LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 4 Maart 1936 Huldiging van Warmond's Wethouder Oudshoorn. UIT DE OMSTREKEN. Losse nummers van ons Blad AGENDA. 12% JAAR WETHOUDER. De huldiging van den heer Alb. Ouds- hoorn bi] gelegenheid van zijn lJ'/i-jarlg wethouderschap door den Raad en het personeel der gemeente, ls geen huldiging geworden qualltate qua maar het is ge worden een spontane uiting van sympa thie zoowel voor zijn persoon als voor zijn werk. Dit toch ls hedenmorgen op ondub belzinnige wijze gebleken, en al weten wij. dat de heer Oudshoorn wars is van elk uiterlijk vertoon, deze hulde oprecht en welgemeend, zal niet nalaten Indruk op hem te maken. Daartoe uitgenoodlgd door het gemeentebestuur kwam de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen heden morgen te tien uur op het gemeentehuis waar hij werd ontvangen door de heeren dr. H. J A. Walenkamp en W. den Dunne. Toen hij in de Raadszaal had plaats ge nomen. nam terstond de burgemeester het woord om hem als volgt toe te spreken: Rede van den burgemeester. Hooggeachte Jubilaris: Het is vandaag 12' jaar geleden, waarop gij toen als jongste raadslid werd gekozen tot wethou der dezer gemeente. Dat gij telkens in deze functie werd herbenoemd, ls toch wel een duidelijk bewijs, dat gij de belangen der gemeente op uitstekende wijze hebt behartigd en voorgestaan. Het zou mij te ver voeren om alles aan te halen wat tij dens uw wethouderschap in deze gemeen te is tot stand gekomen. In ons college zijt gij een uitstekende kracht en aangenaam medewerker want steeds hebt gij een open oog gehad voor de meeningen en inzich ten van anderen. Ik kan hier gerust ver klaren. dat nimmer groote meenlngsver- schillen zich hebben voorgedaan en was er eens verschil van inzicht dan was na onderling overleg overbrugging steeds mogelijk. Dit. geachte jubilaris, maakt een college sterk. Het is dan ook geen won der. dat ik met groot genoegen terug denk aan de 6 jaren waarin ik met u samen werk. In deze 6 jaren heb ik ervaren, dat u de belangen dezer gemeente steeds op de de beste wijze hebt voorgestaan en ge diend en daarom durf ik gerust verklaren, dat wij heden ook een tweede jubilaris hebben, n.l. de gemeente, en ik kan dan ook de gemeente geluk wenschen met uw jubileum. Zoowel in het college van B. en W. als in den Raad heeft uw stem groot gezag, overtuigd als een ieder is dat uw heele doen en laten geleid werd door dit eene: de gemeente Warmond naar beste krachten te dienen. Als blijk van waar deering voor alles wat gij voor Warmond hebt gedaan, heeft zoowel ons college als de Raad gemeend u hiervoor hartelijk en welgemeend te moeten danken. Zij hebben tevens gemeend een stoffelijk blijk van waardeering te moeten aanbieden, waar om ik u namens hen een gouden vul potlood met Inscriptie aanbied. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat het u gegeven moge zijn, onder Qods zegen nog in lengte van jaren de belangen dezer gemeente te kunnen behartigen. Ook u mevrouw Oudshoorn breng ik dank voor alles wat uw man voor de gemeente heeft gedaan, want ik ben er van overtuigd, dat u hem menigmaal in den huiselijken kring ge mist zult hebben, waar het betrof de vele beslommeringen die het wethouderschap nu eenmaal met zich medebrengt. Als blijk van erkentelijkheid hiervoor bied ik u deze bloemenhulde aan. Verschillende sprekers voerden daarop het woord. Rede van wethouder Zwetsloot. Geachte collega. Bij uw 12'/i-jarig juibleum als wethou der dezer gemeente is het mij een behoefte u hiermede mijn hartelijke gelukwenschen aan te bieden. Toen ik ongeveer 7 jaar