76sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 29 Februari 1936 Vierde Blad No. 23292 WAT DE VROUW TER OPLUISTERING VAN HAAR KLEEDING MEEDRAAGT. bü VLASVELD MENU VOOR DE WEEK. UIT DE OMSTREKEN. Onze goede smaak schrijft ons voor en dat heeft de mode van alle tijden eveneens gedaan dat de verschillende onderdeden van ons toilet moeten har monieeren. Maar", met bij elkaar passende hoed, mantel, japon en' schoenen zijn we er nog niet! Dan begint pas het afwerken van 't geheel: sieraden, tasch, handschoe nen, shawl moeten zorgen voor de „finishing touch". Wat heeft de vrouw door alle eeuwen heen al niet aan en bij haar kleeding meegedragen ter opluiste ring van het geheel en om aan haar ver schijning 'n persoonlijk cachet te geven! Want op geen manier komt de persoon lijke smaak van de draagster meer tot uiting dan juist in de keus van die schijn baar onbelangrijke kleinigheden en in de manier, waarop zij ze draagt. Denken we eens alleen aan de sieraden, die kleeding-attributen, misschien wel ouder dan de kleeding zelf. als waar is, wat wel eens beweerd wordt, dat alle klee ding allereerst 'n uiting van ijdelheid of van religieus gevoel is geweest, 'tls niet onmogelijk, als we bedenken, dat sommige primitieve negerstammen nog in hoofd zaak „gekleed" zijn in sieraden en amu letten. Onze tijd kent een geweldige verschei denheid in versieringen, wat de moeilijk heid met zich brengt ons te beperken in de keuze, iets wat sommigen dames blijk baar heel zwaar valt; en overdaad is altijd een teeken van slechten smaak, 'n Ver zameling, bestaande uit 'n ketting, oor hangers, 'n speldje hier, 'n broche daar, armbanden, ringen (vaak met verschil lend gekleurde steenen), en soms nog 'n corsage hoog aan den hals dat is im mers model dat alles gehangen en ge stoken op één en dezelfde vrouw, bezorgt ons, die zoo'n étalage moeten aanzien, 'n gevoel van indigestie. Evenmin getuigt het m.i. van goeden smaak antieke bijoux, die tegenwoordig weer veel gedragen worden: bloedkoraal, agaath, diamanten in oude zetting, camé's enz., te combineeren met 'n mo.dern sieraad. Zoo zag ik onlangs 'n diamanten hanger dragen op 'n japon met de moderne Strass-versiering. Wel zal nie mand die voor „echt diamant" aanzien, maar juist ckiordat ze zich het air geeft er in de verte familie van te zijn, leek me dit den wansmaak ten top gedreven. De moderne sieraden van hout, metaal, half-edelsteen, enz. getuigen dikwijls van een kunstzin bij de vervaardigers, die voor de goud- en zilversmeden van vroeger eeuwen niet behoeven onder te doen. Het slijpen der edelgesteenten, eerst in de 16de eeuw in Europa in zwang ge komen, is een kunst op zichzelf; vóór dien werden de topazen, robijnen, turkooizen on geslepen. in den kristalvorm, zooals de natuur ze gemaakt had, toegepast, wat op de Zilvertentoonstelling in de Lakenhal o.a. te zien was aan de oud-kerkelijke versierselen. De tegenwoordige mode vraagt bij elk toilet sieraden in bijpassende tint: wat was logischer dan dat de industrie ringen en armbanden de wereld instuurde met ver wisselbare steenen. 'n Ander modesnufje op dit gebied zijn de gespen, knoopen, enz. van een oogenschijnlijk glasachtig mate riaal. Wist u, dat die eenigszins troebele stof niets met glas heeft uit te staan, maar op vernuftige wijze gefabriceerd wordt uit melk, tenminste uit de caseïne, en dan. omgedoopt o.a. in „galalith", niets meer van een prozaïsche afkomst wil weten? Naar ik meen was dit proces het vorig jaar op de Landbouwtentoonstelling te zien. Waarmee voor de koe het afzet gebied al weer vergroot is. Bij de huidige mode van halve en drie kwart mouwen is 'tniet te verwonderen, dat armbanden weer zeer in trek zijn en wat voor! Breede metalen, houten, glazen, steenen banden, die met succes als servetband kunnen dienen, zien we naast smalle gouden en zilveren banden; zelfs zien we weer de „schakel-armbandjes" op