{Fit LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 29 Februari 1936 STADSNIEUWS. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 746. Hedenmiddag 2 uur: 741, Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 771.7 te Akyvarey. Laagste stand 735.6 te Hamburg. Verwachting tot den avond van 1 Maart: Meest matige Z.W. tot. N.W. wind. Be trokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen of sneeuw. Weinig verande ring In temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT v. h. Kon, Ned. Meteorol. Inst. De Blldt. Op het continent en in het N.O. wijzigen de luchtdrukveranderingen zich snel. De luchtdruk daalde in N. Duitschland en het Oostzee-gebled in het laatste etmaal 15 m.m. De barometers in het W. N.W. en Z.W. blijven stationair. De luchtdruk stijgt snel in Zuid-Dultschland. Warme lucht- massa's waaien met Zuiden winden over Oost-Europa naar de Oostzee-gebleden. De winden van polalren oorsprong drongen die winden centraal Europa in en gaven aldaar zware neerslagen. In het N.W. en W. verandert de toestand hiet. Tot aan den 20sten lengtegraad transporteeren N. O. tot N. winden in afgebroken polaire luchtmassa's naar de Golf van Biscaye en de kisten van 't Iberisch schiereiland. Het hooge drukgebied bij de Azoren is niet krachtig. Bij dezen toestand blijft ons land ln de as van het gebied van lage luchtdruk, waarin de windrichting snel kan veranderen en perioden van neerslag en opklaring elkaar snel kunnen opvol gen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 3 gr. C. (37 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 3 gr. C. (37 gr F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. V.m. te 9 u. 30 min.; n.m. te 10 u. 16 min. Voor Maandag. V.m. te 10 u. 55 min.; n.m. te 11 u. 50 mlp. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a. Zondag'. 6.09 n.m. tot 6.18 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. Zaterdag: 6.07 n.m. tot 6.19 v.m. AFSCHEID VAN DEN HEER J. HIRSCHIG Als leeraar aan de Gem. H. B. S. In het gymnastieklokaal van de Gem H.B.S., waarvan door de goede zorgen van Gemeentewerken de accoustlsche outillage door de plaatsing van een dubbele para bolische geluidsreflector aanmerkelijk is verbeterd, heeft hedenmorgen de heer J. Hirschlg na een ruim 21-jarige werk zaamheid als leeraar in de wiskunde, we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd afscheid van directeur, leerarenkorps en leerlingen genomen. De plechtigheid werd verder nog bijge woond door den wethouder van onderwijs, nr. A. F. L. M. Tepe, den directeur van Gemeentewerken, ir. A. M. de Blaauw en den heer Coops, oud-inspecteur bij het Middelbaar Onderwijs. De directeur, dr. J. C. van Schalk wijk betrad het eerst het verhoogde po dium, waarop aan weerszijden een door de leerlingen aangeboden bloemstuk prijkte en zeide, dat hij op dezen dag met ge mengde gevoelens is bezield. Eenerzijds is er de ernst van het oogen- blik. waarop een vriend, die gedurende 21 jaar aan de school verbonden was, zijn werkkring neerlegt; anderzijds de blijd schap over de verbetering, welke in deze zaal is tot stand gekomen. Na de noodzakelijkheid van deze laat ste te hebben aangetoond, richtte spr. zich wederom tot den heer Hirschig. Hoewel hij reeds in 1914 tot leeraar aan de Leld- sche H.B.S. was benoemd, kon hij als ge volg van de mobilisatie eerst in Mei 1915 dit ambt aanvaarden. Voordien was de heer Hirsohlg werkzaam geweest aan H.B.