geleden door den raad benoemd werd als wethouder, werd ik door u naast wijlen den hoogge- achten heer burgemeester Schölvinck met een door u zoo geëlgenden warmen gullen handdruk als collega ontvangen. Uw eerlijk en rondborstig karakter en warm mede- voelen met alles wat Warmond is, de ge meente waar uw wieg heeft gestaan, maar vooral de geloofsovertuiging van uw mede bestuurders strikt eerbiedigend, is het van zelfsprekend, dat daardoor in het college een verstandhouding heersohte, die in de tegenwoordige tijdsomstandigheden voor een kleine gemeente onontbeerlijk is. En, mocht het voorkomen, dat de mee ningen uiteen liepen, dan was de moge lijkheid nimmer uitgesloten, dat door uw breede opvattingen de zaken overtuigd konden worden. Ook u, mevrouw, die zeker wel eens een offertje hebt gebracht, in verband met de vele werkzaamheden aan het wethouder schap van uw man verbonden, breng ik mijn oprechte erkentelijkheid. Geachte collega, moge het uw gegeven zijn, dat God u nog vele jaren werkkracht en gezondheid geve. zoowel voor uw gezin als voor de gemeente! Rede van den heer C. Breedijk. Deze bracht als oudste lid in zittings jaren zijn oprechte gelukwenschen. Een achtste eeuw hebt gij als wethouder deze gemeente mede bestuurd en'de wijze waar op gij al dien tijd deze taak hebt vervuld, geeft ons reden tot groote dankbaarheid jegens u. Ruim vier jaren hebben meer deren van ons met u mogen samenwerken en jammer genoeg zijn dit volgens uw eigen verklaring de meest moeilijke jaren geweest in uw geheele ambtsperiode. De moeilijkheden op elk terrein zijn ook aan Warmond niet ontgaan. Bij alles wat gij voor het welzijn van Warmond en zijn ingezetenen hebt gedaan, willen wij gaar ne dit naar voren brengen, dat gij de za ken steeds op eerlijke en rechtvaardige wijze hebt bekeken en behandeld en de wijze waarop door u de problemen werden besproken en verdedigd, getuigde van een bewonderenswaardig inzicht in gemeente zaken. Uw adviezen werden steeds op hoogen prijs gesteld en hadden steeds een aandachtig gehoor. Ik wil u ook namens de Chr. Hist, en A. R. Kiesvereeniging, die mij hiertoe, opdracht gegeven hebben, hartelijk gelukwenschen met dit jubileum. HILLEGOM. De heer L. Burggraaf, commies bij de N.Z.H.T.M., vroeger te Leiden, thans hier gestationneerd, zal op 13 Maart a s. den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar bij de N.Z.H. in dienst trad. Wij hopen, dat Hij. die u tot hiertoe lust, kracht en bekwaamheid heeft gegeven om de belangen van de gemeente voor te staan, u nog verder sparen moge voor uw gezin, voor uw zaak maar ook voor de gemeente! Rede Dr. Walenkamp Sr. Als voorzitter van de Katholieke Raads fractie bood spr. gaarne zijn hartelijke gelukwenschen aan. Ofschoon 12'/:-jarig jubilea in den regel slechts matig of in het geheel niet worden gevierd, aldus spr., maakt het jubileum dat u heden viert een groote uitzondering hierop, want hier gaat het om de herdenking van een 12'/.- jarig wethouderschap en tellen niet al leen de Jaren mede. doch ook vooral de wijze waarop dit ambt is vervuld. Geko zen tot wethouder in 1923 zaagt gij uw mandaat tot driemaal toe hernieuwd. Een feit. waarop gij trotsch kunt zijn. Begrij pelijk ls dan ook dat men dezen dag een feestelijk karakter heeft gegeven, waar voor de redenen als het ware voor de hand liggen, n.l. uw persoonlijke eigen schappen en de algemeene waardeering der inwoners van Warmond voor uw ar beid als wethouder Wat het eerste be treft: uw persoonlijke eigenschappen zou ik hier kunnen aanhalen: uw bekende hulpvaardigheid, bereidwilligheid voor ieder, etc., doch