dorpsstraat van belangstel lenden en men kon zich welhaast een oogenblik in de Kalverstraat te Amster dam wanen en dan nog wel des middags om twaalf uur! Voorafgegaan door het huldigingscomité werd onder de prettige tonen van de beide muziekkorpsen naar de als in een bloe mentuin herschapen woning van den heer Oudshoorn gemarcheerd, waar de jubilaris met zijn echtgenoote, kinderen en verdere familie, zoomede den burgemeester en wethouder Zwetsloot voor den ingang der serre had plaats genomen. Allereerst werden door de muziekkorp sen een paar pittige muzieknummers ten gehoore gebracht, waarna notaris P. H. Romeyn naar voren trad, die den jubilaris als volgt toesprak: Rede notaris Romeyn. Hooggeachte heer Oudshoorn Na de vele huldigingen, die U vandaag reeds te beurt zijn gevallen kom ik u nu hulde en dank brengen namens de burgerij van Warmond en speciaal namens de volgende vereenigingen: de R.K. Kiesvereenlging, de Warmondsche Usvereeniging, den R.K. Volksbond, de Ohr. Hist. Kiesvereeniging, de Vereen. St. Mathias, de Warmondsche Fanfare, de Hanze, de A.R. kiesvereenl ging en de Chr. Bestuurderenbond, waar van hier alle afgevaardigden aanwezig zijn. Zij hebben mij de vereerende opdracht gegeven u te complimenteeren met uw 12'/!-jarig wethouderschap dezer gemeente en namens hen breng ik u oprechten dank voor alles, wat gij tijdens uw ambts periode voor Warmond hebt gedaan! Er is vandaag reeds zooveel gesproken en er is u zoo veel verdiende lof toegezwaaid, dat ik in herhaling zou treden indien ik nogmaals uw uitstekende hoedanigheden als wethouder naar voren zou brengen. Wij allen weten dat hij, die aan den weg tim mert ook critiek te wachten heeft, maar hier zal de criticus u benijden. U hebt kunnen ervaren dat uw werk in Warmond op hoogen prijs wordt gesteld en dat U voldaan hebt aan het vertrouwen en aan de verwachtingen, die Warmond's burgerij in u hebben gesteld; De zooeven door mij

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6