- scholen in Hoorn, Roermond en Den Hel der. De groote factor in uw onderwijs, al dus spr., was uw liefde voor de jeugd, waarmede gij 21 jaar lief en leed hebt ge deeld. Persoonlijk blijft spr. den heer Hir schig dankbaar voor de prettige samen werking, ook als secretaris van de eind examen-commissie, in welke kwaliteit de thans scheidende leeraar niet minder dan 351 cijferlijsten heeft ingevuld en onder teekend. Spr. vervolgens het woord aan dr. ir. P. Persant Snoep, die als oudste der collega's niet schroomde om te zeggen, dat met den heer H. een der prettigste leeraren de school verlaat. Spr. vergeleek het leven van zijn col lega bij een atoom uranium, dat steeds energie afgevende, overgaat in radium en eindelijk in den vorm van lood tot rust komt. Onder dank voor de prettige samen werking bood spr hem namens directeur en leeraren (-essen) een gouden vulpotlood aan. Daarna werd het woord gevoerd door ir. A. M. Overeijnder, die ook gaarne de ge legenheid wilde aangrijpen om te getui gen van hetgeen de heer Hirschlg voor zijn collega's is geweest. Zijn voortduren de opgewektheid deelde zich aan allen mede en spr. gaf dan ook de verzekering, dat de achterblijvende docenten hun oud collega niet spoedig zullen vergeten Als blijvende herinnering bood spr. een album met foto's, ontleend aan het school leven aan en hij besloot met den heer Hir schlg een heel prettige en lange „groote- vacantle" toe te wenschen. Wethouder Tepe herinnerde aan het ge zegde van een Leldsch hoogleeraar, dat het voor een docent belangrijker is om be paalde karaktereigenschappen te bezitten dan over een groote mate van kennis te beschikken. Deze uitspraak is ook op den heer Hirschig van toepassing, daar hij vele van die karaktereigenschappen bezit. Spr. noemt slechts zijn buitengewoon nauwkeurige plichtsbetrachting en zijn liefde voor de leerlingen. Het gemeentebe stuur is u, aldus spr., dankbaar voor den goeden invloed, dien gij gedurende ruim 21 jaar op de leerlingen hebt uitgeoefend. De heer Tepe eindigde met den wensch en het vertrouwen uit te spreken, dat de heer H. nog vele Jaren zal mogen beleven, waarin hij met bevrediging en groote vol doening kan terugzien op de vruchtbare Jaren .die achter hem liggen. De heer Coops, oud-inspecteur bi] het O.M., herinnerde er aan, hoe de heer Hirschig, destijds kapitein bij de artillerie, de eerste sollicitant was, die zich bij hem vervoegde na sprekers benoeming tot in specteur. Van 1912 tot 1934 heeft de thans scheldende gedurig onder zijn toezicht gestaan. Ook spr. wenschte hem nog vele gelukkige Jaren van aangename herinne ring aan vervlogen Jaren toe. Namens de leerlingen sprak Alfred Prins woorden van afscheid, waarbij hij met dankbaarheid memoreerde, dat geen moeite den heer H, te veel was, wanneer het ging om de leerlingen in te wijden in de geheimen der wiskunde. Uit aller naam overhandigde hij den vertrekkenden leeraar een portefeuille. Nadat de rgnanuensis, de heer Winter dijk namens het personeel nog een siga renaansteker had aangeboden dankte de heer Hirschig ontroerd voor de hartelijke woorden en aller tegenwoordigheid, in het bijzonder die der autoriteiten Tot besluit werden de leerlingen in de gelegenheid gesteld persoonlijk afscheid te nemen. o DE NIEUWE BRANDWEERKAZERNE. Het bouwen van een brandweerkazerne enz. op het terrein van de voormalige St. Petruskerk is door B. en W. opgedragen aan H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, aannemers alhier. o— UIT NED. OOST-INDIË. EEN WINDHOOS. MADIOEN, 29 Febr. (Aneta). Gistermid dag heeft te Tjaroeban in de buurt van Madioen een zware