ik weet, dat ik dan niet zou handelen in uw geest en dat ik in botsing zou komen met uw bescheiden heid. Wat het tweede betreft: van de algemeene waardeering zult u heden wel zeer vele en zeer duidelijke bewijzen ont vangen. Hier weten wij die waardeering door een openlijk woord van dank en hulde dubbel verdiend vooral nu iedere bestuursfunctie, ook de uwe zooveel meer arbeid, toewijding en verantwoordelijk heidsgevoel eischt dan vroeger. Ja, verge leken bij vroeger zou men kunnen zeggen, dat men voorheen gemakkelijker 25 jaar wethouder kon zijn. dan thans twaalf en een half! Op een dag als heden en bij een zeldzame gelegenheid als dit oogenblik. mag ik niet verzuimen te wijzen op de uitstekende verstandhouding die er be staat tusschen u en de R.-K. Raadsfrac tie. Geloof mij, dit is geen gelegenheids- compliment, want het beste bewijs dat de verstandhouding goed is, is wel het feit, dat de telkens herhaalde vernieuwing van uw mandaat als wethouder (zoo onlangs nog in September 19351 is geschied met alle stemmen der R.-K. fractie. Wat kan ik dan heden beter wenschen, dan dat die goede verstandhouding steeds zoo moge blijven, overtuigd als ik ben, dat daardoor de beste waarborg wordt ge geven voor eendrachtige en nuttige ar beid in het belang der gemeente. Moge God U nog vele jaren de krachten schen ken om met dezelfde lust en toewijding als tot nu uw ambt als wethouder te kun nen blijven vervullen en moge de kope ren glans die heden van dezen feestdag uitstraalt eens yerwisseld worden door een zachte schittering van het zilver! Rede H. J. Weyers. Deze bracht den heer Oudshoorn dank voor het vele dat hij als voorzitter van j de werklöozen-commissie heeft gedaan. Gedurende dezen tijd heb ik u, aldus spr., leeren kennen als een man met een groot sociaal gevoel en hebt u getoond een groot gedeelte van Warmond, dat zeer zwaar door de crisis getroffen is. een warm hart toe te dragen. Nimmer hebben wij u op onze vergaderingen gemist, al duurden deze dikwijls tot middernacht. Uw positie was allesbehalve benijdens waardig, want dikwijls heb ik kunnen er varen, dat u gaarne daar zoudt willen steunen, waar uw positie als wethouder gebonden aan bestaande voorschriften, zulks verbood. Waar eenigszins mogelijk, hebt u het belang van de betrokkenen het zwaarst doen gelden! Mijn welgemeende wensch ls, dat wij u nog vele jaren als voorzitter van genoemde commissie mo gen behouden, en ik ben er van overtuigd, dat dit niet anders kan strekken dan tot leniging van den nood van de minst be deelden. Rede van den Secretaris. Op 4 September 1923 werd gij door den Raad als hun wethouder gekozen, zoodat wij thans uw 12!'i-jarig ambtsjubileum als zoodanig herdenken. Wat gij voor de gemeente en de ingezetenen geweest bent en gedaan hebt. getuigt uw zittingspe riode, steeds werd gij als raadslid herko zen en steeds herbenoemde de raad u als wethouder en dit zegt voldoende. Ik. die het voorrrecht gehad heb, met u al die jaren te hebben mogen samen werken, weet ook, wat u voor de ambtenaren en het verdere gemeentepersoneel geweest bent. Meermalen hebt gij voor hen op de bres gestaan en vandaar ook, dat het ge heele ambtenarencorps zich spontaan heeft aangesloten om u te huldigen. Na mens dit corps wensch ik u van harte geluk en spreek daarbij de hoop uit, dat het u gegeven moge zijn nog tal van jaren uw ambt te blijven vervullen Wij hebben gemeend van deze gelegenheid gebruik te mogen maken om u een stoffelijk blijk van onze erkentelijkheid aan te bieden in den vorm van een zilveren sigaretten doos. hopende dat deze een plaats in uw kamer