Prof. Aalberse over den politieken toestand. De Italiaansch-Abessymsche oorlog. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 29 Februari 1936 Het „wonderlijke conflict" Juli. in tOctf is die nieuAite HONIG'S KALFSSOEP VRAGENRUBRIEK. IIN/T KUIEREN De Amba Aladzji zonder veel tegenstand bezet. LAND- EN TUINBOUW. Thijs IJs bestrijdt de Reuzen van Pakkijs RECLAME. 9481 kritiek op ons parlement. Dit is gelegen in het feit, dat sinds tien jaren in ons land het parlementaire stelsel onvoldoende functionneerde. Immers sedert 1925 heeft het geen enkel parlementair kabinet meer gekend, doch uitsluitend een extra-parle mentair, waarin de ministers, inplaats van de meerderheid van volk en parlement de verantwoording dragen. In 1933 is miet het optreden van het kabinet-Colijn een eenigszins vreemde situatie ontstaan, want dr. Colijn &d op dracht een parlementair kabinet te vor men. Toen de katholieken, van oordeel, dat een kabinet op breede basis minder homogeen zou zijn dan een op smalle basis, weigerden daaraan deel te nemen, kreeg hij opdracht een z.g. crisis-kabinet te vormen, doch ook aan dit kabinet ver leenden de katholieken geen medewerking en derhalve beschouwden zij het als een extra-parlementair kabinet, in tegenstel ling met de andere groepen. Dit heeft tot het wonderlijke conflict in Juli 1935 ge leid. Als dr. Colijn de situatie toen had begrepen, zou hij toen de katholieke fractie niet hebben gevraagd, of zij vertrouwen had in het algemeen regeeringsbeleid Over dit conflict weidde spr. in den breede uit, en hij constateerde dat na het nagenoeg ongewijzigd aanblijven van het eerst afgetreden kabinet, nu een voor de toekomst gevaarlijke situatie is ontstaan, immers in het parlement is thans een meerderheid die niet met het economisch regeeringsbeleid accoord gaat doch uit die meerderheid kan niet een nieuw parle mentair kabinet worden gevormd. Dit is onmogelijk, omdat de katholieken weige ren met de sociaal-democraten samen te werken, aangezien zij de uiterste nood zakelijkheid daartoe niet aanwezig achten. Van uiterste noodzakelijkheid zal eerst sprake zijn, als een politiek die de katho lieken in het belang van het land nood zakelijk achten, slechts dan kan worden gevoerd, uitsluitend in samenwerking met de S.D.A.P., terwijl bovendien de zekerheid moet bestaan, dat daardoor ook andere grootere landsbelangen, als defensie, hand having der orde en openbare orde en ze delijkheid geen afbreuk wordt gedaan. Voorts achtte de fractie een aantal van 50 zetels te klein om samengaan te bewerk stelligen. Den huidigen toestand achtte spr. in de toekomst gevaarlijk èn voor de Kroon èn voor een gezonden volksinvloed. Nog steeds zijn er menschen die dit niet begrijpen. Spr. weerlegde de diverse ver wijten, welke gedaan zijn, en zeide de volle verantwoording te durver, dragen voor wat in Juli j.l. is geschied, maar niet die voor de fouten die anderen maak ten. Om tot een spoedige verheldering van den toestand te geraken, zal het noodig zijn, niet onbekookt te handelen doch doelbewuste en gewetensvolle politiek te voeren oo den basis der realiteit. Wie dit niet doet, stelt ons volk in e$n avontuur, zonder uitkomst ten goede. Vergeten mag ook niet worden, nauwlettend toe te zien, op wat in ,het buitenland gebeurt. Spreker verheelde niet de moeilijkheden waarmede het huidige kabinet te kam pen heeft en zeide overtuigd te zijn dat ieder ander kabinet thans aan veel critiek zou bloot staan. Tenslotte vroeg hij vertrouwen te stel len in de katholieke Kamerfractie die, den nood van het volk kennende, al het mogelijke doet om die te verlichten. (UGIZMtN /TUKKEN i Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt- niet teruggegeven. BADHUIZEN. In uw blad d.d. 27 dezer, kwam onder officieele berichten der gemeente Leiden een mededeeling voor, dat het badhuis aan de