Instantine LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 5 Maart 1936 BUITENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. ICRÈME BURG. STAND VAN LEIDEN DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootregeling - Het Donauvraagstuk. De Vlootconferentie bereikt een punt, dat het mogelijk zal zijn een ontwerp overeenkomst op te stellen. De Fransche regeering heeft haar be reidheid te kennen gegeven, een maximum tonnage voor slagschepen te aanvaarden op 35.000 ton met 14 dulms geschut, wat de uiterste grens is, waartoe de Veree- nigde Staten willen gaan. De Brltsche regeering is bereid een drle- mogendhedenovereenkomst te sluiten met de Vereenlgde Staten en Frankrijk, dat zoodanig zal zijn geredigeerd, dat Japan en Italië er later zullen kunnen toetreden. Italië is wel is waar niet bereid thans de overeenkomst te teekenen, doch is ge neigd de onderteekening van het verdrag tegen een later tijdstip te overwegen. De Dultsche ambassadeur en de vloot- ottaché hebben gisteren een bezoek ge bracht aan de Admiraliteit en er gespro ken met Lord Monsell en andere Britsche vertegenwoordigers over schikkingen voor het sluiten van een Engelsch-Duitsche bilaterale overeenkomst. De Fransche am bassadeur heeft een bezoek gebracht aan het ministerie van buitenlandsche zaken. Ter conferentie heeft hij met de vlootdes- kundigen van gedachten gewisseld. De sub-commissie voor kwalitatieve kwesties zal heden rapport uitbrengen over andere categorieën dan die der slag schepen, over de kwestie der limiteering van. de slagschepen en andere hiermede verband houdende aangelegenheden. In antwoord op een vraag in het Lager huis verklaarde minister-president Bald win, dat op 18 Juni 1935 met Duitschland een vlootovereenkomst is gesloten, waar van de inhoud tevoren, op 7 Juni, ter ken nis was gebracht van de Fransche regee ring met de uitnoodiging zoo spoedig mo gelijk opmerkingen dienaangaande te ma ken. Ten aanzien van de bewapening te land zeide Baldwin, dat geen overeen komst in studie is, terwijl het evenmin in het voornemen der Britsche regeering is af te stappen van de algemeene practijk ln een zoo nauw mogelijk contact te blij ven met de regeeringen, die het meest be lang hebben bij kwesties, welke over be wapeningsaangelegenheden handelen. De Britsche regeering blijft er naar streven, zooals reeds herhaaldelijk is uit gesproken, een beperking of begrenzing van alle soorten wapens tot stand te bren gen. De Oostenr. bondskanselier Schuschnigg zal 12 of 13 dezer een bezoek brengen aan Boedapest. De kanselier zal vergezeld wor sen door verscheidene deskundigen op buitenlandsch politiek gebied. De Oosten- rijksche gasten zullen anderhalven dag in de Hongaarsche hoofdstad blijven en met Goemboes en von Kanya en andere leden der Hongaarsche regeering van gedachten wisselen over het accoord van Rome, de algemeene Europeesche situatie en spe ciaal natuurlijk over het Donau-probleem. In welingelichte kripgen wordt ver klaard, dat men ln dit bfezoek een bewijs moet zien van de nieuwe entente, welke tusschen Oostenrijk en Hongarije tot stand is gekomen ten aanzien van alle belang rijke kwesties. De verklaringen van Mussolini in den ministerraad afgelegd, met betrekking tot de organisatie van het Donau-bekken en de aanstaande Italiaanseh-Hongaarsch- Oostenrijksche besprekingen te Rome vin den levendige belangstelling in Boekarest. Men komt daar lntusschen met klem op tegen de bewering van den leider der Itallaansche regeering, volgens welke de kleine entente onlangs een poging zou hebben gewaagd tot oplossing van het Do nau-probleem zonder de medewerking van Italië. Men moet daarentegen uitkomen, dat Roemenië, evenmin als Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavlë, den wensch koestert, dat het Donauvraagstuk wordt opgelost bui ten of tegen Italië. ENGELAND. De