zal verkrijgen, zoodat u nog me nigmaal herinnerd zult worden aan de prettige samenwerking met het personeel en dat u ook later als de tijd gekomen zal zijn, waarop u meent de belangen van de gemeente aan anderen te moeten toe vertrouwen u nog menigmaal terug zult denken aan dezen tijd. Nogmaals geachte jubilaris onze oprechte en welgemeende gelukwenschen. Ook u mevrouw Ouds hoorn en kinderen onze hartelijke felici tatie met het jubilé van uw echtgenoot en vader. Moge het u gegeven zijn nog tal van jaren in ongestoord geluk met den jubilaris te mogen samenleven. De jubilaris dankte als volgt: Mijne heeren. Ik ben heel erg blij. dat de Burgemeester deze huldiging zoo heeft KATWIJK AAN ZEE. Het pl. comité van de Centrale voor Werkloozenzorg zal mede de hand aan de ploeg slaan om jonge Katwijksche werk- loozen werk te verschaffen in de werk kampen. Om ook aan de jeugdige Katwijksche werkloozen in de gelegenheid gesteld te worden aan die werkkampen deel te ne men. doet het plaatselijk Comité een be roep op de Katwijksche burgerij om dit werk financieel te steunen om Jong Hol land, dat naar werk snakt, te helpen! H. H. uit de Blommerstragt deed bij de politie aangifte van het feit, dat zijn rijwiel, dat hij des avonds voor zijn woning had geplaatst, is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. V.v.v. KATWIJK AAN ZEE PROPAGANDA'AVOND Morgenavond 8 uur houdt de heer D. J. VAN DER VEN te Oosterbeek een VOORDRACHT over „Folklore" in Hotel du Rhln De voordracht wordt verduidelijkt raet vele fraaie en interessante lichtbeelden. 9692 Leden en belangstellenden hebben vrijen toegang zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel ,,DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. NOORDWIJK. AUTO VERONGELUKT AANGETROFFEN Van de inzittenden geen spoor. 's Nachts werd door de surveilleerende politie alhier op een stuk bouwland langs den Lage weg een onderste boven liggende personenauto aangetroffen die blijkbaar door te g-roote snelheid uit de bocht gevlogen en door een haag op het land terecht gekomen was. Van de Inzit tenden was niemand aanwezig. Aange zien olie en benzine uit de reservoirs lie pen 1s de auto onder bewaking gesteld en iater door Otto's Automobielbedrijf alhier, weggesleept. Het bleek een huurauto te zijn uit Zoeterwoude. Een onderzoek naar den bestuurder die veel te hard gereden moet hebben, wordt ingesteld. ingericht, dat ik niet iedereen behoef te danken, want ik zou zulks op het oogen blik ook niet kunnen doen. De huldiging die mij vandaag te beurt valt, is zoo over stelpend, dat ik deze nog niet voldoènde kan realiseeren. U Burgemeester breng ik hartelijk dank voor Uw zeer sympathieke en zeer waardeerende woorden. Toen ik 12'/: jaar geleden werd gekozen als wet houder was ik nog een leek in gemeente zaken, doch ik werd op, hartelijke en niet genoeg te waardeeren wijze ontvangen door Uw hooggeachten voorganger en den Secretaris. Door hen werd ik ingeleid in de gemeentezaken en dit geschiedde op een wijze die ik rdet genoeg kan waardee ren. Ook met U Burgemeester heb ik samengewerkt op een wijze die mijn taak zeer heeft vergemakkelijkt. Inderdaad groote meentngsverschillen zijn niet voor gekomen. maar de grootste eer komt hier van toe aan U en mijn collega den heer Zwetsloot, en hiervoor breng ik U beides hartelijk dank. Ik breng dank aan dr. Walenkamp, die mij heeft toegesproken namens de Katholieke Raadsfractie, woor den die op mij een groote indruk hebben gemaakt, U mijnheer Breedijk breng lk dank voor Uw gevoelvolle woorden ge sproken zoowel namens de Raadsleden als de beide