v. d. Werfstraat ook voor werk- loozen tegen betaling van 3 ct. per bad toegankelijk wordt gesteld. Op zich zelf is tegen dit besluit niets aan te merken, maar wel dat deze personen de eerste vier dagen van de week tot des namiddags 8 uur hier van gebruik kunnen maken. Het gevolg Is, dat de werkende personen hier ten zeerste mede gedupeerd zijn. Op de Donderdagen is het al zeer druk, dus door die bepaling kunnen de personen, die van kantoor of fabriek komen, lang wachten. Mij dunkt, dat de werkloozen overdag tijd genoeg hebben een bad te nemen. Het badhuis kost de gemeente veel geld, maar als die bepaling doorgang heeft, bestaat de kans, dat de vaste betalende bezoekers weg blij ven. Dit beteekent: mindere ontvangsten en dus nog grooter tekort. In het belang hiervan acht ondergetee- kende het gewenscht dat de uren voor de werkloozen herzien worden en de werken den ruimer gelegenheid krijgen een be hoorlijk bad te kunnen nemen. Uw abonné L. SEGAAR. F. M. H., te L De gevraagde adressen zijn: Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij, Prins Hendrikkade 108119, Amsterdam; HollandAfrika-Lijn, adres: N.V. Directie en Agentuur Maatschappij „Holland Afrika Lijn", Amsterdam; Holland Britsch Indië-Lijn, Atlantic. Huis, West plein 2, Rotterdam; Rotterdamsche Lloyd, Veerhaven 7, Rotterdam; Maatschappij Nederland, Prins Hendrikkade 108114, Amsterdam. M. v P, te L. Zulke adressen kunnen i wij niet verschaffen. A. J. de H. te L. Na plm. 1 jaar. De ruitijd is zeer verschillend. G. O. te L. De heele japon wasschen met waschbenzine. Maar voorzichtig S. W. te L. Inspuiten met petroleum. C. te L. Behandelen met benzine, tetra of verwarmde terpentijn. WEEKBLADEN In de Wereldkroniek treffen we een aantal foto's en een beschouwing aan, over De tocht naar het. absolute nulpunt. In de „filmwereld" wórdt Lilian Har vey's nieuwe Duitsche film Schwarze Rosen besproken. Sprint bespreekt Een zware strijd om den eerepalm der Winter - Olympiade Er is een voor de toekomst gevaarlijke situatie ontstaan. Te 's Hertogenbosch vergaderde gisteren de Partijraad der R.K. Staatspartij onder leiding van mr. Goseling. Eenige huishou delijke zaken werden afgedaan. De kring Leiden diende een motie in, waarin de wensch werd uitgesproken, dat het waagstuk der kortingen op de Indi- sohe pensioenen bij de partij een onder werp van nadere studie uitmake en dat het resultaat dier studie ter kennis zou worden gebracht van den Partijraad Het Partijbestuur erkende, dat er aanleiding bestaat dit vraagstuk theoretisch nader te bezien en daarover prae-advies in te winnen van eenige ieden van den Raad yan Studie en Documentatie. Hiermee stemde de vergadering in. De kring Arnhem-Nijmegen sprak in een motie zijn meening uit, dat het vervullen van het commissariaat der Bata Schoen fabrieken in Nederland door het Tweede Kamerlid Schaepman moet worden afge keurd en dat de RJK. Kamerfractie en bet partijbestuur niets ongedaan zullen laten de hierover ontstane ontstemming ongedaan te maken. Het partijbestuur deelde mede, van de Kamerfractie te heb ben vernomen, dat de heer Schaepman ontslag heeft genomen als commissaris der Bata. Het partijbestuur achtte het werk der partij door het terugtreden van den heer Schaepman gediend. De kring Nij megen betreurde de aanvankelijke hou ding van den heer Schaepman en laakte het, dat een Kamerlid in een buitenland- sche industrie mee de leiding heeft. De voorzitter wees er op. dat afdeelingen, door zich rechtstreeks tot het partijbestuur te wenden, onnoodige en ontijdige publi caties kunnen voorkomen, Spr. waar schuwde tegen de nadrukkelijke bemoeiing ivan het partijbestuur - in dergelijke aan gelegenheden. In de avondvergadering hield de voor zitter der R.K. Kamerfractie, prof. mr, P. J. M. Aalberse, een beschouwing over de algemeen staatkundige toestanden en het