windhoos gewoed. Verscheidene huizen zijn ingestort., Vele iboomen werden ontworteld. Een inheemsche vrouw werd gedood. Twee inlanders werden gewond. Het 'Verkeer naar Madioen iï door om gevallen boomen tijdelijk gestremd. De telefoonverbindingen zijn grooten- aeels verbroken. o AARDSCHOKKEN. PAMEKASAN, 29 Febr. (Aneta). In den afgeloopen nacht te 11.50 uur is hier een lichte aardschok gevoeld in de rich ting Noord-Zuid; de duur van den schok was drie minuten. BANDJERMASIN, 29 Febr. (Aneta). Gisteravond te 11.45 is hier een krachtige aardbeving gevoeld, welke één minuut duurde. BATAVIA, 29 Febr. (Aneta). Het Ob servatorium te Batavia registreerde gis teravond te 23.47 uur Java-tijd een zware aardbeving op een afstand van 880 K.M. De richting was moeilijk vast te stellen. BLITAR, 29 Febr (Aneta). Ook te Blltar worden regelmatig aardschokken waargenomen, o.a. Donderdagmiddag te 5 uur voelde men enkele lichte schokken, welke snel op elkaar volgden en vrij lang aanhielden. Dit is reeds de derde maal in deze maand dat te Blitar aardschokken worden waargenomen. o OPSTOOTJE IN EEN GEVANGENIS. PAMEKASAN. 29 Febr. (Aneta). In de gevangenis alhier heeft een klein op stootje plaats gevonden. In deze gevange nis bevinden zich de gestraften van den opstand, welke in 1926 plaats had. Eenige onverzoenlljken trachtten stemming te maken, waarop van den overzichtstoren alarm werd gemaakt. De directeur en het personeel waren onmiddellijk ter plaatse; na een sommatieschot in de lucht keerde de rust wederom terug. Het opstootje be gon te middernacht met schoppen en slaan tegen deuren. De plaatselijk militair com mandant verzamelde de barisans (in heemsche troepen), die assistentie verleen den. Het incident kan thans als gesloten worden beschouwd. o VONNIS WEGENS BRANDSTICHTING. BATAVIA. 29 Febr. (Aneta). De Raad van Justitie veroordeelde den vroegeren eigenaar van het „Behangselhuis", G. B.. tot twee jaar gevangenisstraf, wegens aanstichting tot brandstichting in zijn winkel. IJMUIDEN, 29 Februari. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f.1:020.80; Tongen per KG. f. 1.180 83: Groote Schol per kist van 50 KG. f.8—7; Middelschol per kist van 50 KG. f. 128.70; Zetschol per kist van 50 KG. f. 15—11; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 15—5.50; Bot per kist van 50 KG. f. 4.50—2.30; Schar per kist van 50 KG. f. 7.50—1.90; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f.11; AALSMEER. Ouderavond der O. L. school. In de O. L. school aan de Rozenstraat is een ouderavond gehouden, welke door ongeveer 120 belangstellenden bezocht werd. Het hoofd der school, de heer C. Kikkert, sprak het welkomstwoord, in het bijzonder tot den heer Vlaming, uit Am sterdam, die zou spreken over het onder wijs aan zwakzinnige kinderen. Deze con stateerde, dat de z.g. B. O.-school voor de zwakzinnige kinderen veel zegenrijken arbeid verricht. Als leden der Oudercom missie werden herkozen: P. Eveleens Dz„ W. v. d. Zwaard, K. Eveleens Arnzn., B. de Boer en mevr. M. MaarseWegman. Van de gelegenheid om het werk der leerlingen van den houtsnij- en figuurzaagcursus (leider meester Hendriks) te bezichtigen, is een druk gebruik gemaakt. Tot dekking der kosten van den avond is een verloting van voornoemde voorwerpen gehouden. De heer Kikkert dankte voor aller belang stelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Klaas, z. van C. Man tel en E. Koningen; Willy d. van P. van Tienderen en W. Duizer; Nicolaas Christi- anus, z. van N. F. v. Doesw'ijk en M. van der