duiken, die in 't begin van onze eeuw vrij wel elke vrouw droeg. Ook bij den armband moet de goede smaak, en niet in de eerste plaats de mode, de keus bepalen. Kunt u niet bogen op slanke armen, maar is de totaal-indruk van uw persoontje samen te vatten in het woord „mollig", draag dan bij voorkeur geen geweldige banden, strak om den arm gespannen als de boeien van een arrestant, 'n Eenvoudig bandje, om den pols gedra gen en even over de hand vallend, doet den arm slanker en de hand kleiner lijken. De tasch tegenwoordig eigenlijk geen kleinood meer, maar een noodzakelijk kwaad, nu de modekoningen ons zelfs in onze mantels geen zakken meer toestaan, 't Gevolg is. dat we onze zakdoeken al op de meest onmogelijke plaatsen opbergen. En waar moeten we blijven met die andere onmisbare voorwerpen uit het arsenaal van de moderne vrouw! Deze noodkreet heeft een vernuftig Amerikaan op de gedachte gebracht kleine étui's met on misbare artikelen in den handel 'te bren gen, die met een kettinkje en een haakje aan de ceintuur worden gehangen, zoodat we niet den heelen dag naar onze tasch behoeven te zoeken. Andere tijden, andere zeden! In de vroege Middeleeuwen, toen lepels en vorken nog 'n luxe waren, werd dit eetgerei aan den gordel meegedragen, zooals nu de Padvinders doen. Later droegen de vrouwen de aumönières, de platte tasschen, waarin de sleutels van kelder en provisiekast werden bewaard, aan de ceintuur, terwijl op afbeeldingen uit den tijd van onze overgrootmoeders we het zilveren naaigerei van den gordel zien afhangen. Het is moeilijk te zeggen, wat nu „de" mode is in tasschen. Hoewel in hoofdzaak platte, vierkante modellen worden gedra gen, zien we toch ook de taschjes met zilveren beugel, zoo gemakkelijk zelf te veranderen in een tint, passend bij ons toilet. Ook de gobelln-tasschen blijven zich nog steeds in de belangstelling verheugen; u kent toch het verschil tusschen het machinale gobelin-weefsel en het hand werk,- bestaande uit uiterst fijne halve kruissteekjes? Voor de kenners is dit laatste zeker tien maal meer waard. Wat da n ook in den prijs wel uitkomt. Overigens hebben voor de teeren tas schen al heel wat diersoorten het leven gelaten: de oudste leveranciers zijn wel de kalveren, de geiten (die ons o.a. het saf- RECLAME. 8769 VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld OUDE /IMGEL 120 tin 7'9 DOEZOfTBODT 22 itLzau LEIDEN ZONDAG. Groentesoep, gebraden konijn aardappelen, stoofperen, Tutti-frutti Recept: gebraden konijn. Konijn wordt niet gelardeerd. Voor het braden van één konijn gebruikt men 150 gr. boter en plm. 10 gr. zout. De braadtijd is l1/: a 2 uur. Tuttl-frutti: Hiervoor gebruikt men een mengsel van verschillende vruchten uit blik of flesch of ook wel een mengsel van gedroogde vruchten. De gedroogde vruchten worden gewasschen en 24 uur ln ruim water geweekt. In het weekwater worden ze gaar gekookt, wordt suiker naar smaak toegevoegd en nadat de vruchten uit het vruchtennat zijn genomen, wordt dit laatste met wat sago gebonden. Vruchten uit een flesch worden od de schaal gerangschikt en overgoten met het met een weinig sago gebonden vruchten nat. EENVOUDIG MENU. Tomaten gevuld met vleeschresten. aardappelpurée salade, tutti-frutti. Recept: Tomaten gevuld met vleesch resten. Men snijdt de vleeschresten in kleine stukjes en vermeng ze met mayon naise. Hiermede worden uitgelm' "- toma ten gevuld. Men legt op iedere tomaat een schijfje ei hierop een schijfje augurk en wat gehakte truffel of een figuurtje van eigeel. De schotel wordt gegarneerd met peterselie en uitgetande schijfjes citroen. MAANDAG Stampot- van aardappelen en bieten met versche worst of spek. citroenrlist. Recept: citroenrlist. 