kiesvereenigingen die U hier thans vertegenwoordigt, woorden die ik eveneens ten hoogste op prijs stel. Ik breng dank aan den heer Weyers met wien ik helaas zooveel vergaderingen als voorzit ter der werkloosheidcommissie heb moe ten meemaken. Ik hoop dat deze verga deringen gauw tot het verleden zullen be- hooren, maar mocht zulks niet het geval zijn, dan zal lk steeds trachten zooveel zulks In mijn vermogen ligt het leed van de werkloozen in deze gemeente te ver zachten. Ik breng dank aan de heeren Heyl. Haverkort, die mij steeds wanneer het noodig was met raad en daad ter zijde stonden. Dank breng ik aan het ambtena renkorps voor hun toewijding en mede werking steeds aan mij betoond, aan de politie die bij nacht en ontij als het noodig was op haar post was, ik breng dank aan den heer den Dunne die ik tijdens zijn kort lidmaatschap heb leeren hoogachten en waardeeren. Gij allen mijne heeren ontvangt mijn hartelijken dank zoowel van mijn vrouw als van mijn kinderen en ik kan U wel verklaren dat dezen dag voor mij geworden is een onvergetelijke dag in mijn leven. De sympathie van U allen heeft mij meer getroffen dan ik U op het oogenblik zeggen kan. Ik meende mijn plicht gedaan te hebben en zal dit blijven doen tot groei en bloei van War mond en zijn ingezetenen. Ik dank U. Hierna werden ververschingen aange boden en bleef men nog gezellig eenigen tijd bijeen. Uitvoering voor Ouden van Dagen. Voor de ouden van dagen had een op voering plaats van de kinderoperette „De Sneeuwkoningin" door een 65-tal leerlin gen der openbare schooi alhier, onder lei ding van mevr. C. N, v. d. Loo, terwyl de heer Th. Polman voor de pianobegeleiding zorgde. Ongeveer 160 oudjes hadden in de zaal plaats genomen toen mej. A. de Groot namens het comité van de ouden van da gen met een kort woord opende. Mevr. v. d. Loo gaf hierna telkens een kort overzicht van hetgeen ging gebeuren. Onder het genot van koffie met ver snaperingen genoten de oudjes zichtbaar. Tusschen de bedrijven door werden door een klein orkestje en een zangclubje uit de kinderen onder leiding van den heer G. Marijt eenige aardige nummers ge speeld en gezongen. Na afloop dankte de presidente mevr. S. A. van Konijnenburg Plemp allen die hadden medegewerkt dezen middag aan de oudjes te bereiden. Het was een leuke middag. WASSENAAR. Vergadering Oud-leerlingen. In „Het Wapen van Lelden" hield de afd. Wassenaar van den Bond van Ver. v. Oud-leerlingen der Tulnbouwcursussen haar maandelljksche ledenvergadering. Door den voorzitter, de heer H. Schipper werd geopend, waarop hij het woord gaf aan den secretaris die de notulen las en verslag uitbracht van den gehouden feest avond. Nadat diverse ingekomen stukken ter kennis van de leden waren gebracht werd overgegaan tot behandeling van den be schrijvingsbrief voor de te houden 11e algemeene bondsvergadering te Utrecht, Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren H. Schipper en J. Wesveen en tot plaatsvervanger de heer P. Kelderman. Getracht zal worden de bondsdag dit jaar te Wassenaar te doen houden. Nadat een nieuw Ud was voorgedragen werden door den heer Ter Burg de op de vorige vergadering gestelde vragen beant woord. Na de pauze werd den heer W. C. van Zetten het woord gegeven tot het houden eener causerie over den groei en de kweek van Coniferen. Door den voorzitter werd hem, nadat nog enkele vragen waren gesteld, voor het gebodene hartelijk dank gebracht. De vragenbus en de rondvraag leverden verder niets op, waarop de voorzitter sloot. VERKEERSVEILIGHEID OP DEN RIJKSWEG. Oversteekplaatsen voor wielrijders. Naar aanleiding