Meer; Gertrudes Maria d. van G. C. Buskermolen en W. M. Roof; Johanna Cornelia d. van P. A. N. Daalman en J. J. Markwat; Jan z. van j. Uiterwijk en M. Meijer; Johannes Justinus z. van J. Dek kers en G. Biesheuvel. Getrouwd: A. H. van Steenbruggen, oud 28 jaar en E. van Bruggen, oud 25 jaar. Overleden: Cornelis Wegman, oud 43 jaren, ongehuwd. Zilveren jubileum „Thimotheüs". De Chr. Knapenver. „Thimotheüs" heeft haar 25-jarig bestaan herdacht in „De Oude Veiling". De voorzitter van „Thimotheüs", de heer W, Bogaards. jende en gaf een historisch resumé van de vereeniging. Ds. LJ. Alkema heeft de knapen toege sproken en hartelijk gefeliciteerd, mede namens den kerkeraad, met dit zilveren jubileum. De Mondharmonicaclub der Knapen- vereeniging bracht onder leiding van mevr. Brukmanv. Dillewijn, die op de piano begeleidde, verdienstelijk eenige nummers ten gehoore. Ook zijn voordrachten ten beste gege ven terwijl tot. slot met veel succes is op gevoerd de „K. V. Revue". De alleszins geslaagde avond is door den voorzitter gesloten. HAARLEMMERMEER. Stagnatie in den landbouw. De landbouwwerkzaamheden in Haar lemmermeer ondervinden ln den laatsten tijd véél last en stagnatie door de natte weersgesteldheid.. De landerijen zijn zóó drassig dat het bewerken) van 'den bodem met groote moeilijkheden gepaard gaat .en hier en daar het aangevangen ploeg- werk door het wegzakken van den grond weder moest worden gestaakt. De landbouwers zien dan ook in het be lang van de nog veel te wenschen over latende structuur van het land verlan gend uit naar droog weder o HILLEGOM. Vergadering „Hulp in Nood". De ver „Hulp in Nood" heeft een bui tengewone algemeene vergadering gehou den tot wijziging van art. 19 der statuten. Hierdoor is het mogelijk in, de commissie van toezicht, naast donateurs ook leden te benoemen. Direct daarna is de jaarvergadering ge houden, gelijk de voorgaande onder lei ding van den voorzitter, den heer Th. Paase. Volgens het jaarverslag is het aan tal leden verminderd tot 444. De rekening sloot met een nadeellg saldo van bijna f. 1000. In de vacature-C. Seysener is tot bestuurslid benoemd de heer P. van der Zanden en in de controle-commissie de heer M. van Ruitgn. Voorts is de commis sie van toezicht, die verleden jaar ont brak, weer geformeerd. Het voorstel om art. 13 c van het huis houdelijk reglement te wijzigen, betref fende de uitkeeringen, is verworpen, om dat het niet de vereischte meerderheid bekwam. De voorzitter verrichtte de sluiting. Bijeenkomst B. V. L. De afd. van den B.V.L. hield een beslo ten propaganda-avond. De voorzitter de heer J. O. Vermeer heette den burgemees ter welkom, waarna hij sprak over de „Overheid en overheidspersonen". Ds. Eerhard, kapelaan Voortwist en ds. Krab be voerden eveneens het woord. Gedecla meerd is door mej. W. A. Vermeer en ge zongen door de Chr. zangver. „Asaf". De leider der afdeeling de heer P. van Roode deelde mee, dat op den schietwedstrijd prijzen zijn behaald door de heeren S. de Haan. J. Smit en W. Lemmers, welke prijzen uitgereikt zijn door kapitein Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f.26; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.23—18.50, Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 2116; Kleine Schel visch per kist van 50 KG. f. 168.50; Ka beljauw per kist van 125 KG. f.30—10.50; Gullen per kist van 50 KG. f. 7.605.50; Lengen per stuk f. 1.250 40; Heilbot per KG. f. 0.76—0.50; Wijting per kist van 50 KG. f. 6.303.60; Koolvisch per stuk f. 0.800.13; Makreel per kist