2 ons rijst wordt gaar gekookt in 6 kopjes water met een dun citroenschilletje en een theelepel zout. Dan wordt het schilletje verwijderd, de pan van het vuur genomen en het ge zeefde sap van 3 citroenen en Vt pond basterdsuiker door de rijst geroerd. De geheele massa wordt in een vorm gedaan en koud gepresenteerd, indien ge- wenscht met vanillesaus. DINSDAG. Runderrollade snljboonen en aardappelen, vruchten. Recept: 3 pond runderrollade 150 gr. rundvet. zout. De braadtijd is 25 min. per pond. In den oven is de braadtijd 20 min. per pond. Vooral steeds bedruipen en tel kens voorzichtig wat heet water toevoe gen tot de jus ongeveer 1/3 vet en 2/3 mager is. fiaan-leer verschaffen) en de kameelen, terwijl de laatste jaren vele slangen en andere reptielen hun huid moesten af staan, opdat de mode aan de vrouw weer eens iets anders kon aanbieden om haar bezittingen in mee te dragen, 't Zal dieren vrienden plezier doen, dat voor een groot deel van deze „leeren" tasschen de af korting „im." staat en dus die imitaties net zooveel te maken hebben met het vermelde dier als het papier, waarop ik schrijf met die andere dierenhuid. In de wandeling perkament genoemd. Na de reptielen schijnen nu de struisvogels aan de beurt te zijn; ieder heeft zeker al wel het eigenaardige gebobbelde leer gezien, zooiets als kippenvel onder 'n vergroot glas. Bij de vele kleuren, waarin leeren tas schen worden gedragen, is nu als laatste snufje het donker-mosgroen gevoegd, ook voor schoenen en handschoenen de nieuwe mode-kleur. En zoo zijn we gekomen aan de hand schoenen en de shawl, die andere onmis bare bijkomstigheden van onze kleeding. Want bijkomstigheden blijven het: laten we eerlijk bekennen, dat we ze heusch niet in de eerste plaats als bescherming tegen de kou dragen. Hebt u de nieuwe voor jaarshandschoenen al gezien: licht aan de rugzijde, donker aan de binnenzijde van de hand? Praktisch dunkt me tegen het vuil worden. Er zijn verschillende kleur combinaties: zwart-wit, groen-crème, bruin-beige, enz. De handschoenen met de heel groote kappen worden, gelukkig, wat minder gezien; ze vroegen vaak wat teveel de aandacht en vergaten daardoor de plaats, waarop ze behooren te staan: niet meer dan een onderdeel te zijn van het geheel. Om dezelfde reden zou ik vrouwen met forsche handen willen aan raden. zooveel mogelijk donkere hand schoenen te dragen. U weet, van twee even groote voorwerpen, lijkt het lichtst ge kleurde altijd het grootste! Shawls zien we nog steeds in groote verscheidenheid; ook hierbij geldt de waarschuwing: bedenk goed, waarbij u ze draagt, 'tls niet leuk, als „men" bij uw nadering onwillekeurig het woord „kakel bont" in zich voelt opkomen. Wie zich steeds voorhoudt, dat 'n har monisch geheel alleen verkregen wordt, als geen enkel onderdeel te veel op den voorgrond treedt, zal zonder veel moeite 'n juiste keus doen. wanneer 't gaat om een van die vele nietigheden, die voor een vrouw van zooveel belang zijn. WOENSDAG. Koude rollade met tartarensaus. aardappelcroquetjes. princesseboonen (uit blik) bananen met slagroom. Recept: tartarensaus. 3 eierdooiers worden gedurende 1/4 uur met een thee lepel zout wat mosterd en peper en een theelepel azijn geroerd. Dan wordt bij kleine hoeveelheden tegelijk 1/4 L slaolie en 3 .eetlepels azijn toegevoegd steeds flink roerende tot het een mooie, gladde dikke saus ls. DONDERDAG Kalfslapjes, aardappelen spinazie (uit blik of weck) vanillepudding met 'bessensaus. Recept: vanillepudding met bessen- saus. Van L. melk 5 eetlepels suiker en 4 eetlepels aangemengde custardpoeder of maizena wordt een stijve pudding ge kookt. Vul de hoeveelheid van fl. bes sensap aan met water tot L. breng dit zachtjes aan de kook bind alles met een eetlepel aangemengde sago en roer er van het vuur nog 1 ons basterdsuiker door. VRIJDAG. Zalm uit blik met mayonnaise groenten en eieren, rijst met gestoofde vruchten. Recept: zalmschotel. Op een lang werpige schaal schikt men in het midden (over dwars) de zalm en overgiet deze met mayonnaise die nog gegarneerd kan worden met figuurtjes van augurken. Aan