van een verzoek van het gemeentebestuur van Wassenaar aan den wegbeheerder om de beide zeer ge vaarlijke oversteekplaatsen voor wielrijders op den Rijksweg in het buurtschap Den Deyl in die gemeente te doen signaleeren door waarschuwingsborden op den Rijks weg, deelde de K.N.A.C. aan dat Ooilege mede, dat naar haar ervaring en opvat ting de verkeersveiligheid op plaatsen, waar het wielrljdersverkeer voor hen ver boden rijbanen moet oversteken, een hoo- gere verkeersveiligheid in de eerste plaats moet worden gezocht in een dwingende en streng te handhaven bepaling den rijweg niet op het rijwiel gezeten over te steken. Indien de wielrijders op die plaatsen ver plicht zijn af te stappen, zal dit de goede psychologische uitwerking hebben, dat zij niet ondoordacht oversteken, maar zich het komende gevaar beter zullen realisee ren. Eerst dan wanneer de rijweg aan weerszijden voldoende vrij ls, zullen de wielrijders veilig kunnen oversteken. Het nadeel, dat het oversteken iets langer duurt, zal „in den koop" moeten worden genomen. Het Gemeenebestuur deelde naar aan leiding hiervan mede. dat het deze ziens wijze in beginsel deelt en mede van oor deel is, dat de verkeersveiligheid het meest volledig gediend zou zijn door een dwin gen en streng te handhaven voorschrift, verbiedende op een rijwiel gezeten, een voor wielrljdersverkeer gesloten rijbaan over te steken; zoolang men dit echter practlsch ongestraf-t kan doen, wordt geen ander middel ter beperking van het ge vaar gezien dan het plaatsen van borden. Zooals bekend heeft de K.N.A.C. zich eenigen tijd geleden met een adres ge richt tot den Minister van Waterstaat, waarin de aandacht op deze voor de vei ligheid van het wegverkeer zoo uiterst be langrijke zaak wordt gevestigd. Loop der Bevolking. Gevestigd: Ch. Batens, huisknecht, uit 's Gravenhage, Stoeplaan 27 J. Bentele, dienstbode, uit Den Haag, Zijdeweg 50 A, Blooker, dienstb., uit 's Graveland, Raad huislaan 15 A. den Boer, dienstb., uit Puttershoek, Duinrell 5 E. Denne, dienst bode, uit 's Gravenhage. Pr. Hendriklaan 2 A. Feldkamp, leerl. kookster, uit Rijs wijk (Z.H.) Eikenlaan 35 W. J. M. J. van Gladbeek en vrouw, uit Bussum, Vij- verweg 19 G. Goor, loopknecht, uit Maarn S. Hadier, dienstb., uit Amers foort, Prinsenweg 9 E. den Hartog, ver pleegster, uit Utrecht, „Nieuw Rijksdorp", Berkhelstraat M. A. Houtman, dienstb.. uit 's-Gravenhage, Wittenburgerweg 180 U. Hovy, med. analyste, uit Wijk aan Zee en Duin, Gr Haesebroekscheweg 2 J. Ph. Immink, boekhouder, uit 's Graven hage, Langstraat 43 Wed. R. Reisinger geb. M. Kemper, z. b„ uit Den Haag, Rid derlaan 1 A. van Leeuwen, bakker, uit Alphen a. d. Rijn, Langstraat 40 M. J. van Leeuwen en gezin, magnetiseur, uit Hlllegersberg, L. Kerkdam 40 C. Mat- thijse, dienstbode, uit Poortugaal, Schouw- weg 72 W. J. M. Mesker, zonder beroep, uit 's Gravenhage, Eikenlaan 35 E. van der Burg geb. Mook, zonder beroep, uit Den Haag, Eikenlaan 35 M. J. A. van der Plas, z. b., uit Noordwijk, Eikenlaan 1 M. Remmelzwaal, dienstbode, uit Kat wijk. de Lus no. 28 J. Rietmulder, boe renarbeider, uit Leiderdorp, Rijksstraat weg 189 D. F. van Schutterhoef, dienst bode, uit 's Gravenhage, Laan van Koot 29 H. Snijders, zonder beroep, uit Gennep, Prinsenweg 89 Z. Sonnleitner. dienstb., uit Heemstede, Santhorstlaan 52 A. J, Terruwe, timmerman, uit Leiden, Oost- dorperweg 37 A. W. Chr. Beumer geb. Troost, zonder beroep, uit Arnhem, Lang straat 59 C, L. Verbaarschot, dienstbode, HEDEN: Vrije Ev. Gem.: Middelstegracht 3. Be- reeëravond, nam. 8 uur. Oegstgeest (IrenePropaganda-avond van het Jeugdgllde. 