van 50 KG f. 12. Roggen per 20 stuks f. 6. Aangevoerd 114 kisten versche haring. Prijzen f. 7.504.20 per kist. Aangekomen de stoomtrawlers. RO. 16 met f. 1119; IJM. 112 met f.2522; IJM. 77 met f.2335; IJM. 114 met f. 1094. En de loggers: SCH. 285 met 773; SCH 132 met 337; KW. 3 met 773; KW. 70 met 441; KW. 39 met 799; KW. 58 met 476; KW 91 met 424: KW. 31 met 527; KW 95 met 529; KW. 105 met 522; KW 110 met 501; KW. 43 met 666; KW. 173 met 609; KW. 45 met 444; KW. 33 met 501; KW. 46 met 494; KW. 104 met 737 Verder één Engelsche drifter, de LT. 137 met 781, versche haring. Gruis. Kapitein Karres sprak ovér doel en karakter van den B.V.L. De pl. leider is gehuldigd voor zijn ijver. De afd. Hillegom van den Ned. Pro testantenbond heeft een bijeenkomst ge houden met ds.Snethlage uit Hillegersberg als spreker over „Albert Schweitzer". Deze is geschetst als geleerde, organist, kenner van Oostersche godsdiensten, maar bo venal als geneesheer in de oerwouden van Afrika, waarheen hij uit roeping is ge gaan. Spr. zal Albert Schweitzer als een heilige. Des nachts is ingebroken in een sigarenwinkel aan de Haarlemmerstraat alhier. De winkelier die alleen overdag in het huis vertoeft, bemerkte 's morgens dat de deur los stond en dat een hoe veelheid sigaren en sigaretten was ver dwenen. Aangifte is gedaan bij de politie, die een onderzoek instelde. De R.K. Klesvereeniging heeft haar Jaarvergadering gehouden onder voorzit terschap van den heer C. Seysener, die sprak over laksheid en onverschilligheid voor de politiek. Na het jaarverslag bleek, dat de reke ning sloot met een batig saldo van f. 25 Wethouder P. Klaver sprak over ge meentepolitiek en gaf een overzicht van hetgeen ln 1935 is verricht. Vragen zijn gesteld en beantwoord. De aftredende bestuursleden zijn her kozen. De opkomst ter vergadering was zeer matig. Nabij de grens der gemeente Lisse en den Watertoren, dus nog in deze ge meente, zal een kleine kerk voor de Oud- Gereformeerde Gemeente gebouwd wor den. De ouderavond van de Julianaschool is gehouden onder voorzitterschap van den heer I, C. Baas. De heer Ouwendijk, hoofd der school sprak over onderwijs en opvoeding, mej. Tasma las proza en de heer Braakhebbe sprak over „domheid onder leerlingen". Ds. Eerhard sloot met dankgebed, waarna het schoolwerk der kinderen, dat in de lokalen uitgesteld was, is bezichtigd. Het was een goede avond. VALKENBURG. Voor de A.R. Prop. Club „Groen var, Prinsterer" trad op burgemeester War- naar met een rede over het „Plan van den Arbeid". De voorzitter, de heer J. Schone- veld, liet ter opening zingen Ps. 146 vrs 3 en ging voor in gebed. In zijn openings woord heette hij allen welkom, ln 't bij zonder den spreker, en sprak zijn teleur stelling uit over de slechte opkomst. Hierna sprak de heer Warnaar, van wiens rede wij indertijd reeds verslag gaven. Na de pauze werden vele gestelde vra gen beantwoord. Hierna volgde de sluiting door den voorzitter met gebed. o VOORHOUT. Door mej. M. v. Rheenen alhier werd aan het eind van het. kwartaal Nov.— Jan. opgehaald en afgedragen aan de „De Macht van het Kleine" te Heemstede de som van f. 17.40. o- VEUR-LEIDSCHENDAM. Jeugdig enthousiasme. De 7-j. K. T., wonende in de Veenestr.. welke verdwenen bleek, is door de zoigen van de Haagsche politie weder aan zijn ouders teruggegeven. De knaap was met een troep soldaten medegeloopen naar Waalsdorp o WASSENAAR. Gevonden: 4 kalkoenen, 1 kinderstep, 1 lorgnet, 1 portemonnaie met inhoud. 1 hondje. 