parlementaire werk Na zijn in Octobei j.l. te Amsterdam gehouden rede. achtte hij het momenteel nuttig te spreken over dat gedeelte van het beginselprogram der R.K. Staatspartij, dat den staatsvorm be handelt. Dit onderwerp is actueel, omdat men: le spreekt over de crisis van het .parlementaire stelsel; 2e omdat de strijd van de N.S.B. voornamelijk daartegen ge richt is; 3e omdat het onderwerp de ge legenheid geeft misvattingen recht te zetten en de politieke situatie te verhel deren. De R.K. Staatspartij spreekt zich voor geen bepaalde regeertngsvorm uit. Momen teel acht zij de constitutioneele monarchie de beste Het vólk heeft recht op kritiek op de regeering en de ministers zijn verantwoor delijk voor hun daden. Hierin is de kern van het parlementaire stelsel gelegen. Er is thans reden tot gerechtvaardigde GROEP VEILINGEN UIT DEN NEDERL. TUINBOUWRAAD. DE ALGEMEENE VERGADERING. De groep veilingverenigingen uit den Ned. Tuinbouwraad hield de jaarvergade ring in een der zalen van het Jaarbeurs gebouw te Utrecht. Zooals steeds was deze vergadering bui tengewoon goed bezoch door afgevaardig den uit alle deelen des lands. De voorzitter de heer F. V. Valstar sprak een woord van welkom tot de afgevaar digden doch ook in het bijzonder tot den Directeur-Generaal van den Landbouw Ir. Roebroek als afgevaardigde van de Re geering, tot den heer Bonthuis, afgevaar digde van het Uitvoer-Controle-Bureau, den heer Kruidenier te Rotterdam voor den handel aanwezig, den heer T. Borst voor den Ohrist. B. en T. Bond, den heer van Kampen voor den Ned, Tuindersbond, den heer A. Verduin te Lisse voor den Ned. Tuinbouwraad. Bericht van verhin dering was er van den R.K. Land- en Tuinbouwbond. Hierna hield de voorzitter zijn openingsrede, welke in vrij pessimisti- schen toon gesteld was. Voornamelijk de verminderde export zal ten lange leste den tuinbouw doen ten gronde gaan. De vaste lasten zijn moeilijk meer te dragen en aan de steunverleening zijn evenzoo nadeelen verbonden, al kan de tuinbouw deze mo menteel onmogelijk missen. De export moet bevorderd worden mede door betere kwaliteitsvoorwaarden, hetgeen waar schijnlijk alleen zal kunnen geschieden na aanneming van de Landbouwuitvoer- iwet. De groentendlstributie waartegen vooral de kleinhandel groote bezwaren heeft kan niet gemist worden. Het zou zeker misdadig zijn en sociaal niet te ver dedigen indien het moest voortduren dat massa's groenten naar den mesthoop gaan, terwijl zeer velen naar deze groenten snakken. Naar samenwerking met den handel zal in deze gestreefd worden. Eensgezind zal er gestreden moeten wor den met hoop op de toekomst, want een maal zal voor den tuinbouw toch weer een betere toekomst aanbreken. Hierna sprak de Directeur van den Landbroek Ir. Roebroek. Op sprekers steun kan ten volle gerekend worden. Vervolgens werden eenige huishoudelijke aangelegenheden behandeld. Het voorstel: ,,de Alg, Vergadering over wegende dat onze export sinds 1929 steeds achteruit gaat en de Nederl. tuinbouw staat of valt met de mogelijkheid tot uit voer, draagt aan het bestuur op opi bij voortduring de aandacht der Regeering te vestigen op alle maatregelen, welke deze exportmogelijkheden kunnen beïnvloeden" werd met algemeene stemmen aangeno men. Met het bestuursvoorstel om de nog be staande exportmogelijkheden te beperken tot de producten van 1ste kwaliteit, kon de vergadering niet van harte instemmen doch na een persoonlijke toelichting door I den voorzitter waaruit voldoende bleek dat het niet zoo erg bedoeld was als de verga dering meende, werd het voorstel z. h. st. aangenomen. Het voorstel Rotterdam om te bevorde- ren dat het verplichte veilen strenger zou I worden doorgevoerd, vond ook in de oogen I van het bestuur genade en volle mede- werking werd toegezegd. Vooral werd hier- bij naar voren gebracht de meer gunstige positie