defensie-kwestie Weer sabotage op oorlogsschepen. De regeering is voornemens een motie in te dienen waarin het Lagerhuis ver zocht wordt op positieve wllze zijn instem ming te betuigen met de politiek der re geering ten aanzien van de verdediging. Baldwin zal aanneming dezer resolutie vragen wanneer het debat Maandag over het onderwerp geopend zal worden. De arbeidsparty zou. naar men meent te weten, voornemens zijn een amende ment in te dienen op de motie, om zijn vijandigheid tegen de regeeringsvoorstel- len te verkondigen. Labour beraadslaagt nog over de aan te nemen houding. Geruchten over opneming van eenige Labour-leden in het kablnet- Baldwin nemen wil niet au serleux. Ook Australië gaat wapenen. Minister-president Lyons heeft verklaard dat in verband met de vermeerdering der uitgaven van Engeland voor de defensie, ook de defensie-uitgaven van Australië zullen worden vermeerderd. Vermoedelijk zullen ook de uitgaven voor de luchtver dediging van Nieuw Zeeland worden ver hoogd wordt uit Wellington vernomen. Verder is de regeering een voorstand ster van een nauwe samenwerking met Australië. De bladen melden dat zich bij de marine 2 nieuwe gevallen van sabotage hebben voorgedaan en wel op den slagkruiser Repulse die 32.000 ton groot is en te Port- mouth ligt en binnenkort de Middelland- sche Zeevloot zal versterken en aan boord van den te Weymouth liggende duikboot H 20. De Daily Telegraph verklaart dat de admiraliteit deze aangelegenheid zeer ernstig beoordeelt. ZUID-SLAVIË. Verlaging van de ambtenaarssalarissen. In de Skoepsjtlna Is een wetsontwerp Ingediend, tot verlaging van de ambtena rensalarissen met 7 pet. BELGIË. Verklaring van Beek. De Poolsche minister Beek ls gisteren door Koning Leopold ontvangen. Tegenover door hem ontvangen jour nalisten zeide Beek: Wij bevinden ons op het oogenblik in een crisis van het systeem van internatio nale samenwerking. De methoden, die ons nog enkele jaren geleden voldoende leken om het evenwicht ln de wereld ln stand te houden, lijken ons thans niet meer de gewenschte beteekenis te hebben. Onder deze omstandigheden heeft Polen besloten de opvatting te aanvaarden, dat iedere poging, die gaat in de richting van een, zij het ook gedeeltelijke pacificatie, be schouwd moet worden als dienstig voor het algemeene belang van "den vrede en van zijn versterking. De Poolsche regee ring heeft zonder te handelen in strijd met haar vrosger aangegane verplichtingen jegens haar bondgenooten, er naar ge streefd ln de eerste plaats haar betrekkin gen met de beide belangrijkste buurlan den, Rusland en Duitschland, te regelen. De overeenkomsten, die te dien einde met belde landen gesloten zijn, hebben aan de grenzen van Polen een tosstand van non agressie en politieke stabiliteit geschapen, hetgeen met het oog op de beteekenis van drie partners over het algemeen genomen, de pacificatie van de internationale be trekkingen in Oost-Europa bepaald heeft. Daardoor is aan de zaak van den Oost- Europeeschen vrede een belangrijke dienst bewezen. Steunende op deze hechte basis van haar politiek is de Poolsche regeering in staat alle noodige inspanning te ont plooien om het terrein van haar internat, activiteit uit te breiden. Vooral hecht de Poolsche regeering er belang aan de vriendschapsbanden nauwer aan te halen met die landen, welke evenals Polen niei behooren tot de groep van mogendheden met ongelimiteerde belangen, maar die lntusschen den vasten wil hebben een po litiek van nationale onafhankelijkheid te handhaven. België bdhoort zonder twijfel tot deze categorie van staten, welke zich volledig bewust zijn van hun innerlijke waarde. Deze omstandigheid heeft het mede mogelijk gemaakt in alle bespre kingen. die ik met den minister-president Van Zeeland en andeïe Belgische politici gevoerd heb, een algeheel wederzijdsch begrip te constateeren. De. reeds