8 uur nam. Donderdag. Gymnastieklokaal Chr. School Hooge Morsch: Ds. Boissevain. 8 uur nam. Stadszaal: Lustrum Concert „De Ver. Zangers" met Mij. tot Bev. der Toonkunst. 8 uur nam. „Zomerlust": Protestvergadering van den Hengelaarsbond, nam. 8 uur. Katwijkaan Zee (Hotel du Rhln) Prop.-avond V.V.V. Spr. de heer D. J. v. d. Ven. 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Zaal Chr. Prot. Be langen) Spr. ds. Lekkerkerker, nam. 7.30. Vrijdag. Oegstgeest (Pr. Hendriklaan 18): Le denvergadering Ver. tot verzorging van kleine kinderen. 3'/i uur nam. Zaterdag. Burchtzaal: Feestavond Overijsselaren, Gelderschen en Zeeuwen. Schouwburg: Gymnaslastenbond U.S.A. „Ernst" 7.30 uur nam. Maandag. Stadszaal: Uitvoering „Athalia" en „De Abelspelers", 8 uur nam. Dinsdag. „Zomerlust": Lezing van ds. Snethlage. 8 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: inst Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Wij zijn niet bang". Woensd., Donderd. en Zaterd. nam. 2 u. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Shanghai". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/» en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nn „Canaille". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. ntn. „Anna Karenina". Woensdag- en Zaterdagnam. 2>/t uur. Zondag nam 2 uur, 4</i uur en 8 u. 15. Het Nieuwe Roxy, Haarl.str., 7 uur nam. „Malle gevallen", lederen middag 2</i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot m 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg 9, telef. 807; E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. uit Breukelen en Nijenrode, v. Calcarlaan 7 W. van Voorst, zonder beroep, uit 's Gravenhage, Poortlaan 15 J. Vos, dienstbode, uit Nijeveen, Groot Hoefijzer laan 5 J. A. de Vries, dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 35. Vertrokken: J. Weisshaar, n. Den Haag, Galvanistraat 5 J. A. Rademaker, naar Den Haag, Thomsonlaan 8 M. Parlevliet, naar Katwijk, Burgerdijkstraat 11 P. J. van. Wadenoijen en vrouw naar Rotter dam, Speelmanstraat 123 E J. van den Bosch, naar Den Haag, Huygenspark 47 A. A. C. Mannaerts naar Leiden, Oude Sin gel 238 A. Langefeld, naar Leeuwarden, Gijsb. Japixsestraat 36 M. Fenzl naar Den Haag, Frederik Hendriklaan 23 M. Vlot naar Sommelsdijk, Kreekstraat 389 J. W. van Noort naar Den Haag, v. Ostade- straat 417 G. P. van der Geest, naar Den Haag, Wilhelmlnastraat 12 J. M. A. Brauer naar Den Haag, Barentzstr. 71 M. C. Slotemaker de Bruine en vrouw, naar Batavia, v. Heutzboulevard 17 J. Zonneveld naar Den Haag, le V. d. Bosch- straat 221 P. W. L. Hoorweg en gezin naar Zwitserland L, A. J. Hooljmans n. Voorburg, Rembrandtlaan 54 G. Ken- tle naar Rotterdam (Pernis), Cremerstr. 143 H. de Breij en gezin naar Den Haag Hoefbladlaan 58 E, L. Kiihn naar Den Haag, Bilderstraat 40 B. Mooijen naar Voorschoten, Leidsoheweg 74 H. M. Koning geb. v. d. Lans naar Den Haag, Renbaanstraat 81 A, Bloemendal naar Langerak No. 100 H. S. Rozenheek naar Wlnsohoten, Garstestraat 7. Tegen van K.. wonende te Leiden werd procesverbaal opgemaakt wegens het maken van muziek zonder de verelschte vergunning. Toen de 18jarlge mej. H. in de Koe koekslaan fietste werd zij aangevallen door een buldog die haar in het rechteronder- been beet. Door de politie werd een hulp- verband gelegd waarna dr. B. haar naar zijn woning vervoerde en daar de wond hechtte. De eigenaar van den hond. de heer R. zal alle schade vergoeden. Benoemd tot lid der examen-com missie 1936 Ned. Taal en Letterkunde M.O. dr. J. Heinsius alhier. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6