waarin de z.g. markttuinders ver- 1 keeren. Het bestuur zegde toe deze zaak eens goed onder de oogen te zullen zien .en te trachten deze onbillijkheden weg te j nemen. Zwolle en Groningen hadden voor- stellen van ongeveer gelijke strekking. Deze werden dan ook tegelijk bij het voor- stel Rotterdam behandeld. Het voorstel Loosduinen om de mini mumprijzen verhoogd te krijgen lokte lange discussies uit. De meeningen ver schilden nogal. In het algemeen gevoelde men meer voor een hoogeren vergoedings- prijs dan voor een verhoogden minimum prijs. Het bestuur zal in deze richting werkzaam zijn. 'sGravezande had een voorstel om den steun voor de producten opgevoerd te krij gen tot aan den richtprijs. En bestuur en vergadering konden zich met dit voorstel vereenigen en werd het z. h. st. aangeno men. Zwijndreoht kon zich met de bestaande steunregeling niet vereenigen en wenschte uitbetaling tot den kostprijs. Is hiervoor geen geld disponibel dan procentsgewijze ieder product een gedeelte doch niet zoo- sis thans enkele producten alles en voor andere niet of zoo goed als niets. Het bestuur doet de toezegging dit onder de aandacht der regeering te zullen brengen doch merkt op dat hieraan reeds voor een groot gedeelte is voldaan. Utrecht pleitte voor afschaffing van de Omzetbelasting. Het bestuur zeide, reeds lang in deze richting werkzaam te zijn. 't Is geen gemakkelijke taak. De Venlosche Veilingvereeniging stelde voor: het Centraal bureau der Veilingen dringe er bij de betrokken Instanties op aan dat bij de verdeeling der gewichts- en betalingscontingenten rekening wordt ge houden met alle centuurcentra in den lande, zoodat alle telers in Nederland zoo veel mogelijk in gelijke mate hiervan zul len kunnen profiteered Dit is volgens het bestuur een zeer moeilijke kwestie omre den b.v. omdat onze eigen Nederlandsche instanties ten deze hierover niet alleen te beschikken hebben. Indië werd er bij ge haald, Duitschland er m betrokken, enz. enz. Het Groepsbestuur tracht door voort durend overleg met de Duitsche instanties een voor onze export zoo gunstig moge lijke verdeeling der Devisen-bescheinun- gen te verkrijgen. Het voorstel Noord-Scharwoude om te gen te gaan den invoer van groenten uit andere landen, wordt door genoemde af- deeling ingetrokken. Verworpen werd een voorstel-Wagenin- gen om gedaan te krijgen een zoodanige wijziging van art 13 van het Crisistuin- bouwbesluit 1936 I, dat niet meer de vei lingen aansprakelijk worden gesteld voor het veilen van producten welke niet aan kwaliteitselschen voldoen, doch de aan voerders. Met het voorstel Zwolle om te bevorde ren dat de voorschriften van de Nederl. Groenten- en Fruitcentrale door alle vei lingen worden uitgevoerd, stemde het be stuur, en ook de vergadering geheel in. Er werden genoemd de veilingen van Am sterdam en Den Haag. waar nogal hier tegen gezondigd wordt, De voorz. merkte op dat hem een en ander bekend is. Men zal er tegen optreden. De vereen. „De Loosduinsche Groenten- veiling" stelde nog voor dat't Centraal bu reau zich in verbinding stelle met de hier toe aangewezen lichamen om te verkrij gen dat voorschriften op teelt en teeltbe perking alsook omtrent het veilingwezen in meer voor de tuinders bevattelijke taal worden geschreven. De voorzitter zeide, dat het wel eens moeilijk is iets duidelijk te maken als men het liever niet leest. Niettemin zal het voorstel de aandacht van het bestuur heb ben. Hierna sluiting. o NIEUWE BACON-REGELING. ER ZAL VOORTAAN EEN INSCHRIJVING WORDEN GEHOUDEN ONDER DE SLACHTERIJEN. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de Minister van Landbouw en Vis- scherij besloten, het tot nu toe in wer king zijnde baconcontract door een andere ïegeling te vervangen. De aanvoer, alsmede de export, zullen ongewijzigd blijven, maar in plaats van een toewijzing van een zeker percentage aan alle bedrijven, zal een Inschrijving worden gehouden onder de bacon-slach- terijen, waaraan ieder bedrijf, waarmede tot nu toe gecontracteerd was, kan deel nemen. De inschrijvingsvoorwaarden zullen zoo spoedig mogelijk bekend gemaakt worden, tegelijk met. de détails der regeling. Het ligt in de bedoeling de nieuwe regeling op 30 Maart 1936 te doen ingaan. Amba Aladzji, naar de Italianen verkla ren een sleutelpositie en Noordelijke toe gangspoort van Abessynië is door de Ita- liaansche troepen bezet zonder grooten te genstand der Abessijnen. De Italianen rukten in drie colonnes op. De linker- en rechtervleugel maakten sneller voortgang dan de midden colonne, die tot 3000 M. moest stijgen Alle doelstellingen werden bereikt en zelfs meer dan dat, daar de Italiaansche voorposten thans op eenige K.M. ten Zui den van Amba Aladzji in de richting van het Asjangi-meer en de stad Kworam zijn vooruitgeschoven. Men meldt, wederom uit Eritreesche bron, dat twee Italiaansche legercorpsen een omtrekkende beweging in Tembien maken, ten einde het ras Seyoem en ras Kassa onmogelijk te maken slag te leve ren of hun legers in kleine afdeelingen te splitsen en langs de bergpaden in Zuide lijke richting terug te trekken. Bovendien zal de bezetting van Amba Aladzji de po sitie der legers van ras Seyoem en ras Kassa nog moeilijker maken voor wat de ravitailleering betreft. De bezetting van den bergrug van den Amba Aladzji opent den Italianen een weg tot ver voorbij het Asjangi-meer tot Mag- dala, althans volgens de meening van zekere waarnemers. Te Addis Abeba is geen enkele mede deeling gedaan over de bezetting van den Amba Aladzji. De kleine revolte in Godzjam, waarover enkele weken geleden sprake is geweest, schijnt te zijn onderdrukt, daar 2500 man ongeregelde Abessijnsche troepen, die door den keizer naar Godzjam waren gezonden om de insurgenten te bestrijden zoo juist te Addis Abeba zijn teruggekeerd. Zij heb ben door de hoofdstad gemarcheerd. De troepen zijn op weg naar het Zuidelijk front. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Dessié meldt, dat wederom een soldaat is getroffen door een ledige flesch, welke bij Waldia uit een vliegtuig was geworpen. Ditmaal was het een bierflesch, welke het slachtoffer doodelijke verwondingen heeft toegebracht. De krijgers uit de frontstreek verklaren, dat honderden leege jam-potjes en andere projectielen van dit kaliber bij na dagelijks uit de Italiaansche vliegtui gen worden geworpen. Volgens de laatste berichten uit Eritree sche bron zouden de Abessijnsche troepen geconcentreerd worden op 40 K.M. ten Zuiden van den Amba Aladzji in de buurt van het Asjangi-meer, (Copyright Reuter-A.N.F.) Italiaansche lezing. Voor de overwinning hadden de Italia nen de bergen en passen bezet, die de wegen controleeren naar Amba Aladzji. 27 Februari deed het eerste legercorps den eersten sprong en bezette belangrijke posities zonder tegenstand te ontmoeten. Gistermorgen om 10 uur bereikte de di visie Alpenjagers den pas Togera aan de rechterzijde, terwijl de divisie „Sabauda" de berg-engte Falaga aan de linkerzijde bezette en de derde colonne, bestaande uit de vierde divisie Zwkrthemden en op rukkende in het midden, bezit nam van den pas Aladzji en vervolgens van den top van den Amba Aladzji. De snelle opmarsch verraste den vijand en deed iedere poging van de Abessyniërs om tegenstand te bieden op de linie van den berg. waar het Abessynische comman do voor de organisatie van zijn tegen stand rekende op een lateren aanval, te niet. De verovering van den Amba Aladzji be vestigt de portée van de nederlaag, die toegebracht is aan het leger van Ras Moeloegeta, wiens troepen geen kans ge zien hebben zich op den Amba Aladzji te reorganlseeren. Bovendien is de historische waarde van deze overwinning aldus gaat Stefani verder wegens