sinds lang bestaande nauwe band tusschen Po len en België is sedert mijn bezoek aan Brussel nog nauwer aangehaald. Nog deelde Beek mede. dat de Belgische premier 14 of 15 Maart een bezoek zal brengen aan Warschau, vergezeld door zijn echtgenoote. RUSLAND. BELANGRIJK INTERVIEW MET STALIN. SOVJET "RUSLAND OP DÈ BRES VOOR BUITEN ItfÖNGOLIË. Stalin heeft in een interview, dat hij heeft toegestaan aan Roy Howard^ den president van den raad van bestuur der American Newspapers Association Scripps Howards Newspapers verklaard: „Wij moeten de republiek Buiten Mon golië helpen, indien Japan het wagen mocht haar aan te vallen en zou probee- ren haar onafhankelijkheid te vernietigen" Stalin voegde hieraan toe, dat de plaats vervanger van Litwinof den Japanschen ambassadeur te Moskou reeds hieromtrent op de hoogte heeft gesteld. Wij zullen de Mongoolsche Republiek op dezelfde wijze helpen als wij in 1921 hebben gedaan. (Tegen de ,Wit.-Russen Red. L. D.) Stalin antwoordde bevestigend op de vraag van Howard om een Japansche po ging, Oelam Bator. de hoofdstad van Buiten Mongolië te bezetten, een positief optreden der Sovjet Unie noodzakelijk zou maken. Japan, .aldus vervolgde Stalin, schijnt voort te gaan troepen te concen- treeren bij de Mongoolsche grens, maar tot nu toe heeft men nog geen enkele nieuwe grensoverschrijding geconstateerd. Sprekende over de situatie in Europa zegt Howard, dat Sovjet Rusland schjjnt te meenen. dat Duitschland ën Polen agressieve bedoelingen jegens haar heb ben en een militaire samenwerking voor bereiden. welke de verwezenlijking dezer plannen zou kunnen begunstigen. Polen heeft evenwel geprotesteerd en zou niet toestaan; dat buitenlandsche troepen van zijn grondgebied zouden ge bruik maken als basis van operaties tegen een derde mogendheid. Hoe ziet Sovjet Rusland dan een aan val van Duitschland? vroeg Howard. Stalin antwoordde: De geschiedenis be wijst, dat, wanneer een of andere staat van plan is een oorlog te beginnen met een anderen staat, waarmede hij geen gemeenschappelijke grens heeft, de aan vallende staat grenzen gaat zoeken, van waar hij den staat, welke hij wil aanval len, zou kunnen bereiken. De aanvallende staat vindt zulke' gren zen, zij het met gebruikmaking van ge weld. zooals in 1914, toen Duitschland België overweldigde om Frankrijk te be reiken, nf in 1918, toen het de grens van Letlan" „leende" om te trachten naar"Le- ningrp e komen. Ik weet niet, aldus ver volgde Stalin, welke grenzen Duitschland voor zijn doel zou uitkiezen, maar ik denk wel, dat deze grenzen „ter leen" zullen kunnen worden gevonden. In antwoord op een verdere vraag, zeide Stalin, dat het onmogelijk is te voorspel len of een oorlog onafwendbaar is, daar een oorlog onverwachts zal uitbarsten. Men verklaart thans geen oorlog meer, maar begint eenvoudig eën oorlog. Daar entegen geloof ik. dat de positie der vrien den van den vrede sterker wordt De vrien den van den vrede worden gesteund door, de kracht der openbare meening, door den wil der groote massa der naties. Geen enkele natie ter wereld Wenscht den oor log. Tenslotte gaf Stalin als zijn meening te kennen, dat er twee haarden van ge vaar bestaan. Eén ln het Verre Oosten, in de Japansche zóne. en één in Europa ln de zóne van Duitschland. Het is moei lijk te zeggen, in welke van deze beide een oorlog het meest bedreigt. In vergelijking met deze beide gevaren, is de oorlog ln Abessynië slechts een episode. FRANKRIJK. De Senaat en het pact met de sovjets. De commissie van buitenlandsche za ken van den Senaat heeft een langdurige uiteenzetting van minister-president Sar- raut over het Fransch-Russisch pact aan gehoord. Het pact werd met 19 tegen 4 stemmen bij 4 onthoudingen aangenomen. Ook Laval, die tot geen partij behoort, stemde voor ratificatie. De commissie benoemde te Trocquer (democratisch radicale unie) tot