1 bal. 1 zakmes en 1 kinderhand schoen. t>p het strand dezer gemeente is een niet-gesprongen granaat gevonden De militaire politie heeft zich over het projectiel ontfermd. 0 ZEVENHOVEN. De Hoogendijk-bewoners zijn wat de prijs betreft gelijk gesteld met de andere aangeslotenen aan het electrlsch licht. o ZOETERWOUDE. Vergadering R.K. „Wit-Gele-Kruis". De R.K. Ver. Wit-Gele-Kruis hield hier onder zeer matige belangstelling haar alg. ledenvergadering in het Patronaats gebouw onder leiding van den voorzitter, den heer de Boer. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat de vereeniging thans nog 387 leden telt, be nevens 2 donateurs. Door de wijkzuster werden 1662 bezoeken afgelegd bij 46 patiënten, terwijl 5 keer hulp werd ver leend na overlijden en in 6 gevallen kraamverpleging. Er werden 2 patiënten naar sanatoria uitgezonden, terwijl van wege de t.b.c. versterkende middelen wer den verstrekt en in een geval woning- huurtoeslag. De huisbezoekster legde 288 bezoeken af, ierwijl zij 6 bezoeken afleg de voor maatschappelijk werk en 3 maal met een patiënt op transport is geweest. Op 1 Jan. 1935 stonden onder toezicht 27 gezinnen met 30 patiënten en op 1 Jan. 1936 23 gezinnen met 24 patiënten. De Emmabloemcollecte ga,f een netto op brengst van f. 45.20, hetgeen weer meer is dan het vorig Jaar. De rekening van de wijk gaf een ver lies aan van f. 2.22, terwijl de rekening van de t.b.c. sloot met een batig saldo van f 129.11. Bij accl. werden de aftr. bestuursleden, de heeren Th. C. Berg, G. van der Hoeven en H. J. J. A. Smeets, herkozen, terwijl tot afgevaardigden naar de vergaderingen van den Provincialen Bond werden be noemd de heeren de Boer en Smeets, resp. voorz. en secr. der vereeniging. De be grootingen werden vastgesteld als volgt: Wijkverpleging in ontvangsten en uitga ven f. 2821.en t.b.c.-bestrijdlng op f. 1061.50. De gehouden collecte ten bate van da R.K. Universiteit te Nijmegen heeft on geveer f. 75.— opgebracht. Naar we vernemen worden pogingen in het werk gesteld om van Rijkswege subsidie te krijgen voor het doen uitvoeren van een werk in werkverschaffing, n.l. het productief maken van een bouwter rein. Gevonden: Een bruin kortharig hondje (teef). Te bevragen bij den gem.- veldwachter H. R. Niet zekere A., doch H., is verbali- seerd wegens onrechtmatig steuntrekken. De visscher P. B. alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling van een visch-zegen, die hij nabij zijn woning te drogen had gehangen. Hij heeft daarmee een schade van plm. f 25. AMSTERDAM, 29 Februari. Stille markt - Zwakke stemming - Lo cale waarden algemeen weer lager - Phi lips flauw - Beleggingsmarkt stil - Ame rikanen gedrukt. De berichten uit Japan werden hier wel iswaar tamelijk kalm opgenomen, maar toch kwamen zij de tendenz niet ten goede. Daarbij kwam, dat het koersver loop van Wallstreet niet aan de verwach ting had beantwoord. Er bestond hier dan ook een gedrukte stemming. Het publiek nam een afwachtende houding aan. De handel was van kleinere afmetingen. Op de locale markt werden koersverliezen opgeteekend. Van de Sulkers vielen H.V.A's enkele procenten terug, evenals de meeste andere soorten. Met de Rubbers was het niet veel beter, hoewel A'dam Rubber niet veel lager kwam te liggen. Van openlijken handel in Tabakken was niets te bemerken. De Sumatra-aandeelen waren lager. In- dustrieelen veroorzaakte Philips eenige be weging. Zij waren aan aanbod onderhe vig. Unilevers waren slechts een kleinig heid lager. Scheepvaarten waren veron achtzaamd. Van de Oliewaarden konden Koninklijke zich aanvankelijk handhaven. Doch tegen het slot namen ztj een be- nedenwaartsche richting aan. Ook de Amerik. soorten waren iets lager. De Amerikanen regelden zich weer naar Wallstreet. Van de Koperwaarden zorgden Ana conda's voor eenige afwisseling, evenals de Staalwaarden. Voorts ging wat om in Amerik. Spoorwegaandeelen, evenals in City Service. De koersen waren eerst iets lager, maar er waren toch geen groote nadeellge ver schillen. De beleggingsmarkt was stil. De 4 "/o Ned. en Ned.