EEN REISJE PER VLIEGMACHINE CORRESPONDENTIE. door C. E. DE LILLE HOGER WAARD. LEEST DIT ALLEN ALSJEBLIEFT EVEN. Ik wilde even iets zeggen over de cor respondentie de volgende week. Jullie we ten allen wel. dat ik 's Maandags de heele bezending kinderbrieven krijg, die kijk ik dan 's Maandags na en vermeld alle namen van deeenen. die goede oplossingen heb- ben ineezonden Den Dinsdag gebruik ik dan altiid om de «zeheele correspondentie met alle anarte antwoorden te schrijven. En nu weet miin geheele raadseljeuga ook wel. dat 10 Maart mijn verjaardag is en dus gepn dag om dan steeds te zitten (of eieenlh^ nu ik te bed lig, te liggen schriivenl. 10 Maart valt dit laar op Dins dag. Jullie beerljDt natuurlijk wel, dat ik niet ga feestvieren of pret. maken, maar ik weet heel goed. dat er dien dag telkens goede lieve vrienden en bekenden mü even komen begroeten. Juist als men ziek is, dat heb ik al jaren ondervonden, wordt men niet vergeten en ondervindt men dubbel veel vriendschap. En dat vind ik mooi en ben er dankbaar voor, maar het is ook weer vermoeiend en nu begrijpen jullie, hoop en vertrouw ik. dat ik de vol gende week geen correspondentie met al lemaal aparte antwoorden kan geven. De week daarna zal ik het dan heusrb weer goed maken en antwoorden op alle ge- lukwenschen, zooals ik ieder jaar doe. Willen allen het begin dezer correspon dentie lezen. Vandaag stapels en stapels brieven, dus zal het wel een lange correspondentie worden. Johanna Outshoorn, prettig hoor dat je bent verhoogd, en dat de laatste dagen in ce 6e klasse zoo plezierig waren. Pietertje. Saartje en Liesje Lagendijk, boven jullie brief der vorige week stond Zaterdag 23 Februari en ik kreeg dien pas Woensdag 26 Februari dus te laat, want ik schrijf Dinsdags miin correspon dentie. Wanneer hadden jullie den brief bezorgd9 Hoe is het met de lieve kleine konijntjes? Dirkje Tiemeyer wat scheelde er aan dat je niet naar school mocht, is het nu weer beter? Wanneer ga je naar de 7e klasse? Aardig hoor dat je 's Zondags een zieke gaat gezelschap houden. Willy en Elsie van Leeuwen, prettig dat .ia naar zoo'n mooie uitvoering mocht. Dat raadsel van de sigaar heeft er al in gestaan. Viertal Stouten een schreef er bij: we ziin ziek. Jullie zijn toch hoop ik, niet allemaal tegelijk ziek. Truus van Eyck. ik vind het prettig hoor dat je zoo blij bent met je boek en er zoo van geniet. Leendert Moraal ja hè, soms is er al eens een vroolijk zonnetje, maar meest is het nog somber, vochtig, dan komt er niet veel gezonde lucht binnen voor mij, temeer daar ik ook erge rheumatische pij nen heb. Drietal Keyzer en Piet Lagas, ik weet heusch heel goed dat ik je alle vier heb opgeschreven, zeker een regel uitgevallen bij het drukken. Gerda Los, neen 15 of 20 minuten, is nog niet veel. maar er mogen iedere week 5 minuten bij komen, als ik niet te moe en te pijnlijk word. Drietal Laman. neen maar wat een ex tra hoeveelheid plaatjes. En wat een fees telijkheid voor het overgaan van alle drie, hoe gezellig. Neeltje v. Katwijk, jij ook al verhoogd en penige punten vooruit gegaan, daar was ie zeker wel blij mee. Vijftal van Vliet zoo, is Vaders verjaar dag vroolijk gevierd. En allen een mooi rapport bil het overgaan. En nu Boukje van school af. Trieneke van Manen wat ben ik blij voor jullie allen dat je moeder weer thuis is. ie zult haar allen wel helpen en ver zorgen. Piet schrijft mij altijd zoo aardig. Gretha en Wim de Graaf dat is mooi hoor eenige negens op het rapport, daar v/aren ze thuis zeker we! tevreden over. Tini en Herman van der Reyden in bijna alle brieven blijdschap over het overgaan naar een hoogere klasse, bij jullie ook al. Dientje en Marietje Prenen ja ik herin ner mij wel dat jullie vroeger ook al eens hebt. meegedaan. Gaat maar weer mee doen. Drie zusjes Lagendijk nu nog even ant woord op dezen brief. Prettig dat Moe ders verjaardag zoo'n mooie feestdag was. Cor Spoelstra als ik goede oplossingen van je krijg, dan vermeld ik heusch je Moeder, wij gaan suiker halen Eventjes per vliegmachlen Bij Oom Koen en Tante Dora Hebt u 'n boodschap ook misschien, Die we voor u kunnen deen daar, Als w'er toch zijn, in die buurt? Onze vliegmachien is groot, hoor! En broer Herman is 't, die stuurt. Och, zoo'n reisje naar Oost-Inje Doe je heusch voor je plezier. 