rappor teur voor het ontwerp, dat vermoedelijk 12 Maart ln den Senaat zal worden be handeld. o SPANJE. Tegen de Kerk, De Spaansche president Zamora heeft een brief gezonden aan den Paus, waarin hij mededeelt, dat Leandro Pita Romero heeft opgehouden, Spaansch ambassadeur bij het Vaticaan te zijn. In' Spanje zelf duurt de actie tegen de kei-ken voort. In Castilië zijn eeinige kerken ingericht totdanszaal. ZWEDEN. Vrijlating van een in Duitschland veroordeelde zeeman geëischt. Het Zweedsche werkliedenverbond heeft in Stockholm en in de voornaamste Zweedsche steden meetings georgani seerd, waarop resoluties worden aangeno men, welke de Dultsche Justitie hekelen en waarin de vrijlating wordt geëischt van den Zweedschen zeeman Jansson, die in Duitschland tot dwangarbeid is veroordeeld, omdat hij aan een Duitschen arbeider een in Duitschland verboden krant had ter hand gesteld. Verscheidene sprekers eisohten tijdens de bijeenkomsten, dat Zweden niet zal deelnemer, aan de Olympische spelen te Berlijn, indien Jansson niet begenadigd wordt. JAPAN. Hirota -kabinetsformateur. De keizer heeft Hirota opdracht gege ven tot de vorming van een nieuwe regee ring. Prins Konoye die voor Hirota nogmaals was uitgenoodigd, heelt de regeerings- vorming definitief afgewezen. Hirota die vroeger ambassadeur te Mos kou was geldt als een kenner der Sovjet- Unie. In politieke kringen verluidt dat de op dracht aan Hirota reeds de goedkeuring der militairen heeft verworven: In ieder geval is het een feit. dat de betrekkingen tusschen Hirota en het le ger tot dusver uitstekend zijn geweest. In breede kringen geloolt men dan ook, dat Hirota zich mëü-BucceR van zijn taak zal kwijten. lntusschen is betoog niet duidelijk wie de portefeuille vafgpórjpg zal moeten be zetten. -• "■SKi' De staat van netëgvte Tokio zal spoe dig worden op'gehe^n. Officieel wordt medegedeeld, dat de vroegere onderluitenant Yamamoto, een van de rebellen-leiders zich vanmiddag bij de gendarmerie heeft aangemeld. Yamamoto was eenigen tijd vermist. CHINA. Nederlaag der rooden. Nabij Fens jou hebben de provinciale troepen van Sjansi een groote overwin ning behaald op de communistische in vallers. De vrees voor het' lot van de 20 Ameri- kaansche zendelingen is verdwenen. Zij schijnen met een vliegtuig de wijk te hebben genomen. VEREENIGDE STATEN. Tegen de werkloosheid. De staking te Nèw-York. President Róosevëlt heeft aangekon digd. dat hij in het congres binnenkort nieufve maatregelen zal voorstellen tot hulp aan de werklöozen. De totale kosten hiervan zullen 1 a 2 milliard bedragen. Nog steeds worden pogingen in het werk gesteld om een einde te maken aan de stakingen van huisbedienden doch tot dusverre zonder succes. Op het oogen blik zijn 1472 huizen door de staking ge troffen. De leiders van de vakvereenigingen dreigen een nationale staking af te kon digen van alle liftboys, portiers en de staking uit te breiden tot de andere vak vereenigingen van New York. Alcohol ge brui ken de autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheidelijk, want vei-, ligheid eischt nuchter- heidl - Bezint, voor gij begint. Bij snelverkeer geen alcohol RECLAME. 9727 bij de eerste kenteekenen van een of andere pijn, als hoofd-en kiespijn, migraine, neuralgie, neemt U vol ver trouwen: I N S T A N T I N E Instantine stilt niet alleen, maar voorkomt ook het optreden van pijnen. Prijs per doosje slechts 50 ets. Onthoudt dus goed: stilt en voorkomt pijnen! Instantine is voortreffe lijk te verdragen, abso luut onschadelijk en vrij van elke nevenwerking PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 6 MAART. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. Heykoop van Utrecht. NIEUW-VENNEP. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Groen van Rotterdam. DS. JOH. LANGMAN. Ab, Zondag herdenkt ds. Joh. Lang- mail, Nea. neiv. preaikant te de Lier en oud-iia van ae Iweeae Kanier, zijn 40- jarige amotsbeaiening. Jonannes .Hangman werd 13 Febr. 1871 te bxeenwijk geuoien. Hij Dezocht het Lor. gymnasium te metten en stuceerde aan ae Rijksuniversiteit re utreent, om ln i89j canaidaat te worden m Friesiand. b Maart I89ö Devestigde wijlen ds. J. G. Lykman van üteenwijk aen jubilaris te Boven-bmlloe in zijn eerste gemeente, waar hij zijn amot aanvaardde, spreken de over 1 oor. b 16a. In lb99 vertrok ds. Langman naar Daüsan, welke stand plaats nij in i904 met narlingen verwis selde. In 191.7 wem as. nangman predi kant te Groningen, waar nu neeit gear beid totdat het prov. Kerkbestuur nem emeritaat verleende in verband met zijn benoeming tot lid van de iweede Kamer, waarin nu voor ae Lnr. Hist. Urne zitting nam. Van '25'29 maakte ds. Langman aeel uit van de iweede Kamer. Hu ves tigde zich metterwoon te Voorburg, waar hu lid werd van den Gemeehtëraad, die hem ook koos tot wethouder. In 1929 werd as. Langman niet herkozen en stel ae zich opnieuw oeroepbaar. Hij verbond zich daarop la Sept. van laatstgenoemd jaar aan ae gemeente van Wassenaar, die nij diende tot 1932, toen het Prov. Kerk bestuur van Zuid-Holland hem emeritaat verleende, wijl ds. Langman tot lid van de Tweeae Kamer weru benoemd in de vac, die ontstond door het optreden van mr. dr. J. Scnoxking tot lid van üen Raad van State. Het volgend jaar trad ds. Langman weer af ais Kamerlid en werd niet her kozen. nij stelae zien opnieuw oeroepbaar en verbond zich 7 Mei 1933 aan zijn te- genwooraige gemeente, sprekende over Et. 2 2o22, na tevoren aoor wijlen mr. dr. H. G. Veldhoen van Voorburg te zijn bevestigd. Ds. uangman heeft zich altoos op aller lei gebieü bewogen. Hij nad zitting in de ciassicaie besturen van Zwolle en Frane- ker en was in Overijssel secunduslld van het Prov. Kerkbestuur. In zijn Frieschen tuü nad nij ook zitting in het hoofdbe stuur van liet Ned. Jongelingsverbond. Ook was hu ln vriesland voorzitter van het Prov. Comité van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. en ijverde hij voor den Chr. Nat. Werkmansbond. In Groningen was hij voorzitter van het Prov. Comité van het Ned. Hijbeigenootschap, bestuurslid van net Prov. Verband van de Nat. Ver. „Pro Rege" en lid van het hoofdbestuur dier vereeniging. Voorts diende hij het Willem Loüewijk Gymnasium 10 jaar als seer, en was hij ook seer, van het Noorde lijk Evangeliscn zendingsfeest. Van het versterkt hooldoestuur der Chr. Hist. Unie maakte hij eveneens deel uit. Daarnaast heooen nog tal van locale organisaties beslag gelegd op de werk kracht van ds. Langman. Van zijn hand zagen bijdragen op politiek en weten schappelijk gebied het licht in De Neder lander en ln het Groninger Kerkblad. Zondag 8 Maart zal ds. Langman een gedachtenisrede uitspreken. Een officleele viering van het jubileum zal ln verband met het overlijden van zijn echtgenootè achterwege blijven. WERKLOOZE AFGESTUDEERDEN. Een adres aan de regeering. De Faculteit der letteren en wijsbegeerte der universiteit te Groningen heeft den minister van Onderwijs een adres gezon den om haar ernstige bezorgdheid uit te spreken over.het .steeds groeiend getal van werklooze afgestudeerden. Zij meent, dat daartoe in niet geringe mate de tegenwoor dige salarisregeling voor de leeraren met haar ongelijke betaling van lesuren, al naar deze in het eerste, tweede of derde 'tiental vallen, bijdraagt1. Deze nlaakt im mers, dat er ln deze tijden van bezuiniging naar gestreefd wordt den leeraren „ooveel mogelijk lesuren op te dragen. Daarbij lcomt. dat het aantal leerlingen per klasse in de laatste jaren verhoogd is. De toe- -iand is dus zoo, dat aan den eenen kant Ce leeraren zwaar belast zijn, vermoedelijk viel te zwaar, en aan den anderen, kant es:i onrustbarend aantal jonge mannen met volledige onderwijsbevoegdheid werk loos