weerskanten verdeelt men nu eenige groenten in partjes en schikt die om de zalm heen eenigszins in figuren, die men dan met plakjes hard gekookt ei kan ver sieren. ZATERDAG. Zalmschelp gehakt met savoyekool en aardappelen, vruchten. Recept: Zalmschelp. Men mengt de resten van de zalmschotel goed door een en legt op 'n frisch slablad in de schelp een portie van deze salade overgiet deze met mayonnaise en garneert met als waaiertjes gesneden augurkje. In plaats van de wekeliiksche nuttige wenken zal ik nu eens geven wat een voudige recepten om als voorgerecht te dienen of aan de koffietafel te worden geserveerd Vierkante stukjes brood van plm. 8 c.M. kunnen worden belegd met allerlei worst soorten als salami metworst leverworst, enz. Wanneer deze gesneden zijn óf in een figuurtje óf precies gelijk met het brood en naar verkiezing gegarneerd worden met een kappertje stukjes ei. stukjes to maat of anderszins kan men er een sierlijke schotel van maken die men naar eigen smaak versiert met peterselie of slablaadjes. Hamrolletjes. Plakken ham worden ge vuld met wat Italiaansche salade of een augurk of een koude asperge en daarmee opgerold Op de schotel geschikt worden ze gegarneerd met schijfjes citroen en peterselie. Een rest koud vleeseh! kan men in dunne plakken gesneden op een schaal leggen en deze rondom opvullen met zeer fijn ge schaafde roode kool die met een slasaus is aangemaakt. Al weer is dit naar eigen smaak te garneeren met allerlei in figuren gesneden tomaten augurken hard ge kookte eieren enz. Een aardige versiering is ook een in allerlei figuren te snijden plakje roode biet en een half doorgesneden rood radijsje, dat met de Platte kant op de schaal lig gend een kers eeliikt Twee samenloopen- de groene takjes van peterselie vormen de steeltjes van beide kersen. Om de rand van een of andere salade zün ze op frisscbe slabladen geschikt een aardige versiering. CRITICA. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Stille Omgang. De afdeeling Katwijk aan den Rijn van de Ver. „St. Omgang" te Leiden hield een algem. vergadering in het parochiehuis. De voorz., de heer C. van der Lubbe opende met gebed. De secr., de heer F. J. Luyten las notulen en jaarverslag. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer L. van Paridon, aftr., herkozen. Vervolgens werd door het zangkoor in samenwerking met 't dames koor „Maris Stella" gezongen „Lof aan Christus Koning" en „Cantate Domino" beiden voor gemengd koor. Vervolgens werd door Rector Sondaal een prachtige lezing gehouden over het doel van den Stillen Omgang. Dan zong het gemengd koor het „Sacramentslied" waarna de voorz. het woord gaf aan den heer Schrij vers lid van de Vereeniging,, de Stille Omgang" die de afd. ten voorbeeld stelde aan andere afd. en de beste wenschen uitsprak voor de afd. Katwijk a d. Rijn. Pastoor Buys sprak het slotwoord, dank brengend aan allen die tot het welslagen van dezen mooien avond hadden mede gewerkt. doch vooral aan Rector Sondaal. Door den voorzitter, de 'heer v. d. Lubbe, werd hierna de vergadering gesloten. Een geslaagde uitvoering van de „Lenteklokjes". In de Ned. Herv. Kerk gaf het Chr. Kinderkoor onder leiding van mej. Riek Meijering een uitvoering de 5e van ..Lente klokjes" en als steeds, konden de vele aanwezigen dankbaar voldaan huiswaarts gaan. Het was werkelijk een genot die mooie kinderstemmen, geschoold onder goede leiding, te hooren. Ds. H. Meijering opende met gebed en liet zingen ps. 138 1 Het programma vermelde een 20-tal nummers. De slotconclusie was van ons. en zal on getwijfeld van het geheele auditorium geweest zün dat het een avond was van kunstgenot; het daverend applaus bewees dat men had genoten. We denken hierbij in het bijzonder aan no. 7 van het pro gramma .Bloemenlied". Als solisten tra den op als sopraan mej. Rosine Gaykema te Leiden terwijl de begeleiding was bij Han Zlrkzee te Lelden Aan de directrice mej. R. Meijering benevens aan de solis ten werden onder een davering van hand geklap bloemen aangeboden Mej. Meüe- ring heeft weer velen aan zich verplicht. Ds. E. Warmolts bracht ten slotte dank aan mej. Meijering en al haar medewer kenden en sprak de hoop uit dat men nog vele jaren van ..Lenteklokjes" zal kunnen genieten. Na het zingen van Gez. 96 1 ging ds. Warmolts voor in gebed. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der Chr. Jeugdorganisatie. Deze vergadering werd in het Jeugdhuis gehouden onder voorzitterschap van den heer A. den Dikken. Deze heette allen welkom ging voor in gebed en las Ko- rinthe 13. Spr. verklaarde nader het doel van het jeugdwerk. De secr.. de heer M. Langmuur. las de notulen en bracht het jaarverslag uit. De exploitatie van het Jeugdhuis was wel de belangrijkste taak van het bestuur. De onderafd C.J.M.V.: J.V. Amos 5 6a: J.V. onze .Rotssteen is Christus"; de Jongens clubs; de gymnastiekvereen. ..Hercules": de padvindersgroep: de voetbalvereeniging „Katwijk"; de meisjesver „Wees een Ze gen" en de meisjesver. „De Vierboet" gaven geen reden tot bezorgdheid. Van bijna alle afd. steeg het ledental. Te be treuren is het dat de leiderskring kleiner is geworden De bibliotheek telt thans ruim 1300 boeken. De voorzitter bracht den heer Langmuur dank voor zün uitgebreid, goed verzorgd veTslag. De kascommissie. bij monde va.n den heer A. Ouwehand brengt een gunstig verslag uit. Den heer J. W. Barnard werd als administrateur dank gebracht. Het financieel verslag werd nader besproken: tot leden van de kascommisise 1936 werden benoemd de heeren H Haasnoot en Joh. de Best en tot plaatsvervangende leden de heeren Jb. Meijvogel en A. Brouwer; er zal een driemaandelüksche controle uitgeoefend worden. Het voorstel van het bestuur om de vacature van voorzitter voorloopig nog vacant te laten werd door de vergadering verworpen. De heer A. Haasnoot werd als zoodanig gekozen, die ziin benoeming nog enkele dagen in beraad wil houden Bij de bestuursverkiezing werden de heeren A den Dikken en J. A Susan her kozen. In de plaats van den heer W. Ver loop. die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer N. Desjardün, Be sloten werd een propaganda-avond te houden waar dan een historische samen spraak zal opgevoerd worden. Na rond vraag sloot de heer A. Haasnoot met dank gebed. Bij de in de Visscherüschool alhier afgenomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zün ge slaagd: Jac. Noppe Leen Hoek Andries van Beelen Jac. Remmelswaal. Corn, van Duyvenbode Czn. Dirk Schaap. Piet Haas noot Andr.zn. Jac. de Best allen leer lingen van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H Götz. lid van de examencommissie voor stuur lieden. o NOORDWIJK AAN ZEE. Uitvoering „Echo der Duinen". Bovengenoemde Muziekvereeniging hield in de „Seinpost" de jaarlijksche uitvoe ring waarvoor beide avonden buitenge woon veel belangstelling was. Uit de ver schillende stukken bleek dat de directeur de heer H. v d. Veld uit Leiden de ver eeniging op steeds hooger ceil brengt. De beide plaatselijke predikanten ds. Cupédo en ds, Bouma he'oben resp. den eersten en tweeden avond geopend en gesloten. RIJNSBURG. Vergadering Veilingver. „Bloemenlust". Deze vereeniging kwam in jaarvergade ring büeen. De voorzitter, de heer G. den Heyer opende. Het afgeloopen jaar is voor de leden niet gunstig geweest. De uitkomst van het bedrijf was niet loonend en ging vaak met verlies gepaard Ook voor de vereeniging zelf waren er moeilükheden. welke het bestuur veel zorgen gaven. Spr. hoopte, dat het nieuwe jaar die moeilijk heden zal overwinnen. Het bestuur reken de daartoe op de eensgezindheid der leden. De secr. de heer D. v. Egmond las de notulen, die onveranderd werden goedge keurd. Het jaarverslag dat eveneens som ber gestemd was vermeldde o.a. dat het ledenaantal stijgend is. Ook dit verslag 'werd goedgekeurd. De penningmeester de heer C. Hogen- woning gaf een overzicht van de finan ciën. In 1935 was de veilingomzet f. 108.085. De inkomsten der vereeniging bedroegen f. 7314.85; de uitgaven f. 6408.94; batig saldo f905.92. In verband met het bedrag dat nog aan principalen uitgekeerd moet worden is er echter nog een nadeellg saldo. Na enkele vragen werd dit verslag goed gekeurd. De aftredende voorzitter de heer G. den Heyer werd met groote meerderheid her kozen. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren H. v. Egmond Gz. J. Monster en W. Braun. De voorzitter deed mededeelingen om trent de gehouden vergadering met de cre diteuren. De hypotheekhouder is wel tot eenige concessies bereid, maar dan moet o.a. het veilingspercentage op 7 °/o gebracht worden. De meerdere inkomsten komen dan ten goede aan de principalen die van de vereeniging nog te vorderen hebben. Hiertegen rees uit de vergadering verzet, daar dit weer verhooging van lasten be- teekent. Het bestuur zegde toe. nog eens het percentage op 6'/ï °/o te brengen. De contributie zal dan tot f, 2 verhoogd wor den. Na gedachtenwisseling. volgde rond vraag en sluiting. o VOORSCHOTEN. Teraardebestelling van den heer C. C. Breukink. Onder zeer groote belangstelling heeft op de begraafplaats der Ned. Herv. Ge meente alhier de teraardebestelling plaats gehad van wijlen den heer C. C Breukink. in leven kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente. O.m. waren aanwezig het bestuur 'an de afd van de Holl. Mij van Landbouw kerk voogden van de Ned Herv. Kerk college van collectanten het bestuur van de Ste ven Hofiesnolder dr A. Fruytier de hee ren K. Waal J, W. A. de Boer en vele dames. Ds H. P. Fortgens Ned. Herv. oredikanê heeft aan de geopende groeve op treffen de wüze het leven en de karaktereigen schappen van den heer Breukink herdacht, die vooral in de omgeving van den Rijn dijk een zeer bekende persoon was. Spr. wees op de kortheid van het leven, waarbij' niet de oogen naar beneden maar om hoog geslagen moesten worden. De heer W T Lekkerkerker heeft als bestuurslid van de Holl. Mij. van Land bouw het werk van den heer C. C. Breu kink als secr. van de afd. als oprichter van den Boerenleenbank, organisator van tvmtercursussen op landbouwgebied en als secr. van de T.B.C.-bestrijding onder het rundvee herdacht, waarbij spr. uiting gaf aan den grooten dank die de afdeeling aan haar secr. verschuldigd was. Een zoon van den overledene, ir. J. Breukink heeft namens de familie allen dankgezegd voor de betoonde belang stelling. De heer J. J. M. Wassenaar opent a.s. Maandag 2 Maart een café aan het einde van de Molenlaan. waaraan hij de naam van café ..De Molen" heeft gegeven. Dit café biedt een rustig zitje met een ruim uitzicht over landerijen en water. Zoowel waterliefhebbers als wandelaars vinden hier een mooie gelegenheid om even uit te rusten. Men zie de advertentie in dit blad. WASSENAAR. Vergadering der Ver. „Concours Hippique". In Hotel Den Ouden Deijl vergaderde de ver. „Concours Hippique". De voorz. constateerde, dat de belang stelling grooter had kunnen zün, gelet op het belangrijke punt: Voorstel tot liquida tie. Spr. wees erop, dat de vereeniging 3 jaren geleden was opgericht op initiatief van den heer van Schaik. Gemeend werd, dat een concours-hippique in Wassenaar levensvatbaarheid zou hebben. Er is drie jaren gewerkt onder gunstige omstandig heden en desniettegenstaande is het con cours financieel geen succes geweest. Het bestuur heeft gemeend niet langer te moe ten doorgaan. Het heeft nagegaan of er nog iets te bezuinigen was op de uitgaven en of de inkomsten zouden kunnen wor den versterkt. Als er moet bezuinigd wor den gaat dit ten koste van de prijzen of van de attractie, met als gevolg minder deelname en minder bezoek. Verhooging van de inkomsten zou gezocht kunnen worden in de entréeprijzen. Maar, dan ls te vreezen, dat