's Morgens ben je nog op Java, 's Middags kom je al weer hier! Dat is vlug! zegt Moeder lachend, 'k Zou het maar wat kalmer doen. Heel veel groeten. Niet vergeten! Geeft de kleintjes maar een zoen. Moes, wat zullen die wel zeggen? Heel misschien breng ik ze mee! Roept broer Herman, die piloot is. Zeg, is dat geen goed idee? (Nadruk verboden). naam en als je iets bijzonders schrijft, dan antwoord ik in de correspondentie. Dorus en Kees de Geus prettig hoor Kees dat je nu al wat huiswerk mag doen, al mag je dan nog niet naar school. Jannie v. Biezen gelukkig dat je weer zoo ver beter bent dat Je naar school mag gaan. Jo en Eempien Wassenaar zoo. komt er weer een operette van school, mag Jo er weer heen? Alida van der Holst, jij oofc" overgegaan en dus nu in de 6e klasse Krijg je daar ook nog nieuwe vakken bij? Lena en Maartje Slerae zeker, map je vriendin ook meedoen. Mooi hoor. allen verhoogd en M nu al in de 3e klasse. Ja, ik vond de verhooging ook altijd prettig. Drietal Betgen zijn juhie 's avonds zoo gezellig met elkaar aan het dammen, wie wint het meest? Annie Boom, het raadsel van die haas heeft er al ingestaan, dat kan ik dus niet weer plaatsen Geertruida Blote ja dan moet je het maar bewaren tot later. Heeft degeen die bet haalde wel goed gezegd, hoe oud of je was. Janny Perreyn avm kind ben je zoo dikwijls ziek, moet je zóó veel van school verzuimen, en ben je nu toch overgegaan, dat is heerlijk. Mag je thuis dan wel wer ken en leeren als je niet naar school kunt. Nelly Schelvis en Rika Mooi jullie mo gen samen insturen. Is de verjaardag bij Mientje al geweest? Hennie de l'Ecluse wil je mij een groot plezier doen en niet zóó dicht in elkaar Nou en of! Moes vindt 't best hoor! Maarals 't tweetal komt terug, Zegt broer Herman: Voor de kleintjes Ging de reis toch al te vlug! Tante wou ze niet graag missen, Oompje maakte ook bezwaar, Daarom bleven ze dus thuis en Zijn we met ons beiden maar. Heel veel groeten moest u hebben En hier ls de suiker Mam. U hebt toch al uitgekeken, Of de vliegmachine kwam? Welkom thuis! zegt Moeder hart'lijk. Jullie hebben zeker trek? Reizen toch maakt hong'rig, weet je, Kijk, wie sfaat daar bij het hek? 't Is Caro, die liep te zoeken Naar het baasje en de vrouw, Blij, dat ze nu weer terug zijn, 't Hondje is verbazend trouw! schrijven, je trekt zoo keurig potlood lijntjes, toe doe die dan veel verder uit elkaar, ik heb nu zooveel moeite met het te lezen, al schrijf je ook bijzonder netjes, dat wil ik je. vertellen. Rieke Uljee dat is heel aardig hoor dat jullie leeren wat op te voeren, leer je rol maar goed. Ik heb ook altijd erg veel van comediespeLen gehouden en het veel ge daan. Wim en Piet Zilvertant dat begrijp ik best dat jullie allebei blij bent dat Piet nu weer thuis is. Spelen jullie veel samen in Je vrijen tijd, of samen wandelen of zoo? Jan Har land neen versjes moet je mi.1 niet sturen, daar zorg ik niet voor. maar als de jeugd mij anecdotes stuurt, die goed zijn. dan Plaats ik die. Ali en Greta Varkevisser was je moeders verjaardag een heerlijke fecskl^e? Wat aardig dat. jullie al helpt op het kerkorgel om de registers open te trekken. Leeren jullie ook orgel spelen? Janneman Bironsgeest mooi zoo ver hoogd naar de 3e klasse. Ja ik probeer wat langer op te zitten, dat kost eerst nog veel moeite. Hanny v. d. Hoek ja, ik ken die cantate heel goed en vind die ook heel mooi. Marie Brokaar zoo, ben je nu van school gegaan en ga je nu nog verder leeren. of ga je je moeder thuis helpen, wat zijn de plannen? Die ouderavonden zijn zoo aardig altijd. Johan Leugering je vraagt hoe of ik je rapport vind, nu heel goed, mooie cijfers heb je. Trientje Gordijn ik vind Je brieven aan

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 16