ls, zonder uitzicht op zelfs een kleine leeraarsbetrekking; het komt zelfs voor, dat uit zuinigheidsoverwegingen een leeraar, die alleen ln het bezit van de mid delbare A-acte ls, gedetacheerd wordt naar een gymnasium of H.B.S., onder passeering van bezitters der B-acte resp. doctoraal examen. De faculteit verwijst verder naar het rapport der Commissie-Limburg. Zij meent, dat wanneer de bovenver melde ongelijkheid ln de betaling der leeraren bij de salarisregeling niet bestond, het gemakkelijker zou vallen groote leeraarsbetrekkingen te splitsen; vermoe delijk zouden verscheiden docenten (onder hen vooral de oudere en de leeraressen) met minder lesuren genoegen willen ne men. In het zijzondèr acht adr. het wensche- lijk, dat de mogelijkheid geschapen wordt, dat tijdelijke groote betrekkingen (bijv. In geval van ziekte van een docent) door meer dan één leeraar konden worden ver vuld, zonder dat dit meer kosten met zich meebrengt. Misschien is het feit, dat dan meer jonge afgestudeerden onderwijsprak tijk krijgen, waarop zij bij sollicitaties kun nen wijzen, nog van meer belang dan dat zij van die tijdelijke betrekking geldelijk profiteeren. Zonder twijfel zouden twee tij delijke leeraren zich gaarne tevreden stel len met hun evenredig aandeel ln de wedde, die krachtens de salarisregeling zou uitbetaald worden, indien de betrek king door één leeraar werd vervuld. Drieërlei belangen worden gediend, wan neer de minister in de door adr. aanbevo len richting maatregelen wilde treffen; a) dat van verschillende docenten, voor wie de taak om gedurende dertig uren per week voor groote klassen les te geven op den duur te zwaar wordt; b) dat van het onderwijs, dat beter ge diend wordt door twee frissche dan door één overbelasten leeraar; c) dat van de talrijke werklooze afge studeerden. Op grond van bovenstaande overwegin gen verzoekt adr. den minister: lo. een salarisregeling voor de leeraren bij het-M. en V.H.O. te doen ontwerpen, die het mogelijk maakt, dat leeraren, die dit wenschen, een aantal lesuren afstaan aan werkzoekende jongeren, zonder vermeerde ring van kosten voor Rijk of Gemeente. 2o. In afwachting van deze salarisrege ling de mogelijkheid te openen, dat groote tijdelijke betrekkingen door meer dan één leeraar worden vervuld, zonder dat dit Ver meerdering van kosten voor Rijk of Ge meente meebrengt, bijvoorbeeld door toe te staart, dat het salaris, dat één waarne mend leeraar volgens de vigeerende rege ling zou ontvangen, evenredig verdeeld wordt onder de te werk gestelde tijdelijke docenten. RECLAME. 9782 een weldaad i/nor Uw huid Doos 20ct GEBOREN: Hermanus Jacobus, Z, van H. Kooreman en J. Fakkel Leendert Jacobus Willem, Z. van L. de Vogel en J. J. Starre Nico- laas, Z. van J. Rietkerken en J. Jansen Sebastlanus, Z. van C. Dreef en G. C. Braxhoven Cornelis, Z. van C. ie Pair en A, M. L. Wljnnobel Johannes Ja cobus, Z. van J. J. van Veen en S. Kwant Truus, D. van J. J. v. d. Waal en H. Drijver Martinus, Z. van W. L. v. d. Ham en M. P. v. d. Burg Cornelia Pe- tronella, D. van L. Kinsbergen en A. Seij- sener Gerardus Wilhelmus, Z. van J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk Nlcolihe Theresla Cornelia, D. v. H. Zaal berg en Th. S. M. v. Beek Hendricus Petrus, Z. van H. P. v. Rijn en C. Ver- bruggen. ONDERTROUWD. F. v. d. Mark jm. 28 j. en F. Wetselaar jd. 21 j. W. H. v. d. Kaaij Jm. 31 j. en T. Oudshoorn jd. 29 j. GEHUWD: F. Arnoldus jm. en W. Blansjaar jd. J v. d. Broek jm. en M. M. Kriek jd. C. J. Cramer jm. en M. J. Huijs jd. W. Freke jm. en W. F. M. Gressie jd. C. M. Gaykema jm. en A. Arlar jd. L. v. d. Melj Jm. en L. A. J. v. d. Mark jd C. W. Serlie jm. en E. Kokkedee jd. J, Veldhuijzen jm. en F. C, Hartevelrt jd A v. d. Waals jm. en T. Barends jd. OVERLEDEN. J. H. Befj—v. d. Linden, Vr. 71 b -8

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11