velen wegbhjven. Wat het bezoek betreft, wijst spr. er op, dat de belangstelling uit het dorp en van den Middenstand zoozeer ls tegengevallen. De organisatie is dus niet rendabel. Vo rig jaar hebben de deelnemers reeds onge veer 60°/o moeten bijpassen. Een concours hippique bedruipt zich hier niet; dat is niet büzonder. Elders is het evenzoo ge steld. De heer van Sohaik zeide, dat kapitein Versteegh een tekort van pl.m. f. 400 niet verontrustend vond. Hij meende dat dit wel zou kunnen worden gevonden. Hij wees erop, dat aan de gemeente f245 belasting is betaald. Wanneer de gemeente deze be lasting niet zou heffen of een subsidie tot dit bedrag zou geven, dan was de vereen, al voor een goed deel gered, en de ge meente had het voordeel, dat het con cours in Wassenaar bleef. Hü wilde in die richting stappen doen. De heer Kolff meende, dat men niet tot ontbinding mag overgaan. Vele leden zou den dit betreuren; er kan wel iets op ge vonden worden door dit jaar geen con cours te houden en de leden toch te laten contribueeren, een tüdelijke tójslag op de contributie te vragen of door verhooging van het ledental. De heer Pasman gelooft, dat bezuiniging kan worden bereikt door de financieele leiding te leggen in handen van den heer van Hoboken. die door het organiseeren van allerlei concoursen uitermate deskun dig is en daarnaast nog een paar leden aan te wijzen. De heer van Schaardenburg bepleit een onderzoek naar de mogelü'kheid van een zuiniger opzet. De heer van Rees zegt, dat de tü'dsom- standigheden oorzaak zijn van de finan cieel ongunstige resultaten. Het concours wordt gegeven op een schitterend gelegen terrein en zou in andere tijden zeker een succes opleveren. Hij zou opheffing betreu ren en wil ook onderzoeken of een oplos sing mogelük is. De voorz. zegt, dat hü niet veel kans kan geven op een subsidie van de ge meente. Het denkbeeld van den heer Kolff om één jaar over te slaan, acht hü niet voor verwezenlüking vatbaar. Nieuwe le den werven zal niet meevallen. Een Mjslag op de contributies, mits vrijwillig aange boden, zou misschien iets opleveren. Spr. betwüfelde voorts, of het opdragen van de leiding aan den heer van Hoboken veel resultaten zou opleveren. De heer v. Rees doet daarop het voorstel een Commissie van drie leden te benoemen die op korten termijn een onderzoek zal instellen of het mogelük is de ver. te doen voortbestaan. Verschillende mogelükheden werden on der oogen gezien, het voorstel van Rees werd gesteund door den heer van Schaik en met alg. st. aangenomen. In de Commissie werden benoemd de heeren Pasman, van Schaardenburg en van Rees. Hierna sluiting. De heer Verschoor, hoofd der Chr. school aan den Heerenweg. wien verzocht was te solliciteeren naar een vrükomende vacature als hoofd van één der grootste Chr scholen te R'dam. heeft op verzoek van de ouders der leerlingen, bestuur en personeel der school, zün sollicitatie in getrokken. De heer Verschoor die alhier een zeer geziene persoonlijkheid is, heeft met dit besluit, waarmede hij het belang der school boven persoonlijk belang stelde, alle bü de school betrokkenen reden tot groote blijdschap gegeven. Op den hoek LangstraatKerkstraat werd mej. van D. uit Katwük, toen zü per rijwiel uit de Kerkstraat kwam, aange reden door de H.T.M.-bus, waardoor zü een harer beenen kneusde, terwül het rüwiel totaal werd vernield. Door het krachtig remmen, kon de bus noch voor- noch achteruit. De bestuurder van een tweede bus, die met zijn voertuig de eerste wilde sleepen, werd daarbü nog aan de rechterhand gewond. Door de gemeentepolitie alhier is aangehouden de 18-jarige slagersknecht N. uit Den Haag die ten nadeele van zijn patroon den slager Br. alhier diverse geld bedragen heeft, verduisterd. Van het geld had hij goede sier ge maakt o.a. een taxirit naar Amsterdam. Hü werd in arrest gesteld.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13