het wreken van den offerdood van majoor Toselli zeer belang rijk, aangezien deze berg beschouwd werd als een strategische pijler, zoowel voor den tocht naar het Noorden als naar het Zuiden en omdat de Abessyniërs dachten er een Thermopylae van te maken. Op den top van den Amba Aladzji, op een hoogte van 3414 meter wappert thans de vlag, geschonken door de gemeente Vit- torio Veneto, ter herinnering aan den commandant van een compagnie van het roemrijke vierde bataljon „Toselli", Ricci, die te zamen met majoor Toselli in den slag van 1895 is omgekomen. De luchtvaart heeft actief deelgenomen aan de operaties. Nu de Amba Aladzji veroverd is, be- heerschen de Italiaansche troepen de we gen, die afdalen naar de streek van Quoram. Het agentschap Stefani voegt aan dit relaas nog toe, dat volgens geloofwaardige berichten de Negus uit Dessie naar het front was vertrokken aan het hoofd van nieuwe colonnes. De overwinning van Amba Aladzji is met groot enthousiasme door de bevolking van Rome begroet. Men wierp zich als het ware op de extra-edities van de kranten en overal verschenen de nationale vlag gen uit de vensters. In de bioscopen en café's speelden de orkesten nationale liederen. Ras Moeloegeta reorganiseert thans zijn strijdkrachten in het gebied rond het Asjangi-meer, op een vijftigtal kilometers van Amba Aladzji. Hij wacht hier nieuwe afdeelingen van de keizerlijke garde en een afdeeling onder commando van Ras Ghettacioe. welke op weg is van Quoram naar het Noorden. De legers van Ras Seyoem en Ras Kassa zijn geïsoleerd. Zij tellen ongeveer 40.000 man. Ten Westen in Sjire bevindt zich Ras Imeroe, met 50 000 man, die het hoofd biedt aan de Italianen, gelegen ten Zui den van de lijn AdoeaAksoem. In het gebied Addi Abo bevindt zich Dedjas Ali Alioe Boeroe met 20.000 man. Trekt Graziani eerstdaags op naar Harrar? In militaire kringen acht men het waar schijnlijk, dat de operaties op het Somali- front binnenkort door generaal Graziani zullen worden hervat. Na zijn opmarsch tot aan Neghelli zou Graziani zijn voornaamste effectieven naar de grens van Britsch Somaliland hebben verplaatst. Hij zou in deze streek vier divisies en tachtig bombardements vliegtuigen te zijner beschikking hebben, waardoor het hem mogelijk zal zijn, naar Harrar op te rukken. Italië zal te Genève niet vertegenwoordigd zijn. In wélingelichte kringen verluidt, dat Italië bij de a.s. beraadslagingen te Ge nève over het Abessynische vraagstuk niet zal vertegenwoordigd zijn. Men verklaart de Italiaansche afwezig heid met er op te wijzen, dat Italië geen belang stelt in de onderhandelingen van de commissie van achttien. Alleen het ministerie van propaganda zal een amb tenaar naar Genève zenden ter bewerking van problemen, die uitslutend op de pers betrekking hebben. Het bestuur van de Engelsche Volken- bondsvereeniging heeft een motie aange nomen, waarin het, in het belang van een zoo spoedig mogelijk eindigen van den Abessijnschen oorlog, aandringt op toe passing van alle sancties, die dit doel kunnen bevorderen, met name een em bargo op petroleum. De vereeniging is er van overtuigd, dat de Engelsche regeering bij een initiatief in dit opzicht den steun zou genieten van de heele Engelsche natie. 14. Thijs is dus de reuzen-grot nu in gegaan; maar bij den ingang reeds bleef hij vol van verbazing staan! Hij zag wel honderd reuzen daar zij leunden heel gemak'lijk op elkaar en waren allen in een diepe slaap geraakt; niet één is bij Thijs' binnenkomst ont waakt. En Thijs begrijpt nu ook dat zaag-geluid; zij allen snur ken 't uit! „Wel, wel", denkt hij. „van reuzen die zóó stevig slapen dreigt mij geen gevaarmaar wacht,... wat zie ik daar?" Daar achter in de grot is nog iets vreemds te zien; 'k vertoon 't je op het volgend plaatje wel misschien. 3—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 7