-Indië hadden een goed voorkomen. Oude Schuld was prijshou dend. Prolongatie V/t'h. LEIDEN 28 Febr. Noteering Coop. Groen ten-, Fruit- en Bloemenv.-ver. „Leiden en omstreken". Witte kool f. 3.80 tot f. 4.70, roode kool f. 2.90 tot f. 16.90, savoye kool f. 1.60 tot f. 13.30, groene kool f. 2.20 tot f. 2.40, boerenkool f. 0.50 tot f. 2.40, krop salade f. 1.50 tot f. 5.20, selderie f. 1 tot f. 2.30 per 100 stuks; kroten f.4, kroten, gekookt f. 9 tot f. 11, witloof f. 2 tot f. 14, boerenkool f. 9 tot f. 17, spinazie f. 21 tot f. 28, uien f. 1 tot f. 2.70, wortelen f. 5.80 tot f. 15.90, spruiten I f. 8 tot f. 17. spruiten II f.2 tot f.13 andijvie f.11 tot f.22 per 100 kilo. LEIDEN, Turfmarkt van 24 tot en met 29 Febr. Lange turf geen aanvoer. Prijs per 1000 stuks laagste f. 6, hoogste f8. LEIDEN, Botermarkt van 29 Febr. 1936. Falbrieksboter prima f. 1.55 per kilo, aan voer 495 kilo, handel goed; boerenboter prima f. 1.50 tot f. 1.60 per kilo. NIEUWKOOP. 27 Febr. Aanvoer 3967 eieren. Prijs f. 2.55—f. 3.25 p. 100 stuks. -NIEUWVE0N, 27 Febr. Kipeleren: aanvoer 1204 stuks, f. 2.50f. 2.90 p. 100 st. Eendeieren: aanvoer 136 stuks, f 1,95 f. 2.25 p. 100 st. Krielkioeieren: aanvoer 10 stuks, f. 1.10 p. 100 st. Kaas p. p. 24 ct. RIJNSBURG. 28 Febr. Groentenveillng, Roode kool f. 1224. gele kool f. 1022. groene kool f. 1.50—4. knolseldery f. 2—7 per 100. Waschpeen f. 1.50—3 Boerenkool f 0.500.70. Kroten f. 0.801 per kist. Uien f. 1—1.20 per 50 KG. Bloemenveiling. 28 Febr. Tulpen per dozijn: Copland 1422 ct.. Pitt 18—22 ct„ Bartigon 20—29 ct.. Sanders 22—26 ct.'. Elisabeth 25—32 ct.. Vlctoir 1623 ct.. Gele Prins 1519 ct.. Prins van Oostenrijk 13 17 ct. Moore 10—14 ct.. Ibis 11—14 ct.. Progression 1316 ct.. Rose la Reine 9—12 ct.. Prosperity 10—13 ct.. La Reine 8—13 ct.. Flamingo 10—12 ct.. Witte Valk 13—17 ct.. Murillo 1216 ct.. Theeroos 1318 ct. El Toreador 14—17 ct., Azalea 13—18 ct„ Electra 15—20 ct., Couronne d'Or 15—18 ct.. Narcissen 813 ct„ Hyacinthen 6 10 cent. STOMPWIJK, 28 Febr. „Blesse Paard" 5789 kippeneieren 2,95—3,75; Heneieren 2,752.80; Eendeneieren 2,103,00. TER AAR, 28 Febr. Centrale Veiling Spinazie 17—27 p. Kg.: Peen 6,10; Sel- dery 2,90; Prei 0,80—3,80; Sla 1,503,00; Vellen 31; Spruiten 9,10—15.80; Andijvie 5370 per bak van 4 Kg. VEUR, 28 Febr. Vrije Veiling 5725 kippeneieren 3,203,50; kippen 0,500.65; konijnen 0,501,45. VOORHOUT 28 Febr. Konijnen f.0.30— 1.55. kippen 4060 ct.. duiven 815 ct. per stuk. WESTLAND, 28 Februari. Veilingen v. d. Bond Westland. Alicante 2538 ct.; dunsel 2830 ct.; spinazie 1634 ct.; witlof 610 cent; stoofappelen 13 ct.; stoofperen 1012 ct.; tafelappelen 11 ct.; champignons 0.90 1.10 per kg.; bloemkool f. 4—6 per 100; eieren f 3 303.80; asjeerges 49 ct. per bos; kelen f. 0.90—2.10: peterselie f. 3.80— 6.10; prei f. 0.80—2.65; radijs f. 3.20—6.70; rhabarber f.5; seldery f.10—2.80 per 100 bos; andijvie 45—80 ct. per bak; spruiten f. 1.502.25; boereukor,! 0.90—1.50 per kist 8—X

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3